Laimonas Ciūnys: „Gyvenu dangumi“
2012.04.08  Straipsniai:  Fotografų pristatymai  45 5444
 
Laimonas Ciūnys: Prerijos   Komentarai [50]
Kvapą gniaužiantys plačiakampiai peizažai, priverčiantys iš naujo atrasti tiek gimtosios šalies, tiek ir kitų kraštų miestų ir gamtos grožį. Pajausti stebuklingą atmosferą, užburiančią šviesą, spalvų gamą, nuotaiką, erdvę... Visą tai ir dar daugiau galite patirti žvelgdami į poetiškus Laimono Ciūnio kūrinius –jie tarsi atvirukai reprezentuoja erdves ir džiugina akį.
O dabar kviečiame susipažinti su šio autoriaus, eFoto.lt bendruomenės nario mintimis ir kūryba.

Kaip fotografija atsirado Tavo gyvenime?

Fotografija yra mano aistra, hobis, saviraiškos priemonė ir gyvenimo būdas – panašiai, kaip ir kelionės  – jų dėka aš ir atradau fotografiją. Viskas prasidėjo 2006 metais, kai su žmona ruošėmės atostogauti Graikijoje. Tuo metu aš dar neturėjau jokio fotoaparato, tad nusprendžiau jį įsigyti, nes kelionėje būtų įdomu pafotografuoti, juolab, kad tai buvo mūsų pirmosios atostogos užsienyje ir pirmasis mūsų skrydis lėktuvu, taigi įspūdžiai mūsų laukė „išsižioję“. Apie fototechniką neturėjau jokio supratimo, tad panaršęs internete, išsirinkau sau fotoaparatą pagal dizainą ir funkcionalumą, t.y. liečiamas ekranas ir pan. Tai buvo skaitmeninė „muilinė“ SONY DSC N1, bet, deja, Lietuvoje juo niekas tuo metu dar neprekiavo ir teko jį siųstis iš Maskvos. Po keleto savaičių, jau turėjau rankose savo pirkinį ir dariau pirmuosius bandomuosius kadrus gamtoje, Kalnų parke (foto žemiau). Ir kelionėje visai patiko šis užsiėmimas, jos tikslas automatiškai virto į didelę išvažiuojamąją turistinę fotosesiją (foto žemiau). Po to, tais pačiais metais, vykome į Londoną – ten dar labiau įnikau į fotografavimą.
Pirmieji kadrai:
 • Laimonas Ciūnys: Pasipuošęs medis   Komentarai [7]
   7
     Laimonas Ciūnys
 • Laimonas Ciūnys: Namukų pribarstyta...   Komentarai [22]
   22
     Laimonas Ciūnys
 • Laimonas Ciūnys: Viršininkas ir pavaldiniai   Komentarai [44]
   44
     Laimonas Ciūnys

2007 metais važiavome atostogauti į Italiją, aš jau jaučiausi pažengęs fotografijoje ir nusprendžiau, kad reikia rimtesnio fotoaparato – taip pas mane atsirado veidrodinis Pentax K10D. Taigi drąsiai galiu teigti, kad be kelionių vargu ar fotografija būtų taip giliai manyje apsigyvenusi.

Ką tau reiškia peizažas? Kaip apibūdintum šį žanrą?
Kodėl pasirinkai jį ar jis pasirinko tave?:)

Man peizažas – tai vaizdas, tinkantis spausdinti ant drobės ir kabinti ant sienos. Dar geriau, jei gali žvelgdamas į jį pasinerti į tą grožį ir kartu gėrėtis juo savo mintyse ar prisiminimuose. Fotografijose aš noriu įamžinti man patinkančius vaizdus, bet tai nebūtinai turėti būti peizažas. Aš mėgstu ir esu išbandęs daug fotografijos žanrų ir visi jie mane džiugina. O peizažų daugiausiai esu įamžinęs gal todėl, kad jie mane dažniausiai supa. Ir taip jau gavosi savaime, kad peizažų esu daugiausiai nufotografavęs.

Labiau mėgsti fotografuoti gamtos ar urbanistinį peizažą? Kur geriau jautiesi? Be abejonės geriau jaučiuosi gamtoje, tarkim ryte, kai ji bunda. Bet dažniausiai taip jau atsitinka, kad tenka fotografuoti saulėlydžius, nes dėl dienotvarkės tenka koreguoti savo laiką.

Laimonas Ciūnys: Rudeninė ramybė   Komentarai [64]
Laimonas Ciūnys.  Rudeninė ramybė

Bet nesu abejingas ir urbanistikai – architektūrai, ypač senoviniams pastatams – bažnyčioms, pilims. Mėgstu daryti panoraminius architektūros peizažus, kai nuotrauką sudaro iki 30 ar daugiau kadrų. Mane „traukia“ istorinių pastatų paslaptinga praeitis, įvairios nutikusios istorijos. Turiu sukaupęs per 100 įvairių bažnyčių fotografijų kolekciją. 

Ar ilgai tenka laukti tinkamo apšvietimo? Jei taip, iš kur turi tiek to laiko šiame nuolat skubančiame pasaulyje? Gal galėtum duoti kelis patarimus skaitytojams?
Laimonas Ciūnys: Aš nupirksiu traukinuką tau   Komentarai [75]
Tinkamo apšvietimo aš išvis nelaukiu. Fotografija mane išmokė nuolat stebėti ir pastebėti pokyčius danguje, debesyse. Gyvenu dangumi, kaip mano žmona juokauja. Pastoviai jį stebiu, grožiuosi, analizuoju, mintyse komponuoju įvairiausius rakursus. Ir ištaikęs laisvą valandėlę, išsitraukiu fotoaparatą (jį vežiojuosi visada). Jeigu suplanuoju važiuoti naktinei fotografijai, naudojuosi miesto apšvietimu, jis puikiai tinka. Dažniausiai net nereikia daryti HDR, pakanka ir vieno kadro. Kadangi esu savamokslis fotografas, tad fotografijos žinių semiuosi iš knygų, interneto, įvairių straipsnių eFoto tinklapyje, analizuoju komentarus po savo darbais, taip pat daug stebiu įvairių pasaulio fotografų darbus, iš jų daug mokausi – analizuoju kompozicijas, rakursus, koloritą ir t.t., žodžiu, neturiu „savo kažkokių paslapčių“. Tą galiu rekomenduoti daryti ir skaitytojams.
Laimonas Ciūnys: Smaragdinis slėnis   Komentarai [84]

Tavo nuotraukų galerijoje yra nemažai Lietuvos vaizdų, tačiau yra kitų kraštų įspūdingų peizažų. Kur mieliau, įdomiau fotografuoti? Kur  sunkiau fotografuoti? Man asmeniškai mieliau fotografuoti nematytus peizažus, vaizdus, atrasti vis kažką naujo man pačiam ir, daugeliu atvejų, žiūrovui. Todėl fotografija iš kelionių ir atėjo pas mane. Dar labai daug kur nebuvau ir labai tikiuosi pabuvoti bei nudžiuginti žiūrovus. O Lietuvą taip pat myliu, nes tai mano kraštas, mano žemė, mano Tėvynė. Daugiausia laiko praleidžiu čia. Daug darbo reikalais važinėju po Lietuvą, taigi ir mano fotografijose lietuviški peizažai ne retenybė (foto). Su fotografavimo sunkumais kažkaip draugauju, nejaučių jų per daug. Gal kiek sunkiau kelionėse, bet tik dėl riboto laiko ir patogumų.
Laimonas Ciūnys: Rūstus malūnas   Komentarai [42]

Su kokia fototechnika dirbi? Kiek Tau yra svarbi pati technika?

Dabar dirbu  Canon EOS 5D Mark II fotokamera. Labai džiaugiuosi – ji pateisino visus mano lūkesčius ir nepavedė nei vienoje situacijoje. Turiu dar ir atsarginį Pentax K10D, juo dabar daugiau naudojasi mano dukra. Ypatingais objektyvais pasigirti negaliu – naudoju „kitinį“ Canon EF 24-105mm f/4L IS USM, šis objektyvas yra mano pagrindinis, jis tinka fotografuoti tiek peizažus, tiek fotoreportažus, tiek interjerą ir daugiakadrines panoramas. Naudoju teleobjektyvą Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM, visai pusėtinas, ekonominio biudžeto gaminys, tik gaila, kad jis neturi macro režimo. Aišku, 300 mm man mažoka, svajoju apie kokius 500 mm, tada ir galimybės būtų geresnės „pagaudyti“ paukščių ar kitokių gyvūnų. Ir dar turiu fiksuoto židinio objektyvą Canon EF 50mm f/1.4 USM, jį labai mėgstu, aišku, dėl šviesumo, todėl jį naudoju ypatingais atvejais, kai yra gana tamsu ir norisi gražiai „išplauto“ fono. Tikrai geras objektyvas, už pakankamai prieinamą kainą.
Laimonas Ciūnys: Ruduo Kaune   Komentarai [165]
Aš esu pakankamai pedantiškas žmogus gyvenime, tad ir fotografijoms keliu aukštus reikalavimus. O tam pasiekti technika turi būti atitinkama. Esu technologijų gerbėjas. Visada stengiuosi turėti paskutines programinių įrangų versijas ir neatsilikti nuo technikos naujovių, žinoma, kiek tą leidžia galimybės.

Turbūt daugeliui fotografijos mėgėjų kyla klausimas, kaip padarai tokias nuotraukas? Gal gali pakomentuoti apie dinaminio diapazono praplėtimą? (HDR, pseudo HDR)
Šį klausimą, ko gero, man dažniausiai užduoda mano darbų gerbėjai, daug žinučių apie jį gaunu iš eFoto bendruomenės narių. Kažkodėl aš neturiu ypatingos technikos HDR-ų atlikimui, negu tai yra aprašyta įvairiuose su HDR-ų darymu susijusiuose straipsniuose. HDR-ą pamėgau todėl, kad nuotraukos gaunamos tokios, kaip mato žmogaus akis, o ne fotoaparatas. Išryškėja visos detalės, šešėliai gaunasi ne juodi, o taip, kaip mes juos matome, saulė neišdega, debesys susitvarko, žodžiu, man HDR-as – kaip tapyba (foto aukščiau).
Laimonas Ciūnys: Prisivažinėjau...   Komentarai [73]
Tiesiog padarau 3 skirtingų ekspozicijų kadrus, dažnai netgi ir iš rankos, jei apšvietimas tą leidžia, ir su Photomatix Pro programa sujungiu juos į HDR-ą. Paskui su Photoshop programa baigiu derinti kontrastą, šalinu triukšmus, jei reikia, didinu ryškumą, apkerpu ir pan. O pseudo HDR (foto dešinėje) darau tik tada, kai nuotrauką reikia „gelbėti“, jei tai neįmanoma padaryti elementariom Photoshop koregavimo funkcijomis. Savo darbams keliu gan aukštus kokybės reikalavimus, nes daugelį jų parduodu įvairiems užsakovams spaudai ant drobės arba kitiems tikslams, todėl darau didelės rezoliucijos formatus. Paruoštų nuotraukų failo dydis būna ir iki 2 GB, nes to reikalauja šiuolaikiniai profesionalūs spausdintuvai. O HDR nuotraukoms spauda ant drobės suteikia vaizdui daugiau tapybiškumo, meniškumo, netgi sakyčiau – tikroviškumo.

Kartas nuo karto tarp Tavo darbuose galima aptikti portretų ir reportažų. Ką Tau šie žanrai reiškia, kuo įdomūs? Koks Tavo santykis su jais?
Laimonas Ciūnys: Pasieniečio atminimui (Laisvės gynėjas, Šalčininkų užkardos Dieveni...)   FOTOISTORIJA [16]
Reportažai – tai mano kasdieninė duona, nes dirbu Vidaus reikalų ministerijoje fotografu. Juos fotografuoju dažniausiai, bet jie publikuojami tik VRM tinklalapyje ir būna tik dalykinio pobūdžio, tad į eFoto labai retai juos įdedu. Labiau mėgstu publikuoti meniškesnius darbus. Portetus fotografuoju, kai darau fotosesijas savadarbėje studijėlėje pagal individualius užsakymus. Dar pasitaiko krikštynų, vestuvių ar šiaip kokių švenčių fotografavimų. Man patinka praktiškai visi žanrai. Labai daug analizuoju portretinę fotografiją, nors eFoto.lt tinklalapyje retokai juos publikuoju, nes tai būna dažniausiai privačios nuotraukos.

Tavo nuotraukose viskas atrodo labai gražiai, reprezantatyviai — galėtum drąsiai išleist katalogą ar albumą, o gal jau išleidai? Tačiau ar nekyla noras daugiau pafotografuoti ir kitą ne tokią gražią, labiau laiko paliestą pusę – netvarkingus kiemus, keistus namukus, senas pašto dėžutes ir pan. kaip kad fotografavai Užupyje?
Kaip minėjau – esu išbandęs visokius fotožanrus, bet kol kas matau prasmę fotografuoti tai, kas gražu, bet niekada neatsisakau ateityje išbandyti ir kitko. Gal kada ir sugalvosiu kokią seriją apie žmonių apleistus ar pamirštus daiktus, pastatus ir pan. Viskam reikia laiko, dar daug ką esu numatęs fotografuoti, bet ateitis parodys, kaip man tai pasiseks, o jei pasiseks, tai tada ir parodysiu plačiai žmonių visuomenei. Katalogo kol kas neišleidau, bet neatmetu galimybės ir tikimybės ateityje.

Kalbino Monika Daukšaitė
Daugiau Laimono nuotraukų:
Laimonas Ciūnys

Laimonas Ciūnys


Komentarai
Turinys
 • Memento Mori
  Memento Mori 
    2012.04.08, 20:26, vertino: Gerai, , rašė:
  Šaunuolis Laimonas, Jis vienintelis mano favoritas čia efoto :) žmogus iš kurio yra ko pasimokyti :)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 12:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Malonu, Andriau :)
 • NSIS
  NSIS 
    2012.04.08, 20:33, rašė:
  Pati šio straipsnio pradžia, skamba ypatingai absurdšikai.. Siūlyčiau nekreipti dėmesio į tokius straipsnius.. ;-)
 • Suboksidas
  Suboksidas 
    2012.04.08, 21:25, vertino: Gerai, , rašė:
  taip pat ir tokius komentarus. Nepatinka - apeik. Jokios žalos ar apgaudinėjimo nėra straipsnyje, gal kažkam tokie straipsniai yra naudingi. Siūlau nemąstyti taip siaurai, kolega.
 • zmogelis
  zmogelis 
    2012.04.08, 22:30, rašė:

  Kuo daugiau pazysti zmogu, tuo labiau supranti...


  Laimonai, sekmes fotografijoje... :)

 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 12:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Aurimai, sėkmės ir tau :)
 • Rudakius (išsitrynęs)    2012.04.09, 01:57, rašė:
  te zodziai sklinda Laimio fotografijos link! Kad ir ka bedarytum Laimi sekmes, saunuoli!
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 12:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Mindaugai :)
 • Poviliukas
  Poviliukas 
    2012.04.09, 09:53, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai gražus straipsnis Apie Laimoną ir jo kūrybą, atsakymai paprasti ir patariantys. Laimono darbus manau yra pastebėję visi efoto nuolatiniai lankytojai, jis turi išskirtinumą savo peizažais ir naktiniais darbais, mane pradžio sudomino jo naktinė kūrybą, todėl nuo seniai jau seku jo darbus. :)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 12:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui, Povilai, už gerą žodį :)
 • Poviliukas
  Poviliukas 
    2012.04.09, 12:51, vertino: Gerai, , rašė:
  Laimonas kaip visada mandagus :)
 • RiK
  RiK 
    2012.04.09, 10:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Puikus aprašymas Laimonai:)žaviuosi tavo kūrybiškumu,sėkmės:)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 12:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai ačiū, Romai :)
 • fotopeckelis
  fotopeckelis 
    2012.04.09, 13:28, vertino: Gerai, , rašė:
  Pries kelias dienas,beziurinedamas 500px,pasidziaugiau,kad topuose yra ir lietuvisku akcentu.Ir nekarta.O dabar straipsnis dar cia,nu negaliu neparases:)Taigi,smagu matyti tautieti,katram rankos auga ne is shikines.Nes ta kita,lietuviska kuryba ale juodaibaltadepresuojantimelancholinekuryba yra uzknisus juodai.Linkiu taip laikyt,ir kuo daugiau puikiu kadru...
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 15:08, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui, Statybininke, už supratimą ir palaikymą :)
 • kaziuks
  kaziuks 
    2012.04.09, 17:14, rašė:
  Sveikinimai Laimonai, esi puikus fotografas, sekmes kuryboje ir toliau mus dziugink nuostabiais kadrais.
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 17:59, vertino: Gerai, , rašė:
  Labas, Džerinaldai, malonu tave matyti, ačiū už gerus žodžius :)
 • Lukjonis
  Lukjonis 
    2012.04.09, 17:31, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuostabūs darbai, jau senokai atkreipiau dėmesį į Jūsų kūrybą, turite puikių, gerą įspūdį paliekančių fotografijų. :) Taip ir toliau!!!
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.09, 18:00, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Lukai, ir pats mane stebini savo ilgai atmintyje išliekančiais darbais, sėkmės ir tau :)
 • Rok
  Rok 
    2012.04.09, 18:23, rašė:
  Žmogus iš kurio tikrai galima mokytis ir mokytis. Vertas straipsnio efoto puslapyje :)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.10, 16:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū labai :)
 • agaras
  agaras 
    2012.04.09, 19:50, rašė:
  Puikios nuotraukos Laimonai,sėkmės  :)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.10, 16:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Alvydai :)
 • Jazz-virus
  Jazz-virus 
    2012.04.09, 23:33, rašė:
  Saunuolis Laimonai, sveikinu!!!
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.10, 16:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Malonu, Arūnai, ačiū tau :)
 • Sningalyja
  Sningalyja 
    2012.04.10, 09:38, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuostabūs darbai, sveikinu! :)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.10, 16:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Sauliau :)
 • tomico
  tomico 
    2012.04.10, 09:44, rašė:
  Ryškiai kažkas padaugino per šventes. Labai gniaužiantis kvapą pirmas HDR.
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.10, 16:04, vertino: Gerai, , rašė:
  Čia mano eksperimentinis darbas, sutinku, nėra tobulas :)
 • antaniuxs
  antaniuxs 
    2012.04.10, 10:26, rašė:
  Respect :)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.10, 16:04, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Antanai :)
 • Wilija
  Wilija 
    2012.04.10, 15:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū abiems autoriams, fotografijų ir straipsnelio. Norisi dažniau tokių ,juk  įdomu skaityti, kuo ir kaip gyvena bendraminčiai.
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.10, 16:04, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui, Vilija :)
 • danguje
  danguje 
    2012.04.10, 16:11, rašė:
  Matosi photoshopas ir t.t., bet.
  Pirma nuotrauka - mano monitorius buvo tarpi langas pro kuri pamaciau saule, debesis, ruka...) grazu!
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.11, 15:50, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkavoju :)
 • LandL
  LandL 
    2012.04.11, 10:45, rašė:
  Sekiau tavo kūrybą nuo pačių pirmųjų darbų, džiaugiuosi matydama kaip ištobulėjai :) Sėkmės ir toliau taip, Laimonai :)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.11, 15:49, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiukas, Lolita, ir pati tobulėji nuo tada, kai tave pamačiau čia :)
 • Zaizras
  Zaizras 
    2012.04.12, 23:40, rašė:
  patarčiau niekam nesekti Laimono pėdomis, o ir pačiam Laimonui apmąstyti savąjį kelią:) Palinkėčiau, kad jis būtų duobėtas, tada ir vežimas riedantis šokčiotų ir būtų smagu.
 • Svajuncikas
  Svajuncikas 
    2012.04.14, 00:05, rašė:
  Dariau, jis tave galetu pamokyti HDR'inti ;)
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.14, 13:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Oho, koks pikts Guru :)
 • Zaizras
  Zaizras 
    2012.04.15, 18:30, rašė:
  nepiktas, tik su kitokia nuomone:) juk ji ne degutas, ar ne :)?
 • eFoto redaktorius    2012.04.17, 22:23, rašė:
  Nori kad visi pasaulį matytų JO akimis, tik tiek
  Aš šiomis ligomis jau senai persirgau :)
  Ačiū už interviu beje.
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.18, 14:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Geras pastebėjimas, Ignai :))
 • Rita S.
  Rita S. 
    2012.04.13, 18:53, rašė:
  Sveiki, Laimonai :) Labai įdomu buvo skaityti...kokia buvo pradžia, kaip viskas "įsbėgėjo", kaip yra dabar...Visiškai sutinku, kad fotografija tampa ir aistra, ir saviraiškos priemonė. Aš dar esu tik kelio pradžioje, bet mane jau labai traukia :) Jaučiu, poreikis domėtis fotografija kasdien auga. Labai smagu, kad yra tokių puikių pavyzdžių, jie skatina domėtis. Ir, žinoma, labai geros emocijos žiūrint i gražias nuotraukas... Juk dažnai būna gražiau nei realiame gyvenime :) Jūsų darbai išties stulbinantys. O dar ir su darbu pavyksta suderinti, super :) Ir dar smagu, kad randate laiko atsakyti kone kiekvienam efoto nariui, kuris palieka komentarą, skiriate tam laiko. Man atrodo, kad Jūs dirbate su malonumu ir pagarbiu požiūriu į viską. Linkiu sėkmės !
 • Laimonas Ciūnys
  Laimonas Ciūnys 
    2012.04.14, 13:02, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai ačiū, Rita :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kelelis artimas, kelelis tolimas“
Konkursas vyks iki rugsėjo 17 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Į Šatilį Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.