Mažylio Canon PowerShot S100 testas
2012.01.25  Straipsniai:  Fotoaparato testas  19 14598
 
Canon PowerShot S100  

Žadėjau, kad kompaktinių fotoaparatų testų čia nebus, bet... ir vėl išbandžiau kompaktinį aparatą. Bent jau man juos testuoti įdomiau nei veidrodinius. Veidrodiniai ar sisteminiai fotoaparatai yra beveik „tobuli“ – kone visad tinkamai užfiksuoja momentą, o kompaktiniams fotoaparatams dar yra kur tobulėti.
Ar naujasis, prabangusis Canon S100 – žingsnis tobulybės link? Patyrinėkim.


Canon PowerShot Sxx serija - tai ypač maži, pagerintų charakteristikų kompaktiniai fotoaparatai. Juos galima priskirti prabangiai klasei. Bet fotoaparatai turi ir rimtesniems fotoaparatams būdingą valdymą: programuojamus mygtukus, A./T/M/P ratuką. Tad naujas, rudenį pasirodęs  Canon PowerShot S100 turėtų patikti ir profesionaliems fotografams kaip visad nešiojamas fotoaparatas. Ankstesni modeliai čia.

Charakteristikos
Canon S100
1 komentaras
Canon PowerShot S100 Aprašymas
Jutiklio dydis?  10 mm.
Židinio nuotolis? 
24-120 mm
LCD ekranas?  8.1 cm
Foto2
Canon PowerShot S100
Jautrumas? 80-6400 ISO
Foto3
Canon PowerShot S100
Kaina?  1290*    Palyginti ⯈


Korpusas

Canon PowerShot S100 korpusas metalinis, maloniai grublėtas, bet neatrodo labai tvirtas, nes yra pagamintas iš lengvo aliuminio. Fotoaparatą galima laikyti viena ranka.
Fotoaparato mygtukai ir ratukai kokybiški, juos maigyti ir sukioti malonu.
Taip, S100 sukelia išskirtinumo, aukštesnės klasės aparato įspūdį.
Ekranėlis didelės raiškos, ryškiai šviečia, o meniu – pakankamai estetiškas ir aiškus.
Canon PowerShot S100  
Canon PowerShot S100  
Canon PowerShot S100  

Valdymas

Į šį mažylį įdėtas maksimalus ratukų ir mygtukų skaičius – tai gerai. Jį valdyti patogu.
Fotoaparato viršuje yra ratukas, kuriuo galima greitai perjungti A/T/M/P programas, pasirinkti siužetines programas (SCN), kūrybinius filtrus (8-begalybės ženklas), ir suprogramuotas režimas (C), kuris leidžia užfiksuoti sau tinkamas nuostatas – pavyzdžiui, fotografavimą RAW režimu ar nespalvotai, nustačius didelį jautrį, prietemoje.
Fotoaparato priekyje esantį žiedą galima programuoti, pavyzdžiui, priskirti židinio nuotolio ar jautrio ISO keitimo funkciją. Yra ir programuojamas mygtukas „Ring func.“.
Trumpa apžvalga (EN)


Objektyvas

24 mm - tai gerai. Matosi daug, o fotoaparato vibracija nuotraukoje nesimato  
24–120 mm židinio nuotolio objektyvas yra optimalus kasdieninei fotografijai. Ypač džiugina, kad net kompaktiniai fotoaparatai turi plataus kampo (24 mm) objektyvus – toks židinio nuotolis labai praverčia kelionėse ar kasdienėje fotografijoje. Objektyvo diafragma prasideda nuo f/2, bet didinant židinio nuotolį ji gana sparčiai sumažėja iki f/5,9, tad objektyvą šviesiu pavadinti gal ir nelabai tiktų. Diafragmos „siaurėjimas“ ypač justi naktį, mėginant priartinti fotografuojamą objektą: artinant, vaizdas ekranėlyje sparčiai tamsėja.
Objektyvo kokybė gera – ir nuotraukų kampuose vaizdas nėra labai iškraipytas ar neryškus.
120mm židinio nuotolio nepakanka rimtai fotomedžiolei, bet net ir su tokiu židinio nuotoliu galima medžioti drąsesnius zyles ar balandėlius ;)  Paskutinėje nuotraukoje pritaikytas "Toy Camera" filtras.
1/125s, 400 ISO  
1/125s, 400 ISO  
nuotraukoje pritaikytas "Toy Camera" filtras. 0.4s išlaikymas, 1600 ISO  

Fotografavimas

Fotografuoti malonu, be ne visad. Kaip minėjau, fotoaparato korpusas patogus, mygtukai malonūs, valdymas suprantamas – tai gerai. Židinio nuotolis keičiasi gana sparčiai ir maloniai. Kai šviesos pakanka, fotoaparatas fokusuoja pakankamai sparčiai – per 1/3 sek. Irgi neblogai.
Kai šviesos mažiau, aparatas fokusuoja ilgiau – apie 1 sek. Tai smarkiai apsunkina judančių objektyvų fotografavimą. Dar labiau nervina keista S100 ypatybė: nufotografavus ekranėlis sekundę užgęsta. Galima spėti, kad tuo metu nuotrauka apdorojama, įrašoma ir fotoaparatas negali dirbti kitų darbų?.. Bet ne, net sumažinus nuotraukos dydį iki minimumo, fotoaparatas elgiasi taip pat. Kažkokia programavimo klaida. Tikėsimės, ją ištaisys.
Hm... bet čia juk ne profesionalaus reporterio, kuriam reikšminga kiekviena sekundės dalis, įrankis! Tikrai, atsiprašome, šis fotoaparatas nėra skirtas reportažams fotografuoti. Tad manant, kad aparatas sukurtas fotografuoti neskubiai, Canon S100 fokusavimo sistemai priekaištų neturiu.

Katės testas

Vis dėlto šį fotoaparatą, kaip ir visus kitus, norisi išmėginti „katės testu“, t. y. prietemoje nufotografuoti judrią pilką katę.
Kaip ir visi kiti anksčiau bandyti kompaktiniai fotoaparatai, S100 šio testo neįveikė. „Iššaudęs“ keliasdešimt kadrų, atsirinkau tik apie 10-20 % vykusių. Kiti kadrai išėjo nesufokusuoti ar susilieję. Nors fotoaparate yra vaikų ir gyvūnų fotografavimo režimas, jis mažai tepagelbėjo.
Auto režimas. 1600 ISO, 1/3 s išlaikymas  
Auto režimas. 1600 ISO, 1/3 s išlaikymas  
Auto režimas. Šviesos pakako, bet fotoaparatas nespėjo sufokusuoti  

Tokie prasti rezultatai nėra blogi – visi kompaktiniai fotoaparatai prietemoje fokusuoja prastai. (Hm, kuris gamintojas pagaliau sukels revoliuciją?)
Sisteminiai fotoaparatai prietemoje fokusuoja 2–3 kartus sparčiau, o brangūs veidrodiniai – iki 5 kartų greičiau.
Katę normaliai nufotografuoti pavykdavo tik tada,  kai ši sekundę sustingdavo.
Modelis: Katė  
Modelis: Katė  

Eksponavimas ir spalvų balansas

Kai geras apšvietimas, galima gaudyti šuniukus ar slidininkus.
Žiemą yra dideli kontrastai, tad fotoaparatui nesunku suklįsti eksponuojant. S100 nesuklydo: fotoaparatas eksponuoja ir baltos spalvos balansą nustato tiksliai - klaidų nepastebėta. Sniego nuotraukose kontrastą S100 atsargiai pamažino, kad nebūtų juodulių ir išdeginimų, tad redaguojant šiose nuotraukose kontrastą vos padidinau:
Buvo jau gana tamsu  
Tamsoka žiemos diena  
"Snaigės" žygis  

Įvairiose apšvietimo situacijose fotoaparatas fotografavo korektiškai. Tik vakare sniego nuotraukos vos mėlynavo.
1/20 s išlaikymas, 1000 ISO. Auto režimas  
1/20 s išlaikymas, 1000 ISO. Auto režimas  
Dirbtinis apšvietimas  
Dirbtinis apšvietimas  
Dirbtinis apšvietimas  
Dirbtinis apšvietimas  


Kūrybiniai filtrai

Tai malonus priedas. Kartais jis suteikia nuotraukai nuotaiką, kartais - maskuoja fotoaparato problemas.  Canon S100 filtrų turi nedaug: švelnesnės ar intensyvesnės spalvos, spalvos išskyrimas, miniatiūros efektas ar žaislinio fotoaparato efektas. Pastarasis turi 3 pasirenkamus atspalvius.
Žaislinio fotoaparato imitavimas  
Žaislinio fotoaparato imitavimas  
Žaislinio fotoaparato imitavimas  

Jautrio testas

Fotografuojant dideliu jautriu fotoaparatas maloniai nustebino – net nustačius 3200 ar 6400 ISO, vaizdo spalvos nelabai skyrėsi nuo originalių. Aišku, fotografuojant dideliu jautriu vaizde triukšmo yra daug, o detalumo – mažai. Bet tokios nuotraukos visiškai tinka internetui, albumų spaudai. Jei ketinate spausdinti fotoplakatus, nereikėtų viršyti 1600 ISO jautrio, o dar geriau – 400 ISO.
100 ISO  
400 ISO  
1600 ISO  
3200 ISO  
6400 ISO  

Blykstė

Ir vėl ta blykstė pyštelėjo!  
Blykstės išsamiai netestavau, bet šiokius tokius įspūdžius aprašysiu.
Tik pradėjus bandymus, fotografuojant, blykstė įkyriai iššokdavo ir blyksteldavo. Tekdavo ją išjungti. Išjungus, tokie fokusai paprastai nesikartodavo.
Blykstės „amžinas“ išjungimas veikia A/T/P/M/C ir „Auto“ režimais, bet neveikia siužetinėse programose ir kūrybinių filtrų režimais.


Naktinis režimas

15 sek išlaikymas. Fotoaparatas pats nustatė nekeičiamą 80 ISO jautrumą  
Fotografuojant labai gūdžioje prietemoje, fotoaparatas visgi fokusavo, o ekranėlis vaizdą rodė.
„Auto“ režimu išlaikymas nėra pakankamai ilgas (iki 4 sek.), bet kai įjungiau Tv režimą, nustačiau 8–15 sek. išlaikymą, gavau pakankamai kokybiškas nuotraukas. Aišku, taip fotografuojant stovas yra būtinas.
Galima fotografuoti ir be stovo, nes S100 turi specialią siužetinę programą – Naktinio fotografavimo be stovo. Parinkus šią programą, fotoaparatas daro 5 kadrus ir juos sujungia. Bet šis režimas nėra panacėja. Jis padės tik jei yra saikinga prietema, o fotografas ir fotografuojamas objektas nejuda.

Kuklus priartinimas  
Makro režimas

Minimalus Canon S100 fokusavimo atstumas - 5 cm. Makro režimas (3 cm) nenorėjo įsijungti. Indikatorius tik mirkteldavo ir užgesdavo. Betkokiu atveju - tai ne makro diapazonas.

Nuotraukų peržiūra

Mažos kokybės nuotraukų (preview) peržiūra greita. Geros kokybės nuotrauka parodoma per 1 sek. – lėtokai, bet labai netrukdo.
Nepavyko rasti pasirinktų nuotraukų ištrynimo vienu metu funkcijos. Pasibaigus vietai kortelėje nuotraukas teks trinti po vieną.

Akumuliatoriaus ištvermė

Saikinga. Testuojant teko 2 kartus įkrauti. Kelionėms nelabai tinka.

Apibendrinimas

Canon PowerShot S100 – tikrai malonus, patogus, kompaktiškas aukštesnės klasės fotoaparatas. Jį patogu valdyti, jame yra įvairių kūrybinių filtrų. Fotoaparatas patiks ir profesionalui (Canon EOS gerbėjui, aišku ;), ir mėgėjui, bet šiam reikės šiek tiek laiko apsiprasti su didelėmis aparato valdymo galimybėmis ir rasti savo mėgstamus režimus. Juk nefotografuosi su tokiu gabiu daikčiuku tik „Auto“ režimu? ;)
Džiugina kokybiškas fotoaparato korpusas bei ryškus ir raiškus ekranėlis. Fotoaparatu užfiksuotos nuotraukos yra sodrių natūralių spalvų.
Nedžiugina aparato sparta prietemoje – kaip ir visi kompaktiniai fotoaparatai, Canon S100 prietemoje fokusuoja lėtai. Bet jei turėsite kiek kantrybės (1–2 sek.), tai net ir fotografuodami prietemoje užfiksuosite ryškias, natūralių spalvų nuotraukas.

Patiko
 • Mažas malonus korpusas ir patogus valdymas
 • Kokybiškas detalus ekranėlis ir malonus meniu
 • Natūralios spalvos (net nustačius didelį 3200–6400 ISO jautrį)
 • Plačiakampis (24 mm) objektyvas
 • Sparti nuotraukų peržiūra
 • Fotografavimas ir filmavimas didele sparta (be autofokuso)
 • Kūrybiniai filtrai (jie neidealūs ir ne visiems patiks)
 • Yra GPS imtuvas ir ND filtras
Nepatiko
 • Lėtas fokusavimas prietemoje
 • Blykstė įsijungia nustačius siužetines programas ir kūrybinių filtrų režimą
 • Kukli akumuliatoriaus talpa
 • Tikro makro režimo nėra
Alternatyvos
Ypač kompaktiškų, didesnių galimybių aparatų klasėje Canon S100 turi tik vieną konkurentą – tai Nikon Coolpix P300 . Bet šis yra kiek paprastesnis ir pigesnis.
Canon ir Nikon gerbėjams, atrodo, pasirinkimas aiškus ;)
Kiti gali žvalgytis į šiuos ar vidutinio dydžio kompaktinius FujiFilm, Olympus, Panasonic, Sony fotoaparatus. Sąrašas čia.

Taip, šioje apžvalgoje nėra meniškų nuotraukų, bet ne fotoaparatas meniškai fotografuoja. Tai TIK vieniems ar kitiems atvejams tinkamesnis įrankis. Kaip jį panaudosit, priklauso TIK nuo Jūsų ;)
Ignas Urbonas

Komentarai
Turinys
 • Marius
  Marius 
    2012.01.26, 01:03, vertino: Gerai, , rašė:
  2  
  3  
  1  
  Ta Proga keleta nuotrauku greit sumazinau.. Kokybe aisku nukentejo..Noreciau pridurti, kad patiko ,,miniature" efektas.
 • oreviras
  oreviras 
    2012.01.26, 09:12, rašė:
  tokiu testu reikia :)
 • zilsdl
  zilsdl 
    2012.01.26, 21:27, rašė:
  perziuros rezime spaudziame "menu" pasirenkame "erase" tada "select" su artinimo svirtele padarome kad displejuje butu atvaizduota daug nuotrauku, ir pazymime tas kurias norime istrinti..... nebutina trinti po viena :)
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2012.01.28, 14:10, rašė:
  Dėkui. Gal ISO teste geriau dėt ne pilnus mažintus kadrus, bet problematiškiausios dalies 100% iškarpas? pvz. 
  crop  


 • eFoto redaktorius    2012.01.28, 20:07, rašė:
  žmonės susidaro klaidingas išvadas tas iškarpas žiūrinėdami. 99.99% muilinių nuotraukų panaudojamos tik sumažintame formate. Spalvų, dinaminio diapazono kokybė svarbiau nei pikseliukai ;)
  Sisteminiuose ir veidrodiniuose iškarpas darau.
 • Grigas
  Grigas 
    2012.01.30, 09:32, rašė:
  Ignai, kodėl Olympus XZ-1 ne konkurentas? Kad objektyvas, ekranėlis, baterija ir kaina geresni? :)
 • eFoto redaktorius    2012.01.30, 20:07, rašė:
  yra skirstymas pagal dydį. S100 ir Olympus - skirtingose kategorijose. O techniniai skirtumai ne tiek reikšmingi kad kažkam prioritetą duoti. Labiau skonio reikalas. Pvz man Olympus (28mm) objektyvas nėra geresnis.
 • Grigas
  Grigas 
    2012.01.30, 20:26, rašė:
  na... žinoma absoliučios tiesos niekada nebus... bet kiek smarkiai šviesesnis olympus objektyvas!!!
 • eFoto redaktorius    2012.01.30, 20:56, rašė:
  na gal 10% 'šviesesnis'... Nieko reikšmingo tai nelemia.
 • Grigas
  Grigas 
    2012.01.30, 22:41, rašė:
  televyko gale F2.5 vs 5.9...
  čia maždaug 1.33 F s-topo... matematikai paskaičiuotų, kiek tai procentų šviesai laidžiau... faktas, kad daugiau nei 100% :)
  o ir matrica olympuso didesnė... negi turiu aiškint, kad olympusas jau gali rodyt fono plovimą, kai canon tikrai ne?

  a dėl 24mm vs 28mm tai taip, turiu sutikti, 24mm geriau
 • Badas
  Badas 
    2012.01.30, 23:07, rašė:
  Man rodos, tokius fotoaparatus perkantys zmones apie fono plovima daug negalvoja :). Kas isties nori plauti, tas pirks evila su fiksu.
  Del sviesumo zoomo gale - matematiskai skirtumas atrodo didelis. Is kitos puses, kiek zmoniu zoomina iki galo? As pats tokiu foto padarau nedaug. Man gali buti tamsu zoomo gale. Kur kas svarbiau, kad zoomo gale butu astru, kuo tikrai negali pasigirdi didzioji dauguma muiliniu...
 • Domast
  Domast 
    2012.02.01, 10:06, rašė:
  pa antrinsiu,
  mano skaiciavimu virs dvieju stopu susidaro, nes jei gerai pamenu daugiklis yra 1,4.
  o fotografuojant prasciau apsviestose vietose, muilinese tarp ISO800 ir ISO1600 jau skirtumas milziniskas.... ir cia tik vienas stopas :)
 • IS-7
  IS-7 
    2012.01.31, 15:05, rašė:

  Hm, 1500 lt kainuoja. Manau tokius aparatus reikia vertinti sitaip: pakilti virs musu fotorinkos, matant visa ja ir nuspresti ar verta pirkti pvz. toki aparata uz 1500 lt, turint galimybe nupirkti bet koki kita.


  As nusipirkciau Fuji f80 (nors tai ir senas jau modelis), susitaupyciau 1000 lt ir manau tureciau kiseneje tiek pat kokybes. Na nerasysiu, kad net gi daugiau... :)


  Bet kaip sakoma, kievienam arkliui atsiras pirklys...

 • pirmyn
  pirmyn 
    2012.07.29, 19:52, rašė:
  Klaidinga prielaida dėl kokybės. Mano kuklia nuomone. Žiūrėk jutiklio dydį, tai raktas.
 • CIlindras
  CIlindras 
    2012.04.23, 16:49, rašė:
  O jis filmuoja?
 • zzzytka (išsitrynęs)    2012.07.13, 21:53, rašė:
  Taip, filmuoja. Ir patogu, yra atskiras mygtukas filmavimui.
 • zzzytka (išsitrynęs)    2012.07.13, 21:52, rašė:
  Laba diena,
  įsigyjau šį fotoaparatą, tikrai labai geras, nuotraukos kokybiškos, esu labai patenkinta. Tik viena problema su filmavimu... Nufilmuotas vaizdelis perkeltas į pc rodomas su pristabdymais, o garsas normaliai, be pristabdymų. Peržiūrint per fotoaparatą vaizdas be jokių pristabdymų. Kažin čia gedimas koks, ar kas čia???? Nesuprantu. Ar šio fotoparato turėtojams ir tas pats vyksta?
 • pirmyn
  pirmyn 
    2012.07.29, 19:49, rašė:
  Gali būti kompo vaizdo plokštė „nepaveža“. Tik prielaida.
 • pirmyn
  pirmyn 
    2012.07.29, 19:48, rašė:
  Noriu padėt su aritmetika, lyginusiems su Oly XZ-1: S100 yra (5,9/2,5)^2=5,6 karto tamesenis ilgame gale.
  Dabar palyginkim išlaikymą pvz. 1/125 ir 1/20 s, nejau jokio skirtumo prie tokio ilgio? Vienu atveju fotografuoti galima, kitu jau nebe.
  Autofokusas irgi bus gerokai greitesnis-patikimesnis, nes šviesiau ir kontrasto pokytis aiškesnis. 
  Jau visiškai nesigilinant į „plovimą“. 

  Šiaip, C. labiau patrauklus kompaktiškumu — tikru kompaktiškumu, kai telpa į džinsų kišenę, gi Oly nebent į striukės kišenę, reiškia vasarą reikia tašytės arba teks nešiotis rankoje, o tai jau trūkumas (tašėj nešioju veidrodinuką, tad muilinukei ją noriu palikt namie).

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti