Sony NEX-5N testas
2012.01.04  Straipsniai:  Fotoaparato testas  50 25106
 
Sony NEX-5n  

Naujasis sisteminis fotoaparatas Sony NEX-5N kelia prieštaringus jausmus: neturi rimtesniems fotoaparatams privalomo A/S/P/M ratuko, tačiau kainuoja daugiau nei prabangi „muilinė“ – per 2000 Lt. Tai ypač brangus žaisliukas? Bet juk NEX serija garsėja gera vaizdo kokybe – šiame fotoaparate taip pat įtaisytas didelis APS-C jutiklis.
Išbandykim!


Sony sisteminių fotoaparatų grupėje  Sony NEX-5N pristatomas kaip „aukštesnės klasės“. Žemesnės klasės, pigesnis yra Sony NEX-C3 , o brangesnį Sony NEX-7 galima pavadinti „pusiau profesionaliu“ sisteminiu fotoaparatu. Šių fotoaparatų palyginimas.

Video pristatymas:Sony NEX-5N
13 komentarų
Sony NEX-5N Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
16.1 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Sony NEX-5N
Jautrumas?  100-25600 ISO
Foto3
Sony NEX-5N
Kaina?  550*    Palyginti ⯈Sony NEX-5N korpusas  
Korpusas

Mažas Sony NEX-5N aparato korpusas yra panašaus dydžio kaip ir mažesnius jutiklius turintys Olympus ir Panasonic fotoaparatai.  Bet didesniam jutikliui skirti objektyvai yra didesni, tad Sony NEX fotoaparatai su objektyvu paprastai yra didesni už "konkurentus".
Sony NEX-5N sukonstruotas labai apgalvotai: fotoaparatą patogu laikyti viena ranka, jis netyčia neišsprūs iš pirštų. Fotoaparatą galima net valdyti laikant viena ranka.
 
Sony NEX-5N korpusas yra metalinis, o rankos laikiklis padengtas guma. Maloniai džiugina medžiagų kokybė. Nors ekranėlio antiblikinė danga, atrodo, nėra patvari - fotoaparatą intensyviai naudojant ji nusitrina (patirtis su NEX-3). Tai nėra katastrofa, tiesiog ekranėlis blizga vos labiau, o fotoaparatas išjungus ekranėlį jau neatrodo kai naujas.
Vartomas ekranėlis  
Fotoaparato ekranėlis yra vartomas, jį galima pasukti beveik statmenai į viršų ir 45 laipsnių kampu į apačią. Tokios ekranėlio vartymo galimybės nėra didelės, bet jų tikrai pakanka. Sukioti ekranėlį labai patogu. Atsukti ekranėlį į viršų (į dažniausiai naudojamą padėtį) galima tiesiog per sekundę.  Paveiksliukas dešinėje - animuotas.
Ekranėlio šviesumas automatiškai prisitaiko prie aplinkos šviesumo.
Būtina pasakyti, kad Sony pašalino didžiausią Sony NEX-3 ir NEX-5 fotoaparatų trūkumą – garsų užrakto garsą. Minėtų fotoaparatų užraktas skleidžia gana nemalonų čaižų aukštą garsą. O Sony NEX-5N fotografuoja pastebimai tyliau, garsas ne toks "aštrus".

Objektyvai ir priedai

Sony sisteminius fotoaparatus galima naudoti tik su Sony SEL objektyvais (E-jungtis). Nors Sony  nusiteikę rimtai didinti objektyvų pasiūlą, kol kas jų nėra daug.
Visi Sony NEX fotoaparatams tinkantys objektyvai.
Sony SEL objektyvai siosteminiams fotoaparatams  
Sony SEL objektyvai siosteminiams fotoaparatams


Priedai  
Sony sisteminiai fotoaparatai neturi vaizdo ieškiklio, bet prie jų galima nusipirkti ir pritvirtinti atskirai parduodamą elektroninį vaizdo ieškiklį. O objektyvų adapteris Sony LA-EA2 sisteminį fotoaparatą pavers į pilnavertį veidrodinį fotoaparatą, su kuriuo galėsite naudoti visus Sony SAL ir Minolta objektyvus bei ypač greitą fazės nustatymo autofokusą naudoti net filmuojant.
Prie Sony NEX-5N galima prijungti išorinį stereomikrofoną.

Valdymas

Savo sisteminiams fotoaparatams Sony sukūrė kiek kitokį valdymą, be įprasto A/S/P/M ratuko – šiuos valdymo režimus galima pakeisti paspaudus Meniu mygtuką.
Galbūt toks valdymas tinka pigiausiems klasės fotoaparatams, o rimtesnių fotoaparatų savininkai norėtų patogiau perjunginėti režimus.
Bet tokį nepasitenkinimą kelia tik pirmas įspūdis. Pasirodo, fotoaparatą įmanoma pakankamai lengvai valdyti neperjunginėjant režimų.
Meniu  
Nustačius Auto režimą, galima labai patogiai keisti nuotraukos fono suliejimą (t. y. diafragmą), nuotraukos šviesumą, tonalumą, spalvingumą ir net pritaikyti kūrybinį filtrą (pvz., „Retro nuotrauka“).
Siužetinių programų režimas leidžia pakankamai patogiai keisti programas.
Pasirinkus patyrusių fotografų ypač mėgstamą A režimą, nesunkiai galima keisti visus fotografavimo parametrus. Įjungus šį ar kitus rankinius režimus, 3 mygtukus galima užprogramuoti dažniausiai reikalingiems nuostatoms (ISO, AF režimas, baltos spalvos balansas ir daug kitų). Smagiausias dalykas šiame (ir kituose NEX fotoaparatuose) - tai patogus, lengvai sukamas nustatymų ratukas. Be to, NEX-5N ekranėlis yra jutiklinis, tad meniu galima valdyti ir pirštais.
Valdymas lietimu  
Taigi, apsipratus, NEX-5N galima pakankamai patogiai valdyti ir be A/S/P/M ratuko.
Fotoaparato meniu, kitaip nei daugumos šiuolaikinių aparatų, nėra labai ilgas, asketiškai išsamus. Tai reikšmingas privalumas.
Fokusuoti galima ir ekranėlyje palietus fokusuojamą vietą - tai ypač patogu mėgėjams.

Nuotraukų kokybė

Sony NEX-5N užfiksuotos nuotraukos džiugina natūraliomis spalvomis, tinkamu baltos spalvos balansu. Priekaištų nėra: gausi tai, ką matai, – jokių nemalonių staigmenų. Juk jutiklio dxomark.com testas rodo, kad NEX-5N jutiklio charakteristikomis lenkia visus mėgėjiškus veidrodinius fotoaparatus. Jam prilygsta tik didesnis ir brangesnis veidrodinis Nikon D5100 .
Natūralios NEX-5N spalvos:
1000 ISO, F/5,6  
200 ISo  

Nuotraukos iš parodos atidarymo. Apie 1600 ISO, automatinis spartus fokusavimas į veidus. Be problemų.
1000 ISO  
1000 ISO  
1600 ISO  Sweep panoramma režimas
Panoramos funkcija  
Sony fotoaparatuose patogu naudoti Sweep panoramma režimą: pasuktas aparatas panoramą sujungia automatiškai. Tai toks „ubagų“ plataus kampo objektyvo imitavimas ;)
Gaila, kad vertikalus panoraminis kadras išeina gana siauras. Panoraminio kadro proporcijos: 4,4:1. Fotoaparatą laikant vertikaliai ir sukant, gaunamas kiek platesnis 5:3 proporcijų plačios apžvalgos kadras. Toks panoramavimas standartinį 16–55mm objektyvą praplečia iki 12–14mm.
Horizontali panorama  
Horizontali panorama

Panorama laikant vertikaliai  
Panorama laikant vertikaliai  


Nuotraukų kokybė prietemoje

Fotoaparate nėra įmontuotos blykstės, komplektuojamą mažą blykstę galima prisukti atskirai. Bet, kaip rodo testai, šiam šviesai nereikliam fotoaparatui blykstė pravers retai.
Fotoaparatas net prietemoje, išjungus fokusavimo pašvietimą, fokusuoja pakankamai sparčiai, neužtrunka ilgiau 1 sek.
Baltos spalvos balansas geras. Nors... avarijos nuotrauka gavosi kiek "murzina". Gal kaltas skirtingas gatvės lempų šviesos spalvinis tonalumas.
3200 ISO  
6400 ISO  
3200 ISO  

Nuotraukos prasto apšvietimo sąlygomis ir naudojant kūrybinius filtrus. Jautrumas 2000-3200 ISO
Portretas (Greta)  
Portretas (Greta)  
Portretas (Greta)  


Jautrio testas.
Jutiklio jautrį galima didinti net iki 25 600 ISO, bet realus naudotinas maksimalus jautris yra 12 800 ISO. Siekiantiems maksimalios kokybės, rekomenduotina nenaudoti didesnio nei 1600–3200 ISO jautrio. Būtent maksimalų automatinį jautrį riboja 3200 ISO dydis.
Nustačius įvairų jautrumą  
Nustačius įvairų jautrumą. Išdidintas fragmentas  


prietema, 2500 ISO  
Katės testas

Fotografuojant judrią pilką katę prastai apšviestame kambaryje Sony NEX-5n veikė gerai: apie 50 % nuotraukų išėjo sufokusuotos, ryškios. Palyginus Sony NEX-3 su nauju NEX-5N, atrodo, kad NEX-5N autofokusavimo sistema šiek tiek greitesnė ir jautresnė.

Fotografavimas serijomis

"Pagautas" BMW. 1000 ISO, f/5,6  
Išjungus autofokusavimą ir fotoaparatui liepus fotografuoti maksimalia sparta, NEX-5N, turėdamas greitą atminties kortelę, gali fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę (kps.) greičiu. Šio režimo nebandžiau, bet pamėginęs fotografuoti judančius objektus, fotoaparatu likau patenkintas: net rudens prietemos sąlygomis fotoaparatas gana neblogai gaudė važiuojančius automobilius. Tiesa, šiuo atveju fotoaparatas fotografuoja žymiai lėčiau - 2-3 kps. sparta. Veidrodiniai fotoaparatai, turintys fazės nustatymo autofokusavimo sistemą, su tokiomis užduotimis susidoroja geriau - fotografuoja 3-6 kps. sparta.

Kūrybiniai filtrai

Kad ir kaip burbėtų klasikinės fotografijos entuziastai, skaitmeniniuose fotoaparatuose vis dažniau diegiami juostinių fotoaparatų imitavimo režimai (kūrybiniai filtrai). Štai NEX-5N turi kontrastingos nespalvotos juostos, žaislinio fotoaparato imitavimo, senovinės nuotraukos, didelio dinaminio diapazono nespalvotos nuotraukos (3 kadrai) filtrus. Yra ir šiuolaikiškesni filtrai: miniatiūros, švelnaus portreto, popfotografijos filtrai.
Šią filtrų madą atnešė Olympus. Sony filtrai, palyginti su Olympus, man pasirodė malonesni, tikroviškesni. Kita vertus, naujuose Olympus fotoaparatuose yra įvairių filtrų nuostatų, o Sony NEX-5n filtrai neturi variacijų.
Štai kaip galima padailinti nuotraukas net be kompiuterio pagalbos:
Žaislinio fotoaparato imitavimas  
Intensyvios spalvos  
Didelio kontrasto nespalvota juosta  
Miniatiūra  


Filmavimas

Filmavimo netestavau, bet savo filmavimo galimybėmis itin kompaktiškas fotoaparatas yra ypatingas - lenkia visus  mėgėjiškus veidrodinius fotoaparatus:
 • Gali filmuoti 1080p/60kps sparta!
 • Fokusuoja filmuodamas, ypač tylus autofokusas
 • Galima keisti fokusavimo vietą patogu bakstelėjus ekranėlį
 • Filmuojant galim keisti išlaikymą ir diafragmą
 • Galima prijungti išorinį mikrofoną
Daugiau apie NEX-5N filmavimo galimybes čia: http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX5N/NEX5NVIDEO.HTM

Išvados

Sony NEX-5N nėra didelis šuolis į priekį, palyginti su NEX-3 ir NEX-5, bet šis fotoaparatas yra jau labai arti idealaus mėgėjo instrumento: jis gana kompaktiškas, o nuotraukų kokybė labai gera net ir sudėtingomis mažo apšvietimo sąlygomis. Fotografams greičiausiai patiks ir paprastas fotoaparato valdymas (kurį teks „prisijaukinti“), kūrybiniai filtrai ir kokybiškas korpusas su lankstomu ekranėliu.

Sony NEX-5N privalumai

Patiko

 • Gera nuotraukų kokybė (didelis jutiklis)
 • Greitas darbas ir gera kokybė prietemoje
 • Atlenkiamas jutiklinis ekranėlis
 • Patogus AUTO režimas
 • Tikroviški kūrybiniai filtrai
 • Patogus ir kokybiškas korpusas

Nepatiko

 • Trūksta dar vieno valdymo ratuko pagrindinių rėžimų perjungimui
 • Maža objektyvų pasiūla
Fotografuota naudojant komplektuojamą 18-55mm objektyvą su optiniu vaizdo stabilizavimu.

Kurį pirkti?

Ar Sony sisteminiai fotoaparatai geresni už populiarius Olympus ir Panasonic sisteminius aparatus? Aiškaus lyderio nėra: Sony pranašesni nuotraukų kokybe (juk jutiklis didesnis), turi gana gerą nuotraukų kokybės ir kaina santykį, Olympus yra vos mažesni, turi platesnes valdymo galimybes, įvairesnių kūrybinių filtrų, o Panasonic išskiria dar kompaktiškesniais modeliais. Sisteminiai Samsung išsiskiria gera nuotraukų kokybe ir patogiu valdymu.
Geriausių sisteminių fotoaparatų lentelė:
http://www.efoto.lt/fotoaparatai/result?size=4&in_pric..
Kokį fotoaparatą pirkti? Sisteminį ar veidrodinį? Naujoko gidas.

Ignas Urbonas
Dėkoju SONY atstovams Lietuvoje


Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2012.01.04, 12:11, rašė:
  As asmeniskai nepasigesciau rezimu ratuko. Nustatyciau ant diafragmos prioriteto ir pamirsciau. Noriu dedikuotu EC ir ISO ratuku.
 • zenza
  zenza 
    2012.01.04, 15:46, rašė:
  parsiuntus apgreidą, savo nex 5 galiu priskirti valdymo mygtukams tokią reikšmę, kokią noriu. tame tarpe ir iso. tada jis keičiamas ratuko sukiojimu. o ekspozicijos korekcija (jei gerai supratau EC) ten po defoltu stovi. pats ratukas yra kartu ir džoistikas. tereikia apatinę ratuko dalį paspausti ir jau gali sukioti EV į + ar -. ne, kad ir ką besakytų, bet valdymas šio aparato tikrai patogus (jei supranti, ką nori valdyti ir kam tai nori daryti).
 • Vaida Šetkauskė
  Vaida Šetkauskė 
    2012.06.19, 22:27, rašė:
  Kaip tai padaryti? Sorry, jei klausimas labai lėkštas, dar tik gilinuosi į šį aparatą (blush). :)
  Ačiū!
 • Vitalik
  Vitalik 
    2012.01.04, 12:50, rašė:
  Su dideliu ISO kaip matau susitvarko neblogai.
 • 6x9
  6x9 
    2012.01.04, 13:30, rašė:
  Citata: "Ar Sony sisteminiai fotoaparatai geresni už populiarius Olympus ir Panasonic sisteminius aparatus? Aiškaus lyderio nėra: Sony šiek tiek pranašesni nuotraukų kokybe, Olympus yra vos mažesni, turi platesnes valdymo galimybes, įvairesnių kūrybinių filtrų, o Panasonic išskiria dar kompaktiškesniais modeliais. Sisteminiai Samsung išsiskiria gera nuotraukų kokybe ir patogiu valdymu.

  Geriausių sisteminių fotoaparatų lentelė: 
  http://www.efoto.lt/fotoaparatai/result?size=4&in_pric.."

  Komentaras - pastaruoju metu sugaisau siek tiek laiko skaitinedamas ivairia literatura ir ziurinedamas ivairius testus. IMHO - Ricoh lenkia tiek Sony, tiek Olympus, tiek Samsung.  
 • Martynas Musteikis
  Martynas Musteikis 
    2012.01.04, 15:04, rašė:
  Tikraai liuks šis žaisliukas..Kolega į vieną išvyką buvo pasiėmęs būtent Nex5, vietoj to, kad tampytis didelį DSLR'ą... Galiu pasakyti tiki tiek - buvau maloniai nustebintais šio mažylio rezultatais. Nesitikėjau tiesiog.
 • Razabaitas
  Razabaitas 
    2012.01.04, 16:06, rašė:
  Va tau Marti ir Sony :)))))
 • tomas_ramus
  tomas_ramus 
    2012.01.04, 15:28, rašė:

  Dar neteko žaisti su 5n, tačiau jau daugiau nei pusmetį žaidžiu su nex-3. "Užsikabinau" ant senų mechaninių objektyvų per šį žaislą, ir nebenoriu į rankas imt jokio veidrodžio (kaip ir zoom objektyvų :) ). Ir ne kiek dėl svorio, o kiek dėl itin paparasto valdymo pilnai rankiniu režimu ir dėl marticos. Vienintelis atvejis, kada reikia eiti į meniu, tai jeigu reikia pasirinkti diafragmos ar išlaikymo režimu fotografuoti. Visa kita suderinęs ant centrinio mygtuko - ISO, metering. Kas smagu, kad per kokybišką live view išlaikymo režime iškart matomas realus rezultatas, kas labai padeda mokantis pilnai rankiniu būdu fotografuoti.


  Beje, gatvėje fotografuojant su senesniais 4/3 ar Nikon ar Fuji aparatais buvau iprates nekelti ISO daugiau kaip 400-640, o su nex 800 iso - visiškai "saugu", o reikalui esant ir 3200 negąsdina.


   

 • vaidas30
  vaidas30 
    2012.01.04, 15:47, rašė:
  pasirinkus M režimą -diafragma, išlaikymas, iso ir tt. reguliuojama pirmajame plane ratuko pagalba, t.y. nereikia eiti į jokius meniu..
 • kūris1
  kūris1 
    2012.01.04, 16:51, rašė:
  Kol dar nebuvau isigijes 5n,jis jau mane viliojo-nezinau kuo;dizainu,galimybemis ar dar kuo nors! Kai nutariau pries perkant tik palaikyti rankoj-"prilipo" jis man visuo kuo...Turiu pasakyti-nesitikejau as is jo tiek, kiek buvau skaites apzvalgose-super duper,na zinoma neskaitant kai kuriu smulkiu minuseliu.Is pradziu pasigedau realaus valdymo ratuko-kol neaptikau visu programuojamu mygtuku. Pats meniu pasirode painokas,bet kai isisavini pagrindines skiltis-nera sudetingas.Kai kas nepatenkinti korpuso dydziu-per mazas laikyti rankoj... Nors pripratimo reikalas manau. As prie jo pritvirtinau trikojo flansa ir laikyti kur-kas patogiau.
  Kelis kart nenoredamas ijiungiau filmavimo funkcija-galetu buti tas jungtukas su paaukstintu apvadu,kad jungiant, stipriau spusteleti reiktu. Galetu stipriau fiksuotis baterijos-korteles dangtuko uzraktas.
  Neziurint viso sito-aparatas geras-jis mane dziugina. ISO isties nepriekaistingas-su triuksmais tvarkosi gerai. Blykstes nenaudoju-buvau kelis kart uzdejes del idomumo paeksperimentavimui,bet turbut geriau butu naudoti ne komplektuojama,o papildomai nusipirkus su sukiojamu reflektorium.
 • rpf
  rpf 
    2012.01.04, 16:51, rašė:
  Būt įdomu Nikon 1 sistemos ir NX200 apžvalga taip pat. :)
 • Fiskius
  Fiskius 
    2012.01.04, 17:08, rašė:
  Skaitau, skaitau as apie juos, bet nekabina manes tos naujoviskos "Smenos" :)
 • ekoJ
  ekoJ 
    2012.01.04, 19:24, rašė:
  Iš pažiūros gal ir neblogas fotoaparatas, bet bent jau man vienas, nežinau kuris, bet jie visi forma, dydžiu panašūs, nex'as pasirodė ŽIAURIAI nepatogus rankoj ir valdymu..
 • anzelmas
  anzelmas 
    2012.01.05, 00:11, vertino: Gerai, , rašė:
  Įdomu, kokį modelį konkrečiai laikėt rankose? Koks objektyvas buvo?
 • eFoto redaktorius    2012.01.05, 00:31, rašė:
  Nex-5N  
  Po kiekvieno neveidrodinio fotoaparato testo sulaukiam krūvos keistų ir net absurdiškų atsiliepimų. Kai kuriuos anoniminius tenka ištrinti, nes ten troliai akivaizdžiai rašo. OK, patogumas - tai subjektyvus dalykas. Gal tavo rankos visai kitokios nei mano.
  Man Nex-5 ir Nex-5n pasirodė tikrai patogūs. Dėl rankos laikiklio ('grip'). Tad šiuos labai mažus fotoaparatus galima laikyti ir net valdyti viena ranka. Patogesni gal Panasonic G serijos sisteminiai fotoaparatai, bet šie yra didesni.
  Tad ar tokia fotoaparato forma ŽIAURIAI nepatogi ar tikrai patogi, tai jau pirkėjui spręsti. Tegu į parduotuvę nueina ir išbando.
 • rpf
  rpf 
    2012.01.05, 00:41, rašė:
  Po kiekvieno straipsnio ar apžvalgos būna visokiausių komentarų. Rašai šiuos testus, normalu, kad tie kandesni/skeptiškesni krenta labiau į akis, juolab, kai pačiam tie daiktai patinka ir matai jų teigiamas puses (tai tiesiog žmogiškumo faktorius - ginti tai, kas patinka tau). Tas, kuris mėgsta, vardins pliusus. Tas, kuris nemėgsta, vardins minusus. Natūralu.

  Kas svarbiau, tai jog parašei apžvalgą. Žmonės perskaitė, įvertino - niekas nepasakė, kad buka apžvalga ar panašiai. Pasakė savo nuomones apie fotoaparatus. Jei trolina - taip, pratrinti reikia. Bet jei argumentuotai ir kultūringai dėsto nuomonę - kokia ji bebūtų, trinti nereikia. Tam užtenka komentarų vertinimo sistemos. Nepaversk to cenzūra.

  Ačiū už apžvalgą, Ignai. :) Atrodo - įdomus ir geras fotoaparatas.

  Post scriptum - štai kažkokie bailūs kvailiukai minusuoja. Ir juk niekada neparašys - "aš!" Na, ką dabar - trint juos? Aš norėčiau. :) Bet tai viena iš priežasčių kodėl gerai, kad nesu šios svetainės Administratorius. Neturėtum panašiai cenzūruoti. :)
 • Vitalik
  Vitalik 
    2012.01.06, 23:37, rašė:
  Įdomu kiek gi sveria šie objektyvai NEX'ams, nes kaip matau jie iš kažkokio gryno metalo pagaminti, gal aliuminis koks nors ?
 • ekoJ
  ekoJ 
    2012.01.05, 00:16, rašė:
  Objektyvas tikrai buvo kitinis, o Nex'iuką draugas laimėjo azon vykusioje loterijoje. Ryt galėsiu pasakyti tiksliau. P.S. buvo labai nepatogus (bent jau man) dėklas, kaip manė tėčio seno zenito.. :D
 • anzelmas
  anzelmas 
    2012.01.05, 00:30, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėklą kiekvienas renkasi pagal skonį ir kišenę. Mačiau orginalų - tiesa, irgi priminė Zenit'inį :)
 • mikas007
  mikas007 
    2012.01.05, 00:32, rašė:
  Tokį būtų labai gaila pamest ir išvis kažkaip keist išsitraukt fotografuojant kokį sportą tarkim :D
 • Razabaitas
  Razabaitas 
    2012.01.05, 10:06, rašė:
  Negi taip žiauriai įdomu ką mano šalia stovintis? Parodyk savo geriau darytas foto ir "nukillink" jį tuo :)))) . Jei būčiau kreipęs dėmesį į tokius dalykus niekada nebūčiau apturėjęs Sony DSLR. :)
 • Svečias    2012.01.05, 09:12, rašė:
  Sveiki. Turiu ši fotoaparata koks mėnesis. Su apžvalgoje išvardintais punktais visiškai sutinku. Tik ka pastebėjau kad yra blogas apšvietimas fokusuoja ganėtinai ilgai atsiranda, bet nuotrauku kokybė ganetinai gerai. Dėl valdymo man asmeniškai labai patogus, kai susiprogramuoji pagal save. Idealiai veikia AUTO rėžimas. Nežinau man laikyti rankoje labai patogu, gal mano ranka mažesnė:).
  Filmavimas superinis net nesitikėjau, filmavimo kameros galima nepirkti:).
  Baterija silpnoka norėtusi antros, bet kolkas dar tik originalai. brangu apie 160 lt.
  Pirkau su 2 objektyvais 16F2,8 idealus optika baliuose:). platus kampas. 18-55 kitinis viskam.
  Taip kad aš fotiku labai patenkintas
 • Mantas Kristijonas Kuliešis
  Mantas Kristijonas Kuliešis 
    2012.01.05, 17:20, rašė:
  Teko čiupinėti, pagrinde mane domino tik jo filmavimo galimybė. Kaip muilinė, taip, filmuoja super, bet drąsiai neigiu tą teiginį, kad jis filmuoja kur kas geriau nei mėgėjiški veidrodiniai fotoaparatai. Maniškis 600D su standartiniu softu filmuoja kur kas geriau ir filmavimo galimybių diapazonas kur kas platesnis. Beje iš kur tas 60kps? Ant maksimalių parametrų išgavau viso labo 20kps, o maniškis su perdarytu softu filmuoja 160mbps, gaila, kad lėtos kortelės yra rodiklis :/ Šiaip aparatas mažas, nepatogus ilgesniam darbui, tačiau solidus ir labai kokybiškai surinktas, kitaip sakant monolitas.
 • Svečias    2012.01.05, 20:33, rašė:
  Dėl filmavimo 60kbs yra JAV standarte Europoje yra 50kbs ir jis tikrai taip filmuoja.
  Full HD 1080p video recording at 50/60 frame/s
  O dėl 600d :
  Full HD 1080p video recording at 24/25/30 frame/s
  HD 720p and 640×480 video recording at 50/60 frame/s
 • lomografas
  lomografas 
    2012.01.05, 22:04, rašė:
  Galvoju isigyti kažką iš NEX serijos, bet  vartant nuotraukų pavyzdžius kažkaip atšoka fantazija, Nu nematau aš čia kokybės.
  Gal kas bandė ant NEX'o  užmauti rimtesnius stiklus? 
  Ir gal kas  galėtų pasidalinti RAW'ais ?
 • eFoto redaktorius    2012.01.05, 22:23, rašė:
  kokia čia nekokybė?
 • lomografas
  lomografas 
    2012.01.05, 23:07, rašė:
  Muilas. Iš internete vartytų pavyzdžių susidariau nuomonę, kad nex kitinė optika tikrai neblizga, o jei komplektuoti su rimtesne optika jau susidaro solidi suma.
 • vaidas30
  vaidas30 
    2012.01.05, 23:46, rašė:
  blogam šokejui... ir batai spaudžia
 • lomografas
  lomografas 
    2012.01.05, 23:53, rašė:
  Apie ką tu čia žmogau? Kas tau kur spaudžia ?
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2012.01.06, 00:07, rašė:
  Sony 16mm ir 18-55mm pagal testus aiškus muilas
  www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1345/cat/83/...
  www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1346/cat/82...
  Bet užtai jutiklis geras, triukšmo mažai :)
  m4/3 optika ryškiai geresnė, bet jutiklis blogas, triukšmauja labiau :)
  Va ir rinkis :)
 • eFoto redaktorius    2012.01.06, 00:13, rašė:
  'visiškas muilas'  kaip ir Nikon ar Canon kitiniai:
  www.slrgear.com/reviews/showcat.php/cat/2
 • Vaizdinys
 • lomografas
  lomografas 
    2012.01.06, 00:16, rašė:
  Vaizdinys rašė:

  Bet užtai jutiklis geras, triukšmo mažai :)

  Sutinku. Ir surinktas tvirtai atrodo. Užtat ir klausiu ar kas yra bandęs su rimtesne optika. Norėtūsi pamatyti nuotraukų pavyzdžių(RAW).
 • lomografas
  lomografas 
    2012.01.06, 00:24, rašė:
  Ok. Pavizdys www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=newproduct_samsung&no=249...
  Lyginant su NX100 Kitiniu tai sony visiškas muilas.
 • eFoto redaktorius    2012.01.06, 00:36, rašė:
  mėgėjas ištraukti pačius blogiausius pavyzdžius ir pateikti tai kaip 'visišką muilą'. Negi taip VISAD  fotografuosi ir didinsi nuotrauką iki 1x1m (būtent tiek nuotraukos pavyzdžiuose padidintos), kad būtų muilas? :)
  O šiaip nėra ko tikėtis iš $100 vertės objektyvo - visų firmų komplektuojami objektyvai yra vienodi neypatingi. Taip, Samsung mažesnio diapazono 20-50mm atrodo įtartinai puikiai. Tai imk Samsung NX200, atrodo geras fotikas.
 • lomografas
  lomografas 
    2012.01.06, 00:44, rašė:
  Nukrypom į pievas.
  Paskaityk mano pirmą postą ir pažiūrėk ko aš klausiau.
 • Vytenis Šlajus
  Vytenis Šlajus 
    2012.01.06, 07:27, rašė:
  jei nori kokybės už nedidelius pinigus - kiniškas m39 adapteris ir objektyvai nuo fedo. zorkio, leikos;) - šiaipjau adapteriai yra visiems kada nors sugalvotiems mountams, ergonomikos, kainos ir skonio reikalas, ką naudot. rankinis fokusas su sony liveview (focus peaking + padidinimas) labai patogus.
 • tomico
  tomico 
    2012.01.06, 00:43, rašė:
  šitą ir kitas NEX apžvalgas derėtų visiems "ką pirkti" išmesti į pagrindinį puslapį.. atskirą, ryškiai raudona nuoroda " Ką pirkti - spausti čia".. :))
 • eFoto redaktorius    2012.01.06, 15:47, rašė:
  visai nenoriu akcentuoti Nex - Samsung irgi įdomus, tik senai nebandyti. Olympus ir Panasonic taip pat verti dėmesio dėl dydžio ir galimybių.
  Bet faktas, kad mergaičių klausimai 'Kokį veidrodinį man pirkti?' jau siutina. Daugumai nereikia to veidrodinio... Dulka paskui lentynoje nes nešiotis vargas
 • vaidas30
  vaidas30 
    2012.01.06, 15:42, rašė:

  Isvada : NEX'as savo kokybe tinkamai atskleidzia "teisingose" rankose.
  Rusu fotografas Юрий Афанасьев :


  www.photoru.ru/page.php?vrub=eqipment&vparid=0&vid=1...
  www.photoru.ru/page.php?vrub=eqipment&vparid=145&vid...
  www.photoru.ru/page.php?vrub=eqipment&vparid=145&vid...
  www.photoru.ru/page.php?vrub=eqipment&vparid=145&vid...


  Na zinoma cia naudojama NEX7 + daug kitiniu objektyvu.
  NEX-5N daro panasias nuotraukas, tik reikia moketi tinkamai isnaudoti visas fotoaparato galimybes.


   

 • Ste ponas
  Ste ponas 
    2012.01.08, 13:25, rašė:
  Kelionėse naudoju NEX -3, pretenziju dideliu neturiu, nebent lėtokas.
 • anzelmas
  anzelmas 
    2012.01.08, 20:21, vertino: Gerai, , rašė:
  Teko prisiliesti prie šio modelio. Kaip Nex 5 savininkas nebūsiu objektyvus, nes man jis patiko taip pat kaip NEX-5, tik geresnis/greitesnis meniu paliko geresnį įspūdį lyginant su pirmtako meniu. Daugiau didelių skirtumų plika akimi nepamačiau, tiesa, testais neužsiėmiau.. :)
 • IS-7
  IS-7 
    2012.01.28, 00:05, rašė:
  Prasau atsakyti i toki klausima: fotografuojant tamsoje, iki kokio ISO vaizdas svarus arba prie kokio ISO prasideda triuksmai?
  Pvz., mano Sony a290 svariai saudo tamsoje tik iki 400. Nuo 800 prasideda triuksmai. Diena iso galima kelti ir auksciau. Todel domina butent tamsoje.
 • Samlivas (išsitrynęs)    2013.12.26, 22:05, rašė:
 • Adumbratijus
  Adumbratijus 
    2012.03.20, 17:26, rašė:
  Ar galima su Sony NEX-5N fotografuoti visai be garso, t.y. garsą išjungti (kaip kad su Panasonic DMC-FZ8) ?
 • eFoto redaktorius    2012.03.23, 13:40, rašė:
  VISI fotoaparatai fotografuodami skleidžia garsus - turi mechaninį užraktą. Vieni garsesni kiti tylesni. Garso 'išjungti' tikrai neįmanoma.
  Kompaktiški fotoaparatai klapsi, aišku, tyliau už sisteminius ir veidrodinius.
  Na gal mobilius telefonus galima 'išjungti, nes ten užrakto nėra.
  Nors... prisiminiau. Nex7 lyg turi ir elektroninį užraktą, bet vien su juom fotografuoti neleidžiama - foto kokybė nebus gera.
 • Adumbratijus
  Adumbratijus 
    2012.03.23, 15:57, rašė:
  Panasonic DMC-FZ8 aparate galima įjungti ir išjungti garsą ČIAKŠT (sklindantį turbūt iš garsiakalbio) o tas kas lieka jį išjungus - tai labai jau silpnas garsas. Mane domina, ar ir Sony NEX-5N aparate galima išjungti tą ČIAKŠT.
 • eFoto redaktorius    2012.03.23, 21:37, rašė:
  rimtuose fotoaparatuose nebūna jokių žaislinių garsų
  keista kad tame fz8 yra. Apie Panasonic buvau geresnės nuomonės :)
 • mister
  mister 
    2012.04.14, 22:58, rašė:
  Nr.1
 • Samlivas (išsitrynęs)    2013.12.26, 22:32, rašė:
  Tai gi del nex ASPM ratuko. Visi lyg ijungtu A rezima ir viska uzmirstu, bet kaip nekeista M rezimas daug patogesnis... M ir A rezime isstatai F reiksme.. A rezime po shoto gali reiketi kooreguoti-t.y. ijungti  EV+/- rezima , poto paspausti dar ok- ilgas darbas... O M rezime tik sukineji ratuka(islaikymo) ir matai ekrane numatomo rezultato vaisius.(tamsiau -sviesiau).Pvz saulelydi fotografuojant su EV kompensacija nusibos zaisti, o auto rezime nepavyks gauti isvis ko nori..... Beje mano drauge fotografuoja M rezime ir tik RAW ir labai patenkinta(fotogarfijoje gal tik 1 menuo)
  ISO tikrai gerai tvarkosi.Tik labai man truksta ISO-Auto rankiniu parametru nustatymo, taip kaip yra Nikon(nezinau, gal yra ir kituose).Cia gamyklinis max ISO 3500, kuri as persatyciau i 800. Nevisu gi kreivos rankos :D
  Del fokuso.Labai parvarti funkcija yra veido atpazinimo funkcija. Beje palietus ekranelyje betkuri taska ta funkcija deaktyvuojasi ir fokusavimas vyksta tame taske, kur pasirinkai. Dar veinu pirsto spargtelejimu ant atatinkamos ikonos vel aktyvuojamas veido atpazinimo funkcija. Ji labai pravercia fotografuojant sudetingomis salygomis, kai veidas yra salyginai seselyje,o uz kadro kontrastingas fonas. Kad ir krasteliu, fokusavimo langas, uzkabines kontrastingesni fona fokusa nukreipia klaidinga linkme.
  Del kitinio objektyvo.Tik i siuksiu deze....Pirkti reikai body ir stiklus atskirai.
  P.S. Drauge isigijo sony 50mm F1.8 . Neblogas pagal kaina labai 800lt.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti