Nikon z7ii
Tania: 2021.01.19, 00:40 R  Grupė: Nikon 22
 
Labas visiems. Gal kas turite Nikon z7 ii ar kitą beveidrodinį, labai norėčiau jūsų nuomonės, kaip jie, ar verta nusipirkti? Ačiū visiems atsakiusiems.

Komentarai
Turinys
 • Lukas Šalna
  Lukas Šalna 
    2021.01.19, 10:30, vertino: Gerai, , rašė:
  Sveiki,

  aš fotografuoju su Nikon Z6 nuo 2019 rugsėjo. Dabar esu pilnai perėjęs ant z mount sistemos. Kol dar turėjau nikono dslr, naudojau objektyvus per ftz adapterį. Puikiai veikė, tiek nikono f mount objektyvai, tiek sigmos artai. Dabar pilnai perėjau ant z stiklų: 35,50,85,70-200. Visi afigieni, labai aštrūs, fokusuoja be garso. Galvočiau ir apie naująjį 14-24, tai setas kaip ir būtų baigtas.

  Nuo pat naudojimo pradžios kažkokių nepatogumų dėl fokuso nepatyriau. Man visada fokusavo taip kaip reikia ir nuo d750 šuolis į viršų tikrai yra didelis. Vaizdo kokybė super. 6400 iso easy. Baterija laisvai padaro 1000 kadrų....

  Internete pastaruoju metu sklando labai daug neigiamos informacijos apie šiuos naujuosius nikonus, bet ją skleidžia tie, kurie nu nėra susipažinę su šia sistema normaliai ir nemoka normaliai naudotis.

  Aš fotkinu renginius, reportažą, kino industrijoje, vestuves. Man z6 veikia super. Net filmuoti bandžiau su juo ir tai šis fotikas daro iš ties neblogai.

  Trumpai apibendrinus, antroji karta tiek z6II, tiek z7ii tikrai yra verta dėmesio, nes ištaisė ir patobulino tas vietas, kuriose pirmos kartos fotikai truputį atsiliko nuo kitų savo konkurentų.

  Nežinau ar verta keisti iš z6 į z6II, bet jeigu neturi pirmos kartos z fotiko ir tik dabar planuoji pabandyti nikono sisteminius - tikrai puikus metas.

  Siūlau pasižiūrėti Matt Irwin youtube kanalą.

 • Tania
  Tania 
    2021.01.19, 22:01, rašė:
  Ačiū jums labai, už išsamų atsakymą. Z sisteminių fotoaparatų dar neturėjau, bet ketinu įsigyti. O galite pasakyti koks jo svoris, maždaug. Tūrėtų būti žymiai lengvesnis už veidrodinį ...?
 • Lukas Šalna
  Lukas Šalna 
    2021.01.20, 08:45, vertino: Gerai, , rašė:
  Viskas priklauso nuo to, kokius objektyvus naudosite. Pvz 70-200 VR2 sveria panašiai, kaip ir mano naujasis Z mount 70-200 S. Tai realiai tele objektyvas, kuris skirtas sisteminiams nelabai ir lengvesnis.

  Nikon D750 + Sigma Art 50mm = 1.5 kg.
  Nikon Z6 + Nikon 50mm 1.8S = 1kg.

  Tie kas nori pereiti į sisteminius labai dažnai akcentuoja, kad nori lengvesnės technikos, tačiau su lengvesne technika kartu sumažėja ir patys fotoaparatai. Jeigu jie sumažėja, tai labai dažnai pasidaro labai nepatogi ergonomika. Aš galvojau apie Fuji XT3 ir Z6, tai fuji pasirodė žaislinis ir rimtam darbui tikrai labiau trukdytų, nei pastarasis nikonas. Sonu tik pastaruoju metu gal pradėjo jau gaminti labiau patogesnius bodžius, bet vistiek... Nikono ergonomika yra afigiena.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2021.01.19, 19:24, rašė:
  Naudoju nuo vasaros Z6 ir stebiuosi, kad Nikon Z sistema vis dar yra nepakankamai įvertinta. Perėjau nuo ne paties prasčiausio Nikon D750, bet progresas tikrai pastebimas. Kol kas verčiuosi su kitiniu Nikkor Z 24-70 mm f4, o kiti - nuo veidrodinės sistemos likę Sigma ir Tamron objektyvai per FTZ adapterį. Keisti į antros kartos Z6 negalvoju, nes jų skirtumai man nelabai svarbūs - antros kortelės nepasigendu, o ir finansinės galimybės riboja. Z7 arba Z7 mark ii verta žiūrėti tik tais atvejais, jeigu darote kažkokius specifinius darbus, kuriems reikia itin didelės raiškos vaizdų. O visiems kitiems - reportažui, gamtai, sportui - geriau tiks Z6 arba Z6 mark ii. Tikiu Z sistemos šviesia ateitimi ir manau, kad dabar pats laikas atsikratyti veidrodinės technikos, kol antrinėje rinkoje ji dar turi kažkokią kainą.
 • Tania
  Tania 
    2021.01.19, 22:02, rašė:
  Ačiū jums labai už atsakymą. Paminėjote - reportažui, gamtai, sportui - o kaip portrtetai?
 • Lukas Šalna
  Lukas Šalna 
    2021.01.20, 08:37, vertino: Gerai, , rašė:
  Puikios mintys! Dar vienas komentaras pagrindžia, kad Z fotikai yra išties geri.

  Jeigu tiks gamtai, tai tikrai tiks ir portretams.

  Z6 turi mažiau raiškos, gali fotkinti daugiau kadrų per sekundę, turi geresnį high iso performance, tai apibendrinus, fotikas labiau tinka renginiams arba ten kur daugiau veiksmo. Vestuvės va puikus pavyzdys, kur Z6 tikrai gali žibėti.

  Su Z7 tu gali viską fotografuoti taip pat, kaip ir su Z6, bet Z7 turi sensorių su žymiai daugiau megapikselių, kas reiškia žymiai didesnę nuotraukos raišką/kokybę. Puikiai tinka gamtai, miesto vaizdams, portretams ir pan.

  Kokią optiką dabar naudojate?
 • Tania
  Tania 
    2021.01.20, 22:27, rašė:
  Šiuo metu fotografuoju su Nikon D810, o objektyvus pagrinde naudoju tik tris - 12 - 24mm Nikkor, 85mm fiksas ir 105mm fiksas
 • sadasukas
  sadasukas 
    2021.01.20, 14:26, rašė:
  jau išleista keletas gerų įvertinimų sulaukusių šviesų fiksuoto židinio nuotolio objektyvų, kurie, pasak atsiliepimų, kaip tik idealiai tiktų portretams, nors pats jų nebandžiau. Studijiniams portretams ne taip svarbu galimybė naudoti didelius ISO, nes galima naudoti apšvietimą, tai didesnis privalumas bus Z7 didelė raiška, negu Z6 kadrų per sekundę skaičius.
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.01.20, 15:01, vertino: Mėgstama!, , rašė:

  Laba diena Tania,

  Apie metus laiko dirbu su Nikon Z7, migravau nuo Nikon D750. Dirbu su interjerų ir architektūros fotografija. Man vis labiau darėsi reikalinga didelė raiška dėl to svarsčiau ar dar pasilikti su veidrodine sistema ir įsigyti Nikon D850, ar visdėlto evoliucionuoti į beveidrodinę „nežinomybę“ - pasirinkau Z7 ir to visai nesigailiu.

  Iš karto sakau, kas man asmeniškai kliuna Z7'uke (naujausia FirmWare 3.20 versija), nežinau kiek šiose vietose patobulėjo Z7ii:

  Labai didelio kontrasto situacijose (pvz. „atominio karo“ šviesai už lango priešpriešai juodam lango rėmu) tikrai matomas taip vadinamas „bandingas“ lengvas juostavimasis. Asmeniškai aš jį pastebiu, bet kadangi vistiek be BKT tokių situacijų nefotografuoju - man galutiniam rezultatui įtakos retai kada turi, o ir tai pataisoma, bet prarandi laiko.

  Keičiant objektyvą - sensorius būna „nuogas“ atviras dulkėms ir pan. Portretams tai ne taip aktualu, man darbuojantis su pagrinde f8 - f11 diafragmos reikšmėmis, dulkės praslysta ir kartais prideda papildomo darbo PS'e nors ir labai stengiuosi saugotis. Bet iš kitos pusės žiūrint, su D750 turėjau ne mažiau problemų, jis pradžioje dar net tepalais taškėsi...

  Užrakto paleidimo (Realease mode) pasirinkimo tipas nuo pasirinkto laikmačio režimo pvz. 2s po aparato išjungimo ir vėl įjungimo visada grįžta į standartinį vieno kadro „S“ režimą. Veidrodiniai tam turi mechaniniius ratukus ir reikšmė nenusimuša.

  Na ir tokia audio estetikos detalė - užrakto skleidžiamas garsas :) Na jis tiesiog negražus palyginus su veidrodžiais, nekalbant apie kokį Mamiya 645 skleidžiamą mano galva tobulą garsą.

  Ne prie minusų, bet reikia turėti omenyje failų dydžius. Man dirbant su 5-9'iais (RAW 14bit) kadrais ir juos sluoksniuojnat - darbinis failas „užauga“ iki 1GB, o kartais ir daugiau. Tad teks atsižvelgti ir į kompiuterio pajėgumą bei saugyklos resursus.

  Neskaitant visų šių smulkmenų, gaunamų atvaizdų kokybė fantastiška, o fotografuojant su Z serijos objektyvais kartais sunku patikėti kiek aparatas „mato“.

  Tarp Z6 ir Z7 sensorių yra esminis skirtumas, kad Z7 neturi Anti-Aliasing filtro, dėl to vaizdo detalumas/aštrumas, betkurioje rezoliucijoje, yra didesnis nei Z6, bet kartais gali išlysti vadinamas Moiré efektas - tai pataisoma redaguojant, bet aš asmeniškai labai retai kada nuo jo kenčiu.

  Teko fotografuoti ir šeimos fotosesiją bei kelis renginius kur neturėjau jokių problemų su auto fokusu ir tiesą sakant net nepamenu, kad būčiau „prašovęs“ bent kadrą. Bet kuriuo atveju po D750 man bendrai darbo našumas padidėjo 10-15% - paprasčiau, greičiau. Pradžioje reikėjo truputi priprasti prie kelių mygtukų trukumo, bet tikslingai persiprogramavus esamus funkcinius, gyvenimas dar palengvėjo :)

  Dar noriu paminėti, kad neskaitant (man) negražaus užrakto garso - aparatas turi begarsį elektroninį užraktą (yra savi niuansai), bet portretams tam tikrose specifinėse situacijose tai yra nepakeičiama funkcija.

  Reziumuojant, esu patenkintas pasirinkimu, tik laukiu nesulaukiu Z TiltShift objektyvų :)

  P.S. Vos nepamiršau, kad su naująja Z jungtimi man atsivėrė galimybė naudoti mano senųjų objektyvų kolekciją ko su F jungtimi, arba nebuvo įmanoma, arba buvo reikalingos pačių objektyvų modifikacijos

 • Tania
  Tania 
    2021.01.20, 22:24, rašė:
  Ačiū jums labai už tokį labai išsamų atsakymą. Bet vis dėlto, kurį patartumėte įsigyti ar Z6II ar Z7? Nes kaina ta pati. Kuris jų būtų geriau?
 • Lukas Šalna
  Lukas Šalna 
    2021.01.20, 22:42, vertino: Gerai, , rašė:
  Čia tik jūs turite nuspręsti. Mes nežinome, kur jūs naudosite tą fotoaparatą.

  Jeigu reikia daugiau raiškos ir maksimalios vaizdo kokybės ir nebijote, kad fotoaparatas turės tik vieną atminties kortelę - imkite Z7.

  Jeigu reikia daugiau greičio, nebūtina turėti tiek daug raiškos, geresnę vaizdo kokybę tamsoje prie didesnių ISO, 2 atminties korteles, geresnį autofokusą (tai nereiškia, kad Z7 turi blogą autofokusą, jis tik kažkiek patobulintas su antros kartos kūneliais) - imkite Z6II.

  Nepamirškite, kad Z7 turi tik vienos XQD kortelės lizdą, o Z6II ir XQD, ir SD. XQD kortelės gerokai brangesnės nei SD, tačiau žymiai greitesnės, patogesnės ir saugesnės.
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.01.21, 12:52, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Sunku kažką patarti, nes tai labai individualu. Kad ir tarp pačių portretų fotografų yra skirtingi prioritetai, arba reikalavimai nuo kokybės iki galutinio pačios medios failo formato/dydžio. Nuo greičio iki to kiek reikia detaliai matyti tekstūrą ir t.t.ir pan... Kolegos suminėjo pagrindinius skirtumus, gal tik pasigedau, kad ii'ai turi dvigubą procesorių, nors aš gal labiau norėčiau tiesiog greitesnio ir tobulesnio naujos kartos procesoriaus vietoje dviejų senų :)
  Jūsų situacijoje aš paprastai naudojuosi šiuo
  www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=...
  įrankiu (sudėjau Jums visu Z'us), kur galima palyginti skirtumus tarp modelių, pakeitinėti failų formatus ir ISO reikšmes, pastumdyti „target“ zoną ant nuotraukos, taip pat galima atsisiųsti pačius RAW/JPG failus ir pasiknibinėti pagal poreikį :)
  Labai nesigilinant ir taip, kaip mano akys mato, toks jausmas kad ii'ai su savo dvigubais procesoriais visdėlto per plauką yra ryškesni :)
  Jei turėsite klausimų klauskite, bandysime toliau diskutuoti
 • Tania
  Tania 
    2021.01.21, 13:07, rašė:
  Labai dėkinga jums, manau kad jau išsirinkau - tai Z6II. Dabar jau laukiu "deliverio" Dėkoju jums ir visiems atsakiusiems ir taip man padėjusiems :)
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.01.21, 13:24, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Šaunu girdėti ir naudodamasis proga sveikinu su pasirinkimu bei lauksime naujų kadrų ;)
 • RB
  RB 
    2021.01.21, 14:24, rašė:
  Dėl raiškos: tiek Z6 (naudoju), tiek Z7 ją galima pasirinkti norimo dydžio tiek RAW, tiek ir JPG formatuose.
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.01.21, 15:48, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Taip, failo dydį (rezoliuciją) galima pasirinkti, bet Z7 pasirinkus 6192x4128 (Z6 atitikmuo) aparatas jį išsaugo tik 12 bit'ų RAW formatu, nebe 14 bit. Lieka tik klausimas ar tai tau reikalinga ir ar tai bus išnaudota :)
  Bet vaizdo aštrumas/ryškukmas (sharpness) dėl AA filtro ant Z7 sensoriaus nebuvimo - bus didesnis bet kuriame failo dydyje. Ir tai ne programos pagalba sumodeliuotas efektas, tiesiog fiziniai skirtumai leidžiantys sensoriui matyti truputi daugiau.
 • Lukas Šalna
  Lukas Šalna 
    2021.01.22, 08:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Paprastam žmogui ar 12 ar 14 bitų, jokios įtakos nepadarys. Fotkinu jau daugiau nei 10 metų, ir visuomet fotkindavau ant 12 bitų, kad ar daugiau fps būtų, ar didesnis buferis būtų. Kiek lygininau ir kiek skaičiau internetuose, skirtumo beveik nėra.
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.01.22, 15:38, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Taip Lukai, pritariu, kad paprastam žmogui 12 ar 14 bitų ar net 8 bitai įtakos nelabai turės. Todėl ir rašiau, kad ar tai reikalina ir bus išnaudota :)
  Bet, prie viso to aš norėčiau pridėti, kad RAW failas tai ne galutinė nuotrauka ir jis visuomet turi praeiti vienokį ar kitokį apdorojimo lygį prieš tampant nuotraukos failu. O didesnį bitų, tuo pačiu ir informacijos kiekį turintis failas - turi ir didesnes koregavimo galimybes ypač ryškiai apšviestose (highlight) ir tamsiose kadro dalyse. Ir taip, netgi šiuo atveju tam tikrose situacijose skirtumas kartais gali būti sunkiai pastebimas ir ne visiems to reikia :)
 • gsass
  gsass 
    2021.01.26, 21:43, rašė:
  Bandžiau Nikon D850 su Nikkor 70-200mm F2.8 FL ir Nikon Z6 su FTZ + Nikkor 70-200mm F2.8 FL. Nikon Z6 pasirodė prasčiau fokusavime. D850 fokusavo greičiau ir tiksliau prie tų pačių nustatymų. Įdomu ar Z6II arba Z7 fokusuotų geriau?
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.01.26, 23:30, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nikonas pirmiems Z'ų modeliams autofokuso darbą kažkiek pataisė su FirmWare atnaujinimais, net FTZ jį gavo tad lieka neaišku ar bandėte prieš, ar po atnaujinimų. Ir jei prieš, domu koks skirtumas būtų su atnaujinta versija.
 • gsass
  gsass 
    2021.01.27, 10:05, rašė:
  bent jau Z6 firmware buvo naujausias
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.01.27, 15:38, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Na tuomet, reikėtų atlikti naują testą D850 su F jungties 70-200 ir Z-etus su Z jungties 70-200 objektyvu.
  Bet ilgainiui, taip galima ir užsižaisti :) ir turbūt internete dabar galima būtų rasti pakankamai atsiliepimų su pvz. ta tema. Žinoma, kolegos portretistai galėtų pasidalinti savo pastebėjimai, nežinia ar jie dar seka šią temą.
  Iš savo varpinės pusės galiu pridėti, kad naudoju ir Z jungties objektyvus ir F su FTZ adapteriu ir kai tenka atlikti „greitus“ darbus/užsakymus man su Z7 darbas einasi greičiau ir patogiau palyginus su D750 (nedirbau su D850), bet mano ir poreikiai/reikalavimai kiti, neskaitant to, kad TiltShift'iniai objektyvai išvis neturi ir nemanau, kad greitu mentu turės AF :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti