reikia patarimo koki fotoaparatą pirkti....
Mykolasbu: 2020.12.28, 16:46  Grupė: Gamta 17
 
Sveiki,

Norėjau paklausti patarimo dėl fotoaparato pirkimo, nes vis buvau kiek apleidęs si hobi ,bet dabar vel prisedau karantino metu . Fotografijoje esu jau gan pažengęs nes turėjau sony seną veidrodį ,bet jau jis "moraliskai" paseno :),tik kad zoomas geras jo buvo... Pagrinde fotografuoju gamtą, peizažus , žvėris ,architektūrą. Domina dslr ir skaitmenos. :) o gal išvis geras smartphonas šių metų sueitų ,juk jie ne ką prasčiau dabar fotkina ,nes žvėris retokai fotkinu :)

Gražių švenčių! :)

Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.12.28, 17:04, rašė:
  Na, jei manote, kad telefono užteks, tai ir imkite jį. Tolesnė diskusija jau gali vesti į pievas...
 • Mykolasbu
  Mykolasbu 
    2020.12.28, 22:31, rašė:
  Ne, aš tiesiog esu nežinioje, nes ir tas ir anas turi savų pliusų. O šiaip manau geriausiai man tiktų muilinė (kompaktiška, lengva) :).
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2020.12.28, 18:51, rašė:
  Tai kad nieko neparašėt: nei kokį aparatą turėjot (gal dar likę objektyvai), nei kiek pinigų galite skirti. Yra begalė gerų aparatų.
 • Mykolasbu
  Mykolasbu 
    2020.12.28, 22:35, rašė:
  Fotoaparatą seną turėjau Sony veidrodį, man jo zoomas labai patiko. O dėl pinigų nėra skirtumo.
 • AliZ
  AliZ 
    2020.12.28, 23:49, rašė:
  Jei norite fotografuoti viską, tai ir technikos reikės visokios. Tai iš vienos pusės. Iš kitos pusės fotografuoja ne fotoaparatas, o jo objektyvas ir žmogus paspaudės užrakto mygtūką. Peižažus galima fotografuoti skirtingai, gamtą ir architektūrą - skirtingai. Čia ir biūdžetas ir svoris ir stylius ir kiti dalykai. Visi profesionalus fotografai praeina kelis etapus, kol suranda savo stylių ir interesų prioritetą, o tai reiškia - ir savo techniką. Jei galvojate, kad Jums tiks smartfonas, tai Jums ir tiks smartfonas. Kai pamatysite, kad smartfonas Jums netinka, suraskite fotografus, kurie Jus žavi tam tikruose žanrose ir per EXIF pamatysite, kokią techniką jie nauduoja...
  Pinigai tą procesą nepagreitins :(
  Kol atrodo, kad per sesiją/dieną padarote daugiau nei trys geras nuotraukas, problema ne technikoje :)
 • Mykolasbu
  Mykolasbu 
    2020.12.29, 00:02, rašė:
  kalbant apie smartfonus , gal ką nors išmanote apie juos ?
 • AliZ
  AliZ 
    2020.12.29, 00:33, rašė:
  Išmanau apie smartfonus, turėjau ne vieną, bet man tai nera fotografija, kaip aš ją suprantu. Man fotografija - menas ir visų nematomos gamtos atskleidimas kitiems. Fotografuoju su dviem fotoaparatais ir dviem-keturiais objektyvais (turiu ir daugiau). Man taip patogiausiai dėl svorio ir kokybės.
  Su fotografiją, kaip su muziką. Pradedi nuo plejerio su ausinemis, paskui jei kokybės nepakanka, perki kokybiškesnę techniką, paskui įrengi specialias patalpas klausyti kokybiškus įrašus. Kiekvienam reikia tam tikro kokybės lygio. Jei pakanka plejerio, tai ir pakanka... Tai nėra blogai ar gerai, tiesiog kiekvienam savo...
  Nenoriu Jus įžeisti, bet iš to, kaip suformulavote klaisimą, dar mažai žinote apie fotografiją.
  Turiu du patarimus - užmokėti už kursus arba, kaip jau rašiau, pradžiai pasirinkti vieną siauresnį interesų prioritetą ir paieškoti pavyzdžius tarp fotografų (kaip ir čia, tarp pav. ir tarp mano nuotraukų). Geriausiai sujungti tuos du dalykus. Pamokyti gal ir aš galėčiau, bet gal Jums to ir nereikės (kaip su muzika).
  Tada bus aiškiau dėl technikos.
  Dėl smartfonų, manau Jums niekas čia nepatars (tiesiog tikrinkite parametrus, kurie Jums turi reikšmės).
 • Mykolasbu
  Mykolasbu 
    2020.12.29, 04:47, rašė:
  Na aš jau praėjęs "nemokamus youtubes kursus" :) manau jau daug ką išmanau, dėl to ir noriu atsinaujinti techniką jau gerokai pasenusią.... Smartfonas kaip ir būtų po rankai, bet neatstotų kameros kokybės ir taip tai telefonas, o su telefonu daug ko nenutrauksi. Kaip ir minėjau kad man kaip ir tiktų skaitmena, bet vėl gi jinai turi savų minusų lyginant su veidrodžiu, veidrodį taipogi būtų sunku visur nešiotis... teko tasyti nikona d5300 per kalnus.:D.... Dėl to linkstu link kažko lengvesnio, kompaktiškesnio... Žinoma reiks minimum dviejų objektyvų, ar dar conventerio(kad pagaut kokį paukštį ar žvėrį) , kas išeis nemažai pinigų, bet ant hobio nereikia gailėti finansų.. :)
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2020.12.29, 08:02, rašė:
  Atsiprašau, bet apie fotoaparatus neišmanote nieko: po pakartotino klausimo taip ir nenurodėte turėto fotoaparato modelio. Ar po to kas nors Jums gali patarti?
 • Mykolasbu
  Mykolasbu 
    2020.12.29, 15:26, rašė:
  Sony Cyber-shot DSC-H9
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2020.12.29, 15:47, rašė:
  Kiek žinau Sony, tai nebuvo veidrodinis aparatas, o tik skaitmeninė muilinukė. Todėl perėjimas prie tikro veidrodinio ar sisteminio būtų rimtas iššūkis. Siūlyčiau pirkti nebrangų, pradinio lygmens ir pagrindinį dėmesį skirti susipažinimui su fotografijos pagrindais, ypač su nuotraukų apdorojimui skirtomis programomis.
 • Mykolasbu
  Mykolasbu 
    2020.12.29, 16:32, rašė:
  taip netyčia parašiau kad tai veidrodis , turėjau nikon d5300 dar ,bet nepatiko(dėl svorio). Su fotografijos pagrindais esu puikiais susipažinęs ir nuotraukų apdorojimo programomis naudotis moku.
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2020.12.29, 19:11, rašė:
  Na Nikon d5300 vienas iš lengviausių veidrodinių :) Jei jau šis per didelis, ko gero turėtum likti prie muilinukių, kurių yra pakankamai neblogų, nereiks tampyti papildomų objektyvų. Tik reikėtų rinktis kiek įmanoma didesne matrica, vaizdo kokybė kažkiek pagerės.
 • AliZ
  AliZ 
    2020.12.29, 09:10, rašė:
  Pradžiai dėl terminų: Analoginė (juostinė) technika būna veidrodinė ir neveidrodinė, skaitmeninė taip pat - veidrodinė ir neveidrodinė. Be to ir veidrodinė ir neveidrodinė būna su keičiamais objektyvais ar su įmontuotu.
  Paskui dėl gamtos: fotodrafuoti gėles reikia vienokio technikos komplekto, o paukščius - kitokio. Dauguma gėles fotografuoja su makro, o paukščius su tele. Paukščiams dar reikia greito užrakto, todėl dabar visi fotografuoja su skaitmena. Bet kai kas fotografuoja gėles su tele, o kitas portretus su makro. Tai yra fotografo stilius.
  Galiausiai, dėl svorio, kainos ir kokybės: tai visada kompromisas. Aš eįnu į kalnus su dviem veidrodiniais Nikonais (sunku, bet kokybė man svarbiau).. Vėl gi - pav. paukščiams nauduoja ir veidrodinius FF ar APS-C, ir sisteminius. Kiekvienu atveju reikės skirtingų fokusinių atstumų, bet dar galima žaisti su konverteriais, pikseliais bet apdirbimu.
  Patarimas: susiaurinkite/sukonkretinkite žanrų sąrašą, biudžetą ir svorį. Tada ir patarimai bus konkrėtus. Jei prioritetas - svoris, vieni patarimai, jei kokybė - kiti :)
 • 6x9
  6x9 
    2020.12.29, 17:20, rašė:
  Na, geriausi macro dažniausiai yra “trumpi tele”. Pvz canon 100/2.8...
 • Manvid
  Manvid 
    2020.12.28, 23:51, rašė:
  Koks fotoaparatas Jums tiktų, galima pasiskaityti čia: www.efoto.lt/fototechnikos_rekomendacijos
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.12.29, 21:24, rašė:
  Jeigu norite naujo, sąlygiškai nedidelio, su gana daug aprėpiančiu zūmu, tada galiu pasiūlyti tokį komplektą
  www.fotofabrikas.lt/items/Sisteminiai-fotoaparatai/Priedai/8...
  Analogišką senesnio modelio komplektą iš skelbimų paieškojus galima susikomplektuoti iki 400 eur.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti