Nikon SB-700 vs Metz 58 AF-1 (2) vs Metz 50 AF-1
donataslt: 2011.09.21, 20:00 R  Grupė: Nikon 16
 
Sveiki, pasiskolinau iš kolegos blykstę SB-600 ir labai užsinorėjau pats kažką panašaus turėti. Iš tiesų norėjau jau ir anksčiau, tai po truputi pradėjau ieškotis info, kas ką "vartoja". Apie SB-700 jau šį bei tą žinau, nes yra daug šios blykstės vartotojų. Bet vat apie Metz blykstes tai kažkaip nelabai randu gilesnės "analizės" lietuviškuose šaltiniuose. Būtų labai idomu sužinoti profų nuomones apie Metz'us. Kiek matau, yra trys verti dėmesio modeliai - 58 AF-1, 58 AF-2 ir 50 AF-1. Mieli kolegos, būkit geri ir padėkit išsirinkti! P.S. body - Nikon D90.

Komentarai
Turinys
  • Laurynas.
    Laurynas. 
      2011.09.21, 20:16, rašė:
    turiu metzus 48 AF-1 ir 58 AF-1, 58 dugiau galimybiu ir nustatymu, nors kiek as ju naudoju tai man ir 48 uztektu, beje naudojant M rezime su 48 daug patogiau reguliuoti.. Nesu bandes nikonu tai palyginti negaliu, bet metzu man pilnai uztenka :)
  • super-sajanas
    super-sajanas 
      2011.09.21, 20:33, rašė:
    tiesa pasakius as iki siol nerandau dideliu skirtumu tarp blyksciu, turejau sb-600, sb-800 dabar turiu db-900. man asmeniskai yra tik vienintelis esminis skirtumas, ar blykste turi pc idejima kad ja naudoti su radijo paleidejais ar ne. jei tai neaktualu ir blicas bus ant kameros tuomet bet kuris bus geras. blicas ne objektyvas, skirtumai praktikoje tokie minimalus kad nereik sukt galvos ir ziuret i ta kuri leidzia kisene isigyt. del metz negaliu nieko patart nes neturejau praktikos su jais....
  • primtas
    primtas 
      2011.09.21, 20:44, vertino: Gerai, , rašė:
    Aš naudoju 50 AF-1, geras daiktas, bet ir trūkumų turi, dėl kiek neįprastos galvos formos sunkoka rasti priedų ir valdymas nelabai patogus, gal dar nelabai greitai kraunasi, bet tas ir nuo elementų priklauso - su kokybiškesniais greičiau, o pliusai: tvirtai suręsta, gana galinga, pakankamai funkcionali. Nežinau kaip kainos/kokybės santykis, bet aš ja labai patenkintas, o Nikoninių dar neteko išbandyti, tik girdėjau, kad valdymas geresnis nei Metz'ų
  • Imantas C.
    Imantas C. 
      2011.09.21, 20:55, rašė:
    taip pat pagalvojau apie priedus. Gal nuo kitų blicų galima kažką pritaikyti?
    primtas, kokie Metz valdymo įpatumai iš D90? Reguliuojasi blykstės stiprumas?
  • primtas
    primtas 
      2011.09.21, 21:18, vertino: Gerai, , rašė:
    Iš kameros, manual režimu, reguliuojasi tik galingumas, židinio nuotolis ir EV ne. Yra TTL, Manual, Commander mode, ir Repeating režimai. TTL veikia be priekaištų, manual irgi, kitų nebandžiau. Naudoju ir su TTL šniūru, ir su radio trigeriais, vargo ar bėdų nebuvo niekad. O kas liečia priedus, aišku, su gera galva ir rankom galima canon'inius priderint, jie truputį didesni nei nikon'iniai, bet aš labiau linkęs tą darbą perleisti tiems, kas iš to pinigėlį uždirba :)
  • Leo R.
    Leo R. 
      2011.09.21, 21:07, rašė:
    Jeigu bouncini - o tai vienas iš dviejų pateisinamų blykstės naudojimo būdų - blykstės galia yra labai svarbi. Šiuo atžvilgiu - Metz 58.
    Jei naudoji blysčių nuotolinį valdymą - o tai yra antrasis pateisinamas blykstės panaudojimas - kokybiškas šio reikalo veikimas svarbus. Apie Metz žmonės rašo, kad jie nejautrūs valdymo signalams. Tada pranašumą įgauna SB-700.
    Taigi pirk SB-900 ir nereikės gailėtis dėl padarytų kompromisų :)
  • donataslt
    donataslt 
      2011.09.21, 21:16, rašė:
    Vat Metz'ų nuotolinio valdymo nejautra mane ir gąsdina.
    Visai mielai pirkčiau tą SB-900, jei kaina šiek tiek žemesnė būtų :) Bet gerų dalykų už dyką nebūna.
    Tada iškyla klausimas dėl naudotų blyksčių patikimumo: kokią "katę maiše" galiu nusipirkti pirkdamas padėvėtą SB-900, SB-700 arba Metz'ą?
  • Leo R.
    Leo R. 
      2011.09.21, 21:27, rašė:
    Esu pirkęs ne vieną naudotą blykstę - netgi apdaužytą. Visos sėkmingai tebeveikia arba buvo parduotos pilnai veikiančios.
  • donataslt
    donataslt 
      2011.09.22, 18:38, rašė:
    Tai ta proga dedu skelbimą, jog ieškau dėvėtos SB-900.
  • Fotografas.co
    Fotografas.co 
      2011.09.21, 21:29, rašė:
    tiesiog pabandyk padaryri kelioliką kadrų, gal keliasdešimt - su įvairiais galingumais - jeigu prie silpniausio perkaista labai greitai - tai tikrai nepirk.
  • Suom1s
    Suom1s 
      2011.09.21, 21:33, rašė:
    Naudoju 50 AF-1, wirelessu TTL puikiai veikia, dėl nesuveikimo kažkaip nepastebėjau kad nesuveiktų, aišku visad pagalvoju kad valdančios blykstės blyksnis būtų jai "matomas". Prie trūkumų paminėčiau labai siaurą AF pašvietimą, realiai tik centriniam taškui. Meniu ne pats patogiausias, kartais reikia 2 pirštų :) Naudoju su D90.
  • Imantas C.
    Imantas C. 
      2011.09.21, 21:15, rašė:
    dar kitas klausymas :) SB-700 turejau išsinuomaves, rašė Made in China.
    Ką rašo ant SB-900?
  • Leo R.
    Leo R. 
      2011.09.21, 21:24, rašė:
    Koks skirtumas, kur surinkta? Kai kiniečiams iškeliami konkretūs kokybės reikalavimai - jie labai sėkmingai juos įvykdo.
  • Fotografas.co
    Fotografas.co 
      2011.09.21, 21:28, rašė:
    Buvau primiršęs - tai pasižiūrėjau ir ant vienos ir ant kitos 900 , ant abiejų - "Japon mont in P.R.C."







    Juokauju - abi dvi japonės :D , nepamiršk -SB900 - profesionaki blykstė yra, ir jai šiek tiek kitokie kokybės reikalvaimai.
    Nors ir dėl China galima nepergyventi - juk tai daroma gamykloje, viskas sertifikuota ir griežta kokybės kontrolė. Nebent perki kokią nors neaiškia ir ne visai originalią :D.
  • Svečias    2011.09.22, 15:19, rašė:
  • igselas
    igselas 
      2011.09.22, 21:59, rašė:
    turiu sb50 af1. atrodo kiek plastmases gabalas, bet tikrai nenuvilia :)
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie donataslt
donataslt
 
Donatas Šiurna

gyvena: Vilnius    amžius: 41    Daugiau >

Atsiprašome, NERODOMA
- dabar tinklapis pernelyg užkrautas :/