Paprotinkite del fotoaparaturos atsinaujinimo, aciu.
arbonkas: 2019.01.22, 20:12  Pokalbiai:  Keičiamų objektyvų fotoaparatai  23
 
Sveiki. Siuo metu dar turiu Samsung NX3000, taciau noretusi atsinaujinti i ka nors siek tiek kokybiskesnio, jei tai imanoma mano atveju. Fotografija mano tokia kasdienine, atostogu metu, sporto renginiai. Brolis turi ne prabangiausia veidrodini fotoaparata (nepasakysiu modelio) ir neturi dideliu fotografavimo ziniu, taciau jo nuotraukose vis tik aiskiai matosi geresne kokybe, tad ir pradejau galvoti gal isigyti paprastesni veidrodini fotoaparata. Jei atvirai, fotografijos ziniu neturiu ir dazniausiai fotografuoju automatiniu rezimu - suprantu, kad nuotraukose daug priklauso nuo fotografo, bet gal yra ir koks aparatas, kuris padetu. NX3000 labiausiai pasigedau kokybes fotografuojant tamsoje. Patarkite, prasau, kokiu modeliu, kurie pagerintu musu nuotrauku kokybe, jei yra. Biudzetas kuo maziau, tuo geriau - sakykim +/- 500eur, jeigu yra kazkas labai ispudingo, tai gal ir iki 1000eur ivestuotumem (tik dvejoju, kiek tai verta su mano igudziais, tad ir prasausi jusu patarimu). Aciu!

Komentarai
Turinys
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.01.22, 20:17, rašė:
  Manau problema būtent tame, kad nesidomit fotografija. Atitinkamai brolio nuotraukos geresnės, nes jis domisi.
  Investavus 1000e nenusimanant nuotraukų kokybė nuo dabar turimos pagerėtų ~20-30proc.
 • Limited
  Limited 
    2019.01.22, 22:24, rašė:
  Kaip galima nuotraukų gerumą įvertinti procentais? Nu burtų burtai... Be abejo, su DSLR po Samsungo pagerėjimas matysis. Manyčiau, užtektų kokio Nikon 5200 ar 5300 su kitiniu 18-55 plius 35mm 1,8 ir būtų laimė, net ant auto režimo.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.01.22, 23:10, rašė:
  O kaip kitaip galima įvertint kokybinį pagerėjimą?

  Kodėl su DSLR po samsungo matysis pagerėjimas, jeigu samsunge toks pat sensorius stovi kaip ir DSLR? Dar klausimas, ar negeresnis nei 5200 ar 5300.
  Čia gi tas pats DSLR tik be veidrodžio mechanizmo ir objektyvas tokios pat klasės jeigu kitinis, šio samsung netgi platesnis, 16mm o ne 18mm kaip DSLR.

  Apie DSLR aš turėjau mintyje tik dėvėtą FF body kuris duotų ženkliai geresnes galimybes tamsoje, bet jis bus didelis ir jam reikės objektyvų ir reikės mokėt su juo elgtis ir t.t. Todėl ir sakau, kad jeigu jį nustatysi ant Full Auto tai tas pagerėjimas bus 20-30proc. ribose.

  Šis samsung nėra prastos klasės fotoaparatas, tiesiog Samsung nutraukė fotoaparatų gamybą galbūt dėl to jie atpigę ir nebeparduodami, jų mažai rinkoje. Bet jeigu neklystu čia stovi Sony sensorius, taigi jis tikrai nėra prastas. Crop DSLR pirkimas praktiškai neduotų jokių apčiuopiamų rezultatų šiuo atveju.
 • Limited
  Limited 
    2019.01.24, 10:05, rašė:
  Fotoaparate matrica dar ne dievas, o tik geležis, kuri priima informaciją. Po to seka programinis apdorojimas, visokiu režimų taikymas pagal sąlygas ir tt... Turiu galvoje, kad taip- galima imti rankinius stiklus, fotkinti i RAW, delioti karpyti palinkus prie žydrojo ekrano ir gausim puikų rezultatą. Aš asmeniškai išbandęs ne viena DSLR religija, Sony, Fuji sisteminius ir taip pastebėjimai tokie- sisteminis normaliomis sąlygomis fotkina puikiai, begales nustatymų, jei tik mėgsti sukinėti ratukus, tinka per adapterius laiko patikrinti stiklai, bet... Jei tai nėra hobis, o tik priemonė fiksuoti šeimą, gyvenimą aplink- DSLR net ant auto išduoda priimtinesnį vaizdelį be jokiu galvos skausmų. Mano asmeniniu pastebėjimu bet kuris iš Nikon net entry level veidrodukas prietemoje sufokusuoja daug tiksliau, beveik niekad nebūdavo prašautų fokusų. Kaip sakiau, jei patinka sukinėti rankomis- tas neaktualu :) Kažkodėl nebenorim sėsti į 20m senumo laužus, o vairuojam mašinas su vairo ir stabdžių stiprintuvais, ABS, elektriniais langais, kondicionieriais, navigacijom todėl, kad tai progresas ir taip patogu.
 • Montas
  Montas 
    2019.01.29, 23:02, rašė:
  Paieskok devote Pilno kadro ir 35mm arba 24mm pasiimk. Priklauso ka nori fotografuoti :) I "kitini" tikrai nei Minciu neturek investuoti :)
 • Montas
  Montas 
    2019.01.29, 23:00, rašė:
  Yra tavo zinuteje tiesos nemazai. Prima tai niekas nesimokina pagrindu. Antra kai is Pentax perejau I Nikon pilno kadro - tai ir kadrai pagerejo ir upas mokintis padidejo :) Taigi foto technika yra dalis sekmes, o dar didesne tai yra zinios. Dabar ir Aifono man uztenka geriems kadrams padaryti, o kazkada daug daug pinigu isliedau foto technikai ( nes maniau, kam foto aparatas Daro stebuklus ) :)
 • FredeRika
  FredeRika 
    2019.01.22, 20:41, rašė:
  Aš tai patarčiau pirmiausia investuoti ne į fotoaparatūrą , o fotografavimo žinias ir įgūdžius-kokius kursus ar gerą literatūrą.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.22, 23:09, rašė:
  Ir dar galima objektyvų tam Samsungui skelbimuose paieškoti. Kadangi sistema mirusi, galima tikėtis saikingų kainų (brangiai pirkti neverta). Pvz., šito www.efoto.lt/objektyvas/samsung_s30nb_nx_30_f2
 • ro.
  ro. 
    2019.01.22, 23:14, rašė:
  Net su tuo Samsung net judesį galima neblogai fotkinti
  Reikia tik žinių, kokio seno manual šviesaus objektyvo už 50€ ir MF objektyvo adapterio už 4€
  Maždaug tokia technika fotkinta: www.efoto.lt/node/1264123
 • XGrafija
  XGrafija 
    2019.01.23, 07:38, rašė:
  fotikas geras, reikia objektyvo šviesesnio. Pas tą jūsų samsungą toks pat sensorius, kaip daugumoj veidrodinių. Tik sunkiai kažką ant šito samsungo pavyks rasti gero su automatiniu fokusu, dauguma tų geresnių jam tinkančių bus tik rankinio fokuso. Biudžetinis variantas būtų imti Canon veidrodinį belekokį ir poruot su gerais prime šviesiais stiklais. Truputį kompaktiškesnis, bet brangesnis variantas būtų imti Sony sisteminį, kaip jūsų Samsungas. Skirtumas tik tas, kad Sony daug platesnis objektyvų pasirinkimas.
 • Shnipiz
  Shnipiz 
    2019.01.23, 10:41, rašė:
  Pirk naudotą nikon D700 + 50mm f1.8 ir mokinkis, o kad išmokti - labai padės M rėžimas ;) sėkmės.
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2019.01.23, 10:54, rašė:
  Pritariu daugumai: Samsungo matrica tokia pat kaip ir neprofesionalių veidrodinių, tad pirkdami veidrodinį nieko neišlošite. Domėkitės nuotraukų apdorojimo programomis. Daugumos foto tuo ir geresnės, kad prie jų nemažai padirbėta kompiuteryje.
 • skarbonke
  skarbonke 
    2019.01.23, 10:58, rašė:
  klausyk FredeRikos, imk normalius kursus, adapterį M42, kad užmaut senus, pigius ir įdomius objektyvus, įvaldyk savo turimą fotiką. Keisti jį nėr jokios logikos, išmesti pinigai, Žinau žmonių kurie su rankų darbo fotiku be objektyvo (pinhole) ar telefonu fotkija geriau ir su didesne išliekama verte nei ne kurie su markais (-:
 • arbonkas
  arbonkas 
    2019.01.23, 12:48, rašė:
  Labai jums aciu uz visus pasisakymus. Na, nauja aparata pirkti kol kas tikrai atsoko fantazija, taciau nusprendziau isigyti naudota Samsung NX EX-S30NB 30mm f/2.0 Prime Lens (paskaicius ivairius objektyvo komentarus, atrodo, jog turetu prideti sviesos ir kad ir kiek pagerinti pacia foto kokybe). Na, ir sekant jusu patarimais, su siuo komplektu bandysiu dazniau persijungti M rezima, su laiku ir koks pradmeninis foto kursas turbut nepamaisytu. Tikiuos nesupykdziau tikru foto entuziastu, aciu uz pagalba!
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.23, 19:18, rašė:
  Turėkite omenyje, kad tą objektyvą surasti skelbimuose gali būti negreitas reikalas, bet bandyti verta (galima pasižvalgyti ir kitų sistemos objektyvų, įskaitant MF).
  Na, o orientuotis į M režimą nematau būtinybės. Nesuprantu, kam tai siūloma pradedančiajam, jei net retas pažengęs iš to gautų naudos. Nemanau, kad rankomis ekspoziciją nustatysite geriau ir greičiau už aparato elektroniką. Labiau matyčiau prasmę diafragmos pirmenybės režime, prireikus darant ekspokorekciją. Aišku, nuo žanro daug kas priklauso.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.01.23, 19:56, rašė:
  M režimas padeda suprasti principus pagal kuriuos veikia fotoaparatas. Kol nesupranti to, tai o to ir galvoji, kad didesnis veidrodinis fotoaparatas geresnes nuotraukas darys nei šis samsung..
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.23, 20:23, rašė:
  Principus suprasti padės, bet nuotraukos tuo režimu geresnės nepasidarys (gali net pablogėti nepataikius ekspozicijos).
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.01.23, 20:43, rašė:
  Drįsčiau pasiginčyti, visų pirma reikia suprasti kaip fotoaparatas tą ekspoziciją matuoja į ką kreipia dėmesį.. Taip pat ką jis supranta kaip teisingą ekspoziciją vienu ar kitu atveju. Pvz Sony full auto režime nevengia ir HDR padaryti, ar tai bus teisinga ekzpozicija, galbūt, bet man asmeniškai norisi šešėlių gylio kiek įmanoma natūralesnio.
  Visgi nuotrauką padaro fotografas. Daugumai nuotraukų išraiškingumo būtent ir suteikia netobula ekspozicija, mes tai dažnai vadiname "tobula šviesa", tokias nuotraukas fotografuojant "full auto" kažin kaip jos atrodytų.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.23, 21:00, rašė:
  Daugelyje aparatų galima rinktis taškinį ekspozicijos matavimą arba paprasčiausiai žiūrint į ekranėlį padaryti neigiamą ekspokorekciją ir šešėliai bus tamsesni. Geriau dėmesį sutelkti į momento sugavimą, kadro komponavimą, fokusavimo taško pasirinkimą nei užsižaisti ekspozicija M režimu.
 • ro.
  ro. 
    2019.01.24, 12:44, rašė:
  Naujokui M režimas visai nereikalingas ;)
  Fotoaparato automatinė ekspozicija dažniausiai dirba puikiai ir mėgėjas geriau už ją nepadarys.
  Čia gal labiau žmonės akcentavo M - Manual Focusig - senus objektyvus kurie neturi autofokuso, bet užtai labai pigūs - tokiam fotikui kaip tik. Tas 30mm f/2 šviesos pridės bet nedaug. Jei iki 150E tai verta, jei už 200 tai gal ne.
 • Inguti
  Inguti 
    2019.01.27, 13:25, rašė:
  Truputį įsiterpsiu ir aš su savo klausimu į šią temą, tikiuosi autorius nesupyks. Po ilgos fotografavimo pertraukos savo malonumui noriu atsinaujinti. Turiu Nikon d600, pasiūlykit koki objektyvą pirkri. Turiu 35mm 1.8, bet fotoaparate apkarpius kadrą krenta kokybė.. Noriu butent tinkamo fotoobjektyvo.
 • Kestux
  Kestux 
    2019.01.28, 17:48, rašė:
  Šitas objektyvas pilno kadro fotoaparatui, matysi per ieškiklį tą patį ką ir dabar, o nuotraukos gausis neapkirptos. www.efoto.lt/objektyvas/nikon_35mm_18g
  Nori tokių pat nuotraukų tik neapkirptu keiti į šį ttps://www.efoto.lt/objektyvas/nikon_afs_50mm_f18g
  Jei nori objektyvo labiau portretams www.efoto.lt/objektyvas/nikon_85mm_f18
 • Inguti
  Inguti 
    2019.01.28, 21:23, rašė:
  Ačiū, tereikėjo tokios informacijos!

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti