Seni rankinio fokuso stiklai ant nauju megapixelinių fotiku.
ManoSonyKam: 2020.05.25, 11:00  Pokalbiai:  Keičiamų objektyvų fotoaparatai  22
 
Buvo laikai kai turėjau NEX-5 ir pazaisdavau su rankinio fokuso sena optika.Is nelabai brangiu patiko Contaxai, Voigtlanderiai. Praejo keli metai biski atsirado laisvo laiko ir vel užsinoreko kažka idomaus pabandyt. Ant A7Rii užsimoviau Color Scopar 2,8/F50 - nekas. Net neina lygint su sony objektyvais. Net ir tos Voigtlandre spalos katros kazkada atrodė labai fainos kažkaip nebetaip atrodo tame visai paplaukusiame vaizde. Gal kozkiam menui ir tiktų, bet nekas. Ant 14Milijonu Nex5 buvo visai fainai, ant 42m A7RII jau nebekas.Ar dar yra dėl ko ieškoti kažko idomaus tarp senos optikos kad užmauti ant nauju fotikų.

Komentarai
Turinys
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2020.05.25, 17:29, rašė:
    Kai 2005 m. nusipirkau savo pirmąją knygą skaitmeninės fotografijos klausimais, joje radau parašyta, kad 35mm juostos kadras atitinka 5–6 megapikselius. Tos verstinės knygos rašymo metu tai buvo labai solidus skaičius. Kai tuo metu nusipirkau savo pirmąjį DSLR, kuris turėjo 8 mpx, man atrodė, kad tiek pikselių mano poreikiams gerokai per daug, be reikalo švaistoma vieta kortelėje (už pačią pigiausią 1 Gb kortelę sumokėjau per 200 litų).
    Dabar reikalai biškį pasikeitė... Megapikselių beprotiškai pridaugėjo ir kai kam vis dar neužtenka...
    Kiek megapikselių atitinka ta pati juosta šiais laikais?
    Čia gal teisingiau būtų kelti klausimą, kokiam tariamų megapikselių skaičiui anksčiau buvo projektuojami objektyvai?
    Kita vertus, ar su sena optika megapikseliai svarbiausia? Juk tam yra dabartinė optika, o su sena turbūt žmonės tikisi savito „piešinio“, bokeh ir pan. Tai gal tas „paplaukęs vaizdas“ ir yra gerai...

  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2020.05.25, 17:58, rašė:
    Ką ir bepatart... MENU button > (Camera Settings) > [Image Size] > Select the desired setting > M:18M arba S:11M ir gal būt vėl bus fainai :)
  • ManoSonyKam
    ManoSonyKam 
      2020.05.25, 22:07, rašė:
    Kriaušė Krioklys rašė:
    Ką ir bepatart... MENU button > (Camera Settings) > [Image Size] > Select the desired setting > M:18M arba S:11M ir gal būt vėl bus fainai :)
    Kai fotikai buvo 12 mega lukesciai buvo vienokie kai pikseliai perkope 40 milijonu lukesciai kitokie.Prie juostos irgi visokiu stiklu buvo Tik reikia atsirinkti.Fotkinu ne už, pinigus.Fotkinu žmones po viena po kelis. Fotkinu tevus, seimą, vaikus, anukus ir draugus.Todėl idomu visokio plauko portretiniai.Norisi geriau idomau negu sony GM ir pigiau nei Sony GM Visko negali pats žinoti - gal ka patarsit.
  • 6x9
    6x9 
      2020.05.26, 13:31, rašė:
    Reikia žiūrėti konkretų objektyvą ir konkretų jutiklį. Blogos kokybės problema ne dėl seno objektyvo rezoliucijos, o dėl to kaip jutiklis “pasiima” vaizdą. Juostos grūdo ir pikselio fizinės savybės skirtingos, šviesa kitaip turi kristi optimaliai kokybei. Bet nepaisant to - tikrai mačiau daug senų objektyvų kurie ant skaitmenos duoda puikią kokybę (pvz ant FF Leicos). Aš naudoju Leica, Contax senus objektyvus ant Fuji XE1 - dauguma duoda puikią kokybę, nelabai nusileidžia dedikuotiems Fuji objektyvams, kurie irgi puikūs. Va kažkiek minčių iš vieno forumo: There's another minor challenge to using old film lenses on a modern digital camera: the sensors in digital cameras have glass in front of them, but film didn't. The glass changes the path of the light just a tiny bit, and means that lenses designed for film can't give their best on digital cameras. It's a very small effect, and most people would never notice. It degrades the edges of the picture much more than the middle, and the size of the problem depends on two things: the thickness of the glass in front of the sensor of your camera (called the "sensor stack" - the thinner the better), and how parrallel the light rays are coming from the lens (measured by the lens' "exit pupil distance" the longer the better). Different camera brands have different thicknesses of sensor stack, so lenses for one brand may not give their best if used on another brand with an adaptor.
  • ManoSonyKam
    ManoSonyKam 
      2020.05.26, 15:24, rašė:
    Sakot naudojat leica ir contax - pasidalinkit modeliais portretinei fotografijai katruos verta išbandyti.
    Bandziau kelis portretinius Minolta Rokkor 135 f2.8, Minolta macro rokkor 100 f3,5, Pentax takumar 135 f2,8 . Visi pigus bet nekažkas.
    Patiko Contax G80 f2,8
    Sunku paciam daug pasibandyti, lietuvoj mazai kas pardavineja o per abay ilgai uztrunka o jei dar nepatinka ir nori parduot tai labai ilgai gaunasi arba kad butu greiciau tenka pigiau paleist.
  • 6x9
    6x9 
      2020.05.26, 16:17, rašė:
    Jei iš “portretinių milimetrų” tai pvz Contax 85/1.4, Leica Elmarit M 90/2.8. Bet kaip rašiau - ir skaitmeninis fotikas ir adapteris gali įtaką daryti. Tie pačio išvardinti turėtų būti OK. 135mm apskritai beveik visi būna aštrūs ir pigūs :)
  • made not in china
    made not in china 
      2020.05.27, 10:31, rašė:
    Esu praėdęs dantis su senais objektyvais, kažkada perdarinėjau senuosius objektyvus Nikono mountui, bet prasidėjus "sisteminių" erai tai prarado prasmę.
    Jei ieškai gero subtilaus portretinio objektyvo tai mano giliu įsitikinimu po šiai dienai nėra nieko geriau už Contax CZ 2,8/135 Sonarą. Ne britvos aštrumo, bet portretams geresnio objektyvo taip ir neradau (mano asmeninė nuomonė nebūtinai turi sutapti su kitų).
  • Badas
    Badas 
      2020.05.26, 17:53, rašė:
    Manau kad neteisybe raso tam forume del stiklo. Pabandykit su geru objektyvu fotografuoti per stora (bet svaru) stiklo paketa. Jeigu jums reikia pixelpeepinti kad pamatyti skirtumus, vadinasi, stiklas nera reali problema.
    Va kas gali buti teisybe - kad skaitmenines matricos blogiau priima kampu krentancia sviesa, o juostai viskas vienodai tinka. Bet veikiausiai, ir tai nera pagrindine priezastis, o apie pagrindine jau visi parase :)
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2020.05.26, 18:44, rašė:
    Zaporožietis ir vieškely, ir autobane vis tiek bus Zaporožietis :)
  • 6x9
    6x9 
      2020.05.26, 21:13, rašė:
    Nu tas Skopar ne Zaporožietis, sorry:)
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2020.05.27, 07:19, rašė:
    Ok :) Atsiprašau už Skoparo įžeidimą. Tada gal taip: senas Ferrari Dino vis tieks netaps Bugatti Chiron :)
  • 6x9
    6x9 
      2020.05.26, 21:12, rašė:
    Tikrai siūlau pabandyti per tą paketą. Pamatysi tą skirtumą... O šiaip nežinau apie ką kalbam - nueikit į flickr ir pažiūrėkit į foto darytas su 80tų diziano Summicronais ir Elmaritais ant skaitmenos. Realiai optikos pasaulyje revoliucijų neįvyko. Taip, kompiuteriai palengvino skaičiavimus visus, coatingai pagerėjo, atsirado stabilizacijos etc. Bet optikos prasme revoliucijų nebuvo. Stiklas. Stiklo kokybė. Forma. Ir kaip tas stiklas sudėtas. Viskas. Revoliucijos visur kitur vyko. Dėl stiklo pikselių neprisidėjo.
  • EdB
    EdB 
      2020.05.26, 22:49, vertino: Gerai, , rašė:
    6x9 rašė:
    . . . . . . . - nueikit į flickr ir pažiūrėkit į foto darytas su 80tų diziano Summicronais ir Elmaritais ant skaitmenos. Realiai optikos pasaulyje revoliucijų neįvyko. Taip, kompiuteriai palengvino skaičiavimus visus, coatingai pagerėjo, atsirado stabilizacijos etc. Bet optikos prasme revoliucijų nebuvo. Stiklas. Stiklo kokybė. Forma. Ir kaip tas stiklas sudėtas. Viskas. Revoliucijos visur kitur vyko. Dėl stiklo pikselių neprisidėjo.

    Revoliucijų turbūt neivyko, bet ženkliai padidėje optikos kompiuterinio skaičiavimo pajėgumai. Padidėjas optinių elementų gamybos tikslumas. Šiuolaikinės stiklo gamybos technlogijos leidžia pagaminti priemaišų prasme švaresnius stiklus.Visa tai kartu paėmus leidžia padidinti optikos skiriamają gebą, tikslesni spalvų atkūrimas ir daugelį optikos parametrų........ Taip dėl stiklo pikselių neprisidėjo bet šiuolaikinė optika tiksliau atvaizduoja vaizdą į pikselius. . . . .
    Jeigu lyginti šiuolaikinių top objektyvų optines savybes ir net pačių geriausių senų objektyvų optines savybes tarp jų yra ženklus skirtumas.Gerus šiuolaikinius objektyvus gal ir galima kaltinti charakterio nebuvimu, bet grynai techinėmis-optinėmis charakteristikom jie lenkia senuosiuos.
  • 6x9
    6x9 
      2020.05.27, 06:33, rašė:
    Tai sutinku, kad pagerėjimas yra, bet jeigu temos autoriui muilas gaunasi, tai matyt ne tame problema. Ties skirtumai labiau matosi pixelpypinant galbūt. Tarp šiuolaikinės optikos irgi daug pigaus š yra, kur pigios medžiagos, prasta kokybės kontrolė ir kokybė prastesnė nei senos padorios optikos. Bet iš principo tamsta teisus, kad senukus dažnai dėl “charakterio” naudoja, nes yra daug subjektyvių dalykų. Tas pats boheh - nėra optiškai teisingo. Spalvos - vėlgi, ar vien optika lemia, kai viskas tiek post procesingo praeina jau fotike? Ir kam tos teisingos spalvos kai PS paskui “cross process” filtas naudojamas? :) čia ironizuoju, žinoma...
  • bronislovas
    bronislovas 
      2020.05.26, 19:37, rašė:
    Kai nori ryškaus ir sterilaus vaizdo imi 21 amžiaus stiklus. Kai atsibosta sterilumas imi senuka stiklą. Tiesą sakant įsigijus sisteminį dar spėjau į pigesnių objektyvų bumą, tačiau vistik dauguma nebuvo gera. Išsipardavus turiu vos kelis, bet juos iš naujo atradau filmuojant. Čia jų panaudojimas iš tikro kosminis.
  • EdB
    EdB 
      2020.05.26, 23:00, vertino: Gerai, , rašė:
    bronislovas rašė:
    Kai nori ryškaus ir sterilaus vaizdo imi 21 amžiaus stiklus. Kai atsibosta sterilumas imi senuka stiklą. .. . . . . . .
    Pasirašau po šituo teiginiu. Tik renkantis seną optiką šalia jo charakterio asmeniškai man dar kažkiek norisi ir techninės vaizdo kokybės. O tada jau ir ta turėjusi būti pigi sena optika pasidaro brangi, dažnai nepatogi ir sunkiai pasiekiama..
  • ManoSonyKam
    ManoSonyKam 
      2020.05.27, 12:53, rašė:
    Iš komentarų jau turiu 3 variantus Contax CZ 2,8/135 Sonar ( 200GBP+) , Contax Planar 85/1.4 (600GBP+) ir Leica Elmarit M 90/2.8 ( E46 900GBP+, E39 600GBP+ ). Kainos nuo 200GBP iki 900GBP.Kainos skiriasi kartais. Ar tai kad contax 85 3 kartus brangesnis už contax 135 o leica net 4.5 karto brangesnė už contax 85 galima suprasti kad ir zenkliai geresni ar dėl kažko kito tokie dideli kainu skirtumai. Contax 135 Sonar kaina tokia katrą drisčiau surizikuoti.Contax 85 Planar jau kaina del katros reiktu smarkiai pagalvot.Leica - tiek neplanavau skirti bet jei iš tikro tai vov koks portretinis gal ir susitarčiau su sažine.Leica kaina beveik tokia pati kaip nenaujo Sony 85 1,4 GM objektyvo . Jei jau isleisti 1000 GBP tai būtų labai sunku apsispresti sony GM ar Leica
  • Badas
    Badas 
      2020.05.27, 13:19, rašė:
    Pradziai reikia tikslesnio atsakymo "kas yra objektyvo gerumas".
  • 6x9
    6x9 
      2020.05.27, 13:19, rašė:
    Nesiūlau padėt nuo Leicos :). Tas Sonaras 135 tikrai labai šaunus, pats turiu, nors ants skaitmenos nenaudojau dar. Planar gerokai brangesnis dės savotiško kulto. Vargu ar tiek jis vertas. Beje, prie 1.4 tas Planaras tikrai labai labai “soft”. Jo “legenda” yra susijusi su bokeh. O šiaip pradžiai gal vertėtų pasinagrinėti internete esančius pavyzdžius. Gal jie padės apsispręsti. Gal nieko gražaus nepamatysi ir liksi prie naujos šiuolaikinės optikos.
  • made not in china
    made not in china 
      2020.05.27, 14:01, rašė:
    Pigiau geri portretiniai nesimėto :) Galiu privardinti krūvas portretinių objektyvų su įvairiais savitais charakteriais, tik nesitikėk kad jie bus pigūs :). Kaip jau aukščiau minėjo patys pigiausi yra 135mm, bet jų yra labai brangių ir nieko vertų niekuo neišsiskiriančių ir yra pigių su visai neblogu vaizdeliu kaip CZ Jena 135 f3,5 arba net visiškos piguvos kaip Mamiya (Amerikoje žinomu Sears vardu) CS serijos 135 f2,8 kurių Bokeh nėra toks švelnus kaip Contax sonnaro, bet portretinis piešinys labai neblogai subalansuotas.
    Jei nori kažko iš 85mm čia jau kišenę teks papurtyti. Čia man labiausiai patiko Nikonai 85f1,4 Ai ir vėlesnis jau autofokusinis Af85 f1,4D.Tikros kremo mašinos su puikiai subalansuotu portretiniu piešiniu. Kas liečia Contax CZ1,4/85 planarą, tai turėjau juos kelis ir nežinau kodėl bet man jie nepaliko jokio įspūdžio, tiesiog geri objektyvai su tam tikrose sąlygose kiek nervingu bokeh kaprizingu fokusu (labai didelis focus shiftas) ir tiek.Tik visi šitie 85f1,4 labai dideli ir sunkūs jie gal daugiau tinkami kaip gynybos priemonė nei objektyvas ant sisteminio :) Čia gal labiau reikėtų sisteminį montuoti ant objektyvo o ne objektyvą ant sisteminio:) Iš mažesnių patogesnių man visai patiko CZ Jena Pancolar 80/1,8, bet jis gana retas ir vėl gi brangus. Bokeh kartais gali būti nervingas prie atvirų diafragmų ir didesnių fokuso atstumų, bet tikram portretiniam atstume gaunamas gana neblogas portretinis piešinėlis.
    Apie Leica nekalbėsiu, tai tikrai puiki optika su dar puikesnėmis kainomis. Ar Leica verta tų pinigų ? Kiekvienas sprendžia pats. :)
  • EdB
    EdB 
      2020.05.27, 15:16, vertino: Gerai, , rašė:
    Prieš daug metų skaitydamas apie portretinius objektyvus buvau rades straipsnių su daug gerų atsiliepimų apie rytų vokietijos gaminį CZ Jena Pancolar 80/1,8 . Tada bandžiau paieškoti kur nusipirkti, bet tada nekilo rankos pirkti rytų Vokietijos gaminį už gana brangiai. Po to gailėjausi tokio sprendimo, bet kainos buvo dar padidėjusios - tai taip ir neišbandžiau jo.
    Dėl objektyvo pasirinkimo metodikas - kai kažko ieškau pradedu nuo informacijos/straipsnių paieškos .
    tada atsirinkes potencialius kandidatus pasižvalgau po nuotraukų publikavimo portalus ( 500px, flickr ir kitus ) kaip atrodo su tuo objektyvu padarytos nuotraukos.
    Tik yra keletas niuansų vertinant publikuotas nuotraukas - įtaką turi ant kokio fotoaparato buvo 'užmautas' objektyvas, ir kas padaryta su nuotrauką prieš ją ikeliant į portalus.



  • 6x9
    6x9 
      2020.05.27, 14:09, rašė:
    Beje, iš mano turimų dar šitas man visai patinka ir nėra super brangus:

    casualphotophile.com/2015/07/08/noteworthy-lenses-nikon-nikk...-ƒ2-5/

Dabar   fotobites.lt duoda 25% nuolaidą
Fotoknygos
Kalendoriai Fotožurnalai
Visoms fotoknygoms, kalendoriams ir žurnalams.
Tik eFoto lankytojams. Užsakydami įveskite kodą EFOTO

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie ManoSonyKam
ManoSonyKam
 
Kostas

Daugiau >
Pokalbiai

Pokalbiai grupėse