Srautas - Mokykla
Aurimas Valevičius: 2013.04.08, 12:00  Pokalbiai:  eFoto.lt reikalai  84
 
Kažkada užvedžiau temą apie vertinmą eFoto. Tiek daug nuomonių, aštrių ginčų..., bet konkrečios reziume nesigavo. www.efoto.lt/forumas/vertinimas .
Bet jei yra tiek daug skirtingų nuomonių ir tiek daug diskusijų, tai kažkas vis tik ne tvarkoje. Gal, kad atsirado laiko parašinėti, o gal, kad parūpo problemos, - noriu pasiūlyti aptarimui kitokį nuotraukų išdėstymo sprendimą.

Sistemoje nėra opcijos peržiūrėti pačias geriausias nuotraukas, nepriklausomai nuo to, kad jos publikuotos.
Kas, mano galva, nelogiška tai, kad ir Srauto ir Mokyklos nuotraukos sukrenta į vieną krūvą pagal temas. Tai yra, jei kažkas naršo pasirinktą temą, tai gauna visas nuotraukas ir Srauto ir Mokyklos. Jei viskas vistiek krenta į bendrą katilą, tai kam išankstinis atskyrimas? Yra mygtukas "savaitės geriausios"... o jei noriu matyti tik "pačias geriausias" nepriklausomai prieš savaitę ar du metus įdėtas ? Nėra tokios opcijos.

Kitas dalykas - jei nuotrauka Sraute surenka kelis pirmuosius minusus - ji automatiškai iškrenta iš Srauto be teisės sugrįžti. Ir taip automatiškai tampa tartum neįdomia. Čia kaip teisėtvarkoj : po kiek laiko išsiaiškinama, kad kaltinamasis nekaltas..., bet per vėlu - giljotina jau nusileido.
Dažnai kaip tik įdomiausios nuotraukos būna labai kontraversiškos. Tuo būdu renka ir pliusus ir minusus. Bet esančioje sistemoje yra didelė tikimybė, kad keli pirmieji minusai nuotrauką išmeta iš srauto. Spraga ta, kad kiek bebūtų sekančių teigiamų įvertinimų, nuotrauka nebegrįžta į srautą.
Ar nebūtų logiškiau, kad nuotraukos būtų keliamos į bendrą tinklą, o tada jau pasiskirstytų temose pagal reitingus. Tai sutektų galimybę norimoje temoje peržiūrinėti pasirinktinai visas naujausias arba visas geriausias.
Kitas momentas, kad, darykim prielaidą, avangardiškas darbas laisvai gali būti greitai numinusuotas, tačiau turėtume galimybę jį prikelti į aukštumas "kažkada".

Dabar galim matyti nuotrauką surinkusią tarkim 20 balų. Bet gal ji yra surinkusi 200 teigiamų balsų ir 180 neigiamų ??? Sakyčiau tokia yra vien iš įdomiausių (kontraversiška).
Visa tai susiję su reitingų: pažengęs-meistras-guru... sistema. Man tai dvelkia lengva korupcija pagrįsta asmeniniais santykiais, draugystėmis.
Jei nuotraukos būtų reitinguojamos neskirstant į Srautą ar Mokyklą, jos bet kada galėtų rinkti ir pliusus ir minusus. O tuo būdu, esant galimybei, peržiūrėti "geriausias" bet kada įkeltas, "daugiausiai balsų surinkusias", "daugiausiai komentuojamas" ar dar kažkaip... būtų įdomiau.

Dabar turim sistemą, kad Mokyklos nuotrauka lengvai surinks, tarkim, 70 balsų - nes negali gauti minusų, o Srauto nuotrauka surinkusi kelis šimtus balsu gali turėti neigiamą balą. Logiška? Man - ne.

Komentarai
 • ziemke
  ziemke 
    2013.04.08, 23:36, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Atsiprašau, Ignai , Jūs teisus. Apsižioplinau. Iš tikro -5=5 snukiai. Bet nepatingėjau atsiverčiau vieną lentelę ir paskaičiavau, o tada ir iš vis pasimečiau. Už nuotrauką balsavo: 1 minusas, 2 nuliai ir 80 įvairaus statuso įvairūs pliusai. Jokių skliaustelių lentelėje nėra. Viską sudedu , minusuoju - man gaunasi virš 250. Realiai nuotrauka gavusi yra tik 88 balus. Na aš suprantu jog yra įvestas kažkoks atatinkamas koeficientas, kuris , nuotraukai kylant kuo aukščiau, tuo stipriau muša balų skaičių. Bet kam to koeficiento reikia? Koks skirtumas ar ta nuotrauka būtų gavusi tuos 250 balų, ar taip kaip dabar yra? O pasirodo yra. Paprastai pasižiūrėjus atrodo kad 1 minusuotojas yra žymiai daugiau už 8 pliusuotojus (-1>8). Vat dėl to ir pastoviai kyla tokie ginčai.
 • Sustojimas
  Sustojimas 
    2013.04.08, 12:14, vertino: Gerai, , rašė:
  Kai kuriems pastebėjimas pritarčiau, pavyzdžiui mokyklos reitingavimui. Kartais greitai norisi pažiūrėti pareitos paros geras nuotraukas, o jų mokykloje yra nemažai, tik jos pasimeta tarp daug šlamšto, o surasti tokias razinas tampa dar sunkiau dėl nuotraukų išdėstymo. Aš niekaip nesuprantu, kam reikalinga palikti tiek daug vietos dešinėje, tokiu būdu pusė puslapio lieka baltas ir niekam nereikalingas, juk kitur fotkės pateikiamos "tinkliuku" ir taip taupoma vieta. Ar čia taip siekiama originalumo
 • Pirtinis
  Pirtinis 
    2013.04.08, 13:37, vertino: Gerai, , rašė:
  Pritariu dėl geriausių nuotraukų galerijos, nebūtinai iš srauto. Galėtų būti atrinktos, tarkim, pagal nustatytą balų slenkstį. Tik parinkti reiktų, kad nuotraukų nebūtų per daug - sunku įsivaizduoti lankytoją, kuris peržiūrinėtų kelis tūkstančius. Tai galėtų būti reprezentacinė efoto galerija. Grupėse taip yra. Ir savaitės geriausias neblogai būtų matyti.
  Kita idėja - iškritusios iš srauto, nuotraukos galėtų krist į "skaistyklą" (mokyklą).
 • Lukas Šalna
  Lukas Šalna 
    2013.04.08, 15:54, vertino: Gerai, , rašė:
  Iškritimo iš srauto ir patekimo į mokyklą idėjai tikrai pritariu :) Jeigu ten nepasisekė, tai gal mokykloje.
 • Rufas
  Rufas 
    2013.04.08, 13:47, rašė:
  Kiekvienas turi savo nuomonę kaip turi veikti balsavimo sistema.
  Aš tik pasigendu vieno dalyko, kad nuotraukas peržiūrėti ir jas įvertinti būtu galima padidinus ir peržiūrint jas paeiliui. Nes dabar atsidarai puslapį ir tik to puslapio nuotraukas gali pasididinti, o jei nori įvertinti turi išeiti iš "padidinto rėžimo", atidaryti nuotrauką (ją dar susiradus), ją įvertinti, grįžti atgal į bendras nuotraukas. Žinoma tokie pakeitimai reikalauja turbūt puslapio struktūros perdarymo.
 • ekoJ
  ekoJ 
    2013.04.08, 17:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Pritariu idėjai, tik tiek, kad reikia jog neleistų vertinti serijos "nepilnam" režime.
 • C2H5OH
  C2H5OH 
    2013.04.08, 15:30, rašė:
  gerai dar butu sukurt atskira tema i kuria galima butu det visus pageidavimus
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2013.04.08, 15:36, rašė:
  Tai ir sukurk. Kas trukdo?
 • C2H5OH
  C2H5OH 
    2013.04.08, 17:24, rašė:
  niekas netrukdo, tiesiog man tai primena kova su vejo malunais...ir seip, ten buvo akmuo i Igno darza, nereikia i viska ziuret neigiamai
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2013.04.08, 17:52, rašė:
  Taigi pozityviai žiūriu. :)
 • Fiskius
  Fiskius 
    2013.04.08, 15:30, rašė:
  Kad su balsavimu nera skaidrumo ir teisybes labai gerai atsipndi sis eksperimentas: www.efoto.lt/node/916229

  Kitoms mintims taip pat pritariu. Man patinka 35photo.ru/
  Nezinau tiksliai pagal kokiu kriterijus atrenkamos, bet reprezentacines galerijos labai stiprios. Cia tokios nera, viskas labai greitai nugrimzta i nebuti...
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2013.04.08, 15:39, rašė:
  Dėl to vertinimo skaidrumo, tai nelabai norėčiau sutikti. Tyčia bandžiau "slaptai" kelias foto, tai nepastebėjau skirtumo. Nebent esi kam nors smarkai nuospaudas numynęs. :)
  O topų peržiūros galimybė tai, manau, ir paties tinklapio reitingą pakeltų.
 • gedasst
  gedasst 
    2013.04.11, 23:56, rašė:
  Dar pora tokiu temu uzvesi - ir tu pradesi minti ant nuospaudu :)
  Tada, ziurek ir vertinimas pasikeis ;)
 • iRytis (išsitrynęs)    2013.04.08, 17:23, rašė:
  Kad su tais minusais absurdas,rodo ir tavo pacio komentaro minusavimas.Vejai kazkokie ... cia daug kas liga isivares- visur ir viska minusuot ir galvoja visagaliais patape
 • Valentinas
  Valentinas 
    2013.04.08, 17:31, rašė:
  O koks ten vertinimas?
 • Orlauskas
  Orlauskas 
    2013.04.08, 18:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Na man yra sakę, kad gali bangų nekelti, nes čia yra sistema ir tiek :) aš pats asmeniškai labai mėgstu šį tinklapį, tačiau nu jau ta balsavimo sistema, nieko nesuprantu... tarkim paprastas pavizdys, Leonardas, kitaip žinomas Leopoldas nicku, įkelia retai, tačiau geras, vertas dėmesio nuotraukas, kurių laukiu su nekantrumu, šiandien įsidedu į mėgstamas, nueina 0,03 ar 0,06 balo, reiškia mano balsas nieko nesveria, nes ale sistema mato draugiškumo principą.. tas pats. O tie draugiškumo , bei korupcijos kaip sakai Aurimai dalykėliai, tai taip pat matomi man paprastam piliečiui, nes tarkim jeigu dedi minusą aukštesnio rango piliečiui, tarkim meistrui sraute, kurio foto nepatinka , tai nieko neįtakoja, tiesiog pasilieka tas pats įvertinimas, o uždėjus vidutiniškai sumažėja, logikos nepagaunu.
  Dar vienas aspektas, kurio niekaip nesuprantu, kartais užeini pas žmogų kokį į galeriją, atrandi jo senų foto, įvertini teigiamai, jeigu patinka, o balas nukrenta bendras.. kadangi pats esu kito didelio portalo forumo moderatorius, tai šiaip dažniausiai perprantu sistemas, tai vieną tai kitą kartą ilgiau pasėdėjęs, na bet čia jau ta balsavimo sistema, tai totalus klaustukas. Sakė, kad pradžioje taip nebuvo :) . Nes realiai turi žiūrėti, kada keli, kelintadienį keli,kur keli, per daug visokių niaunsų, turėtų būti vienas vertinimas , gerai tai gerai, o ne ten balai kažkokie skaičiuojasi procentais, nesuprasi nieko,teisingai sakai, būtų ir mokykloje minusai, tada draugiškumus biški apžabota prašalaičiai, o foto tarkim surinkusios daugiau negu šimtą ar kiek , būtų tituluojamos jau kaip sakai geriausios,ar srautinės kaip čia priimta :) .
 • ekoJ
  ekoJ 
    2013.04.08, 18:33, vertino: Gerai, , rašė:
  Davus balą senoms nuotraukoms gali nukristi bendras balas dėl to, kad galbūt nebėra narių (išsitrynė anketas ar pasikeitė statusas) kurie ankščiau vertino ir krenta bendras balas. Pritariu, kam išvis tie minusai reikalingi, pakanka 0 + ir mėgstama. O į srautą patenka tik perlipusios kažkokį slengstį.
 • JMB
  JMB 
    2013.04.08, 19:41, rašė:
  Kažkada esu rašęs, kad žmogaus darbo vertinti neigiamai negalima. Čia, manyčiau, yra senas dar palikimas, kai kažkoks tai komunistėlis nusprendžia publikuoti darbą ar ne. Taip ir čia efote kai kokie 3-5 meistrai ar pažengę paspaudę minusiuką ir darbas iškrenta. Logiška būtų, nesurinkus reikiamo balų skaičiaus, tada nuotrauka krenta. O kam nepatinka, tas praeina pro šalį. Bet dar turi šiek tiek vandens nutekėti, kai suprasime, kad vertinti darbą neigiamai negalime, kad ir koks jis bebūtų. Kiekvienas įdeda savo širdies dalį į darbą ir žlugdyti nevalia :)
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2013.04.08, 19:59, rašė:
  Čia tai labai jau švelniai demokratiška. Minusų nebūvimas apsaugo nuo piktybiško kenkėjiškumo. Bet juk ir pliusais gali būti spekuliuojama. Tik kam tai rūpi? Iš esmės tai tas pats. Ar su minusais ar be jų, vistiek atsirinks geriausi darbai.
  Ką norėjau pasakyti, tai, kad dabar sistemoje negali susirasti pačių geriausių nuotraukų. O tai jau ne tik autorių reikalas, bet ir paties tinklapio trūkumas.
 • Orlauskas
  Orlauskas 
    2013.04.08, 20:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Bet deja darbas taip vertinimas, o dar tyliai, be jokių priežasčių, dar vakar galvojau nematęs šios temos, kad kaip būtų smagu, jeigu būtų padaryta, jeigu spaudi neigiamą įvertinimą, PRIVALAI užpildyti mažiausiai XX simbolių aprašymą, dėl ko taip galvoji, bei jis matomas būtų viešai, tada žmogus sakytų, aha, štai mano darbe pamatyti minusai ;) paprasta ir gera idėja ;) ką galvojat? :)
 • ekoJ
  ekoJ 
    2013.04.08, 21:01, vertino: Gerai, , rašė:
  palaikau
 • ziemke
  ziemke 
    2013.04.08, 21:40, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nebepalaikau, Kodėl? Nebeliks minusų.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2013.04.08, 21:47, rašė:
  Reikia nepamiršti, kad ne viskas lengvai įgyvendinama techniškai, o ir visuomenė tai toks aparatas, kuris ne visada pagal dūdelę šoka. Tai gal neverta komplikuoti? Reikia kaip tik paprastinti ir nesiparinti jei kas minusą uždeda be komentaro.
 • ziemke
  ziemke 
    2013.04.08, 21:55, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Būtent dėl to ir nepalaikau, kadangi nesiparinu dėl minusų.
 • NSIS
  NSIS 
    2013.04.09, 09:29, rašė:
  Nesuprasi nuomonės, varai ant komunistėlių, o pačio pažiūros konkrečiai komunistinės :)
 • JMB
  JMB 
    2013.04.09, 10:35, rašė:
  :) Mano kaip tik demokratinės. Juk rašiau, kad dar turi praeiti laiko kol suprasime, kad neigiamai vertinti darbo negalima. Išsivysčiusios šalys tą jau pasiekė, mums jau nebetoli tas, bet atsiliekame dar.Jei konkrečiai, tai paaiškink kur mano pažiūros komunistinės?
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2013.04.09, 12:11, rašė:
  Čia kaip tik pagal dabartinį amerikinį auklėjimą - jokių pažymių, jokių neigiamų pastabų, tik "tu beveik geriausias, bet..." :) Kai nupušim iki amerikosų lygio, ir mes suprasim, kad galima tik girt ;) Čia aš JMB tikrai nepritariu
 • JMB
  JMB 
    2013.04.09, 15:05, rašė:
  Visiškai suprantu, kad nepritari ir daug kas tam dar nepritars. Nes reikia pasiskaityti pedagogikos, psichologijos. Ir nebūtinai amerikietiškos, kad ir vokiečio Valderfo pedagogiką ar kt. Vyteni, pats vaikystėje esi gavęs diržo nuo tėvo :) pabandyk dabar suduoti sūnui. Pats žinai kas bus. Ateis laikais kai nebus galima ir neigiamų įvertinimų viešai vertinti. Bet, kaip rašiau, dar turi nutekėti vandens :) Bet tam jau reikia ruoštis ir skleisti idėjas.
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 11:14, rašė:
  Kas tinka vaikams - nebetinka suaugusiems. Pilnai sutinku, kad mazu vaiku negalima vertinti neigiamai. Bet gal viena karta laikas uzaugti?.. Subrendes zmogus ramiai priima kritika ir kitokius "minusus". O jeigu kazkokioj saly arba kazkokiam puslapy renkasi infantilus suaugusieji - man tai ne siekis, o apgailetinas skystasmegeniu mikimauzu visuomenes pavyzdys.

  Minusu bijo tik vaikai. Hau.
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 11:41, rašė:
  Oi čia klystate, tai tikrai galiu teigti. Visai ne apie baimę kalbame. Juk išorinis auditas kai ateina į įstaigas, tai suranda tris minusus ir būtinai turi surasti 5 pliusus. Taip suaugęs ir vaikai priima kritiką, bet ne pažeminimą. Dėdamas minusą, žemini jo darbą. O gal jisai tik tiek tesugeba, o nori dirbti. Tai reikia tik skatinti, o ne minusuoti arba praeiti pro šalį. Kažkaip galvoja: o aš esu asas ir galiu jau minusuoti. Nevalia kitų darbų niekinti, geriau praeiti pro šalį ir ieškoti sau lygių arba geresnių darbų. Suprantu, kad mums dar sunku čia suvokti ir man pačiam net keista, bet kai pasiskaitai daugiau literatūros rodos priimtina. Po kiek tai metų ir pats kitaip galvosi.
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 11:59, rašė:
  Va cia is esme: vaikas minusa supranta kaip pazeminima, o subrendes suauges suvokia, kad minusas nera pazeminimas. Bet ne visi suauge yra subrende situ poziuriu, turiu ta pripazinti. Gal netgi tureciau pripazinti, kad su musu suaugusiaisiais reikia elgtis atsargiai ir svelniai, kaip su neigaliais vaikais. Gal but musu visuomenei reikalingi balsavimai be minusu. Gal tokia musu realybe... Bet nesakysiu jog del to viskas OK. Karalius nuogas - stai kokia musu realybe. Jei zmogus jauciasi pazemintas - tai nebrandus poziuris. Apie vertinimus, kaltes, atsakomybes, saviverte esu skaites daugybe knygu, tad turiu tvirta pozicija, apie kuria galeciau prirasyti desimt puslapiu. Nezinau ar cia tam tinkama vieta... Ir nezinau ar pakankama mano motyvacija, ypac jeigu oponuoja tik vienas zmogus... :)
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 12:11, rašė:
  Matai surandame bendrų sąlyčio taškų. Taip suaugęs reaguoja labiau negu vaikais. Taip jau yra ir kuo vyresnis tuo labiau. Taip su suaugusiais reikia elgtis švelniai, kam tas mažas stresas, geriau nusišypsoti negu niekinamai uždėti minusą ir dar su pasitenkinimu, va aš galiu. Sutinku ir kad sraute yra darbų kurie netinkami. O čia apie tai galėtume tikrai daug diskutuoti: vienam vienas požiūris patinka, kitam kitas :)O ir literatūroje įvairiai rašoma, tik aš pasirinkau tokį požiūrį. Malonu buvo šiek tiek padiskutuoti. Neneigiu tamstos požiūrio ar įsitikinimo, o gerbiu, kad turite.
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 12:45, rašė:
  Tai kad nesuradom bendru salycio tasku. Nebent del to, kad gyvenam dideliu vaiku bendruomeneje :). Bet tai nera gerai, tai liudina. As sakau, kad suauges neturetu reaguoti kaip vaikas.
  Beje, pliusa irgi galima uzdeti paniekinamai - taip, tarsi tai butu ismalda elgetai. Esu mates tokiu atveju. Tai kaip dabar vertinti toki pliusa, isizeisti?..
  Pliusas arba minusas tera beaistris faktas. Tarkim skaicius 1.000.000 tera sausas faktas, ar tai butu kaledine premija, ar trukumas imones biudzete, ar zmoniu auku skaicius. Emocine reiksme turi kiti du dalykai: sauso fakto (turinio) pateikimo forma, bei informacijos gavejo subjektyvi interpretacija. Apie turinio+formos kombinacija esu daug snekejes teisingu bet nekorektisku komentaru atvejais. Kalbant apie balsavima reikia pastebeti, kad "-1" yra grynas turinys, neturintis absoliuciai jokios formos (nebent balsuotojas yra parases zodini komentara). Tad informacijos davejo (balsuotojo) poziuriu, tiek +1, tiek -1 yra visiskai beaistis. Tokiu atveju emocine reiksme su(si)teikti gali pats informacijos gavejas (autorius), remdamasis kazkokiom apriorinem nuostatom, kodel vienas dalykas yra gerai, o kitas dalykas yra blogai. Va tos nuostatos ir yra visa esme :). Praktiskai visi pasaulio zmones turi kazkokiu neteisingu nuostatu apie kazka (ne vien apie balsavimus), apie tai galima ir knyga parasyti. Jei kalbesime ne apie minusus, o apie kritika - daug zmoniu nepriima kritikos, nes ja suvokia kaip asmenini izeidima, ka apie tai manai, JMB? Ar pasakysi, kad viso pasaulio psichologai sutaria, jog vaiku kritikuoti negalima?.. Gal ir negalima. Bet is suaugusiuju tikimes brandesnes reakcijos ir manom jog suaugusiji galima kritikuoti ( nebent jis is anksto yra paprastes kitaip), ir laikome tai butinu dalyku asmeniniame tobulejime. Betgi absoliuciai tas pats galioja ir minus vienetams. Jei kazkam kyla stresas - tai jo asmenine problema, kad jis dar neisaugo vaikystes problemu. Jis gali ideti darba i mokykla, ten nera neigiamu vertinimu. "Fotomokykla" - labai geras pavadinimas, subalansuotas vaikisko jautrumo sieloms. O "Srauto" verpetai - suaugusiems zmonems. Cia ne apie amziu kalbu, turbut aisku tai.
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 15:00, rašė:
  Visiškai suprantu ir aišku. Man ta sistema kuri yra dabar net priimtina. Tik kalbu apie tai, kad vertinti bet kokį darbą neigiamai negalima. Bet ir nebūtina, kaip Vytenis rašė amerikoniškai, be saiko girti. Juk ir mokykloje rašoma dvejetą (o jisai teigiamas), o mokiniui neigiamas pažymys. O kritika juk kritikai nelygu. Taip, pastebėjau ir efote, kad kritiką priima kaip įžeidimą. Bet pastebėjau ir daugiau grubios kritikos. Virtualioje aplinkoje kritikuoti yra slydus reikalas, nepažįstame žmogaus, tik iš arčiau šiek tiek susipažinę galime pareikšti ir stipresnę kritiką. Nors paskutiniu laiku pastebėjau, kad žmonės nori kritikos ir ją priima. Kodėl? Ogi pasikeitė kritikuojančio tonas. Išmoko kritikuoti.
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 15:33, rašė:
  Ar tikrai viskas aisku? Nes as kalbu apie tai, kad GALIMA neigiamai vertinti. Negalima vertinti tik vaikiskos psichikos zmoniu (nepainioti su fotografiniu igudziu lygiu).
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 15:42, rašė:
  Tikrai aišku :) Aš nepratęs piršti savo nuomonės, o neigti kitos. Ateis laikas kada daugelis supras, kad neigiamai vertinti negalima. O dabar galima ir pas mane tas dar yra užsilikę, kad norisi dėti tą minusą. Kaip ir su vaikų auklėjimu diržu. Pats esu gavęs ne kartą, pabandyčiau dabar savo vaikams, nubaustų :)
  Gal mes painiojame neigiamą kai kuriuos dalykus nuotraukoje, bet pačio darbo neigiamai ateityje tikrai nevertinsime :) O dabar dar galima ir sistema tai leidžia.
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 15:47, rašė:
  Ne velnio tau neaisku :P. Nes jeigu butu aisku, tai suprastum ir mano paaiskinimus, kodel neigiamai vertinti GALIMA.
  Ir baigiam kalbeti apie vaikus. Kalbekim apie suaugusiuosius.
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 15:58, rašė:
  :) apie suaugusius ir kalbu. O ar žinai, kad kritiką vaikai geriau priima? Suaugusieji juk labiau pergyvena dėl kritikos. Tad apie suaugusius ir kalbu. Dėl vaikų jau kita teorija, nors panašumų irgi yra. Neigiamas vertinimas taip pat turi pliusų, bet moralės atžvilgiu tai turėtų būti nepriimtinas. Galėčiau duoti daug gyvenimo pavyzdžių kada negalima vertinti neigiamai. Paprasčiausiai pasako, kitas darbas mums labiau patiko. O kad tavo darbas niekam tikęs (tai yra minuso vertas), tai taip sakyti negalima?
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 16:11, rašė:
  O kas cia blogo padaryti "netikusi" darba? :) Kodel tai sunepatogina? Kodel saviverte siejama su darbo gerumu? Ar prasta darba padares zmogus yra blogas zmogus? Jeigu ne, tai ko jaudintis?..
  Zmones yra perfekcionistai, zmones save tapatina su savo kuriniais ar savo sugebejimais, zmoniu savivertes ir laimes saltinis yra kituose zmonese, ir visa tai yra kvaila. Suaugusieji, pergyvendami del kritikos, elgiasi kvailai, ir toks kvailumas turi buti ne puoselejamas, o naikinamas, zmones svieciant, mokant, aiskinant ir kitaip brandinant.
  Jei galvoj problemos - reikia gydyti galvas, o ne naikinti minusus.
 • busas
  busas 
    2013.04.10, 16:17, rašė:
  Patinka dėti minusus? :)
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 16:21, rašė:
  Gydyti galima kai matai žmogų, virtualioje aplinkoje nepagydysi, o dar labiau sužlugdysi. Taip, galima padaryti blogą darbą ir parašyti kritikos, ir uždėti minusą, bet reikia ir suteikti galimybę pasitaisyti. Vien uždėjimas minuso ar neigiamos kritikos nieko neduoda. Daugelis žmonių tobulėja tik skatindami juos.
  Tikrai ne kvaila, žmogus gyvena tarp žmonių ir kitų nuomonė jam svarbi. jei įlįstume į urvą ir ten gyventume tai kitų nuomonė būtų nesvarbi.
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 16:34, rašė:
  "Gydyti" - siuo atveju reiskia "isaiskinti". Tai galima padaryti ivairiausiais budais, pradedant SMS'ais, baigiant skype pokalbiais. Zmonems reikia isaiskinti, kodel kritika ar neigiamas ivertinimas nera pazeminimas. Zmones reikia isaiskinti, kad ne visada teisinga tai, ka jie galvoja ir kas jiems atrodo. Pvz jeigu trulike man uzmyne ant kojos - tai nereiskia kad mane izeide. Jeigu as galvoju kad mane taip izeide - as galvoju neteisingai, ir tai man gali buti isaiskinta, ir tam visai nereikia realaus bendravimo seanso.
  Jeigu sakai, kad minusas nieko gero neduoda, tada taip pat logiska sakyti, kad ir pliusas nieko gero neduoda. O jeigu zmogus pliusui priskiria kazkokia reiksme - tai cia to zmogaus asmenine problema. Labai tiketina, kad toks zmogus, gaves simta, arba tukstanti pliusu, susirgtu zvaigzdziu liga arba pervertintu savo galimybes. Nes tokio zmogaus kurimo motyvacija - isoreje, pas kitus zmones, pliusu ar minusu deliotoju rankose. Tai neteisinga nuostata. Zmogaus kuryba turi eiti is vidaus, nesvarbu kiek pliusu ar minusu jis gavo, ar isvis nebalsavo. Jeigu taip nera - zmogaus motyvacija paremta iliuzijomis, ir jam tai reikia isaiskinti kazkokiu budu. Reikia is vaiko padaryt brandu suaugusi ir isleist ji i puslapi, kur renkasi daug brandziu zmoniu, nesureiksminanciu nei pliusu, nei minusu, nei velniu, nei variniu triubu.
  Reziume: jei dedi i "mokykla" (be minusu) - su tavim turetu elgtis supratingai ir skatinanciai. O "srautas" - pagrinda po koju turintiems zmonems, kurie nebijo gaut uoda i kakta. Kiekvienas turetu pasirinkti pats ir paskui nesiskusti.
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 16:44, rašė:
  Žmogui svarbu pagiriamasis žodis ar tas menkas pliusas. Jei nesvarbu tai savo darbus pats ir žiūrės.Jei užmynė kas tai nėra įžeidimas. Įžeidimas bus kai tau pasakys dar "ko čia painiojies po kojomis" ar pradės rėkti (neigiamai veiks tave). Žvaigždžių liga čia tikrai nesusirgsime, čia yra malonus bendravimas, laisvalaikio praleidimas. Pabandytų toliau paeiti ir suprastų, kad negali.
 • Badas
  Badas 
    2013.04.10, 16:55, rašė:
  Tai va butent uzmynimas ant kojos be "papildomo teksto" - nera izeidimas, taip pat ir -1 be papildomo teksto dar nera izeidimas. Jei galvoji kad uzmynes zmogus tave norejo izeisti - galvoji neteisingai. Jei galvoji kad minusa daves zmogus tave norejo izeisti - galvoji neteisingai. Minusuotojas tik lakoniska forma isreiske, kad jo nuomone radikaliai neatitinka autoriaus nuomones. Ismintingam zmogui dera ramiai priimti nuomoniu skirtumus, ypac jeigu ta nuomone nedetalizuota. Jei autorius susiparino - jis nera ismintingas ir jam reikia eiti i mokykline galerija, kur bus atsizvelgta i jo nebrandu mastymo lygi.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2013.04.11, 08:39, rašė:
  Badas vs JMB - chebyte jūs jau kartojatės... Išsakėt skirtingas pozicijas ir vargu ar vienas kitą perauklėsit. Manau, kad abu požiūriai turi racionalumo.
  Tokius reikalus galima išspręsti tik palengva, o ne darant kardinalius pakeitimus. Ir todėl noriu priminti topiko klausimą: kodėl iš srauto išminusuota nuotrauka tampa žemesnio lygio nei mokyklos ?
  Taigi, jei iš esmės nekeičiant sistemos, - paliekant pliusus ir minusus, kodėl nepadarius, kad nuotraukai, gavusiai minusus (iškritus iš srauto), nebūtų atimta teisė gauti pliusus?
 • busas
  busas 
    2013.04.10, 16:48, rašė:
  Ir srautas čia ir fotomokykla ir visa kita tik vaikų žaidimai. Šitą užpliusuosiu, o šitą užminusuosiu, kad šventojo srauto neterštų :) Būtų išsakoma kritika kas blogai, kas gerai, būtų kitas reikalas. O dabar šnipštas iš tų visų pliusų ir minusų.
 • Saulius_G
  Saulius_G 
    2013.04.11, 18:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Būtent...
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2013.04.10, 12:16, rašė:
  Nereikia taip tų minusų sureikšminti. Pilnai sutinku su JMB, bet čia yra daug daugiau niuansų. Juk dažnai kokią nykią foto tiesiog neatsiversi (nei + nei -), o kitą užkabinusią įvertinsi neigiamai. Taigi geresnė gaus minusą o nyki - nulį.
  Taigi, manau, kad tokiuose masiniuose reiškiniuoe yra geriau tada kai kuo paprasčiau.
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2013.04.10, 12:28, rašė:
  JMB rašė:
  Dėdamas minusą, žemini jo darbą. O gal jisai tik tiek tesugeba, o nori dirbti.
  Skirkim "žemini" nuo "vertini". Tai nesulyginami dalykai. O kiek sugeba, pagal tai ir darbą dirba, pagal tai ir atlyginimą gauna. Norit visuomenės mūsų seimo lygio, kai niekas nieko neišmano, bet viską sprendžia ir stebisi, kodėl visur šnipštas gaunasi?
 • JMB
  JMB 
    2013.04.10, 15:08, rašė:
  Vyteni, jei nesugebi darbo dirbti negauni jokio atlyginimo. Kur matei, kad atlyginimas būtų -? nebent nuostolius kokius padengia. Taip dėdamas minusą - tu žemini darbą, iškeli save, galvoji kokį čia š... padarė, aš sugebu geriau. Netaikau tamstai konkrečiai :), sutinku su Tavimi, kad yra darbų sraute vertų minusų, gal kad ir mano. Jei prisimeni straipsniai irgi buvo galima vertinti neigiamai. Bet Ignas panaikino tą funkciją. Kada nors ir nuotraukų vertinime nebeliks. Bet kol kas tegu būna :), juk reikia, kad kažkas išsikrautų. Užmeta tą minusą ir nieko neparašo. Čia irgi matau teigiamo :)


Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Aurimas Valevičius
Aurimas Valevičius
 
Aurimas Valevičius

gyvena: Vilnius        Daugiau >