Veidrodinis (DSLR) vs Sisteminis (Mirrorless)?' 2022
Fotoklasika: 2022.09.04, 11:25 R  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  60
 
dslr vs mirrorless  
Sveiki,

Prieš 8 metus į šį klausimą galėjau atsakyti neutraliai - kad reikalingi ir veidrodiniai, ir sisteminiai fotoaparatai. Kad abi ekosistemos pusės turi savo privalumų ir trūkumų.
Aš manau, kad bet kokioje technikoje nėra nugalėtojų ir pralaimėtojų - tai tik fotografo įrankis, kuris padeda jam įgyvendinti reikiamas idėjas atitinkamu laiku.

Tai ką Jūs manote apie šias dvi sistemas šiandien - 2022m?

Mano nuomone ir šiandien jos lygiavertiškai tobulėja, o pats galutinis rezultatas priklauso nuo fotografo žinių ir patirties...Juk abi technologijos skirtingiems tikslams:)?

Pasidalinkite savo praktine patirtimi:) Kokie Jums asmeniškai privalumai ir trūkumai?

Aš matau kolegas bėgančius iš veidrodinių aparatų į sisteminių pasaulį, o ~ trečdalis dėl asmeninių priežasčių grįžta atgal į veidrodžių karalystę, tačiau stebi situaciją kaip viskas vyksta toliau.

Privalumai ir trūkumai  
Privalumai ir trūkumai
Komentarai
 • Badas
  Badas 
    2022.09.04, 13:31, rašė:
  I lentele as dar prideciau punkta "Long-term lenses investment", ir pliusas butu sisteminiu puseje. Nes apskritai ateitis priklauso sisteminiams, kas reiskia jog isigyti naujoviski objektyvai bus naudojami su busimais bodziais.
  Nezinau ar tai didelis pliusas, tiesiog pamastymas.
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.04, 16:04, rašė:
  Ar seniai esate perėjęs prie "mirrorless"?
  Ar teko girdėti, kad sisteminių aparatų greičiau kaistantys sensoriai papildo nuotraukas triukšmais prie bazinio iso?:) (Ta pati bėda "DSLR" "live view " rėžime arba astrofotografijoje).

  Plius labiau kaista sisteminio aparato procesorius ilgai fotografuojant net per elektroninį ieškiklį.. :)

  photo.stackexchange.com/questions/100620/do-mirrorless-camer... • Badas
  Badas 
    2022.09.04, 16:19, rašė:
  Negaliu sakyti jog "perejau" nes mirrorless naudoju tik siauroje specifineje srityje - gamtos infrared fotografijoje (kai kurie privalumai ir trukumai cia neatsiskleidzia). Prie bazinio ISO padidejusiu triuksmu nepastebejau, nors specialiai ir neieskojau; gamtos vaizdai gerai toleruoja triuksmus.
  O gal nesu fotografaves pakankamai "ilgai", fotoaparata iskart isjungiu kai nefotografuoju - akumuliatoriu problema tikrai ryski, nors ir issprendziama isleidziant daugiau pinigu.
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 14:01, rašė:
  Neskaičiau ir net negirdėjau tyrimų dėl kaistančių sensorių, bet mano sisteminis - Canon R5 - ramiai deda canono Dslrus į pavėsį. Prireikus naudoju iso10.000 ir po elementaraus lightroomo denoiso viskas labai naudotina.
 • made not in china
  made not in china 
    2022.09.04, 15:57, rašė:
  Kažkodel (nežinau samoningai ar ne) lentelėje yra dydis ir svoris bet pamiršta ergonomika ir valdymas. Jau kuris laikas vis nueinu į parduotuvę ir vis neperku sisteminio nu nes nu žiauriai, sakyčiau netgi katastrofiškai jie nepatogūs, tiek ergonomika tiek valdymu.
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.04, 16:09, rašė:
  Sutinku, teko fotografuoti su "fujifilm xt3", "Sony A7 iii, bet ergonomika geriausia buvo "Nikon Z7 iii ii) Bet kai paimu savo "Nikon D810" dirbant ilgiau mažiau įskausta rankos.
 • Badas
  Badas 
    2022.09.04, 16:23, rašė:
  Del ergonomikos: man didziausias trukumas yra lieciamas ekranas - labai megsta pagauti atsitiktinius prisilietimus, arba tiesiog kabodamas ant krutines. Ir sis trukumas pavojingai ribojasi ties ivertinimu "nekenciu" :)
 • made not in china
  made not in china 
    2022.09.04, 17:54, rašė:
  I savo "nekenčiu" sąrašą aš įtraukčiau elektroninį vaizdo ieškiklį. Kadangi nuo senų laikų įpratęs fotografuoti atmerkęs abi akis, tai tas nors ir vos pastebimas lagas labai neigiamai veikia mano smegenis. Užtenka vos kelias minutes parduotuvėje pažiūrėti pro EVF ir jautiesi lyg gerai užkočiotas jūrligės.
  Ir dar kažkaip didelį įtarimą/nepasitikėjimą kelia dulkės ant matricos. Jei užmovei vieną objektyvą ir jo niekada neatsukinėji, gal bėdos ir nėra, bet kas fotografuoja fiksais ir juos dažnai kaitalioja, tai atvira matrica nuėmus objektyvą, kažkaip didelio pasitikėjimo nekelia. Nors realiam gyvenime nzn kaip ten yra iš tikrųjų?
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.04, 19:14, rašė:
  Iš kitos pusės lengviau prieiti jį nuvalyti:) Turėti du aparatus
 • made not in china
  made not in china 
    2022.09.05, 14:08, rašė:
  Tada reikėtų kaip minimum trijų ar net keturių kūnelių :) Zoom-ų nepripažįstu. Prioritetą atiduodu šviesiems o dar geriau kompaktiškiems fix-ams. Deja naujų objektyvų siteminiams, kompaktiškais liežuvis nesiverčia vadinti :) Fotoaparatus padarė vos ne su pincetu turi į rankas imti, o objektyvai bulyžnykai ir jų mažesnių kol kas neatrodo kad atsirastų, nes lazda kaip sakoma turi du galus ir prieš fiziką čia nepašokinėsi, kol neatsiras sferinės matricos (manau tai neišvengiamas sekantis žingsnis fotografijos technologijose) ir tada vėl eilinis pinigų melžimas iš vartotojų (teks vėl pirkti naujus kūnelius ir visą naują optiką jiems:)
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 14:03, rašė:
  Man per pusantrų metų perėjimo ant sisteminio įspūdis toks, jog dulkių ant matricos renkasi gerokai mažiau nei dslr.
 • Kubrick
  Kubrick 
    2022.09.13, 18:39, rašė:
  man tai daugiau. nuimi objektyva, o ten "nuogas" jutiklis. veidrodyje toks jausmas, kad storkes plius nuleistas veidrodis tarsi savotiska apsauga nuo dulkiu.
 • pbg
  pbg 
    2022.09.13, 23:44, rašė:
  Tiesiog prieš keičiant objektyvą reikia išjungti fotiką
 • Kubrick
  Kubrick 
    2022.09.14, 12:01, rašė:
  fotikas buna isjungtas, bet nuemus objektyva jutiklis "nuogas". gal kazko nezinau, gal yra kokia funkcija, kad isjungus fotika uzsidaro uzuolaidos? gal pas mane pagal nutylejima taip padaryta? nors kiek kalbejau su kitai kurie turi sisteminius sako irgi taip.
 • pbg
  pbg 
    2022.09.14, 22:20, rašė:
  Canon R5 ir R6 išjungus fotiką užuolaidos užsidaro.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2022.09.04, 20:58, rašė:
  Liečiamasis ekranas nekaltas, kad gamintojas nepadarė jo pasireguliavimo pagal poreikius. Nežinau dėl kitų gamintojų, bet Olympus jau 10 metų turi liečiamojo ekrano išjungimo galimybę. Kartais išjungiu, bet kartais naudoju lietimo funkciją fokusavimo taškui pasirinkti ir laikau tai naudinga funkcija, jos neatsisakyčiau. Fotoaparatas su liečiamuoju ekranu tikrai gali turėti naudingų funkcijų. Gamintojo užduotis padaryti jas patogias vartotojui.
 • Badas
  Badas 
    2022.09.04, 21:44, rašė:
  Gamintojas nesusitvarko su uzduotimi. Tiesa sakant, non-pro modeliuose jis net neprades tvarkytis, nes papildomi mygtukai reiskia papildomus kastus.
  Dar pagalvojau, lieciamas ekranas - ne mirrorles, o apskritai visu nauju fotoaparatu bruozas.
 • Waidas
  Waidas 
    2022.09.23, 10:29, rašė:
  Šį trūkumą tiesiog išjungiau per meniu. Valdymui pilnai pakanka mygtukų. Sony a7III.
 • Badas
  Badas 
    2022.09.23, 10:34, rašė:
  Paprastesni modeliai turi nepakankamai mygtuku :). Neturi ir netures, tokios siuolaikines tendencijos....
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 14:02, rašė:
  Labai greit pripratau perėjęs. Canonas pernelyg nesugadino visko nuo dlsr į sisteminius. Ko tikrai nepasakysi apie Fuji :) nors nedaug teko naudot, bet labai sudėtingai viskas pasirodė.
 • DomasStoras
  DomasStoras 
    2022.09.04, 21:14, rašė:
  Battery life (sony a7rIVa l)abai normalus ,bent jau fotografuojant statines fotkes. Originalus akumas pilnai laiko 1 d ,kartais ir iki 2.Del objektyvu , tai varnele deciau kitoje puseje, nes betkuri objektyva ,su mechaniskai valdoma diafragma, galima uzdeti ant sisteminio.Vienas is sisiteminiu privalumas, rankinio fokusavimo objektyvu naudojimas...
 • aion
  aion 
    2022.09.04, 21:34, rašė:
  Keletas komentarų lentelei:
  1. Fotografavimo greitis. Man tai nebūtų kriterijus pereiti prie sisteminio. Pavyzdžiui, dirbant studijoje arba fotografuojant peizažą greičio triūsiant su veidrodiniu per akis (imho). Gal vestuvininkams arba sporto fotografams kitaip.
  2. Niekada nelaikiau, kad fotoaparatas privalo atlikti ir video kameros funkciją. Bet, matyt, mano lūpom kalba konservatorius :)
  3. Vaizdo stabilizacija dirbant su veidrodine technika niekada nebuvo kliūtis. Blaivi galva, tvirtos rankos ir 1/60 bei trumpesni išlaikymai - trys pakankamai tvirtos atramos.
  4. Minusas svoris? Mano vidutinis formatas (vien tik body) sveria 1,350g, palyginimui, legendinis Canon 5D Mark II (su baterijomis) - iki 850gr. Bet man žmogiškai suprantamas patogumų ieškojimas. Išpopuliarėję elektriniai paspirtukai, kada pačiam nebereikia dirbti kojomis, yra neblogas to atspindys :) Kaip visada, priklauso nuo vertybių. Kam patinka svorį arba pasipriešinimą rankose jausti, tam svoris problemų nesukels...
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2022.09.04, 21:48, rašė:
  11 metų fotografuoju su sisteminiais (prieš tai 6 metus fotografavau su DSLR). Savo, kaip paprasto mėgėjo, poreikiams nematau jokių privalumų, dėl kurių norėtųsi grįžti prie DSLR.
 • gsass
  gsass 
    2022.09.05, 09:53, rašė:
  "Mano nuomone ir šiandien jos lygiavertiškai tobulėja," - kiek naujų veidrodinių fotoaparatų modelių išleido gamintojai per paskutinius 3 metus?
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.05, 10:45, rašė:
  "Nikon" ir "Canon" jau nebekalba ką išleis, tik "Pentax" nepasiduoda kol kas :)

  Iš žmonių puės kas turi topinius DSLR juos dar laikys (dar ir objektyvų kainos patraukliausios), kas turi retro dslr - irgi dar draugaus... - Bus atskira grupė "DSLR" kaip juostininkų:)

  Panašu ,kad viskas eina link to... Kiek laiko gyvenate su mirrorless?
 • gsass
  gsass 
    2022.09.05, 12:17, rašė:
  Fotografuoju su visais - Panasonic, Olympus, Fujifilm, Canon, Nikon, Sony.

  Darbui pasirinkau Sony - per daug gerai.
  Fujifilm turiu laisvalaikiui, hobiui.

  Į veidrodinius negrįščiau niekada.
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 10:59, rašė:
  17 metų fotografavau canon veidrodiniais, pernai perėjau į R5 sisteminį. Kelias savaites reikėjo adaptuotis prie elektroninės akutės, bet dabar NO WAY BACK. Neturiu nei vienos priežasties grįžti į DSLR.
 • Badas
  Badas 
    2022.09.05, 13:50, rašė:
  17 metu - solidi patirtis. Ar galetum pamineti esminius skirtumus, kurie svarbus tau asmeniskai?
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 13:59, rašė:
  Pagrindinis privalumas - visad matai realią ekspoziciją. Tuomet triukšmų apdorojimas - kai prireikia fotkinu su iso10.000 ko su 5dmk3/4 net negalėjau įsivaizduoti. Autofokusas sekioja prilipęs net pačius greičiausius bėgikus plius yra veido/akių atpažįstamumas. Greitas fotkinimas - R5 su elektroniu shutteriu 20k/s, R3 išvis 30k/s. Žinoma galima fotkinti su mechaniniu 12k/s ką dažniausiai ir darau, nes 20k/s tik retai prireikia ;) paspaudi per ilgai ir turi 50 raw 45mpix, ką paskui veikt su tiek.
  Iš tokio realaus minuso tai gerokai greitesnis batarkių naudojimas, nors atlaiko apie 2000 kadrų su gripu. Nusiperki papildomų batarkių ir tiek žinių.
  Daugiau greit nesugalvoju. Na ir aišku čia mano asmeninė nuomonė :)
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.05, 14:29, rašė:
  bandėte palyginti nuotraukas kai tik pradėjote fotogrfuoti vs po valandos darbo (kai pakaista procesorius ir sensorius) prie iso 100?

  ISO 10 000 late night sport fotografijoje?:) prisekite nuotrauką kaip atrodo kadras įdomu
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 15:39, rašė:
  Aš realiai išvis pamiršau ką reiškia fotografuoti ant iso100, nes ir prie 400 ar 640 jokio trukdančio noiso nepastebiu. Nei po valandos nei po 5 valandų fotografavimo nepastebėjau, jog keistųsi triukšmų lygis. Aišku ir nenagrinėjau iš arti susidėjęs, bet būtų tikrai keistoka jeigu 5k+ kainuojantis naujausias aparatas taip elgtųsi.

  Kas yra late night sporto fotografija? Neužsiimu tokia ;) Dabar neturiu po ranka kadro, bet parašykit privačią žinutę vakare, gal bus proga surast
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.05, 16:02, rašė:
  aš nesuvokiu kam 10 000 iso? tik labai prastam apšvietime krepšinį fotografuot:) Yra nusiskundimų tuo klausimu, kai sensorius pakaista su procesorium atsiranda kitok grūdas...Todėl ir paklausiau Jūsų - renku sėkmės istorijas :)
 • 0bserver
  0bserver 
    2022.09.05, 18:59, rašė:
  ISO 10000 ir daugiau aktualus gamtos fotografijoje, ar renginiuose uždarose patalpose/naktį.
  Prisegu pavyzdį su Canon R6, 100% crop (meno ieškoti nereikia, čia techninis kadras). ISO 32k, 0,8 sek., iš rankos. Plika akimi visiškai tamsu, reikėjo gerai stengtis įžiūrėti kur eiti.
  Canon R6 ISO 32000 testas  
  0bserver.  Canon R6 ISO 32000 testas

 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.05, 21:11, rašė:
  Ar ne paprasčau stovas?:) Extremaliai genealu iš nakties padaryti dieną. Žavu
 • made not in china
  made not in china 
    2022.09.05, 21:24, rašė:
  Kažkodėl visiškai nenustebino, atsidaręs nuotrauką radau tai ko ir tikėjausi: noizo nėra detalių irgi :) tik noise reduction artefaktų marmalynė. Ir kas blogiausia, kad visi naujos kartos fotoaparatai, nesvarbu kurio gamintojo, nepalieka galimybės rinktis, nes jau RAW-e šienauja su noise reduction-u per detales, kaip kombainai laukuose per javapjūtę :)
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.05, 22:04, rašė:
  Dėl to kai rimtai fotografuojam stengiamės dirbti arčiau bazinio iso:) Čia gal daugiau sportinis interesas...Įdėjus į instagram net neįtarsi...
 • Žaltys
  Žaltys 
    2022.09.07, 13:24, rašė:
  Galvojau, kad čia tik man taip matosi, bet.... su kiekvienu iso pakėlimu kažką prarandi, tik reklama daro savo ir kažkodėl žmonės tuo patiki..
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.07, 13:31, rašė:
  neveltui kai kuriuose aparatuose padarytas net iso 64 bazinis iso (kad dar labiau pagerinti kokybę) :) Visada stengiuosi arčiau bazės būti. Dabar daug nešiojamų lempų gerų... Daugiau 1250 tamsioe vietose su išoriniu šviesos šaltiniu neesu panaudojęs... O kas 10K pakelia manau sportinis interesas. :)
 • Žaltys
  Žaltys 
    2022.09.07, 13:47, rašė:
  išmanieji tel lb viską pakoregavo, ten nei spalvų nei detalių, o tinka daugumai. Daug kas net peržiūrėt tinkamai neturi kur, o komentuoja viską patys pirmi. Apie kokybišką spaudą net nekalbu...Manau, kad iso geriau neviršyti 1000, aišku būna išimčių pagal poreikius ir žanrą. Vidutinio formato fotoaparatuose rašo, kad nuo 500 iso jau prarandamas dinaminis depozonas....
 • Badas
  Badas 
    2022.09.07, 14:01, rašė:
  Aukstas ISO patogus turistinese nuotraukose, kai sutemus fotografuojama is rankos. Jokia paslaptis, kad geri fotografai netgi atostogaudami padaro geru nuotrauku :)
  Siaip triuksmai - ne problema, tik reikia juos paciam teisingai sutvarkyti, o tai nera labai sunku.
  Sumazejes dinaminis diapazonas - irgi ne problema jeigu nereikia istraukinet seseliu arba daryt kitu dideliu korekciju. Juk finale vis vien LDR ;)
 • aion
  aion 
    2022.09.07, 13:55, rašė:
  Taip, ISO 64 siekia tokio tikslo, bet ir čia nepabaiga :) Vidutinis formatas žino juodai baltą juostą Adox CMS 20 II, jos gamintojai rekomenduoja ISO 16 normalaus kontrastingumo situacijoms ir ISO20 sumažinto kontrasto. PS. atsiprašau, jei mano, kaip juostininko, įsikišimas į temą yra ne visai korektiškas. Vaizdžiai kalbant, žmonės aptarinėja šiuolaikinių autobusų padangas, o aš vis dar apie dviračio ratus... :)
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.07, 14:16, rašė:
  manau iso technika skaitmenoje ir daryta pagal juostos standartus:) Galbūt..Juk kai eini prasto apšvieitmo sąlygomis fotografuoti juosta - imi iso 800 ar didesnį standartą.
 • aion
  aion 
    2022.09.07, 14:40, rašė:
  Galima imti, bet vadinamasis push'inimas man nelabai prie širdies (nebent pati juosta su itin aukštu ISO nominalu): dingsta detalės, didėja kontrastingumas. Tad linkstu laikytis pirminio ISO nominalo, kad kompiuterio įsikišimo reikėtų tik tinkamam nuskenuoto kadro dydžiui parengti, ne daugiau. Gilesnių korekcijų privilegija - skaitmenai :)
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.07, 15:34, rašė:
  Dar juostų nusipirkti yra? Kažkas jas vis dar gamina? Ar čia kaip su lempiniais stiprintuvais - ieškai karinių kokybiškų lempų, nes šiuolaikinės duoda tik šilumą ir gražų vaizdelį:)
 • aion
  aion 
    2022.09.07, 16:07, rašė:
  Kol kas yra. Kodak, Ilford, Rollei, Fujifilm, Arista, Fomapan etc.
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 22:10, rašė:
  Aha, R6 ir iso 10.000 neblizga :)
 • DomasStoras
  DomasStoras 
    2022.09.14, 09:00, rašė:
  Iso sumazina Dynamic Range ir tarkim desineje apacioje zoles menkame seselyje detales neatkuriamos.ISO tai ne triuksmu problema, problema yra informacijos praradime RAW formate. Naudojant dideli ISO nuotraukos tik zurnalistikai, kai isskirtinai svarbu uzfiksuoti fakta.
 • pbg
  pbg 
    2022.09.05, 22:08, rašė:
  Tikrai ne kasdien prireikia iso 10.000, bet kartais atsiranda tokių situacijų kur labai praverčia variantas turėti realią fotografavimo opciją, o ne tik teorinę, kai į entry level dslrus prideda iso12.800, kuriais niekas nesinaudoja, nes tik paukščių tako galaktikos gaunasi.
 • Fotoklasika
  Fotoklasika 
    2022.09.05, 23:53, rašė:
  tikrai taip:) fotografas kontroliuoja situacija...:)
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2022.09.07, 19:02, rašė:
  Iš gamtos fotografo pozicijų. ISO 10000 tikrai naudojamas. Žvėris išėjo pilnai sutemus, lieka pasirinkimas ar fotkinti su tokiu Iso ar nefotkinti visai. Antra: ypač svarbus sisteminių privalumas - nėra veidrodėlio klapsėjimo, kuris baido gyvūnus. Canon R serija tikrai puikiai tvarkosi su tamsa - fokusuoja tada, kai plika akimi objekto jau neįžlibini.


  fotobites.lt siūlo  20% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Įspaudas PIGIAU

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti