Nebeįdomu?
ro.: 2015.12.16, 23:38 R  Grupė: Fotokonkursai 21
 
Baigėsi Cinematic konkursas.
Jis sutiktas su entuziazmu, bet rezultatai nedžiugina .. :(
Gal tik 1 žmogus padarė specialų darbą konkursui, bet šis nesulaukė susidomėjimo.
Kiti tik archyvus pakratė.
Konkursai nebeįdomu?
Ar kažko nepastebėjau?
Prisipažinsiu, neseku naujausių kūrybinių tendencijų internete. Kas nužudė/pakeitė konkursus?
Ar atsirado kita kūrybinė atrakcija, kurioje galima pasirungti, pakonkuruoti? Ar nebeįdomu?

Komentarai
Turinys
 • sin
  sin 
    2015.12.17, 00:38, rašė:
  Ooo,.. kiek neigiamybių... ir, kaip suprantu, ne vien tik čia.
 • Vil
  Vil 
    2015.12.17, 01:40, rašė:
  Tai kad mano akimis viskas normaliai, buvo tų darbų nemažai.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.12.17, 10:17, rašė:
  Ir man atrodo, kad buvo visai vykęs konkursas. Šiaip jau gana sunki tema ir ne kiekvienas ją suvokia, tuo labiau joje dirba.
  Gal ir visai nieko blogo, kad įkeliami seni darbai.
  Gal dar vertėtų pamąstyti dėl konkursinių darbų vertinimo sistemos ? Nes dabar: patiko darbas - duodi balsą, patiko kitas - vėl balsas... Bet jei randi žymiai geresnį, tai lieka abu įvertinti vienodai. Reikėtų kažkokios intrigos ir stimuliavimo.
  Ar nevertėtų skirti laiką darbų konkursui pateikimui, o paskui surengti balsavimą, suteikiant galimybę vertinti balais. Gal tuomet ir vertintojui bus įdomesnė analizė ?
 • .Krivis.
  .Krivis. 
    2015.12.17, 08:04, vertino: Gerai, , rašė:
  Man įdomu. Gal tik reikėtų tiksliau apibrėžti konkurso sąlygas. Tarkim, kad negalima siūlyti darbų iš archyvų ir t.t. Bet, bijau, kad tada dar mažiau dalyvių sulauktume. Visi suvaržymai, taisyklių griežtinimai, minusavimo funkcija ir kiti neigiami tinklapio bruožai, veda prie ne tik konkursų nepopuliarumo, bet ir viso tinklapio patrauklumui kenkia. Reikia rimtos tinklapio analizės ir rimtų jo pokyčių.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2015.12.17, 08:33, rašė:
  pritariu, Alfridai, visais 200 procentų dėl minusavimų - tai kelia nepasitenkinimą, ypač, kai minusai slapti ir nepateikiami jokie komentarai. O jei ir atvirai deklaruojami, tai neužtenka parašyti "Minusas". Dar geriau būtų, jei minusuotojo komentaras gautų pritarimą ir tik tada minusas įgautų svorį, nes esama čia dažnai nepasitenkinimą tais minusais išreiškiančių žmonių.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2015.12.17, 08:25, rašė:
  efoto dalyvių aktyvumas žiauriai kritęs, užtenka pažiūrėti per dieną dedamų nuotraukų skaičių, kuris pasiekė 2007 metų lygį.
 • ro.
  ro. 
    2015.12.17, 09:45, rašė:
  tai vat ir klausiu. Ar žmonės išvis nebefotkina ar visgi yra kitos atrakcijos?
  Kokie konkursai žmones domina? Ar šis formatas miręs?
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2015.12.17, 09:53, rašė:
  manau, kad fotkina, ir gal net ne mažiau, nei prieš keletą metų. Bet nededa čia, neviešina, nes komentarų nesulaukia, pamokymų, patarimų. Pažiūriu kelių metų senumo nuotraukas, tai prie jų gausybė komentarų būdavo, tebūnie daug ir "draugiškų" paskatinimų, bet nepalyginamai aktyviau dalyvavo žmonės nei dabar. Gi pats Ignai matai, kad kartais net pirmame puslapyje lieka neužpildytų vietų - įprastai 6 vietos geroms nuotraukoms, o būna, kad tik 4 užpildytos.
 • ro.
  ro. 
    2015.12.17, 10:11, rašė:
  Tai gi ir KLAUSIU:
  Ar yra kitos atrakcijos?
  Kokie konkursai žmones domina? Ar šis formatas miręs?
  Į ką lygiuotis? Ar konkuravimas nebeįdomu?
 • skarbonke
  skarbonke 
    2015.12.17, 10:39, vertino: Gerai, , rašė:
  bent jau savos mėgstamos srities fotas bei fotografus seku snukiaknygėje, ten žmonės ženkliai aktyvesni, su savais darbais žymiai smagiau rodytis specializuotose (ir labai gausiose) grupėse, plius gauni tarptautinę auditoriją kuri bent jau supranta ką mato (-: efoto nišinės fotografijos klausimu šiuo metu žemiau plintuso, likusi auditorija sunkiai toleruoja ką nors mažiau masinio. Gal ir klystu, bet manau tai išdava to jog keli metai atgal buvo stengtasi pritraukti kuo daugiau dalyvių, rimtesni kūrėjai paskendo gėlyčių, kačiukų jūroje. to pasekoje prasidėjo jų migracija į specializuotas erdves. o sumažėjus įdomių fotografų iš efoto ėmė kristi ir minios atstovai, nes ženkliai sumenko rimtesnių, aštresnių komentarų, įdomesnių, išsiskiriančių fotų ir t.t. tad mano akimis efoto įsikando sau į kulną.
  p.s. užeinu čia vos ne iš įpratimo. Srauto, mokyklos seniai nebeseku, kartais užmetu akį tik į savo srities fotografijas su viltimi jog gal kažką užmatysiu naujo, bet tai jau kaip loterijoje išlošt (-:
 • Quicker
  Quicker 
    2015.12.17, 16:52, rašė:
  Labai pritariu šiam pasisakymui. Niekada pernelyg aktyviai efoto nesinaudojau, bet ir priežastis būtent tokia, kad čia labai siauros srities fotografijos yra mėgiamos, o taipogi siauro rato žmonių. Kažkada ir Igną ir skarbonkę mačiau Omnitel.foto.binaries grupėj, ten buvo ir aukštesnis lygis ir didesnė žanrų įvairovė ir apskritai žmonės kažkaip labiau vertino būtent fotografiją, o ne kažkokį jos stilių. Efoto, tai tiesiog nėra prasmės kažką net rodyti, nes jei tavo kadre ne mergina su obuoliu rankoje ir išblukintom spalvom arba nesi vienas iš nedidelės grupelės kažkokių mistinių "guru", kuriu dauguma neskiria diafragmos nuo išlaikymo, tai foto tiesiog bus nurašyta jos net neatidarant :D Tiesiog nėra jokio stimulo čia kažką dėti, jei tai ne toks kadras, kuris pataikauja čia susirinkusiai auditorijai... Man rodos ir pačių vartotojų vertinimo sistema ydinga, ne tik fotografijų. Niekada labai nesidomėjau, kaip čia ji veikia, bet susidaro įspūdis, kad jei dedi daug visokio šlamšto, bet tikrai daug, tai tampi meistru. Jei dedi vienodus kadrus (tebūnie vieno stiliaus), kuriais ilgainiui pripratini publiką - tampi guru, o kas toliau? Kaip tam meistrui ar guru nusiristi žemyn, jei jo rezultatai nebegerėja? Kaip suprantu - niekaip. Reiškia visa svetainė ir buvo užprogramuota veikti "dedovščinos" principu. Žinau puikių fotografų, kurių darbai tikrai verti įvertinimo, bet kai atrandi jų profilius efote, tai pamatai kelis kadrus ir "pažengęs", o kai pasižiūri kas antrą guru, tai kadrai visi vienodi, o pats guras antrus metus telaiko fotoaparatą rankose... Toks įspūdis, tartum "iš šalies"... Panašiai buvo ir su trenksmu mirusiame photosig'e - irgi buvo pradėti kadrai "atrinkinėti" pagal vieną stilių ir su ydinga vertinimo sistema... Tokie pamąstymai dėl populiarumo mažėjimo. Kaip jau minėjo skarbonkė - net facebukas geriau veikia idėjiškai. O patys konkursai būtu labai gerai, bet ir informacijos trūksta, kas, kodėl, kaip čia kas vertinama?.. Kaip retas svečias - niekada nemačiau jokios aiškios informacijos apie tai kaip čia tuose konkursuose dalyvauti ir kaip jie vertinami. Jei bendra vertinimo tvarka, tai visiška nesąmonė, jau vien dėl to, kad skirtingi darbai skirtingą laiką išbūna "eteryje", o ne vertinami vienu ypu.
 • ro.
  ro. 
    2015.12.21, 23:46, rašė:
  Aš apie KONKURSUS klausiau ;)
  na kas per įprotis malti tą patį Blogai Blogai Blogai...
  Žinau kad Efoto yra blogiausias tinklalapis pasaulyje kad jis sugriovė Lietuvos fotografiją. Nereikia tai kartoti kiekvieną kartą.
  Smalsavau ką daryti su konkursais. Kažkokių idėjų neatsirado.
 • Polia
  Polia 
    2015.12.22, 00:59, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nereikia taip užaštrinti. Bent jau aš ir dauguma mano draugų fotografijos skonį atrado būtent eFote :) Netapome profais, iš to negyvename, bet fotografija tapo mūsų gyvenimo būdu. Ir tai jau yra labai daug.
  Būtent eFotas buvo mūsų fotografijos mokykla.
  O konkursams tikrai laiko lieka vis mažiau. Seniau buvo kone pareiga konkursui padaryti bent vieną nuotrauką. O dabar, tikriausiai daugiau nei metai, nedalyvauju - laiko nėra. Bet karts nuo karto įlendu ir prabalsuoju už mano akiai geriausias konkursų nuotraukas.
  Šio konkurso tema buvo superinė. Seniai kažko tokio laukiau. Gaila, kad darbai daugumoje buvo ne į temą. Tikėjausi atpažinti mėgiamų filmų scenas, herojus, bet :)))
  Viskas yra gerai su tais konkursais, tik laikas susispaudė ir neleidžia ilgai mirkti internete.
 • skarbonke
  skarbonke 
    2015.12.22, 10:54, vertino: Gerai, , rašė:
  Ignai, Tamsta nusišneki, pirma: nežinau kaip pasaulyje, bet ant Lietuvos efoto yra geriausias, nes bent kiek gerenių paprasčiausiai nėr, antra: nežinau kaip Tu ten ką ir kada griovei, bet Lietuvos fotografija savo vietoj ir netgi klesti.
  Aš tik norėjau pasakyti jog Tamsta norom ar nenorom iš tinklapio į kitas erdves išvaikei nemažai senbuvių, aktyvių senbuvių, kurie ir fotas dėdavo ir komentuodavo ir balsuodavo ir narystę išsipirkdavo. Be tokių narių konkursai nebeturi prasmės. Keliai yr du: arba kažkaip suformuoti naują aktyvių, įdomių žmonių kuopelę kurie būtų sektinas pavyzdys, autoritetas bendruomenei arba bandyti prisivilioti atgal paklydėlius kurie vėlgi formuotu bendruomenės stuburą. Minioms reik lyderių, reik ir demagogų (be jų nėr kaip lyderiams iškilt) ir t.t. Nebe pacanas gi esi, kad man Tave mokyt.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2015.12.17, 10:59, rašė:
  Kaip kam tas konkuravimas, turbūt dalis mėgsta, kiti - ne. Bet konkursai, manau, gali būti skelbiami, nes vis tiek tai papildomas akstinas rodyti darbą.
 • dykumų vėjas
  dykumų vėjas 
    2015.12.17, 08:44, rašė:
  asmeniškai man konkursai jau nebeįdomūs, dėl to kad turiu savo kūrybines vizijas ir jas taikyti prie konkursų nematau tikslo.
 • Badas
  Badas 
    2015.12.17, 11:03, rašė:
  Cinematic konkursas - gana sunkus, neeilinis. Ivertinant tai, rezultatai manau neblogi. Tikru menininku visada yra mazuma.

  Kalbant visumoj apie konkursus - galbut turejo itakos tai, kad fotografija kaipo kurybos zanras tapo kasdieninis, nuvalkiotas. Pvz ar daug kas rengia sumustiniu konkursus? Restoranai galbut ohoho kokius sumustinius padarytu, bet eiliniams zmonems ar labai idomu sumustiniai? Nelabai. Tokie dalykai galbut idomesni siauresnese gurmanu bendruomenese, o efoto nera fotogurmanu saitas. Nesiulau atsisakyti konkursu, o siulau suprasti ir nesistebeti.
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2015.12.17, 11:53, rašė:
  Gerbiamas  _«M.G»_
   , kam tau komentarai ar patarimai ? Kažkada pakomentavau po tavo nuotrauka, nieko blogo, nesusipykom gi, nei minusavau nei ką, po kelių dienų žiūriu jau užblokuotas, tai kame reikalas,  patarimų tau reikia ? :) Tokiems kaip tu tik ir reikia jog minusavimo sistema išnyktų, kad vienas kitam į užpakalį be muilo lyst galėtumėt. 
 • oreviras
  oreviras 
    2015.12.17, 21:46, rašė:
  esu vienas is senbuviu ir galima sakyt kad cia mokinausi fotografuoti,bet laikas eina ir daug kas keiciasi.dabar paskaitau straipsnius,paskaitau "savo" grupiu forumus,perziuriu skelbimus...nuotrauku nededu,nes vertinimu nesivaikau o kitiems parodyt patogiau kokiam flickre.konkursai idomus ir visada perziuriu geriausias nuotraukas,bet paciam sudalivaut nzn savaites trukmes konkursui nerandu laiko,o ilgesniu kad menesiui nelabai rodos yra :) daugiau laiko efoto skiriu savaitgaliais arba kai atostogos ,ne todel kad neidomu o todel kad ner kada...ir manau ne vienas as toks :)
 • Čipolinas Čiaplinas
  Čipolinas Čiaplinas 
    2015.12.19, 11:14, rašė:
  Man regis, jog Profesionalai fotografai paprasčiausiai neturi laiko žaisti eFote. Nors negali kalbėti už visus :)
  Kaip pasakytų guru vertintojai: sėkmės kūryboje! :)
 • zmogelis
  zmogelis 
    2015.12.20, 13:35, rašė:
  Konkursai visada yra gerai, taciau beda kai jie papuola i vertinimo vakuma...
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti