pinhole lietuvių kalboje
skarbonke: 2012.06.19, 07:41  Grupė: Pinhole 2
 
čia kažkaip besifeisbukinantis užtikau tokią informaciją anglų kalba, pasirodė įdomi:
The ancient Greeks thought our eyes emitted rays, like a laser, which enabled us to see. The first person to realise that light enters the eye, rather than leaving it, was the 10th-century Muslim mathematician, astronomer and physicist Ibn al-Haitham. He invented the first pin-hole camera after noticing the way light came through a hole in window shutters. The smaller the hole, the better the picture, he worked out, and set up the first Camera Obscura (from the Arab word qamara for a dark or private room). He is also credited with being the first man to shift physics from a philosophical activity to an experimental one. Camera & Light (1001 Inventions Book, Page 29)
google vertimas, kreivas bet suprast eina:
Senovės graikai manė, jog mūsų akys skleidžia spindulius, kaip lazeris, kuris leido mums matyti. Pirmasis žmogus supratęs, kad šviesa patenka į akį, o ne palieka ją, buvo musulmonų 10-ojo amžiaus matematikas, astronomas ir fizikas Ibn al-Haitham. Jis išrado pirmąją pinhole kamerą po to, kai pastebėjo, kaip šviesa praeina per langų langinių skylę. Kuo mažesnė skylė, tuo geresnis vaizdas, jis dirbo ir įsteigė pirmąją camera obscura (iš arabų žodžio qamara - tamsus arba privatus kambarys). Jis taip pat pripažintas pirmuoju žmogumi, perėjęs nuo filosofinės veiklos prie eksperimentinės fizikos.

Na ir priėjau prie man naujos išvados - lietuviškas žodis kamara yra arabiškos kilmės kaip ir camera obskura kaip ir iš to išsirutuliojęs fotokamera ir t.t. gal čia ir senos tiesos, ale man tokie atradimai bais smagūs, bais tikiuos jog tai ne vien mano perdėm lakios fantazijos vaisius (-: tikiu jog tarp mūsų yra su lietuvių kalba artimiau susijusių žmonių, gal jie galėtų patvirtinti arba paneigti šiuos pamąstymus?


qamara  
qamara


Komentarai
Turinys
 • PostFactum
  PostFactum 
    2012.06.19, 09:21, rašė:
  feisbuke susirask Aivarą Lileiką. ;) jis turėtų paaiškint... arba dar daugiau painiavos įvesti...
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2012.06.19, 11:45, rašė:
  Įdomi, nežinota informacija. Nors lietuvių kalbotyrininkai greit įrodys, kad buvo priešingai - viskas kilo nuo kamaros, o istorikai tai išvis, kad Ibn al-Haitham buvo lietuvis išeivis Benas iš Aitimų kaimo ;)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti