Testas: Nikon D600
2013.04.03  Straipsniai:  Fotoaparato testas  28 21235
 
Nikon D600  

Galbūt nesuklysiu sakydamas, kad nebrangus viso kadro (didelį jutiklį turintis) fotoaparatas yra kiekvieno fotoentuziasto svajonė. Prieš pusmetį bendrovė Nikon pristatė tokį fotoaparatą Nikon D600.
Įdomu, ką apie jį mano savininkai?

Šią apžvalgą „rašiau“ pusmetį: užbaigti neleido atsakomybė ir laiko trūkumas.
Taigi, jos ir neparašiau. Bet tokį fotoaparatą būtina pristatyti ir aptarti. Todėl radau tinkamą išeitį – savo trumpus įspūdžius papildžiau išsamiais šiuos aparatus naudojančių fotografų komentarais.
Efoto redaktorius Ignas Urbonas

Nikon D600
4 komentarai
Nikon D600 Aprašymas
Jutiklio dydis?  43 mm. (FF)
Vaizdo taškai? 
24.3 mpix
LCD ekranas? 
8.6 cm
Foto2
Nikon D600
Jautrumas?  50-6400 (25600) ISO
Foto3
Nikon D600
Kaina?  1951*    Palyginti ⯈


Trumpi įspūdžiai

Fotoaparatą laikyti patogu, bet man jis kiek per didelis. Nors visiems neįtiksi - kitiems jis per mažas ;)
Palyginimas: mažiausias viso kadro veidrodinis fotoaparatas žymiai didesnis už viso kadro juostinį fotoaparatą.
Viso kadro Pentax ir Nikon su 50mm f/1.4 objektyvais  
Viso kadro Pentax ir Nikon su 50mm f/1.4 objektyvais  

Nuotraukų kokybė puiki. Fokusavimo taškai sukoncentruoti centre, bet įpratus tai galbūt netrukdo.
Fotografuota su Nikon 50 mm f/1.4 objektyvu. Kai kurios mano nuotraukos šiek tiek šviesintos.
50mm f/1.4, 1/20s, 400 ISO  
50mm f/1.4, 1/125s, 400 ISO  
50mm f/4.5, 1/60s, 200 ISO  

Katės testas

Fotoaparatus testuoju prasto apšvietimo sąlygomis fotografuodamas savo katę.
Bandytas Nikon D600  su 50mm f/1.4 objektyvu testo neįveikė. Lauke (vakarop) fotoaparatas dar spėdavo sufokusuoti ir neryškių išeidavo tik pusė nuotraukų, o namie nufotografuoti judančią katę tiesiog nepavyko.
Palyginti: sisteminiai fotoaparatai namie užfiksuodavo apie 50 proc. ryškių kadrų, o veidrodinis  Sony SLT-A77 su 16-50mm objektyvu namų prietemoje jautėsi kaip savo stichijoje – net 90 proc. kadrų buvo ryškūs.
Prasti Nikon D600 rezultatai, manau, nėra fotoaparato kaltė. Tiesiog šviesūs 50 mm objektyvai visada yra lėti. Tikiuosi, D600 naudotojai patvirtins mano spėjimus.
50mm f/1.4, 1/6s, 1600 ISO  
50mm f/1.4, 1/125s, 100 ISO  
50mm f/1.4, 1/200s, 100 ISO  

Fotografavimas prietemoje

Fotografuojant nejudančius objektus problemų nekyla: sufokusuoti pavyksta, o puiki jutiklio kokybė leidžia net naktį fotografuoti nenaudojant stovo.
Fotografuojant prietemoje įjungus LiveView (žiūrint per ekranėlį), fotoaparatas veikė gana sparčiai, rodos ne lėčiau nei naudojant įprastą veidrodinių fotoaparatų fazinį  fokusavimą. Tai malonus atradimas - juk paprastai veidrodinių kontrasto fokusavimo mechanizmas veikia beviltiškai lėtai.
Jautrumo testas: lyginant Nikon D600 su kitu viso kadro fotoaparatu Sony RX1, D600 nuotraukos atrodo gyviau, su mažiau triukšmo.
Nikon 600, 100% iškarpa  
Sony RX1, 100% iškarpa  

Malonus niekutis – WiFi ryšys

Prijungus išorinį WiFi modulį Nikon WU-1b (180 Lt), prisijungus prie  WiFi tinklo, nuotraukas galima siųsti internetu. Patogu. :)
Dar geriau: suinstaliavus „Nikon Wireless Mobile Adapter“ programėlę į savo Android ar Apple telefoną ar planšetę, galite peržiūrėti fotoaparato nuotraukas ir nuotoliniu būdu valdyti D600! Fotoaparatas fiksuojamą vaizdą transliuoja į mobiliojo įrenginio ekranėlį. Savo „mobilkoje“ liečiant galima pasirinkti fokusuojamą tašką ir, aišku, fotografuoti.
Trūkumai: adapteris brangus, nepatogiai kyšo korpuse, o programėlės funkcijos labai ribotos. Bet programos juk tobulinamos, tad palauksime naujienių.
Beje, tokias nuotolinio fotografavimo galimybes turi ir  Nikon D7100Nikon Coolpix A ir  Nikon Coolpix P330 – šie fotoaparatai jau turi WiFi ryšį, modulio atskirai pirkti nereikia.
Nuotraukų peržiūra pigiausioje Android planšetėje  
Fotoaparato valdymas Android planšete  
Nuotrauka  

Mariaus Krivičiaus įspūdžiai

Iš tikrųjų labai ilgai laukiau, kol pasirodys Nikon D600. Žinojau, kad tai bus kitas mano fotoaparatas. Galvojau, kad bus geresnė nuotraukų kokybė nei Nikon D90, mažesnis triukšmas ir panašiai, bet tokio didelio skirtumo tikrai nesitikėjau. Labiausiai nustebino itin didelis dinaminis diapazonas ir labai geras susidorojimas su triukšmu. Jei nuotraukos daromos nekomerciniams tikslams, tai naudojant 3200 ISO jautrį triukšmo lygis man yra visiškai priimtinas, net ir 6400 ISO neatrodo baisiai.
5,5 kadrų per sekundę visiškai pakanka ekstremaliam sportui fotografuoti, tad tikrai negaliu skųstis.
Fokusavimo taškai  
Valdymas labai panašus į visų kitų Nikon, pripratau labai greitai. „AF-Lock“ mygtuką persiprogramavau į „AF-ON“, tad galiu lengviau perkomponuoti sufokusuotą kadrą. Autofokusuoja pakankamai greitai ir tiksliai tiek su AF-S, tiek su senesniais AF objektyvais. Girdėjau, daug kam trukdo, kad visi 39 fokusavimo taškai per daug suspausti į centrą, tačiau man tai jokių rūpesčių nesukėlė.
Filmavimas man taip pat labai svarbus. Jo kokybė tikrai nebloga, nors vaizdas galėtų būti šiek tiek aštresnis. Gali trukdyti vienas dalykas: kai įjungtas „Live View“ režimas, negalima pakeisti diafragmos reikšmės. Tai turėtų būti ištaisyta „firmware“ naujinyje. Nors pas neturiu išorinio įrašytuvo, tačiau šis fotoaparatas turi galimybę įrašinėti vaizdą nesuspaustu formatu, tačiau įrašant į Atomos Ninja revorderį šiuo metu lieka juodi kadro kraštai (vaizdu užpildoma maždaug 95 proc. kadro). Ši problema irgi turėtų būti pašalinta „firmware“ naujinyje. Truputį nervina tai, jog peržiūrint nuotraukas negalima „OK“ mygtuku padidint jų iki 100 proc. Apskritai fotoaparatu esu labai patenkintas, skirtumas tarp APS-C ir viso kadro tikrai jaučiamas, vien jau žiūrėti pro didelį, ryškų vaizdo ieškiklį yra labai malonu.

Nuotraukos:
https://www.facebook.com/MariusKriviciusVisuals

Svečias


RiK: Svilikas   Komentarai [10]
Romualdo Kairio įspūdžiai

Yra ir pliusų ir minusų.
Iš dėžės ištraukus jutiklis buvo su dulkėm dulkėtas...
Fokusavimo taškai labai sugrūsti į centrą, automatiškai fokusuoja greitai ir tiksliai, baltos  spalvos balansą nustato gerai. Didelis pliusas dvi SD kortelės. Vaizdo kokybė gera (net nustačius didelį jautrį), valdyti patogu. Aparatas, manau, susilauks ne tik mėgėjų, bet ir Pro klasės fotografų dėmesio.

Nuotraukos:
RiK

RiK


Giedriaus Jakulevičiaus įspūdžiai

Pagaliau užderėjo praeitais metai naujų Nikon FX fotokamerų Nikon D4Nikon D800 ir Nikon D600 . Ši mano apžvalga būtent apie pastarąjį „mažylį broliuką“ šešišimtuką. Pradžioje aš, kaip ir visi fotografai, dirbantys su Nikon technika, jau seniai laukiau D700 pakaitalo D800, bet tik jį anonsavus ir paskelbus jo charakteristikas  supratau, kad nebenoriu.
 Aš fotografuoju tik RAW formatu ir retušuoju su originaliu Nikon Capture NX2 – jis man gražiausiai ir teisingiausiai atkuria spalvas. Su 36 megataškų failais pražilčiau naudodamas šią programą. Esu tos nuomonės, kad geriau mažiau taškų ir mažiau triukšmaujantis jutiklis. Nustačius 3200 ISO jautrį, Nikon D600 triukšmauja mažiau nei D800. Be to, tikras nesusipratimas – skirtingų atminties kortelių naudojimas D800, tad pasirinkau D600 ir tikrai nesigailiu.
Nikon D600 jutiklis sužavėjo savo odos tonų natūralumo. Tai man labai svarbu fotografuojant žmones. Korpusas, palyginti su  Nikon D7000 (iš kurio jis nemažai paveldėjo), daug patogiau „kaba“ rankoje, yra šiek tiek didesnis. Fotoaparato rankena labiau išsikišusi į priekį, su „battery“ gripu apskritai prilimpa prie rankos. Filmavimo mygtukas migravo iš fotoaparato nugarėlės ir atsirado šalia užrakto mygtuko – tai daug logiškiau ir patogiau. Fotografavimo scenų ratukas taip pat patobulintas, dabar jis turi fiksavimo mygtuką per centrą, apsaugo nuo atsitiktinio persukimo darbo metu ar kišant (traukiant) kamerą ir kuprinės.
Kontrastingesnis ekranas už D7000, spartesnis „Expeed 3“ procesorius (kaip ir D4/D800 modeliuose) ir smagesnis kaklo dirželis, sakysite, smulkmenos, bet labai malonios. :)
Fokusuoja greitai ir tiksliai, nors, prieš aparatui pasirodant rinkoje, viešojoje erdvėje buvo nuogąstavimų, kad iš D7000 paveldėta autofokusavimo sistema bus blogis, bet taip neatsitiko.
Taip pat man nepasitvirtino ir gandas, kad D600 užuolaidėlės dyla ir šiukšlina ant jutiklio. Maksimalus D600 užrakto greitis – tik 1/4000 sek. Veikiausiai tai mažai kam aktualu arba išvis neaktualu. Tiesa, keistai atrodo mažesnio jutiklio fokuso taškai ant viso kadro, bet turbūt kiekvienas gamintojas turi pasiūlyti  optimalų kainos ir kokybės santykį, nes konkurentai kvėpuoja į nugarą. Aš asmeniškai naudoju tik 11 autofokuso taškų – man jų užtenka per akis,  nes fotografuojant vestuves ar renginius brangi yra kiekviena sekundė. Šitaip galima daug greičiau nusistatyti reikiamą  fokuso tašką. Galiu tik pastebėti, kad kvailai atrodo, jog iki šiol bendrovė Nikon tokius WiFi ir GPS modulius, kurie kainuoja centus, gamina ir pardavinėja atskirai. Tai yra visiškai nepatogu vartotojui (kliūna, gali lengvai išlaužti ar pamesti), nors mažiausiai prieš 5 metus parodoje teko matyti vadinamąsias „muilines“ su  WiFi  ir GPS, o į DSLR iki šiol dar jų nesugeba įdėti. :(
Taigi apibendrinamas galiu pasakyti, kad Nikon D600 yra „žvėriukas“, puikiai papildęs FX Nikon šeimą. Prognozuoju, kad jis bus toks pat populiarus tarp vartotojų, kaip ir kažkada buvo D7000.
Nuotraukos:
Jako

Jako


Flavijaus Piliponio (NFM dėstytojo) nuomonė

Nikon D600  
Korpusas

Lengva! Kamera tikrai lengva, tad jei ruošiatės ją nešiotis visą dieną, – tai privalumas. Iš pirmo žvilgsnio – viskas „nikoniska“, t. y. įprastose vietose. Jeigu esate rankose laikę  Nikon D7000 – jausmas identiškas, ir Nikon to neslepia. Jeigu anksčiau naudojote D300 ar D700 – teks nusivilti. :)

Valdymas
Intuityviai patogus, Nikon ergonomika nenuvilia. Erzina tai, čia kad vietoj programų režimo mygtuko (kaip D300 ir D700) įtaisytas filmavimo mygtukas. Programų valdymas identiškas D7000 – t. y., tradiciniu ratuku. AF valdymas vėlgi toks pats, kaip jau minėto D7000. Apskritai, toks įspūdis, kad D600 – steroidų pripumpuotas D7000. :) Akumuliatorius toks kaip D7000, jos pakanka ilgam.

Jutiklio jautris
Kai nustatyta 100–1600 ISO, jautrio rezultatai puikūs: 3200 ISO – geri, 6400 ISO – neblogi, bet ne daugiau. Didelio jautrio vaizdo kokybė priklauso ir nuo kontrasto, optikos kokybės (linijų skaičiaus), ekspozicijos tikslumo. D600 – ne išimtis ir joks ne stebuklas.
Jautrumo testas - visas kadras  
100% iškarpa  
100% iškarpa  


Autofokusavimas
Viskas gerai esant puikioms apšvietimo sąlygoms, problemos prasideda esant prastam apšvietimui. Nedidelis ir nepatogus fokusavimo taškų pasiskirstymo plotas neleidžia pilnavertiškai išnaudoti viso kadro privalumų. Vaizdo ieškiklis šviesus ir gana komfortiškas naudojant rankinio fokusavimo objektyvus.

„Greitašaudiškumas“
Visi žinome, kad šitas parametras priklauso ne tik nuo kameros, bet ir nuo kortelės greičio. Ant mano turimos kortelės užrašyta „Nikon High Speed 8 gb“, nustačius JPG failo formatą, kamera pradėjo springti po 20 kadro. Sakykim, kad tai lėtos atminties kortelės „nuopelnas“.

200mm f/2,8, 1/250s, 6400 ISO  
Subjektyvios išvados

Pirmas įspūdis: Nikon D600 tikrai „mažasis brolis“. Rankoje ne toks komfortiškas kaip Nikon D800 , mažasis pirštas vis nusprūsta ir ieško atramos.
Kam vartotojui, kuris renkasi FX (viso kadro), reikalingas autorežimas? Ar FX jau tapo madingas ir žinios neturi jokios reikšmės? Jaučiuosi truputį sutrikęs. :( Stabdau minčių eigą ir galvoju: ar etiška lyginti kameras, sukurtas skirtingam vartotojui? Pats laukiau D600 tikėdamasis D300 tęstinumo (kaip ir tūkstančiai D300 ir D700 vartotojų visame pasaulyje), savaitę po premjeros apsisprendžiau D800 naudai. Trumpai ir aiškiai – jei jūsų pirmoji (antroji, trečioji...) kamera buvo D70, D80, D90 arba D7000, – Nikon D600 puikus pasirinkimas ir didelis žingsnis į priekį. Jeigu ieškote pakaitalo pavargusiam nuo darbo D300 arba D700, Nikon D800 – vienintelis teisingas ir adekvatus pasirinkimas, jei kalbame apie judėjimą į priekį. Deja, reikia pripažinti, kad jis teikia didesnį džiaugsmą studijos ir peizažo fotografams. Mano supratimu, Nikon reporterius paliko „ant ledo“, t. y. tikrai ne kiekvienas geba įkąsti D4...
Reikėtų nepamiršti, kad pasirinkus FX formatą geri rezultatai garantuoti naudojant tik PRO lygio optiką. Tokią Nikon parduoda tradiciškai nepigiai, tad paskaičiuokite, kiek atsieis jūsų DX formato optikos keitimas į FX objektyvus? Taip, su Nikon D600 galima naudoti DX objektyvus, bet tuomet kam pirkti viso kadro kamerą? Tai tiesiog subjektyvūs pasvarstymai, su kuriais nebūtina sutikti. :)
Ar Nikon D600 skirtas pažengusiam fotografijos entuziastui? Taip, būtent jam. Ar tai profesionalų, ar, kaip kartais sakoma, „pusiau profesionalų“ fotokamera?  Ne. Vienareikšmiškai ne. Kitados profesionalų simboliu laikytas FX tapo prieinamas visiems fotoentuziastams – tai džiugi naujiena. Ar Nikon D600 gera fotokamera?  Tai puiki fotokamera, kurią nuoširdžiai galiu rekomenduoti kiekvienam.

Pliusai
 • Lengvas, mažas.
 • 24 mln. taškų.
 • 2 atminties kortelės.
 • Nuotraukų kokybė įprastais jautrio režimais (100–3200 ISO).
 • Tiksliai matuoja ekspoziciją ir spalvinę temperatūrą (WB).
 • Puikiai atkuria spalvas ir pustonius.
Minusai
 • Kaina. Tikiuosi, tai laikinas dalykas ir po pusmečio bus daugiausia 6500 Lt. (pastaba: tai rašyta 2012 rudenį. Taigi, teigiamos prognozės pasitvirtino su kaupu ;)
 • Didelės jautrio reikšmės nenustebino.
 • AF (turbūt silpniausia kameros vieta).
 • DX sistemą pakeitus  FX sistema, išryškėja objektyvų vinjetavimas, geometriniai iškraipymai (distorsija), sumažėja ryškumo gylis ir t. t. Kamerai reikia kokybiškos optikos.

Visi nauji Nikon veidrodiniai fotoaparatai.

Nikon D600
4 komentarai
Nikon D600 Aprašymas
Jutiklio dydis?  43 mm. (FF)
Vaizdo taškai? 
24.3 mpix
LCD ekranas? 
8.6 cm
Foto2
Nikon D600
Jautrumas?  50-6400 (25600) ISO
Foto3
Nikon D600
Kaina?  1951*    Palyginti ⯈

Evgenia Levin (Zeneka) nuotraukos

Fotografuota su Nikon AF Nikkor 85mm f/1.8D
85mm, f/2.8, 1/250s, 200 ISO  
85mm, f/3.5, 1/640s, 200 ISO  
85mm, f/4, 1/800s, 200 ISO  
85mm, f/4, 1/1250s, 200 ISO  

Komentarai
Turinys
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2013.04.03, 11:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Ignai, apie tokias "greitas" apsukas mano senelis sakydavo "kaip numiręs perst..." ;))
  Vistik praėjusių metų rugsėjo fotoaparatas :))
 • Astekas
  Astekas 
    2013.04.03, 12:11, rašė:
  Tai nieko tokio del tu apsuku. Kai kurie "rimti " uzsienio apzvalgininkai niekaip neranda laiko išsakyti savo nuomone apie D4.
 • Leo R.
  Leo R. 
    2013.04.03, 12:41, rašė:
  Greitai tik triušiai dauginasi :)
  Pats esu rašęs ne vieną apžvalgą pabandęs aparatą kokią savaitę, bet vistik tikslesnė ir išsamesnė nuomonė apie aparatą gali atsiras tik po kokio pusmečio ar dar daugiau.
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2013.04.03, 13:53, rašė:
  Kaciu testam gerai tinka 70-200 vr2 :)
 • G.B.
  G.B. 
    2013.04.03, 15:36, rašė:
  "Jeigu anksčiau naudojote D300 ar D700 – teks nusivilti. :)" auksiniai žodžiai :) Todėl ir pabėgau pas Canon :)
 • Fiskius
  Fiskius 
    2013.04.03, 15:44, rašė:
  Tam yra D800 :) Nors tiesa tikrai noretusi pilnavercio D700 pakaitalo su ne kosmine rezoliucija :)
 • simkka
  simkka 
    2013.04.03, 15:53, rašė:
  D700s :)
 • PixelOnMars
  PixelOnMars 
    2013.04.03, 15:46, rašė:
  Suabejočiau dėl auksinių. Greičiau jau labiau kokie bronziniai :)
  Šiaip, kiek bandžiau, tai nelabai man patiko ergonomika, lyginant su D300 ar D700. Toks jausmas, kad šioje vietoje Nikon'as "sutaisė" tai, kas nebuvo sugedę. Bet čia priprantama. Visa kita jokių problemų ar nepasitenkinimo nesukėlė :)
 • Fiskius
  Fiskius 
    2013.04.03, 15:59, rašė:
  beje, ka i ka iskeitei? D700 i 5D mkIII?
 • Kestux
  Kestux 
    2013.04.03, 17:01, rašė:
  Kas liečia WiFi, tai prie D600 modulis WU-1b jungiasi A/V out, o D7100 WiFi be modulio neveikia.
 • Kornelijus
  Kornelijus 
    2013.04.03, 21:23, rašė:
  Norint turėti WIFI su D7100 reikalingas priedas WU-1a, kuris jungiamas per fotoaparato USB. Fotoaparate jokio WiFi nėra. Tiesa, dar yra galimybė naudoti Eye-Fi kortelę su joje įmontuotu WiFi.
 • Kestux
  Kestux 
    2013.04.04, 00:12, rašė:
  Netiksliai parašiau, bet tai paminėjau, kad D7100 be WiFi modulio neveikia, prieš 10dienų ši funkcija išbandyta :)
 • espe
  espe 
    2013.04.03, 17:16, rašė:
  Naudoju D600 kelis mėnesius, aparatu esu visiškai patenkintas. Taip, jis ne toks tvirtas ir didelis, kaip D700, bet ir kaina mažesnė, ir mažesnis svoris ant kaklo - irgi greičiau privalumas negu trūkumas.
  Turiu tik kelias pastabas dėl ergonomikos, nepatiko kai kurie mygtukų pakeitimai, o konkrečiau:
  -  LiveView ir REC mygtukų išdėstymas buvo daug patogesnis D7000, įjungti Lv buvo greičiau ir patogiau, taip pat patogiau pradėti įrašynėti video. Dabar D600 turi Lv mygtuką nepatogiai žemai, o įrašymui skirtas mygtukas šalia užtvaro mygtuko, tačiau jį paspaudus, video vis tiek nesirašo, kol apačioje Lv režimo svirtelė neperjungta į filmavimo padėtį. WTF?, atsiprašau bet D7000 tikrai buvo patigiau :)
  - navigacijos mygtukas labai sumažėjo. Mano rankos nėra stambios, tačiau nelabai patogu. Be pirštinių dar nieko, o su pirštinėmis tikrai trūkdo dirbti. vėl gi, D7000 patogu ir su pirštinėmis.
  Užtad pagaliau fotografavimo režimų ratukas yra fiksuojamas (nors kam čia išvis ratukas su AUTO? )

  Techniniais aspektais D600 labai patinka,  tik norėčiau dar kartą paminėti, kad pilnam kadrui reikalinga gera optika ir tai kainuoja. 50/1,4 nėra įspūdingiausias objektyvas D600 testavimui. :) Pats šiuo metu daugiausia naudoju 85/1,4D, 24-70/2,8 ir ieškau 14-24/2,8, dar svarstau dėl 35/1,4. Pereiti iš DX į FX kainuoja daugiau negu FX kūnelis :)
 • as44we77
  as44we77 
    2013.04.03, 18:29, rašė:
  Pereiti nuo ''muilinės'' prie DX , panašiai kai kam kainuoja - daugiau nei kūnelis ....priklauso kokius objektyvus naudoji. Fixu mėgėjams tas skirtumas išvis gali nepasijaust.
 • SAMas
  SAMas 
    2013.04.03, 19:40, rašė:
  Na va po sio straipsnio ir atnaujinimai atejo is Nikon puses :)
  Nikon firmware D4, D3S, D3X, D3, D800, D600, D7000 ir D3200 
  Cia D600
  nikoneurope-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/55953...
 • gedasst
  gedasst 
    2013.04.03, 22:18, rašė:
  "Tiesiog šviesūs 50 mm objektyvai visada yra lėti" :D
  Ne. Negalima visu sviesiu objektyvu lyginti su paciu leciausiu.
  Taip. Sitas objektyvas - didziulis stabdis.

  "juk paprastai veidrodinių kontrasto fokusavimo mechanizmas veikia beviltiškai lėtai"
  Kokiu paskutiniu aparatu fokusavai per LV ?

  Panasu, kad Nikon pristacius D800 ir D600, Iaimejo ... Canon 5D - Mk2 ir Mk3
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2013.04.04, 03:17, rašė:
  Leciausio jauciu titula turi 35/1.4G
  Na ir Sigmute mano 150/2.8 Macro jeigu "full" fokuso rezimu, kol davaziuoja is vienos puses i kita...
 • gedasst
  gedasst 
    2013.04.04, 04:16, rašė:
  Macro letesni zymiai. As turejau minty leciausio 50-tuko.
 • iRytis (išsitrynęs)    2013.04.03, 22:33, rašė:
  .
 • made not in china
  made not in china 
    2013.04.03, 23:01, rašė:
  iRytis rašė:
  ,nors legendini D700 deda i vieta is visu pusiu.  O gal galima plačiau iš kurių čia pusių taip jau deda?
 • iRytis (išsitrynęs)    2013.04.03, 23:21, rašė:
  .
 • made not in china
  made not in china 
    2013.04.04, 09:05, rašė:
  Esi internetinis trolis sugebantis tik perpasakoti "viena boba sakė" ir D700 rankose netrurėjęs, jau nebekalbu apie side by side vaizdo kokybės lyginimą tarp šių fotoaparatų.
 • Axas
  Axas 
    2013.04.04, 13:17, rašė:
  Ten visai neblogas pentax'as parodytas :)
 • Fiskius
  Fiskius 
    2013.04.15, 10:27, rašė:
  "Maksimalus D600 užrakto greitis – tik 1/4000 sek. Veikiausiai tai mažai kam aktualu arba išvis neaktualu."
  Aktualu ir dar kaip. Konkretus pvz. www.efoto.lt/node/936507
  Iso jau nebuvo kur mazinti, o priverus diafragma, vaizdelis jau butu kitoks. Taip kad su 1/4000 sita kadra jau buciau sudegines ;)
 • Mogu
  Mogu 
    2013.04.15, 16:24, rašė:
  Nepamiršk, kad D600 minimalus iso yra 50, o ne 100 kaip pas D700. Taip, kad šioje vietoje skaičiai išsilygina.
 • Fiskius
  Fiskius 
    2013.04.15, 16:28, rašė:
  Aaa, nu ok, sita buvau praleides :)
 • Canon-istas
  Canon-istas 
    2013.07.12, 20:02, rašė:
  Norėjau paklausti autoriaus,kuris atlikinėjo tęstus su kate. Turbūt Ignas? Kokiu tiksliai penkiasdešimtuku bandymus atlikinėjai? Kuris čia taip prastai tvarkėsi su fokusu?Ačiū.
 • Nikon300 (išsitrynęs)    2013.11.09, 14:37, rašė:
  Nelabai aišku, kodėl testų autoriai lygina ir tapatina Nikon D600 su D7000. Ar galima lyginti Opel Astrą su Vectra, MB A klasę su B ir pan.? Gal gamintojas(-ai) ne šiaip sau skirsto gaminius į klases? Teisybės dėlei reiktų lyginti tos pačios klasės aparatus, tuomet palyginimai atsispindėtų trūkumus ir privalumus, o be to, testo tekstas išliktų švaresnis, be painiavos ir (ne)sąmoningų palyginimų.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti