po galais, kam ta grupė reikalinga???
Rudolph Diesel: 2009.01.06, 22:40  Grupė: Jo didenybė Peizažas 22
 
atslugus pirmajai entuziastingumo bangai, pamastom.....Kazkaip vat nezinau kaip, bet....

Komentarai
Turinys
 • blykst
  blykst 
    2009.01.06, 22:44, rašė:
  kas bet??? tai jei jau pradėjai tai ir pabaik :))))))))))
 • Rudolph Diesel
  Rudolph Diesel 
    2009.01.06, 22:46, rašė:
  bet.... reiskia apie perspektyvas norejau pakalbeti. sukurta. puiku. kas toliau?
 • Ufas
  Ufas 
    2009.01.06, 23:06, rašė:
  1. Leidžia atsirinkti tik peizažų nuotraukas iš tos begalinės foto masės. Akys mažiau raibsta.
  2. Kai nuotrauką vertina tikri peizažų meistrai, žinai savo vietą.
  3. Automatiškai susiformuojamas metinis geriausių peizažų albumas :-)
  Jau ir tas gerai.
 • Rudolph Diesel
  Rudolph Diesel 
    2009.01.06, 23:15, rašė:
  del siu punktu esu skeptiskas. visa tai puikiai galima padaryti ir pagrindineje efoto erdveje.
 • senato®
  senato® 
    2009.01.06, 23:54, rašė:
  O kam ji maišo? Man nepatinka, aš nestoju į grupę. Patinka - dalyvauju. Neieškau naudos, nes tai ką darau yra mano hobis ir daru su panašiais į save :) IMHO
 • gytispaliskis
  gytispaliskis 
    2009.01.07, 00:10, vertino: Gerai, , rašė:
  Tiesa pasakius toks klausimas man jau seniai kilo, bandžiau rašyti apie grupės taisykles, tikėjausi, kad tai pajudės ir mes galėsime kažkaip išsiskirti, bet kol kas tikras pliusas, kaip jau minėta aukščiau, tai galimybė išskirti, ar paskatinti peizažistus, net nesvarbu kokio statuso, o kitą gal dar ateis.
 • ro.
  ro. 
    2009.01.07, 01:09, rašė:
  čia neįtemą šiaip...
  bet kaip minėta. grupės dar nebaigtos. Gal šią savaitę tai normaliau ims veikti.
  Greičiau kyla klausimas: kam tas srautas ir mokykla reikalingi? jovalas visokiausių foto.
  tinklapyje dėmesį perstūmus į grupes pasidarys jaukiau gyventi (jei domiesi kažkuom konkrečiai).
  Žmonių daugėja, reikia kažką daryti. Gal ir nelabai turint aiškų planą, bet būtina...
  Grupės gerai bent jau tuom kad gali va tokius klausimus uždavinėt :)
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2009.01.07, 10:02, rašė:
  Gal su laiku kas ir išsirutulios, atsiras naujų idėjų. Pagal šiandieninę situaciją grupė neturi traukos, dažnai užsukęs į efoto apie grupės egzistavimą primena tik nuoroda po peizažo foto.
 • pociox
  pociox 
    2009.01.07, 10:44, rašė:
  Aš tai kožna dieną įeinu į grupes ir pašniukštinėju..;) galima daug idėjų pasisemti ir pamatyt nematytų peizažinių nuotraukų..;)
  tik va, apie peizažinių nuotraukų fotografavimą žinau tik apie horizonto taisyklę, norėčiau dar ko pramokt..;)
  pavasarį ar rudenį reikia rengti meetą, gal ankščiau..;)))
 • Elge
  Elge 
    2009.01.07, 14:46, rašė:
  Aš jau kartą irgi rašiau, kad nelabai suprantu grupių prasmės ir to, kaip jos sugyvens su efoto galerijomis, kur i geriausias nuotraukos atrenkamos bendrame sraute. Kai kurių mano manymu geriausių peizažistų nei nematau narių sąraše...

  Mano manymu, grupių prasmė būtų ne nuotraukų atranka, o keitimasis naudinga informacija, nuorodomis, straipsniais, diskusijomis. Kita vertus, daugelis dalykų ar taisyklių galioja visiems žanrams, tad vėlgi - užsisklęsti grupėse reikštų atriboti nuo diskusijų žinovus ar šiaip besidominčius, kurie nėra būtent šios grupės nariai...

  Kitaip tariant, aš būčiau už tai, kad grupės būtų atviros ir skirtos ne nuotraukų atrankai ir krūvai narystės ir atrankos taisyklių, o tematinėms diskusijoms :)


 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.07, 15:59, rašė:
  ...ašen ir panašiai buvau ryte surašęs...bet kažikodėl neišsisaugojo komentaras...
  bendravimui pagal pakraipą grupės gerai...ne viename nelietuviškame saite taip vyksta...
  ...kolei kas galima kurti temas apie dominančius dalykus...pvz.: teorija technika,nuorodos...ir tt...
  ...vėliau gal administracija tai patobulins...
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.07, 20:13, rašė:

  che che :))) labai visko norisi iškart ir greit :)) čia ne apie tavo komentarą, vabalaiti, bet šiaip, mėgstu spausti tą "atsakyti" :)))

  žodžiu - mano galva - pirmiausia pritariu, kad didžioji vertybė (kaip ir buvo iki šiol šitame saite) bus kryptingesni komentarai (galbūt) ir šiaip keitimasis info.

  dar nespėjau dorai apsiuostyt kaip čia yra ir kaip nuotraukos priskiriamos grupei? bet pvz. susitarus grupės raktažodį (sakysim "grupė-peizažas") tos fotkės bus sumetamos į galeriją, iš kurios po to jau galima atsirinkti kas puoš grupės galeriją ;)))

  dar vienas privalumas, kurį reikėtų kažkaip moderuot (ko gero pakėlus statuso kartelę būtų paprasčiausias variantas) kas gali dėt fotkes. kiek suprantu tai čia tvarka.

  *

  privalumas akivaizdus - kol nebuvo efoto, daug žmonių buvo viso labo mėgėjai. atsiradus efoto, nemenkas skaičius "mėgėjų" patobulėjo iki "entuziastingų mėgėjų". taip ir čia bus, tik siauriau - peizažo srity :)))

  vis tik siūlyčiau negailėti druskos kritikos srity ;)))))))))))

 • Elge
  Elge 
    2009.01.07, 22:59, rašė:
  O, mano "trūkstamų peizažistų" sąrašiukas sumažėjo :)))

  Čia šiaip gal buvo ne apie tai, kad daug ir iškart norim, o kad nelabai aišku, kurlink einam, ir kad ta kryptis, kaip suprantu, palikta susiformuluoti pačių grupių viduje ;)) Dėl to aš tai vertinu kol kas atsargiai, nes bijau, kad gali efoto susiskirstyti į daug mažų daugiau ar mažiau uždarų pasaulėlių su "savais" ir "svetimais". Nori nenori turi tada prisiskirti save vienam ar keliems tokiems pasaulėliams, o norėdamas pasidomėti kuo kitu nedrąsiai belsti į duris kaip svečias :)
  Bet aš už tai, kad grupės skatintų tobulėjimą atskirose srityse, kaip tu sakai, negailint kritikos ir informacijos - to ir tikiuosi :)))))
 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.07, 23:30, rašė:
  ...o tas "svečio beldimasis" gal ir nėr blogai...geras būdas pasitikrint,kur esi laukiamas,suprantamas...o kur tik svečias...(na...čia ir iš asmeninės patirties :) )
  ...tas dalykas kažkiek skatina pasitempimą,tobulėjimą...jei tik yr noro...žinia...
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.07, 23:33, rašė:

  nu blemba kaip pasiilgau... visų pasiilgau. brač.

  nu gerai. aš tai net ne prieš tą "uždarumą" būčiau. nes tada būna giliau - chebra vieni kitus pradeda pažint, skleidimuisi ir padrąsinimui tai padeda. juolab kad bent jau kol kas uždarumas efoto erdvėj nebuvo "diedovščinos" tipo... todėl to nebijočiau.

 • Elge
  Elge 
    2009.01.08, 15:08, rašė:
  :))
  Sutinku šiaip su tuo uždarumu jau vien dėl to, kad kitaip visi netilpę į jokias kitas grupes gali spraustis į peizažą, nes čia atseit lengviausia, prieinamiausia... Kažkokio jo reikia. Tik, kaip tu teisingai rašei kitoj temoj, žmogiškas paaiškinimas dėl atrankos kriterijų turėtų būti ;)
 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.08, 16:08, rašė:
  ...nagi...gretimoj temoj bendrabūvio taisyklių užuomazgos...prašom dalyvaut... ;)
 • Dainius S. (išsitrynęs)    2009.01.07, 18:41, rašė:
  Mano kuklia nuomone:
  - Viskas vyksta kie ne taip, t.y. bus balaganas ir grupėse. Liko laukt visai ne daug.
  Iš to seka - ką daryt? (Radžis)

  Maniau grupės formuojamos nuo pat pradžių turėjo būti kiek kitaip, t.y. grupės įkūrėjas turėjo kviesti iki 10-20 na lai 30 šios (kitose grupėse - kitų) srities meistrų. Kitose apsiriboti išvis tik kokiu dešimt.. Būtent peizažuose, kaip kažkas užsiminė - jais net nekvepia. Nenori jie būti nariais. Nenori ir tiek.
  Ateityje (kiek tolimesnėje) matau viziją.... eFoto Narių skaičius per 20.000. Klausimas - kiek foto? Kiek š**** atsiprašant užgrius šią svetainę kasdien. Kas tada? Dabar jau manau daugelis peržiūrim kokius 20%...kokie pamokymai, kokie komentarai gali būti.
  O vat tada ir bus reikalinga/os grupės ir jų nariai.... Foto, šiuo konkrečiu atveju "peizažas" negalės pakliūti į efoto "naują, tik geriausiems, visų pakraipų" puslapį, o tarkim tik "srautas" ar "mokykla" ir išlieka pasižaidimams su + ar - ir žvaigždėmis. "Naujos vietos" atsiradimas - ateitis. Bet darbus į ją rinkti/atrinkti tikrai turėtų ne belekas mieli mano.
  Turi būti troškimas, turi atsirasti noras ir jis tikrai bus pas kiekvieną, kad jo darbas pakliūtų tarp geriausiųjų.... Ir jei pvz. grupės nariai už ikritusią foto neprabalsavo 80-90%, ji keliauja į mokyklą automatu, kad pasimokintu... Grupės nariai gali parašyti komentarą, kodėl būtent į mokyklą, o gali tik pasirinkti "publikuot", "nepublikuot" . Prie "varnelės" nepublikuoti pasirinkimai kodėl "šarpas; spalvos, kopmoza, nėra temos ir t.t., ir panašiai"...

  O dabar....na , o dabar ką? Nieko...
  reikia vystyti šią temą, o tada bus atsakyta ir į R.Diesel klausimą, ir grupei bus veiklos

  Tai tiek kolegos

  p.s. persiprašau jei ką nesuprantamai parašiau....labai skubėjau
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.01.10, 00:34, vertino: Gerai, , rašė:
  Kilo tokia mintis - vat jeigu padaryt tikrą peizažo mokyklą. Pvz imetu aš arba kitas kokią nuotrauką, kuri lyg ir vykus atrodo, o rupės nariai, ypač turintieji daug patirties ir "gerą" akį "sutaršo tokį darbelį rimtai (ne dėl balų). Foto turėtų būt ne balais veritinimui skirta, na kad ir dienoraštinė. Ne per seniausiai tokių pora pamokų gyvai turėjau, tikrai naudos buvo, nes peizažus fotkinu gal tik pusmetį, anksčiau galvojau, kad tas žanras ne man, o dabar vyrauja paskutiniu metu

 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.10, 19:16, rašė:
  ...galima tai daryti su bet kurioj galerijoj esančia nuotrauka...gal galimėt atidaryt kažkaip panašiai užvardintą temą,ir ten dėt nuorodas ing norimas nuotraukas...

  ...tokius dalykus galim numatyt kuriamose (vangiai) grupės bendrabūvio taisyklėse ... prašom prisidėt... ;)
 • sventupys
  sventupys 
    2009.01.10, 20:39, vertino: Gerai, , rašė:
  Ar galėčiau ir aš savo trigašį įkiišti? Žinokite , tų grupių laukiau, kaip kažkuris paukštis giedros, tikėjausi permainų, nes fotoMokykloje , o ypač fotSraute yra svarų problemų, apie kurias čia gal ir neverta N kartų bekartoti. Bet ir su grupėmis išėjo, kaip sakoma: daryta kad būtų geriau, o išėjo kaip visada... Maišalynė ir tiek. Žinoma, galima mėgstamą grupę pasirinkti, o kam tada bereikia tų srautų, ar mokyklų? O jei įkeli fotkę į srautą, kam (ir kada) dar ją dar papildomai į klanusskirstyti. Aš manau, kad turėtų būti kažkas tai: įkeli į mokyklą (ar srautą), kažkiek surinkusi balų nuotrauka automatiškai perkeliama į grupę, kur ji to verta - tolimensniam asų vertinimui (bet neišminusavimui, kaip tai daroma kartais dėl tam tikrų interesų, ar tiesiog - keršto sumetimais)- kur dar kartą "perkratoma", kad taptų geriausia iš geriausių. Atsiprašau, kad sugaišinau, jei kam nepatiko- prašau neužsirūstinti
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.21, 17:10, rašė:

  nemanau, kad čia yra kokių nors "asų", kurie žinotų kokių nors stebuklingų patarimų ir receptų. jau daugiau nei metus čia sukuos ir matau, akd žmonės, kurie išdrįsta komentuoti - patys labai sparčiai tobulėja, vis giliau fotografiją pažįsta ir gali geriau, taikliau patarti...

  tad sakyčiau tendencija turėtų būti ne "asai tepataria", bet "ryžtuosi su peizažais susijusias fotografijas komentuoti išsamiau".

  visi ilgisi autoritetingų ir mandagių patarimų bei reiklios bet neįžeidžiančios kritikos. ir vis tik socializmas, kai viską padarydavo valstybė (efoto erdvėj - Ignas), žlugo. o pilietinėje visuomenėje mechanizmas labai aiškus - ko nors ilgiesi? - pradėk tai daryti ir uždek kitus :)))

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti