Repost: Mados fotografija namų sąlygomis / repost
2022.08.21  Straipsniai:  FotografavimasŽurnalas FOTO    37 29765
 
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  

Taip, jūsų akys nemeluoja. Mados fotografija namų sąlygomis. Namų sąlygomis! Turbūt ne kartą, žiūrėdami naujų drabužių ar kvepalų nuotraukas, savęs klausėte: „Kaip jiems taip pavyksta?“ Šiuose keliuose žurnalo puslapiuose pabandysime jums paaiškinti, kaip jiems tai pavyksta ir kaip galima panašias nuotraukas padaryti tiesiog savo namuose. Jūsų pačių rankomis su jūsų turima fototechnika.



Kokiais „ginklais“ naudojasi mados fotografai?

Galbūt nustebsite, tačiau didžiausios mados fotografijos žvaigždės dažniausiai naudoja paprastus skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus. Tiesa, paprastus tarp profesionalams skirtų. Dėl mažesnių gabaritų jais patogiau ir lengviau naudotis, be to, jie veikia sparčiau, palyginti su didelio formato technika.
Aišku, mados fotografai vieningai sutaria, kad fotografuojant madą, svarbiausia yra ne fotoaparato galimybės, o fotografavimo technika (gebėjimas įgyvendinti savo sumanymą). Galite turėti pačią naujausią ir pažangiausią įrangą, tačiau jei nemokėsite su ja elgtis ir nesuprasite pagrindinių šios fotografijos ypatumų, nuotraukos tiesiog užims vietą jūsų kompiuteryje.
Net jei neturite profesionalams skirto skaitmeninio fotoaparato, tikimės, kad nepadėsite mūsų žurnalo į šalį. Toliau pateikiame paprastus patarimus, kurie padės suprasti mados fotografijos pagrindus. Vadovaudamiesi jais, net buitinę fotografiją galėsite pakelti į naują lygį. O vėliau ir patys nepastebėsite, kad su bet kokiu fotoaparatu galite daryti nuostabias nuotraukas.


Mados fotografija – nuo ko pradėti?

Prieš darydami savo pirmąsias nuotraukas, peržiūrėkite mados žurnaluose esančias nuotraukas. Kuo daugiau jų pamatysite, tuo daugiau idėjų galėsite pasisemti.  Tai, ko gero, lengviausiai prieinamas įkvėpimo šaltinis ir geriausios nemokamos mados fotografijos kūrimo pamokos, esančios tiesiai prieš jūsų akis. Naudokitės tuo ir atsirinkite, išsikirpkite arba išsiplėškite tas nuotraukas, kurios jums labiausiai patinka ir kurias norėtumėte perdaryti. Perdaryti geriau. Nebijokite sau to pasakyti. Vienas geriausių būdų išmokti fotografuoti madą – perdaryti jūsų dievinamų fotografų nuotraukas geriau, įdomiau.
Stebėkite, kokį apšvietimą, namų vietą, drabužius, šukuosenas, modelius, pozas ir fotografavimo tempą skirtingi fotografai kuria. Pabandykite suprasti, kaip jiems gimė šie vaizdai. Apgalvokite mintyse, ką norėtumėte keisti ar tobulinti jų fotografijose.
Kitas žingsnis atsirinkus nuotraukas – sukurti savo mados istoriją, savo idėją. Iš pradžių ji gali būti neunikali, pritaikant jau matytas detales. Kai konkrečiai žinosite, kokia turėtų būti jūsų fotografija, ją bus lengviau tobulinti. Nepamirškite ir toliau naudotis geriausiu įkvėpimo šaltiniu – jūsų mėgstamų mados fotografų sukurtais darbais. Po truputį plėtokite savo idėją. Iš pradžių galvokite apie spalvas ir pasilikite tik tas žurnalų nuotraukas, kuriose jums patinka modelio poza, apšvietimas, erdvė. Tokiu būdu priartėsite prie savo istorijos.
Dar vienas svarbus dalykas, kurį greičiausiai jau pastebėjote, – mados istorija dažniausiai yra pasakojama keturiuose, šešiuose ir daugiau žurnalo puslapių. Jūsų istoriją taip pat gali sudaryti daugiau nei viena nuotrauka. Taip savo idėją išplėtosite įdomiau, turėsite daugiau argumentų pritraukti žiūrovo dėmesį.

Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  
Aušra Osipavičiūtė:
Nuotraukomis, kuriose mergina vilki marškinėlius su emblema "ja za svabody" ir "I love BY" norėta atsargiu būdu atspindėti situaciją Baltarusijoje. Kaip žinoma Baltarusijoje yra varžomos žmonių laisvės ir teisės, tačiau jaunimas yra nuovokus ir įvairiais būdais išreiškia protestą prieš vyraujančią tvarką. Vieni tai daro radikaliau, kiti nuosaikiau. Norėjau savo fotografijas apie Baltarusiją supinti su mados fotografija, tad pasirinkau naudoti rūbus su žymiais opoziciniais ženklais. Vietą ir šviesą taip pat pasirinkau neatsitiktinai - tradicinį seną sovietinį butą, kad būtų ramiau fotografuoti ir būtų sukurta tam nuotaika. Realiame gyvenime jaunimas nešioja rūbus, prie kurių prisiuva opozicines emblemas, tai net tapo mada. Kartais nutinka taip, jog dėl to jauni žmonės turi problemų ir tenka aiškintis valdžios pareigūnams, sulaukia grasinimų.

Ką svarbu žinoti apie apšvietimą?

Fotografijoje viskas sukasi apie apšvietimą. Be šviesos negalėsite padaryti nuotraukų, negalėsite perteikti spalvos, ryškumo, šešėlių, kontrasto ar tekstūros. Norėdami suprasti fotografiją, turite suprasti šviesą ir būdus, kaip ją kontroliuoti ir manipuliuoti.
Kadangi straipsnio pavadinimas įpareigoja mus kalbėti apie mados fotografiją namų sąlygomis, namų sąlygos įpareigoja kalbėti apie natūralų apšvietimą. Tad šiame skyriuje apžvelgsime labai „kaprizingo“ apšvietimo galimybes ir šviesos pritaikymo būdus.
Natūralus apšvietimas atrodo tikrai gražiai, bet jį gražiai pritaikyti dažnai būna sudėtinga. Naudojant šį apšvietimą, geriausias metas fotografuoti yra arba ankstus rytas arba vėlyva popietė. Idealu, jei spėsite padaryti nuotraukas per pirmas dvi valandas pakilus saulei arba prieš jai nusileidžiant. Kai saulė yra žemai danguje, žemės atmosfera laužia šviesos spindulius ir sukuria švelnesnę šviesą. Tokia šviesa modelio kūnui suteikia natūralių, sveikos išvaizdos tonų.
Be to, dirbdamas su natūralia šviesa, turite būti be galo lankstus. Dienos šviesa skirtingai apšviečia skirtingas namų erdves skirtingu metu. Todėl turite taikytis prie jos ir greitai reaguoti į jos kitimus.
Patariame iš anksto apgalvoti, kurioje vietoje norėsite fotografuoti. Geriausia, jei ji bus prie didžiulių langų ir galėsite lengvai naudoti dienos šviesą. Patyrinėkite, kaip jūsų pasirinktoje vietoje skirtingu metu krenta šviesa, ir nustatykite geriausią fotografavimo laiką.
Dar vienas būdas suprasti, kokioje namų vietoje geriausia fotografuoti, – pereiti kambarį skersai, kitaip sakant, taip, kaip danguje rieda saulė. Tada matysite, kokioje vietoje kokiu laiku turite atsidurti, kad fotografuodami gautumėte maksimalų šviesos kiekį. Kad lengviau prisimintumėte, susidarykite saulės kelio eskizą.
Taigi sužinoję, kaip prisijaukinti natūralią šviesą, toliau naudokitės savo fantazija. Jei kažkas eksperimentuodamas suvokė, kad dieninės užuolaidos puikiai išsklaido per didelį šviesos kiekį ir ją sušvelnina, tai ir jūs galite atrasti daug gerų dalykų, praturtinsiančių jūsų mados fotografiją.
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  

Kompozicija. Kas, kaip ir kokiu kampu?

Kalbėdami apie mados fotografijos kompoziciją, jūsų nenustebinsime, nes ir trečdalių taisyklė, ir daugelis kitų tinka ir mūsų aptariamam fotografijos žanrui. O neatsitiktinai pavartotas žodis „tinka“ leidžia suprasti, kad mados fotografijoje į kompoziciją žiūrima „madingai“, kartais laužant visas taisykles. Svarbiausia, kad mados nuotraukos būtų suprantamos žiūrovui ir trauktų jo dėmesį. Žemiau pateikiame kelis bendrus, bet naudingus patarimus:
  • Norėdami, kad modelis atrodytų lieknesnis ir moteriškesnis, fotografuokite jį ne tiesiai, o 45 laipsnių kampu.
  • Stenkitės atsargiai fotografuoti modelį perspektyvoje – kojos, keliai, rankos, alkūnės ir pečiai atrodys neproporcingi (didesni nei įprastai), jei jie bus kūno priekyje.
  • Jei fotografuojate modelio veidą stambiu planu, taip pat stebėkite, ar nepasikeitė proporcijos. Dažnai modelio nosis atrodo neįprastai didelė.
  • Jūsų modelis turi turėti daugiau erdvės prieš save nei už savęs. Taip jis „neiškrenta“ iš nuotraukos.
  • Jei norite kompoziciškai sukurti pusiausvyrą tarp kairės ir dešinės nuotraukos pusių, turėtumėte modelio nosies galiuką fiksuoti vertikaliai einančiame nuotraukos centre.
  • Jei nuotraukoje vengiate modelio akių kontakto su žiūrovu, akys turėtų sekti nosies liniją.
  • Labai svarbus yra nuotraukos fonas. Jis turi kurti ryšį su modeliu. Žiūrėdamas į jūsų nuotrauką, žiūrovas neturi jausti didžiulio kontrasto tarp modelio ir fono, todėl prieš fotografuodami pagalvokite, ar fonas tinka prie modelio ir jo aprangos.

Mažosios didžiosios mados fotografijos gudrybės

Akių kontaktas. Naudodami akių kontaktą, prikaustote žiūrovo dėmesį prie savo fotografijos.

Žvilgsnis į šoną. Modelio žvilgsnis bet kur, tik ne į objektyvą, taip pat intriguoja žiūrovą kaip ir akių kontaktas. Jis kuria mistiką, leidžia žiūrovui pasitelkti fantaziją ir pasvarstyti, ką reiškia toks modelio žvilgsnis, į ką jis galėtų žiūrėti.

Laužykite taisykles. Mados fotografijos taisyklės sukurtos tam, kad jų būtų nesilaikoma. Daug nuostabių nuotraukų padarysite, jei tuos pačius dalykus pakartosite skirtingais būdais, kurie jums šaus į galvą. Taip pat, jei kartais nesilaikysite kompozicijos taisyklių, naudosite blogą apšvietimą ar mažą kontrastą. Svarbiausia bandyti ir ieškoti.

Eksperimentuokite su šviesa. Ji sukuria labai dramatišką vaizdą. Pabandykite dirbtinai ištęsti išlaikymo laiką. Tegu į kadrą patenka daugiau šviesos, nei jos turėtų būti įprastai.

Fotografuokite judantį modelį. Tegu modelis jaučiasi laisvai ir nuolat juda: nusisuka ir staiga atsisuka į objektyvą, nusilenkia ir atsistoja. Pasitelkite fantaziją ir nepaleiskite fotoaparato iš rankų.

Judėkite. Įprastai pagal mados fotografijos taisykles fotografuojama esant kuo arčiau žemės priešais modelį, tačiau pabandykite pakeisti kampą. Stenkitės visą laiką judėti aplink modelį ir fotografuoti iš visų pusių ir visais kampais.

Nenustokite fotografuoti. Darykite kuo daugiau nuotraukų. Nesustokite net tada, kai modelis ilsisi, ima puodelį vandens troškuliui numalšinti ar keičiasi drabužius. Tokios nuotraukos yra labai natūralios, o nesuvaidintos modelio pozos yra netikėtos ir patrauklios.

Keiskite emocijas. Nuo juoko visa burna iki verksmo, nuo klyksmo iki žado netekimo. Vaizduojamos emocijos – tai dar vienas būdas prikaustyti žiūrovą ir leisti jam fantazuoti, kad suprastų, ką fotografas norėjo atskleisti, pasakyti.

Aušra Osipavičiūtė: Studentiškų dienų atspindys
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  
Aušros Osipavičiūtės nuotraukos  

Kaip bendrauti su modeliu?

Mados fotografijoje labai daug priklauso nuo to, kaip fotosesijos metu sekasi dirbti fotografui ir modeliui, ar jie supranta vienas kitą. Kiekvienas fotografas bendrauja unikaliai ir skirtingais žodžiais gali papasakoti, kokią nuotaiką nori perteikti.  Čia nėra jokių technikų ir greito ar lengvo būdo išmokti kalbėtis su modeliu. Svarbiausia neskubėti ir stengtis atsipalaiduoti. Tuomet atsipalaiduos ir modelis.  O vėliau – negailėti padrąsinamų žodžių.
Iš pradžių pabandykite suprasti, kokią atmosferą, dinamikos ir energijos lygį norite atskleisti savo mados fotografijose. Kokius jausmus ir emocijas jūsų modelis turės sukurti? Kad būtų lengviau, su modeliu panagrinėkite žurnalų pavyzdžius ir pabandykite atkartoti panašias pozas. Abipusis įsigilinimas nuims įtampą, ypač jei su modeliu bendraujate pirmą kartą.
Tačiau iki fotosesijos pasistenkite savo mados istorijos modeliui neatskleisti. Kuo mažiau jis žinos, tuo daugiau dės pastangų, ieškodamas reikalingų pozų, nebus susikaustęs. Vienintelis dalykas, kurio reikėtų vengti, – neprašyti modelio suvaidinti emocijas. Jei prašysite, kad modelis atrodytų seksualiai, tai nepavyks. Tačiau jei bendraukite taip, kad jis jaustųsi seksualiai, rezultatas bus kitoks. Tokia paprasta taisyklė galioja kalbant apie visas emocijas.
Prisiminkite, kad modeliui lengviau atkartoti veiksmus. Jūs turite būti jo veidrodis. Jei šypsositės, modelis taip pat šypsosis. Jei elgsitės beprotiškai, modelis atsipalaiduos ir stengsis tai pakartoti. Fotografuodami įsijunkite muziką. Ji pakels nuotaiką ir leis jums išgauti fotografijos ritmą.

Kaip atrinkti geriausias nuotraukas?

Kai pradėjau fotografuoti, būdavo be galo sunku atrinkti geras nuotraukas. Visos jos patikdavo, visos keldavo skirtingus jausmus ir, kadangi tai buvo nauja patirtis, buvo gaila atsisakyti net nekokybiškų. Juk net jos patikdavo.
Puikiai suprasdami jus, pradedantį mados fotografą, pateiksime nuotraukų atsirinkimo receptą, kuris padės lengviau apsispręsti. Taigi atsirinkite tik tas nuotraukas, kurios jums patinka ir kurių gera bendra išvaizda, geras apšvietimas ir gera modelio išraiška. Iš jau atsirinktų nuotraukų krūvos, atsirinkite po 5–10 nuotraukų, kurios geriausiai iliustruoja kiekvieną jūsų sugalvotos mados istorijos puslapį (jei jūsų mados istorija užima ne vieną). Atrodytų, kad jau viskas, tačiau iš tų 5–10 nuotraukų mums reikia pasilikti dar mažiau. Sunku, suprantama. Tačiau vadovaujantis šiais 7 kriterijais, galėsite būti kritiškesnis:

Ar modelio drabužiai atrodo gerai?
Ar išlaikymas geras?
Ar nuotrauka pakankamai ryški?
Ar apšvietimas geras?
Ar nuotraukoje nėra nereikalingų taškų?
Ar modelio veido išraiška atitinka bendrą nuotaiką?
Ar padarytos nuotraukos atitinka jūsų idėją?

Labai trumpai apie nuotraukų retušavimą

„Photoshop‘as“. Jo kūrėjai pasistengė, kad programa tiktų ir pradedantiesiems, ir profesionalams. Naudotojai atsidėkodami jos pavadinimą net įliejo į bendrinę kalbą, todėl „fotošopinti“, retušuoti, trinti spuogelius ir gražinti modelio figūrą galima valandų valandas. Praradus laiko nuovoką.
Tačiau yra ir kita retušavimo pusė. Sakoma, kad „Photoshop‘as“ skirtas fotografavimo metu padarytoms klaidoms taisyti. Todėl kuo geriau nufotografuosite nuotraukas fotoaparatu, tuo mažiau šios programos reikės. Suprantama, perprasti gero apšvietimo, tinkamai parinkto išlaikymo ir spalvų balanso subtilybes reikia žymiai daugiau laiko nei gerai retušuoti nuotraukas, bet iš pradžių pramokę mados fotografijos, vėliau savo laiką galėsite skirti kitų dalykų mokymuisi. Kitaip būsite vertinamas ne už gabumus mados fotografijoje, bet už gerą dizainerio ar maketuotojo darbą.
Todėl apie retušavimą siūlome iš pradžių negalvoti.
O jei ir kils mintis, nuginkite ją prisimindami, kad fotografuoti yra šimtus kartų įdomiau, nei dienas leisti prie kompiuterio, stumdant įvairius langelius.

Parengė Vytautas Petrašiūnas.

Žurnalas FOTO.

Komentarai
Turinys
  • Evaldas.
    Evaldas. 
      2010.05.03, 14:23, rašė:
    Geras straipsnis - tiek daug išmokau, kad dabar galėsiu fotografuoti kaip Kauneckas :D
  • deedee
    deedee 
      2010.05.03, 15:12, rašė:
    Straipsnį įvertinčiau 8 iš 10

    "Ką svarbu žinoti apie apšvietimą?" - galėjo būti patarimų kaip tą igyvendinti be/su papildoma šviesa.
    Kompozicijos pastraipoje - šaunūs patarimai kaip perteikti modelį, kad jis puikiai atrodyti, super.

    Man pikčiausia, kad paskutinės fotografijos pateiktos retušuotos "cross-procesing" principu ir to net nepaminėta retušavimo skiltyje, o tik sakoma jog geriau negalvoti apie tai, kaip galima negalvoti jei jos yra retušuotos daugiau nei pastebimai ir mano manymu labiausiai vykusios, na dar nespalvotos.

    tokių straipsnių norisi kuo daugiau.
  • 15 čigonų
    15 čigonų 
      2010.05.03, 15:56, rašė:
    Čia jūs kolega visiškai teisus, bet aš jau nekišau trigrašio, nenaudot fotošop nes smagiau fotkint, aišku spuogelius galima paslėpt, o ką su spalvom daryt tai šnipštas...
  • Rima Prusakova
    Rima Prusakova 
      2010.05.04, 08:46, rašė:
    tikra tiesa, kad lietuviai pripratę būti vis kuom nors nepatenkinti :)

    puikus straipsnis, perskaičiau su malonumu :)
  • deedee
    deedee 
      2010.05.04, 11:06, rašė:
    Ar čia aš vis kuom nepatenkintas?
  • Svečias    2010.05.03, 22:00, rašė:
    Straipsnis patiko, daug sužinojau. Kilo idėja kad taip galima paveiksluoti ir artimą žmogų, kad matytusi baldai namų kasdienybė. O kai prais laiko tarpas ta nuotrauka kels gražius prisiminimus apie to meto buitį.
  • deedee
    deedee 
      2010.05.04, 08:05, rašė:
    spalvos neįtakoja buities, nebent parodo tendencijas to laikmečio. bent jau aš taip galvoju :)
  • Alina S.
    Alina S. 
      2010.05.03, 22:11, rašė:
    Labai saunus straipsnis :) dekui. kuo daugiau tokiu
  • McDonis
    McDonis 
      2010.05.04, 01:20, rašė:
    nuoširdus ačiū
  • Vėjo_Nublokšta
    Vėjo_Nublokšta 
      2010.05.04, 06:03, rašė:
    Labai patiko straipsnis.
    Šiek tiek naujovių sužinojau tikiuosi tai ateityje pravers.
    ;)
  • Vil
    Vil 
      2010.05.05, 01:12, rašė:
    Šaunu, tik kompozicijos taisyklės čia tokios bendrinės, o ne būtent mados fotografijai.
  • Aurimas Valevičius
    Aurimas Valevičius 
      2015.12.08, 18:29, rašė:
    Tai tikrai...
    O šviesos patarimai dar labiau bendrinio pobūdžio. Ryto ar vakaro šviesa prie lango visada puiku... ir išsklaidyta gerai - švelnu. Tačiau mados fotografijai labai dažnai reikia kažko stipresnio ar netikėto. Tai tuomet labai dažnai pritampa ir aštri saulė ir arti esančio toršero kontrastinga šviesa. Ar net šviesa iš praviro šaldytuvo...
  • ausra
    ausra 
      2010.05.06, 09:30, rašė:
    paprastas, aiškus ir naudingas straipsnis naujokui, taip ir maga pabandyt
  • Padangė
    Padangė 
      2010.05.21, 22:48, rašė:
    šaunus straipsnis
    niešti nagus išbandyt :))
  • Svečias    2010.06.01, 03:06, rašė:
    net pakele upa fotografuot toks straipsnis. Didelis dekui Vytautui Petrašiūnui
  • Aeroflot
    Aeroflot 
      2010.06.01, 03:08, rašė:
    Net pakele upa fotografuot. Didelis dekui Vytautui Petrašiūnui uz straipsni. Tik gaila ,kad netiek daug informacijos buvo dirbtinio apsvietimo klausimu.
  • inziNerijus
    inziNerijus 
      2010.06.21, 15:50, rašė:
    Ačiū už straipsnį, vertas dėmesio +
  • Joliemadame
    Joliemadame 
      2010.07.14, 17:03, rašė:
    labai super straipsnis. pirmai progai pasitaikius pasinaudosiu patarimais ;)
  • ritele84
    ritele84 
      2010.07.16, 22:08, rašė:
    daug vertingu patarimu, reikes pasinaudoti:)
  • Airida
    Airida 
      2010.09.19, 21:42, rašė:
    Labai įdomus straipsnis, reiks pabandyt.. :))
  • Inga Mo
    Inga Mo 
      2010.10.09, 19:46, rašė:
    ačiū, labai labai naudinga. Ir ne tik fotografuojant madą :)
  • Amžinas_proguras_Vidmusas
    Amžinas_proguras_Vidmusas 
      2010.11.15, 13:47, rašė:
    visai laiku pastebėjau. :). tuoj reiks ait ir bandyt. dėkui
  • military kira
    military kira 
      2010.12.08, 15:59, rašė:
    Staipsnis naujokams puikus!
    nepatiko tik "is tolo paliesta" politine motyvacija, aiskinimasis apie zmoniu teises Baltarusijoje, apie skriaudziama jaunima ten!
    Patinka kaip musu salies televizija vos ne tiesiogiai siuncia ant 3 raidziu ministrus ir prezidente?
    Ar pas mus toleruotu antsiuvius nuteiktus pries prezidenta ir valdzia?
    nepolitikuokim tokiuose straipsniuose. As skaitau, kad cia is dalies politinis straipsnis.
  • Quicker
    Quicker 
      2012.07.12, 09:20, rašė:
    Tamsta neįsigilinote į autoriaus mintį. Visiškai. Juk kalbama apie MADOS fotografiją, ne šiaip portretą. Trumpai tariant - politika yra pagrindas šiai jaunimo mados tendencijai, tad ji ir buvo paminėta kaip ISTORIJOS, kurią pasakoja ši sesija užuomazga. O politiniai požiūriai - jau ne šios svetainės diskusijų tema, nors ir čia tamstai nepritarčiau.
  • LipniFoto
    LipniFoto 
      2011.10.04, 00:12, rašė:
    koks turi būti režimas,rankinis  A?
  • Quicker
    Quicker 
      2012.07.12, 09:23, rašė:
    Režimas? Priklausomai nuo situacijos, toks koks tuo metu reikalingas ar/ir tinkamas. Pirma reikėtų pradėti nuo kažko paprastesnio, išmokti naudotis foto įranga, o tik tada žygiuoti į mados fotografiją...
  • Arvydas Stačiokas
    Arvydas Stačiokas 
      2015.12.08, 12:56, rašė:
    Gera nuoruoda į tai ,kad fotografija nėra knopkės spaudymas ir ilgo laiko klausimas kaip tai ateity atrodys o neperskaičius fotoaparoto instrukcijos bent pora kartų sunkų suprasti kodėl taip ar kitaip galutinis rezultatas yra toks.
  • B a s i k o m
    B a s i k o m 
      2015.12.08, 22:20, rašė:
    Šaunus rašinys jaunimui motyvuoti :) Aišku apie tikrą mados fotografiją - nė pypt, bet geras įvadas gilesniam tęsiniui :) Aš gal tik su vienu dalyku nesutikčiau. Labai dažna fotografų liga yra perdėta arogancija. Dažnas mėgsta sakyti arba patarti "laužykite taisykles, aš laužau taisykles". Kardinaliai su tuo nesutinku ir norėčiau tą kvailą frazę patarti pakeisti į kažką tokio : LAIKYKITĖS TAISYKLIŲ IR KURKITE NAUJAS. Taip bent jau sudarysite įspūdi, jog jūs tas taisykles bent jau apskritai žinote  :)
  • Badas
    Badas 
      2015.12.09, 12:31, rašė:
    Apie taisykliu lauzyma butu galima triju puslapiu diskusija prirasyti :). Dazniausiai, kai nepripazintas genijus sako "lauzau taisykles", jis turi omeny "neismanau jokiu taisykliu, jomis nesidomiu ir nemanau kad reikia", kas yra graudziai graudu. Nereikia to skatinti. Mano giliu isitikinimu, fotonaujokams per anksti pasakoti apie taisykliu lauzyma, tai specialistu ar bent jau pazengusiu sritis. Juk nesiulytume ekstremalaus pasivaiksciojimo balkonais ar namu stogais tam, kuris dar zeme vaikscioti normaliai neismoko. Nuo fotografijos klaidu nemirstama, bet foto-rezultatai gaunasi zudanciai tragiski. Prie to dar pridekime arogancija "stai as taisykles sulauziau nuostabiu ir genialiu budu, tik jus kvailiai to nesuprantate", kas ilgam uzkerta kelia tobulejimui.
  • Vil
    Vil 
      2015.12.08, 22:50, rašė:
    Straipsnis apie mados fotografiją, o visos nuotraukos - buitekas :)
  • Svajuncikas
    Svajuncikas 
      2015.12.09, 13:10, rašė:
    joa, ypac tos bendrabuty, na kame cia mada....
  • Rima Prusakova
    Rima Prusakova 
      2015.12.09, 22:33, rašė:
    man prieš 5 metus visai normalios šitos fotos atrodė :)))
  • Tmk
    Tmk 
      2015.12.09, 16:16, rašė:
    ir tas cross procesing toks, na nzn :)) na cia ta natural look mados fotografija nebent ar net gal editorial, nzn, as neesu stiprus siuose dalykose, bet mados fotografija nelabai kvepia :)

    Bet kur keli punktai del kompozicijos ir tos gudrybes, va cia manau verta isiminti.

    Nebent per 5 metus Lietuvoje taip pasikeite mados fotografija :D
  • Vil
    Vil 
      2015.12.09, 18:03, rašė:
    Tomash, Lietuvoje nėra mados. Taigi nėra ir mados fotografijos :)
  • Tmk
    Tmk 
      2015.12.09, 18:52, rašė:
    tobulas atsakymas, ta pati visad sakau :) (y)
  • F.A.K
    F.A.K 
      2015.12.09, 18:03, rašė:
    Turbut senas straipsnis..
  • Nerijus Janu
    Nerijus Janu 
      2016.03.08, 18:31, rašė:
    Puikus staipsnis, net ir fotografuojant vestuves :)

fotobites.lt grąžina 30% išlaidų
Atgaukite pusę išlaidų užsakydami šiuos gaminius.
Fotoknygos
Fotožurnalai Greita knyga

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti