Reikia pasidaryti paleidėją nikonui
akas: 2010.11.29, 00:45  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  3
 

Bėda tokia:

pasigaminau garsinį paleidėją pagal šitą schemą -

www.doc-diy.net/photo/sound_trigger/

Viskas veikia, tik nesugalvoju kaip pajungti fotiką. Naudojau kabelį nuo nuotolinio paleidimo. Ten yra trys kontaktai, sujungus 1 su 2 suveikia autofokusas, prie jų prijungus 3 suveikia užraktas.

Taigi pabandžiau pagaminti sujungimą panaudodamas 2 MOC3020 optronus ar kaip jie ten vadinasi pagal tokią schemutę

Kaip aš jungiau optronus ar kaip jie vadinasi :)  

Tik toks sujungimas veikia netinkamai, nes padaro 1 nuotrauką, ir reikia išjungti fotiką, arba atjungti nuo fotiko laidą, nes jis užsispiria ir fotografuoti atsisako :)

Kas galit pametėti minčių, kaip padaryti kad fotikas veiktų tinkamai?


Komentarai
Turinys
 • A. F.
  A. F. 
    2010.11.29, 03:52, vertino: Gerai, , rašė:
  Sveikas, esu pasigaminęs garsinį paleidėją blykstem. Prieš tai bandžiau pati fotiką tokiu budu paleist. Tu kaip suprantu nori kažka labai greit vykstančio pagaut (dužtantį stiklą ir pan.)? Taigi, šiuo atveju autofokusas viską tau sugadintu (bo jis lėtas labai). Beje, man pavyko paleist savo D60 nuo garso išprievartavus IR nuotolinį paleidėją - ant jo tereikėjo optoporos/optrono (sharp PC817) pagalba užtrumpint paleidimo mygtuką (jei idomu, ebay IR nuotolinių yra po 1$). Bet grįžtant prie greitų įvykių temos - bandydamas paleist fotiką vargu ar pagausi kadrą, nes visgi labai viskas letai ten (pačiam fotike) vyksta, - realesnis variantas - ilgas išlaikymas su priverta diafrangma (jei reikia) ir garso trigeris valdantys blykste(s). Turiu kiniečiu Cactus pt-04 ir paleidineju juo (su garso sensorium) pora blyksčių. Rezultatai pas mane idėti keletas. Jei reik konkretesnių detalių - rašyk ;)
 • Konkolas
  Konkolas 
    2010.11.29, 13:29, rašė:
  manual focus 1,2 sutrumpinti visada o optronas sujungia i kruva dar 3.
  bet high speed photography esme yra blykstes laiku suveikdinti fotikas exponuoja ~sekunde laiko tamsioje erdveje
 • senelis gi
  senelis gi 
    2010.12.02, 13:19, rašė:
  kontaktams sujungti galima naudoti mažą rėliušką bent trijų kontaktų, bet ji irgi inertiška... dar tarp valdymo apvijos reik diodas kabint, kad mygtuką atleidus ir rėlė atšoktų

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti