Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis

www.fotoaparatas.lt www.fokusta.lt www.foto-shop.lt

www.varle.lt www.foto.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2

serlinskis
Galbūt po ilgesnio naudojimo turite ką papildyti apie patirtis su šiuo objektyvu? :)

Sigma 105mm f/1.4 DG HSM Art

Rinat Tarzumanov

PRIVALUMAI: labai aštrus prie atviros, geras microkontrastas, melas bokeh

TRŪKUMAI: labai sunkus, didelio skersmens prekinis stiklas

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: butu lengvas butu tobulas, dabar abejotinas naudojimasNikon D3400

tautvydas_juk

PRIVALUMAI: Lengvai valdomas, pravarti bluetooth funkcija, geras kainos ir kokybės santykis. Mažas svoris. Talpi baterija. Naudojant portretinius objektyvus 35mm f1.8 arba 50mm f1.8 gali išgauti neblogas nuotraukas.
Full HD filmavimas gana neblogas.

TRŪKUMAI: mažoka fokusavimo taškų, prastokai tvarkosi su triukšmais.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: puikus variantas pradedantiesiems ir megėjams, palyginus su kaina.Canon EOS R

alex random

PRIVALUMAI:
Fokusas prie blogo apšvietimo
Jokių AF adjustmentų nebereikia, su F1.4 objektyvais tikslių nuotraukų % smarkiai išaugo
Elektronins ieškiklis (gerai matosi tamsoje, didelis fps) -
Patogus laikyti rankoje (lyginanta tarkim su sony A7 serija)
Praktiškai pilnas suderinamumas su EF objektyvais, kurie veikia dar geriau nei ant EF fotoaparatų
Liečiamas ekranas veikia su pirštinėmis (odinėmis pvz)
Patogus pajungimas per bluetooth/wifi
Tinka seni akumai nuo 5/6/7D serijų :)

TRŪKUMAI:
Nėra fokusavimo džoistiko :)
Atsakingam darbui gal trūksta antros kortelės, bet tiems retiems atvejams galima paaukoti bateriją ir siųsti jpeg į telefoną automatiškai per wifi
Yra problemų* su senais šviesiais (F1.4) Sigma (ne Art) objektyvais.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Daiktas tikrai smagus, nėra taip katastrofiškai blogai, kaip pirmuose atsiliepimuose internetai skelbia. 5D mk iii liko nebenaudojamas
Klauskit jei kas neaišku :)
Daugiau įspūdžių ir pasirinkimo priežasčių čia:
https://www.random.lt/blog/2019/02/eos-r-kodel-pasirinkau-..
*https://www.reddit.com/r/canon/comments/b1vik0/eos_r_ttl_f..Fujifilm X-T3

Maariux
Palyginimas iš mėgėjo Canon 550D vartotojo pusės (30k kadrų)
PRIVALUMAI:
1. lengvas,
2. patogus naudoti,
3.kompaktiškas.
4.Kitinis objektyvas gan kokybiškas 18-55 2.8-4.0. Ir gerokai lengvesnis už beveik analogišką canon ef-s 17-50 2.8. Po testavimo galiu teigti, kad ir aštrumas išlaikytas panašus, tik 550D su juo fokusuoja gerokai sparčiau per viewfinderi. Ijungus live view..galima ir arbatos pasidaryti kol fokusą pagauna.
5. Yra garsus ir tylus shuteriai. Garsus tylesnis už canono, o tylus super reikalas renginių metu. Teko pafotografuoti konferencijos metu, absoliučioje tyloje girdėjosi tik apsauginio dangtelio nuėmimas :)
6. Spalvos pasirodė tikroviškesnės nei 550D.
7. 2 sd kortelės
TRŪKUMAI:
1. akumas lakaiko pastebimai trumpiau. Gal taip yra dėl to, kad šaudyti galima žvėriškai greitai, o ir video smagus reikalas ko nepasakysi apie 550D.
2. Autofocusas nėra jau toks super kaip review giria
3. Atverčiamas ekranas nepalaiko vlog fukcijis
4. Is norėtūsi efektyvesnio, dabar vos geresnis rezultatas už jį išjungus
5. Negalima filmuoti pajungus į powerbanką. Tas labai nuliūdino. Galima tik krauti iš jo išjungus aparatą. Norint ilgesnio filmavimo tektų pirkti gripą su 2 papildomais akumais, kas išeitų + 300€.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Smagus gan kompaktiškas aparatas visiems gyvenimo atvejais.
Žinoma detalumas ne pilno kadro, turi ir savų trūkumų, bet už 1600 € su kit kainos ir kokybės santykio nepaimsi.
Tikiuosi Fuji pasiūlys savo akumuliatoriaus variantą kaip tai padarė sony su Z.


Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

minmac

PRIVALUMAI:
šviesus, puiki nuotraukų kokybė, solidus surinkimas, stabilizatorius (IS), greitas AF, sąlyginiai nesunkus (kaip su 1.4 diafragma ir IS).

TRŪKUMAI: nėra.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
puikus įrankis portretistams, vestuvininkams.
Tikslus ir greitas autofokusas. Nei nereikėjo daryti AF MA.
Galvodavau, kad 85mm IS nebūtinas, bet panaudojęs supratau, jog visai naudingas dalykas. Kompensuoja rankų nestabilumą, o statiškesnį vaizdą galima sėkmingai nufotografuoti ilgesniu išlaikymu.
TOP'inis Canon objektyvas, ką čia bepridursi..Sony A7 III

dykumų vėjas

PRIVALUMAI: Stabilizatorius, fokuso sistema nereali, spalvos geros, gerai dirba triukšmo šalinimas, valdymas po canon nebuvo sudėtigas. Prie el ieškiklio pripratau greitai. Pagrindinius nustatymus gali lengvai pasiekti. Patogus ir suprantamai išdėstytas meniu. Užrakto resursas. Jpg kokybė.Garantija gavau 5m.

TRŪKUMAI: įkrovimas, reik pirkti atskirai įkroviklį. Objektyvų kainos.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Apie filmavimą nekalbėsiu, beveik nepraktikuoju jo. Patinka tylus režimas, nei užraktas eikvojasi tada, nei kala per smegenis. Telefonas patogu, nes po ranka ir lengvas, padarai tokiu kadrų, kuriu su fotoaparatų dėl tos priežasties ne visad turi po ranka. Sony lengvas, mano rankai patogus, atrodo prezentabiliai. Lyginant su mk2, mk3 turi daug ištaisytu problemų, kas daro šį fotoaparatą tikrai profesionalų. Iso. su canon ribinis buvo 1600, su sony ribą nusistačiau 4000. Fokuso sistema labai ištobulinta. Kabinasi gerai, tad dažniau fotografuoju atvira diafragmą. Veido ir akies aptikimo funkcija iš kosmoso skyriaus. Jei aptiko, fokusą patvirtino, žinok jog paspaudęs padidinimo funkciją, išdidina būtent ten kur sufokusavai. Labai patogu. Jei du objektai, nori, kad fokusas tarkim pereitu į tolimesnį objektą, pakanka aktyvuoti ranką valdomą fokusą ir nukreipti į kitą žmogų ar objektą. Sekundės reikalas. daug dar neištirtų dalykų, kaip fokuso jautris, ar sekantis objektą fokusas. Bet kadangi jais retai naudojuos, manau nėra aktualu. Puikus baltos spalvos balansas. Dėl to sesijas kambaryje, kad ir prasto apšvietimo sąlygomis fotografuoju jpg. Pora slankiklių pastumdau ir to pakanka. Tiek trumpai.Canon EOS 6D Mark II

Juris
... todėl kad Nikon ir Sony irgi turi ką pasiūlyti šitame segmente - nebūtina keisti sistemos norint atsinaujinti ... :) o tiems kas dar nėra įmerkęs kojų į nei vienos sistemos balą - visi pasirinkimai vienodai atviri ... :)

Canon EOS 6D Mark II

andrius.s
tiesiog įdomu :) kodėl Sony ir Nikon stovyklai nereikalingas ?

Canon EOS 5D Mark IV

Svečias
PRIVALUMAI: Geras AWB, ISO tikrai geresnis nei 5D mk3, daugiau DR, liečiamas ekranas, Greitesnis shoteris, WIFI.
TRŪKUMAI: RAW failai neskaitomi Windows 10 tas nervina, šiaip ilgiau krauna failus, baterija greičiau miršta, korpuso danga kiek kitokia nei mk3 mažiau malonesnė, kartais nusimaigo ekranas.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Puikus daiktas, tikrai geras upgrade vertas savo eurų.

Laowa 7.5mm f/2

Vaizdinys

PRIVALUMAI: Mažas, lengvas, kokybiškai ir gražiai pagamintas. Paspaudus diafragmą iki kokių F5.6 puikiai tinka peizažams ir pan. Daili mažytė blenda nuimama, galima užsukti filtrus (pvz., ND, IR), jie nėra brangūs, nes skersmuo tik 46mm. Palyginti nedideli geometriniai iškraipymai (prireikus galima pasitiesinti; originalių plačiakampių iškraipymai gerokai didesni, tiesinami programiškai). Rankinis fokusavimas keblumų nesudaro.

TRŪKUMAI: Labai aštrus kadro centre, bet pakraščiuose aštrumas mažėja, ypač su atvira ar beveik atvira diafragma. Gana ryškiai vinjetuoja su atvira diafragma, taip pat ir spaudžiant diafragmą (bet ne visada tai trūkumas). Galbūt dėl vinjetavimo pailgėja išlaikymas, todėl (lygindamas pagal išlaikymą su kitais objektyvais) sakyčiau, kad reali atvira diafragma artimesnė F2.8. Nelabai mėgsta saulės kadre, gaudo zuikius.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai smagus objektyvas mėgstantiems platų kampą. Atleidžiu jam šiokius tokius trūkumus vien dėl dydžio ir svorio.Pentax HD D FA* 50mm f/1.4 SDM AW

_«M.G»_

PRIVALUMAI: Labai aštrus. Naujausia apžvalga ephotozine tai patvirtina. CA mažiau 1 pikselio, centre - mažiau 0,5 pikselio. Sigma Art 50/1,4 aštrumas puikus, bet periferija ne tokia "skani".
www.ephotozine.com/article/hd-pentax-d-fa-50mm-f-1-4-sdm-aw-...

TRŪKUMAI:

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:Pentax HD D FA* 50mm f/1.4 SDM AW

_«M.G»_

PRIVALUMAI: Afigienai aštrus jau prie f1.4. Bokeh labai malonus, kreminis, diafragma išlaiko apvalią formą iki f2,8. Kontrastingas, natūraliai perteikia spalvas. Turbūt pagal fokusavimo greitį bus antras po Pentax 55-300 PLM versijos (teko pabandyti ir ją - Žaibas McQueenas :) )
Surinkimas, kaip ir priklauso STAR serijai - labai geras. Apie atsparumą nepalankioms oro sąlygoms - ne naujiena. Maloniai ir lengvai persijungia AF-MF mygtukas (pas Sigma Art 18-35 - sunkokai, bent jau mano kopijoje).
Naujausias Aero Bright II lęšių padengimas.

TRŪKUMAI: Daugeliui, mėgstančių mažesnius objektyvus, bus didokas ir sunkokas (910 g). Kaina santykinai pasikandžiojanti.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Man, naudojančiam gerokai sunkesnius projekcinius objektyvus - puikiai dera su Pentax K-1 - geras balansas, stabilumas, mažiau rankų drebėjimo. Nepaisant savo ir kameros svorio, dėl puikaus Pentax K-1 gripo, be vargo laikomas 2-3 pirštais.
Greito tipo testas naudojant trikojį ir pakartotinį fokusavimą į tą patį objektą centriniu tašku, leido pasiekti 90 proc. pataikymą (praktiškai nuotraukos fokusavimo aspektu buvo tiek panašios, kad peržiūrint ekranėlyje pasididinus atrodė, kad nesikeičia).
Ant senesnių Pentax kūnelių autofokusavimas veikia, tačiau dėl elektromagnetinio diafragmos valdymo nesuderinamumo su programine kamerų įranga, fotografuoja tik ant atviros. Nepaisant to, f1.4 yra absoliučiai darbinė diafragma.
Keletas pavyzdžių, fotografuotų atvira diafragma, be blykstės. Vaizdai minimaliai pašarpinti LRe, gėlių foto kropintos, portretai daryti JPEG 12 Mpix režime (praktiškai nekropinti)
ir kai kurie konvertuoti į JB.

Kas seka mano fotografinį pomėgį, žino, kad mėgstu infrared portretus. Darau juos ne taip seniai, bet tikrai patinka. Deja, daugelis objektyvų, tinkamų pakankamai detaliam portretui (tarkime gerai matomos blakstienos, antakiai, ir pan.) ant įprastinio, nemodifikuoto sensoriaus, prastai save parodo ant infrared modifikuotos kameros prie atviresnių diafragmų (f1,4-2,8), kurios leidžia išgauti artimojo ir tolimojo planų bliurą. Tenka juos priverti iki f4-5,6, kad tas detalumas atsirastų. Taip yra su puikiu FA* 85/1,4. Be to, ant infrared modifikuotos kameros tenka fokusuoti LiveView pagalba, nes fazinis fokusavimas yra nenuspėjamas ir tenka jį kalibruoti tam židinio nuotoliui, kurį dažniausiai naudoji (peizažui aš naudoju iki 14 mm). Dėl tos priežasties kito židinio nuotolio objektyvai per ieškiklį (fazinis fokusavimas) fokusuoja neteisingai, nors toks būdas pats patogiausias.

Link ko aš lenkiu? Ogi link to, kad naujas HD Pentax-D FA* 50/1.4 SDM AW geba fokusuotis per ieškiklį be fokusavimo mikrokorekcijos ant maniškio modifikuoto Pentax K-5 su 640 nm filtru. Tas dalykas žiauriai nustebino. Kitas dalykas,kuris dar labiau sužavėjo - objektyvas aštrus prie f1.4!!!!! Unbelievable!:)
Štai foto. Sharpinimas LRe: Amount - 80, Radius 1.6
Visa foto ir 100 proc. kropas.Sony A7R II

Svečias
PRIVALUMAI: Po tris metus turėto pirmojo A7, R2 yra tikras stebuklas :-) Puiki vaizdo kokybė ir daug smulkių patobulinimų. Fotoaparatas jau puikiai dera su Sony FE f/4 zoom'ais. Grip'as patogus kai pripranti. Veido ir akių aptikimas ant AF-C yra nerealu - galima ramiai dirbti su kompozicija ir bendrauti su modeliu. ISO lyginant su pirma karta daug daug geresnis. Spalvų perteikimas taip pat. Pilnai išnaudoja mano Zeiss Batis ir Sony objektyvų raišką.
TRŪKUMAI: Silpnoka baterija, bet dažniau išjunginėjant galima išsiverst. Kaip minėjo Sony Austria ambasadorius Mark Galer : pasikeisti mažą lengvą bateriją yra niekis palyginus jei reiktų greitai paiskeisti juostelę :-)
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Meniu nustačius display quality į HIGH padidėja ieškiklio raiška. Su iš anksto pakrauta baterija ir įjungta pirma elektrine užuolaida galima padaryti apie 900 kadrų l, jei aparatas nenaudojant išjungiamas.

Canon EF 70-300 f/4-5.6 IS II USM

Andrius Mačiūnas

PRIVALUMAI: neįtikėtinai greitas AF, ergonomiškas korpusas, geras ryškumas ir kontrastas

TRŪKUMAI: tamsokas

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Puikus reportažinis objektyvasPanasonic Lumix DMC-G7

Svečias
PRIVALUMAI: labai gera filmavimo kokybė. 4k 30fps
Auto focus dirba ganėtinai gerai, tačiau kartais gali šokinėti. Su manual viskas be problemų
TRŪKUMAI: prasta garso kokybė, todėl reikia naudoti papildomą mikrafoną. Vaizdas filmuojant nestabilus, todėl reikia stabilizatoriaus
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: puikus kainos ir kokybės santykis lyginant su gaunama kokybe

Canon PowerShot G7 X Mark II

Aldo

PRIVALUMAI: Gera nuotraukų kokybė, fotografuojant jpg formatu, daugumos kelioninių foto galima net neredaguoti, jeigu fotografas ne itin smulkmeniskas. Nedidelis, patogus

TRŪKUMAI: norėtųsi platesnio kampo

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Pirkau fiksuoti keliones ir džiaugiuosi. Kad ir tobulėja mobilieji telefonai, tačiau jų galimybės dar ribotos prie prasto apšvietimo, o zoomas visiškai nekokybiškas. Kas nori daugiau laisvės fotografavime ir gražesnių nuotraukų parsivežti, tai toks fotoaparatas idealus pasirinkimasSony A7R III

Booster

PRIVALUMAI: du kortelių lizdai, USB-C, ilgai lauktas ,- pixel shift, raišką stulbinanti (4 * 42 mpixs) su naujausia FW kadras P.S. 4* 0.5 s. Stabilizavimas jutiklio 5.5 žingsnio. Didesnė fotografavimo sparta 10 fps, didelis vidinis buferis. Ilgai "dirbantis" talpus akumuliatorius.

TRŪKUMAI: pixel shift RAW sujungti, apdirbti reikia su kompiuteriu o ne aparate. Didelė kaina.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Puikus pro klasės apartas, daug gerų labai naudingų patobulinimų lyginant su A7R ii,Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

Arvydas Stačiokas

PRIVALUMAI: greitas,tikslus,atsparus gamtos poveikiui, stabilizatorius, 77 filtras dedasi, visas mechanizmas viduje niekas neišlenda,sumažina dulkių tikimybę

TRŪKUMAI: nepastebėjau

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: tiesiog,tikrai geras, nei vienu punktų negaila išleistu eurų.Aberacijų beveik nerasta.`Atrodo portetinis ,bet dėl savo tikslumo ir greitumo gali reportažui naudot.Zeiss Batis 135mm f/2.8

Svečias
PRIVALUMAI: Puikios spalvos ir ašrumas. Nedideli iškraipymai ir akimi nematomos chromatinės aberacijos. Tipinis Zeiss lengvai suktas boke
TRŪKUMAI: Norėtusi kiek labiau sulieto fono.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai greitas autofokusas. Ne per didelis svoris ir puiki optinė stavilizacija. Taip pat galima drąsiai fotografuoti silpname lietuje ar dulksnoje. Turbūt geriausios kokybės objektyvas iš Batis serijos.