Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis

www.fotoaparatas.lt www.fokusta.lt www.foto-shop.lt

www.fotofabrikas.lt www.varle.lt www.camera.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Sigma 40mm f/1.4 DG HSM Art

Fotoklasika

PRIVALUMAI: Aštrus kaip britva jau nuo f1.4, išskirtinis "cinematic" bokeh, neutraliai šiltesnės spalvos nei "Sigma 35mm f1.4 ART", superinė surinkimo kokybė. (Naudoju su Nikon D810)

TRŪKUMAI: Kaip visada prie f1.4 prasto apšvietimo salygomis AF darbas neįmanomas, prie f2 jau situacija pasikeičia, turėjau kopiją su dideliu frontfocus (reikėjo iki -20 mikrokorekciją darytis)

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Turint galimybę turėti kelis įvairioms situacijoms - tai šis objektyvas lenkiantis "Zeiss" privalo būti kiekvieno pro fotografo kolekcijoj...Rekomenduoju!
Nes jis prisijungia prie naujos fotografavimo eros standarto 28mm, 40mm, 105mm :)Sony FE 28-60mm f/4-5.6

nikodemas

PRIVALUMAI: Lengvas, pigus, palyginus aštrus

TRŪKUMAI: Nėra blandos, išlendantis straublys

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: kaip už tokią kainą, geras objektyvas kelionei su a7cSony A7 IV

Booster

PRIVALUMAI: Greitas fokusas, nauja meniu kaip A9II ir A1 modelių. Palaiko CF Express type A kortelę pirmame lizde, yra du lizdai . Patogus Video ir FOTO režimų perjungimas.

TRŪKUMAI: Labai greitai perkaista, netinką ilgam filmavimui pvz. 4K. Krauti akumuliatorių filmuojant reikia parinkti UCB-C laidą, komplekte su aparatu pateikiamas trumpas, bet koks USB-C pakrauti netiks. Standartinio dydžio HDMI lizdas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Patiko darbo greitis, greitas ir tikslus fokusavimas. Atnaujintas valdymo menių. Gera stabilizacija ir spalvų balansas. Maži triukšmai prie didelių ISO. Mažas ir lengvas korpusas.Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5-6.3 IS

Vytz

PRIVALUMAI: Aštrus, kai pakanka šviesos. Tikslus ir greitas fokusavimas su OMD M1 III. Palyginti lengvas, turi stabilizaciją

TRŪKUMAI: kai trūksta šviesos visi privalumai dingsta

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: puikus objektyvas, kai šviesu.Canon EOS 250D

Svečias
PRIVALUMAI: Autofokusas. ISO kaip APSC visai neblogas. Labai lengvas. Neblogas ekranėlis. Lengvas naudoti. Su brangesniu objektyvu ir šiek tiek geresne šviesa, gausite labai aštrias foto (rekomenduoju Tamron 24-70 di vc G2 f2,8 labai aštrus objektyvas). Kaina. Baterija(trečiųjų šalių baterijos veikia nepriekaištingai, tik nerodo kiek like energijos). Labai patogus
TRŪKUMAI: Nėra stabilizavimo (bet kadangi veidrodis ir taip aišku). Nėra 120fps. 4k galite pamiršti, nepanaudosite kadangi aparatui sunkokai sekasi su juo veikti ir AF pasidaro labai prastas(ir aišku cropas belenkoks). Kaip sportui- lėtokai šaudo, bet pvz. vestuvėms, šventėms ar pan. greičio užtenka. Nesandarus (nors teke dirbti prie mažo lietaus, tai lyg nieko, bet nerekomenduoju :D ). Blykstė veikia tik nuo canon, kaip ir paleidėjai (man tai nebuvo problema, bet gal kai kam tai yra.) Nėra dual card slot'o . Daugelis trukumų kuriuos paminėjau, neturėtumėte priimti rimtai, nes kaip už tokią kainą, tai nieko tokio :)
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Turėjau šį fotoapratą apie 2 metus. Manau tai hands down, geriausias APSC fotoaparatas iki 1200 eurų. Net po labai stipraus dviejų metų naudojimo, vis dar veike kaip bitutė. Labai stipriai rekomenduoju šį fotoaparatą pradedantiesiems, ar tiems kas ieško antros kameros :)

Canon EOS M200

valdasman

PRIVALUMAI: Labai kompaktiškas, gan greitas, nebrangus. Nuotraukų kokybė puiki ,spalvos labai gražios

TRŪKUMAI: nedidelis objektyvų pasirinkimas

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: labai geras daiktas kelionėse, su 22mm objektyvu telpa kišenėje. Prieš tai turėjau eos m 10. nuotraukų kokybė ryškiai skiriasi ir video 4kViltrox AF 85mm f/1.8 II

shopiukas

PRIVALUMAI:
kaina,
aštrus jau prie f/1.8,
šviesus,
autofokusas greitas* ir praktiškai begarsis,
pagamintas taip solidžiai (visas metalinis), kad net ir porąkart kritęs ant medinių grindų iš gero metro aukščio ir nusiridenęs laiptais liko be jokių žymių ir veikia puikiai.
minimalus fokuso atstumas irgi neblogas.
diafragmą prisukus bokeh vis dar padorus.

TRŪKUMAI:
*prieblandoje/tamsoje/keistoje šviesoje fokusas ant X-H1 truputėlį maudosi ,
fotkinant priverta diafragma viskas nesuvaikšto labai greitai, tai fotoaparatas lagina,
AF-C ir veidų sekimo vis dar nepavyko padoriai išnaudoti (bet tas pats buvo ir su Fuji 35/1.4, tai gal tiesiog mano klaidos, visgi didžiąją dalį karjeros fotkinu manualiniais stiklais).
gal kiek didokas ir sunkokas, būtų įdomu palyginti su samyango 85/1.4.
prieš kontrinę šviesą yra aberacijų, bet nieko tokio, ko neištaisytų lightroomas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: patinka, tik, pasirodo, mano reikmėms (koncertai ir reportažai, dažniausiai prastoje šviesoje) ant 85mm nelabai reikalingas autofokusas, arba reikia patikimesnio. neblogas stiklas, dar už tokią kainą, tik nieko stebuklingo ar labai įkvepiančio, tiesiog geras įrankis darbui. bokeh neerzinantis, bet ir be didesnio charakterio, tik prie minimalaus fokuso atstumo truputį kartais užsisuka kraštai, bet kažkokio 3d pop nepastebėjau, visgi dabar labiau siekiama optinio tobulumo:) rekomenduoju!7Artisans 25mm f/1.8

bronislovas

PRIVALUMAI: Labai mažas ir lengvas, pagamintas iš metalo. Pigus ir net sunku patikėti, kad už tokią kainą gali būti taip gerai pagamintas. Puikiai ir švelniai sukiojasi fokusas. Diafragmos žiedas sukiojasi laisvai (be kliksėjimo) tai filmavimui labai gerai.

TRŪKUMAI: Ne ryškumo čempionas kraštuose ir fokuso zona siauroka, nors fokusuojasi labai tiksliai. Arti vienas kito diafragmos ir fokuso žiedai, bet kadangi mažas objektyvas, tai kitaip ir negali būti.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Pirkau nenaują filmavimo testams, kad išbandyti įvairius triukus (rankinis fokusas ir laisvai judandi diafragma) ir likau tikrai patenkintas. Tokie ir analogiški objektyvai iš esmės leidžia atsisakyti "senųjų" objektyvų su atitinkamai perėjimais. Taip, kad kas neturi senelio palikimo ir nenori prisipirkti "neaiškaus" rezultato objektyvų, ar tiesiog pasibandyti, geriau imkit tokį pigutį su gimtają jungtimi ir pasimėgaukit rankiniu fokusu.Nikon Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S

Lukas Šalna

PRIVALUMAI: Puiki vaizdo kokybė. VR veikia stulbinančiai. Build quality tikrai nustebino. Fokusuoja beveik be garso. Su telekonverteriais veikia afigienai, vaizdo kokybė su 1,4 nenukenčia, o su 2 suprastėja tik truputėlį.

TRŪKUMAI: Vienintelis minusas, kad, galbūt, ant z kūnelių be battery gripo šitas objektyvas nėra labai patogus.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Nerealus 70-200 zoom objektyvas Z sistemai. Dar geresnis nei FL ir žymiai žymiai geresnis nei vr2 versija. Manau, kad vertas visų savo pinigų.Sony FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS

minmac

PRIVALUMAI: puikus autofokusas (tikslus, tylus, greitas), puiki surinkimo kokybė, stabilizatorius, vidinis zoom'inimas.

TRŪKUMAI: nėra.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudoju beveik nuo objektyvo išleidimo. Labai geras, universalus objektyvas tiek gyvajai gamtai, tiek peizažams ir kitiems gamtos vaizdams.. Fokusavimas puikus, fokusavimo ir zoom'inimo žiedai sukinėjasi labai lengvai iš švelniai (galima net mažuoju pirštu).Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD

Svečias
PRIVALUMAI: visi diapozonao
TRŪKUMAI: nera IS
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: tikrai geras dalykas kelionems, nerenka dulkiu kaip senesni tamronai :)

Canon EOS 90D

Eugenijus Kavaliauskas

PRIVALUMAI:
Paprastas, patikimas kaip visa XXD ir 5D klasė, Imi ir dirbi.
Sudėta į šį produktą viskas ko reikia fotografui. Inžinieriai pasistengė sukomkektavo idealų įrankį.
Canon'ais fotogfuoju nuo 10D laikų. Paskutinis prieš jį naudotas įrankis 5DsR
Kaina verta įrankio galimybių. Liaupsinti būtų galima ilgai.
Esu juo pabai patenkintas.
TRŪKUMAI:
Pakropinus triukšmauja, bet nemapirškimt, kad tai daugiausiai pixelių turintis kropinis fotoaparatas. Jo pixelio dydis mažesnis nei pas 5DsR.
Jei žinai kam jį įsigijai ir ką su juo darysi tada trūkumų kaip nėr.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Jei eitų paspausti ranką inžinieriams - tikrai tai padaryčiau.
Viskas viename. Lyg dviratis, imi ir važiuoji.Canon RF 24-105mm f/4.0-7.1 IS STM

Girių dvasia

PRIVALUMAI:

TRŪKUMAI:

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Trumpai sakant: Tikrai puikus už tokią kainą. Man prioritetas buvo suderinti peizažus ir makro (augalams, grybams)., kad nereikėtų nešioti dviejų objektyvų. Matau, kad pasiteisina. Tikrai aštrus. Gera stabilizacija. STM - filmavimui irgi puiku. Žinia, fotografuojantys portretus šauks, kad per tamsus, bet tai naudojimo srities klausimas. Prie 24 mm pilno kadro režime nemaloniai vinjetuoja. Kai kuriais atvejais pasireiškia ryškios chromatinės aberacijos - dangus dažomas rašalu arba purpurine spalva.Nikon Nikkor Z 14-30mm f/4 S

sadasukas

PRIVALUMAI: mažiau kraipo vaizdą, negu įprastai tokie platūs objektyvai, patenkinamas aštrumas net ir kadro kraštuose prie atviros diafragmos, kompaktiški gabaritai, tylus AF.

TRŪKUMAI: kaina tokia, kad dabar negaliu sau leisti įsigyti, teks taupyti

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Laisvės kelyje kolega davė pabandyti užsidėti ant Nikon Z6 ir padaryti keliolika kadrų. Grįžęs namo įdėmiai juos peržiūrėjau ir buvau maloniai nustebintas.Olympus OM-D E-M5 Mark III

Vaizdinys
Rašau iš E-M5 II vartotojo perspektyvos.

PRIVALUMAI:

- Pagrindinis dalykas – pagerinta AF sistema (tiek fotografavimo, tiek filmavimo), dabar AF ne tik kontrastinis, bet ir fazinis; greitesnis procesorius, greitas mechaninis ir elektroninis užraktai.
- Tylesnis ir dar efektyvesnis stabilizatorius, lenkiantis konkurentus.
- Pakeistas korpusas – patogiau laikyti rankoje, plastikas yra šiltesnis, nešąla rankos, truputį lengvesnis. Deklaruojamas atsparumas nedideliam lietui (IPX1).
- Šiek tiek patogesnis meniu. Mygtukų išdėstymas taip pat šiek tiek skiriasi, bet į tai žiūriu neutraliai. Privalumas tai, kad mygtukų funkcijas galima keisti pagal savo skonį, apskritai aparatas turi labai daug galimybių susireguliuoti pagal savo poreikius.
- Yra daug įvairių naudingų funkcijų (pvz., focus stacking, live time, live composite), bet tai buvo ir II-uke. Greitai kintantiems dalykams fiksuoti radosi Pro Capture režimas.
- Atsirado baterijos įkrovimo per USB galimybė (komplektacijoje yra ir kroviklis).
- Naujas jutiklis (20 mpx vs 16 mpx) truputį pagerina raišką, bet skirtumas nedidelis, jo reikia ieškoti ir ne visada pavyksta rasti. Apskritai iš pirmų bandymų susidaro įspūdis, kad vaizdo kokybė labai panaši (gal vėliau skirtumų pastebėsiu).
- Dabar filmuoja 4K (bet man dar neaktualu).

TRŪKUMAI:

- Pastebimai mažesnis EVF, bet privalumu galima laikyti tai, kad ieškiklį dabar lengviau aprėpti akimis. Dabartinis OLED ieškiklis smarkiai skiriasi nuo buvusio TFT, reikia priprasti. Galbūt dėl sumažėjusio atnaujinimo dažnio (60 fps vietoj 120 fps) kai kuriomis aplinkybėmis jaučiasi mirgėjimas. Šviečia ryškiau, spalvos tokios lyg „popsiškesnės“ (neapsisprendžiu, ar tai privalumas). Gaila, kad nepadidino EVF taškų skaičiaus. Beje, aparato programinę įrangą atnaujinus iš 1.0 į 1.1 pasikeitė EVF vaizdas – saulėje metaduomenis rodo ryškiau.
- Silpna korpuso apačia – internete yra jau ne vienas atsiliepimas, kad išlūžta stovo jungtis nešiojant aparatą su specialiu diržu, įsukamu į stovo jungtį (išeina, kad geriau taip nenešioti).
- Pakeista baterija, dabar vos mažesnės talpos (BLS-50 vs BLN-1), netinka turimos atsarginės baterijos. Tiesa, pereinantiems nuo žemesnio lygmens modelių tai gali būti privalumas, nes tiks baterijos (kadangi dar naudoju PENą, tai dabar atsarginės baterijos vienodos).
- Nebeliko galimybės kompiuteryje išsaugoti aparato nuostatų, atnaujinus fotoaparato programą tenka vėl viską iš naujo nustatinėti pačiam.
- Aparato statusas pažemintas, orientuojamasi į mėgėjus, nebeliko kai kurių profesionalams aktualių jungčių (ausinių, blykstės laido), rankenos su baterijomis, tethering funkcijos ir pan. (bet man neaktualu).

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:

Lengvas ir funkcionalus aparatas, tinkamas tiek kelionėms, tiek kasdienybei fiksuoti, taip pat ir specialiems poreikiams. Smagus daiktas, ypač su mažais objektyvais. Nors kaina padidinta, vis dėlto su plastikiniu korpusu tiek vizualiai, tiek taktiliškai nebeliko to prabangos pojūčio, kokį kėlė antros kartos modelis.Sony A6400

tommix

PRIVALUMAI:

 • LABAI geras veidų autofokusas
 • Labai detalus ir kokybiškas 4k video.
 • Labai gerai seka ir automatiškai fokusuoją pasirinktą objektą.
 • Begalybė nustatymų spalvoms ir pan. kas liečia video. Color gradingą praktiškai kameroje galima susikurti :)
 • Geros spalvos, pagaliau SONY sutaisė spalvas ir jau nuo a7iii ir a6400 jos tapo artimos canonui.
 • Neblogas dinaminis diapazonas, raw failus galima net juodus prikelti ir geros kokybės bus.
 • Nors ir mažas, bet labai puikiai 'guli' rankoje, gan patogu laikyti ir valdyti viena ranka.
 • Greitas, nelagina.
 • Gyvunų akių autofokusas. Man asmeniškai labai praverčia. Tikrai gerai veikia.
 • Neturi video įrašymo laiko apribojimo. Įrašinėti gali tol, kol yra atminties ir baterijos.
 • Integruotas flash'as, kas šiais laikais jau retenybe tampa, kartais praverčia.
 • LCD pakankamai šviesus ir net saulėtą diena matosi ką fotkini.

TRŪKUMAI:

 • Prastokas EVF, maža rezoliucija.
 • Rolling shutter'is 4k režyme gan gerai jaučiamas labiau judinant kamerą. Bet tokių video taip ar taip nelabai kas ir nori žėti, kai kažkas tampo kamera į šonus greit.
 • Beterija neilgai tarnauja, rekomenduoju turėti antrą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Geras daiktas ir dar už sąlyginai nedidelę sumą, ypač naujokam skurie nori kokybiškų foto, labai gero 4k ir nelabai draugauja su fokusavimu. Taipogi Vlogeriams. Tobulas derinys su SIGMA superiniais F1.4 objektyvais. Tikrai optimalesnis pasirinkimas nei Canon EOS M6 Mark IICanon EOS M6 Mark II

Icagel

PRIVALUMAI: mažas, patogus, greitas, autofokusas, sensorius, ISO.

TRŪKUMAI: Nuimamas EVF už atskirą kainą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudojausi canon 70d 4 metus. Dabar turiu šį mažylį. Realiai kiek geresnis nei tikėjausi, nes buvo baimės dėl ergonomikos esant tokiam mažam body. Ypač paėmus po 70d ar RP apimdavo abejonės dėl patogumo ir naudojimo greičio. Bet jau po 1 ar 2 dienų, perprogramavus mygtukus pagal savo poreikius jis man tapo tar greitesnis nei 70d. Viskas vietoje, nereikia ir to viršutinio ekranėlio, kad matyt nustatymus. Nors aparatas ir mažas bet visas valdymas sukištas į vieną pusę, todėl labai lengvai valdomas.
Ergonomikai galiu turėti tik vieną priekaištą, kad ratukas šalia ekrano yra nelabai panaudojamas, nes jį sukant nusispaužia būtinai kas nors ir keiti ne tą nustatymą, kurį norėjai. Teko išjungti. Nepasigendu.
baterija laiko normaliai, o nusipirkus PD powerbanką ir kroviklį, bateriją galima kraut pačiam fotike. Pirkau ir 2x kažkokias AYEX, kurios buvo su dvigubu krovikliu ir kuris krauna original batarkes nuo powerbanko. Su baterijomis nėra jokios problemos. Bet faktas kad su EVF bateriją iškrauna sparčiau.
Autofokusas geras, Eye AF veikia tikrai gerai. Beveik nenaudoju 14 fps, bet turėti gerai.
E-shuteris (visiškai tylus yra tikras gėris) neveikia fotkinant serijomis, bet pakanka ir po 1, nes fokusas gan tikslus ir prašauna rečiau nei 70d.
Timelapsui taip pat naudoja e-užraktą, todėl nedrožia užuolaidų.
EVF DC2 ryškus ir aiškus, fotkint patogu. Ir sakyčiau jo pozicija uždėjus ant hot shoe yra gerokai patogesnė nei integruoto.
O kai nuėmi EVF fotikas tampa labai mažas. Kol neturėjau EVF, nelabai ir pasigedau jo. Bet su televykais jis yra būtinas su objektyvais iki 50-70mm tikrai nebūtinas.
Su auštais ISO tikrai gerai tvarkosi, nebent prašauni ekspoziciją, tada labai jau ne kažką.
Pasirinkau vietoje RP dėl dydžio visos sistemos ir greičio.
Dabar naudoju 22mm f2.0; 55-250 STM (EFS versija, kurią manau ir pasiliksiu), sigma 17-50 f2,8 (galvoju ar tikrai bus reikalingas) ir 50mm 1.8 STM (gal pakeisiu į sigmą 56 f1,4)
Taikinyje: 11-22; 32 f1.4; gal 12mm f2.0; 56mm f1.4 ir koks nors televykas iš EF sistemos.Sigma 56mm f/1.4 DC DN | C

tommix

PRIVALUMAI: Tobulas. MUST have.

TRŪKUMAI: Jokių už tokią mažą kainą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Geriausias, pigiausias tokio tipo objektyvas. Aštrus, kokybiškas, autofocus'as kaip natyvios optikos. Bokeh ledas - švelnus, minkštas. Must have vsiems kurie fotkina žmonių, gyvunų galvas :DNikon Nikkor Z 85mm f/1.8 S

Lukas Šalna

PRIVALUMAI: Superinis stiklas, kuris viskuom geresnis, nei ankstesni nikono 85mm objektyvai. Ar f/1,4 ar f/1,8 man didelio skirtumo nėra.

TRŪKUMAI: Trūkumų manau, kad nėra. Galbūt galima išskirti kainą, lyginant su pigesniu ir senesniu 85mm f/1,8 af-s g.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai puikus objektyvas naujam Nikono mountui. Kas turi Z6 ar z7, o gal net ir z50 tikrai siūlau pagalvoti apie perėjimą ant native stiklų.Sony A7R IV

Booster

PRIVALUMAI: Labai greitas fazinis fokusavimas, 567 fazinio fokusavimo taškai ,425 kontrasto AF taškai. Jau yra ir WiFi 5 Ghz, abu kortelių lizdai UHS-II. Pagerintą ergonomika, blokuojamas korekcijos ratukas ko labai trūko. Su naujausiu 61 megapixsel jutikliu stebėtinai maži triukšmai. Labai geras ir greitas fokusavimas pagal akis, dirba net kai veidas su akiniais , tame tarpe realus nenutrūkstamas fokusavimas ir jau VIDEO rėžimu. 14 bit RAW. Superinis akutės OLED ekranas su stulbinančiai 5,7K raiška ir 120 hz. Ideali vaizdo kokybė. Kol kas tai vienintelis toks savo klasėje. Padidintas fotografavimo buferis.Dabar jau RAW & JPG: 68 kadrai. Pagerintas Pixel Shift Multi Shooting iki 240 Mgpixs. Dar geresnis dinaminis diapazonas.

TRŪKUMAI: Brangus

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Tikrai labai jaučiasi žymus progresas nuo A7RIII, nors ir jis yra gana tobulas. Fotografuojant būtini tik PRO klasės objektyvai, kad išnaudotu 61 Mgpx jutiklio raišką. Kol kas rinkoje tokia raišką palaiko tik keletas fiksuoto židinio objektyvų.