Pentax K-7 pastebėjimai
Pentax K-7  

Pentax K-7'uką turiu nepilną savaitę. Kol kas, kartu su savo antra puse, skaitliuką spėjome prasukti šiek tiek virš 1600 kadrų.
Manau laikas pasidalinti pastebėjimais.

Autofokusas

Autofokusas - ko gero labiausiai Pentax vartotojų lauktas autofokuso patobulinimas, mano subjektyvia nuomone, yra AF-S režime, tuo tarpu AF-C neturėjau galimybių tvarkingai ištestuoti, o bėgantį vaiką gaudyti dar, matyt, nėra sukurta pakankamai gerų sistemų.
Nesenai Imaging Resources darė k-7 testą ir matavo AF greitį su ta pačia sigma kurią naudoja visom sistemoms testuoti. Jei jums reikia AF greičio skaičių, tai pilnus galite rasti www.imaging-resource.com svetainėje.
Pagal jų testus, nuo paspaudimo iki pilno AF ir fotografavimo(AF-S režimas) trunka:
Pentax K-7 - 0,093s
Canon EOS 50D - 0,131s
Olympus E-3 - 0,135s
Canon EOS 500D - 0,159s
Pentax K20D - 0,174s
Sony DSLR-A700 - 0,180s
Sony Alpha DSLR-A900 - 0,183s
Nikon D700 - 0,197s
Canon EOS 5D Mark II - 0,206s
Nikon D90 - 0,208s
Nikon D300 - 0,227s

Rimtus K-7 AF-C testus atliko vienas fotografas/beta testuotojas. Rezultatus galite rasti čia:
falklumo.blogspot.com/2009/06/k-7-and-its-continous-autofocu...
Trumpai - fotografuojant atvažiuojančią mašiną per nustatytą laiką, gerų kadrų kiekis atitinka Nikon D300 rezultatus.

Autofokuso greitis šviesioje aplinkoje ir su Pentax K20D nebuvo problema, bet, esant prastam apšvietimui, prasidėdavo ilgos fokuso paieškos. Besinaudojant K-7, tokių paieškų nepastebėjau. Fokusas veikia greitai ir esant prastam apšvietimui, sulėtėjimas yra minimalus. Tam dėkoti galime geresniems AF algoritmams bei AF pagalbinei lemputei.
Pagalbinė lemputė paprastai naudojama gan konservatyviai: įsijungia tik tiek, kiek reikia, ir kuo geresnis apšvietimas, tuo trumpiau ji būna įjungta.

Pentax K-7 viršus  
Autofokuso tikslumas dar nenuvylė - specialiai atlikau testą, naudodamas skirtingą apšvietimą: natūrali šviesa, silpna kaitrinė, silpnos dviejų skirtingų atspalvių fluorescensinės; fokusavau su FA50 pilnai atidaryta f/1.4 diafragma ir nepastebėjau jokio netikslumo.

Apibendrinant, AF-S režime K-7 ne tik prilygsta, bet dažnai ir lenkia konkurentus. AF-C mažai testavau, bet manau, jog vien tankesnis taškų išdėstymas bei spalviniai sensoriai sudėtingesnėse situacijose turėtų privalumą suteikti D300.

Triukšmai

Triukšmai labai panašūs į Pentax K20D, prie žemesnių ISO skirtumas niekinis. Vėliau K-7, mano supratimu, duoda šiek tiek daugiau šviesumo intensyvumo triukšmo, bet mažiau spalvinio, bei gerokai mažiau "ornamentų" triukšmo (banding). Objektyviai lyginti su K20D yra labai sunku, nes skiriasi triukšmų šalinimo algoritmai, o be to, K20D visiškai išjungti triukšmų šalinimo prie aukštų ISO net ir neįmanoma (netgi RAW). Nemažą įtaką triukšmams daro aštrumo nustatymai.
Gal sugalvosiu dar kokią daugmaž "teisingą" testavimo metodiką, bet jei objektyviai žiūrint - triukšmo vos vos daugiau, tačiau jis "gražesnis", mažiau rėžiantis akį. Savo poreikiams drąsiai naudoju ISO1600, bei, esant reikalui, nevengčiau naudoti ir ISO3200.
Papildymas: sugalvojau metodą K20D triukšmų šalinimui apgauti :) Fotografavau su ISO400 ir ekspokorekcija iki -3, vėliau RAW failą stumtelėjau 3 stopais ir gavau ISO3200 grubų ekvivalentą. Abiejų fotoaparatų rezultatai buvo vienodi ir negaliu išskirti vieno ar kito "laimėtojo". Toks metodas nuo tikro ISO3200 naudojimo skiriasi tuo, kad sumažinami triukšmai tamsiose vietose, padidinami triukšmai šviesiose, bei prarandama šiek tiek dinaminio diapazono. Šalutinis šio testo pastebėjimas - K-7 su analogiškais parametrais piešia šiek tiek labiau pastelines spalvas.
Smalsesni originalius RAW failus gali palyginti patys. Atsisiųsti (dideli failai!):
Pentax_K-7_400+3.DNG.rar
Pentax_K20D_400+3.DNG.rar
(DNG formatas, +sinchronizuotas WB bei ekspozicija, pakelta per 3 su camera raw)

Kaip atrodo Pentax K-7 triukšmai galima pažiūrėt čia:
www.imaging-resource.com/PRODS/K7/K7A.HTM
www.photographyblog.com/reviews/pentax_k7_review/image_quali.../

Problemos

O kurgi jų nebūna ;)
Man nepatinka tai, kad nebegalima AF mygtuko nustatyti, kad jis gražintų fokusavimo tašką į centrinį.
Taip pat nepatinka tai, kad, fotografuojant RAW rezimu, RAW mygtukas keičia rėžimus tarp RAW bei RAW+, tačiau neduoda pasirinkti vien JPEG.
Dar radau Hyper program režimo klaidą, kuri pasireiškia, kai yra įjungtas auto-ISO ir, esant geram apšvietimui, pereinama į Hyper- Tv režimą. Aparatas neleidžia padidinti išlaikymo daugiau, negu eksponometras leistų, naudodamas ISO100 bei F5,6 diafragmą (kai auto ISO yra 100-1600). tikėsimės, šią bėdą ištaisys kitame atnaujinime, nes tai, iš principo, panaikina šio rėžimo privalumą prieš konkurentus.

Užuolaidėlės ir veidrodis

Čia įvyko vieni geriausių atnaujinimų - ir ne tik dėl dvigubai greitesnio nuolatinio fotkinimo (pagal I.R. testus k20'ukas šaudo 2,75, o K-7 5,21 kadrų per sekundę greičiu).
Greitesnis veidrodžio mechanizmas smarkiai sutrumpina tamsaus ieškiklio laiką, gerokai greičiau vyksta bracketingas, o padidintas užuolaidėlių greitis leidžia fotografuoti atviresne diafragma intensyvioje šviesoje.
Bet tai tik dalis džiaugsmo - visa tai atliekama TYLIAI. K-7ukas, kiek man teko girdėti (tiesiogine žodžio prasme), yra tyliausias veidrodinis fotoaparatas. Tai įvertins fotografuojantys gatvėje, makro padarus ar renginiuose, kur garsas/dėmesys nepageidaujami.
Manau bus ne vienas profesionalus vartotojas, kuris K-7 su keliais limited fixais turės kaip "gatvės" fotografijai skirtą aparatą, kad nereiktų tampytis sunkios FF technikos bei gąsdinti žmones su 70-200 'elkėmis'.

Expozicijos matavimas

K-7-uke ekspozicijos matavimas skiriasi nuo Pentax K20D-uko. Ankstesni Pentax gaminiai naudojosi taisykle - jei abejoji, tamsink. Šis aparatas turi daug matavimo zonų, taigi lengviau gali nustatyti intensyvios šviesos šaltinio dydį, ir drąsiau leidžia išdeginti atskiras nuotraukos dalis. Rimtų testų matavimui nedariau, taigi galiu kalbėti tik iš bendros patirties, be to, manau, kad, norint pilnai suprasti fotoaparato ekspozicijos matavimo niuansus, reikia fotografuoti ilgiau ir įvairesnėse situacijose. Atsižvelgiant į šiuos apribojimus, pirmas įspūdis, kad dabar lygius fotoshope tenka koreguoti daug rečiau, negu su k20uku. Tačiau esu turėjęs ir problemų, fotografuojant ekstremaliomis sąlygomis,- spot metering, sekant vaiką skrendantį lynu, kai nuolatos smarkiai keičiasi tiek vaiko, tiek fono apšvietimas. Bet galiu pasakyti, kad matavimas pagerintas.

Horizonto tiesinimas

Horizonto tiesinimas - tai dar viena naujovė, leisianti mažiau sėdėti prie kompiuterio, tiesinant horizontus. Virtualaus horizonto funkcija nėra didelė naujovė DSLR pasaulyje, tačiau K-7 yra vienintelis aparatas, kuris gali ne tik pasakyti, kad horizontas kreivas, bet dar ir jį automatiškai patiesinti.
Patiesinimas atliekamas pasukant sensorių prieš pat fotografavimo momentą. Padidėjusio užlaikymo ar kitų minusų, naudodamas šią funkciją, nepastebėjau, o ji netgi netrukdo kartu naudotis ir integruotu stabilizatoriumi, kuris šiai funkcijai ir skirtas.
Pavyzdys, ką matau ekrane ir kokie gaunami rezultatai:

Horizonto tiesinimas  
Horizonto tiesinimas


Kaip matome, Lego namelis buvo ne visiškai tiesus, ir ši funkcija tai išryškina. Pirmame kadre fotoaparatas yra daugmaž tiesus ir pataisymai minimalūs. Antrame jį kiek daugiau pakreipiau, bet aparatas sugebėjo gauti identišką pirmai nuotrauką. Toliau aparatas „verčiamas" labiau, bet aparatas vis vien stengiasi patiesinti tiek kiek leidžia jo galimybės. Ties ~45 laipsnių kampu aparatas nebežino, i kurią pusę reikia tiesinti ir to nebedaro, tačiau, pavertus toliau jis suvokia patekęs į portretinį režimą ir funkcija toliau sėkmingai veikia.

Kitos naujovės

Ieškiklis apima 100% kadro ir yra pakankamai tamsintas, taigi sąlyginai gerai matosi ryškumo zona bei nelieka nepastebėtų "galūnių".
Padidintas viršutinis ekranėlis dabar rodo tiek ISO, tiek likusių kadrų kiekį (senesniuose modeliuose tekdavo rinktis tarp vieno iš šių)
Gerokai patobulintos nuotraukų tvarkymo fotoaparate galimybės, dabar, nuobodžiaujant kelionėje, galima iš karto atlikti nemažai post proceso - "kropinimas", pasukimas, sumažinimas, daug filtrų bei kiekvieno iš jų pagerintos valdymo galimybes.
Dar geresnės JPEG valdymo galimybės, dar daugiau nustatymų, leidžiančių reguliuoti ne tik spalvų perteikimą/kontrastą/aštrumą, bet ir kontrasto nustatymus, pagal nuotraukos dalies šviesumą.
Geresnis Live view režimas, kuris dar turi ir porą "muiliniškų" fokusavimo režimų (kontrastinis bei veido atpažinimo), histogramą. Aš live view naudoju itin retai, tai per daug nesigilinau.
Filmavimas. Čia, ko gero, reiktų atskiros temos, bet jei trumpai, tai filmuoja, tai daro kokybiškai, visais 30 kadrų per sekundę. Diafragma arba automatinė, arba nustatoma prieš pradedant filmuoti, išlaikymas/ISO - automatiniai. Bandžiau filmuoti su nešokinėjančia diafragma turinčiais objektyvais ir keisti ją filmavimo metu. Jei ją keiti pakankamai lėtai, tai galima keisti ryškumo zoną neįtakojant bendro kadro šviesumo. Įdomesnis filmukas su K-7 -


Stabilizatorius patobulintas fotoaparato pasukimo neutralizavimu, kuris atsiranda stipriau spaudžiant fotografavimo mygtuką. Taip pat, stabilizavimas veikia labai gerai filmavimo metu - nesunku filmuoti su 135mm židinio nuotoliu (200mm ekvivalentas) ir vaizdas lieka stabilus.
Pagaliau atsirado mirror lock up režimas, kuris iki šiol buvo tik su taimeriu ar nuotoliniu pulteliu.
Baterija talpesnė ir laiko ilgiau. Aš nesinaudoju gamintojo rekomendacijomis krauti akumuliatorių pilnai, taigi pirmą syk kroviau ~3 valandas ir man pavyko užfiksuoti >1000 kadrų iki kito krovimo.
Pagerintas atsparumas lietui/dulkėms bus tik į naudą(nors k20d neturėjo problemų su lietumi). Įdomu dar ir tai, kad Pentax garantuoja teisingą veikimą prie -10C temperatūros. Mano žiniomis tai pirmasis veidrodinis kuriam yra garantuojamas veikimas neigiamoje temperetūroje. Matyt kompanija labai pasitiki apsauga nuo kondensato, kuris kartu su šalčiu greitai gali užmušti aparatą.

Dar netestavau darbo su blykste, taip pat nebuvau dideliame šaltyje ar karštyje, nebandžiau kompozicijos mikro korekcijų naudojant sensoriaus pastūmimą, neturiu dar ir battery grip'o. Taip pat kol kas dar mažai naudojausi senais(M42 ar kitais manual) objektyvais. Nežaidžiau ir su kai kuriomis dar iš k20d atėjusiomis funkcijomis kaip multi expo, timelapse.

Ankstesni pastebėjimai

Pentax k-7 baltos spalvos balansas
www.efoto.lt/forumas/pentax_k_7_baltos_spalvos_balansas...

Pentax k-7 HDR funkcija
www.efoto.lt/forumas/pentax_k_7_hdr_funkcija

Plačiau apie Pentax K-7: www.efoto.lt/naujienos/pentax_k_7 ir

Pentax K-7
11 komentarų
Pentax K-7 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm.
Vaizdo taškai? 
14.6 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Pentax K-7
Jautrumas?  100-6400 ISO
Foto3
Pentax K-7
Kaina?  620*    Palyginti ⯈

Video

Čia yra trečiasis (1 salone prieš perkant ir 1 prieš šį, Trakuose) mano video, darytas su k-7, taigi nieko ypatingo, o dar ir vimeo kokybę sumažino. Tačiau norintys pilnos kokybės, gali parsisiųsti pilną klipą iš vimeo (nuoroda dešineje, apačioje), jis užima 171MB ir ten bus laikomas savaitę nuo įdėjimo.

Laurynas
testas, apžvalga, test, review ;)

Komentarai
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2009.08.25, 17:31, rašė:
  Dėkui už triūsą. Įdomu buvo pasiskaityti. Laikas jau ir Olympusui kažką panašaus kurti :)
 • 0144
  0144 
    2009.08.25, 21:59, rašė:
  taigi yra E-3
  na, galetu mazesni padaryti, nes dabar biski nesamone kai E30 didesnis uz K-7, nors su mazesniu sensoriumi, mazesniu atstumu tarp sensoriaus/objektyvo ir be fokusavimo variklio bodyje. ypac kai olympus paprastai stengiasi gaminti mazus fotikus.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2009.08.26, 08:47, rašė:
  Gabaritus aš ir turėjau omenyje. Bet ne tik. Oly labai reikėtų fokuso pašvietimo lempos. Jei Pentax neuzurpavo, galėtų pasiskolinti ir horizonto tiesinimo mechanizmą. Labai praverstų.
 • Edgaras Anisimenko
  Edgaras Anisimenko 
    2009.08.26, 09:18, rašė:
  va va, as laukiu arba E-3 evoliution kur greitu metu turbut pasirodis, kad sis dalykelis atsirastu (lempute) arba bent jau kitais metais, kai iseis E-5 (ar 4)
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 09:55, rašė:
  uzsipatentavo sita funkcija garantuotai, bet patentais kompanijos uz tam tikra mokesti dalinasi.

  nemanau kad ultrasonine sensoriaus valymo funkcija buvo nepatentuota - olympus ja, matyt, pardave pentax'ui

  taip pat multi-coated technologijos ilga laika pentax'ui pelna nese su kiekvienu parduotu canon/nikon ir kt objektyvu
 • Julius Šeškauskas
  Julius Šeškauskas 
    2009.08.25, 18:04, rašė:
  Labai  malonu matyti rezultatus , geri fotoaparatai lenda lauk ;) Filmuodamas galėjai pakeisti fokusuojama objektą, ir pasiskūsti kurios knopkės nevietoje , ar kuris pirštas netelpa ant aparato ;) Daugiau puiki apžvalga, beja kurie objektyvai svorio centrą numuša į priekį?
 • LosT
  LosT 
    2009.08.25, 18:15, rašė:
  50-135mm
 • 0144
  0144 
    2009.08.25, 21:52, rašė:
  pritariu, gripo norisi :)
  kita vertus ant kaklo su 50-135uku daug patogiau uz k20uka guli
 • Marikas
  Marikas 
    2009.08.25, 19:20, rašė:
  Malonu buvo paskaityti apžvalgą, atrodo tikrai Pentax padarė didelį kokybinį šuolį ir svarbiausia išsprendė savo silpniausias vietas. Atrodo jame yra viskas ko reikia reikliam mėgėjui. Svajosiu dabar apie šio fotoaparato įsigyjimą.
 • Domast
  Domast 
    2009.08.25, 19:57, rašė:
  paprastai ir aiškiai :) šaunuolis
 • m.
  m. 
    2009.08.25, 22:22, rašė:
  jo, ir nebereiks manes kamantineti ~:)
 • leoxc
  leoxc 
    2009.08.25, 20:08, rašė:

  kokybė ir kaina suderinta

 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2009.08.25, 20:49, rašė:

  Čia cituojami įdomūs fokuso greičio testo rezultatai. Pagal juos K20D greičio nelabai reikėjo tobulinti, nes jis ir taip profus lenkė :))

 • 0144
  0144 
    2009.08.25, 21:51, rašė:
  prie gero apsvietimo visi gerai fokusuoja, o D300 tiesa sakant netgi letokas lyginant su kitais pilno AF rezimu(pereje nuo D2X tuo skundesi)

  neuzmirskim jog profai dar ir objektyvus su ziediniu USM naudoja - cia testai daryti su vienoda sigma visoms sistemoms, kad eliminuoti objektyvo(didele) itaka
 • eKG
  eKG 
    2009.08.25, 20:50, rašė:
  Dabar jie visi geri. (-:
  Dėkui už apžvalgą. Atrodo, kokybiškas ir patikimas darbas. O jei kas nors norėtų daryti objektyvų apžvalgas, būtų išvis puiku... (-:
  Na bet kuriuo atveju dėkui. (-:
 • Žygimantas Panda
  Žygimantas Panda 
    2009.08.25, 21:15, rašė:
  gera apžvalga ;) , jei būčiau fotoaparatą pirkęs daug vėliau tai būtų buvęs šis pentax ;), na o dbr džiaugiuosi savo nikon d90 ;)
 • Giedra70
  Giedra70 
    2009.08.25, 22:29, rašė:
  Patiko +++. Daugiau tokių apžvalgų
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 00:07, rašė:
  beja, dabar shutteris perlipes 2800 kadru ir galiu siek tiek papildyti:
  kaip domejosi Julius - knopkes vietoje, man sis isplanavimas patinka labiau negu k20d, bet pilnai iprasti reiks dar kokio menesio.

  filmuoti irgi smagu, ir netgi lengviau negu tikejausi. netgi galvoju kaip cia normalu stereo mikrofona nebrangiai nusipirkus ir kad aparatas idiotiskai neatrodytu :)

  horizonto tiesinimas bei virtualus horizontas tikrai(ne tik teoriskai) sumazina laika prie photoshop

  radau dar ir viena problemele - AF sistema pasimeta kai tiesiogine saule apsviecia AF sensoriu(nebutinai pasirinkta taska). su k20d ant sito greblio nebuvau uzlipes, bet toks kadras retas, taigi nezinau kaip su kitais modeliais. pastebeta fotografuojant panasias nuotraukas, ir veliau specialiai testuojant:
  saule  

 • m.
  m. 
    2009.08.26, 08:53, rašė:
  dėl af sensoriaus apšvietimo - buvo visuose aparatuose šitas dalykas. bet tam išgauti reikia ne tik tiesioginės kontros - o dar ir tam tikru kampu.
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2009.08.26, 00:45, rašė:
  Pentax K20D - 0,174s
  Nikon D700 - 0,197s
  Canon EOS 5D Mark II - 0,206s

  Va che tai geras :DDDDDDDD

  suprantu kad uztenka nueit i prietema ir bus aisku kas yra kas, bet geroi sviesoi.... arba testas neteisingai atliktas..
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 00:58, rašė:
  cia visai logiska - canon jungciai sigmos eina su integruotu varikliu, kuris letesnis uz bodyje esanti pentax'u varikli, o nikD700700/D300 autofokusas savo pajegumus atskleidzia AF-C rezime, tuo tarpu AF-S jis niekuo neisskirtinis - bent jau nemazai testuotoju taip sako

  imaging resource - mano supratimu viena techniskiausiu svetainiu ir ju testai buna tikrai neblogi. paziurek pilna ju review, apie autofokusavima jie ir daugiau raso
 • LosT
  LosT 
    2009.08.26, 02:25, rašė:
  Tik nesuprantu kaip jie ten ISO testuoja, IMHO ISO 1600 dažniausiai ir naudojamas kad fotografuoti prie blogo apšvietimo o ne gerai apšviestus stendus...
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 07:37, rašė:
  testuoja taip, kad nesunku butu lyginti su zemo ISO testais
 • LosT
  LosT 
    2009.08.26, 15:14, rašė:
  Bet iš tokių testų jokios naudos nes jie neparodo realaus highISO darbo. Kiek man teko fotografuoti su k-7 ISO1600 taip gerai dar niekada neatrodė.
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 15:39, rašė:
  tokie testai tinka daugumai juos ziurinciu, taciau nei viena didele svetaine netestuoja high ISO taip, kad nebutu prie ko prisikabinti.

  as puikiai zinau kad tamsoje viskas kitaip, todel pats testavau patamsyje su gana ilgu islaikymu ir taip, kad nebutu jokio NR - paziurek i prikabintus RAW failus.
 • LosT
  LosT 
    2009.08.26, 16:30, rašė:
  Taip, principas gan įdomus, bet tavo nuotraukose 50% (juodas fonas) yra nepakankamai eksponuoti, juose išvis nera detalių, todėl kai pakeliama ekspozicija, fonas taip ir lieka juodas, ten praktiškai nera triukšmo. IMHO tokia pat nuotrauka padaryta su ISO1600 turėtų daugiau detalių ir triukšmo juodame fone, atitinkamai ir nuotraukos dinaminis diapazonas būtų didesnis nei prie ISO400 su ekspokorekcija 3...
  IMHO butent šešeliose tas triukšmas ir yra labiausiai pastebimas. Bendrai testas labai patiko. :)
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 17:03, rašė:
  bet pripazink, kad tamsiu vietu su detalemis(plunksnos) daugiau negu kituose testuose ;)
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2009.08.26, 11:12, rašė:
  O tau pentax nemoka už tokius straipsnius?
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 11:35, rašė:
  man ar imaging-resources kurie siuos skaicius gavo?

  p.s. jei moketu, tai nebutu "problemos" srities
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2009.08.26, 11:51, rašė:
  Problemos sritis visada turi būti,tobulų daiktų nebūna,viskas atrodytų per daug netikra,pats turėjau k20d ir ne viena esu jų sutaisęs,kai neapsiėmė taisyti joks meistras Vilniuje..Vis žadu ta visa aprašyti ir įdėti čia,bet vis laiko nerandu tam...o tu nemanai pavyzdžiui kad ir tam pačiam imaging-resources straipsniai gali būti užsakyti? ir pagražinti pagal kažkokio brando užsakymą?kaip sakoma pagaminti gali bet kas,o parduoti jau reikia turėt sugebėjimų:)
 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 13:21, rašė:
  pentax marketingas niekam tikes, labai abejoju ar jie sugebetu ikalbeti ko gero didziausia testavimo svetaine rasyti nesaliska straipsni.
  dpreview daznai susilaukia kritikos del nepalankumo canikon alternatyvoms, bet apie imaging resource taip dar negirdejau.

  be abejo, kiekvienas pozityvus pentax review daznai susilaukia kritikos is zmoniu kuriems sunku pripazinti jog aprasomas aparatas yra geresnis uz canon ar nikon alternatyvas. o realybeje visi gamintojai pastoviai persokineja vienas kita ir "geriausias" is ties yra geriausias keliems menesiams iki konkurentu atsako.

  paziurek tarkim ir to paties pentax skaitmenine istorija:
  istD - savo laiku superinis gaminys, naudojantis geriausia to meto sensoriu ir kompaktiskiausias bei su vienu geriausiu(ar paciu geriausiu?) viewfinderiu savo klaseje.
  veliau uzpjautas per fokusavimo/expozicijos trukumus ir geresnius pasirodziusius aparatus.

  k10d - bestseleris naudojantis geriausia tuo metu sensoriu, su iki tol tik profesionalams prieinama savybe kaip atsparumas aplinkai, visu isgirta ergonomika bei stabilizatoriumi, dulkiu purtymu ir kitomis naujienomis.
  veliau uzpjautas del leto AF, FPS, o veliau ir del senstelejusio sensoriaus.

  k-20, tas pats ergonomiskas korpusas, geriausias savo metu sensorius(realios rezoliucijos prasme ir iki siol dar APS-C nepralenktas), isgirtas del mazu triuksmu.
  veliau uzpjautas del leto AF, FPS, o maziau ismananciu dar ir del triuksmu

  k-7, kaip ir pirmtakai yra siuo metu giriamas del visu jo patobulinimu bei inovaciju. veliau bus pradedamos akcentuoti problemos, o atsiradus geresniems konkurentu gaminiams bus akcentuojamos visos nors kiek pas konkurentus geresnes vietos.

  siai dienai 50D<k-7><K-7<D300s - taip teigia praktiskai visi review.
  kai iseis 60D, gal jis bus geresnis.
  o jei kompaktiskumas labai svarbu, tai konkurentu visai nera.
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2009.08.26, 14:00, rašė:
  Dėl kompaktiškumo aš ir nepirkau k7 nes jis mano rankom per mažas,o laukiau kol jį išleis ne ką mažiau už visus kitus pentaxistus :)nesu jokio brando fanatas ir nežinau jų visų istorijos...kiekvienas perka pagal poreikį,bei patoguma,o tos visos smulkmenos..ai palikim jas testuotojam,vistiek skirtumus plika akimi sunku įžiūrėt...o kam tos smulkmenos taip svarbu,jie tau už šį straipsnį tikrai padėkos ir man visai smagu buvo pasiskaitinėti :)
 • Svečias    2009.08.26, 20:41, rašė:
  pentax k20 iso daugiau uz 400 is viso neverta kelti,jo fokusas letas kaip nezinau kas,su kokiom dar cia sigmom testai ir kam jie tokie reikalingi????ta stabilizacija is vis nieko baveik neveikia,net neverta butu lyginti su canon is ar nikon vr!!!o tas 50 135 stiklas dar leciau veikia uz kitini.sekimo funkcijos jis isvis neturi,nes ten neseka o daug kartu suveda fokusa!is karto matosi kad nesi laikes nei kito fotiko isskyrus pentax,matyt profai siaip sau naudoja nikon ir canon daugumoj.pats turiu k20d ir kai palaikiau kitu brandu fotikus per penkes min supratau kas yra kas,gaila kad tik tu cia vis dar vargsti bandydamas sau ir kitiems yrodyti savo tiesa,tad neklaidink zmoniu ir nekisk situ nesamoniu,be to k7 taip pat gaista laika suvedinedamas fokusa. pentaxas tik per stebukla galetu aplenkti canon ar nikon,bet kaip zinia stebuklu nebuna!!!!!!
 • gedasst
  gedasst 
    2009.08.27, 08:15, rašė:
  :(
 • 0144
  0144 
    2009.08.27, 09:24, rašė:
  apie auksta ISO, cia kiekvieno reikalas kiek jam atrodo patenkinamas maksimumas, bet lyginant su konkurentais rezultatai per ne lyg panasus kad galetum tiksliai pasakyti kuris geresnis. tau akivaizdziai nepatinka pentax politika palikti triuksmu vardan detalumo. man tokia politika patinka, nes leidzia naudotis geromis triuksmu salinimo programomis.

  stabilizacija beveik neveikia? cia jau nesamone pasakei. IS/VR privalumai pasireiskia su profesionaliais tele objektyvais, arba kai islaikymas yra labai ilgas >1/2s
  cia gan idomus testas padarytas:
  forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1036&message=2...
  o siaip pilna palyginimu laborotorinemis salygomis - kad ir tam paciam dpreview gali paziureti

  niekas beja nesako kad 50-135 yra greitai fokusuojantis, jei nori greito objektyvo paziurek i 17-70, ten nera dvigubo autofokuso mechanizmo ir palengvinimu manual fokusui arba 60-250 su galingesniu motoru.

  akivaizdu kad nesi patenkintas savo technika, tai ko cia vargsti - pasikeisk ir dziaukis vietoj anoniminiu verkslenimu rasinejimo.
 • Domast
  Domast 
    2009.08.27, 09:43, rašė:
  lengviausia kreivas rankas paslėpti užvarant ant "prastos" technikos ;)
 • Leo R.
  Leo R. 
    2009.08.27, 13:04, rašė:
  O kaip paaiškintum rankų išsitiesinimą ją pakeitus? Anonimas aiškui čia su pagieža visa pavarė, tačiau iš esmės teisybę.
 • Domast
  Domast 
    2009.08.27, 18:46, rašė:
  kad tau reikėjo jau rimtesnio daikto nei K20D :) nelabai ir lyginamos klasės K20D ir Nikon D700 ;)
 • Leo R.
  Leo R. 
    2009.08.27, 23:08, rašė:
  Na K20D tik testavau - nors esminio pagerėjimo prieš K10D neradau. Bet AF srityje jau su D80 buvo DIDŽIULIS šuolis - patamsiuose ir judesyje. Nesvarbu ką testai kalbėtų - turiu čia savo labai konkrečią patirtį. Su Pentax nesu padaręs nė vieno tikrai ryškaus kadro prietemoje - tik kentėtinus. O su D80 - iškart. Pernykštė fotostovykla buvo ta patirtis - gali rast kadrų mano profilyje. Su D700 jau nelyginu - čia kita lyga, nors skirtumas nuo D80 AF srityje nėra jau toks drastiškas. Tikrai norėtųsi tikėt, kas su K7 Pentax išties išsprendė savo AF problemas. Man aišku tai nėra itin aktualu - FF ir aukšti ISO man išties būtini, nė sykio nesigailėjau iškeitęs. Bet išbandyt K7 tikrai būtų įdomu. Deja su FOTO žurnalu bendravimas kaip ir nutrūko - tai savo įspūdžių susidaryt nelabai turiu progų.
 • 0144
  0144 
    2009.08.27, 23:36, rašė:
  ateik i meetus, jau antra meeta is eiles atsinesu ;)
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2009.08.26, 15:01, rašė:
  nemazai vartes as ta svetaine, man ju metodai nekelia abejoniu, tiesiog sakau, skaiciai idomus, kai mam gal net neitiketini :)
 • Svečias    2009.08.26, 02:42, rašė:
  Puikus aparatas ,nebevarys nieks daugiau ant pentaxo pamazgu , ypac nikon turetojai ,kurie abejingu zvilgsniu nuziuri kitu gamintoju technika ir ja nuvertina.
 • Norec (išsitrynęs)    2009.08.26, 09:14, rašė:
  Smagu skaityti konkrecius ir aiskius pastebejimus.

  Kalbant apie filmavimo funkcija, palyginimui, iskilo klausimas. Nikon D90 turi trukuma filmuojant - greitai ar greiciau judanciu objektu "virsus atsilieka nuo apacios", kitaip galima butu apibudinti - sukiojant kamera pastatai "linksta".
  Taip yra del to, pas Nikon matricos nuskaitymas yra eilutemes, o ne viso kadro iskart,

  Daugiau apie sis efektas aprasytas:
  www.dpreview.com/reviews/nikond90/page18.asp
  Citata: "The readout of the sensor means movies are created with a rolling shutter (horizontal lines of the image are scanned, one after another, rather than the whole scene being grabbed in one go). The upshot is that verticals can be skewed if the camera (or the subject) moves too fast - the top of the image has been recorded earlier than the bottom, so moving vertical lines can be rendered as a diagonals."

  Ar sis efektas budingas K-7 ?

 • 0144
  0144 
    2009.08.26, 09:50, rašė:
  sis efektas budingas visiems filmuojantiems veidrodiniams, tame tarpe ir K-7. jam salinti yra apdorojimo programoms skirti plugin'ai.
 • Norec (išsitrynęs)    2009.08.26, 13:05, rašė:
  hmm... galvojau kad 5D mkII sito efekto neturi.

  Papildyta: pasirodo ir mkII turi si efekta, bet kaip teigia dpreview.com sis efektas yra maziau pastebimas:

  citata: "Like the Nikon D90 the EOS 5D Mark II can suffer from distortion caused by its rolling shutter. The readout of the sensor means movies are created with a rolling shutter (horizontal lines of the image are scanned, one after another, rather than the whole scene being grabbed in one go). The upshot is that verticals can be skewed if the camera (or the subject) moves too fast - the top of the image has been recorded earlier than the bottom, so moving vertical lines can be rendered as a diagonals. This issue in the 5D Mark II is not very pronounced - you need to pan pretty quickly to see it at all - and isn't as bad as the D90, but it's certainly visible. An example panning video is included"

  Idomu kiek stipriai sis efektas pasireiskia ant K-7
 • Shkacas
  Shkacas 
    2009.08.26, 10:49, rašė:
  Labai neblogas review.

  Prie noro, manau, ir duoną iš to valgyt galėtum, bo Lietuvoj nedaug taip sugebančių... :)
 • Leo R.
  Leo R. 
    2009.08.27, 06:42, rašė:
  Bijau, kad su duonos valgymu vargiai kas gausis :) Dabar už tokias apžvalgas nebent didelį ačiū gausi...
 • Shkacas
  Shkacas 
    2009.08.27, 08:02, rašė:
  Iš patirties? :)
 • Leo R.
  Leo R. 
    2009.08.27, 13:01, rašė:
  O kaipgis...
 • LosT
  LosT 
    2009.08.26, 16:33, rašė:
  Beje filmukus geriau žiūrėti tiesiogiai vimeo puslapyje, nes ten įjungiama HD kokybė.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti