Sony A6000 (Alpha ilce)

Sony A6000
Sony A6000
Sony A6000

Kaina nuo? 599*  

Šį fotoaparatą galite įsigyti parduotuvėse:

Prekė dabar neparduodama :/


    Pagrindiniai fotoaparato privalumai
Įvertinimai?
 Didelis jutiklis (28 mm) - aukšta vaizdo kokybė
 Galima keisti objektyvus
 Didesnis jutiklio jautrumas (25600 ISO)-mažiau „grūdo“, sodresnės spalvos
 Ypač raiškus (921 t. taškų), didelis ekranėlis
 Talpus akumuliatorius (420 kadrų)
 Smulkesni privalumai: RAW failai - spalvų precizikai; Vartomas ekranėlis; Išorinė blykstė; WiFi ryšys; NFC ryšys; Programų perjungimo ratukas
Funkcijos/kaina?
(54%)
Foto kokybė?
(3.5/5)
Foto dydis?
120 x 80 cm


  Į palyginamų sąrašą:  Palyginti ⯈

Parametrai
Vaizdo taškai? 24 mpix, 6000 x 4000
Jutiklio dydis? 28 mm. (APS-C)
Vaizdo santykis? 3:2, 16:9
Jautrumas? 100-25600 (51200) ISO
Išlaikymas? 1/4000-30 sek
Stabilizavimas? Ne, bet stabilizaciją gali turėti objektyvas
Foto serijos? Fokusuojant:
11 kadrai per sek.
Rankiniai nustatymai? Ekspozicijos korekcija, Baltos balansas, Išlaikymas, Diafragma, Jautrumas ISO, yra programų pasirinkimo žiedas
Blykstė? Iššokanti, Išorinė, Nuotolinė valdoma, x-sync:1/160s
Fokusavimas
Metodas? Greitas fazinis fokusavimas
Taškai? Fokusavimas visame kadre
Jautrumas?
Režimai? Automatinis su pašvietimu, rankinis (objektyvo žiedas), fokusavimo sekimas
Ekranėlyje? Yra, Greitas fokusavimas, veido atpažinimo funkcija
Sk. galimybės
Programos? Siužetinės programos, kūrybiniai filtrai, panoramos fotografavimas, HDR
Vaizdo formatai? JPG, RAW
Video? FullHD kokybe, MPG4/H264, AVCHD formatu
Video formatai? 1920x1080/60p/60i/30p/24p
1280x720/30p
640x480/30p
Garsas? Taip, stereo
Orientacija? Ne
Laikmenos? SD, SDHC, SDXC, MS, MS PRO, MS PRO Duo
Jungtys? USB2, HDMI
Belaidės jungtys ir valdymas? WiFi, nuotolinis fotoaparto valdymas WiFi, NFC
Korpusas
Dydis? Sisteminis - nedidelis, su keičiamais objektyvais
Spalvos?
Atsparus? Nesandarus
Ieškiklis? Elektroninis,
didinimas: 1.07x, rodo 100% vaizdo
LCD ekranas? 8.1 cm, 921 tūkst. taškų, sukiojamas
Akumuliatorius? Ličio akumuliatorius: NP-FW50
Ak. talpa? Pakanka 420 nuotraukų
Matmenys 120x67x45 mm
Svoris? 344 g
Anonsuotas? 2014.02.12 !
Pastabos

  Radau klaidą. Pranešti
Nuorodos, testai
Gamintojo informacija
www.sony.lt
Įvertinimai
54%

90%

Apžvalga, testas (review)
www.cameralabs.com
www.photographyblog.com
www.thephoblographer.com
www.trustedreviews.com
www.trustedreviews.com

 

Priedai
Objektyvai?
Sisteminiams Sony:
165 objektyvai su AF

 

Nuotraukos?
www.flickr.com

eFoto nuotraukos:
1230 nuotraukų

Geltonos valtys Rodyti
Paskendę Rūke Rodyti

Fotografai: KodakGold, Sixten, Alanas Simonavičius, mantasink, Paukštukas, ler, Rajoninis, ColdStar, Sirmais, Gedutis mažutis,

Video apžvalga

 

Skaitmeninis fotoaparatas Sony A6000 (Alpha ilce)

Naudojate šį fotoaparatą? Parašykite, kuo geras jis ar blogas.


Komentarai
Turinys
 • Norbert Durko
  Norbert Durko 
    2014.08.13, 09:43, rašė:

  Nesuklysime, sakydami, kad beveik kiekvienas foto entuziastas ar net profesionalas buvo uždavęs sau klausimą – ar verta pirkti mažą sisteminį fotoaparatą ir atsisakyti nuo kilograminių monstrų? Vieni nelaukdami pirko mažesnius fotoaparatus, kiti tvirtino, kad lauks, kol sisteminiai aparatai pradės fokusuoti greitai ir tiksliai. Kompanija Sony, jau tradiciškai, stengiasi padaryti revoliuciją po revoliucijos, vis pateikdama naujus modelius su patoblintais ar visiškai naujais sprendimais. Šis fotoaparatas – ne išimtis. Mūsų apžvalgoje – naujausias Sony sisteminių fotoparatų atstovas – α6000.

  12

  Sony α6000 yra vienas “rimčiausiai” atrodančių sisteminių fotoaparatų visoje ILCE modelių linijoje. Korpusas yra itin kompaktiškas, turi labai patogią, guma dengtą rankeną. Korpuso medžiagų kokybė – identiška Sony A7r modeliui ir yra puiki. Fotoaparatas turi du programuojamus mygtukus, tris valdymo ratukus – du keičia išlaikymą ir/arba diafragmą (priklausomai nuo pasirinkto režimo), trečias keičia fotografavimo režimą. Fotoaparato mygtukų dydis, tiesą sakant, nėra labai didelis ir žmonėms su didesnėmis, nei mano, rankomis, tai sukels šiokių tokių keblumų.
  34

  Ekranas yra vartomas, turi labai gerus apžvalgos kampos, aukštą 921 tūkstančių taškų rezoliuciją. Deja, didžiausias šio fotoaparato minusas yra ieškiklis – jis yra per tamsus net nustačius maksimalų ryškumą, turi žemą raišką (tai itin pastebima, kadangi esu pripratęs prie ekranų su aukšta raiška), bei labai stabdo vaizdą tamsoje. Sony A7R ieškiklis yra visa galva geresnis už šį, naudojamą A6000. Gal tai bus pataisyta naujausioje programinėje įrangoje, tačiau kol kas tai riebus minusas.
  65

  Fotoaparato programinės įrangos interfeisas yra gerai pažįstamas prieš tai naudojusiems Sony SLT arba kitus ILCE modelius. Meniu yra itin patogus, turi daug nustatymų, o žmonėms, kurie nėra patyrę fotografijoje, gamintojas sukūrė specialų paaiškinimų režimą, kokius nustatymus naudoti vienoje ar kitoje situacijoje.

  7

  Fotoaparatą testavau išvykęs iš namų, todėl beveik neturėjau laiko prisėsti prie kompiuterio. Būtent čia Sony ir vėl mane nudžiugino – Sony α6000 turi WiFi ir NFC modulius, todėl galėjau tiesiog per iPad arba išmanųjį telefoną perkelti nuotraukas, kad apžiūrėčiau jas didesniame ekrane. Patogu! Išmanioji programėlė Play Memories neapsiriboja vien nuotraukų perkelimu – ją galime naudoti ir fotoaparato nuotoliniam valdymui.
  89

  Sony teigia, kad α6000 turi sparčiausią pasaulyje autofokusavimo sistemą, kuri turi net – dėmėsio – ŠIMTĄ SEPTYNIASDEŠIMT DEVYNIS fazinius fokusavimo taškus! Fokusavimo greitis yra tikrai aukštame lygyje, drįsčiau teigti, pilnai atitinka kilograminių veidrodinių brolių greitį. Turėjau galimybę fotoapratą išbandyti 1000 kilometrų lenktynėse Palangoje ir fotoaparatas tikrai labai nudžiugino – beveik visi kadrai buvo fokuse, o turint omeny, kad fotoaparatas fotografuoja net 11 kadrų per sekundę (tai yra Nikon D4S sparta, kuris kainuoja apie 10 kartų brangiau!), gauname tiesiog tobulą, nebrangų sporto fotoaparatą.
  BMW

  Tačiau grįžkime prie gyvenimiškai svarbių faktų – eilinis fotoaparato minusas – labai trumpai laikanti baterija, kuri kraunasi labai lėtai. Negaliu suprasti, kodėl Sony nenori fotoaparatų komplektuoti su atskiru baterijų įkrovikliu. Krauti fotoaparatą per USB laidą – banalu.
  10

  Sony α6000 turi 24,3 megapikselių APS-C dydžio matricą, kuri yra viena geriausių tokio dydžio matricų rinkoje. Aukštas dinaminis diapazonas, gilios spalvos, mažai triukšmų prie aukštų ISO – šie faktai puikiai aprašo, ką sugeba tokia matrica. ISO reikšmes galima keisti kas vieną trečiąją stopo, nuo 100 iki 25600, o specialiame “Multiframe” režime – net iki ISO 51200 (tiesa, galimas tik JPG formatas). Aukščiausias naudotinas ISO yra 8000, daugiau naudoti neverta, nes kokybė tiesiog “išgaruoja”. Likau labai patenkintas JPEG nuotraukų gamykliniais nustatymais, nors asmeniškai visada fotografuoju RAW režime.

  ISO pavyzdžiai – tai 100% padidinti kadro fragmentai

  Visas kadras ISO 100 ISO 200 ISO 400 ISO 800 ISO 1600 ISO 3200 ISO 6400 ISO 10000 ISO 16000 ISO 25600 ISO 51200

  Nuotraukų pavyzdžiai:
  DSC09369

  Šį kartą Sony nepagalvojo apie videografus. Fotoaparate nėra ausinių ar mikrofono įėjimo, nors video kokybė yra puiki ir vis atsiranda noras filmuoti su greitai fokusuojančiu aparatu. Maksimaliai fotoaparatas filmuja 1080p 60 kadrų per sekunde, kas yra gerai, nors jau nebestebina.

  Kompanija Sony jau giliai “suleido šaknis” į sisteminių fotoaparatų rinką ir vis sukuria kažką naujo, patobulinto. Esu bandęs itin daug sisteminių fotoaparatų ir yra tik keletas fotoaparatų, kurie fokuso greičio prilygtų šiam spartuoliui – tai Fujifilm XT1 ir Micro 4/3 atstovai (deja, turintys mažesnę matricą).
  11

  Sony tęsia savo puolimą sisteminių fotoaparatų rinkoje ir kol kas laimi. Tai yra geriausias fotoaparatas, kurį galite nupirkti už tokią, ganėtinai žemą kainą. Patyrusiems vartotojams patiks gera ergonomika, greitas veikimas ir puiki nuotraukų kokybė, tuo tarpu naujokai pamėgs fotoaparatą dėl itin gerai veikiančio automatinio režimo ir elektroninio patarėjo. Sony padarė gerą darbą ir po šio fotoaparato testo sisteminius fotoaparatus lėtais pavadinti, jau negaliu. Bravo.

 • 1Photo
  1Photo 
  nesiseka
    2014.08.14, 21:05, rašė:
  O peakingas veikia per viewfinderi?
 • Norbert Durko
  Norbert Durko 
    2014.08.14, 22:17, rašė:
  Veikia, ir zebra veikia, ir peakingas, ir padidinimas :)
 • Svečias    2014.09.01, 22:01, rašė:
  PRIVALUMAI: lankstus mygtuku funkciju konfiguravimas. Imanoma pasidaryti, kad fokusuotu su atskiru mygtuku. Laikosi ir valdosi ir viena ranka.
  TRŪKUMAI: letai krauna per usb (bet galima pasirkauti ir masinoje). Reikia pirkti atskira pakroveja jei norit pakrauti per kelias valandas.
  BENDRI ĮSPŪDŽIAI: puikus
 • random.lt
  random.lt 
    2014.10.06, 10:26, rašė:

  PRIVALUMAI: 
  - Nedidelis, jei ieškot kompaktiško
  - Blykstę galima nukreipti į viršų! :) su iso3200/iso6400 galios užtenka net ir kai lubos ~3,5m. Portretiniu režimu - pasišveisti galima nuo sienos 
  - Pakankamai protingas AI, kad nebaisu duoti kam nors nufotkinti. Net bobutei :)
  3 atskiri programinami mygtukai, bet ir standartinius pricustomaizint galima beveik viską ko nori**
  - greitai įsijungia
  - greitas fokusas (lyginu su stabdžiu 5D mk2 :))
  atskirai apie 16-50 PZ 'kitinuką':
  - 'zoom'as gana greitas ir po 'rankinio' nesijaučia diskomforto
  - labai kompaktiškas
  - USB krovimas, galima krauti automobilyje, iš kompo ir t.t., bet kraunasi tik išjungtas. Nenaudojau dar pridedamo kroviklio (sako, kad lėtas), bet ASUS 1.2A kroviklis užkrovė gan greitai. Automobilinis noname nuo Kauno iki Vilniaus važiuojant nuo 20% iki 89% pakrovė..

  TRŪKUMAI: 
  Garsiai fotkina.. :) nu po XZ-1 muilinės kažkaip iš mažo daikto nesitiki tokio "klackt" ir dar su juntama vibracija. Per lengvas matyt užraktui..
  - Kitinis objektyvas be korekcijų labai jau "bačką" piešia ant plataus kampo. Na bet tiek Lightroom'as tiek paties Sony programėlės turi jam korekcija RAW failams, o JPEG pasitaiso pats kuo puikiausiai
  - Mažas naudotų objektyvų pasirinkimas :(( Aišku galima rinktis rankinio fokusavimo daiktus netenka prasmės vienas iš didelių privalumų - fokuso greitis.
  - Šiek tiek kliūna focus peaking realizavimas. Tarkim MagicLantern realizavimas man labiau suprantamas vizualiai.
  - Per daug jautrus EVF daviklis. Nuo juosmens (prie pat pridėjus) fotografuoti nepavyks, nebent priverstinai nustatyti tik ekranėlį (išjungti EVF). Dėl to paties per didelio jautrumo neišjungtas fotoaparatas vis įjunginėja EVF, net kai jo nereikia ir eikvoja energiją..
  - USB krovimas, Jau minėjau prie pliusų, bet minusas tame, kad kraunant aparatu negali naudotis. Kita vertus - yra pilna kinietiškų kroviklių ir perkant antrą bateriją galima išsileisti ir krovikliui.


  BENDRI ĮSPŪDŽIAI: 

  Nepaisant visų minusų daiktas smagus, gerai guli rankoje, tinka ne tik baliukų fotografavimui.  Visai tinkamas gatvės fotografijai, nes negąsdina žmonių :) Po DSLR trūksta tik geresnės galimybės valdyti ryškumo zoną. Bet čia jau objektyvų pasirinkimo mažesnei matricai klausimas.

 • AugustinasN
  AugustinasN 
    2014.12.19, 15:30, rašė:

  Beje fotoaparatą galima pilnai valdyti iš android telefono (keisti išlaikymą, diafragmą, ISO) taigi teoriškai nebereikia remote pultelio. Praktiškai programa veikia lėtai ir važiuojančios pro šalį mašinos pagauti neišeina (gal pasitaisys naujesnėse versijose). Tačiau yra dar vienas būdas: kaikurie android telefonai turi infrared blaster su kuriuo galima valdyti fotoaparatus. Konkrečiai naudoju HTC One + Smart Remote app

 • Vitaragiss
  Vitaragiss 
    2015.10.20, 11:40, vertino: Mėgstama!, , rašė:

  PRIVALUMAI: Vertas dėmesio ir vertas savo kainos fotoaparatas.

  TRŪKUMAI: Nepastebėta.

  BENDRI ĮSPŪDŽIAI: www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/dig...

 • Juliushbm (išsitrynęs)    2016.01.08, 23:21, rašė:

  PRIVALUMAI:  Vakar, pagaliau po ilgų geriausio fotoaparato mano poreikiams paieškos, įsigijau šį šedevrą. Elektromarkte kaina buvo 552 E. Nes 20 proc. nuolaida.
  Taigi, privalumai. Labai patogus rankoje, puikus gripas, patogūs visi mygtukai. Pakanka ratukų viršutinėje dalyje. Labai greitai įsisavinamas valdymas. Kadangi esu megėjas tai perpratau šį aparatą per gerą valandą. Galima daug ką susireguliuoti pagal save.
  Labai greitas fokusas. Yra daug fokusavimo pasirinkimu. Daug kas man žadėjo, kad kitinis objektyvas yra prastas, tačiau aš tai paneigiu. Su kitiniu objektyvu galima labai daug ką nufotografuoti ir gražiai pavaizduoti. Aišku su geresniais objektyvais tai išvis super.
  Daug įvairių funkcijų, galima viską reguliuti pačiam, galima tiesiog pasirinkti automatinius rėžimus, kurie dirba labai greitai ir tiksliai. Su automatiniu rėžimu paprasam buitiniam naudojimui ar kelionėms ir šiaip mėgstant fotografuoti užtenka per akis. Yra įmontuota blykstė, kurią galima reguliuoti pirštu nukreipiant į lubas. Taip pat reguliuojas blykstės galimas. Filmuoja labai aukšta kokybe ir fokusuoja labai greitai. Labai gera nuotraukų kokybė tamsoje, puikiai atgamina šviesą. Lyginant su tokios pat kainos veidrodiniais šis daug pranašesnis.

  TRŪKUMAI: Baterija kraunama per fotoaparatą, komplekte nėra atskiro baterijų kroviklio, todėl reikia įsigyti papildomai. Taip pat vertėtų papildomai įsigyti 2 baterijas. Nes su viena iki 350 nuotraukų.  Ekranėlis neatsiverčia, kad būtų galima pasidaryti selfie.

  BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Šis fotoaparatas yra kainos ir kokybės santykio pirmūnas. Rekomenduju visiems kurie dvejoja. Tikrai nenusivilsite.

 • Soklis
  Soklis 
    2016.01.16, 23:23, rašė:

  PRIVALUMAI: Naudoju jau apie 4 mėnesius ir turiu pripžainti, kad šis daikčiukas yra tikrai geras.
  Paskirtis buvo filmuoti, tad mano poreikius įgyvendino pilnai. ISO performensas tikrai nuostabus.
  Dar nebandžiau su  35mm 1.8 ar 50mm 1.8, bet jau su kitiniais 16-50 ir 55-210 galima išpešti nemažai.

  TRŪKUMAI: Nėra mic In`o, tad pasijungti išorinį mikrofoną nėra galimybių. 25mb/s maksimalus filmavimas, tad prie 60fps labai jau sukompresuoja. prie 24fps, vaizdas atsigauna. Baterijos laikas filmuojat labai trumpas, tad papildomai reiktų turėti dar mažiausiai 3.
  Objektyvų pasirinkimas nėra kaip Canonams, bet yra visokių adapterių kurie šias problemas išsprendžia.
  BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Mic In įėjimas padarytų jį tobulu.
  Pavyzdys:


   

   

    Asmeninės fotoknygos ir albumai: www.fotobites.lt

Komentarai

Fotoaparatas sukurtas daugiau kaip prieš 5 metus.
Viskas, ką buvo galima apie jį parašyti - jau parašyta ;)
Komentarai užrakinti.
Panašūs fotoaparatai
Jutiklio dydis: 28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai: 24 mpix
Jautrumas: iki 51200 ISO
Kaina nuo 697   Palyginti

Jutiklio dydis: 28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai: 24 mpix
Jautrumas: iki 51200 ISO
Kaina nuo 697   Palyginti

Jutiklio dydis: 27 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai: 24 mpix
Jautrumas: iki 25600 ISO
Kaina nuo 539   Palyginti

Jutiklio dydis: 27 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai: 24 mpix
Jautrumas: iki 51200 ISO
Kaina nuo 689   Palyginti

Jutiklio dydis: 22 mm.
Vaizdo taškai: 20 mpix
Jautrumas: iki 25600 ISO
Kaina nuo 677   Palyginti

Jutiklio dydis: 22 mm.
Vaizdo taškai: 16 mpix
Jautrumas: iki 25600 ISO
Kaina nuo 629   Palyginti
  Palyginti pasirinktus fotoaparatus