Patarimai, kaip fotografuoti kates
2018.04.18  Straipsniai:  Fotografavimas  14 13380
 
Birutė: Penkios katės   Komentarai [53]

Konkursas „Iš katinų gyvenimo“ vyksta iki pirmadienio!

Turbūt kiekvienas, kurio namuose gyvena katė, ne kartą bandė užfiksuoti šį mielą gyvūną: kai jis meiliai žiovauja, miega neįprastomis pozomis, drybso ant lovos, žiūri pro langą į praeivius, žaidžia su mėgstamu kamuoliuku ar gaudo muses. Vienu žodžiu, aibė siužetų...


Būna labai gaila, kai reikiamu momentu po ranka nėra fotoaparato. Apmaudu ir tuomet, kai ir fotoaparatas yra, ir momentas tinkamas, tačiau kadras išeina neryškus ar jį gadina didžiuliai blyksniai akyse.

    Kačių (taip pat ir kitų namų augintinių) fotografavimas labai primena vaikų fotografavimą, mat šie taip pat nenustygsta vietoje ir nuolat sukiojasi į visas puses. Fotografuojant kates neįmanoma iš anksto surežisuoti kadro – juk reikiamu momentu katė gali pašokti ir nubėgti dėl svarbesnių – savo reikalų. Todėl pagauti tinkamą momentą ir užfiksuoti gerą kadrą labai sunku, jau nekalbu apie tai, kad dauguma kačių nemėgsta fotoaparatų.
    Profesionaliai fotografuojant kates naudojamas studijinis apšvietimas, kuris leidžia naudoti trumpą išlaikymą, todėl užfiksuoti momentai būna ryškūs. Tačiau net ir studijoje nufotografuoti katę labai sunku, o ką jau kalbėti apie fotografavimą kompaktiniu fotoaparatu namuose.
    Toliau pateiksiu kelis patarimus, kurie padės geriau nufotografuoti savo augintinę namuose.

1. Fotografuokite kates natūralioje aplinkoje

Stenkitės fotografuoti kates joms įprastoje aplinkoje (namuose ar kieme) – katės elgsis natūraliau nei fotostudijoje. Ne kiekviena katė ant nejaukaus studijinio fono jausis taip patogiai, kaip namuose. Be to, žinomoje aplinkoje lengviau atskleisti katės būdą.

warsimas: Raudonplaukis vegetaras   Komentarai [13]
warsimas.  Raudonplaukis vegetaras
Įdomiausiai, aišku, katės atrodo lauke.

auders: ...prieš miegą, kaime   Komentarai [13]
auders.  ...prieš miegą, kaime

Migluška: Medžiotojas su laimikiu.   Komentarai [17]
Migluška.  Medžiotojas su laimikiu.2. Fiksuokite katės emocijas

Gyvūnams, kaip ir žmonėms, būdingos įvairios emocijos. Veikiausiai jūsų katė atrodo labai miela, kai prašo ko nors skanaus. Arba juokingai raukiasi, kai uodžia ką nors nemalonaus, pavyzdžiui, nagų laką. Katės dėmesį galite atkreipti garsais: pakvieskite ją, suviliokite žaisliuku, pagremžkite kilimą ar pan. Juk katės itin smalsios.


J.M.: Mano augintinis   Komentarai [12]
J.M..  Mano augintinis


Eva White: Man vs Cat   Komentarai [13]
Eva White.  Man vs Cat3. Veikite greitai

Jei norite užfiksuoti daugiau įdomių akimirkų, turite dirbti maksimaliai greitai. Ilgam sutelkti gyvūnų dėmesį labai sunku. Fotografuokite kates dažniau, kad jos priprastų prie fotoaparato. Jeigu fotografuojate svetimą katę, pelnykite jos pasitikėjimą – kitaip ji pabėgs nuo jūsų. Šiuo atveju gali praversti pagalbininkas – jis žais su kate, o jums teliks fotografuoti.

skye: pagauk, jei gali'   Komentarai [16]
skye.  pagauk, jei gali'


Virginijus Stumbrys: Kur skrendi ?   Komentarai [24]
Virginijus Stumbrys.  Kur skrendi ?

antaniuxs: Karštis ir kiti skraidyti verčiantys dalykai...-   FOTOISTORIJA [38]
antaniuxs.  Karštis ir kiti skraidyti verčiantys dalykai...-4. Rinkitės kontrastingą foną

Fotografuokite kates kontrastingame fone, t. y. juodą katę šviesiame fone. Venkite margo fono, nes jis blaškys dėmesį. Fonui sulieti galite naudoti plačiai atvertą diafragmą.

anava: Tikrasis katinizmas   Komentarai [79]
anava.  Tikrasis katinizmaspokstas: Katukas2   Komentarai [8]
pokstas.  Katukas25. Fotografavimo taškas

Kates, kaip ir kitus gyvūnus, patariama fotografuoti jų akių lygyje, o kartais ir žemiau. Todėl dažnai tenka pritūpti ar net atsigulti.
Gyvūnų „portretams“ fotografuoti labiau tinka teleobjektyvai, nes jie mažiau nei plačiakampiai objektyvai iškraipo perspektyvą. Tačiau tai nėra griežta taisyklė. Įdomių efektų galima sukurti fotografuojant gyvūnus plačiakampiu objektyvu – tuomet gyvūno galva atrodo daug didesnė nei  kūnas. Prisiminkime THE DOG projekto šuniukų www.thedog-clubs.com/pup-ography.html bei kačių seriją www.thecat-club.com/english/kitti-ography.html. Be to, teleobjektyvai leidžia toliau atsitraukti nuo katės ir padaryti puikių artimų nuotraukų.

Vytautas J.: Šitaip juokauja   Komentarai [3]
Vytautas J..  Šitaip juokauja


TomD: Laukinė prigimtis   Komentarai [17]
TomD.  Laukinė prigimtis

6. Ryškios akys

Dažnai svarbiausias nuotraukos elementas būna katės akys. Todėl, fotografuodami kates stambiu planu, fokusuokite į akis.

alex random: posūkiai katiniškai   FOTOISTORIJA [11]
alex random.  posūkiai katiniškai


Kristina S.: taip ji man sako "Labas rytas"   Komentarai [18]
Kristina S..  taip ji man sako "Labas rytas"7. Nenaudokite vidinės blykstės

Jei naudosite vidinę fotoaparato blykstę, vaizdas atrodys plokščias. Objekto dalys, esančios arčiau objektyvo, bus pereksponuotos, o tolimas planas bus tamsus. Vidinės blykstės šviesa gali sukurti „raudonų akių“ efektą. Skirtingų veislių kačių akys gali švytėti ne tik raudonai, bet ir žaliai ar žydrai. Tokios nuotraukos atrodys nenatūraliai ir nebus tinkamos. Be to, jei dėl ryškios šviesos katytei suskaus akis, vėliau ji gali bijoti fotografuotis. Fotoaparato autofokuso pašvietimo lemputę, deja, teks išjungti taip pat.
Verčiau rinkitės išorinę fotoaparato blykstę ir nukreipkite ją į lubas ar sieną. Norėdami suminkštinti išorinės blykstės šviesą, naudokite šviesą išsklaidantį dangtelį ar mažą, ant blykstės dedamą šviesdėžę.
Pavyzdys: vidinė blykstė ir šviesdėžė.
Ircė: draugelis   FOTOISTORIJA [75]
Ircė.  draugelis

0: smalsumas ir atsargumas (tyrinėjant softbox'ą)   Komentarai [7]
0.  smalsumas ir atsargumas8. Rinkitės natūralų apšvietimą

Dienos šviesa labiausiai tinka mažiau ekspresyviems siužetams fotografuoti, kai katė ramesnė. Šiuo atveju puikiai tinka įstiklintas balkonas ar palangė, kur pakankamai šviesos. Šviesi palangė ypač tinka nes katės mėgsta pasišildyti saulutėje. Reikia žiūrėti, kad šviesa kristų ant katės snukučio, kitaip pačios svarbiausios detalės pradings šešėlyje. Taip pat galima panaudoti didesnį balto popieriaus lapą. Jis bus tarsi atšvaitas ir pašvies šešėlinę pusę.

daivulė: Popietė   Komentarai [4]
daivulė.  Popietė


teisutisfoto.lt: Gal į snukį nori   Komentarai [4]
teisutisfoto.lt.  Gal į snukį nori9. Nustatykite tinkamą jautrį (ISO)

Idealios apšvietimo sąlygos namuose dažniau išimtis nei taisyklė. Ką gi daryti, jei apsiniaukęs dangus ar labai tamsus vakaras? Tokiais atvejais net paprasčiausiose kompaktiniuose fotoaparatuose galima padidinti jautrį. Kuo silpnesnis apšvietimas, tuo didesnis turi būti jautris. Šitaip atsiranda galimybė fotografuoti su trumpesniais išlaikymais ir gauti ryškių kadrų. Tačiau, jei jautris labai didelis, nukenčia nuotraukų kokybė. Todėl išbandykite kelias jautrio nuostatas ir raskite tą, kuri leis padaryti jūsų kadrą maksimaliai ryškų ir geros kokybės.
Nespalvotas nuotraukos tonas padeda paslėpti triukšmus ir spalvinius iškraipymus.

rasa razaniene: neik artyn...   Komentarai [95]
rasa razaniene.  neik artyn...

pikudama: Smeigė žvilgsnį :)   Komentarai [22]
pikudama.  Smeigė žvilgsnį :)
10. Baltos spalvos balansas

Fotografuojant namuose, dažnai naudojamas mišrus apšvietimas: neutrali dienos šviesa, šilta saulės šviesa, kaitrinės lemputės šviesa ar liuminescencinių lempų šviesa. Priklausomai nuo šviesos tipo nuotraukos įgauna tam tikrą atspalvį, kuris ne visuomet pagražina nuotraukas. Todėl labai svarbu teisingai nustatyti baltos spalvos balansą. Automatinis baltos spalvos balansas prisiderina prie bet kokio apšvietimo, tačiau galimos klaidos. Tuomet geriau naudoti toms apšvietimo sąlygoms tinkamą baltos spalvos balansą.
valdis: Šventinis nuovargis...   Komentarai [5]
valdis.  Šventinis nuovargis...
O jei kadre per daug spalvų, tada nuotrauką verta konvertuoti į juoda-baltą.

Matilda: Muzikos pamoka   Komentarai [3]
Matilda.  Muzikos pamoka


Donatas: sorry mate - that's my bike   Komentarai [42]
Donatas.  sorry mate - that's my bike11. Nepamirškite apie kadro kompoziciją

Kadro kompozicija irgi turi būti darni. Bet centrinė kompozicija nėra visad būtina.
Štai kačiukas kadro kampe ir įstriža žvilgsnio linija nuotrauką padaro kur kas gyvesnę.
FotoSkrynia: Pabūti drauge   Komentarai [3]
FotoSkrynia.  Pabūti drauge

  Kad katės nuotraukos atrodytų puikiai, nebūtina turėti daug profesionalams skirtos įrangos. Juk fotografuojant kates svarbiausia yra kantrybė ir ištvermė. Net jei ir žinosite, kaip fotografuoti, pirmieji kadrai gali nepavykti. Pakankamai įgudus, kačių fotografavimas gali virsti maloniu ir įdomiu procesu. Tuomet jis atneš nuostabių vaisių. Kačių, kaip ir žmonių fotografijose, itin vertinama tinkamai pagauta akimirka ir atskleistas individualumas. Prisiminkite – jūsų gyvūnėlio nuotrauka turi būti įdomi ne tik jums, bet ir kitiems.

Renata Milaševičienė

JMB: Laukimas   Komentarai [46]
JMB.  Laukimas

Komentarai
Turinys
 • Antanas Razmas
  Antanas Razmas 
    2011.12.10, 10:41, rašė:
  Nu ką aš žinau nuotraukos tai man patiko :)
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2011.12.10, 11:36, rašė:
  Tai aišku - iš tokios kačių lavinos atrinktos :))))
 • Suboksidas
  Suboksidas 
    2011.12.10, 11:50, rašė:
  šis konkursas tikriausiai taps populiariausias :))
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2011.12.10, 12:57, vertino: Gerai, , rašė:
  Pakėlė nuotaiką vaizdeliai :)
 • šypsnis
  šypsnis 
    2011.12.10, 13:36, vertino: Gerai, , rašė:

  Po tokių kadrų užsimaniau kačiuko :)) šaunus straipsnis.

 • Sirmais
  Sirmais 
    2011.12.10, 14:39, vertino: Gerai, , rašė:
  Šaunios nuotraukos!
  (Taigi...dabar sueina lygiai metai,kai netekau savo šeimos (o ypač mano dukros) numylėtos Murzės.Buvo jau sulaukusi 11metų amžiaus,įsimetė auglys,teko užmigdyti.O nuotraukų su ja nedaug tepadariau,nes įsigijus skaitmeninį aparataą ji jau sirgo...):-(
 • anzelmas
  anzelmas 
    2011.12.11, 12:47, rašė:
  Augintinio netekties sielvartą geriausiai gydo kito augintinio įsigijimas.
 • Svečias    2011.12.10, 18:25, rašė:
  As isimylejau vakaro karaliu!
 • KARPIS UK
  KARPIS UK 
    2011.12.10, 22:29, rašė:
  Geras straipsniukas. Ciuoziu savo kasarus panagrinesiu.
 • Arunas S
  Arunas S 
    2011.12.10, 23:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Na tikrai profesionaliai prišaudyta puikių kadrų su augintiniais,)
 • mikas007
  mikas007 
    2011.12.12, 22:20, rašė:
  Gražūs kadrai ir geros pamokos ;)
 • kenny
  kenny 
    2011.12.13, 19:40, rašė:
  Liuks :) ypač meškeriojantis katinas, pralinksmino :)
 • rytm
  rytm 
    2011.12.23, 16:32, rašė:
  super grazu... nuostabus pastebejimai
 • Svajuncikas
  Svajuncikas 
    2011.12.29, 23:38, rašė:
  Visi patarimai tinka portretu fotografavimui.......

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Žiemos malonumai“
Žiemos pramogos ir atradimai. Konkursas vyks iki sausio 25 dienos .. o gal ir ilgiau, kol sniego bus ;)
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Vilniaus paveikslėliai- Karantino natos Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.