Skenerio fotojuostoms pasirinkimas
lvalius: 2020.11.01, 08:31  Grupė: Fotojuosta 8
 
Sveiki. Būčiau labai dėkingas jei galėtumėte patarti kokį skenerį įsigyti fotojuostų skenavimui. Reikia, kad būtų galima atspausdinti kokybiškas bent 20x30 cm. fotonuotraukas. Turiu Praktika DS66, bet jis tik pasižiūrėjimui kas nufotografuota. Apie skenerius neišmanau, bet norėčiau sutvarkyti savo archyvą. Juo labiau, kad dar ir draugas sugalvojo pirkti, klausia manęs patarimo. Galima ir tik pavadinimą. Suprantu, kad laikas ir žinios pinigai, bet... Sėkmės.

Komentarai
Turinys
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2020.11.01, 12:23, rašė:
  Aš jau aštuonerius metus naudoju Epson V750. Man jo su kaupu pakanka visų rūšių juostoms. Žinoma, dabar yra jau ir naujesnių jo versijų l.
 • 6x9
  6x9 
    2020.11.01, 12:42, rašė:
  Viskas ok su tuo Epson - turiu ir aš jį vidutiniam formatui. Bet jeigu palyginu 35mm kokybę su Nikon Coolscan V, tai skirtumas gana didelis, ir dinaminiam diapazone ir rezoliucijoj. Ypač matosi gerai išdidinus. Žinoma, tų Nikonų nebegamina, belieka naudoti. Kita vertus 20x30 tai ne kažkoks didelis formatas, pilnai ir to Epsono pakaks.
 • 6x9
  6x9 
    2020.11.01, 12:57, rašė:
  Beje, bus skenuojamos siauros juostos ar ir vidutinis formatas, tik juodai baltos ar ir spalvotos? Jei tik siauros JB, tada galima pigesnių dedikuotų skenerių rasti (Plustek, Reflecta). Kai kurie senesni modeliai be ICE (dulkių, įbrėžimų šalinimo funkcijos) dabar beveik nemokamai naudoti, JB juostai ta funkcija vis tiek neveikia. Spalvotai juostai atvirkščiai - gerokai laiko sutaupo, nereikia retušuoti. Vėlgi - lyginant tas papildomas funkcijas - ICE, grūdo mažinimas, spalvųatkūrimas - Nikonas visai kita lyga, yoač naudojant su geru softu. Softas ir tam Epsonui nemažai lemia. Vieni mėgsta vieną, kiti kitą. Pvz Silverfast brangesnės versijos turi “multipass” ar kažkokią ten funkciją, kur kelis kartus praskanuoja kadrą maksimaliam dinaminiam diapazonui. Žodžiu - pradėjus gilintis ten daug reikalų. Maksimali kokybė kainuoja, bet pakankamai normaliai kokybei tai tikrai Epson užteks...
 • aion
  aion 
    2020.11.01, 20:35, rašė:
  Ar didelis archyvas, ar labai daug jame juostų? Jei taip, rekomenduočiau pradėti nuo pačių brangiausių Jums darbų. Ką turiu omeny: Epson, kuris išties geras, ir kuriuo teko naudotis skenuojant vidutinį formatą, po kažkiek laiko nustojo veikti. Galimai pas jį yra kažkoks gamintojo numatytas nuskenuotų kadrų limitas, prie kurio priartėjus skeneris įsijungt įsijungia, o švytintis modulis (lempa? nežinau, kaip tiksliai vadinasi) "trypia" vietoje ir galiausiai po įjungimo mygtuku vietoje geltonos švieselės ima mirgėti raudona. Šitai pas meistrus pataisoma, bet ir kažkiek nepatogu, ypač jei norisi viską pamatyti kuo greičiau. PS. gal ką nors nustatymuose ekstremalaus buvau nurodęs, kad po kurio laiko Epson V750 atsisakė dirbti, gal nebūtinai tai su natūraliu nusidėvėjimu susiję, tiksliai nepasakysiu, nors labiau linkstu palaikyti pastarąją versiją. PS.2 - išties, jei juostos siauros ir tik juodai baltos, kitokie 6x9 minėti skeneriai susitvarkys... Bet kuriuo atveju pradėčiau skenavimą nuo pačios brangiausios archyvo dalies.
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2020.11.04, 22:28, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  mano po dešimties metų intensyvaus naudojimo epson V500 visai jau prie mirimo ribos ir stiklas visas kažkokiomis dėmėmis iš vidinės stiklo pusės pasidengęs. Nors patalpose itin sausa, neįsivaizduoju kas ten "įsimetė" po tuo stiklu. Bet kokiu atveju, savo atitarnavo su kaupu! Tai taip pat ieškausi ką pirkt.
  Pvz ar yra akivaizdus ir svarus skirtumas nuskenavus su V600 ar V850, nes kaina tai skiriasi labai :))


 • Sustojimas
  Sustojimas 
    2020.11.05, 08:26, rašė:
  Jeigu biudžetinis tuomet Epsonas, jei norisi kokybės ir ergonomijos tuomet dedikuotas kažkas panašaus į Nikon coolscan ir trečias variantas fotojuostas perfotografuoti, gautum panašią kokybę kaip su geru dedikuotu skeneriu, tik ICE nebūtų ir reiktų daugiau post processing'o
 • made not in china
  made not in china 
    2020.11.05, 13:58, rašė:
  Pas mane stovi nenaudojamas Nikon Cooscan 4000 ED. Perdaryta, kad būtų galima skenuoti nekarpytą visą juostą, berods max 40 kadrų. Puikiai veikiantis su VueScan softu (bent jau paskutinį kartą kai buvau įjungęs). Yra ir originalus Nikono softas Nikon Scan paleistas ant win10, bet man jis niekada nelipo. Jei domina, daugiau info až.
 • Manvid
  Manvid 
    2020.11.22, 16:57, rašė:
  Kitų metų balandžio mėnesį žada pradėti pardavinėti. Bet tai toks paprastas gaminys, kad galima ir pačiam pasigaminti: www.dpreview.com/news/4999251848/valoi-360-kickstarter-campa...

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti