Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis

www.fotoaparatas.lt www.fokusta.lt www.foto-shop.lt

www.fotofabrikas.lt www.varle.lt www.foto.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Sony A7 II

zhvejys
Atvirai pasakius man net neydomu del astrofotografijos tu "pixel eater" ar kaip ten jis vadinas, jau senai nebeuzsiemu tais entuziastu ir begineriu reikalais... Is esmes fotikas turi tikrai daugiau privalumu nei trukumu lyginant su 6d
O tamstai sekmes palinkesiu surfinant po pasaulinius forumus ir "tiesos" beieskant

Sony A7 II

Debesuotas
Briedai baigiasi, kai nusiperki ir pradedi naudot pagal paskirtį, o ne tam, kad review nufilmuot ir komisinius iš Sony už tai gaut..
Nori daugiau info šiuo klausimu, prašau: petapixel.com/2017/05/04/star-eater-issue-no-longer-recommen.../
Galiu tau tik pasakyt - nusipirk fotoaparatą ir išbandyk, nes matau, jog jį geriausiu atveju rankose turėjai tik parduotuvėje išbandinėdamas.


Sony A7 II

zhvejys
Briedu briedas :))) jei fotkini milky way ar kazka ten tokio tai issijung ir "Long exposure NR" ir "Low light NR", del kampu istampymu tai irgi geras cia...:) parodyk man nors viena ultra wide stikla kuris neistampo kampu.... nu ka jau cia, o tu dar fotkini dangu ir sugebi pamatyt kazkokius psiaudo istampymus..
del focus peackingo is esmes neteko niekur kitur matyt geresnio peackingo net ir canon (Magic lantern), be to jei naudoji manual fokusa tai fokuso 100% uztikrinimui yra dar "focus magnifier" langelis kas tikrai labai yra naudinga dar ypac fotkinant dangu nakty...
panasu kad Sergitai pakrito pardavimai tai sugalvojo briedo papilt biski :D

Sony FE 24-240mm f/3.5-6.3 OSS

Svečias
PRIVALUMAI: Universalumas, labai tinka kelionėms nereikia keleto objektyvų tampytis po kalnus.
TRŪKUMAI: Kaina- bet tai SONY :)
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Patiko, reaguoja greitai, labai patogus neprofesionaliam darbui.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Aldo

PRIVALUMAI: Gera nuotraukų kokybė, fotografuojant jpg formatu, daugumos kelioninių foto  galima net neredaguoti, jeigu fotografas ne itin smulkmeniskas. Nedidelis, patogus

TRŪKUMAI: norėtųsi platesnio kampo 

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Pirkau fiksuoti keliones ir džiaugiuosi. Kad ir tobulėja mobilieji telefonai, tačiau jų galimybės dar ribotos prie prasto apšvietimo, o zoomas visiškai nekokybiškas. Kas nori daugiau laisvės fotografavime ir gražesnių nuotraukų parsivežti, tai toks fotoaparatas idealus pasirinkimasSony A7 II

Debesuotas
Taigi PAPILDYMAS, po ilgesnio naudojimo. 
Tiek su Commlite, tiek su Sigma MC-11 adapteriu, plačiakampiai objektyvai nuo Canon sistemos (mano atveju Samyang 14mm 2,8f ir Sigma ART 24mm 1,4f) veikia prastai ir nuotraukos kraštuose sukuria nepageidaujamus iškraipymus. Commlite atveju samyang 14mm 2,8f objektyvas naktinias nuotraukas daro praktiškai nepanaudojamas, Sigma art 24mm 1,4f atveju iškraipymai mažesni bet jie yra matomi. 
Sigma MC-11 atveju Samyang iškraipymai ženkliai sumažėja, bet šiek tiek pastebimi, Sigma ART 24mm 1,4f atveju iškraipymai maži, bet jie yra.  Apie ką eina kalba, galite perskaityti čia www.efoto.lt/forumas/sony_a7_ir_ultra_wide_angle_objektyvai_...
Su sigma MC -11 identiški iškraipymai samyang atveju pastebimi vienoje nuotraukos pusėje, Sigma ART 24mm 1,4f atveju apatinėje nuotraukos dalyje 
Star eater :( panašu, kad veikia ne tik su BULB režimu, bet ir su trumpesniais išlaikymais, mano atveju 8sec. pavyzdys žemiau

Triukšmo nėra, tačiau kartu ir dalies mažiau ryškių žvaigždžių. Su Canon 6D nieko panašaus matyti neteko. Galima matyti, kad dalis žvaigždžių stipriai prigesinta ir aiškiai matomos tik ryškiausios. 
MC-11 adapteris taip pat automatiškai uždeda lens correction profile, kurio nuimti postprocesinge, ar kaip nors kitaip neįmanoma. Štai kaip ta pati fotografija atrodo kampuose.

Blogiausiai atrodo šis kampas, taip pat apatinė fotografijos dalis. Visi nuotraukos kraštai daugiau, ar mažiau "ištampyti".  Sunku pasakyti, ar taip yra dėl lens profile correction kurį uždeda adapteris, tačiau su 14mm samyangu, situacija atrodo geriau. 
Autofokusas - veikia neblogai su Sigma MC-11 (visiškai Š su Commlite).
Taigi reziume, panašu, kad triukšmų valymo algoritmai naikina ir tai kas nėra triukšmas. Išjungti to neįmanoma.
Adapteriai, netgi pritaikyti to paties gamintojo objektyvams, nėra patikimi. Taigi neapsigaukit dėl tų visų reviews kurie labai giria tuos produktus. 
Jeigu planuojate pereiti iš Canon į Sony tam, kad gautumėte papildomą Dynamic range ir tikitės sutaupyti ant objektyvų naudodami adapterius, tai pagalvokite iš naujo. Negaliu nieko teigti dėl Native objektyvų. Tačiau teko girdėti, kad samyang 14mm 2,8f su E jungtimi irgi turi tokių pačių problemų kaip maniškis naudojamas su adapteriu. Teko matyti panašių problemų ir su sigma 14mm 1,8f ART objektyvais.
Po šios patirties, tikrai nebekyla rankos investuoti tūkstančių į native produktus ir tikėtina, gauti labai panašius rezultatus..

Sony A7R III

Booster

PRIVALUMAI:  du kortelių lizdai, USB-C, ilgai lauktas ,- pixel shift, raišką stulbinanti (4 * 42 mpixs)  su naujausia FW kadras P.S. 4* 0.5 s. Stabilizavimas jutiklio 5.5 žingsnio. Didesnė fotografavimo sparta 10 fps, didelis vidinis buferis. Ilgai "dirbantis" talpus akumuliatorius.

TRŪKUMAI: pixel shift  RAW sujungti, apdirbti reikia su kompiuteriu o ne aparate. Didelė kaina.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Puikus pro klasės apartas, daug gerų labai naudingų patobulinimų lyginant su A7R ii,Sony A7 II

Edvinasss
Nepasakyčiau, kad visai tuoj - tarp antro ir trečio trys metai praėjo

Sony A7 II

Debesuotas
Tai nėra prasmės ir jo pirkti, nes tuoj išleis A7 IV.. :)

Sony A7 II

Edvinasss
Manau dabar nėra prasmės pirkti A7 II kai išleistas A7 III


Sony A7 II

Debesuotas

PRIVALUMAI: Didelis sensoriaus DR - vienintelis šio fotoaparato privalumas lyginant su kitais FF fotoaparatais. 

TRŪKUMAI: Aukšto ISO grūdas ne toks malonus kaip pvz canon 6d pastarasis atrodė natūraliau, galbūt tai lėmė mažesnis canon MPX skaičius. 
Pigus adapteris, mano atveju Comlite, pastoviai užsuktas, ant fotoaparato iškrauna jo bateriją. Palikite fotoaparatą savaitę nejudintą ir pusės baterijos nebėra.. Išeitis išimti bateriją, arba naudoti kitų firmų adapterius. 
Dėl trumpo flange distance. naudojant plačiakampius objektyvus maždaug ~24mm ir plačiau, kraštuose gana ženkliai krenta nuotraukų kokybė, ši bėda pasireiškia visiems A7 serijos modeliams. 
Ilgas išlaikymas BULB režime, nuotraukoje išnaikina žvaigždes. Fotografuojant naktinį dangų nepatartina išlaikymo didinti daugiau kaip 30s arba fotografuoti BULB režime, dėl šios problemos fotoaparatas netinkamas naudoti su astro trackeriu. 
Fotografuojant tamsoje, prie aukšto ISO EVF "lagina", ekranėlis savo ruožtu lyg ir tvarkoje. 
Focus peekingas turi limitacijas, su wide angle jis kvailioja, rodo jog sufokusuota, tačiau parsinešus namo ir padidinus nuotrauką, matosi, kad fokusas prašautas.. Patarimas būtų zoominti EVF ar ekranėlį ir tikrinti ar tikrai sufokusavot norimą objektą. Priešingu atveju gali baigtis blogai.. 
Pastoviai atviras sensorius.... nusuki objektyvą, sensorius matosi visiškai atviras, tai reiškia, kad bet kokia dulkelė žymiai lenviau ant jo nusėda, todėl reikia itin kruopščiai keist objektyvus, nepatariu to daryti lauke, ar aplinkoj kur daug dulkių.. Nešiokitės krepšyje bent jau rocket blower...  
Skirtingų gamintojų adapteriai, skirtingai veikia su skirtingais objektyvais - Comlite pigiausias kuris suteikia AF, bet tik su Canon objektyvais. Comlite ir Sigma art objektyvai skirti canon sistemai, nesuderinami :/ AF šokinėja kaip jam papuola, nepanaudojamas. 
Prie to paties šioks toks pastebėjimas - Canon 10-22mm wide angle objektyvas skirtas Crop formatui, gali būti lengvai perdaromas į skirtą canon FF formatui - jis maždaug nuo 14mm dengia FF sensorių. Tačiau tik ne Sony atveju, uždėjus jį ant Comlite adapterio, FF nepadengiamas net ir prie 22mm.   

RAW formatas nelabai suderinamas su Adobe programine įranga. Kolegos skundžiasi, kad dėl to šiek tiek skiriasi spalvos ir tai įtakoja jų koregavimo procesą. Aš asmeniškai to nepastebėjau, atsidarau RAW per lightroom ir koreguoju. Tačiau kolegos pirma konvertuoja Sony RAW į Tiff formatą ir tik tada koreguoja (tai užknisa, ir nuotraukos svorį padidina maždaug 3x iš 40mb RAW formatu į ~150mb Tiff..) Problemos nelieka jeigu nuotraukos koreguojamos su Capture8 programine įranga, kadangi Capture8 bendradarbiauja su Sony priešingai nei Adobe..  
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: 

Na ką gi, štai ir atėjo laikas man parašyt kažką apie šį fotoaparatą, kadangi perėjau nuo Canon 6d, tai minčių turiu visokių. 
Jeigu esate profesionalas, tai tikrai neverta užsiimti su šiais fotoaparatais.  
Vienintelis privalumas DR - iš juodo galite padaryti baltą.. Bet kokia to prasmė? Jeigu nufotografavote tinkamai, Canon DR yra daugiau nei reikia koreguojant.. Ypač dabar, kai Canon naujuose modeliuose tą DR didina... Taigi šis argumentas pakeisti sistemą, yra tik marketingo triukas lengvatikiams...
Fotoaparatas iš ergonominės pusės (naudojimo patogumas, ir praktiškumas) yra gana prastas :(  Valdymas lyg ir neblogas (nors shutter speed ratukas nėra itin patogus..) Bet tokie dalykai, kaip pastoviai atviras sensorius, lagas tamsioje aplinkoje, netikslus focus peekingas su tam tikrais objektyvais, tikrai sudarys nepatogumų dirbant. 
Ypač skaudus momentas dėl UWA objektyvų ir dėl to, kad nuotraukos kraštai praranda detalumą.. Užmečiau samyang 14mm prie 2,8f, žvaigždės ištampytos į kraštus.. Nepažeista praktiškai tik centrinė nuotraukos dalis, 2/3 nuotraukos matosi tai, ypač kampuose... Rimtai Sony? Tas pats su focus peeking, dienos metu F8 fokusuoja lyg ir viskas ok.. F8, kas blogai gali nutikt su 14mm prie tokio f? Parsinešu namu, fokusas prašautas, net nematau į kur, nei vienas objektas tinkamai nesufokusuotas, nors buvo naudojamas f8, o focus peekingas rodė "neva"sufokusuotas zonas.... 
Reziumė, hipsterių žaisliukas kuris iki galo nėra tinkamas niekam ir išbaigtas kaip produktas geriausiu atveju ~70-80proc. Sony ergonomikos klausimu iki canon dar toli ir toli eit... Nors A7 modelių išlaista jau gyvas velnias ir remiantis gana kompetetingu kolega, būtent šis A7 II yra geriausias iš visų A7... Jeigu tai yra geriausia, tuo met sunku ką daugiau pakomentuoti. 
Jeigu fotografuojate hobiui, naudojate objektyvus kurie yra ~20mm + naudojate išimtinai tik sony objektyvus (su AF), arba naudojate egzotiškus MF objektyvus, jeigu nemokate tiek fotografuot, kad koreguojant jum reikia exposure sliderį pushint per 4 stopus, jeigu naudojate pancake tipo objektyvus ir jeigu norit pasigirt prieš draugelius, tada šis fotoaparatas jums. 
Jeigu dirbate fotografu ir iš to valgote duoną, tada šis fotoaparatas tikrai ne jums.  
~Realiausias jo panaudojimas, kelionėms, su lengvais, ar pancake tipo objektyvais, na kuomet mažas dydis ir svoris yra privalumas ir kuomet norisi to FF bokeh... Kitkam, čia tiesiog galingas variklis įdėtas į arklio vežimą...   Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

Arvydas Stačiokas

PRIVALUMAI: greitas,tikslus,atsparus gamtos poveikiui, stabilizatorius, 77 filtras dedasi, visas mechanizmas viduje niekas neišlenda,sumažina dulkių tikimybę

TRŪKUMAI: nepastebėjau

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: tiesiog,tikrai geras, nei vienu punktų negaila išleistu eurų.Aberacijų beveik nerasta.`Atrodo portetinis ,bet dėl savo tikslumo ir greitumo gali reportažui naudot.Zeiss Batis 135mm f/2.8

Svečias
PRIVALUMAI: Puikios spalvos ir ašrumas. Nedideli iškraipymai ir akimi nematomos chromatinės aberacijos. Tipinis Zeiss lengvai suktas boke
TRŪKUMAI: Norėtusi kiek labiau sulieto fono.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai greitas autofokusas. Ne per didelis svoris ir puiki optinė stavilizacija. Taip pat galima drąsiai fotografuoti silpname lietuje ar dulksnoje. Turbūt geriausios kokybės objektyvas iš Batis serijos.

Fujifilm XF 100-400mm f/4.5-5.6 R LM OIS WR

nikodemas

PRIVALUMAI: Aštrus, greitai ir tiksliai fokusuoja, geras stabilizavimas

TRŪKUMAI: Svoris, kaina

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Canon EOS 6D Mark II

Svečias
PRIVALUMAI: Perejaus i pilna kadra,skirtumas tikrai akivaizdus. Nuotraukos aiskesnes,aštresnes,gilesnes,foto didesnes. Mažiau grudo prie didesniu ISO. Darbiniai manau 3000-4000.
TRŪKUMAI: Kolkas nepastebejau,gal vienas tik toks,kad visi fokusavimo taskai,susispaude i kadro vidury,noretusi ,platesnes zonos.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Kolkas tyrineju mokinuosi,bet aparatu esu patenkintas. Ir atskirai noreciau padekoti foto-shop.lt ,pasiuliusiems geriausia kaina Lietuvoje. Aciu jiems :)

Panasonic Lumix DMC-GF7

Svečias
PRIVALUMAI: Prieš tai naudojau Lumx FZ45, pakankamai platus kampas, super akumuliatorius, bet įsigijus GF7 nuotraukų kokybė akivaizdžiai geresnė. Kitas lygis. Kraštovaizdžiams gal ir nera skirtumo bet žmonių, vaikų, objektų nuotraukų kokybė labai nustebino.
TRŪKUMAI: Labai prastai laiko akumuliatorius. Vargiai ištveria vienos dienos kelionę. Bet iš AliEx... užsisakiau papildomą. Taip pat rekomenduoju įsigyti automobilinį pakrovėją. Objektyo dangtelis neturi virvutės, smulkmena, bet labai erzinantis nepatogumas. Sudėtingas ir neergonomiškas valdymas.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Nesunkus. Patogu išvykoms. Dėl to pirkau. Išpakavus, pirmas įspūdis prajuokino, galvojau kažkoks iš Barbės rinkinio, bet greitai apsipratau. Darbe yra SONY a5000, ergonomiškai patogesnis, bet šis Lumixas nuotraukų kokybe lenkia.


Canon EF 50mm f/1.8 STM

svetlanaa

PRIVALUMAI: Šviesus, aštrus, pigus, tylus, gražus bokeh, kompaktiškas, greitas

TRŪKUMAI: Chromatinės aberacijos

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Pirmas stiklas po kitinio, puikus variantas portretams, kokybės/kainos santykis stulbinantis. Būtų atsparus drėgmei - būtų ko gero tobulas :DTamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD

Modis 88
O tai ką nikkor 85/1.8 geriau už 85/1.4? :)

Canon EOS 5Ds R

Dantis

PRIVALUMAI: Detalumas, greiti procesoriai, dvi kortelės, patogi ergonomika, suderinamumas su senesnės kartos optikomis. Didelės kadravimo galimybės. 

TRŪKUMAI: Mėgsta patriukšmauti. Realus, netriukšmingas ISO diapozonas 100-400, toliau su kiekvienu papildomu šimtu analogiškas darbo įdėjimas triukšmų valyme. Užrakto greičio trūkumas. Kada šis agregatas sulauks 9kps jis bus nepralenkiamas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Sau geresnio iki šiol neradau. Prieš metus turėjau, nesusitvarkiau ir pardaviau, bet kartą paragavęs ramybės neberadau. Vėl įsigijau. Lygiagrečiai retkarčiai naudojamas 5D Mark IV, bet 5DsR geresnis.Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR

Nakties Klajūnas

PRIVALUMAI:  Lengvas, labai mažas, VR stabilizacija.

TRŪKUMAI: Kol kas dar negaliu apie jį blogai kalbėti.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Pagal dydį objektyvas yra  labai mazas beveik vienodas su 24-70. Ypač kai eini per bruzgynus niekur nekliūna. Palyginus su senesnia versija tai su šiuo rankos nepavargsta. Žinoma neblogai jei dar diafragma būtų f2.8 bet užtenka kol kas ir f4. Stabilizacija dirba puikiai. Labai džiaugiuosi nusipirkęs šį objektyvą.