reflektorius
Ernesta.Ka: 2018.07.05, 11:50  Pokalbiai:  Fotomokykla, patarimai  4
 
Sveiki,

Atėjo laikas įsigyti reflektorių ir norėčiau patarimų. Svarbu, kad susilankstytų ir būtų lengvai transportuojamas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? ar dydis svarbus?

Komentarai
Turinys
 • Gudiska
  Gudiska 
    2018.07.06, 07:15, rašė:
  Bl, tas sudas 12 euru kainuoja. Nusiperki ir bandai. Netinka- ismeti von ir perki kita
 • Manvid
  Manvid 
    2018.07.06, 16:34, rašė:

  Dydį renkamės pagal tai, kam bus naudojamas: mažiems natiurmortams ant stalo pakanka mažų, portretui reiks vidutinio dydžio, o žmogui visu ūgiu - atitinkamai didelio.

  Svarbu ir reflektoriaus atspindinčio paviršiaus spalva (balta, sidabrinė ar auksinė). Reikia pasiskaityti, pasižiūrėti koks kur naudojamas.

  Pagooglinkite "Lastolite reflectors and difusers". Lastolite parduodami ir Vilniuje, "Sergitoje".

 • Ernesta.Ka
  Ernesta.Ka 
    2018.07.09, 17:56, rašė:
  Ačiū už komentarą!
 • Manvid
  Manvid 
    2018.07.10, 14:43, rašė:

  Tikriausiai jau radote internete filmukų apie reflektorių ir difuzorių naudojimą. Dar peržiūrėjau Scott Kelby "Skaitmeninė fotografija" knygas ir pasižymėjau puslapius, kuriuose yra patarimai ir reflektorių bei difuzorių naudojimo pavyzdžiai:

  1 knyga (1 leidimas) - 127pusl. - "geresni natūralaus apšvietimo portretai";

  2-a knyga (1-as leidimas): 58p. - mažiausiai kainuojanti papildoma šviesa; 67p.- kaip pamatyti reflektoriaus atspindimą šviesą; 65p. - kur statyti?; 64 ir 98p.p. - kokios spalvos reflektorių naudoti; 96p. fotografuojant prie lango - kur statyti reflektorių; 100p. - paakių šešėlių pašvietimas.

  3-a knyga: 50p. - kada auksinę, kada sidabrinę, o kada baltą pusę naudoti; 94p. - putplasčio naudojimas vietoj reflektoriaus; 184p. - Lastolite Trilite naudojimas studijoje.

  4-a knyga: 78p. - kaip naudoti reflektorių lauke.

  5-a knyga: 8 ir 9p.p. - Aštrios šviesos išsklaidymas; 10-11p.p. - išsklaidymas didesniame plote; 12-13p.p - kaip naudoti reflektorių lauke; 84-85p.p. - blykstės šviesos suminkštinimas.

  Gaila, kad S.Kelbio knygos yra nenuoseklus temų ir fotografavimo patarimų kratinys su daugybe pasikartojimų ir man nesuprantamu jumoru, tačiau perskaičiau jas atidžiai ir pasižymėjau pastabas sau pačiam. Dar turiu jo knygą "Światła, ujęcie, retusz. Od pustego studia do gotowej fotografii" - atsisiunčiau iš kaimyninės šalies. - šioje yra konkretūs šviesos pastatymo pavyzdžiai ir rezultatai naudojant studijines arba reporterių blykstes ir net liuminescentines lempas softboksuose.

  Portreto apšvietimas yra labai plati tema, tačiau pagrindiniai principai, šviesos šaltinių "rolės" įmanomi perprasti per neilgą laiką, jei rasite tinkamą knygą, ar fotografą galintį tai perteikti. Tokia knyga man buvo Witold Dederko "Światło i cień w fotografii", kuri jau keletą kartų buvo pakartotinai išleista ir iki šiol mėgstama besimokančių fotografuoti. Jo sūnus Szymon'as papildė tą knygą, bet naujausių leidimų neatsisiunčiau.


Visą vasarį   fotobites.lt siūlo net  20% nuolaidą!

  Valentino diena - viena iš progų pasveikinti mylimuosius ;)
Nuolaida galioja daugumai gaminių...
Fotoknygos ir albumai Kalendoriai ir fotožurnalai
Atvirukai ir plakatai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti