Pora klausimų apie Canon objektyvų žymėjimus
D.Rasa: 2018.05.16, 21:04  Grupė: Canon 2
 
Keli trumpi klausimėliai apie objektyvus (šiuo atveju kaip pavyzdį imu 18-55 mm):

1) Kurio objektyvo dydis/formatas yra tinkamas Canon EOS 700D fotoaparatui: EF ar EF-S?

2) Kuo (funkcijų prasme) skiriasi USM, IS ir STM objektyvai? Kaip suprantu, USM turi tyliai veikiantį motoriuką, IS stablizatorių, o STM mažina autofokuso vibracijas ir triukšmą. Bet nuotraukų kokybės prasme, kuris iš šių rūšių yra geresnis, siekiant smulkių detalių ryškumo? Ar čia su ryškumu nelabai turi ką bendro? Ir ar jie visi tinka minėtam fotoaparatui?

Komentarai
Turinys
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.05.17, 16:23, rašė:
  EF - skirtias pilno kadro fotoaparatams, tačiau bus tinkamas ir nepilno kadro fotoaparatams
  EF-S - skirtas tik nepilno kadro fotoaparatams, pvz canon 700d

  USM (ultrasonic motor) yra greičiausias Canon siūlomas autofokusavimo varikliukas.
  IS - image stabilization - vaizdo stabilizatorius kuris leis šiek tiek sutrumpint išlaikymus fotografuojant.
  STM - Stepper motor technology - skirta pagrinde filmavimui, tylesnis autofokusavimp motoriukas. Dirba lėčiau, bet tyliai.
  Svarbus niuansas, kad USM neveikia filmuojant, arba veikia prastai. STM veikia filmuojant. USM yra sena technologija iš tų laikų, kai filmavimo fotoaparatuose dar nebuvo. Todėl jis skirtas pagrinde fotografijai.


  Su smulkių detalių ryškumu tai neturi daug bendro. IS gali pagelbėt, kai fotografuojama prie prasto apšvietimo ir reikia ilginti išlaikymus, su IS pagalba bus galima šiek tiek juos prailginti. Pavyzdžiui, vietoje 1/200 išlaikymo galėsite naudot 1/50 ir dėl IS nuotrauka nebus susiliejus.

  O dėl gerumo, tai daug kas ir nuo paties objektyvo dizaino priklauso. Ir nuo asmeninių poreikių. Kas liečia canon kit objektyvus - visų jų priekinis elementas sukiojasi fokusuojant, o tai apsunkina filtrų naudojimą, jeigu juos naudojat ant objektyvo, pvz CPL filtrą.
  Kai kurie objektyvai fokusuojant išsikiša į priekį pvz naujasis 50mm 1,8f STM, man asmeniškai tai nepatogu. Senasis 50mm 1,8f II netuėjo tokios problemos, arba išsikišdavo nežymiai.

  Kai kurie objektyvai turi AF override funkciją, kurios esmė tokia, kad naudojant objektyvą AF režime, bet kuriuo metu galima rankiniu būdu sukioti AF žiedą ant objektyvo be rizikos sugadinti fokusavimo varikliuką. Įprastiems objektyvams norint fokusuoti ranka, reikia perjungti autofokusavimą į MF poziciją, kitaip bus rizika sugadinti motoriuką.
  Skirtingi objektyvai taip pat skirtingai greitai fokusuoja net ir turėdami tuos pačius varikliukus, pvz 85mm 1,8f USM ir 50mm 1,2f USM abu turi tokius pat USM varikliukus, tačiau 50mm 1,2f fokusuoja ženkliai lėčiau lyginant su 85mm.

  Ryškių detalių klausimas labai platus. Jį įtakoja fotografavimo sąlygos, šviesa, tinkami nustatymai. Taip pat įtakoja ir fotoaparato galimybės ir objektyvo galimybės.


 • tikras
  tikras 
    2018.05.19, 08:16, rašė:
  čia atsiverskit visas žymėjimas yra surašytas www.efoto.lt/objektyvai/veidrodiniams?camera=canon

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie D.Rasa
D.Rasa
 
Rasa Didžiulienė

gyvena: Kaunas    amžius: 34    Daugiau >