Pakalbėkime apie Canon EOS 7D Mark II ir ... Mark III ?
Juris: 2017.07.15, 22:37  Grupė: Canon 54
 
Sklando gandai kad netolimoje?!? ateityje galime sulaukti atnaujinimo Mark III pavidale...(www.canonrumors.com/canon-eos-7d-mark-iii-coming-first-half-.../)
Kurį laiką atgal teko naudotis Canon EOS 7D fotoaparatu, kuris paliko dvejopą įspūdį -  norėtūsi išgirsti dabartinių Canon EOS77D Mark IInaudotojų atsiliepimus apie ši fotoaparatą ir ... patrolinti apie Mark III ... :)

Komentarai
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.16, 00:37 rašė:
  Taigi dar 80D kaip karshti pyrageliai parduodami. Dar antram septintukui penkeri nesukako. Anksti svajoti apie 7D3 :). 2019-ais gal ... o kolkas 80D man atrodo idomesnis negu 7D2.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.16, 01:04 rašė:
  ... o nuo čia jeigu galima plačiau - kuom 80D įdomesnis už 7Dmk II ? ... ir gal dėl to kad 80D įdomesnis 7DII-ko pardavimai krenta ir Canonas galimai forsuos 7Dmk III kad neprarasti auditorijos kuri jau žvalgosi i kokį D500 ... ?
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2017.07.16, 06:48 rašė:
  Kažkada rinkausi tarp 80d ir 7d mark II. Tikrai labai skirtingi aparatai. Grubiai sakant pirmas skirtas studijai, antras gamtos fotografijai. Pasinaudojau didelio gamtos fotografų būrio patirtimi ir pirkau 7d mark II. Esu juo labai patenkintas ir joks mark III kol kas nedomina.
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.16, 18:42 rašė:
  Mane labiau vilioja vartomas lieciamas ekranelis, bei didesnis kadru skaicius nuo baterijos (pas septintuka du procesoriai daug ryja). Nors realiai tai neimciau nei vieno nei kito nei trecio, nes kropai. Lauksiu kol 6D2 atpigs bent kiek, numes 300-400 pinigu. Nelabai mane paperka fps'ai, nors 7D2 vien CF lizdas daug vertas :). Tie SD yra pasityciojimas. Trauki, dedi skaitytuvan "drebanciom rankom" ... tik tu ziurke nepadvesk :)). Nezinau kas ten kaip krenta, bet 7D2 B&H neseniai kainavo $1350, o pora metu senesnis 6D $1400. Jeigu D500 baisiai ishpopuliares, Canon septintuka nuleis iki $1000 ir vel viskas bus OK. Kaina yra tarp svarbiausiu fotiko parametru :).
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2017.07.16, 10:13 rašė:
  Įdomu, kad taip forsuojama gi ir 77d išėjo ne taip senai, o apie jį išvis niekas nieko nekalba...  :D  Kur ten kalbės, kai tų modelių išleidžiama tiek, kad vartotojui nebeaktualu jais domėtis - ką jau sakiau labai senai, visi jie iš esmės vienodi ir didžiausi skirtumai pasireiškia tik į trečią kartą, kaip pvz 550d 600d 650d 100d - visi jie iš esmės vienodi ir skiriasi labai nedaug kuo...

  Spekuliuot galima daug ką, bet manau, kad stebuklo nebus eilinį kartą. Bus geriau, bet ne "WoW"... Panašiai kaip su 6d mark II iš esmės Wow ir negali būt, nes mes ir taip gauname produktą kuris pagal technologijas yra aukščiausio lygmens. Ir visi tie mark yra tik smulkūs patobulinimai, nes pripažinkim, tokiam lygyje technologijos nešoliuoja taip sparčiai, kaip galbūt mum norėtūsi. Tas pats gi ir su sony A7 vyksta. Kad ir kaip ten bebūtų, bet jau tokio "WoW" faktoriaus, kaip tik pasirodžius A7 ar A7s modeliams mes nebejaučiam, dabar tai tik "dar vienas A7 atnaujnimas", kiek jau jų yra išleista, net nebeįdomu.. 

  Visgi mark modelių atnaujinimai yra labai panaši strategija kaip ir su automobilių rinka, kuomet pirkėjas perka naują daiktą iš salono, šį panaudoja garantinio laikotarpio periodu, priduoda atgal į saloną ir pasiima atnaujintą modelį. Iš esmės tai veikia panašiu principu ir dėl to šie modeliai skirti profesionalams kurie dirba ir gyvena iš to ką daro. Tai nėra consumerių žaisliukas, kurį nusipirkus galima svajoti, kad įsigyji daiktą pusei gyvenimo, tai yra įrankis skirtas darbui ir tiek.. Mes manau ne taip suprantame jo paskirtį, todėl laukiame kiekvieno modelio kaip kažkokios panacėjos, kuri turi nustelbt kitus rinkoje esančius taip, kad šių vertė nukristų iki nežinia kokio lygio..  
  Būtent pati progreso "stagnacija" kurią taip visi canon hateriai akcentuoja ir kyla iš tų consumerių rinkos, kuri turi laiko kažką su kažkuo lyginti, žiūrėti tuos kvailus reviews apie nieką, pixelpeepinti 24/7 vieno ar kito fotoaparato iso performance ir t.t. Šie žmonės viskuo piktinasi, nes jie mato skirtumus.. bet realybėje tiems kurie dirba, tie skirtumai yra giliai px nes jie nesudaro esminio skirtumo ir nepablogina jų darbo rezultatų. Tokie žmonės neturi laiko ten kažkuo rūpintis ir jaudintis, kad jų fotoaparatas filmuoja 1,6x crop 4k o ne FF 4k, nes jeigu jie rimtai kažką darytų, tai filmuotų ne su fotoaparatu.. Jie naudoja darbinį arklį ir kai reikia perka kitą darbinį arklį, šiems žmonėms ir skirti visi Mark. Reikia sudaryti sąlygas tiems žmonėms keisti jų nuvarytus arklius į naujus.. 
  O ten kiti gamintojai, kad ten išleidžia kažkokį žaisliuką, nu ok viskas su jais, bet tas "hype" blėsta ir ateina momentas, kai milžiniško progreso palaikyti nebeišeina ypač, kai tas "milžiniškas" pasiekiama marketingu, ne mirrorless yra tikrai nedidukas žingsnis į priekį lyginant su visa dabartinių fotoaparatų technologija. Ir tą žingsnį žengus tikrai neatsiveria begalinės galimybės. Ar fotografijoje įvyko tokia didelė revoliucija panaikinus veidrodį, ar nuotraukos pasikeitė taip neatpažįstamai? Ne.. Galutinis rezultatas nei kiek nesiskiria, o būtent į tai ir orientuojasi tie kas dirba darbą.

  Manau ne už kalnų tas momentas kai bus daugiau investuojama į medium format sensorius, nes kaip ten bebūtų FF jau tampa norma.. O MF kad ir Fuji kainuoja ne pusę namo, kaip seniau.    

 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.16, 18:22 rašė:
  Taigi nekiekvienas gali sau leisti investuoti pora deshimciu tukstanciu i "arklyde" :). Noriu vienos geros universalios kameros, kad bent dauguma mano noru "pildytu". Bet fotiku gamintojai ish musu bando kuo daugiau babkiu ishmelzti, todel paima pagrindiniu uzgaidu sarasha ir padalina tarp triju modeliu. Nori visko - mokek trigubai. Todel ir tenka ziureti tas apzvalgas, nuomotis, bandyti, lyginti ... nes visur buna chalturos ir nezinai kurioj vietoj. Taip ir gyvenam, "nedavalge", atsisake puses maziau reikalingu opciju ir net kaikuriu labai reikshmingu. Pvz 80D su vienu SD slotu profesionaliai naudoti gana rizikinga. Cia 7D2 turi pranashuma. Bet filmavimui vistiek 80D geresnis, patogesnis, pigesnis, mazesnis, itt. O kadangi 4K joks EOS fotikas zmonishkai nefilmuoja, tai tegyvuoja Panasonic. Sadistishka Canon politika. Ka bepirktum - kentesi. Nors gerai kad kokybishkai ir iperkamai gamina ir retai buna kokiu netiketumu (samoningai renkames mazesne kancia :D), skirtingai negu su Nikon ar Sony ar Olympusu ar Fuji ar dar kuo, kurie ant popieriaus ohoho, o veliau atrandi visas spragas. Tik tas Canoninis "skubek letai" motto labai jau uzknisa pastaruoju metu, vis labiau atsilieka greiciais ir "navarotais". Jeigu neturi laiko padorius, tinkamus irankius parinkti, tai koks tu profas? Nelogishka. Su septintukais, sheshtukais, penktukais galima sultys spausti, patikimai pagaminti, gamtoje ishgyvens. 70D/80D kazkiek delikatishkesni, o 700D/800D/77D tai labiau cackai negu darbo irankiai. Daznai tiesiog geriau apsidrausti, negu eilini karta patvirtinti taisykle, kad skupas moka dvigubai.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2017.07.16, 20:14 rašė:
  Apie tai ir eina kalba, kad tie kas dirba investiciją supranta visai kitaip. Investicija jiems atsiperka tikrai greit ir pinigėlius uždirba kasdien. Na, o tie kas dirba kaip pas mus, kur džiaugiasi kad per vasarą 10 vestuvių padaro, tai žinoma, kad negalės pirkti naujų fotoaparatų vos šiems pasirodžius. Todėl pradeda lygint skaičius ir ieško auksinio "jack of all trades" kurį galės drožt 10 metų į priekį..

  Žinai čia yra požiūrio dalykas dėl canon politikos.. Lygiai taip sugretinus galima sakyt, kad nesvarbu ką gyvenime darysi, vis vien kentėsi, nes tuo momenu negalėsi daryt kažko kito.. Todėl ir sakau, kad yra tie kurie daro ir nekreipia dėmesio ir yra tie kurie vis ieško kažko tobulo ir niekaip neranda, nes paprasčiausiai to tobulo dikto nėra..
 • Kavos megejas
  Kavos megejas 
    2017.07.16, 10:21 rašė:
  Tik pirmas ir antras golfas buvo idomus. Priminkite kelintas jau golfas isleistas? Gal yra geeku , kuriuos jie visus atskiria ? :D
 • Juris
  Juris 
    2017.07.16, 10:49 rašė:
  ... paskutinis kuris užsifiksavo atmintyje - V ...? :)))
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2017.07.16, 10:57 rašė:
  iš ties 1 golf tuo laiku buvo labai įdomus automobilis. Pirma dėl to, kad būtent 1 golf pradėjo naują dyzelinių automobilių erą, tai buvo pirmasis rinkoje masiniam naudojimui pritaikytas dyzelinis automobilis, nuo jo prasidėjo kitų gamintojų migracija į dyzelinių autmobilių gamybą. GTI taip pat buvo vienas pirmųjų "hothach" tipo modelių. Net ir pagal dabartinius standartus golf 1 GTI yra gana greitas automobiliukas :)
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.16, 18:58 rašė:
  Golfas jega :)
  Bemsas lyga :)
  Civikas staiga :)
  Clio super :)
 • Andrius Butkus
  Andrius Butkus 
    2017.07.16, 11:04 rašė:
  Gandai gandais. Bet realybeje del Canon daznai nepasitvirtina tie gandai ir viskas uzsitesia  :) Gal kam bus idomu paziureti i Canon isleidimo datas.
  date  
  Andrius Butkus.  date

 • Juris
  Juris 
    2017.07.16, 11:17 rašė:
  ... net nepastebėjau kad eos 1DMk IV pragyvavo tik 2.5 metų... ? :O
  ... o eos 7DMk I - ilgiausiai užsibuvęs ... - ir tikriausiai dėl to kad nebuvo konkurencijos is Nikono pusės ...? ;)
 • Badas
  Badas 
    2017.07.17, 11:55 rašė:
  Gan idomi diagrama, tik klaidina 2018 metai (zinia is ateities? :D). Jeigu prisiminsime jog dar tik 2017 ipusejo, tai pamatysime kad 7D2 dar ganetinai "jaunas". Matome, jog dauguma pro modeliu nesunkiai istempia 3 metus, tai IMHO realu kad 7D3 pasirodys ne anksciau 2018uju velyku; kazin ar tai labai netolima ateitis.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 13:20 rašė:
  ... na bet iš to pačio grafiko matome kad kai "revoliucinė situacija" to reikalauja - Canonas sugeba išleisti atnaujinimus gana operatyviai ... :)
  ... o dabar turime visus požymius tokioms prielaidoms ... :)
 • Badas
  Badas 
    2017.07.17, 13:27 rašė:
  Nemanau jokiu revoliuciju rimtu irenginiu klasese (7D priskiriu prie rimtesniu), nebent kas nors pirstu man aklam parodytu tiksliai kur ziureti :). O kas dedasi APSC apacioje, tai IMHO ten nera jokiu revoliuciju, ir netgi evoliuciju nera, tik vienu skaiciuku besiskiriantys papudruoti klonai.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 14:02 rašė:
  prielaidos:
  - pradedant nuo apačios modeliai palaipsniui keičiami i naują sensorių technologiją (ADC/Dual pixel/etc - kad nevarinėti kelių konvejerių - neapsimoka...)
  - konkurentai spaudžia - Nikono D500 su žadamu 200-600 5.6?
  - numanoma kad pries išleidžiant 7D? sensorius išbandomas ant xxD (70D-7DMkII / 80D-7DMkIII?)
  - ir DIGIC6 atsargos gal jau eina į pabaigą ... (juk ne šiaip sau i kažkokius xxxD DIGIC7 jau lituoja :)
  - ir kad rinka jau pasiruošusi naujam modeliui (jei jau gandai sklando... :)
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ...Kaip ten besakytumėt - bet canonas sensorių "tylią revoliuciją" jau padarė (ADC) tik smarkiai apie tai nešaukė, nes atsilieka cielu penkmečiu nuo sonio kuris tą laiką šlifavo technologijas, bet tai laiko klausimas pasivyti kai procesas pajudėjo ...
  ...žvelgiant iš pragmatiškos canono pozicijos - kad fabrikėlis dirbtų tolygiai be bangavimų, strategija pririšama ne prie kalendoriaus o taikoma atsižvelgiant į rinką, konkurenciją, sandelių uzpildymą ir gamybos galimybes ir etc, kaip pvz:
  -atidirbti naujo proceso technologiją, gautas atliekas sukišti į bilekokį xxxx/xxxDrebelkissą,
  -kai xxxxais rinka pasisotins ir susikaups pakankamas kiekis nebrokuotų sensorių pereiti prie rimtesnės įrangos atnaujinimo, kaip pvz:
  1. 80D / 5DIV           - done
  2. 77D / xxxsai         - done
  3. 6DII                          - done
  4. ?90D or ?7DIII       - ?
  5. 1DxIII or 5D?          - ?
  ... ir vėl naujas ciklas kuriame sonius atsitrenks į fizikos dėsnių lubas o cenonas pasivys... :))))
 • Badas
  Badas 
    2017.07.17, 14:17 rašė:
  Kadaise, kai laukiau savojo 5D2, gandrai pradejo skraidyti metus iki anonso. Rinkos pasiruosimas nieko nereiskia. Apskritai, Canon budinga nesidometi rinkos nuotaikomis, tik cia jau butu kita tema ir su kitais epitetais :)

  Kad apacios modeliams nukrenta elementai is virsaus - netgi desninga. Na gerai, siokia tokia evoliucija ten yra :). Bet virsunems tai negalioja, jiems niekas nekrenta.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 14:33 rašė:
  ... šiuo konkrečiu atveju jeigu bent pusė paukštininkų migruos ten kur šilčiau (D500 + 200-600 5.6 už nebrangiai) - Canonas susidomės ... :O
  ... turint omenyje kad didžioji dalis šio sektoriaus vis dar canonistai (nes nikonas kažkada pramiegojo traukinį...:)
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2017.07.17, 15:03 rašė:
  "Bent pusė.." Juokauji. Gal "bent pusė procento"? Susikomplektavus optiką nėra taip paprasta ją keisti. Jau nekalbant apie emocijas ir valdymo ypatumus.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 15:21 rašė:
  'tikram paukštininkui' daug nereikia :)))
  vienas darbinis supertele fixas + APS-C + trikojis + guminiai batai (žvejo apranga) + pora batareikų ir termosas ... ;)
  - pakeisti tereikia supertele ir APS-C, batai ir termosas ir su kita sistema pravers ... :D
  o jei rimtai - emocijas ir įpročius bandyti labai ilgai neverta - anksčiau ar vėliau gali ateiti riba kai spjaunama ant lojalumo - tą net canonas žino ... :)
 • Badas
  Badas 
    2017.07.17, 15:56 rašė:
  Paukstininkas galbut daugiau nei viena objektyva turi. O ir tas supertele - gan brangus, lengvai neparduosi. Skyrybos brangiai kainuoja.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 16:12 rašė:
  ... tai suprantama kad skyrybos nebūna už ačiu - ant to canonas ir laikosi kol kas ...
  ... migracijos visada vyko ir vyksta dabar - tik paskutiniu metu viena kryptis dominuoja ...?
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2017.07.17, 20:47 rašė:
  Tikriausiai neesu tikras paukštininkas - naudoju kokius 5-6 objektyvus (retkarčiais dar porą skolinu), tad keitimo net neįsivaizduoju. Aplamai, žmonių, kurie specializuojasi tik paukščiuose labai nedaug, nes pakeliui visad kliūna peizažai, makro ir t.t.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 21:03 rašė:
  ... tai ir nereikia keisti - jeigu įrankis savo daro - visi tie progresai tik tam tikrai grupei žmonių miegoti maišo, matyt natūra tokia nes žaisliukai vaikystėje buvo mediniai ... - pagal save sprendžiu ... :)
  ... juolab kad laidoti canoną dar anksti - gudrūs skersaakiai tik apsimeta avinėliais kad paskiau praradusius atsargumą vartotojus lengviau numelžti ... :D
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 15:53 rašė:
  ... o canonui ir nebūtina išradinėti naujo dviračio - tereikia įdėti naują sensorių (ADC), vartomą flipflopą, kelis AF pastumdyti, software upgreidinti, naujas procesorius - viskas jau yra, tereikia sudėti ir priklijuoti dar viena I, ir wuolia - naujas produktas, aplodismentai ir minios lojalių vartotojų ... :)
  ... gal netgi 4K implementuoti dėl visa ko ... :D

  *beje, neseniai palyginau 7DII su 1DMark III - rezultatas šiek tiek nustebino ... :O
  7DII vs 1DIII  
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2017.07.17, 21:03 rašė:
  Toks įspūdis, kad reklamuoji Nikoną. Tačiau tai gerokai brangesnis, nelygintinas dalykas
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 21:23 rašė:
  ... reklamuoju nebent konkurenciją ir progresą - tik tai mus vartotojus gali išgelbėti nuo korporacijų gobšumo ... nikonistai turi būti dėkingi canonui kad nikonas juda į priekį o mes būsime dėkingi nikonui kad canonas pagaliau pradėjo judinti sėdmenis ... :)
  *nikono niekada neturėjau nes kažkada paėmęs pamaigyti supratau kad nesusidraugausime ... :D
  ... o čia sulyginime nikonas panaudotas kaip atskaitos taškas (beje ir pozicijonuojamas tame pačiame segmente kaip ir 7DII) , labiau akcentuočiau dėmesį į 1DIII dxo parametrų palyginimą su 7DII kai tarp jų ~7.5 metu praraja ...
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.17, 22:46 rašė:
  Atbulas tas Nikonas :))
  Tik i tuos skaiciukus DxO maziausiai kreipk demesio. Ten neretai prifantazuota nesamoniu. Budavo ir taip kad ta pati objektyva lygindamas ant skirtingu fotiku su skirtingom matricom gaudavosi kad mazesnio megapikseliu kiekio matrica duoda didesne raishka. Pakeiti i kitoki objektyva ant tu paciu fotiku ... viskas tvarkoj, daugiau pikseliu = didesne raishka. Atrodo tarsi puse duomenu jie is kavos tirsciu priburia. Kai kuriuos stiklus su placiai zinomais trukumais DxO sugeba paskelbti vos ne kokybes etalonais :). Pasiziuri koki stikla su visiems zinoma muilinu krashtu/kampu reputacija - tobulai ashtrus ...
  Kodel lygini 7DII su 1DIII, o ne su 1DIV?


  va  

  5DsR geriau. Raishkos daug, pakirptum jeigu ka :)
 • Juris
  Juris 
    2017.07.17, 22:58 rašė:
  ...todėl kad 7.5 metų skirtumas ir kad palėpėje dėžėje dulka ...
  o 5DsR - geras matyt - bet per gremėzdiškas man ...
  ...ir pagal pojūčius 1DIII šiek tiek geriau su ISO/šešėliais ir spalvom tvarkėsi nei 7D I - tai daug maž atitinka DxO ...
  ... bet nemaniau kad 7D II ant popieriaus ne ką geriau atrodo ...
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.18, 00:34 rašė:
  Kaip suprast "per gremėzdiškas"? Taigi 5DsR lygiai toks kaip 7DII, tik matrica padori :).
  ISO tvarka priklauso nuo matricos matmenu ir technologijos lygio (senumo). O spalvas galima ishgauti tinkamas is bet ko. Tereikia fotika susikalibruoti pagal savo skoni. Man asmenishkai labai patinka Camera Standard Profile Canon'ams Laitroome. Ishvis jokio vargo. Pasidarau ji defaultiniu ir viskas, puse darbo atlikta :).
  Turint 1D3 tikrai nepirkciau jokiu septintuku. Nebent i 1D4 mainyciau.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.18, 07:18 rašė:
  ... taip ir suprast - 5DsR juk su trikoju komplektu eina, a ne ... ? ;)
  ... o dėl 7-tuko nesakyk - visų laikų geriausi fotikai... išskyrus sensorių ... :(
  ... ir dar 40D - tam priekaištų jokių išvis ... :)
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.18, 08:49 rašė:
  "5DsR juk su trikoju komplektu eina" - Apie ka cia kalbi? :)
  Nereikia jokiu trikoju.
  Turejau 7-tuka - ishkeiciau i 5D2 - daugiau jokiu 7-tuku :D.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.18, 09:22 rašė:
  ... apie tą kad su 5DsR kačiukų nepafotografuosi - nebent stipriai miegančius ... :D
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.18, 10:16 rašė:
  Kas tau tokia nesamone pasake? :))
 • Juris
  Juris 
    2017.07.18, 10:50 rašė:
  na gerai - galima kačiukus pafotografuoti - bet tai ne tas fotoaparatas su kuriuom tai daryti lengva.... o 'lankstytis per galvą raidės M poza' just for fun? - mazohizmas, kuriuo ne visi serga ... :)
  ... kačiukus galima pafotografuoti ir su iPhonu ir su pinholu... ar tai rodiklis apie ką mes šnekame? Kam tas 5DsR tada apskritai reikalingas jeigu užtenka skylės degtukų dėžutėje ir juosteles? ... -keisti tie žmones, moka tokius pinigus, ar ne ?
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.18, 11:38 rašė:
  Visishkai nesuprantu ka cia man bandai pasakyti. Kuo fotografavimo procesas skirtusi tarp 7D3 ir 5DsR? - Niekuo. Skirtusi tik rezultatas, dazniausiai 5DsR naudai.
  Nejaugi su 7-tuku M pozoje per galva lengviau fotkinti? :)) Nebandziau dar tokiu gimnastiku, tai atleisk uz kvaila klausima jeigu ka. Ar cia 5DsR instrukcijoje isakyta fotkinti butent taip ir jokiu budu ne normaliai? Paaishkink be alegorijos, kas netaip su tuo fotiku? :)
 • Juris
  Juris 
    2017.07.18, 14:00 rašė:
  ecka, matau mes nesusišnekam... padarom taip - papasakok kokius privalumus ir trūkumus tu žinai šitame modelyje ... :)
  Let's go ...
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.18, 17:48 rašė:
  Gal paprasciau tu pats pasakyk kas tau jame netinka. Nori daug fps? 5 per mazai? Prie ko tie kaciukai ir M pozos? Galvojau sakai jis tau per didelis, nor jis tokio pat "kalibro" kaip 7D2 ... tada sakai kad kaciukai jo baidosi ... jezusmarijashventaspetrai!... kavos aparato jame irgi nera, vsio netinka zodziu :))
  5D3 zinai? Tai 5DsR beveik tas pats tik geriau :). Pikseliu jis turi 2.5 karto daugiau, todel iskirpus APS-C viduriuka gaunasi tie patys 20MP. Du viename. Didesnio televyko nereikes ir kadravimas visada tobulas bus, nieko nenukaposi jei su atsarga kropinimui imsi. Padori AF sistema. Naudotas apie $2500. Be R pora shimtu pigiau berods.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.18, 19:59 rašė:
  Taip, geras fotoaparatas - niekas nesiginčyja ... :)
  -Primink - koks ten normal ISO ir prie kokių reikšmių pasirodo triukšmas ?
  -gal žinai kaip teigiamai tie 50Mpx įtakoja motion blur?
  -o fotografuojant iš rankos teks naudoti ar ne dvigubai ilgesnius išlaikymus, arba kelti ISO arba kas geriausiai - naudoti trikojį ... (tą ir minėjau) *judantiems objektams
  -o difrakcija, o failiukai, o AF koks jautrumas, o ar turi lens corection, o kiek laiko reikia palaukti kad peržiūreti foto ekranėlyje ... ?
  Smulkmenos žinoma, su tuom viskuom galima tvarkytis, jeigu yra noro ... :)
  Taip kad ecka, griebk ta fotiką ir džiaukis gyvenimu ... :)
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.18, 21:51 rašė:
  Sakaugi kad tashko dydis kaip pas 7D2, todel ir bliura vienodai itakoja abu, jeigu kirpsi 5DsR. O jeigu nekirpsi tai net maziau. Ner skirtumo ishlaikymams - kiek 7-tukui, tiek ir 5DsR'ui (pataisyk ten parasei "ilgesnius" vietoj trumpesniu, biski suklydai); ir difrakcijai (nors su R reiskia kad AA filtras silpnas pas ji, todel astresnis yra savaime). Plius Canonas ten kazkoki nauja uzrakto mechanizma jam pritaike, kad maziau vibraciju butu. Ir ISO jo zenkliai padoresnis. Neziurek i DxO nesamones ka jie ten paiso ... yra 12800 ir tie buna naudotini. Su jokiu 7-tuku nieko gero prie 12800 neishgausi, patikek. Kropui ISO 5000 lubos (tiksliau dugnas), toliau senos Nokios kokybe prasideda :).
  AF iki F8, kaip ir 5D3 ir 7D2 (zinoma tik centriuke) ... lens correction berods visi turi, bet jeigu JPG fotkini tai zodziu ne geresnio fotiko tau reikia, o prie RAW pratintis.
  Ekranelio laukti? rimtai? pirma karta girdziu tokia nesamone. Gal ne ekranelio lauksi, o pigios letos korteles, ta galiu isivaizduoti. Bet fotika peikti del to kad su pigiena nedraugauja, ar kad kompas nepaveza dideles raishkos failu (per silpnas) butu kvailyste. Manishkis "pensininkas" 6-tus metus skaiciuoja ir normaliai jam sekasi 50MP vartyti fotoshope.
  Kai su 7D3 nuotraukytes gausis nekazka geriau negu su bet kokiu pigiu kropu, va tada problema :) ir ji yra neishvengiama. Dvigubai-trigubai susimoki uz biski daugiau aliuminio ir gumos su pora papildomu funkciju, o nuotraukos negeresnes.
  Be to, neprivalai pastoviai fotkinti 50MP, gali perjungti i mazesni mRAW ar sRAW.
  Gavau is vieno "genijaus" 5DsR darytu peizazu (RAW), bet kadangi jis genijus, tai naudojo F18 :)). Ir zinok nera viskas prarasta, 50MP kazkiek kompensuoja kreivas rankas.
 • Kavos megejas
  Kavos megejas 
    2017.07.18, 22:52 rašė:
  ecka rašė:

  Gavau is vieno "genijaus" 5DsR darytu peizazu (RAW), bet kadangi jis genijus, tai naudojo F18 :)).


   Gi efoto vienas paukstinikas turi . Uzkrito man dabar kas jy turi.... Kazkaip su BMW susije. Gal nike 525 yra :)
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.19, 00:05 rašė:
  Daugybe gamtininku ji naudoja, nes tikrai puikus fotikas yra. Pilnakadris su kropo pikseliu tankiu. Cia kaip papildomas zoomas.
 • Kavos megejas
  Kavos megejas 
    2017.07.19, 07:06 rašė:
  As tureju omenyje ,kad gali paparsyti pavyzdziu.
 • Juris
  Juris 
    2017.07.19, 00:09 rašė:
  ... beveik įtikinai ...
  bet ... jeigu tas aparatas toks geras ir nebijo trumpų išlaikymų - kam jam tas mandras veidrodis ir sustiprintas shoe padas ? Ir nori pasakyti kad didėjant pixelių tankiui "Defraction limited apperture" tik gerėja ?
  Kas jame apart Mpx yra geriau nei kad ir tame 7DII ?

  Mpx gerai kai nėra downgreido kitų kokybių sąskaita,
  o jei reikia rinktis - kiekvienas sprendžia kaip išmano ... :)
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.19, 00:44 rašė:
  Difrakcija blogeja, zinoma, bet kai tokia didele raishka tai suspaudus iki 20MP daug atgaunama. Pasidariau sau pora 4K vaizdeliu ish anu F18 kadru - fantastika.
  drive.google.com/file/d/0B63QSEFWukNSa1hkNjNTcTBoSHc/view?us...
  drive.google.com/file/d/0B63QSEFWukNSRW05OWppbjR2bGc/view?us...
  drive.google.com/file/d/0B63QSEFWukNSaldEaDFJZ0d5OHM/view?us...
  Tiesa vienas F16 :)

  Ner ten jokio downgreido kropo atzvilgiu. Bile koks FF du su puse karto geresnis negu krop. Ar tai daugiau pixeliu, ar didesniu (geresniam SNR), ar daugiau ir didesniu tuo pat metu. Kokybe = informacija. Kuo daugiau informacijos nuotraukoje, tuo geresne kokybe. O kad kazkokie minusai neva yra kai per daug geras sensorius ... cia mitas. Galbut vienintelis rimtas minusas yra maziau fps. Bet man uztenka ir 5fps. Su 20MP shaudant 10fps tik greiciau buferis uzsipildo. Su 50MP ir 5fps tikriausiai gausi ta pacia 25 RAW serija (jeigu gerai atsimenu, va Mindaugo paklausk, as jau uzmiegu :) zzzZzz) tik toji serija truks ne 2.5 sekundes, o 5 sekundes.
  As gal labiau pats noriu to 5DsR, negu kad jis tau butu tinkamiausias. Gal rimtai imk 1D4 :D
 • Juris
  Juris 
    2017.07.19, 00:52 rašė:
  ecka rašė:

  As gal labiau pats noriu to 5DsR, negu kad jis tau butu tinkamiausias.

  ... nuo to ir reikėjo pradėti - būtum sutaupęs puslapį rašymo ... :D
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.19, 14:12 rašė:
  Taigi kolkas nemokamai leidziama rashyti eFoto forumuose :D
 • Mindaugas525
  Mindaugas525 
    2017.07.18, 23:10 rašė:
  ...kačiukus tikrai galima ne miegančius fotografuoti ir be trikojo :) 
  su ISO viskas gerai, iš rankos fotkini be problemų, AF greitas ir tikslus, galima naudoti veidrodžio vibracijos sumažinimo funkciją, korekciją turi, peržiūra ekrane vyksta greitai, CF ir SD abu lizdai greiti (ne taip kaip 5DIII)
  ..  

  .  
 • ecka
  ecka 
  nesiseka
    2017.07.19, 00:15 rašė:
  Uh, medziotojas :)
  Pacukui nepasiseke.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti