Pasivaikščiojimai su Algimantu Tirliku
Miestomeras: 2014.04.27, 22:26  Grupė: Mažeikiai 2
 
Šiandien ypatinga diena fotografijoje - Tarptautinė Pinholės diena. Kas yra pinholė, kaip ją fotografuoti ir pasidaryti, skaitykite pokalbį su fotografu ir pinholės mylėtoju Algimantu Tirliku. Bet prieš tai, būkite pasveikinti visi, kurie fotografuojate su pinhole ir priimkite palinkėjimą nesustoti, ir išsaugoti tą momentą, per kurį atsiveria visai kitoks pasaulis. O dabar, kaip ir žadėjau - pokalbis su Algimantu Tirliku apie pinholes ir nelabai apie jas. :))

Kaip pradėjote fotografuoti?
Pradėjau fotografuoti labai seniai, dar aštuntoje klasėje. Kažkaip keistai gaudavosi, kad pirmieji mano fotoaparatai buvo skolinti iš draugo, su kuriuo fotografuodavome. Buvo vieną kartą, kad buvau paėmęs mėnesiui, tiek norėjau fotografuoti. Paskui prifotografavęs gražindavau. Mums jauniems įdomu būdavo, nueiname į parduotuvę nusipirkti ryškalų, fiksažo. Patys ryškindavome juostas, jas plaudavome džiovindavome, juk anksčiau nebūdavo kaip dabar. Buvo toks vienas kuriozas ir iš mūsų juostelių ryškinimo. Iš vakaro išsiryškinome juostas, sukabinome džiūti, ateiname iš ryto, o jos baltos. :D na vat iš vakaro blogai jas išplovėme po fiksažo.. Echh įdomu būdavo.

Algimantas Tirlikas  
Algimantas TirlikasAr dabar fotografuojate pinhole?
Tai va dabar pasidariau iš tokios senoviškos Minoltos pasibandymui, uždėjau vietoj objektyvo tik dangtelį fotoaparatui uždaryti ir ten išgręžiau skylę didelę, iš apačios priklijavau tą skardelę pradurtą nuo skardinės, bet dar nebandžiau… Tik dabar pas mane jau matosi per veidrodį kas išeis.. Aišku kai veidrodis yra, tai židinys gaunasi didelis - 50 milimetrų. Židinys priklauso pinholei nuo to atstumo, tarp skylės ir juostos, kuo mažesnis tas atstumas, tuo didesnis kampas, kai pripranti, tada jauti tą kampą ir žinai kaip fotografuoti.

O kaip jums pinhole?
Na kartais patinka pažaisti, bet dabar pradėjo atsibosti, dar ir popierius pasibaigė, kurio turėjau iš seniau. Na visokį popierių bandžiau, bet turėjau tokį ir senovišką, rulonais po penkiolika centimetrų, susikarpai gabaliukais prie žalios šviesos, o ką, ir kaišioji į skardines.
Esu bandęs ir iš Zenito padaryt pinholę, bet neįdomu buvo, gaunasi židinys standartiškas, pinholei reikia plataus kampo, turi vinjetuoti, tada jau gerai gaunasi.

Kokių įdomių dalykų yra nutikę fotografuojant pinhole?
Kartais pinholes savo skardinėje palieku pusei metų, na tada vadina tai jau soliaografija. Tik reik žiūrėti kur pritvirtini, jei prie kokio medžio, tai per tiek laiko juda tie medžiai, jau gaunasi neberyšku. Aišku būna kad ir nerandi kitų, kitas nudaužia žmonės, pasižiūri kas čia tokie per dalykai padėti. Vienur buvau palikęs pinhole iš alaus skardinės, tikrai žinau kur buvau padėjęs, tai paskui radau vietoj jos pakabintą stiklinį butelį, sako žinokis čia, apgaudinėji liaudį su tuščia tara. :))

Apie feisbuką.
Na jaunimas gal ir domisi, aš kažkaip nebespėju peržiūrėt visko, pažiūrėjau per gimtadienį, tai keli puslapiai prirašyta, tai kol perskaitai. Aš kažkaip efoto.lt daugiau. Esu sukūręs ir savo blogą, galvoju retkarčiais parašysiu, bet žiūri vieniems patinka, kitiems ne, ai neberašau, nors reiktų ką nors parašyti.

O kaip pasigaminti pinhole, kad ir iš skarinės nuo gėrimo?
Va parodysiu, kaip iš skardinės pasidaryti pinhole. Paimi skardinę, išpjauni viršų su lyg kraštais, išduri skylute su adata, kuo mažesnė skylutė tuo geriau. Na o vidų irgi išpurški juodais dažais, kad taip

neblizgėtų, viską uždarai, tiek viršų, tiek skylutę. Na ir pasiskaičiavęs eksponuoji. Aš dedu popierių, jis susilenkia, tai duoda dar kitokį efektą. Toks kitoks efektas, nei paprastai, taip įdomiau..
Ką palinkėčiau jauniems pinholininkams, kurie norės bandyti tokį fotografavimo būdą?
Tiesiog bandyti bandyti bandyti, o paskui atsirinksite, kas jums labiausiai patiks.


Na ir pabaigai, tokia viena linksma atkarpa mūsų jaukaus pokalbio.

Manęs Algimantas klausia:
Ar pažįsti Alma, na Skarpione?
Na kaip, aš sakau, na ją žinau kaip Skarpione, nu ta prasme..
ir visi pratrūkom juokais, paskui Algimantas sako: Supratom mes supratom :DD

Tad nepraraskite geros nuotaikos ir fotografuokite fotografuokite ir nepamirškite išryškinti.
Dar kartą su Pinhole diena.

Pagarbiai,
Miestomeras
Mažeikių fotografai @ 2014
Facebook puslapis: https://www.facebook.com/Mazeikiufotografai
Grupė: https://www.facebook.com/groups/mazeikiufotografai

Komentarai
Turinys
 • Miestomeras
  Miestomeras 
    2014.04.27, 22:32, rašė:
  Labai dėkoju už pagerintą vakarą Algimantai. Aš susikalsiu naują dėžutę :), tai manau vėl susiskambinsime, gal išeisime jau su pinholem? :)
 • delavita
  delavita 
    2014.04.29, 09:06, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai šiltas ir malonus pokalbis :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti