šokio fotografija
zaitzait123: 2018.11.10, 19:34  Pokalbiai:  Fotomokykla, patarimai  11
 
sveiki,

bandžiau eFoto ieškoti grupių ir forumų apie šokio fotografiją, tačiau neradau. paskutiniu metu susidomėjau šiuo fotografijos tipu, tačiau perprasti nėra taip lengva. labiau turiu omeny ne studijinę, bet sceninę fotografiją, kur apšvietimas keičiasi nuolatos, o blykstės naudoti negalima ir pan. (studijinė, arba tokia, kur geresnis apšvietimas, taip pat domina)

gal kas galėtų pasidalinti savo patirtimi šioje fotografijoje ar duoti kokių patarimų? (tiek apie nustatymus, tiek apie techniką ir t.t..) internetuos vienas kitas įrašas, kuris pataria, tačiau labai skurdžiai..

Komentarai
Turinys
  • Manvid
    Manvid 
      2018.11.10, 20:21, rašė:

    Kažkada varčiau katalogą, kuriame pamačiau Barbaros Morgan fotografiją parodančią Martha Graham šokyje. Forma, šviesa, momentas, linijos darė įspūdį. Dabar atsidariau Pinterest ir radau daugiau modernaus šokio vaizdų. Iš jų gal kas nors patiks, gal rasite kurlink ieškoti. Kaune modernaus šokio kolektyvą "Aura" fotografuodavo Kauno fotoklubo narys, bet dabar jo nebesutinku.

  • zaitzait123
    zaitzait123 
      2018.11.10, 20:27, rašė:
    Aha, pavyzdžių nemažai internete. Dėkui.
    Auros teatrą taip pat teko fotografuoti keletą kartų, būtent jų performansai ir sužavėjo bei paskatino gilintis į šokio fotografiją. :)
  • Debesuotas
    Debesuotas 
      2018.11.10, 22:33, rašė:
    Na jeigu iš techninės pusės, tai fotografuojant tamsoje judesį nenaudojant blykstės be gero fotoaparato neišsiversi, o net ir su juo be blykstės fotografuosi ties fotoaparato galimybių riba.
    Jeigu blykstės naudot negalima, ir norima kiek įmanoma aukštesnės kokybės, tai reikalingas pilnas kadras kaip minimum, toliau seka šviesus objektyvas. Jeigu sąlygos tokios kaip įsivaizduoju, tai gera pradžia būtų FF ir 85mm 1,4f, ar panašaus kalibro objektyvas priklausomai nuo reikalingo židinio nuotolio. Galbūt 1.2f bet vėl gi prie tokios diafragmos atsiranda siauros ryškumo zonos pasekmės, ne viskas fotografuojant papuls į fokusą.

    Skirtingi fotoaparatai skirtingai veikia. Canon modeliai gerai dirba prie aukšto ISO bent jau naujesni nuo canon 6d ir aukščiau. Tačiau iš canon RAW iškoreguosi mažiau. Nikon/sony atvirkščiai iš RAW iškoreguosi daug, tačiau prie aukšto ISO jie bus apylygūs canon.. Svarbus pikselių skaičius. Fotografuojant itin prasto apšvietimo sąlygomis, mažiau megapikselių duos geresnį rezultatą. Pvz Sony a7s turi vos 12mpx tačiau ISO naudojamas net ir iki 40tūkt be itin didelio grūdėtumo. Kai tuo tarpu kitų gamintojų FF su 20+mpx jau prie 12800 pradeda dūsaut..
    Nežinau kiek svarbus AF, bet vėlgi jeigu jis nėra visiška būtinybė, galbūt priklausomai nuo šokio, jeigu tai sceninis šokis kur nėra nepastovaus judėjimo ir kur galima fokusuot vaizdą ranka, tai susirinkt itin galingą fotoaparatą skirtą būtent fotografijai tamsoje įmanoma ir nepaaukojus inksto :D Bet jeigu reikalingas tikslus AF, tai teks paplot dideles sumas geriems objektyvams.
  • stepiu_vilkas
    stepiu_vilkas 
      2018.11.10, 23:22, rašė:
    Tavo situacija paprasta - mažai šviesos ir judesys. Vadinas turi naudoti maksimalų trumpą išlaikymą. Tam turi naudot šviesius objektyvus su 1,8-2.8 diafragma ir kelti iso kiek aparatas leidžia. O toliau tik fotkindama jau turi žiūrėt kokį iso naudot, kokią diafragmą. tam pradžiai tiktų koks 50 mm objektyvas anas pigiausias būna ir paprastai šviesus su f1,8 jei fotkini canon ar nikon. Pafotografuosi, pamatysi kokio reik objektyvo ar platesnio ar teleobjektyvo. jei yra galimybė gali ir stovą panaudot.
  • Mindoozas
    Mindoozas 
      2018.11.11, 13:33, rašė:
    Ir svarbiausia - continious focus, ne sigle, nes gali būti labai daug out of focus kadrų.
  • ro.
    ro. 
      2018.11.11, 13:49, rašė:
    Sprendimas vargšams:
    koks labai šviesus manual focus objektyvas (Helios 85mm f/1.5 ar 50mm f/1.1) ir fotikas su skaitmeniniu užraktu (tylus) - tokie dabar pasirodo. Labai geras dalykas kai reikia tylos.
    va su 50mm f/1.1 pamėginau naktį su 300€ vertės fotiku - visiškai normaliai
    www.efoto.lt/node/1261089
    taip, ryškios apie 1/3 nuotraukų, bet tai normalu su tokia paprasta technika. Todėl reikia fotkinti daug, negailinti kadrų. Jei nepakanka pritraukimo, gali naudoti skaitmenį zoom. Gi vis vien tokios nuotraukos nebus spausdinamos 2x3m plakatais, joms 20mpix nereikia, pakaks 3-5 mpix ;)
    Nustatymai įprasti: išlaikymo prioritetas lygus židinio nuotoliui (apie 1/50s ar saugesnis - 1/100s).
    Na čia mano taupi patirtis. O jei pinigų yra tai imk ką kiti rekomenduoja. 1000-3000€ vertės technika tikrai nebus bloga, tiks tokiomis sąlygomis ;)

    ro.:   Bolonijos reportažai - naktis

    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (Su 50mm f/1.1 (Kamlan) objektyvu visai lengvai  g...)   FOTOISTORIJA [7]

    Su 50mm f/1.1 (Kamlan) objektyvu visai lengvai galima ir naktį fotografuoti.Tęsti medžioklę Bolonijoje? :) Išdrąsėsiu, gal geriau veidai gausis.
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (1 nuotrauka)
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (2 nuotrauka)
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (3 nuotrauka)
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (4 nuotrauka)
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (5 nuotrauka)
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (6 nuotrauka)
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (7 nuotrauka)
    ro.: Bolonijos reportažai - naktis (8 nuotrauka)
  • martynas a.
    martynas a. 
      2018.11.11, 17:58, rašė:
    Neįsižeiskit, bet jei galvojate fotografuoti šokį (ar teatrą platesne prasme) - techniniai klausimai apie kameros nustatymus/pasirinkimą jums jau nebeturėtų kilti. Jeigu jie vis dar kyla, reiškia daugiau dėmesio reikėtų pirmiausia skirti jiems,o tik po to galvoti apie scenos fotografiją.
    Visgi, jei jau tas noras toks didelis - ieškokit šokėjų/trupių kontaktų, prašykitės į repeticijas, visas sutvarkytas nuotraukas rodykite šokėjams (ir nesistebėkit, jei jums labai patinkanti foto jiems anaiptol nepasirodys vykusi). Ir jeigu turite akį judesiui - tikėtina, kad po kelių metų jums pradės visai neblogai sektis.
  • heydekrug
    heydekrug 
      2018.11.12, 21:43, rašė:
    Tenka prie prastos sviesos paukscius fotografuoti,-skrendancius-sudetinga kol pripranti,ir issiaiskini kas ir kaip,bet be geros technikos teks daug saudyti,ir tiketis stebuklu.Apskritai isitikinau kad greit skrendantiems pauksciams ,nera geros technikos,gal is fizikines puses nelabai imanoma,-pakanka paziureti i naujus gerus modelius,kas is to jei saudo kruva foto per sekunde,ir neturi net 1/8000 sek. islaikymo.Su objektyvais ir nekitaip. Pasirode kazkoks anujas Nikon klasej www.nikon.de/de_DE/news-press/press.tag/news/bv-pr-wwa1808-n... ir jis tik kelis tukst. kainuoja,ne 15
  • Linasch
    Linasch 
      2018.11.11, 23:06, rašė:
    O fotografuoti profesionaliai ar sau?
    Teatrui ir šokiui aš naudoju 5D MkIV su 85 1.4 70-200 f2.8 ir plačiam kampui 16-35 f2.8 II.
    Šviesus objektyvas ir kamera kuri gerai dirba prie aukšto ISO. Toliau jau daug ten detalių. Vieta, pvz. priekyje, viduryje, balkone. Aš labiausiai mėgstu fotografuoti šalia šoninių kėdžių. Aš niekada nedarau serijų, visada galvoju apie formas, framinga, šviesą tuo metu. Tai tiek trumpai.
  • formalumas
    formalumas 
      2018.11.12, 16:11, rašė:
    Galiu pasidalinti tik savo patirtim iš sportinių šokių. Aparatas tik veidrodinis, geriau pilnakadris (mažesni triukšmai) su greitai fokusuojančiu objektyvu. Kažkada bandžiau su sisteminiu, tačiau su juo 80% nespėjau "pagauti kadro". Naudoju "M" režimą su "Auto ISO", išlaikymas ne ilgesnis, negu 1/200, ir tai greitas judesys kartais susilieja. Labai šviesus objektyvas nepasiteisina dėl mažo fokuso gylio, daugeliu atvejų geriau nuo f4. O dėl židinio nuotolio - reikia bandyti. Jei kadrai gan panašaus platumo - galima bandyti ir fiksą, tačiau man labiausiai tiko 70-200mm. Ir apskritai - vien teorija nepadės, reikia bandyti įvairius variantus ir kritiškai vertinti rezultatą :)
  • parija
    parija 
      2018.11.14, 21:03, rašė:
    Fotografuoju pilnakadriu ir 24-70mm f2.8.
    Režimas dažniausiai diafragmos pirmumo, f 3,5-5, ekspozicija per 1-1,7 stopo į minusą, jautrumas nuo 2000, labai stebiu išlaikymo reikšmę ir susuku pirštus ant aparato taip, kad staigiai galėčiau pakeisti f arba iso. Tik raw. Jei labai dinamiška - serijomis, užrakto negailiu.
    Stenkis "gaudyti" šviesą, nors šokis būna dinamiškas, po kiek laiko pradedi nutuokti, kokiu kampu iš kur krentanti leidžia išgauti kokybiškesnį kadrą.
    Šliaužioju palei šonus, pažeme.
    Pvz
    lorettafoto.weebly.com/scaronokis.html
    https://www.facebook.com/pg/LoretaMargeleFotografija/photos/?tab=album&album_id=939070662805644

    https://www.facebook.com/pg/LoretaMargeleFotografija/photos/?tab=album&album_id=1177291875650187
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie zaitzait123
zaitzait123
 
kamilė

gyvena: Šiauliai    amžius: 25    Daugiau >