Nuolatinės šviesos lempos
smilteprei: 2017.11.14, 17:52  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  17
 
Sveiki. Ar tiktų nuolatinės šviesos lempa portretų patalpose apšvietimui (kai neužtenka natūralios šviesos). Ar pasiūlytumėt kažką kitokio?

Komentarai
Turinys
 • Manvid
  Manvid 
    2017.11.14, 23:12, rašė:
  Tiktų dauguma lempų, jei portretus darytumėte juodai-baltus. Portretams su spalvomis reiktų, kad naudojamų lempų šviesa "nesipjautų" su patalpoje esančiu apšvietimu - dirbtiniu ar dienos šviesa krentančia pro langą. Turi atitikti spalvinė temperatūra. Vakaro šviesa pro langą bus rausva, šiaurinio dangaus skliauto sklaidyta šviesa pro langą tikdavo dailininkams. Galima naudoti ir skirtingus filtrus šviesos spalvinei temperatūrai koreguoti, reikiamai nuotaikai sukurti. Dabar įdomiausios lempos tinkančios Jūsų tikslui (kai maišoma natūrali ir dirbtinė šviesa) yra Rotolight AEOS Location LED Light. Jų nugarėlėje galima pasirinkti spalvinę temperatūrą, ją parodo Kelvino laipsniais ekraniukas. Paieškai įveskite pariebintus žodžius - rasite aprašymus, kainą (didelę), Youtube filmuką apie jų naudojimą.
 • Konkolas
  Konkolas 
    2017.11.14, 23:29, rašė:
 • Manvid
  Manvid 
    2017.11.15, 01:14, rašė:

  Taip, net ir spalvinę temperatūrą juose galima pasirinkti. Fotohobis, bei Fotofoto galima rasti nebrangias dienos šviesos lempas su stoveliais, šviesdėžėmis skirtas fotografijai ir filmavimui: www.fotohobis.lt/prekiu-katalogas/fotostudijos-iranga/nuol..

  Pradžiai turėtų pagelbėti mokantis valdyti šviesą.

 • smilteprei
  smilteprei 
    2017.11.15, 14:22, rašė:
  Tada gal geriau naudot tokioj situacijoj blykstę ant fotiko (ne įntegruotą) su kokiu softboxu ant jos? Ar vistiek bus tas pats?
 • Visiskai
  Visiskai 
  nesiseka
    2017.11.15, 20:04, rašė:
  Taip
 • Manvid
  Manvid 
    2017.11.15, 23:17, rašė:
  Blykstę "ant fotiko" visi peikia dėl "šviesos į kaktą". Kažkiek gali pagelbėti E-TTL kabelis leidžiantis blykstę kažkiek atitolinti nuo objektyvo-objekto ašies. Pamatęs Jūsų paskutinius portretus, pamaniau, kad esate šaunuolė suprantanti kas yra "piešianti šviesa". Taip, reporteriai blykstę ant aparato nukreipia į patalpos lubas, jei jos baltos ir pakankamu atstumu, dar ištraukia baltą kortelę, kad akyse įsižiebtų blykstės kibirkštėlės, bet tai tik iš bėdos, tai tik reportažas. Kvailiausias dalykas, kai blykstę į viršų nukreipia lauke, arba ant blykstės uždeda matinį baltą mažą kaušelį, kuris tik patalpoje atlieka šviesos išsklaidymą į sienas, lubas, aplinką. Bet lauke nėra tų atspindinčių paviršių arti, todėl nustembu pamatęs tokius "profus". Vestuvių fotografai perka specialius speedlite pritaikytus softboksiukus, kuriuos turi nešioti jų asistentas. Bėda, kad nėra "pilotuojančios" lemputės, kurios šviesa parodytų būsimą piešinį. Kai kas įtaiso ir tai. Arba perka pernešamas studijines blykstes su autonominiu maitinimu. Bet tada jau reikia automobilio, kad pervežti tą "mobilią studiją". Pažįstu gerą fotografą, kuris išsiverčia su geru fotoaparatu ir pora šviesių objektyvų bei natūralia šviesa - tiesiog pasirenka vietą, šviesos kryptį, ekspozicijos parametrus ir vėlesnį apdorojimą. Pasikartosiu, kad aukščiau nuorodoje esantys nebrangūs nuolatinės šviesos įrengimai yra tinkami mokantis dirbti su šviesa. Panašius, pvz."Westcott Spiderlite TD6" į mokymus vežiojasi Scott Kelby, nes nuolatinė lempų šviesa mokantis yra geriau. Įgudus jau galima dirbti beveik "aklai" su speedlite ir radijo ar šviesos impulsiniu valdymu.
 • Badas
  Badas 
    2017.11.16, 14:56, rašė:
  Manvid rašė:
  Kvailiausias dalykas, kai blykstę į viršų nukreipia lauke, arba ant blykstės uždeda matinį baltą mažą kaušelį, kuris tik patalpoje atlieka šviesos išsklaidymą į sienas, lubas, aplinką.

  Pabusiu velnio advokatu. Pats savo akim nemaciau fotografu, kurie lauke blykste nukreipia i virsu, bet speju ten situacija siek tiek kitokia: jie nenukreipia blykstes i virsu, jie iseidami is patalpos palieka ijungta i virsu nukreipta blykste kad nepamirstu ijungti jos atgal ieidami i patalpa, kas galbut nera labai kvaila, nes fotografo galva ir be to uzimta ivairiais svarbiais dalykais. Fotografo noras - kuo maziau arba isvis negalvoti apie technika ir susikoncentruoti i fotografavima. Sutinku kad nera prasmes blykseti i dangu, bet panagrinekime koks buvo kontekstas.
  Galbut del tos pacios priezasties nenuima kauseliu: nuemus juk nepasidarys geriau.

  Su tuo susijes ISO klausimas, kai patalpoj ir lauke reikalingi skirtingi nustatymai, ir renginio ikarstyje yra rizika apsizioplinti. AutoISO ir visi kiti auto yra labai patogu. Kas gi kaltas, kad blykste neturi auto-off?..
 • AnaKac
  AnaKac 
    2017.11.16, 15:39, rašė:
  Tikrai pritariu. Kadangi fotografuojant reportažą labiau susikoncentruoji į emocijas, bei šventės eigą, apie blykstės nuėmimą išėjus iš patalpos net negalvoji. Iš šono atrodo keistai, bet šiaip visada laikausi tokios pozicijos, kad nevertinu žmonių profesionalumo iš to kaip, su kuo, kokia poza ir pan. jie fotografuoja.

  Nes fotografavimo stilius gali skirtis nuo tau priimtino, bet nemačius galutinio rezultato - nuotraukos, kritikuoti būtų keista.
 • Manvid
  Manvid 
    2017.11.17, 00:16, rašė:
  Mačiau gyvai, taip blyksinčius į viršų lauke ir ne kartą. Tiesa, tai buvo gal prieš dešimtmetį. Gal dabar taip nebedaro.
 • Manvid
  Manvid 
    2018.04.14, 16:44, rašė:
  Pliažas, bet vaikinas su ant veidrodinio uždėta blykste atlenkęs ją į viršų: www.efoto.lt/node/1247338
 • Badas
  Badas 
    2018.04.16, 10:54, rašė:
  Kortele irgi istraukta. Gal su ja pasviecia seselius.
 • .Krivis.
  .Krivis. 
    2017.11.20, 19:50, rašė:
  Esu sugalvojęs tokį daiktą, kurį vadinu "ANGELO SPARNU". Iš esmės tai didelis atšvaistas iš atspindinčio audeklo, pritvirtintas prie kairio peties. Reikalui esant kaire ranka išskleidžiu, pakeldamas už įsiūto senos palapinės lankstaus strypo, kaip didžiulį sparną ir nukreipiu į jį blykstę ant aparato. Panašiai, kaip nukreipiant blykstę į sieną. Man labiau patinka, nei nuo lubų ar tiesiai į kaktą:).
 • Manvid
  Manvid 
    2017.11.21, 00:44, rašė:
  Įdomiai sugalvota. Dar neteko apie tokį atšvaito naudojimo būdą girdėti, skaityti. Patentuokite ir pasiūlykite gamybai.
 • Raimundas
 • Vilmantas Žilinskas
  Vilmantas Žilinskas 
    2017.11.15, 22:01, rašė:
  Žiūrėkit ne tik į Kelvinus, bet ir į CRI. Jis kartais net svarbesnis, norint gerų spalvų.
 • SAMas
  SAMas 
    2017.11.16, 01:10, rašė:
 • Sonic_430
  Sonic_430 
    2017.11.20, 10:30, rašė:
  Geriausiai nueiti į parduotuvę ir vietoje išbandyti skirtingus, kad paskui nusipirkus nereiktų pardavinėti. Žinau yra tokių suklydusių - ypač su tom LED lempom.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti