Thomas Shahan makropasaulis
2010.09.29  Straipsniai:  Fotografų pristatymai  39 8333
 
Anterior Median and Lateral Eyes of a Female Jumping Spider - (Maevia inclemens). Thomas Shahan nuotrauka  

Sakoma "akys - tai sielos veidrodis".
Žiūrint Thomas Shahan padarytas šokliavorių ir musių plėšrūnių nuotraukas, galima pagalvoti, kad šių vabaliukų siela labai gili ir komplikuota.
Nuotraukos tikrai stebina ...


Thomas Shahan įranga  

Šie gyvūnai yra tik apie 5mm ilgio. Tad tūkstančius kartų padidintas vaizdas - tai mums nematytas „kosmosas“, kuris, pasirodo, yra visai šalia.


Fotomėgėjai Thomas Shahan dažnai klausia, kokią įrangą jis naudoja? Įranga labai neįmantri: paprastas veidrodinis fotoaparatas, dumplės, apverstas objektyvas, blykstė su savadarbe šviesdėže. Plačiau.
Daugiau apie autorių - filme.



Kitas Thomas Shahan galite pamatyti tinklapyje http://thomasshahan.com/photos.

Beje, fotografuoti šokliavorius nėra labai sudėtinga. Tai mums jau pasakojo Lukas Jonaitis straipsnyje „Šokliavorių fotografavimas“.


Adult Female Phidippus Mystaceus. Thomas Shahan nuotrauka  
Adult Female Phidippus Mystaceus. Thomas Shahan nuotrauka

Adult Male Hentzia mitrata Jumping Spider. Thomas Shahan nuotrauka  
Adult Male Hentzia mitrata Jumping Spider. Thomas Shahan nuotrauka

Adult male Paraphidippus aurantius Jumping Spider. Thomas Shahan nuotrauka  
Adult male Paraphidippus aurantius Jumping Spider. Thomas Shahan nuotrauka

Adult Male Phidippus mystaceus Jumping Spider. Thomas Shahan nuotrauka  
Adult Male Phidippus mystaceus Jumping Spider. Thomas Shahan nuotrauka

Eyes of a Holcocephala fusca Robber Fly. Thomas Shahan nuotrauka  
Eyes of a Holcocephala fusca Robber Fly. Thomas Shahan nuotrauka

Female Striped Horse Fly (Tabanus lineola). Thomas Shahan nuotrauka  
Female Striped Horse Fly (Tabanus lineola). Thomas Shahan nuotrauka

Male Striped Horse Fly (Tabanus lineola). Thomas Shahan nuotrauka  
Male Striped Horse Fly (Tabanus lineola). Thomas Shahan nuotrauka

Robber Fly - (Holcocephala fusca). Thomas Shahan nuotrauka  
Robber Fly - (Holcocephala fusca). Thomas Shahan nuotrauka

The Apache Jumper (Phidippus apacheanus). Thomas Shahan nuotrauka  
The Apache Jumper (Phidippus apacheanus). Thomas Shahan nuotrauka



Komentarai
Turinys
  • Evaldas.
    Evaldas. 
      2010.09.29, 19:21, rašė:
    Paklausiu makro fotografų: rudenį jau per vėlai juos fotografuoti? Per visą vasarą neprisiverčiau jų ieškoti...
  • daruxx
    daruxx 
      2010.09.29, 23:09, rašė:
    Vakar mačiau vieną, taip kad dar tikrai nevėlu :)
  • Rokas L.
    Rokas L. 
      2010.10.02, 17:34, rašė:
    Bent jau kryziuociu tai pilnas miskas.
  • Gintarė Gintarinė
    Gintarė Gintarinė 
      2010.09.29, 19:30, rašė:
    paziurejus i foto suprantu kodel man arachnofobija :))
  • Airida
    Airida 
      2010.09.30, 15:51, rašė:
    Man ir arachnofobija :D bet šitiems šokliavoriams skiriu išimtį :D
  • Gailė Vanagienė
    Gailė Vanagienė 
      2010.09.29, 19:31, rašė:
    Labai gražu... bet ir baisu - gerai, kad jie mažut mažutėliai :)))
  • Lukjonis
    Lukjonis 
      2010.09.29, 19:33, rašė:
    Visada laukiau kol šie veideliai pasirodys E-foto puslapyje... ;)
  • Tina
    Tina 
      2010.09.29, 19:42, rašė:
    geruliai.... :)
  • Barbora...
    Barbora... 
      2010.09.29, 19:55, rašė:
    Efoto turi Lukjonį, kuris moka nustebina tokiais nuostabiais darbais :)
  • Andrius
    Andrius 
      2010.09.29, 20:01, rašė:
    wow, idomu ... Dabar papilnes skelbimu "pirkciau makro dumples" ar panasiai :)
  • Orwo
    Orwo 
      2010.10.05, 15:13, rašė:
    Ziurejau i video ir mastau, O kas cia per makro dumples?
  • LinasKK
    LinasKK 
      2010.09.29, 21:13, rašė:
    Super kadrai :)
  • Niaura (išsitrynęs)    2010.09.29, 21:23, rašė:
    Manau kad gali būti vertas dėmesio renginys:

    "MAREK MIS (Lenkija)
    „Vandens lašo gyventojai“
    FOTOGRAFIJŲ PARODA
    Parodos atidarymas 2010 m. spalio 2 dieną  13.00 val.
    Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas kviečia į originalią fotografijų  parodą. Nuotraukos atskleidžia ypatingą mikroskopinių gyvūnų ir dumblių grožį, tobulas mikropasaulio gyventojų formas.  Autorius laimėjęs prizines vietas NIKON ir OLYMPUS organizuotuose mikroskopijos nuotraukų konkursuose.
    Parodos atidarymo dieną Marec Mis skaitys paskaitą apie aukštos kokybės mikroskopinio pasaulio nuotraukų techniką, klausytojai galės tiesiogiai konsultuotis apie tai, kaip kurti tokias nuotraukas."
  • shmor-alkofront (išsitrynęs)    2010.09.29, 22:05, rašė:
    šokliavoriai, tikriausiai, vieninteliai vorai atrodantys šitaip mielai iš arti :))
  • Svajuncikas
    Svajuncikas 
      2010.09.29, 22:23, rašė:
    patvirtinimas, jog "fotografuoja fotografas, o ne fotoaparatas" :)
  • Tomas Perminas
    Tomas Perminas 
      2010.09.29, 22:31, rašė:
    Arba patvirtinimas, jog Pentax visame kame geriausias. Hmm, vienas iš dviejų... :)))
  • FotoPerlas
    FotoPerlas 
      2010.09.29, 23:31, rašė:
    Taip tikrai tai pentaxo nuopelnai. Padėjai fotoaparatą vakare, ryte ateini ir žiūri jis kad pripyškines stebuklingų kadrų :))
  • Tomas Perminas
    Tomas Perminas 
      2010.09.29, 23:57, rašė:
    Kai kam smarkiai reikėtų pas humoro jausmo daktarą :)))
  • Vytenis P.
    Vytenis P. 
      2010.09.30, 07:56, rašė:
    Tai ar jai buvai? :DDD
  • 0144
    0144 
      2010.09.29, 23:44, rašė:
    pritariu, cia pats prasciausias pentax DSLR(tas kur technikos sarase, video jis jau ji siek tiek atnaujines), o ir sudejus ir visa likusia technika i 800Lt sutilptu.

    geras pavyzdys jaunajai kartai kad nereikia pinigingo tecio/mamos norint tobuleti.
  • kavolis
    kavolis 
      2010.09.30, 10:35, rašė:
    panašiai galima jei naudot kokį didelio židinio nuotolio objektyvą a la sigma apo macro 70-300 (300-350Lt) + reversinis žiedas(~20Lt) + mažo židinio nuotolio manual objektyvas (50-100Lt)+ būtinai blykstė (~100Lt) tokioms nuotraukoms, kitaip apart daug bluro nieko negausi :). Didinimas skaičiuojasi: prisukto objektyvo židinio nuotolis padalintas iš apversto objektyvo nuotolio. PVz., 300mm/28mm=10,7x o šito veikėjo dauguma nuotraukų ~8x didinimas.
  • Saulius Dainauskas
    Saulius Dainauskas 
      2010.09.30, 12:07, rašė:
    sukirsinai tauta savo priestaringais pasisakymais :D absoliuciai visi bandymai pratesti tavo minti veda i netinkamu diskusijai komentaru liuna :)
  • boolve
    boolve 
      2010.09.30, 02:26, rašė:
    Patinka jo spalvoti backgroundai.
  • IgnasPav
    IgnasPav 
      2010.09.30, 06:19, rašė:
    Žiurint tokias foto taip ir norisi virsti šokliavoriu ir pagyventi jų spalvingame pasaulėlyje tarp visų tų spalvingų akių, linijų ir ornamentų...
  • eKG
    eKG 
      2010.09.30, 08:33, rašė:
    Virtęs šokiavoriu nematytum nei spalvų, nei žmonėms įprastų formų ir net nesugebėtum fokusuoti vaizdo.
  • Barbora...
    Barbora... 
      2010.09.30, 09:52, rašė:
    Priekinės vidurinės akys labai didelės. Jas voras gali judinti pirmyn ir atgal, į viršų ir į apačią, daryti rato judesius. Šokliavoriai labai gerai mato, skiria spalvas. Jų labai gerai išvystytas regėjimas, auką stebi, prisėlina ir užšoka ant jos 2–4 cm šuoliu. Tada voras ištiesia abi kojų poras į priekį ir sučiumpa grobį, net jei jis didesnis už jį patį. Nefokusuodamas vaizdo musės nepagausi :)
  • eKG
    eKG 
      2010.09.30, 12:26, rašė:
    Nepasakosiu, iš kur, bet apie jų biologiją aš žinau gana daug. (-: Jų regėjimo sistema visiškai kitokia ir paremta ne fokusavimo sistema. Na, žinoma, galima ginčytis, kas apskritai ta fokusavimo sistema, bet ji visai kitokia, nei mūsų arba fototechnikos. Beje, dar įdomiau - jie, kaip ir dauguma nariuotakojų, skiria ne objektus, o objektų grupes.
  • Barbora...
    Barbora... 
      2010.09.30, 14:11, rašė:
    Nesiginčyju, ačiū už informaciją :)
  • Santos
    Santos 
      2010.09.30, 10:45, rašė:
    Ispudingai
  • Saulius Dainauskas
    Saulius Dainauskas 
      2010.09.30, 13:08, rašė:
    gal kas galetu paaiskinti, kokie yra dumpliu ir apversto objektyvo privalumai lyginant su paprastu 100mm makro objektyvu?
    Kiek suprantu - didesnis didinimas, galimybe su dumplem keisti didinima. Bet naundojant ~30mm apversta objektyva objektas turbut negali but nutoles toliau nei keli cm nuo objektyvo, ar ne?
  • Saulius Dainauskas
    Saulius Dainauskas 
      2010.09.30, 13:59, rašė:



    labai paprastas zmogutis :))
  • Rūstusis Brokolis
    Rūstusis Brokolis 
      2010.09.30, 14:30, rašė:
    vienos iš geriausiu makro kokius tik teko matyt. pagarba.
  • FotoPerlas
    FotoPerlas 
      2010.09.30, 15:45, rašė:
    Jei kažkam tai bus naujiena, tai pasakysiu įdomumo dėlei, ką ir pats tik ką išbandžiau:

    Paėmiau 70-200 2.8 ir 50mm objektyvus. Uždėjau ant aparato 70-200, suzuminau iki 20mm, fokusą padariau artimiausią kaip ir ant 50 mm ir sudėjau abu objektyvus priekį su priekiu. 

    Dabar galima fotografuoti makro iki smulkiausių detalių. Kokybė pasižaidimui bus pakankama :) Tą patį galima daryti ir su 24-70 + 50 ir tt. Sėkmės:)
  • 0144
    0144 
      2010.09.30, 15:56, rašė:
    kavoli auksciau jau rase kad didinimas = pagrindinio mm / apsukto mm

    ta proga paveiktas sito straipsnio uzsisakiau 49mm-52mm ziedus kad ant 100mm apversta 28mm stikla uzdet galeciau :)
  • kavolis
    kavolis 
      2010.09.30, 18:17, rašė:
    be blykstės ypatingos kokybės negausi
  • Davi
    Davi 
      2010.10.01, 09:28, rašė:
    argi blykstė problema... daug kas ja turi
  • kavolis
    kavolis 
      2010.10.01, 10:49, rašė:
    išorinę, manau, ne daug kas.
  • tangerine
    tangerine 
      2010.10.15, 22:24, rašė:
    labai sužavėjo, ir tokios ryškios padarėlių spalvos ir susidūrimas su jais iš arti, tarsi įkvėpė eškoti kažko naujo :) ačiū
  • Svečias    2011.09.28, 20:28, rašė:
    alia pūikias nuotraukas

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti