Apie Sony SLT-A77 ir sveiką greitą maistą
2012.03.24  Straipsniai:  Fotoaparato testas  24 9404
 
Sony SLT-A77  

Į rankas pakliuvo Sony SLT-A77. Tai – ilgai lauktas A700 modelio pakaitalas. Įspūdingas savo techniniais parametrais (24MP APS-C CMOS jutikliu, 12 kadrų per sekundę fotografavimo sparta,19 taškų autofokusavimo sistemos jutikliu ir įdiegtomis naujovėmis, pavyzdžiui, pusiau skaidraus veidrodžio technologija SLT bei elektroniniu ieškikliu) šis modelis tiesiog prašyte prašosi būti išbandytas. Tad ko laukti? Pirmyn fotografuoti su Sony SLT-77!Charakteristikos

Sony SLT-A77
12 komentarų
Sony SLT-A77 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
24.3 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Sony SLT-A77
Jautrumas?  100-16000 (25600) ISO
Foto3
Sony SLT-A77
Kaina?  1526    Palyginti ⯈

Nesu profesionalas. Save priskirčiau prie fotografų mėgėjų, kuriems fotografija yra papildomas saviraiškos būdas. Vis dar eksperimentuoju su juosta, ypač duoble-expo, ir skaitmeninius kadrus derinu su juostiniais. Tai darau su širdį ir akį džiuginančiais Konica Minolta 7000 ir 9000 modeliais (huh, valandų valandas galėčiau žiūrėti pro ieškiklį!). Tad nesunku atspėti, kaip prieš kelerius metus rinkausi  savo pirmą DSLR fotoaparatą. Formulė paprasta: Sony Alpha A700 + gausybė KM objektyvų = puikus kokybės, kainos ir, be abejo, KM sentimentų santykis (vis dar nešioju KM Sony aparato raištį).

Kai pradėjau kurti trumpametražius filmus, miniDV kameros kokybės nebepakako. Labai norėjosi būti šiuolaikiškam ir praktiškam – juk dabar fotografijos ir videoišraiškos gerokai nusitrynusios. Sprendžiau: išnaudoti esamą Sony/KM optikos arsenalą su nauju Sony SLT-A77 ar pirkti HD kamerą? Pasirinkimas susijęs su įvairiais niuansais, bet kol kas akys ir piniginė krypsta į Sony SLT-A77 modelį.

Pasirodyk: Bring it on!

Pagal informacijos priėmimo būdus žmonės skirstomi į tris asmenybės tipus: vizualus, audialus ir kinestetikus. Pagrindinę informaciją vizualai gauna per vaizdus, audialai – per garsus, kinestetikai  – per jutimą, lytėjimą. Nors priskiriu save prie audialų, manau, palietus korpusą, apsaltų ir kinestetiko širdis: tvirtas, stiprus, patogus laikyti, greit prilimpa prie rankos. Labai priminė turimo A700 korpusą. Tiesą sakant, skirtumas minimalus, vos kelių milimetrų. Labiausiai pakito korpuso gylis. Papildoma vieta išnaudota informaciniam ekranui. Vizualams naujasis korpusas patiks   aptakesnėmis linijomis, apvaliais išlinkimais. A700 linijos kiek griežtesnės.

Jutiminiams įspūdžiams vis dar tvyrant ore, spaudžiu On mygtukas. Pasiruoškime – elektroninis ieškiklis! Prisipažinsiu, iš pradžių apėmė kiek keistokas jausmas. Vaizdas aiškus, ryškus ir tikroviškas, bet kažko trūksta, kažkas ne taip. Kai fotoaparatą nukreipiu į tamsią vietą, atsakymas ateina akimirksniu – „it’s fake!“ – elektroninis ieškiklis. Neišsigąskite, po kiek laiko priprasite. Be abejo, vienareikšmiškai šio technologinio patobulinimo nevertinsiu, tiesiog patarsiu išnaudoti jo privalumus. Smalsu bus pamatyti, kaip jis keisis ateityje.

Tik dabar galiu atvirai pasakyti, kad ieškiklyje trūksta gyvybės. Kodėl? Matyt todėl, kad mano siekiamybė yra fotografuojant  patirti abipusį santykį. Manau, yra nuostabu, kai  fotoaparato ieškiklyje matomas vaizdas (ne skaitmeninis) įkvepia kūrybai.

Štai taip atrodo išbandytasis Sony SLT-A77 ir kiek paprastesnis, jaunesnis brolis Sony SLT-A65
Sony SLT-A77  
Sony SLT-A65  


Meniu ir funkcijos labai primena A700. Be abejo, A77 modelyje atsirado kai kurių pakeitimų ir patobulinimų. Ryškiausi pakeitimai: On/Off mygtukas perkeltas prie fotografavimo mygtuko, o  vietoj šio įtaisytas Menu mygtukas. Taip yra gerokai patogiau. Likusieji DISP, Delete ir Play perkelti į dešinę priekinės panelės pusę. Nesuprantama Super SteadyShot mygtuko vieta. A77 modelyje jis perkeltas iš fizinės korpuso dalies į sisteminį meniu, o jį pakeitė pagalbos mygtukas „?“. Taip, taip! Išgirdote teisingai. Mygtukas, kurio pirminė paskirtis yra padėti susiorientuoti meniu! Trumpam sustokime. Suprantu, A700 modelyje Super SteadyShot buvo rinkodaros triukas (mygtuką paspaudžiau vos kelis kartus), skirtas smarkiai eskaluojamiems Sony stabilizavimo sistemos privalumams pabrėžti. Dabar atskiras pagalbos mygtukas? (rus. для особо одарённых). Nepykite, bet vizualai šaukte šauktų matydami, kaip pasiturintys tėvai perka savo vaikui fotoaparatą ir tiki, jog jį turėdamas vaikas taps geru fotografu. Smulkmena, bet susidaro įspūdis, kad tai kokybiškas brangus  žaisliukas mėgėjams.
100 ISO, 16 mm, f/4  


Valdomas vairalazde. Valdyti paprasta, patogu ir lengva. Labiausiai vertinu du Sony jog dial ratukus, skirtus pagrindinėms nuostatoms valdyti.

Dar vienas argumentas, primenantis man labiau „žaisliuką“, – integruoti meniniai filtrai ir panoramos funkcija. Be abejo, tai skonio reikalas, bet, manau, tokio tipo funkcionalumas praverstų kelionėse, vakarėliuose ir pobūviuose su draugais, kai pagrindinis tikslas yra įamžinti akimirkas ir greitai paskelbti nuotraukas, pavyzdžiui, socialiniuose portaluose. Klausiu savęs: kam tampytis tokio dydžio, klasės ir brangumo aparatą? Dėl įvaizdžio? Susireikšminimo? Tai kuo puikiausia atliks kišeniniai aparatai.
Maloniai nustebino šios serijos kiek aukštesnės klasės praktiški ir kompaktiški Sony NEX-5N .

Sony Alpha SLT-A77 kūrybiniai filtrai  
Sony Alpha SLT-A77 kūrybiniai filtrai  
Sony Alpha SLT-A77 kūrybiniai filtrai  
Sony Alpha SLT-A77 kūrybiniai filtrai  
Sony Alpha SLT-A77 kūrybiniai filtrai  
Sony Alpha SLT-A77 kūrybiniai filtrai  

Sony Alpha SLT-A77 panorama  
Sony Alpha SLT-A77 panoramaFilmavimas

Sony A77, kaip ir prieš tai buvęs A55 SLT  serijos modelis, turi 1080p HD filmavimo funkciją. Tik šį kartą pakilo kokybės kartelė – atsirado galimybė filmuoti 60p režimu (1920 x 1080, 60p, ~28 Mbps). Naudojami du filmavimo formatai: AVCHD (ver. 2) ir MP4.

Formatas

Kokybė

AVCHD

1920 x 1080 60p ~ 28Mbps

1920 x 1080 60i/50i ~ 24 Mbps

1920 x 1080 60i/50i ~17 Mbps

1920 x 1080 24p/25p ~ 24Mbps

1920 x 1080 24p/25p ~ 17Mbps

MP4

1440 x 1080, 1080p (30/25fps) ~ 12Mbps

640 x 480 (30/25fps) ~ 3Mbps


Pirmiausia atkreipiau dėmesį į tai, kad pasirinkus Movie režimą jog dial ratuku, apribojamas filmavimo režimas. Norint pasiekti visas rankines nuostatas, tenka rinktis Manual režimą. Dar vienas pastebėjimas: jei fotografavimo režimą pakeiti filmavimo, išlieka tos pačios nuostatos, kaip antai, baltas balansas, diafragma, ISO. Norėtųsi, kad šios nuostatos būtų atskirtos. Movie režimu ISO tesiekia 1600. Autofokusavimo sistema veikia greitai ir įspūdingai, ypač gaudant judančius objektus. Tą patį galėčiau pasakyti apie automatinę ekspoziciją. Ekspozicija keičiasi tolygiai ir glotniai.

Filmavimo pavyzdžiai

Sony SLT fotoaparatuose naudojama pusiau skaidraus veidrodžio technologija ypač naudinga filmuojantiems. Šiuose fotoaparatuose, fotografuojant naudojant ekranėlį ir  filmuojant, veikia ne lėtoka kontrasto nustatymo sistema (kaip kituose veidrodiniuose), o spartesnė fazės nustatymo. Skirtumai ypač pasimato fotografuojant ir filmuojant judančius objektus.
Nedidelis mano testas:
http://

Įspūdingiau atrodo ne mano nufilmuoti kadrai naudojant teleobjektyvąSony SLT-A77 jungtys  
Filmų garsas saugomas Dolby Digital (AC-3) garso formatu. Rimčiau filmuodami be išorinio mikrofono neapsieisime. Nepatiko, kad filmavimo metu veikianti autofokusavimo sistema apie save primena videoįraše, ir gana aiškiai (naudojau anksčiau apžvalgoje minėtą Sony SAL-1650 - DT 16-50mm F2.8 SSM optiką).

Lankstus LCD ekranėlis. Patogus ir praktiškas tiek filmuojant, tiek fotografuojant. Smulkmena: pridėjus veidą prie ieškiklio, kiek užtrunka persijungti iš elektrinio ekranėlio. Jis ima veikti tik labai priartėjus veidui – justi, kad  per ilgai delsia. Tą patį galima pasakyti ir apie mažąjį ekranėlį, kai keičiamos nuostatos.

Dėl nuotraukų kokybės pastabų, kurios buvo paminėtos ankstesnėje Sony SLT-A77 apžvalgote, neturėjau.

F2,8, 50mm, 200 ISO  
F2,8, 50mm, 100 ISO  
F2,8, 16mm, 100 ISO  

Apibendrinimas

Iš pirmo žvilgsnio Sony SLT A77 fotoaparato savybės ir charakteristikos atrodo įspūdingai. Korpusas tvirtas, patogus, limpa prie rankos. Valdyti paprasta ir lengva. Jutiklis su 19 autofokusavimo sistemos taškų veikia greitai ir nepriekaištingai. 12 kadrų per sekundę sparta primena kulkosvaidį. LCD ekranėlis lankstus ir praktiškas. Yra naujovių, pavyzdžiui, skaidraus veidrodžio technologija SLT ir elektroninis ieškiklis. Regis, vardiju profesionalų fotoaparato savybes, bet jų supakavimas ir pateikimas su meniniais filtrais, panorama, papildomos pagalbos meniu, automatizuotas filmavimo režimas primena, kad šie aparatai skirti mėgėjams. Tad susimąsčiau...

F2,8, 35mm, 200 iso  
Neseniai prisiminiau radijo eteryje išgirstą reklamos šūkį. Tiksliai neatkartosiu, bet skambėjo maždaug taip: „Mes jau atsidarėme! Naujiena! Sveikų salotų greitojo maisto restoranas“ (kitaip tariant, dar vienas fastfood’as). Nesu maisto ekspertas, bet riebalus nuo angliavandenių gebėjau atskirti jau paauglystėje, o ir maisto derinimo principai nėra svetimi. Noriu pasakyti, kad sveikas maistas niekad nebus greitas. Nežinau, ar tai yra blogai (šiuo metu visiems tenka suktis greičiau, ypač Lietuvoje), nes tempą diktuoja visuomenė, kurioje gyvename... Bet tikrai žinau vieną dalyką – aš galiu rinktis.

Kodėl ši reklama man priminė Sony? Turime naują tobulesnių technologijų kombinaciją – sveiką, bet greito vartojimo produktą. Vizualai man pritartų – jis tinka mėgėjui, norinčiam pasijausti profesionalu. Tad nors šis Sony SLT-77 paliko labai gerus įspūdžius, priskirčiau jį prie prabangių kokybiškų žaisliukų.

Sony SLT-A77 Patiko

 • Greita autofokusavimo sistema
 • Praktiškas ir lankstus LCD ekranėlis
 • Fotoaparato valdymas
 • Tvirtas ir gerai limpantis prie rankos korpusas

Sony SLT-A77 Nepatiko

 • Elektroninis ieškiklis (už technologinę naujovę riebus +, bet kol kas ne)
 • Kai kurie funkciniai sprendimai, pavyzdžiui, pagalbos mygtukas, filmavimo režimo apribojimas ir pan.
 • Meniniai filtrai
Ričardas

Panašios klasės fotoaparatų palyginimas čia:
Apie 5000 Lt, pusiau profesionalūs.
Apie 3000 Lt, aukštesnės mėgėjiškos klasės.

Komentarai
Turinys
 • egisb
  egisb 
    2012.03.24, 22:40, vertino: Gerai, , rašė:
  Šiuo metu mano svajonių fotikas (gal ir liks tik svajonių, nes turiu A55 ir jis dar gerokai  už mane pranašesnis), patiko straipsnis...viskuo
 • chillout
  chillout 
    2012.03.24, 23:38, rašė:
  Šis komentaras paslėptas, nes įvertintas labai blogai.
  Parodyti komentarą
 • gedasst
  gedasst 
    2012.03.25, 03:15, rašė:
  Kazko nesupratau apie ta shustra filmavima. O tikejausi ...
  As su Manual focus greiciau tuos pingvinus sugaudyciau ir vaizdas nesokinetu
  O tas 1-5 sekundziu klipuku junginys antrame video.. jie visi "Out of focus".
  Gal kas zinote normaliu video pavyzdziu su siuo aparatu?
 • gedasst
  gedasst 
    2012.03.25, 03:23, rašė:


  Sitas kiek geresnis, bet jai paziuresim, kur fokusas "seka" pova ar blake...
  Man neatrodo, kad jis susitvarkytu su judancio zmogaus sekimu.
 • podangum
  podangum 
    2012.03.25, 10:37, rašė:
  Patinka man šis aparatas atsparumu aplinkai,geras atsparus komplektuojamasis objektyvas 16-50mm F\2.8,vaizdo ieškiklyje iškart matai galutinį rezultatą,patogiai guli rankose.Bet peržiūrėjus daugybę nutraukų įvairiose svetainėse man kilo abejonių dėl jų natūralumo,baltos spalvos balanso,per daug ryškių spalvų.Juntamas kažkoks perlenkto dirbtinumo prieskonis.
 • egisb
  egisb 
    2012.03.25, 12:51, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėl nuotraukų kokybės dar gali būti tokia prielaida, kad jais gausiai nesinaudoja, ar nuotraukų į portalus nekelia dar tikri profai (na ben jau taip kalbama), kad būtų tiksliau, ką norėjau pasakyti, tai pvz aš mėgėjas su Sony tikrai negaliu lygintis su profu naudojančiu Canon ar Nikon ir tikrai ne fotoaparatas čia pagrindinė nuotraukų kokybės priežastis
 • podangum
  podangum 
    2012.03.25, 16:03, rašė:
  Aš lyginau paprastas nuotraukas,ne profų,darytas su skirtingais aparatais.A77 iš pradžių savo techniniais dalykais labai sužavėjo,bet galutinis rezultatas sukėlė abejonių.
 • secam
  secam 
    2012.03.25, 16:25, rašė:
  taip, tokia yra realybė - Sony fotoaparatai nelabai populiarūs meistrų tarpe. Toks vaizdas, kad profai pratestuoja, ir toliau grįžta prie savo C arba N. O Soniais fotografuoti lieka tik visokie megėjai, kaip kad aš. Dėl balto balanso, pas sony jis standartiškai labiau violetins/melsvas palyginus su canon polinkiu į rausvą/oranžinį, bet tas lengvai reguliuojasi. konkretus a77 privalumas - full hd 50p filmavimas - kol kas nedaug fotoaparatų gali filmuoti 50p full hd rezoliucija. Greitas AF filmuojant padės megėjams filmuot reportažėlius. O pastatytinėm ar sudetingesnėm scenom kaži ar privalumas fazinis autofokusas filmuojant. Tik gaila šis aparatas neišnaudoja visos matricos, tad filmuojant crop faktorius bus maždaug 1.8 (o ne 1.5 kaip fotografuojant), todėl gali prireikti platesnio kampo objektyvų...
 • podangum
  podangum 
    2012.03.25, 18:29, rašė:
  Pas SONY crop faktorius 1.5,tik pas Canon 1.6
 • secam
  secam 
    2012.03.25, 22:15, rašė:
  teisybė, pas sony , nikon, pentax - 1.5x Tačiau būtent a77 filmuojant dėl stabilizacijos dar pamažina matricos plotą - realusis crop factorius video failams yra ~1.8
 • egisb
  egisb 
    2012.03.25, 16:30, vertino: Gerai, , rašė:
  Dar yra vienas dalykas. Mes su žmona esam dailininkai ir neretai pasvarstom, kad mūsų aplinkoje labai vengiama spalvų, tas amžinas sendinimas, čiut- čiut spalvinimas interjere,  fotografijoj ir t.t., labai jau Lietuviška pilkuma ir "depresucha" dvelkia. Mes neesam vienareikšmiškai ryškių spalvų gerbėjai, labai vertinam ir "aristokratiškai išlaikytą" koloritą ir teisybės dėlei man labai patinka Nikon spalvos, tačiau, kad spalvos "skambesio" ir mokėjimo ją kokybiškai naudoti mūsų aplinkoj trūksta, tai mums atrodo, kad yra taip. Ir gal tokioj "čiut-čiut spalvos" aplinkoj bet kokia aiškesnė ir gyvesnė spalva atrodo dirbtina ? IMHO. Tikrai nepretenduoju į jokią "visžinystę", matau, kad pasiduodat diskusijai, tai ir kalbu. Su pagarba :)
 • podangum
  podangum 
    2012.03.25, 18:26, rašė:
  Jus puikiai suprantu ir nieko prieš SONY neturiu,nes pati pastaruoju metu naudoju SONY A300.Kad pas A77 fotografuojamų objektų spalvos per ryškios nėra taip blogai,nelabai atrodo bendras fonas,nuotraukos per tamsios,atrodo nenatūralios.
 • secam
  secam 
    2012.03.25, 22:26, rašė:
  Kadangi Nikon naudoja Sony sensorius, tai ir spalvos principe arčiau, nei pvz Canon. Nežinau kaip jūs, aš visad fotografuoju RAW, tad šviesumas ir spalvų reguliavimas yra jau post-processing. Darbe fotografuoju Canon'u 60d, tai na neišeina norimų spalvų išgaut, nors tu ką.
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.03.25, 14:56, rašė:
  Cia sony braizas, bet manau viska galima sutvarkyt lightroome ar kame kitame.
 • kavolis
  kavolis 
    2012.03.26, 00:42, rašė:
  bet jūs čia visi iš esmės kalbat apie PROGRAMINIUS dalykus, t.y. tai, kas priklauso nuo fotoaparato nustatymų. Pas visus gamintojus skiriasi tie gamykliniai nustatymai pagal nutylėjimą (default). Nemanau, kad bus didelis skirtumas, tarkim fotografuojant RAW ir identiškai apdorojant, tarkim Lightroom pagalba. Visai kas kita su JPG. Todėl norint tikresnio vaizdelio, o ne su pasodrintom spalvom (kas pvz., gamykliškai sukelta canon muilinėse, bent jau seniau būdavo, kad plačių masių naudotojai aikčiotų "kooookios spalvos"), ne per daug kontrasto ir "sharp'o" reikia fotografuoti RAW.
 • eFoto redaktorius    2012.03.26, 01:47, rašė:
  kai nežiūri objektyvių skaičiukų, tai lieka tik 'myliu-nemyliu', 'patinka-nepatinka' ;)
  Su spalvomis ir ekspozicija pas A77 - viskas tvarkoje
  www.popphoto.com/gear/2011/09/lab-test-sony-a77-new-king-aps...
  Na kokia prasmė daryti rimtą fotiką su pamažinta ekspozicija ir dirbtinai saturuotom spalvom? Kad kiekvienas testuotojas juoktųsi? būtų kvaila.
  Panoramos nuotraukos tamsumas paaiškinamas labai paprastai: fotografuota matau vakarėjant, ISO nustatymas žemas arba automatinis, o išlaikymą, sukant fotoaparatą, automatika turi nustatyti gana trumpą (nes kitaip vaizdas susilies). Rezultatas - tamsoka nuotrauka. Pats su tuom susidūręs. Gal tai ir blogai, bet panoramų prietemoje geriau nedaryti.
 • Eilinis Joe
  Eilinis Joe 
    2012.03.25, 10:49, rašė:
  Jei straipsnyje butu maziau subjektyviu asmeniniu emociju, kurios "tarsi netycia" is anksto formuoja skaitytoju nuomone, man jis patiktu labiau.

  Nuomones apie A77 neturiu.
 • remix
  remix 
    2012.03.31, 02:49, rašė:
  Fotkės kažkokios keistos. Kaip su muiline darytos. Arba čia objektyvas labai prastas buvo, arba JPG'u fotkinta su kažkokiais keistais nustatymais. Nes jei ne, tai lieka tik konstatuoti, kad Sony supjovė grybą...
 • Booster
  Booster 
    2012.03.31, 18:13, rašė:
  pateikta nuotraukų kokybė tikrai apgailėtina. Turiu savo kelionėms skirta Sony NEX-5 irgi APS-C matrica aparatą, kokybė kaip tokio dydžio aparatui labai gera, lenkė daugelį pigių DSLR. Aišku Čia ne MARK II su FF matrica, bet neblogas. Naujas Sony A77 tikrai yra neblogas ir foto RAW turi buti neblogos kaip tokios klasės aparato.
 • Ziggy (išsitrynęs)    2012.04.05, 23:00, rašė:
  Filmavau su Sony SLT-A77

 • bixx
  bixx 
    2012.04.17, 14:36, rašė:
  Nusižiūrėjau ir aš šį aparatą. Turiu A350, tai jo kaip ir užtektų, bet labai jau su iso nesusitvarko. Ant 800 jau nelabai norisi žiūrėti į tą foto...
 • IS-7
  IS-7 
    2012.05.28, 15:41, rašė:
  Tada reikia pirkti a580
 • KGStudio LT
  KGStudio LT 
    2013.03.15, 03:13, rašė:
  Bandžiau A77, pats turiu A57 (vienintelis argumentas tai svoris, A57 - 300g lengvesnis ir mažesnis, ir man nebūtini 24Mpix, o visa kita kone tas pats). Tikrai labiau patiko už Nikon ir Cannon. Lengvesnis, geriau kurti nuotraukas fotografuojant nei Post-production'e. Labai greitas 12fps. Ir labai tinka kokybiškų filmų kūrimui :). Tikrai rekomenduju.
 • ramusis
  ramusis 
    2013.06.20, 08:46, rašė:
  radau toki filmuka. Sony a77 vs Canon 60d
   

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti