Canon PowerShot G1 X apžvalga
2012.07.20  Straipsniai:  Fotoaparato testas  6 13177
 
Canon PowerShot G1 X  
Canon – tai vienintelis užsispyręs gamintojas, kuris vis dar neturi kompaktiškų fotoaparatų su keičiamais objektyvais (sisteminių) serijos. Bet Canon turi pakankamai išskirtinį fotoaparatą, kuris iš dalies užpildo šią spragą.
Canon PowerShot G1 X – tai kompaktinis, tačiau nelabai kompaktiškas fotoaparatas su ypač dideliu jutikliu.
Fotostovykloje teko išmėginti šį unikalų Canon modelį. Trumpi įspūdžiai apie Canon PowerShot G1 X „išskirtinumus“.


G1X jutiklio dydis. dpreview.com iliustracija  
Fotoaparatas turi nekeičiamą objektyvą, tad G1X galima priskirti prie kompaktinių fotoaparatų klasės. Tačiau  jame yra didelis 23 mm įstrižainės jutiklis. Priminsiu, kad kompaktiniuose aparatuose įtaisyti 8–10 mm įstrižainės jutikliai. Fotoaparatu užfiksuotų nuotraukų kokybė paprastai proporcinga jo jutiklio dydžiui, tad iš G1X galima tikėtis „nemuilinos“ kokybės. Didesnis jutiklis leidžia sukurti įspūdingesnį, portretams tinkamą sulietą foną.
Bet toks jutiklio dydis yra įspūdingas tik lyginant su kompaktiniais fotoaparatais. Mėgėjų veidrodiniuose aparatuose įtaisyti  27–28 mm įstrižainės jutikliai. Tad Canon G1X gerai užpildo trūkstamą Canon kompaktinių ir veidrodinių fotoaparatų grandį.
Fotoaparatas turi 28–112 mm (perskaičiavus į viso kadro atitikmenį), f/2.8–f/5.8 objektyvą. Toks židinio nuotolio standartas buvo būdingas prieš kelerius metus. Dabar „madingesni“ platesnio kampo, 24 mm objektyvai. Objektyvo diafragma gana šviesi (f/2.8) nustačius platų kampą, tačiau didinat židinio nuotolį gana staigiai tamsėja iki f/5.6.
Fotoaparatą patogu valdyti, ypač kokybišką vartomą ekranėlį. Deklaruojamas Canon G1X jutiklio jautris yra100–12 800 ISO.
Viskas skamba neblogai. Bet kaip tai atrodys pabandžius?
Canon G1 X
3 komentarai
Canon PowerShot G1 X Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Židinio nuotolis? 
28-112 mm
LCD ekranas?  8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Canon PowerShot G1 X
Jautrumas? 100-12800 ISO
Foto3
Canon PowerShot G1 X
Kaina?  1102    Palyginti ⯈


Korpusas ir valdymas

Fotoaparato korpusas gana masyvus, yra patogus rankos laikiklis (grip), tačiau jis plastikinis, nepadengtas guma.
G1X pavadinti kompaktišku sunku. Jis didesnis ir sunkesnis net už savo artimą konkurentą –  Panasonic Lumix DMC-GX1 sisteminį fotoaparatą. (Visgi, iliustracijoje žemiau šis Panasonic fotoaparatas parodytas su žymiai brangesniu kompaktišku objektyvu).
Galbūt Canon nesiekė konkuruoti dydžiu, bet pasistengė įtikti profesionalams. Canon G1X tikrai ypač patogu valdyti, jame įtaisytas optinis ieškiklis ir net vartomas ekranėlis – nieko nepagailėta.
Fotoaparato meniu ir valdymas, kaip įprasta Canon, konservatyvūs: paprasti, be pagražinimų ir įmantrybių, bet patogūs.
Canon PowerShot G1 X  
Canon PowerShot G1 X  
Canon PowerShot G1 X  
Canon PowerShot G1 X ir Panasonic GX1  


Optinis ieškiklis (tiesiog tuo, kad jis yra) patiks veidrodinių fotoaparatų savininkams, tačiau teks priprasti, kad ieškiklis rodo ne vaizdą pro objektyvą, kad pats objektyvas uždengia dalį ieškiklyje matomo vaizdo.
Kitose apžvalgose peikiama maža akumuliatoriaus talpa (250 nuotraukų), tačiau man vienos įkrovos pakako visai parai, padariau per 500 nuotraukų. Fotoaparato gyvybingumą galima smarkiai padidinti atsisakius blykstės ir ekranėlio – juk įmanoma fotografuoti naudojant optinį ieškiklį.
Fotoaparatas, kitaip nei įprasti kompaktiniai aparatai, neturi apsauginio objektyvo uždarymo mechanizmo. Fotoaparato dangtelį teks nuimti ranka.

Fotografavimas

Kaip minėjau, aparatą valdyti patogu, tad pažengusiam fotografui juo fotografuoti malonu.
Ne toks malonus lėtokas fotoaparato darbas. Palyginti su kompaktiniais fotoaparatais, Canon G1X yra gana spartus, tačiau naujausi sisteminiai aparatai jau diktuoja kitus greičio standartus. Visgi, apsipratus ir pamiršus spartų gyvenimo tempą, su G1X galima maloniai fotografuoti. Fotoaparatas nors ir lėčiau, bet su užduotimis susidoroja, fotografuoja patikimai net esant prastokam apšvietimui.
1600 ISO, f/5.8, 60 (112) mm  
800 ISO, F2,8  
160 ISO, f/5.8, 60 (112) mm  
1/1600 s  


Fotoaparatas fokusuoja juo 20 cm – tai nėra makrorežimas.
Makro  
Canon PowerShot G1 X  

Jutiklio jautris

Deklaruojamas 12 800 ISO jutiklio jautris nėra rinkodaros triukas. Nustačius tokį jautrį nuotraukų spalvos yra pakankamai ryškios, o grūdas nėra gasdinantis.
Pilnas vaizdas  
fragmentas, 100% dydžio iškarpa  

Objektyvas

Didesnis fotoaparato jutiklis ir gana „šviesus“ 28–112 mm, f/2.8-f/5.8 objektyvas leidžia labiau sulieti portretų foną. Nors tai daugiau, nei geba kompaktiniai fotoaparatai, visgi šią galimybę galima vertinti tik patenkinamai. Juk mažesnis Fujifilm X10 , turėdamas šviesesnį objektyvą, įstengia išgauti lygiavertį fono suliejimo efektą.
60mm (112mm), f/5,8  
60mm (112mm), f/5,8  


Puikią jutiklio ir optikos kokybę liudija šios sudėtingo apšvietimo nuotraukos. Paprastiems kompaktiškiems fotoaparatams tokie kadrai – neįveikiama užduotis.
800 ISO, F/4  
800 ISO, F/2,8  


Nuotraukų kokybė

Labiausiai džiugina fotoaparatu užfiksuotų nuotraukų kokybė – spalvos ryškios, natūralios, eksponavimo ir fokusavimo sistemos veikia tiksliai.
Canon PowerShot G1 X  
Canon PowerShot G1 X  

Preliminarios išvados

Canon G1X, manau, patiks pripažinimo sulaukusios Canon G serijos aparatų gerbėjams – pažengusiems ir profesionaliems fotografams, kuriems svarbi kokybė.

Canon PowerShot G1 X patiko:
1. Nuotraukų kokybė (net nustačius maksimalų jautrį).
2. Patogus valdymas.
3. Efektingas vaizdo stabilizavimas.
4. Įmontuotas ND filtras

Canon PowerShot G1 X nepatiko:
1. Nors ir patikimas, bet lėtokas fokusavimas.
2. Svoris ir dydis: gana sunkus ir didelis – į kišenę netilps.
3. Tik saikingai platus ir šviesus objektyvas.

eFoto redaktorius Ignas Urbonas

Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2012.07.20, 14:16, rašė:
  Prie patikusiu dalyku prideciau "ispudingai kompaktiskas zoomas lyginant su EVIL'u nuimamais zoomais". IMHO tai vienintelis reiksmingas G1X pranasumas pries konkurentus.
 • anzelmas
  anzelmas 
    2012.07.20, 14:26, rašė:
  Canon PowerShot SX210 IS ir anksciau (pries kelis metus) dziugino stipriu ir labai kompaktisku zoom'u.
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2012.07.20, 18:38, rašė:
  Atitinkamai siaura (zinoma sunku tai pavadint siauru) DOF'a galima isgaut su aparatais zymiai lengviau telpanciais i kesene, tiesa, jie tokiomis paciomis salygomis greiciausiai bus siek tiek triuksmingesni.
 • Juodulys
  Juodulys 
    2012.07.21, 13:24, rašė:
  Nepatiko kaina- uz tiek galima nusipirkti EOS 550D su dviem kitiniais objektyvais
 • Axas
  Axas 
    2012.07.22, 15:18, rašė:
  Buč ėmęs šį, bet apsistojau ties x10 :)
 • gytas
  gytas 
    2012.09.07, 00:00, rašė:
  Gerbiu Canon, už jo subtilią, nors ir provokatorišką politiką kitų atžvilgiu.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti