Portretu potografavimo patarimai
Mantas.B: 2009.02.03, 20:22 R  Grupė: Portretas 16
 
COPY/PASTE
Jūsų fotoaparatas veikiausiai turi priemones prieš raudonų akių efektą. Blogiausia tai, kad mes jomis nesinaudojame. Neskubėkite spausti mygtuko iki galo - leiskite pirminei blykstei sumažinti fotografuojamųjų akių vyzdžius.Jei fotografuosite žmonių portretus su maksimaliai pritrauktu “zoom” vaizdu, sukursite labai jaukų portretą, nes fonas susilies, o veido bruožai bus išraiškingesni.Fotografuodami portretus dieną, nepamirškite blykstės! Įjunkite, kad ji veiktų nuolat, net ryškiai apšviestoje aplinkoje. Portretuose neliks nemalonių šešėlių, o fotografuojamųjų akyse atsiras šelmiški žiburiukai.Nesvarbu, ką jums sakė tėvai - fografuoti prieš šviesą tikrai galima. Šviesa už žmonių galvų ir nugarų gali sukurti įdomią aureolę, išryškinti plaukų spalvą, jų purumą.Fotografuojant kelis žmones, suglaustos jų galvos sukuria stiprią intymumo ir draugystės nuotaiką.Specialios studijos neturime, bet galima apsieiti ir be jos. Fotografuodami žmogaus portretą, paprašykite, kad jis laikytų didelį balto popieriaus lapą apačioje taip, kad ant jo kristų šviesa ir atsispindėtų į neapšviestą veido pusę.Fotografuodami kalbėkitės su žmogumi. Taip padėsite jam atsipalaiduoti ir “pagaudysite” išraiškų. Blogiausias kadras - tas, kuriame žmogaus veidas yra be jokios išraiškos.Jei fotografuojate vaikus, būtinai “nusileiskite iki jų lygio” - atsitūpkite ar atsiklaupkite. Vaikams pozuoti nuobodu - duokite jiems kokį žaislą, užsiėmimą.Jei jūsų fotoaparatas gali pritraukti vaizdą (dauguma gali), tai verčiau jau maksimaliai pritraukite vaizdą, o ne prieikite patys. Per arti stovintis fotografas varžo.Fotografuodami patalpoje venkite naudoti lubų apšvietimą - jis sukuria nemalonius vertikalius šešėlius. Verčiau jau susineškite stalines ir naktines lempas iš visų kambarių.Nerikiuokite fotografuojamų žmonių kaip kareivių. Sukurkite iš galvų savotišką “trikampį” su aukščiausiu žmogumi centre. Dalis jų gali sėdėti ar būti pritūpę.Fotografuojate ne pasui, todėl nebūtina vieno žmogaus galvos taikyti į patį nuotraukos centrą. Pabandykite patraukti ją į vieną kurią pusę, ar paprašykite pasukti ją įkypai.Cia manau pagrindines portretu fotografavimo taisykles/patarimai surasyti, butu malonu suzinoti ir kitu portretu fotografavimo subtilybiu...

Komentarai
Turinys
 • hideo
  hideo 
    2009.02.03, 21:38, rašė:
  Citata:
  Fotografuodami portretus dieną, nepamirškite blykstės! Įjunkite, kad ji veiktų nuolat, net ryškiai apšviestoje aplinkoje. Portretuose neliks nemalonių šešėlių, o fotografuojamųjų akyse atsiras šelmiški žiburiukai.


  jėzusmarija, kas čia per erezijos? :)
 • Mantas.B
  Mantas.B 
    2009.02.03, 21:40, rašė:
  Fotografuodami portretus dieną, nepamirškite blykstės! Įjunkite, kad ji veiktų nuolat, net ryškiai apšviestoje aplinkoje. Portretuose neliks nemalonių šešėlių, o fotografuojamųjų akyse atsiras šelmiški žiburiukai.
  braukiam sita... ;]
 • Moshic
  Moshic 
    2009.02.03, 23:08, rašė:
  Sita teksta naudojau pristatinedamas savo darbus, 11 klases projektiniuose darbose :D
 • Panapa
  Panapa 
    2009.04.12, 06:56, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Tai lauke tipo blykste nereikalinga?????
 • mindeh (išsitrynęs)    2009.03.21, 19:43, rašė:
  o terminas jums "Fill Flash" negirdetas ?
  en.wikipedia.org/wiki/Fill_flash
 • halas
  halas 
    2009.02.04, 16:09, rašė:
  • nu taip, portretas be seseliu bus liuks
  • prisitempt daug visokiausiu lempu, o kai baltos balansa reiks nustatyt, tai uz galvos susemus lakstyt
  • fotkink mazo vaiko ugyje, neduok dieve pabrezi kad jis mazas
  • nemegink fotkint placiakampiu, bo vaikas gali nenaturaliai atrodyti

  Laukiam kokio biski profesionalesnio straipsniuko :)
 • Leo R.
  Leo R. 
    2009.02.10, 09:14, rašė:
  Čia patarimai žaliems. MIAnininkams jie netaikytini :)
 • FUX
  FUX 
    2009.02.17, 18:47, rašė:
  o kur patarimai jau siek tiek paaugusiems?
 • 5
  5 
    2009.02.23, 23:23, rašė:
  Labai geras straipsnis, Mantai. Būtų labai smagu čia pat po juo ir pavyzdėlius pamatyti. Aš irgi panašią techniką naudoju ir viskas gaunasi labai gerai. Galiu pasidalinti savo firminiu slaptu prieskoniu. "Fotografuojant kelis žmones, suglaustos jų galvos sukuria stiprią intymumo ir draugystės nuotaiką" ir truputis pipiriukų ant visšaus- širdelės formos vinjetė iš daug mažų širdelių. Dar tam tikrais atvejais gerai žiūrisi širdelė iš įvairiaspalvių vaivorykštės kraštų.
 • autorius nesvarbus
  autorius nesvarbus 
    2009.02.24, 20:34, rašė:
  eik tu sau, į kelnes pridarysiu :-)
 • Munas
  Munas 
    2009.02.25, 13:25, rašė:
  dnt rašė:
  ... Aš irgi panašią techniką naudoju ir viskas gaunasi labai gerai. ...


  sakyciau nekuklu :-D
 • 5
  5 
    2009.02.26, 03:09, rašė:
  nesuprantu apie ką Jūs čia... mano klientai lieka visuomet patenkinti!
 • Munas
  Munas 
    2009.02.26, 11:30, rašė:
  baikit kolega, mes cia apie fotografija, o ne klientu patenkinima snekam ... fui kaip nesvanku...
 • 5
  5 
    2009.02.26, 11:44, rašė:
  labai rimtam fotografui yra labai svarbu pajausti modelį, atskleisti charakterį...prieš ar po fotosesijos, pagal situaciją.
 • Munas
  Munas 
    2009.02.26, 13:27, rašė:
  manau geriausiai charakteris atsiskleidzia vietoj fotosesijos :)
 • rpf
  rpf 
    2009.04.27, 07:07, rašė:
  Faktas toks, patarimai neypatingi, bet pradedantiesiems puikiai tiks - vis pradzia. Tad vietoj kabienjimosi galima butu prideti ir pataisyti, nemanot, gerbiami Guru ir siaip, profukai?

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti