Profesionalų „trikovė“
2012.04.28  Straipsniai:  Fotoaparato testasŽurnalas FOTO    7 13617
 
FujiFilm X100  
Trys profesionalūs spaudos fotografai pasiryžo pasivaržyti gatvės fotografijos rungtyje. Ramūnas Danisevičius, Saulius Žiūra ir Herkus Milaševičius priėmė „Foto“ žurnalo iššūkį – fotografuoti ne savo galinga DSLR technika, o naujais nedideliais, dar nebandytais fotoaparatais. Ramūnui Danisevičiui teko išbandyti šios vasaros naujovę „Olympus E-PL3“. Saulius Žiūra pradžioje fotografavo su sisteminiu „Panasonic Lumix DMC-GF2“, o vėliau ‒ ir su „Panasonic Lumix DMC-G3“. O Herkus Milaševičius išbandė prabangų kompaktinį fotoaparatą „Fujifilm Finepix X100“ su APS-C dydžio vaizdo jutikliu.

Gatvės fotografijos varžybos nebuvo jau tokia lengva užduotis: Ramūnui ir Sauliui teko fotografuoti ranka,
Sauliaus Žiūros nuotr.  
nesinaudojant vaizdo ieškikliais. Herkus turėjo tenkintis nekeičiamu fiksuoto židinio nuotolio objektyvu. Tačiau visi, pasibaigus gatvės fotografijos bandymams, apgailestavo, kad teko grąžinti redakcijai šiuos kompaktiškus fotoaparatus. Taigi trumpai pristatome fotoaparatų modelius, fotografų komentarus ir skelbiame varžybų rezultatus.

Gatvės fotografijoje ne visuomet pakanka tik stebėti, kartais būtina prognozuoti situaciją. Ieškokite įdomių sąsajų, išlaukite momento. Judresniam vaizdui nebijokite sumažinti išlaikymą iki 1/500 sek. ir daugiau. Fotografuota „Panasonic Lumix DMC-G3“ su standartiniu 14-42 mm objektyvu. Išlaikymo pirmenybė, 1/500 sek., ISO 100, F5.2. Sauliaus Žiūros nuotr.

„Panasonic“ G serija: pagal poreikius ir kišenę

Anksčiau sisteminį fotoaparatą galėjai rinktis pagal simpatiją vienam ar kitam gamintojui, o dabar tenka gerokai pasukti galvą. Šioje fotoaparatų klasėje grumiasi keturi labai stiprūs varžovai ir kiekvienas iš jų turi savų privalumų. Kalbant apie naujausius „Panasonic“ sisteminius fotoaparatus, galima pabrėžti kelis dalykus – kompaktiškumą, spartą ir gerą optiką. O neseniai pristačiusi aukštesnės klasės „blynelį“ „Lumix G X Vario PZ 14‒42 mm f/3.5‒5.6“, „Panasonic“ nušluostė nosį visiems konkurentams. Tai ‒ spalį pasirodysiantis standartinis objektyvas (bus komplekte), kurio ilgis nedarbinėje padėtyje – tik 27 mm! Štai ką turime galvoje sakydami „kompaktiškas“. Būtent optikos asortimentas ateityje turės nemažą įtaką renkantis konkretų gamintoją.
Panasonic G3  
Išbandyti  Panasonic Lumix DMC-GF2 ir naujausias  Panasonic Lumix DMC-G3 turi šio to bendro. Abu labai kompaktiški ir turi kombinuotą valdymą: jutiklinį valdymą ir valdymą mygtukais. Tuo galėtų sudominti ne tik fotografijos naujokus, kurie jau įprato naudotis jutikliniais ekranais kituose mobiliuosiuose įrenginiuose, bet ir pažengusius fotografus, norinčius po ranka turėti kokybiškai fotografuojantį antrąjį fotoaparatą. Profesionalai jutiklinį valdymą dažniau keikia nei giria, bet kelis jo privalumus būtų sunku nuginčyti. Tai ‒ patogesnė nuotraukų peržiūra, galimybė susikurti savo meniu (tiesiog ekrane pirštu „pertempiant“ piktogramas) ir fokusavimo zonos parinkimas bakstelint ekraną pageidaujamoje vietoje. Galima aktyvuoti ir jutiklinį užraktą, kad palietus ekraną iš karto būtų padaroma nuotrauka, bet praktika rodo, kad judresnėse situacijose fotoaparatas per daug sujudinamas ir nuotrauka gali būti ne tokia ryški. O ir fokusavimo tikslumas šiuo atveju ne visuomet tenkina (pavyksta mažiau kadrų nei įprastai fokusuojant).
Panasonic DMC-GF2
1 komentaras
Panasonic Lumix DMC-GF2 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
12.1 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Panasonic Lumix DMC-GF2
Jautrumas?  100-6400 ISO
Foto3
Panasonic Lumix DMC-GF2
Kaina?  374    Palyginti ⯈
Panasonic DMC-G3
2 komentarai
Panasonic Lumix DMC-G3 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
16 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Panasonic Lumix DMC-G3
Jautrumas?  160-6400 ISO
Foto3
Panasonic Lumix DMC-G3
Kaina?  362*    Palyginti ⯈

Nepaisant kai kurių konstrukcijos panašumų, GF2 ir G3 gerokai skiriasi. Pastarasis turi atlenkiamą ekraną, elektroninį ieškiklį ir naujesnį vaizdo jutiklį. Šis ne tik užtikrina geresnę vaizdo kokybę, bet ir leidžia sparčiau fokusuoti, nes duomenys iš jutiklio nuskaitomi greičiau. Fotografuojant GF2 darbinio ISO jautrumo riba – ISO 1600, o G3 su triukšmu pakankamai neblogai „susidoroja“ ir esant ISO 6400 (kai kuriose situacijose verta sumažinti iki ISO 3200). Nepaisant to, abu modelius galima laikyti tinkamu pasirinkimu, ypač su naujuoju „blyneliu“ „Lumix G X Vario PZ 14‒42 mm f/3.5‒5.6“. Šį objektyvą taip pat galima naudoti ir su „Olympus“ sisteminiais fotoaparatais.

Sauliaus Žiūros nuotr.  
Saulius Žiūra 2010 metų „Spaudos fotografų“ konkurse išrinktas geriausiu reportažo meistru. Taip pat praeitą rudenį „Vilniaus fotografijos rato“ konkurse jis laimėjo stipendiją metams ir įsipareigojo fotografuoti Vilnių. Tad fotografui teko labai rimtai įsijausti į gatvės fotografiją. Mūsų eksperimentinėje „trikovėje“ Sauliui teko išbandyti du sisteminius „Panasonic“ fotoaparatus. Taip sutapo, kad fotografas su šeima bei draugais kaip tik buvo suplanavę automobiliais vykti į Miuncheną ir Veneciją. Išvakarėse jam perdavėme „Panasonic Lumix DMC-GF2“. Tik grįžus redakciją pasiekė ir naujasis „Panasonic Lumix DMC-G3“, tad su naujuoju aparatu teko pasivaikščioti ir Vilniaus gatvėmis. Saulius pasakoja savo įspūdžius:

Maži fotoaparato matmenys. Nedidelis fotoaparatas – tai privalumas. Gali fotografuoti nepastebėtas. Būdamas Venecijoje ir Miunchene, džiaugiausi, kad galiu apsimesti turistu, fotografavau įdomiausius momentus nepakeldamas aparato. Žinoma, įprasti fotografuoti be vaizdo ieškiklio nėra lengva. Turi gerokai pasitreniruoti, kol išmoksti parinkti geriausią kompoziciją, nematydamas to paties vaizdo, kurį „mato“ objektyvas. Gaila, kad neturėjau kompaktiško objektyvo „blynelio“, tad teko verstis su senesniuoju 14‒42 mm. Jis kiek per daug atsikišęs ir atkreipia kitų žmonių dėmesį. Tačiau gelbėjo pasukamas ekranėlis: gali eidamas apsimesti, kad reguliuoji nustatymus, o pats tuo metu fotografuoji.

Lumix G X Vario PZ 14‒42 mm f/3.5‒5.6  
Netrukus rinkoje pasirodysiantis aukštesnės klasės „blynelis“ „Lumix G X Vario PZ 14‒42 mm f/3.5‒5.6“. Štai tokio dydžio universalus standartinis objektyvas daro sisteminį fotoaparatą išties kompaktišku.


Vaizdo kokybė, triukšmas. Vaizdo kokybė iš esmės nebloga, tačiau norėtųsi dar geresnės. Kai jautrumas viršija ISO 1600, nuotraukose jau matyti „triukšmas“. Dažniausiai fotografuodavau RAW formatu, tačiau bėda ta, kad su kai kuriais grafiniais redaktoriais negalėjau atidaryti failų (su šia problema dažniau susiduriama naudojant ne pačias naujausias programų versijas ‒ red. past.). Tiesa, prie aparatų yra pridėta kompaktinė plokštelė su programine įranga, tad pavyko sutvarkyti RAW formato nuotraukas. Standartinis objektyvas gana neblogas, tačiau šiek tiek per siauras gatvės fotografijai.

Valdymas, sparta. Valdyti aparatą paprasta. Pradžioje fotografavau kelis kartus baksteldamas pirštu į fiksuojamą objektą. Tačiau vėliau šią lietimo funkciją išjungiau. Užraktas pakankamai spartus: spėji užfiksuoti tai, ką nori. Fotografuodavau nustatęs išlaikymo pirmenybę, nes norėjau, kad drebančios rankos poveikis vaizdo kokybei būtų kuo mažesnis.

Gražiai krintanti šviesa, įdomūs kontrastai, derančios aplinkos detalės kadrui suteikia tam tikrą akcentą. Kartais reikia luktelėti kol susidėlioja antras planas, tada nuotrauka gaunasi gyvesnė. „Panasonic Lumix DMC-G3“, standartinis 14-42 mm objektyvas. Išlaikymo pirmenybė, 1/500 sek., F4.5. Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.  
Sauliaus Žiūros nuotr.  


Išvados. Smagu eiti su mažu fotoaparatu į gatvę. Jei planuojama nuotraukas skelbti tik internete, vaizdo kokybės visiškai pakanka. Tačiau, man, įpratusiam dirbti „Canon 5D Mark III“ aparatu, kur yra visakadris vaizdo jutiklis, kokybės šiek kiek trūko. O tarp „Panasonic Lumix DMC-GF2“ ir „Panasonic Lumix DMC-G3“ didesnio kokybinio skirtumo nepastebėjau. Būtų labai įdomu išbandyti sisteminį aparatą su šviesiu plačiakampiu objektyvu.

„Fujifilm FinePix X100“: atgal... į ateitį

Prabangus retro stiliaus  Fujifilm FinePix X100 fotoaparatas gali suvirpinti ne vieno fotografijos entuziasto širdį. Juodos spalvos oda aptemptas metalinis korpusas mena šeštąjį praeito amžiaus dešimtmetį, o kompaktiškumas patraukia ne vieno patyrusio fotografo žvilgsnį. „Fujifilm FinePix X100“ taip pat gausu naujovių: specialiai šiam modeliui buvo sukurtas naujos konstrukcijos 12,3 mln. taškų APS-C dydžio vaizdo jutiklis, o prie jo priderintas šviesus fiksuotojo židinio nuotolio objektyvas (23 mm, F2.0). Tokia kombinacija pasirinkta siekiant geriausios vaizdo kokybės bet kokiomis fotografavimo sąlygomis. Tuo šis aparatas skiriasi nuo tradicinių kompaktiškų fotoaparatų.
Iki ISO 6400 „Fujifilm FinePix X100“ vaizdo detalumu nurungia sisteminius fotoaparatus, bet šiek tiek nusileidžia aukštesnės klasės veidrodiniams fotoaparatams, tokiems kaip „Pentax K5“, Nikon D70000“ ar „Sony Alph DDSLR-A580“. Dėl didelio vaizdo jutiklio ir šviesaus objektyvo esant atvirai diafragmai X100 geriau išskiria fotografuojamą objektą iš fono, kokybiškiau „sulieja“ nesufokusuotas ir blaškyti galinčias detales. Objektyvo optinė kokybė nebloga. Didžiausias ryškumas visame kadre pasiekiamas diafragmą privėrus iki F4. Tik esant plačiausiai „skylei“ vaizdo detalumas centre ir pakraščiuose skiriasi. Chromatinės aberacijos nežymios, o fotografuojant JPEG jos veiksmingai pašalinamos jau pačiame fotoaparate. Patamsėjimas kadro periferijoje esant atvirai diafragmai (F2) labai mažas.
 
Fujifilm X100
2 komentarai
Fujifilm FinePix X100 Aprašymas
Jutiklio dydis?  27 mm. (APS-C)
Židinio nuotolis? 
35 mm
LCD ekranas?  7.6 cm
Foto2
Fujifilm FinePix X100
Jautrumas? 100-6400 (12800) ISO
Foto3
Fujifilm FinePix X100
Kaina?  2890*    Palyginti ⯈

Neabejotina „Fujifilm FinePix X100“ naujovė – hibridinis vaizdo ieškiklis (angl. hybrid viewfinder), sujungęs aukštos klasės juostiniuose fotoaparatuose naudojamą optinį ieškiklį su skaitmeniniuose sisteminiuose aparatuose dažnai aptinkamu EVI (elektroniniu vaizdo ieškikliu). Tokiame ieškiklyje galima matyti aiškų fotografuojamo kadro vaizdą ir visus papildomus duomenis. Jis gali praversti ir filmuojant HD siužetus, juolab kad vartotojas atskiru mygtuku gali akimirksniu perjungti vaizdą iš optinio ieškiklio į EVI ir atvirkščiai. „Fujifilm FinePix X100“ taip pat turi didelį LCD ekraną ir visapusį rankinį valdymą. Tiesa, aparatas su „charakteriu“ ir tam tikrose situacijose gali būti nepakankamai spartus. Akivaizdu, kad jis skirtas žmonėms, gerai išmanantiems fotografiją ir neabejingiems naujovėms.

Herkus Milaševičius, „Verslo žinių“ fotografas, fotografavo Vilniaus gatvėse su „Fujifilm FinePix X100“ fotoaparatu. „Nenorėjau grąžinti šio aparato, kai per dvi savaites išbandžiau jo galimybes“, ‒ sakė Herkus. Jo darbinis fotoaparatas „Canon EOS-1D Mark II“, laisvalaikiu fotografuoja su „Nikon D33“, taip pat kartkartėmis išsitraukia ir juostinį „Pentax“.

Stilius, dizainas. Kai redakcijoje išėjome į balkoną su bendradarbiais ir išsitraukiau iš kišenės „Fujifilm FinePix X100“, pasigirdo replikų: „Negadink čia juostos“. Iš tiesų fotoaparatas išore primena retro stiliaus „juostinuką“. Aparato dizainas ypač patiktų fotografavusiems juostiniu „Pentax MZ 5n“. Fotografuojant gatvėje jo išorė net per daug atkreipia aplinkinių dėmesį. Manyčiau, „Fujifilm FinePix X100“ labai tiktų žmonėms, besirūpinantiems savo įvaizdžiu. Gal tik aparato dirželis kiek per „prastas“ – nedera prie bendro prabangaus retro stiliaus.
Fujifilm FinePix X100  
Fujifilm FinePix X100  


Objektyvas, vaizdo kokybė. Pradžioje fiksuoto židinio nuotolio 23 mm objektyvas kėlė nepatogumų. Tačiau po kelių dienų pajutau, kad „persilaužiu“ ir pradedu mikliai kojomis valdyti norimą atstumą iki fotografuojamo objekto. Fiksuoto židinio nuotolis gatvės fotografą priverčia daug kūrybiškiau ieškoti norimų rakursų. Fotografuodamas su atvira diafragma net ir uždarose patalpose gali kuo puikiausiai „išplauti“ foną. Aparate yra įstatytas ND filtras, tad ir esant stipriam apšvietimui įmanoma „sulieti“ nesufokusuotą vaizdo sritį. Galbūt didžiausias trūkumas tas, kad minimalus atstumas iki fotografuojamo objekto yra 90 cm, taigi, negali kurti portreto labai stambiu planu. Vaizdo „triukšmas“ labai mažas. Bandžiau fotografuoti ir su ISO 3000: rezultatas beveik tas pats, kaip fotografuojant su „Nikon D3000“. Girdėjau gandus, kad šiame „Fujifilm“ aparate naudojamas „Nikon“ vaizdo jutiklis...

Retro valdymas. Valdymu fotoaparatas labai primena gerus, patogius juostinius aparatus. Diafragma ir fokusavimo atstumas nustatomi sukiojant objektyvo žiedus, o išlaikymas ir ekspokorekcija – tam skirtais ratukais. Nustebino vaizdo ieškiklis: matai visiškai skaidrų, būsimam kadrui adekvatų vaizdą. Tuo pat metu gali stebėti ir ekspozicijos parametrus. Jei nori, gali pasirinkti funkciją, kai, nuspaudus užraktą, ieškiklyje trumpam šmėsteli nufotografuotas kadras. Galima įjungti ir vien elektroninį ieškiklį. Beje, aparatas gali imituoti skaidrės ar spalvotos juostos režimą. Įdomu, nes aš paprastai šiuos efektus stengiuosi išgauti jau naudodamas redagavimo programas.

Panoramos, blykstė. Labiausiai nustebino panoramos fotografavimo galimybės. Fotografuoji vertikalų kadrą, aparatą lėtai sukdamas ratu, ir jis kuo puikiausiai sujungia kadrus. Beje, panaudojau šį aparatą ir per Europos sklandymo čempionatą: vienas malonumas fotografuoti panoraminius vaizdus iš lėktuvo. Pastebėjau, kad prie šio aparato galima tvirtinti ir išorinę blykstę. Nors, tiesą sakant, ir įstatyta blykstė praverčia, jei bandai apšviesti šešėlius esant priešpriešiniam apšvietimui.
Fotografuota panoraminiu režimu. „Fujifilm FinePix X100“, ISO 200, F2, 1/125 sek. Herkaus Milaševičiaus nuotr.  
Fotografuota panoraminiu režimu. „Fujifilm FinePix X100“, ISO 200, F2, 1/125 sek. Herkaus Milaševičiaus nuotr.Išvados. Net ir profesionaliam fotografui šis unikalus fotoaparatas labai praverstų kaip atsarginis variantas. Manyčiau, tiek kokybišką fotoreportažą, tiek vestuves įmanoma nufotografuoti vien šiuo fotoaparatu. Vieną redakcijos užduotį bandžiau atlikti nešdamasis tik „Fujifilm FinePix X100“. Viskas pavyko, tik fotografuojamas žmogus pradžioje sutriko ir paklausė: „O kurgi tavo aparatūra?“

Išbandant naująjį fotoaparatą labai parankus buvo plataus kampo objektyvas ir optimalios raiškos vaizdo jutiklis – fotografuojant "nuo pilvo" ar "per petį" visada lieka galimybė pakadruoti. Nesu "kulkosvaidinio" šaudymo šalininkas. Man visada daug įdomiau pagauti kulminacinį veiksmo momentą, paprastai jis ir būna pats fotogeniškiausias.
„Fujifilm FinePix X100“, ISO 400, F8, 1/2000 sek. Herkaus Milaševičiaus nuotr.  
„Fujifilm FinePix X100“, ISO 500, F5.6, 1/1800 sek. Herkaus Milaševičiaus nuotr.  

Olympus E-P3“: stilingas ir spartus

Olympus PEN E-P3 , kaip ir „Fujifilm FinePix X100“, grąžina mus į šešiasdešimtuosius praeito šimtmečio metus. Klasikinis dizainas šiam modeliui suteikia ypatingo šarmo, išskirtinumo. Tiesa, džiugina šis daikčiukas ne vien išore. Praleidęs su fotoaparatu bent pusdienį, netrukus pastebi, kad fotoaparatas tapo spartesnis, patogesnis ir funkcionalesnis. „Olympus“ tarsi įsiklausė ir į kai kuriuos vartotojų pageidavimus. E-P3 modelyje įmontuotas raiškus 614 tūkst. taškų OLED ekranas su jutiklinio valdymo galimybe ir itin sparti bei tiksli 35 zonų automatinio fokusavimo sistema.
Olympus PEN E-P3 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
12.3 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Olympus PEN E-P3
Jautrumas?  200-12800 ISO
Foto3
Olympus PEN E-P3
Kaina?  609*    Palyginti ⯈

Vaizdo kokybės požiūriu pokyčių mažiau, tą iš dalies riboja aparate panaudotas senstelėjęs vaizdo jutiklis. Kita vertus, ir ankstesnės kartos PEN modeliai garsėjo puikia JPEG nuotraukų kokybe, tad esant baziniam jautrumui vaizdo ryškumas, detalumas ir spalvos turėtų tenkinti ir reiklesnius fotografijos mėgėjus. Fotoaparate taip pat įdiegta daugiau meninių filtrų, kuriais naudojasi naujokai ir vis labiau žavisi fotografijos guru.
Kartu su fotoaparatu rinkoje pasirodys ir du nauji objektyvai – portretinis „M. ZUIKO DIGITAL 45 mm 1 : 1.8“ (židinio nuotolis pagal 35 mm kadrą – 90 mm) ir unikaliu rankinio fokusavimo valdymu išsiskiriantis „M. ZUIKO DIGITAL ED 12 mm 1 : 2.0“ (židinio nuotolis pagal 35 mm kadrą – 24 mm). Pastarasis tinka ne tik peizažams, bet ir gatvės fotografijai. Truktelėjus fokusavimo žiedą į save, objektyvas perjungiamas į spontaniško fotografavimo režimą. Pasikeičia žiedo „eiga“, o ant objektyvo esančios nuotolio bei ryškumo gylio žymos leidžia greitai fokusuoti nežiūrint į fotoaparato ekraną. Objektyvas kokybiškai pagamintas, turi tvirtą metalinę konstrukciją ir aukštos kokybės optiką. „Olympus E-P3“ su tokiu objektyvu galėtų tapti gardžiu „kąsneliu“ bet kuriam fotografijos gurmanui.
Ramūno Danisevičiaus nuotr.  
Ramūno Danisevičiaus nuotr.  


Ramūnas Danisevičius, daugkartinis spaudos fotografų konkursų laimėtojas, dabar dirbantis „Lietuvos ryto“ redakcijoje. Paprastai mina dviračiu fotografuoti reportažų. Visą savo „aparatūrą“ vežiojasi kurpinėje. Kompaktiškas „Olympus E-P3“ ten užėmė tik nedidelę kišenėlę. Gatvės fotografija Ramūnui – stichija, tad jis mielai išbandė sisteminį aparatą pačiose įvairiausiose situacijose.

Meniniai filtrai. Kaip aš fotografavau? Nusistatau „Art“ režimą ir stebiu aplinką. Dauguma kadrų užfiksuota „juostos“ režimu. Patiko ir „pinhole“ bei „dramatiško vaizdo“ filtras: kaip gerai, nereikia vargti prie kompiuterio, bandant išgauti meniškesnį kadrą, iš karto matai rezultatą.
Ramūno Danisevičiaus nuotr.  
Ramūno Danisevičiaus nuotr.  


Dydis, sparta. Neabejotinas privalumas, kai gatvėje sukiojiesi su mažu aparatu. Įsivaizduokite, jei bandyčiau apsimesti nepastebimas gatvėje su savo „Canon“ „puška“. O dabar šiuo mažuoju „Olympus E-P3“ aparatu galiu fotografuoti nepakeldamas jo į akių lygį, galiu nuspausti užraktą padėjęs aparatą ant žemės, galiu jį iškelti virš galvos ir fotografuoti iš viršaus. Sparta mane visiškai tenkino, nejaučiau didelio diskomforto iškeitęs veidrodinį aparatą į šį mažylį.

Naujuose fotoaparatuose įdiegti filtrai labai palengvina ir pagyvina gatvės fotografiją, bet, pasak Ramūno Danisevičiaus reikėtų žinoti kada ir kokį naudoti. Pavyzdžiui, su mažuoju „Olympus E-P3“ aparatu užklupti ir spontaniškai nufotografuoti dizaineris Aleksandras Pogrebnojus ir jo draugė kadre išėjo puikiai. „Pinhole“ režimas šiai nuotraukai suteikė papildomo žavesio ir nuo akių šiek tiek paslėpė perteklinės aplinkos detales. O štai nuotraukai su ant grindinio žiovaujančiu katinu daugelio pamėgtas „grainy“ režimas galbūt padarė meškos paslaugą. Gal spalvota nuotrauka ar kitas filtras (tarkime, dramatiško vaizdo) mums leistų pamatyti daugiau detalių? Pasak Ramūno, ir nuo fotografuojančiojo nuotaikos nemažai priklauso. Vieną dieną gali per 10 minučių išpleškinti visą juostą, o kitą kartą ir per pusdienį nenuspausi mygtuko. Ramūno Danisevičiaus nuotr.
Ramūno Danisevičiaus nuotr.  
Ramūno Danisevičiaus nuotr.  

Marius Matulevičius
Žurnalas "FOTO

Komentarai
Turinys
 • fotoko
  fotoko 
  nesiseka
    2012.04.30, 08:01, rašė:
  Kaip cia taip pastatas nukropintas? ir galva su kojomis nupjautos...
  Danisevicius cia gali komentarus rasyti? Noreciau kad pasiaiskintu...
 • margoB
  margoB 
  nesiseka
    2012.04.30, 12:30, rašė:
  ...nes jai nepasiaiškins,tai gegužės 18-ta bus nugirdytas:))))
 • zz
  zz 
    2012.05.02, 08:41, rašė:
  o kas bus 05.18, LFS 2012 ? :)
 • bohema.
  bohema. 
    2012.05.06, 10:53, rašė:
  Tradicinė Lietuvos spaudos fotografų klubo paroda ir apdovanojimai Vilniaus rotušėje.
 • The20
  The20 
    2012.04.30, 17:09, rašė:
  aš tai spėju,kad pastatas kur nukropintas tai fotografuotas ne pastatas o masė formų ir šviesų, ir ta viena šilta švieselė labai gražiai toj šaltumoj atrodo, o su žmogum lyg irgi viskas fainai, forma, šviesa ir kiti dalykai kuriuos ne man suprast, čia gal fotografuota ne objektai kokie jie yra o kažkas daugiau.. Bet aš vaikas iš kaimo tai tokių dalykų nei suprast nei paaiškint nevertas, todėl laukit R.D. O aš būsiu kaimi savo.
 • The20
  The20 
    2012.05.01, 15:51, rašė:
  akurat- mano nuomonė nuomone būt neverta
 • geras
  geras 
    2012.05.16, 07:47, rašė:
  aišku-komentarai ištrinti-kam nepatiko/taip prokuratūros pastatas(gražus tik nakty ir dar su žibintu gatvės)

  cenzūra mat taikoma-gražu
  prigyvenome

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti