Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis

www.fotoaparatas.lt www.fokusta.lt www.foto-shop.lt

www.fotofabrikas.lt www.varle.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Olympus OM-D E-M5 III

Vaizdinys
Rašau iš E-M5 II vartotojo perspektyvos.

PRIVALUMAI:

- Pagrindinis dalykas – pagerinta AF sistema (tiek fotografavimo, tiek filmavimo), dabar AF ne tik kontrastinis, bet ir fazinis; greitesnis procesorius, greitas mechaninis ir elektroninis užraktai.
- Tylesnis ir dar efektyvesnis stabilizatorius, lenkiantis konkurentus.
- Pakeistas korpusas – patogiau laikyti rankoje, plastikas yra šiltesnis, nešąla rankos, truputį lengvesnis. Deklaruojamas atsparumas nedideliam lietui (IPX1).
- Šiek tiek patogesnis meniu. Mygtukų išdėstymas taip pat šiek tiek skiriasi, bet į tai žiūriu neutraliai. Privalumas tai, kad mygtukų funkcijas galima keisti pagal savo skonį, apskritai aparatas turi labai daug galimybių susireguliuoti pagal savo poreikius.
- Yra daug įvairių naudingų funkcijų (pvz., focus stacking, live time, live composite), bet tai buvo ir II-uke. Greitai kintantiems dalykams fiksuoti radosi Pro Capture režimas.
- Atsirado baterijos įkrovimo per USB galimybė (komplektacijoje yra ir kroviklis).
- Naujas jutiklis (20 mpx vs 16 mpx) truputį pagerina raišką, bet skirtumas nedidelis, jo reikia ieškoti ir ne visada pavyksta rasti. Apskritai iš pirmų bandymų susidaro įspūdis, kad vaizdo kokybė labai panaši (gal vėliau skirtumų pastebėsiu).
- Dabar filmuoja 4K (bet man dar neaktualu).

TRŪKUMAI:

- Pastebimai mažesnis EVF, bet privalumu galima laikyti tai, kad ieškiklį dabar lengviau aprėpti akimis. Dabartinis OLED ieškiklis smarkiai skiriasi nuo buvusio TFT, reikia priprasti. Galbūt dėl sumažėjusio atnaujinimo dažnio (60 fps vietoj 120 fps) kai kuriomis aplinkybėmis jaučiasi mirgėjimas. Šviečia ryškiau, spalvos tokios lyg „popsiškesnės“ (neapsisprendžiu, ar tai privalumas). Gaila, kad nepadidino EVF taškų skaičiaus. Beje, aparato programinę įrangą atnaujinus iš 1.0 į 1.1 pasikeitė EVF vaizdas – saulėje metaduomenis rodo ryškiau.
- Silpna korpuso apačia – internete yra jau ne vienas atsiliepimas, kad išlūžta stovo jungtis nešiojant aparatą su specialiu diržu, įsukamu į stovo jungtį (išeina, kad geriau taip nenešioti).
- Pakeista baterija, dabar vos mažesnės talpos (BLS-50 vs BLN-1), netinka turimos atsarginės baterijos. Tiesa, pereinantiems nuo žemesnio lygmens modelių tai gali būti privalumas, nes tiks baterijos (kadangi dar naudoju PENą, tai dabar atsarginės baterijos vienodos).
- Nebeliko galimybės kompiuteryje išsaugoti aparato nuostatų, atnaujinus fotoaparato programą tenka vėl viską iš naujo nustatinėti pačiam.
- Aparato statusas pažemintas, orientuojamasi į mėgėjus, nebeliko kai kurių profesionalams aktualių jungčių (ausinių, blykstės laido), rankenos su baterijomis, tethering funkcijos ir pan. (bet man neaktualu).

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:

Lengvas ir funkcionalus aparatas, tinkamas tiek kelionėms, tiek kasdienybei fiksuoti, taip pat ir specialiems poreikiams. Smagus daiktas, ypač su mažais objektyvais. Nors kaina padidinta, vis dėlto su plastikiniu korpusu tiek vizualiai, tiek taktiliškai nebeliko to prabangos pojūčio, kokį kėlė antros kartos modelis.Sony A6400

tommix

PRIVALUMAI:

 • LABAI geras veidų autofokusas
 • Labai detalus ir kokybiškas 4k video.
 • Labai gerai seka ir automatiškai fokusuoją pasirinktą objektą.
 • Begalybė nustatymų spalvoms ir pan. kas liečia video. Color gradingą praktiškai kameroje galima susikurti :)
 • Geros spalvos, pagaliau SONY sutaisė spalvas ir jau nuo a7iii ir a6400 jos tapo artimos canonui.
 • Neblogas dinaminis diapazonas, raw failus galima net juodus prikelti ir geros kokybės bus.
 • Nors ir mažas, bet labai puikiai 'guli' rankoje, gan patogu laikyti ir valdyti viena ranka.
 • Greitas, nelagina.
 • Gyvunų akių autofokusas. Man asmeniškai labai praverčia. Tikrai gerai veikia.
 • Neturi video įrašymo laiko apribojimo. Įrašinėti gali tol, kol yra atminties ir baterijos.
 • Integruotas flash'as, kas šiais laikais jau retenybe tampa, kartais praverčia.
 • LCD pakankamai šviesus ir net saulėtą diena matosi ką fotkini.

TRŪKUMAI:

 • Prastokas EVF, maža rezoliucija.
 • Rolling shutter'is 4k režyme gan gerai jaučiamas labiau judinant kamerą. Bet tokių video taip ar taip nelabai kas ir nori žėti, kai kažkas tampo kamera į šonus greit.
 • Beterija neilgai tarnauja, rekomenduoju turėti antrą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Geras daiktas ir dar už sąlyginai nedidelę sumą, ypač naujokam skurie nori kokybiškų foto, labai gero 4k ir nelabai draugauja su fokusavimu. Taipogi Vlogeriams. Tobulas derinys su SIGMA superiniais F1.4 objektyvais. Tikrai optimalesnis pasirinkimas nei Canon EOS M6 Mark IISony FE 24-105mm f/4

minmac

PRIVALUMAI: universalus, aštrus (praktiškai visame diapazone), greitas ir tylus autofokusas, solidi objektyvo sutinkimo kokybė, pakankamai nesunkus.

TRŪKUMAI: nėra, na nebent kaina :)

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: visų pirma, tai 24-105 objektyvai yra universaliausi (all-around) naudojime. Čia kalbu kaip peizažistas. Jei reiktų rinktis vienintelį objektyva - neabejotinai būtų šis (taip, netgi ne 24-70 f2.8) ;)
Kaip zoom'as - stebėtinai aštrus.
Puikus kelioninis, peizažinis, universalaus židinio nuotolio objektyvas. Rekomenduoju.Samyang AF 14mm f/2.8 FE

minmac

PRIVALUMAI: plaaatus kampas, aštrus, greitas AF.

TRŪKUMAI: neužsisuka standartiniai objektyvo filtrai, galėtų būti aštresnis kadro kraštuose.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: puikiai panaudojamas peizažams ir naktinei, dangaus fotografijai.Fujifilm X-T3

tommix
Ne taip dariau, kad prikau jį :) Žmogus šneka tik apie TEORIJA. MOIRE tragiškas an buvo ir žalia slapva viskas pasidengdavo toje vietoje.

Fujifilm X-H1

tommix
PS> LABAI svarbu naudoti Capture ONE programa, nes Lightroom tiesiog nemoka su Fuji raw failais draugauti, prarasite nemazai, jei naudosite Lightroom.

Canon EOS M6 Mark II

Icagel

PRIVALUMAI: mažas, patogus, greitas, autofokusas, sensorius, ISO.

TRŪKUMAI: Nuimamas EVF už atskirą kainą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudojausi canon 70d 4 metus. Dabar turiu šį mažylį. Realiai kiek geresnis nei tikėjausi, nes buvo baimės dėl ergonomikos esant tokiam mažam body. Ypač paėmus po 70d ar RP apimdavo abejonės dėl patogumo ir naudojimo greičio. Bet jau po 1 ar 2 dienų, perprogramavus mygtukus pagal savo poreikius jis man tapo tar greitesnis nei 70d. Viskas vietoje, nereikia ir to viršutinio ekranėlio, kad matyt nustatymus. Nors aparatas ir mažas bet visas valdymas sukištas į vieną pusę, todėl labai lengvai valdomas.
Ergonomikai galiu turėti tik vieną priekaištą, kad ratukas šalia ekrano yra nelabai panaudojamas, nes jį sukant nusispaužia būtinai kas nors ir keiti ne tą nustatymą, kurį norėjai. Teko išjungti. Nepasigendu.
baterija laiko normaliai, o nusipirkus PD powerbanką ir kroviklį, bateriją galima kraut pačiam fotike. Pirkau ir 2x kažkokias AYEX, kurios buvo su dvigubu krovikliu ir kuris krauna original batarkes nuo powerbanko. Su baterijomis nėra jokios problemos. Bet faktas kad su EVF bateriją iškrauna sparčiau.
Autofokusas geras, Eye AF veikia tikrai gerai. Beveik nenaudoju 14 fps, bet turėti gerai.
E-shuteris (visiškai tylus yra tikras gėris) neveikia fotkinant serijomis, bet pakanka ir po 1, nes fokusas gan tikslus ir prašauna rečiau nei 70d.
Timelapsui taip pat naudoja e-užraktą, todėl nedrožia užuolaidų.
EVF DC2 ryškus ir aiškus, fotkint patogu. Ir sakyčiau jo pozicija uždėjus ant hot shoe yra gerokai patogesnė nei integruoto.
O kai nuėmi EVF fotikas tampa labai mažas. Kol neturėjau EVF, nelabai ir pasigedau jo. Bet su televykais jis yra būtinas su objektyvais iki 50-70mm tikrai nebūtinas.
Su auštais ISO tikrai gerai tvarkosi, nebent prašauni ekspoziciją, tada labai jau ne kažką.
Pasirinkau vietoje RP dėl dydžio visos sistemos ir greičio.
Dabar naudoju 22mm f2.0; 55-250 STM (EFS versija, kurią manau ir pasiliksiu), sigma 17-50 f2,8 (galvoju ar tikrai bus reikalingas) ir 50mm 1.8 STM (gal pakeisiu į sigmą 56 f1,4)
Taikinyje: 11-22; 32 f1.4; gal 12mm f2.0; 56mm f1.4 ir koks nors televykas iš EF sistemos.Tamron 17-35mm f/2.8-4 Di OSD

Tamošius

PRIVALUMAI: lengvas, greitas AF fokusas, gan draugiškas kontr šviesai, prie f2. 8 gan geras vaizdelio ryškumas-2.8 skylė, reikalui esant, labai vartotina. Apsauga nuo drėgmės ir dulkių!!! 5 metai garantija (gamintojo) ;

TRŪKUMAI: Teko fotiko nustatymuose šiam objektyvui AF pakoreguot (+7), labai lengvai besisukiojantis fokusavimo žiedas, iškraipymai (bet juk plačiakampis) , nemenkas (ištaisomas) vinjetavimas.
Naudoju vietoj užsilikusio, nuo cropinio fotiko, Tokina 11-16 mm II. Nenuvylė. Mažiau gaudo zuikius, universalesnis. Kol kas pratinamės vienas prie kito.Sigma 56mm f/1.4 DC DN | C

tommix

PRIVALUMAI: Tobulas. MUST have.

TRŪKUMAI: Jokių už tokią mažą kainą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Geriausias, pigiausias tokio tipo objektyvas. Aštrus, kokybiškas, autofocus'as kaip natyvios optikos. Bokeh ledas - švelnus, minkštas. Must have vsiems kurie fotkina žmonių, gyvunų galvas :DFujifilm X-H1

tommix

Atsiliepimas rašomas naudojant 2.0.1 firmware versija.
PRIVALUMAI:

 • Labai geras autofocusas tiek video, tiek foto kai naudojamas fokuso taškas.
 • Fainas grip'as lpatogiai laikosi, aišku nėra toks didelis kad visiškai pilnai rankoje gūlėtų, bet tikrai super lyginant su kitais Fuji.
 • Viršutinis ekranėlis labai naudingas. Tobulas sprendimas pašalinti expozicijos kompensavimą ir įdėti ekranėlį.
 • IBIS tikrai neblogas ir sakyčiau tobulas jei naudojama optika kuri irgi turi stabilizavimą. Žinoma ne m4/3 sensoriams būdingas stabilizavimas bet tikrai neblogas. Sony toli iki to.
 • Labai geras EVF.
 • Dvi SD kortelės palaikomos vienu metu.
 • Daugybė nustatymų video, kaikurių net X-T3 nemačiau (arba nepamenu :) ).
 • Kad gražios, šiltos spalvos jau manau niekam sakyti nebereikia.
 • Svoris pats tas, net kiek lengvesnis nei gali atrodyti iš išvaizdos.
 • Joystick'as labai patogu naudoti ir net nebenaudojami lieka krypties mygtukai.
 • Atrodo gražiai. Tikras Panty dropper'is :DD
 • Tylus, minkštas shutter mechanizmo garsas.

TRŪKUMAI:

 • Baterija laiko trumpai. Tenka maitinti stabilizatorių papildomai, o talpa ta pati kaip ženkliai mažesniems fuji fotoaparatams skirtos.
 • Nelabai tai trukumas, bet akių, veidų autofokusas šiaip sau. Bet tai prikolas vaikams betkokiu atvėju.
 • Lightroom'as išdarko nuotraukas ir geriau naudoti kitokį softą, kas ne visiems gali patikti. Tad rekomenduoju šaudyti Raw+Fine. Ir koreguoti jpg'us ir jei reikia daugiau - koreguoti raw. Jokia programa nepadaro jpg'ų tokių pat gerų, kaip pati kamera.
 • Nepatogus rėžymo perjungėjas (pvz perjungti i video)
 • Nepatogioje vietoje nuotraukų peržiūros mygtukas.
 • Norėtusi 10bitų video.
 • Kaikuriems kurie nemoka valdyti pirštų, ar jie iš malkų nudrošti - gali nepatikti itin jautrus shutter'is. Jame nuotrauka daroma prie tokio paspaudimo kur kitose kamerose tik fokusavimas įvyksta.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Labai fainas fotikas. Ji laikydamas net jautiesi profesionalesnis. Gražios spalvos, labai lankstūs nustatymai, gera foto kokybė, video kokybė irgi super. Šiektiek minkštesnis video nei X-T3 bet kaikuriems net patinka turėti mažiau detalumo video failuose. Tikrai geras autofocusas. Labai patobulėjo nuo išleidimo šios kameros.
Turėjau ir X-T3 ir jei jums nereikia akiu/veidu autofocuso (x-t3 jis toli gražu nėra tobulas), bei 50p 4k - tai šis X-H1 geresnis daiktas. Nuotraukose nieko nepasikeitė. 10bitų video yra naudinga bet tik jei darot gan stiprų color grade'ą. Kitiems puikiai tinks net ir kameroje esantys slapvų profiliai kuriuos kameroje net ir šiektiek pakoreguoti galima. X-T3 labai truko stabilizavimo, nes pagrinde visi fujinon fiksuoto židinio objektyvai yra nestabilizuoti, tad video neįmanoma padaryti be gimbal'o. Nebent jums patinka iki pikinimo besikratantis vaizdas.Nikon NIKKOR Z 85mm f/1.8 S

Lukas Šalna

PRIVALUMAI: Superinis stiklas, kuris viskuom geresnis, nei ankstesni nikono 85mm objektyvai. Ar f/1,4 ar f/1,8 man didelio skirtumo nėra.

TRŪKUMAI: Trūkumų manau, kad nėra. Galbūt galima išskirti kainą, lyginant su pigesniu ir senesniu 85mm f/1,8 af-s g.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai puikus objektyvas naujam Nikono mountui. Kas turi Z6 ar z7, o gal net ir z50 tikrai siūlau pagalvoti apie perėjimą ant native stiklų.Sony A7R IV

Booster

PRIVALUMAI: Labai greitas fazinis fokusavimas, 567 fazinio fokusavimo taškai ,425 kontrasto AF taškai. Jau yra ir WiFi 5 Ghz, abu kortelių lizdai UHS-II. Pagerintą ergonomika, blokuojamas korekcijos ratukas ko labai trūko. Su naujausiu 61 megapixsel jutikliu stebėtinai maži triukšmai. Labai geras ir greitas fokusavimas pagal akis, dirba net kai veidas su akiniais , tame tarpe realus nenutrūkstamas fokusavimas ir jau VIDEO rėžimu. 14 bit RAW. Superinis akutės OLED ekranas su stulbinančiai 5,7K raiška ir 120 hz. Ideali vaizdo kokybė. Kol kas tai vienintelis toks savo klasėje. Padidintas fotografavimo buferis.Dabar jau RAW & JPG: 68 kadrai. Pagerintas Pixel Shift Multi Shooting iki 240 Mgpixs. Dar geresnis dinaminis diapazonas.

TRŪKUMAI: Brangus

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Tikrai labai jaučiasi žymus progresas nuo A7RIII, nors ir jis yra gana tobulas. Fotografuojant būtini tik PRO klasės objektyvai, kad išnaudotu 61 Mgpx jutiklio raišką. Kol kas rinkoje tokia raišką palaiko tik keletas fiksuoto židinio objektyvų.Fujifilm X-T3

ro.
tommix kažką ne taip darė.
Štai patyrę žmonės neranda jokių Moire žymių.
Looking at the Raw detail, the X-T3 does well, relative to its peers, but with no sign of moiré
www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-t3/7
Straipsnio komentaroriai taip pat šios problemos nemini. Na galima įtarti pasaulinį Fujifilm sąmokslą, bet... gal neverta ;)
Visgi, kažkokių niuansų yra. Štai video apie taiFujifilm X-T3

Svečias
noriu padėkoti tommix už sąžiningą komentarą apie Fujifilm X T3 nes kiek žiūriu vaizdo įrašų YouTube visi daugumoje giria ir nenoriai kalba sąžiningai.

Panasonic Lumix DC-FZ82

Svečias
PRIVALUMAI: Didelis optinis artinimas
TRŪKUMAI: Triukšmai
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Po dviejų metų naudojimo prisijaukinau.Na galimybės didelės patogi ir gera valdymo programa su mobiliuoju telefonu.Tačiau triukšmai tai labai lenda.O va detalumas nuotraukų buvo irgi nekoks tai dariau daug bandymų ant stovo ir visokiomis sąlygomis ir pasisekė labai paprastai ogi sumažinau nuotraukos dydį iki 16megapikselų ir vau daug aiškesni paliko medžių lapai ir žolytė kas turite pabandykit.Fokusavimas neblogas labai kibus.

Panasonic Lumix DC-LX100 II

Svečias
PRIVALUMAI: visi įmanomi tokio fotoaparato privalumai.
TRŪKUMAI: baterija dirba 3 valandas (naudojant TimeLapse). Man mažoka. Kitas dalykas gal nėra trukūmas. Fotoapato baterija pakraunama tik išjungus fotoaparatą. Tad norint TimeLapseinti ilgiau, teks sukti galvą dėl išorinės baterijos prijungimo. A, tiesa, nepavyko prijungti prie WiFi.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: patys geriausi įspūdžiai


Fujifilm XF10

Svečias
PRIVALUMAI: Ypač lengvas, ypač kompaktiškas, šviesus (2.8) APS-C sensorius, lietimams jautrus ekranas, aštrus net prie F2.8.
TRŪKUMAI: Lėtokas, Continuous Shooting mode praktiškai nenaudojamas. Nėra vaizdo ieškiklio.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Visų pirma, tai buvau kiek skeptiškai nusiteikęs šio fotoaparato atžvilgiu, ypač po to, kai išlaukiau apžvalgos DPreview, kuris jis buvo stipriai "suvartytas". Tačiau išlaukiau gero offer'io ebay (su siuntimu į Lietuvą, stovyje "like new" jis man atsiėjo apie 280 eur) ir nusprendžiau surizikuoti. Neapsirikau. Savo laiku naudojau Fuji X100T bei X100F, o šiuo metu naudoju ir X-T2. Galiu drąsiai pasakyti, jog po 1.10 update'o XF10 fokusuoja ne prasčiau nei X100T (ne stebuklas, bet tikrai padoriai), o nuotraukų rezultatas - šokiruojančiai geras (net prie aukšto ISO). Aštrus nuo pat F2.8 (patikėkit, XF10 prie F2.8 yra tikrai ženkliai aštresnis nei X100T ar X100F prie F2.0), JPEG spalvos - kosminės ir turint galvoje, jog pirkau jį daugiau statiniams objektams fotografuoti, tai esu patenkintas iki debesų :) Už šio fotoaparato kainą net pusėtinas Fuji objektyvas neišeina :)) Bendras vertinimas - 10/10 (atsižvelgiant į kainą), net jei jis kainuotų 200 eur daugiau, tai vis tiek skirčiau jam ne mažiau stipraus aštuoneto, nes jo nuotraukų kokybė verta aukščiausių balų, o ergonomika beveik Ricoh GRII lygyje (galima sutalpint į kišenę).

Kamlan 50mm f/1.1

ro.

PRIVALUMAI: Mažas ir lengvas, nors metalinis. Gera kaina.

TRŪKUMAI: Didelio kontrasto vietose vaizdas mėlynuoja (Chromatic Aberration).

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Rekomenduotinas daiktas mėgstantiems fotografuoti nespalvotus portretus. Plačiau: www.efoto.lt/kamlan_50mm_f_1_1_sisteminiamsKamlan 50mm f/1.1

gsass

PRIVALUMAI: metalinis korpusas, F1.1, visai geras bokeh, primena senus vintažinius objektyvus, tinka filmavimui, nes keičiant diafragmą "nekliksi", lengvas ir nedidelis

TRŪKUMAI: trūksta aštrumo prie atviros, na bet čia F1.1, ko norėti, apdirbus su programa gaunasi puikūs rezultatai

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: puikus objektyvas, kokybė lenkia kainą, ypač rekomenduoju tiems kas mėgsta rankinio fokuso objektyvus ir įdomesnį bokehFujifilm X-T3

tommix
Neišgyriau, o sulyginau. Nieko negaliu pakeisti, jei Samsung pagamino legendinį fotiką. Kodėl įsigyjau X-tę jau parašiau savo apžvalgoje juk. Nėra 2 SD palaikymo, nėra 50/60 kadrų 4K. Taipogi pasiklausius perdėtų pagyrų fuji x-t3 atrodo jog super fotikas, bet dėja toli gražu ir ergonomika šūdas. Totalus net šūdas pasakyčiau, mygtukai išdėstiti idiotiškai, expozicijos matavimo režymų perjungyklis nuėjus i kraštus (pasirinkus krastinius rezymus) - nebeįmanoma pasukti, tenka 2 rankas naudoti, foto peržiūra irgi debiliškoj vietoje-tenka 2 rankas naudoti. Padarius foto Samsung'as NX1 iškarto parodo ją priartines 100% į fokuso tašką, o čia ne, tenka zoominti ranka. Jei galėčiau grąžinti - grąžinčiau X-t3. Dėja elektronika negrąžinama.