pasiruošimas prieš fotografavimą
autorius nesvarbus: 2009.02.12, 11:38  Grupė: Portretas 10
 
Svarbus dalykas portretistui - pasiruošimas prieš fotografavimą. Kaip žinia, jei sugebėsi žmogų prieš kamerą atsukti tau reikalingu kampu - ir prichologiniu ir fiziniu - tikėtina bus puikus portretas. Kalbu ne apie reportažinius portretus, o apie užsakomuosius, kūrybinis, psichologinius. Kaip kiekvienas prieiname prie žmogaus - kiekvieno fotografo sava asmeninėė patirtis, technika :), o kartais ir visai intiutyvus veiksmas. Kadangi suburta tokia bendraminčių grupė, gal galite pasidalinti su kolegomis savo nedidelėmis paslaptimis, "prijomais", tipsais tricksais - kaip ruošiatės portretui, ar iš viso ruošiatės, kaip elgiatės.

Komentarai
Turinys
 • ro.
  ro. 
    2009.02.13, 13:39, rašė:
  paslapčių nieks išduot nenori :)
  googlas padės: www.photographybyjustine.com/wst_page5.html
  ir


 • rpf
  rpf 
    2009.04.27, 09:26, rašė:
  Tai ir yra viena didžiausių problemų, kad paslapčių niekas išduoti nenori, o mokytis kiekvienam smagu. O atrodo koks tolkas tas paslaptis laikyt, į kapus neštis. Dalinies tu - dalinasi su tavimi. Bet tai jau atskira tema pamastymams. Nesusilaikiau nebrūkštelėjęs. ;)
 • motiejus
  motiejus 
    2009.02.14, 11:29, rašė:
  alaus normaliai ;) tiek fotografuj tiek fotografuojamam ;)))) ir dingsta visos bėdos ar nedrasumai :))
  aišku tik aukso vidurį reikia rast :D

  čia aš, žinoma, juokauju.
  O jei rimtai, tai manau tai yra labai individualus ir skirtingas reikalas, kadangi šiek tiek žaidžia ir psichologiniai dalykai, o pastarieji labai skirtingi - tai visada to paties būti negali.
  o mokėti "rasti tikrąjį žmogų", ar tiesiog išpildyti portreto idėją - jau gana meistriškas, didelių pastangų ir ilgo įdirbio bei praktikos reikalaujantis dalykas.

 • mariox
  mariox 
    2009.02.22, 00:52, rašė:
  hmm... mano tipsas butu tai itraukti modeli i fotosesijos eiga ir parodyti jam jau pagautus kadrus (tai visuomet gan pozityviai veikia) tai suteiks jam paciam daugiau pasitikejimo ir kurybos ''modeliuojant'', tai tiek trumpai nors tu ''prijomu'' yra gan daug, tad duodu kitiems pasisakyt irgi :)
 • Erika Brukštienė
  Erika Brukštienė 
    2009.05.26, 10:22, vertino: Gerai, , rašė:
  + geras makiazas(jei tai panele)- tiksliau daug jo :)) ir geras apsvietimas, neturint technikos labai gelbsti pati gamta ;)Mano poziuris labai panasus, pirmi kadrai buna saip sau su dirbtinom mimikom, parodai modeliui pradeda juoktis, nu tai ka nenori atrodyti sitaip visose :)) tenka pasistengti, kartais ir patys duoda ideju kaip noretu, ar butu galima :)Tai va taip, sena tema , bet ir man norejos nos sakynuka :)
 • Munas
  Munas 
    2009.02.25, 13:22, rašė:
  paprastai pasiruosimas fotografavimui prasideda ilgai dar iki mygtuko paspaudimo.
  Sugalvoji siuzeta, personaza tada antrus, trecius planus, sudelioji sviesas, grimus etc ir pradedi ieskoti vietos, dekoraciju, zmoniu, tada kalbi, derini ... kai visa tai padarai ateini i vieta, pastatais sięsas, nuspaudi mygtuka ir eini gerti kavos.
  Arba jei reikia nufotografuoti konkretu zmogu, sugalvoji ka portretu nori papasakoti apie zmogu ar paprasciausiai isnaudoti kazkokias jo savybes/galimybes. Tada kaip visada, vieta, sviesos, rubai, nuotaika, grimas ....pokst ... einam gert kavos :)
 • motiejus
  motiejus 
    2009.03.01, 18:07, rašė:
  O svarbiausia, jog kava būtų skani ;)
 • Munas
  Munas 
    2009.03.02, 02:02, rašė:
  tas yra be galo svarbu ir kogero svarbiausia, nes jei kava neskani tada ir diena bjauri, ir nuotaika nekokia, ir mintys kitur .... tai is kur bus gera nuotrauka :)
 • foto veidrodis
  foto veidrodis 
    2009.06.12, 13:36, rašė:
  Daug kalbam apie nieką arba ta patį. :)
  Gal geriau būtu įmesti kokia nuotrauką ir ją stipriai pakomentuoti, aptarti, kaip kas buvo daroma ir kodėl atsirado klaidos ir pan.
 • ReiKarNacija
  ReiKarNacija 
  nesiseka
    2011.01.17, 11:17, rašė:
  Esate teisus - daug tuščių kalbų, kad tik atvirai nepapasakojus... Jūsų pasiūlymas greičiausiai nuvęstų į techninį atlikimą . O kaip rasti kontaktą (giluminį) vis nėra nei žodžio. Kas moka skaityti nesupranta kaip galima to nemokėti ... Siekiant atskleisti portretuojamojo dvasią, reikia pačiam tą suvokti. Būti geriau įvaldžiusiam matyti ir skaityti iš smulkmenų, pažinti kūno kalbą jos dedamasias. Tad iki pačio fotografo dvasinės brandos nebus ir brandžių portretų.
  O rodyti tarpinius kadrus, mano įsitikinmu, yra nesusipratimas. Beveik visi fotografuojamieji (išskyrus prof. foto modelius) būna nepatenkinti savo išvaizda. Tad naudos iš to nebus. Modelis pradės pozuoti blogaja prasme. Tad turėsite tik kaukes...

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti