Nuostabusis Fujifilm X10
2012.03.31  Straipsniai:  Fotoaparato testas  17 17152
 
Fujifilm X10  

Fujifilm X10
–  geriausias fotoaparatas. Aš rimtai – tai geriausias mano bandytas kompaktiškas fotoaparatas.
Jis smarkiai išsiskiria iš gausios „muilinių“ armijos – ir kokybe ir, aišku, kaina.

Naują Fujifilm fotoaparatų klasę plačiai išgarsino prabangus  Fujifilm FinePix X100 modelis. Jį sunku priskirti prie kompaktiškų fotoaparatų, nes jame įtaisytas didelis 28 mm jutiklis ir fiksuoto židinio nuotolio objektyvas. Akivaizdu, kad X100 yra skirtas aukštą kokybę mėgstantiems fotografijos entuziastams. Fotoaparatas tiks ir profesionalams.
Mažesnis, nedidelį 10 mm jutiklį turintis X10 yra panašus į vyresnį brolį X100, tačiau jo 28–112 mm f/2-2,8 objektyvas gana universalus ir šviesus.
Kiti X serijos atstovai - tai „superzumas“ Fujifilm X-S1 ir aukštos klasės sisteminis Fujifilm X-Pro1

Fujifilm X10  fotoaparatą išbandyti paėmiau be didelio entuziazmo, tačiau džiugu, kad klydau, – X10 mane maloniai nustebino.

Fujifilm X10 Charakteristikos

Fujifilm X10
5 komentarai
Fujifilm X10 Aprašymas
Jutiklio dydis?  11 mm.
Židinio nuotolis? 
28-112 mm
LCD ekranas?  7.6 cm
Foto2
Fujifilm X10
Jautrumas? 100-3200 (12800) ISO
Foto3
Fujifilm X10
Kaina?  420*    Palyginti ⯈

Korpusas ir ekranėlis

Įvertinimas: 9/10
Atidaręs dėžutę, sudvejojau: ar šis prabangus fotoaparatas tikrai X10? Gal tai dukart brangesnis X100? Vis dėlto – tai pigesnis X10. Nepaisant žemesnės klasės, fotoaparato korpusas išskirtinai kokybiškas ir tvirtas; metaliniai ratukai puikiai atrodo, juos malonu sukinėti. Dabar jau žinau, ką reiškia ryškus užrašas ant FujiFilm X serijos fotoaparatų „MADE IN JAPAN“ – tai klasikinė kokybė. Tikiuosi, šios kokybės tradicijos FujiFilm laikysis ir ateityje.

Fujifilm X10  
Fujifilm X10  
Fujifilm X10  


Aparato ekranėlis ryškus, raiškus ir pakankamai šviesus. Ekranėlio dydis nėra rekordinis – įdėjus didesnį, tektų išmesti dalį valdymo mygtukų. Tad nepriekaištausime – fotoaparate viskas puikiai dera.
Nors X10 yra padengtas rupia faktūra, turi rankos laikiklį (grip). Fotoaparatą galima laikyti viena ranka, tačiau X10 yra mažas, o rankos laikiklis taip pat mažas, todėl pirštai greitai pavargsta.
Fotoaparate yra retas įtaisas – optinis ieškiklis. Jis malonus, šviesus, bet fotografuojant ieškikliu, ekranėlio išjungti neįmanoma, tad ieškiklis atrodo kaip nelabai reikalingas priedas. Ieškiklyje jokia papildoma informacija nerodoma.
Originaliai išspręsta fotoaparato įjungimo problema: fotoaparatas įjungiamas objektyvo židinio nuotolį pasukus iš OFF į 28 mm poziciją.
Objektyvo priekinis lęšis neužsidaro automatiškai, jis apsaugomas specialiu metaliniu dangteliu. Jį pamesti gana lengva.

Fujifilm X10  
Meniu ir valdymas

Įvertinimas: 7/10
Aparatą valdyti mygtukais patogu: yra ypač daug mygtukų, net 3 programuojami mygtukai ir režimai (Fn, C1 ir C2).
Tačiau meniu, kaip ir beveik visų šiuolaikinių fotoaparatų, kiek perteklinis, nelabai patogus. Pavyzdžiui, jutiklio jaurio skalė suskaidyta ypač smulkiomis padalomis, o  norint pasirinkti fokusavimo plotą (kai nustatytas populiariausias A režimas) tenka ilgai maigyti meniu. Mygtukas AF jokios funkcijos neatlieka. Tarkime, pasirinkus populiarų siužetinių programų režimą, programą pakeisti galima tik naršant  meniu, o 2(!) fotoaparato ratukai jokios funkcijos neatlieka. Ech... Na kada fotoaparatų valdymą ims kurti ne programuotojai, o fotografai?
Meniu grafika nėra graži, bet dar neatrodo pasenusi.
Maloniai nustebino tokiam fotoaparatui ypač tinkantis „Silent“ režimas: paspaudus ir ilgiau palaikius Disp mygtuką, fotoaparatas nustoja pypsėti ir šviesti autofokusavimo sistemą.


Objektyvas

Įvertinimas: 9/10
Objektyvo židinio nuotolio diapazonas nėra įspūdingas – tik 28–112. Tačiau šį trūkumą kompensuoja patogus panoraminis režimas ir ypač šviesi diafragma – f/2-2,8. Tokia diafragma leidžia   pakankamai efektingi „išplauti“ foną, net jei fotoaparato jutiklis nėra didelis.
Makro funkcija tik pakenčiama, veikia tik nustačius plataus kampo židinio nuotolį.

eFoto parodos nuotraukos Kauno „Akropolyje“ darytos netyčia įjungus Vivid režimą, bet jis nenuvylė.
eFoto parodos kabinimas Kauno Akropolyje. 800 ISO  
eFoto parodos kabinimas Kauno Akropolyje. 800 ISO  
eFoto parodos kabinimas Kauno Akropolyje. 800 ISO  
F/2,5, 400 ISO  
F/2,5, 2000 ISO  

Makro funkcija.  Vaizdo kokybė

Įvertinimas: 9/10
Nuotraukoms priekaištų neturėčiau. Spalvos malonios, natūralios.
Kai kada, sudėtingomis apšvietimo sąlygomis, spalvų balansas šokteli link rausvos ar melsvos.

1600 ISO  
1600 ISO  
1600 ISO  
Makro funkcija.  
2000 ISO  
2000 ISO  Jutiklio jautrio ISO testas

Į fotoaparatą įdiegta firminė FujiFilm EXR technologija. Ji, gamintojų teigimu, užtikrina ypač aukštą nuotraukų kokybę net ir esant menkam apšvietimui. EXR aprašymas skamba gundančiai, tačiau iki šiol bandytuose FujiFilm aparatuose EXR manęs labai nedžiugino. Laimei, X10 fotoaparatas nenuvilia – prietemoje nuotraukų kokybė tikrai gera. Net fotografuojant nustačius 1600–3200 ISO jautrį, spalvos intensyvios, grūdas saikingas. 6400 ISO tiks nebent interneto dienoraščiams, o 12 800 netiks niekam. Bet dėl to ir neverta priekaištauti: 12 800 ISO – tai ne kompaktinių fotoaparatų lyga.
Šiose ISO iliustracijose nuotraukos kiek pagražintas įjungus Vivid fotografavimo režimą.
ISo testas. Pilnu dydžiu  
Išdidinta. Taip iš arti atrodo 100x75 cm dydžiu atspausta nuotrauka  

Panoramos režimas

Įvertinimas: 8/10
Sony sukurtas automatinis panoramų režimas plinta kaip virusas: FujiFilm X10 taip pat turi šią patogią panoramų kūrimo funkciją. Galima užfiksuoti 120, 180 ir 360 laipsnių panoramas. Šias panoramas kurti labai paprasta: reikia pasirinkti režimą ir, paspaudus mygtuką, sukti fotoaparatą. Aišku, fotografuojami objektai turi nejudėti, nes išryškės nekokybiški kadrų junginiai.
Puikiai panoramai sukurti vieno pasukimo dažniausiai nepakanka - reikia kelių bandymų.
Panoramos režimas  
Panoramos režimas  Autofokusavimas (katės testas)

Įvertinimas: 9/10
Fotoaparatų fokusavimo spartą tikrinu su savo pagalbininke Kate. Ši murkia, zuja po silpnai apšviestą kambarį, o aš mėginu ją nufotografuoti.
X10 darbo rezultatai maloniai džiugina: fotoaparatas užfiksavo net 30 % ryškių nuotraukų! Tai atrodo nedaug, bet tokiomis sunkiomis sąlygomis įprasti kompaktiniai fotoaparatai užfiksuoja 10–20 %  ryškių nuotraukų. Tik sisteminiai ir veidrodiniai fotoaparatai gali sėkmingai sufokusuoti daugiau kaip 50 % kadrų. Taigi X10 yra akivaizdus lyderis.
F/2,2, 800 ISO  
F/2,2, 2000 ISO  
F/2,8, 3200 ISO  


Geriau, aišku, katę ganyti sekėsi dienos šviesoje
 •   Ganiau Katę
  ro.: Ganiau Katę (Ir testavau dar vieną fotiką. Geriausia mano b...)   FOTOISTORIJA [5]
     5
     ro.

  Rodyti seriją
ro.: Ganiau Katę (1 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (2 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (3 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (4 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (5 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (6 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (7 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (8 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (9 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (10 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (11 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (12 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (13 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (14 nuotrauka)
ro.: Ganiau Katę (15 nuotrauka)


Fotografavimas serijomis

Įvertinimas: 5/10
Kaip ir visi kompaktiniai fotoaparatai, X10 turi gana lėtą kontrasto nustatymo autofokusavimo sistemą. Pavienius kadrus jis fokusuoja pakenčiamai, o judančių objektų X10 fotografuoti sekdamas autofokusu, negali. Tad nesigundykite šio fotoaparato 10 kps (kadrų per sekundę) fotogarafavimo sparta. Bet šį režimą galima panaudoti fotografuojant kadrų serijas. Fotoaparato objektyvas priartina kukliai, tad „medžioti“ galėsite tik ypač drąsius paukščiukus.
Daryta greita kadrų serija. Išlaikymas: 1/1000s  
Daryta greita kadrų serija. Išlaikymas: 1/1000s  
Daryta greita kadrų serija. Išlaikymas: 1/1000s  

Filmavimas

Įvertinimas: 8/10
Fotoaparatas filmuoja Full HD kokybe. Yra ir spartaus filmavimo prastesne kokybe (640 x 480, 70 kps) režimas.
Filmuojant veikia vaizdo stabilizavimo sistema, galima keisti židinio nuotolį.
Autofokusavimo sistema veikia greitai, bet  garsokai, nervingai šokinėja aplink fokusuojamą objektą. Gūdesnėje prietemoje (5 metrai nuo 100 W lemputės) fotoaparatas filmuodamas atsisako fokusuoti.

Nuotraukų peržiūra

Įvertinimas: 9/10
Nuotraukos vartomos ypač greitai. Yra atskiri informacijos rodymo ir nerodymo, didinimo, mažinimo mygtukai – tai labai patogu. Nuotraukų serijos grupuojamos į paketus.
Deja, nepavyko rasti nuotraukų grupių trynimo funkcijos – užpildytoje kortelėje nuotraukas teks trinti po vieną. Greičiausiai tokia funkcija yra, bet dėl painaus fotoaparato valdymo daugumai naudotojų jos nepavyks aptikti.

Kitos ypatybės

Įvertinimas: 6/10
Akumuliatoriaus talpa gana kukli. Tokios klasės fotoaparate šis turėtų būti didesnis.
Galima fokusuoti rankomis, tačiau sukti mažą ratuką tikrai nepatogu.
Sėlina  
Fotoaparate įtaisyta mažytė blykstė ir už ją žymiai naudingesnė išorinės blykstės jungtis.

Išvados

Išvados trumpos: jei vertinate kokybę, reikia pakankamai mažo ir universalaus fotoaparato, tai FujiFilm X10 - gal būt geriausias pasirinkimas.

Fujifilm X10 patiko

 • Kokybiškas, tvirtas korpusas
 • Spartus fokusavimas
 • Nuotraukų kokybė

Fujifilm X10 nepatiko (pageidavimai)

 • Objektyvas galėtų būti „platesnis“
 • Meniu galėtų būti paprastesnis
 • Optinį ieškiklį pakeisčiau atlenkiamu ekranėliu

p.s. Brokas

Pasirodo, fotoaparatas turi konstrukcinį jutiklio broką: ypač šviesūs taškai nuotraukose gali „išdegti“, virsti baltais burbuliukais.
Pvz., http://www.dcresource.com/news/newsitem.php?id=4467.
Peržiūrėjau šimtus savo su X10 padarytų nuotraukų, bet šių trūkumų nepamačiau. Greičiausiai brokas išryškėja tik kai kuriose naktinėse nuotraukose. Šitos problemos labai nesureikšminčiau. FujiFilm pranešė, kad būsimi X10 fotoaparatai bus be broko.

Alternatyvos

Su šiuo fotoaparatu galėtų lygiuotis nebent Canon PowerShot G12, tačiau jis išleistas gerokai seniau ir visomis savybėmis kiek nusileidžia X10. Panašus  Nikon Coolpix P7100 yra kiek „mandresnis“ - turi sukiojamą ekranėlį ir universalesnį, bet ne tokį „šviesų“ objektyvą.
Norintieji sutaupyti rinksis vos paprastesnius, pigesnius ir mažesnius Panasonic LX5, Olympus XZ-1, Samsung EX-1. Šių fotoaparatų palyginimas.
Visi rekomenduojami prabangesni kompaktiniai fotoaparatai.
Su kompaktiniais fotoaparatas jau gali konkuruoti ir mažesni sisteminiai fotoaparatai, ypač Panasonic GF3 (ir GF5), komplektuojamas kompaktišku zoom objektyvu yra net mažesnis už X10.
Rekomenduojami sisteminiai (apie 1600 Lt).

Ignas Urbonas


Komentarai
Turinys
 • Ssaimonas
  Ssaimonas 
  nesiseka
    2012.03.31, 18:44, rašė:
  Tik kates ir fotografuoti nereikalingas vaizdo ieskiklis, pabandykit fotografuoti ziema kalnuose, ar vasara sauleta diena, tada ir suprasit ar reikalingas vaizdo ieskiklis. Mano supratimu, tai nors paauksuota ir super duper, bet jei be vaizdo ieskiklio prasta ir niekam tikusi muiline.
 • Dark Schneider
  Dark Schneider 
    2012.04.02, 09:03, rašė:
  Taigi su ieškikliu.
 • Ssaimonas
  Ssaimonas 
  nesiseka
    2012.04.02, 11:23, rašė:
  Tai ir labai gerai, kad su ieskikliu, as apie tai, kad bandoma sakyti jog jis nereikalingas
 • kavolis
  kavolis 
    2012.03.31, 21:55, rašė:
  Įdomi situacija su high-end muilinėmis. Kainos tokios, kad jau kaip ir užtektų sisteminiam... ar entry level veidrodiniam. Privalumas faktiškai lieka tik vienas - TIKRASIS kompaktišumas ( o ne sisteminių deklaruojamas) ir viskas-viename fotoaparatas (t.y. kai žmogui giliai iki lemputės kažkokie rūpesčiai a la "reikia objektyvo gamtai-makro-portretams-architektūrai fotografuoti, ką pirkt" ;). Fuji čia surizikavo gerai, tiek su šiuo modeliu ir dar labiau su X-S1. Aišku, stilius - tikrai stipriausia pusė pas Fuji, lyginant su visais high-end muilinių gamintojais.
 • mjupower
  mjupower 
    2012.04.01, 00:49, rašė:
  Ko gero pats idealiausias skaimeninis fotoaparatas fotografuojant žmones gatvėse, renginiuose ar kitoje neformalioje aplinkoje neatkreipiant į save dėmesio. Šviesus vidutinis zoom'as, puikus bokeh, fujinon stiklas.. ir svoris kameros nevaikiškas nors ji labai miniatiūrinė..
  Video pakenčiamas.. Čia viskas mano daryta su Fujifilm X10 youtu.be/eZHkygW-jig
 • M8Q
  M8Q 
    2012.04.01, 13:24, rašė:
  RETORINIS KALAUSIMAS :) kodėl 80% muilinių (atsiprašau kompaktinių fotoaparatų)  bandoma ant kačių ? gal reik jau įtraukt jau kaip oficialų "Katės" testą/rodiklį?   :)
 • PixelOnMars
  PixelOnMars 
    2012.04.01, 13:42, rašė:
  Gal todėl, kad:
  - katė yra paprastai kailiniuotas padaras ir kailio/plaukų tekstūra labai gerai parodo jutiklio galimybes;
  - katė paprastai yra judrus padaras ir labai neblogai tinka autofokuso testui;
  - gal Ignas tiesiog neturi kito tokio kailiniuoto ir judraus padaro :)
 • M8Q
  M8Q 
    2012.04.01, 13:50, rašė:
  tai aš ir sakau kad galėtų būti toks rodiklis :)
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2012.04.01, 20:02, rašė:
  Tai pas Igną, "katės testas" jau kaip ir standartas, kiek pastebėjau :))
 • Grigas
  Grigas 
    2012.04.01, 14:32, rašė:
  ačiū už testą... aš ir nieko perdaug nesitikėjau iš šios muilinės... alia gal ir tikrai ji geresnė, nei galima tikėtis... :)
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2012.04.01, 18:12, rašė:
  O, matyti vaizdai :)
 • Axas
  Axas 
    2012.04.02, 08:29, rašė:
  Geras daiktas, turiu :) Aišku turi ir savo minusų kuriu vieną žadėjo FujiFilm sutvarkyt pakeisdama sensorių. Bet šiaip labai patenkintas puikus buitinis-kelioninis advance aparatas. Na, o miesto\gatvės fotografijai jis vis gi lėtokas nors ir tylus, bei mažas.
 • margoB
  margoB 
  nesiseka
    2012.04.04, 18:02, rašė:
  ar geriau nežiūrint į kainą nei x-100???
 • Axas
  Axas 
    2012.04.04, 22:17, rašė:
  :) ne, nors viena privalumą turi, ypač praverčianti kelionėse, tai zoom'ą :)
 • Badas
  Badas 
    2012.04.02, 12:49, rašė:

  Zoomo diapazona 28-112mm vadinciau ne "neispudingu", o "optimaliu". Tai yra pakankamas minimumas eilinio zmogaus poreikiams ir tuo paciu maksimumas optinei sistemai, kad ji butu pakankamai sviesi, pakankamai gera ir ne pernelyg griozdiska.

  Platesnio kampo nebuvimas nera trukumas, nes kitaip iskart klausimas: o ka aukotum? Kokybe? Kompaktiskuma? As tai nieko neaukociau.

 • holms
  holms 
    2012.04.08, 14:25, rašė:
  deletanto zodis: paziurejus i kaina vis dar negaliu apsisprest ar muiline uz 400eu ar d300s uz 1000eu...?
 • tadophoto
  tadophoto 
    2012.09.14, 21:13, rašė:
  Kas žino ar šiuo metu perkant x10 bus galima nusipirkti modelį su pakoreguotu sensoriumi, kuris buvo brokuotas? Internete galima rasti daug nusiskundimų dėl išdegusių plotų, čia radau lietuvaičio komentarą  http://www.dpreview.com/news/2012/04/26/Fujifilm-X10-white..

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti