Abejingų nepaliekantis – Fujifilm X-Pro 1
2012.05.28  Straipsniai:  Fotoaparato testas  39 12816
 
Fujifilm X-Pro1  

Kai eFoto tinklalapyje buvo pristatytas naujasis sisteminis Fujifilm X-Pro1, turbūt nedaug kas jam liko abejingas. Vieni, gal mažiau pasidomėję, jį vadino „muiline“, kiti – kėlė į aukštumas, o treti... Na, buvo įvairiausių nuomonių. Man pačiam šis fotoaparatas tikrai nepriminė „muilinės“, o jo aprašymas vertė prakaituoti  delnus – labai jau norėjosi išbandyti naujųjų technologijų stebuklą. Todėl, gavus tokį pasiūlymą, tikrai nekilo minčių atsisakyti.


Korpusas ir ekranėlis

Pirmą kartą gyvai pamatęs  Fujifilm X-Pro1 pagalvojau, kad jis iš tiesų atrodo kur kas patraukliau nei nuotraukose, o paėmęs pajutau, kad čia tikrai ne žaisliukas. Korpusas tvirtas, kokybiškas, bet ir svoris nemenkas – neatsilieka nuo žemesnės klasės veidrodinių fotoaparatų. Nors ir X-Pro 1 turi rankos laikiklį (grip), viena ranka fotografuoti nepatogu. Kur kas smagiau fotoaparatą laikyti abiem plaštakomis.
Didelį įspūdį paliko fotoaparato ekranėlis, kurį net būtų galima priskirti prie X-Pro 1 minusų. Nuotraukos jame atrodo tiesiog pernelyg gerai.Iš įpročio ryškioje šviesoje bandžiau  dengti ekranėlį nuo tiesioginės saulės spindulių, tačiau to beveik nereikia.
Fujifilm X-Pro1  
Viskas ir taip pakankamai gerai matyti žiūrint beveik bet kuriuo kampu. Tik reikia turėti omenyje, kad kompiuterio monitoriuje matysite šiek tiek pakitusį vaizdą.
Fujifilm X-Pro1  


Vaizdo ieškiklis

Bene įdomiausia Fujifilm X-Pro 1 detalė – hibridinis vaizdo ieškiklis, kuriame galima matyti tiek elektroninį (tą patį, kuris matomas fotoaparato ekranėlyje), tiek optinį vaizdą. Vieną režimą pakeisti kitu galima patogia rankenėle, esančia fotoaparato priekyje. Šis veiksmas trunka tik dalį sekundės.
Optinis ir elektroninis režimai

Elektroniniame vaizdo ieškiklyje regimas tas pats vaizdas, kaip ir didžiajame fotoaparato ekranėlyje. Pasak gamintojo, elektroninis ieškiklis pranašesnis už ekranėlį, nes apsaugo jį nuo tiesioginės šviesos, be to, matyti kokybiškesnis vaizdas. Tačiau, kaip jau minėjau, ekranėlis toks geras, kad šį privalumą aš atmesčiau ir pasilikčiau prie nuomonės, jog fotoaparatas išlieka stabilesnis ir dėmesys mažiau blaškomas naudojant vaizdo ieškiklį, o ne ekranėlį. Veidrodinių aparatų naudotojams žiūrėti pro ieškiklį dažniausiai jau tapę įpročiu, todėl kitoks fotografavimo būdas gali atrodyti net ir „netinkamas“.
Optinio didinimo keitimas  
Įdomesnis už elektroninį man pasirodė optinis vaizdo ieškiklis, turintis du didinimo režimus. Vienu atveju matymo kampas platus (visiškai uždengia 18 mm F2 objektyvo matymo kampą), kitu – siauresnis (uždengia šiek tiek daugiau nei 35 mm F1.4 objektyvo matymo kampą). Perjunginėti šiuos du didinimo režimus pasirodė šiek tiek nepatogu. Optinis ieškiklis gali būti visiškai skaidrus arba turėti papildomos informacijos (tada režimus perjungti lengva). Skaidrų ieškiklį pavyktų sėkmingai naudoti turbūt tik su plataus kampo objektyvu ir priverta diafragma – antraip galima tik įsivaizduoti, kokie bus fokusavimo rezultatai. Naudojant optinį ieškiklį su papildoma informacija, visų pirma matomas būsimo kadro rėmelis. Pagal jį įmanoma kadruoti. Priklausomai nuo pasirinkto ieškiklio didinimo, uždėto objektyvo bei pasirinkto nuotraukos formato (kraštinių ilgių santykio) skiriasi ir rodomo rėmelio dydis. Be to, matomos ir pagrindinės nuostatos, tokios kaip diafragma, išlaikymas, ekspokorekcija, fokusavimo taškai ir kt. Galime išvysti net būsimos nuotraukos histogramą ir, jei pastebime būsimą išdegimą ar nepakankamą eksponavimą, pakoreguoti nuostatas. Skirtingai nuo elektroninio ieškiklio, kuris vis bando atsilikti nuo realaus vaizdo, ypač kai bandoma fokusuoti, optiniu ieškikliu galima puikiai sekti fotografuojamą objektą net ir prietemoje. Tačiau per kelias dienas papleškinęs fotoaparatu pastebėjau, kad visada būna BET. Neigiamų emocijų sukėlė paralakso efektas, t. y. vaizdas, regimas pro optinį ieškiklį, yra lygiagretus vaizdui, kurį „priima“ objektyvas. Todėl pro ieškiklį matome šiek tiek kitą vaizdą, žiūrime tarsi iš kito taško. Kuo fotografuojamas objektas arčiau fotoaparato – tuo didesnis paralakso efektas (įjungus Makro režimą automatiškai nebelieka galimybės naudotis optiniu vaizdo ieškikliu).
Dėl paralakso efekto matomas kitas vaizdas iš tiesų nėra didelė bėda, ypač turint omenyje tai, kad sufokusavus kadrą ieškiklyje matomas rėmelis automatiškai pasislenka ten, kur ir yra jo „tikroji vieta“, tačiau kartu su rėmeliu pasislenka ir fokusavimo taškas. Todėl gana dažnai fokusas „pabėgdavo“ nuo fotografuojamo objekto prie fono. Būtent ši smulkmena vis neleisdavo pasidžiaugti kitais privalumais. Gerai bent jau tai, kad yra galimybė nustatyti režimą, kuris spustelėjus užraktą parodo nuotrauką, – galima pamatyti, kur iš tikro buvo sufokusuota.
Dar reikėtų paminėti, kad prie vaizdo ieškiklio esantis jutiklis automatiškai išjungia ekranėlį fotoaparatą priglaudus prie akies.
Taigi galų gale priėjau prie išvados, kad statiškus objektus patogiau fotografuoti žiūrint į ekranėlį arba elektroninį vaizdo ieškiklį, nes ten iš esmės matoma galutinė nuotrauka su atitinkamu ryškumo gyliu, ekspozicija ir kadro rėmais, o dinamiškus vaizdus patogiau fotografuoti naudojant optinį ieškiklį, nes elektroninis mėgsta strigti viduryje veiksmo. Tačiau, naudojant optinį ieškiklį, svarbu pakankamai nutolti nuo fotografuojamo objekto –  tai leis išvengti didelio paralakso efekto.
Plačiau apie X-Pro 1 ieškiklį: fujifilm.lt/microsites/xpro1/story/chapter4/index.shtml...

Fotoaparatas bandytas su FUJINON LENS XF 35mm F1.4 R objektyvu.
400 ISO, F/5.6  
400 ISO, F/1.4  
800 ISO, F/1.6  
800 ISO, F/1.6  

Meniu ir valdymas

Fotoaparato meniu pasirodė pakankamai patogus ir lengvai suprantamas, jokių ypatingų priekaištų jam neturiu. Taip pat ir dėl valdymo. Patogūs mechaniniai diafragmos, užrakto greičio ir ekspokorekcijos ratukai. Būtent dėl jų nepasigedau veidrodiniams fotoaparatams įprasto nuostatų ekranėlio. Gal tik diafragmos žiedelis, esantis ant paties objektyvo, pasirodė kiek per „laisvas“, nes vis bandė be mano žinios pasisukti.
Dar užkliuvo fokusavimo taško rinkimasis. Iš pradžių reikia paspausti mygtuką „AF“ – tik tada galima vaikščioti su rodyklėmis ir rinktis tašką. Nesuprantu, kam čia reikėjo įterpti „AF“ mygtuką. Juk „Macro“ mygtuką buvo galima perkelti, pavyzdžiui, į „AF“ mygtuko vietą. Nelabai patiko ir Auto ISO režimas. Galima nusistatyti tik didžiausią ribinę ISO reikšmę, bet fotoaparatas pats nusprendžia, kokį jautrį ir užrakto greitį rinktis tuomet, kai nepasiekiama ribinė ISO reikšmė. Vis dėlto galiu pasakyti, kad valdyti pakankamai patogu, jei tik nebandote to daryti viena ranka. Visgi rankos laikiklis (grip) per mažas. Gal kiek kitaip pasirodytų mažiau patyrusiems fotografijos mėgėjams, kurie dar nežino apie diafragmą ir kitas fotografijos paslaptis, nes yra tik programinis, diafragmos prioriteto, užrakto greičio prioriteto ir visiškai rankinis režimai. Ne veltui fotoaparato pavadinime yra santrumpa „Pro“.
Video: fotoaparato meniu sistema


Nuotraukų peržiūra

Nuotraukų peržiūra, kai viskas jau įrašyta į kortelę, greita ir patogi, tačiau įrašymo į kortelę greitis tiesiog tragiškas. Jei fotografuojate RAW formatu, tai net po vieno kadro galite užtrukti visą amžinybę, kol pamatysite neseniai padarytą nuotrauką. Galbūt tai susiję su programine įranga – tikėkimės, kad sulaukus jos naujinio reikalai pasikeis.

Vaizdo kokybė

JPEG nuotraukų kokybė puiki net ir esant aukštam ISO. Drąsiai galiu lyginti su mano turimu viso kadro fotoaparatu Nikon D700. Dažniausiai naudojausi Pro Neg Hi filtru, kuris man labiausiai patiko fotografuojant žmones. Deja, „Photoshop Camera RAW“ dar nekonvertuoja X-Pro 1 RAF formato, todėl nepavyko pažiūrėti, kiek pavyktų „ištraukti“ iš šešėlio. Kartu su fotoaparatu pridedamas ir „Fuji RAF“ konvertavimo programėlė, tačiau ji man pasirodė nerangi, todėl daug nevargau žaisdamas, nes ir JPEG atrodė pakankamai gerai. Visos straipsnyje publikuojamos nuotraukos yra tiesiai iš fotoaparato, tik sumažintos ir apkirptos su „Photoshop“.
Fotoaparatas bandytas su FUJINON LENS XF 35mm F1.4 R objektyvu.
200-400 ISO, F/1.6
400 ISO, F/1.4  
400 ISO, F/1.4  
200 ISO, F/1.4  
200 ISO, F/1.4  

Jautrumas 3200 ISO
Jautrumas 3200 ISO, F/2,8  
Jautrumas 3200 ISO, F/1.4  

Autofokusavimo sistema

Yra trys fokusavimo režimai: M (rankinis fokusavimas), S (vienkartinis automatinis fokusavimas) ir C (nepertraukiamas automatinis fokusavimas). M režimo niekada nesirenku, todėl ir šįsyk neišbandžiau, nes nieko įdomaus pasakyti apie jį negalėčiau.
Sunkiai panaudojamas pasirodė C fokusavimo režimas. Jį įjungus fotoaparatas ima nuolatos fokusuoti kadro centre, nepriklausomai nuo to, ar nuspaustas iki pusės užrakto paleidimo mygtukas, ar ne. Be to, jis fokusuoja neužtikrintai: tai „pagauna“ fokusą, tai ne. Be abejo, toks nepaliaujamas fokusavimas ne į naudą fotoaparato baterijai.
Aš nustačiau S fokusavimo režimą ir pats keičiau fokusavimo taškus. Žiūrint pro ekranėlį arba elektroninį vaizdo ieškiklį, galima rinktis vieną iš 49 keičiamo dydžio fokusavimo taškų. Taškai po ekraną pasiskirstę tolygiai (7 x 7) ir puikiai apima visas kadro zonas. Galima sėkmingai fokusuoti net pačiame kadro kampe. Žvelgiant pro optinį vaizdo ieškiklį, fokusavimo taškų  sumažėja – 25 (5 x 5). Bet ir čia taškai gražiai paskirstyti per visą kadrą. Aparatas fokusuoja gana greitai ir labai tiksliai. Jeigu pavyks nukreipti fokusavimo tašką ant norimo objekto – sufokusuota bus nepriekaištingai! Tačiau, kaip jau minėjau, toli gražu ne visada pavyksta išlaikyti fokuso tašką ten, kur norisi. Pradėjus fokusuoti, optinis ieškiklis sukelia paralakso efektą, o žiūrint pro elektroninį vaizdo ieškiklį arba ekranėlį vaizdas  lyg tyčia ima strigti. Būtent todėl autofokusavimo sistema paliko labai dviprasmišką įspūdį.
Fokusuojant judančius objektus
400 ISO, F/1.4  
400 ISO, F/1.4  
400 ISO, F/2  
400 ISO, F/1.4  

Išvados

Fujifilm X-Pro 1– tai fotoaparatas, kuris ne be reikalo pavadintas „Pro“. Taip, jis tikrai gali įtikti tai daliai profesionalų, kurių pagrindinė duona nėra sporto ar greiti fotoreportažai. Taip pat jis bus puikus pirkinys tiems, kas mėgsta fotografuoti „greitais fiksais“ ir vertina stilių, procesą bei ypač aukštą kokybę.

Fujifilm X-Pro1 – patiko

 • Nuotraukų kokybė (net ir prie aukšto ISO);
 • Itin kokybiškas korpusas ir ekranėlis;
 • Fotoaparato valdymas mechaniniais ratukais;
 • Greitai ir tiksliai veikianti autofokusavimo sistema (bet tik tada, kai pataikoma į fotografuojamą objektą);
 • Analoginių juostų efektus imituojantys filtrai.

Fujifilm X-Pro1 – nepatiko

 • Sudėtinga fokusuoti judančius objektus dėl striginėjančio vaizdo elektroniniame vaizdo ieškiklyje ir ekranėlyje bei dėl paralakso efekto naudojantis optiniu vaizdo ieškikliu;
 • Itin lėtas rašymas į kortelę;
 • Netobulas Auto ISO režimas.

Arūnas Aleksandravičius. www.fotolyra.lt


eFoto redaktoriaus pastabos

Vieną dieną fotoaparatą Fujifilm X-Pro1 išmėginau ir aš. Įspūdžiai taip pat liko dviprasmiški.
Aparatas labai solidžiai pagamintas, objektyvo ir nuotraukų kokybė – puikūs!
200 ISO, F/2  
200 ISO, F/2  
200 ISO, F/2  
1600 ISO, f/1,4  


Jutiklis tikrai įspūdingas. Net nustačius absurdišką 25600 ISO jautrumą, nuotraukų spalvos pakenčiamos, o grūdas neužgožia formos.
ISO 25600 jautrumo nuotraukos pilnai tinkamos internetui  
Vaizdo gabaliukas  


Bet optinis ieškiklis ir  – ypač – autofokusavimo sistema man neįtiko. Nors X-Pro 1 privalėtų puikiai pasirodyti visose rungtyse, man pasirodė, kad automatiškai fokusuoja nepakankamai sparčiai. Fotoaparatas net esant geram apšvietimui gana ilgai ieškodavo vaizdo ryškumo.
Išbandytas Fujifilm Fujinon XF 35mm f/1.4 R objektyvas sužavėjo optine kokybe. Tačiau šis objektyvas neturi tiesioginio mechaninio fokusavimo  funkcijos – sukinėjant objektyvo fokusavimo žiedą tiesiog valdomas fokusavimo variklis. Tai kažin ar jis patiks mėgstantiems fokusuoti ranka.
Nežiūrint, mano subjektyvia nuomone, lėtoko autofokusavimo, prietemoje pavyko nufotografuoti judrią katę (tai ne visi fotoaparatai sugeba).
Galbūt priekabiauju. Gal lėtesnis fokusavimas kitiems, kaip ir Arūnui, problemų nekels. Juk tai ne reportažinis fotoaparatas. Visgi, net ir su šiuo, gatvės fotografijai neskirtu fotoaparatu per kelias minutes nesunkiai pavyko užfiksuoti labai malonius vaizdelius. Fotoaparatą gražinti nesinorėjo ...
200 ISO, F/2  
200 ISO, F/2  
200 ISO, F/2  
200 ISO, F/2  


Preliminarios išvados
Sisteminiai fotoaparatai pirkėjus vilioja gera nuotraukų kokybe ir nedideliu korpusu. Fujifilm X-Pro 1 fotoaparato (jutiklio) ir objektyvų vaizdo kokybė - išskirtiniai.  Tad galima manyti, kad ieškantiems geriausio kokybės ir kompaktiškumo santykio - tai geriausias pasirinkimas.
Bet fotoaparato valdymą ir autofokusavimo spartą jau nepavadinčiau išskirtinai geriausiais. Galbūt tai „vaikiškos“ ligos - juk X-Pro 1 yra pirmas Fujifilm skaitmeninis beveidrodinis sisteminis fotoaparatas.
Manyčiau, kad fotoaparato savininkui susidraugavus su  Fujifilm X-Pro 1 , vaizdo kokybė nusvers kai kurias fotoaparato keistenybes. Prieš perkant rekomenduočiau perskaityti ir išsamesnes apžvalgas - žr. nuorodas Fujifilm X-Pro 1 eFoto puslapyje.

Alternatyvos: siteminiai fotoaparatai Olympus E-M5  ir Sony NEX-7.
Akivaizdūs X-Pro 1 privalumai prieš konkurentus - tai „šviesūs“ objektyvai ir optinis ieškiklis.
Šių fotoaparatų palyginimas: www.efoto.lt/fotoaparatai/search?cameras=*fujifilm_x-pro1+*s...

Ignas Urbonas
Fujifilm X-Pro1
4 komentarai
Fujifilm X-Pro1 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
16.3 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Jautrumas?  100-6400 (25600) ISO
Foto3
Fujifilm X-Pro1
Kaina?  1604    Palyginti ⯈

Malonus video pristatymas


Komentarai
Turinys
 • Kubrick
  Kubrick 
    2012.05.28, 13:08, vertino: Gerai, , rašė:
  sakyčiau - alternatyva Leica'i.
 • kavolis
  kavolis 
    2012.05.28, 13:57, rašė:
  taigi rašo, kad MF nefunkcionuoja normaliai. Vis tiek varikliukas sukinėjamas.
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.05.28, 15:05, rašė:
  Nevisai...priklauso ko ieskai matyt. Leica vis tik pilnas kadras, tikras tolimatis ir objektyvu pasirinkimas auksciausios klases milziniskas (nuo voiglander iki leicu)
 • Booster
  Booster 
    2012.05.28, 15:10, rašė:
  Dalinai taip ;).
  Jau išleistas ir perėjimo žiedas Liecos objektyvams.Plačiau apie tai ,-M-mount adapter for X-Pro1's X-mount
  Anglu kalba: www.dpreview.com/news/2012/05/24/Fujifilm-M-mount-adapter-fo...
  Rusų kalba: www.ixbt.com/news/hard/index.shtml?15/85/42
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.05.28, 15:27, rašė:
  Bet berods leicos nedraugauja su sensorium. Jei neklysta atmintis :)
 • Dark Schneider
  Dark Schneider 
    2012.05.29, 10:29, rašė:
  Leikose irgi sensorai stovi :).
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.05.29, 22:18, rašė:
  Leicos sensoriai su spec mikrolenziais, del to ir ju objektyvai nedraugauja su kitu gamintoju fotoaparatais :)
 • Dark Schneider
  Dark Schneider 
    2012.05.29, 23:12, rašė:
  Kažkaip labai abejoju, kiekvienas gamintojas aukština savo produkciją :). Aišku gali kažkiek pritaikyti sensorių konkretiems objektyvams, bet kai jų yra daug ir įvairaus židinio nuotolio... Kaip ir Fuji X100 tipo sensorius specialiai optimizuotas jo objektyvui, o kiek realiai tai duoda apčiuopiamos naudos, dar klausimas.

  P.S. ir galima būtų lietuviškai rašyt(mikrolešiai), o ne mišrūnus gamint :)
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.05.29, 23:44, rašė:
  Kazkaip labai pavarges, neturejau jegu galvot atitikmenu :D
 • 0144
  0144 
    2012.05.29, 23:24, rašė:
  mikrolesiai aktualus tik kadro krastams FF jutikliams su tolimaciu optika.
  siuo atveju crop jutiklis veiks neprasciau negu ant m8
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.05.29, 23:44, rašė:
  Taciau dauguma testu ir pavyzdziu parodo kad M'kes negraziai atrodo ant crop'u ir vis buna visokiausiu atspalviu ir tt kampuose.
 • Dark Schneider
  Dark Schneider 
    2012.05.30, 08:26, rašė:
  Na įdomu, prašom nuorodą į tokius testus. Nes mano supratimu mikrolešiais, pvz juos darant didesnius į kadro pakraščius, galima tik kompensuoti vinjetavimą, iš kur tie visokiausi atspalviai... Kitas dalykas, kad Leicos fotiko softas galbūt atitinkamai atsižvelgia į optikos ypatumus ir atlieka atitinkamas korekcijas.
 • PostFactum
  PostFactum 
    2012.05.30, 09:45, rašė:
  kažkada kažką mačiau ta tema, tai ten tie mikrolešiai pakraščiuose orientuoti ne stačiai matricai, o pakreipti link centro(link objektyvo galinio lęšio), ar kažkas panašaus, taip daroma, nes galinis objetyvo lęšis yra labai arti jutiklio...
 • 6x9
  6x9 
    2012.05.28, 16:24, rašė:
  nelabai... kai bus FF uz tokia kaina, tada bus galima galvoti. dabar, kiek maciau testu per adapterius, M optika ant sio aparato atrodo prasciau nei Fuji dedikuoti objektyvai (vis tik jie optimizuoti siam sensoriui).
  aisku, zmones gali tureti skirtingas nuomones apie aparato "soliduma", siuose komentaruose nuomone labai teigiama, bet vat as kai paemiau i rankas si Fuji, pirma mintis buvo - koks lengvas ir "plastmasinis" lyginant su M6 ar net ir Bessa R2A...
 • Booster
  Booster 
    2012.05.28, 14:48, rašė:
  tai absoliuti nesamonė pateikta tekste :" tačiau įrašymo į kortelę greitis tiesiog tragiškas".
  Aš naudojų SanDisdk Pro kortele. Rašymo /skaitimo greitis 45 Mb/s. Jokio stabdimo nėra. Jei naudojate su PRO klasės barangiu  aparatu kinietišką pigia ir lėtą kortelę tai jau jūsų bėda.
  Tiesa galima naudoti ir sportui nes 6-7 k/s yra pakankama.
  Testavau moto žiedinių lenktynių trasoje. Susitvarko fokusavimas ir vidinis ekranėlis " nevėlina vaizdo " kaip teigiama apžvalgoje.
 • AAA123
  AAA123 
    2012.05.28, 17:59, vertino: Gerai, , rašė:
  Oho, kokie mes kieti :D NESĄMONĖ. Dar durnium galėjai išvadinti ;) Naudota Lexar Premium SDHC 100x kortelė. Naudojant tą pačią kortelę su Nikon D90 ir padarius vieną kadrą praktiškai momentiškai galima peržiūrėti nuotrauką. Su X-PRO 1 tekdavo ilgai (tikrai ilgai) palaukti, kol jis galvodavo. Nežinau kodėl tas dalykas buvo, bet taip buvo.
  Dėl fokusavimo, tai galiu dar papildyti aprašymą: pasirinkdavau fokusavimo tašką, "uždėdavau" ant judančio objekto ir sekdavau. Šie veiksmai bėdų nekėlė, tačiau nuspaudžiant užrakto paleidimo mygtuką iki galo fokusas pradėdavo "smaukytis", o vaizdas elektroniniame ieškiklyje užstrigdavo (matydavosi nejudantis vaizdas). Galų gale padarius kadrą rezultatas būdavo dažnai toks, kad objekto nuotraukoje visai nebūdavo. Naudojant optinį ieškiklį ir fotografuojant iš toliau rezultatai buvo žymiai geresni.
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2012.05.28, 18:03, rašė:
  Atskleisiu paslapti, ivairios korteles su ivairiais aparatais dirba skirtingai. 45MB/s / 0.125 = 360x.
 • AAA123
  AAA123 
    2012.05.28, 18:14, vertino: Gerai, , rašė:
  Tai gali būti, bet gi ne apie tai kalbu. Kalbu apie tai, kad naudojant, manau, ne pačią lėčiausią kortelę tekdavo laukti net ir po vieno kadro. Jei fotoaparatas jau toks įnoringas, tai reikėtų sąrašo elitinių kortelių, su kuriom jis draugauja, nes kitu atveju gali būt nusivylimų :)
 • 0144
  0144 
    2012.05.28, 18:49, rašė:
  nikonas leidzia perziureti nuotraukas dar joms nenukeliavus i kortele.
  siuo atveju kol neirase, tol neleidzia paziureti. todel korteles greitis siam aparatui gerokai svarbesnis negu nikono gaminiams.
  su geriausiom kortelem turetu buti 3x sparciau irasinejama negu su naudota testuose, atitinkamai ir laukimo laikas butu 3x mazesnis ir gal ne tiek erzintu.

  p.s. gera apzvalga :)
 • AAA123
  AAA123 
    2012.05.28, 19:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui.
  Prisipažįstu - kaltas :) Tik tokiu atveju būtų gaila, kad nusipirkus fotoaparatą negalėčiau žmoniškai naudotis jau turimomis kortelėmis. Bet kuriuo atveju, aš čia dedu minusą Fuji, o ne pliusą Nikon'ui :)
 • mister
  mister 
    2012.05.28, 20:32, rašė:
  Kodėl 0,125 ?
 • Badas
 • JoLu
  JoLu 
    2012.05.28, 18:19, rašė:
  Šis komentaras paslėptas, nes įvertintas labai blogai.
  Parodyti komentarą
 • kavolis
  kavolis 
    2012.05.28, 18:23, rašė:
  Komentaras paslėptas. Netinkama diskusija. DNFTT!
  Parodyti komentarą
 • AAA123
  AAA123 
    2012.05.28, 18:33, vertino: Gerai, , rašė:
  Komentaras paslėptas. Netinkama diskusija. DNFTT!
  Parodyti komentarą
 • JoLu
  JoLu 
    2012.05.28, 18:27, rašė:
  Deividai, esate geras posakių kurėjas...
 • kavolis
  kavolis 
    2012.05.28, 18:31, rašė:
  fotkint nemoku, tai bent pablevyzgosiu :))
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.05.28, 18:41, rašė:
  Hahaha :D
 • salomeja Feja
  salomeja Feja 
  nesiseka
    2012.06.08, 17:43, rašė:
  www.efoto.lt/node/823561 dalis kadro,apšvietimas buvo sudėtingas,susitvarko fotikas be problemu
 • baltavarna
  baltavarna 
    2012.05.28, 22:56, rašė:
  Ubago Leica :D
 • Dubh Mcmahoni
  Dubh Mcmahoni 
    2012.05.29, 01:17, rašė:
  Bet tai kaina kokia....
 • kavolis
  kavolis 
    2012.05.29, 12:43, rašė:
  teisingiau būtų sakyt "bet tai mes kokie vargšai" :))
 • Dubh Mcmahoni
  Dubh Mcmahoni 
    2012.05.29, 18:27, rašė:
  Gal žinai ir yra tiesos tavo žodžiuose, tiesiog smalsu ar labai lenkia nex'us?
 • kavolis
  kavolis 
    2012.05.29, 18:52, rašė:
  tai čia gi trys tik fotikai šiame segmenta - NEX 7, Fuji X Pro1 ir Olympus OM-D, jau ir palyginimų yra internete. Visi jie savotiškai geri. Bet pas fujį tikrai lėčiausias autofokusas + jei dar normaliai neišspręstas rankinis fokusas (kaip rašoma apžvalgoje), tai kaip ir ne visai tinka tas pasakymas "Leica ubagams"...
 • Dubh Mcmahoni
  Dubh Mcmahoni 
    2012.05.29, 20:18, rašė:
  po testų bent su triukšmais iš tiesų tvarkosi geriausia iš tavo minėtų
 • salomeja Feja
  salomeja Feja 
  nesiseka
    2012.06.08, 17:41, rašė:
  www.efoto.lt/node/822678 kaip dirba automatika...
 • rober2kas
  rober2kas 
    2012.05.29, 03:23, rašė:

  &feature=related
 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2012.05.29, 20:16, rašė:
  X-PRO1 vs NEX-7 vs OM-D ir su jumoru.

  (url)

  (url)
 • quisnox
  quisnox 
    2012.06.03, 00:37, rašė:
  Ne, aš noriu Leicos. : ) vis tiek, geresnė platforma, geri objektyvai, tikrai pilnas kadras. Na, tikras skaitmeninis Fedukas, vnž : ) o ne muilinė :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti