Per daug kontrasto ekportavus photoshop'u
GiKu: 2019.07.10, 16:30  Pokalbiai:  Fotomanipuliacijos, apdorojimas  14
 
Sveiki, naudoju Photoshop cc 2018 versija ir issaugojus 'export for web' nuotrauka gaunasi per daug kontrastinga, nei matoma ekrane redaguojant. Visus spluoksnius konvertuoju i srgb spalvu gama pabaigoje pries saugojima. Ekranas kalibruotas. Redaguoju su dell xps 15. Nuotraukos redaguojamos Prophoto spalvu gama. Narsiau po visus foruma panasiomis temomis bet lygtais viskas turetu buti gerai, nustatymai gamykliniai, nieko nekeitinejas. Gal kas susidures su panasia situacija? Prasau patarti kaip elgtis nes jau jau nezinau ka daryti ;(Dekoju is anksto :)

Komentarai
Turinys
 • ro.
  ro. 
    2019.07.10, 16:48, rašė:
  O kuo baigėsi ankstesnė istorija su pakitusiomis spalvomis?
  Windowsuose kartais tenka vadovautis karine logika: kas veikia, netaisyk.
  Tų spalvų profilių yra ne vienas, sukalibravus ir dar vieną dadėjus profilį, gali viskas sugriųti. Jei gerai neišmanai. Gal resetinti viską pradėti nuo pradžių? :)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.07.10, 16:55, rašė:
  Komentarą paslėpė nuotraukos/temos autorius
 • zaltysz
  zaltysz 
    2019.07.10, 19:53, rašė:
  Komentarą paslėpė nuotraukos/temos autorius
 • GiKu
  GiKu 
    2019.07.11, 00:20, rašė:
  Nemanau kad reset padės. Seip kalibravimas prie skirtingų dienos metu daug keičia nuotraukų matymą, todėl bandžiau kalibruoti prie debesuota oro kada nėra per daug mėlynos spalvos aplinkoje ir vengti lempų šviesos.nanau tau davė aptimaliausia vaizdą.. bet visvien nesuprantu kodėl to kontrasto prideda. Ziurejau per MacBook ekrana kaip ta pati nuotrauka atrodo bet MacBook rodo gerai spalvas... Todėl lieku krapstantis pakaušį ką daryti...
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2019.07.11, 00:53, rašė:
  gal failų peržiūros programa lieva? kokią naudoji?
 • GiKu
  GiKu 
    2019.07.11, 19:28, rašė:
  naudoju FastStone Image Viewer. Cia gerenis nei windows'u. Raw falus gali matyti net.
 • zaltysz
  zaltysz 
    2019.07.13, 10:11, rašė:
  1) Atsidaryk ką eksportavai (tą sRGB failą) su pačiu Photoshop. Ar irgi padidėjęs kontrastas? Jei ne, tada kitas punktas.
  2) Photoshope rinkis View>Proof setup>Custom. Device to simulate pasirink sRGB ir nuimk varną nuo Black Point Compensation. Ar supanašėjo su FastStone? Vaizdas turėtų keistis Photoshope neuždarius dar to Proof'ingo lango, jei uždėta varnelė Preview.
 • GiKu
  GiKu 
    2019.07.13, 13:18, rašė:
  dekui uz patarima, apie si buda net nebuvau skaites, bet deja Black Point Compensation uzdeta tik ant Render internet. tai nuemus ar uzdejus niekas nesikeicia
 • zaltysz
  zaltysz 
    2019.07.13, 19:29, rašė:
  Kaip suprantu, atsakymas į pirmą punktą būtų: nepadidėjo kontrastas? T.y. eksportuotą į sRGB vėl atsidarius Photoshope, kontrastas toks koks buvo prieš eksportą?

  O koks render intent pasirinktas Proof'ingo lange? Turėtų būti pagal default pasirinktas "Relative", ir tik jam Black Point Compensation dažniausiai turi prasmę. Jei vis tiek niekas nesikeičia, kai pasirinktas Relative ir nuimta Black Point Compensation, bandyk Device to simulate pasirinkti savo ekrano profilį.

  Ką čia tikrinam? Photoshopas standartiškai naudoja Black Point Compensation nuotraukos rodymui ekrane, o kitos programos paprastai to nedaro ir net nemoka, tad bandom pažiūrėti, kaip atrodytų Photoshope be Black Point Compensation, ir ar jis kaltininkas.

  Jei tavo XPS 15 yra su LCD, tai jo juoda yra šviesesnė nei sRGB juoda. Netaikant Black Point Compensation, visos tamsesnės nuotraukos spalvos nei kad gali rodyti tavo ekranas pritraukiamos iki to, ką jis gali rodyti. Tai reiškia, kad keli juodos lygiai gali susivesti į vieną sRGB tamsiai pilką (tamsiausią "juodą", kokią gali rodyti LCD ekranas). Dėl to dingsta gradacija šešėliuose, jie išsimurzina"/"užsiblokuoja". Kai yra taikomas Black Point Compensation, tik pati tamsiausia nuotraukos juoda susiveda į tą tamsiai pilką, o kiti nuotraukos juodos lygiai tieiog pašviesinami. Efektas gaunasi panašus į šešėlių pakėlimą, dėl ko išsaugoma jų gradacija, tačiau sumažinamas nuotraukos kontrastas. Būtent dėl to paprastai skiriasi nuotraukos kontrastas šešėliuose taikant Black Point Compensation ir netaikant.
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2019.07.11, 01:25, rašė:
  tiesa - nustatymai gamykliniai... tai visu pirmą ką reikia padaryti prieš dirbant, tai nusistatyti spalvų profilius kuriuose dirbsi.. defaultas šito nežino kaip tu dirbsi ir eksportuosi..

 • GiKu
  GiKu 
    2019.07.11, 19:29, rašė:
  dekui, bet sita gal pries pora men maciau... nelabai ka padejo, bet info naudinga :)
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2019.07.11, 19:32, rašė:
  neįsivaizduoju tada kame problema, vis tiek kažkas bus su nustatymais. Man buvo, bet susitvarkiau nustatymus kaip parodyta, ir viskas eksportuojant su spalvomis susitvarkė.
 • GiKu
  GiKu 
    2019.07.11, 19:35, rašė:
  na as manau kad cia mano baterija kalta, nes ji vercia ekrana mirgeti, ir del to ekrano spalvos gali buti pabyrejusios.. net ir po kalibravimo ... reikia jau nesiojama keisti ... Bet dekui uz pasidalintas mintis :)
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2019.07.11, 19:49, rašė:
  na jei tik po exportavimo spalvos pasikeičia, kažin ar monitorius čia kuo dėtas. Nebent ne taip supratau problemą

  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Liepos mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti