Parekomenduokit didelio selektyvumo žalią optinį filtrą
Badas: 2021.06.18, 23:37  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  7
 
Ieškau itin didelio sodrumo / selektyvumo (ne daugiau 10nm) žalio filtro, bet būtinai turi būti plonas ir lankstus, ne stiklas. Nes naudosiu ne fotografijai, eksperimentuoju su LEDais.

Išbandžiau ant blykstės dedamus spalvotus žalius filtrus, bet kai patikrinau jų spektrą, likau nustebęs: jie praleidžia 2/3 vaivorykštės: nufiltruoja dalį mėlynos ir šiek tiek raudonos, o visa kita – nuo šviesiai žydros iki oranžinės – eina kiaurai. Tiesą sakant, “nustebęs” – čia pernelyg švelnus žodis, visai ne to tikėjausi. Netgi 20nm plotis jau butu geriau nei tas skystalas.

Galbūt yra ir kitų blykstėms skirtų filtrų, bet pas kinus kitų neradau. Kaip suprantu, labai sodrus filtras turi atrodyti labai tamsus. Ar žinot tokių?

Komentarai
Turinys
 • vstankus
  vstankus 
    2021.06.21, 10:11, rašė:
  Kaune Audiotone yra nemažas pasirinkimas LEE filtrų, šiaip labai kokybiški, bet nežinau ar Jums tiks šiuo atveju. Filtro kiek reikia atpjauna.
 • Badas
  Badas 
    2021.06.21, 18:24, rašė:
  Man reikia 4x4mm :D. Tiksliau, pradiniams testams reikia daugiau, bet ar paskui pavyks paciam issipjauti 4x4?

  SIaip jau beveik priemiau sprendima isigyti nefotografinius, mokslo srityje naudojamus filtrus; jie stikliniai bet storis iki 1 mm, tai gal pavyks graziai perlauzti.
 • vstankus
  vstankus 
    2021.06.23, 11:33, rašė:
  Na jie kaip storas celofanas, galima atsikirpti. Naudojami filtrai, tarkim, teatriniams prožektoriams (atlaiko didelį karštį) ir pagal gamintojo diagramas rodo, kad tikrai praleidžia tik reikiamą spektrą.
 • Badas
  Badas 
    2021.06.23, 18:42, rašė:
  Puiki mintis - panagrineti LEE spektru diagramas. Rimtas dalykas, nezinojau kad tokios yra.

  Tai va, pagooglinau spektrus ir supratau kad LEE man netinka: dazniu juosta pernelyg plati, o ir maksimume pralaidumas nedidelis palyginus su laboratoriniais stikliukais. Na, tai galima suprasti: kiti tikslai - kitos savybes (ir kitos kainos).
 • Kubrick
  Kubrick 
    2021.06.22, 13:00, rašė:
  galiu duot tu paciu LEE filtru kiek tik nori
 • Saulius_G
  Saulius_G 
    2021.06.29, 09:12, rašė:
  Jei naudojama ne naturali sviesa, gal galima buti panaudoti principa, kuris naudojamas mikroskopu fluorescenciniu filtru kubuose, ten isgaunamas didelis selektyvumas. Is esmes , ant sviesos saltinio yra vieno diapazono filtras, ant objektyvo- kito - tokiu budu i matrica pakliuna tik siauro dapazono abieju filtru skirtumas.
 • Badas
  Badas 
    2021.06.29, 10:06, rašė:
  Masciau apie toki dalyka. Kaip suprantu, naudojant LEE filtras gautusi tamsus, nes persidengianciame diapazone pralaidumas bus ne maksimume (nes spektro kreive gan nuozulni), o nemaksimumas kvadratu = mazai :D. Dariau tokius eksperimentus su blyksciu filtrais - ten visai blogai. Neabejoju kad LEE yra geresni, bet laboratoriniai filtrai - dar geresni, ir siuo metu esu susidomejes butent jais, ypac kai radau gan pigu pardaveja. Dabar laukiu siuntos sekanciai tyrimu iteracijai :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Badas
Badas

gyvena: Kaunas    Daugiau >
www.badas.lt
Pokalbiai

Pokalbiai grupėse