Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis


www.fotohobis.lt www.fototechnika.lt www.fotoaparatas.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Canon EOS 5D Mark IV

Vilmantas Žilinskas

PRIVALUMAI: Pagerintas DR, akivaizdžiai mažiau grūdo prie ISO >3200, o pastarasis labiau išreikštas ne kaip color noise, bet luminance tipo (panašiau į Nikon), todėl ne taip erzinantis. Turi wifi, liečiamą ekraną ir viską, ko gali reikėti. Autofokusas tamsoje irgi juntamai geresnis už III. Daug fotografuoju klubuose, tad neišsigalvoju. Bateria drąsiai išlaiko 1300 kadrų ir dar lieka viena, o kartais dvi padalos. Specifikacijoje nurodomi 900 kadrų matyt labiau skirti dirbant stipriai saulei šviečiant, kai ekrano ryškumo reikia maksimalaus, ir į jį daug žiūrima. 

TRŪKUMAI: Baterija su įjungtu WIFI veikia ne per ilgiausiai. Reikia DNG converterio, nes CR2 failus su LR 5,7 ar senesniu nepavyks. 

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Skirtumas peršokant  mk3 į mk4 didesnis ir labiau juntamas, nei nuo mk2 į mk3. Puikus daiktasCanon EOS 1300D

Svečias
Aš kaip pradidantysis, tai man šitas fotoporatas kaip tik. Šaip fotografuoju su telefonu tai man šitas fotoporatas pirmas mano rankuose o kaip įgausiu, įgudžių su fotoparatu tai tada aš jau įmsiu, jau brangų bet kai aš minėjau, tai man šitas fotoporatas yra pirmas.

Canon EOS 6D Mark II

Juris
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
-DR kol kas nepasigedau (kaip ir su MkI), (žr. pvz. dvyratis su priešpriešine šviesa)
-26Mpx gerai ir kokybės pablogėjimo ryšium su tuom nepastebėta,
-Tonų perėjimai pasirodė švelnesni, kas džiugina
-su triukšmais gerai tvarkosi prie didesnių ISO
-AF kaip ir geresnis, dabar vietoj centrinio taško labiau naudojamas vidurinis 'blokas'
-meniu/valdymas - pagrindas beveik nepasikeitė, o naujos funkcijos intuityviai numanomos
-kaip šioks trūkumas - valdymo ratukas mažiau apčiuopiamas nei MkI, o šiaip ergonomika gera, Canonine, limpa prie rankos.
*-ekranėlio, 4K timelapso ir NFC/BT dar nebuvo progos panaudoti.
Žodžiu fotoaparatas pilnai pateisina deklaruotas savybes, trūkumai ir privalumai vienas prie vieno detaliai aprašyti TheDigitalPicture , Dpreview apžvalgose ir viskas atitinka tikrovę.
Subjektyviai vertinant - geresnis negu 6D MkI praktiškai viskame, bet ar tai verta ~x2 kainos skirtumo - spręsti kiekvienam pagal poreikius. Canon naudotojų nenuvils, o Sony ir Nikon stovyklai nereikalingas ... :)


Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS

mister
Dėkoju. Atvėriai akis.

Sony A7R II

Kavos megejas
Kokie dar konkurentai? Greblio ir kastuvo konkurecija?

Sony A7R II

T-shots

PRIVALUMAI: Dydis ir svoris. Fotoaparatas žymiai mažesnis ir šiek tiek lengvesnis už savo konkurentus, kas man labai tiko, nes fotografuoju praktiškai kelionėse ir vaikštinėdamas po gamtą. Geresni objektyvai yra sunkesni nei pati kamera, bet palyginus su konkurentais, jo bendras kameros ir objektyvo svoris vis vien yra mažesnis.
Aparatas nors ir mažesnis, bet puikiai lipo prie rankos .Patiko fotoaparato dizainas.
Perėjau nuo Canon 6D, tad visų pirma man krito į akį elektroninis vaizdo ieškiklis. Žiūrėdamas per jį, matai 100 proc. vaizdą ir matai būtent ta vaizdą, kuris bus nuotraukose. Dėl to nebereikia daryti kelių kadrų, kad nustatytum teisingą ekspozicija.
Vaizdo stabilizavimas kameroje taip pat nustebino. Veikia puikiai tiek filmuojant, tiek ir fotografuojant, ir taipogi veikia su kitu firmų objektyvais.
Sunku lyginti šio aparato fokusaviną su Canon 6D, galima sakyti, nėra išvis ko lyginti. Turi net 399 fokuso taškus, kurie fokusuoja taip pat kaip Canon 6D centrinis taškas. Be to autofokusas puikiai fiksuoja veidą ir net akis ir praktiškai niekada neprašauna. Labai patiko rankinis fokusavimas- sukiojant ziedą vaizdo ieškiklyje ar ekranėlyje yra priartinamas vaizdas ir tu gali tiksliai matyti , kada norimas objektas yra aštrus.
Fotografuojant vakare ant aukšto ISO gaunamos gan švarios nuotraukos, o dar turint šviesų objektyva, trikojo praktiškai nereikia, na, nebent, visiškoje tamsoje.
Filmavimas. Įsigijęs šią kamerą pradėjau pamėgti filmavimą. Tiesa pasakius, dabar tai darau daugiau nei fotografuoju. Filmavimas 4K formatu gan kokybiškas, kaip mėgėjui net per gerai, o 100 fps leidžia išgauti sulėtintą vaizdą.
Kareka yra pilno kadro, bet esant reikalui, galima persijungti ant cropo, foto kokybe taip pat puiki. Privalumas, kai prireikia daugiau zoomo arba norint naudoti objektyvą skirtą cropams.
TRŪKUMAI: Nuotraukos kokybė laikoma viena iš geriausių, bet man nepatinka išgaunamos spalvos. Šioj vietoj pasiilgstu Canon, kai pakanka dienos metu fotografuoti  JPG, net nereikia redagavimo.
Silpna baterija. Perkant kamerą yra pridėtos dvi baterijos. Ir ne be reikalo. Abi jas sunaudosi per vakarą, o visai dienai jų neužteks, ypač jei dar prireiks ir pafilmuoti.
Mažas objektyvų pasirinkimas, kurie, be to, dar ir nesveikai brangūs. Vėl pasiilgstu Canon objektyvų, kuriuos galima naudoti per adapterį, bet tada prarandama daug privalumų. Tokių kaip autofokusas , bet fokusavimas filmuojant. Nuotraukos kokybė bei aštrumas taip pat nukenčia.
Sudėtinga fokusuoti visiškoje tamsoje, astrofotografijoje. Čia gal labiau Sony objektyvų bėda, bet nenaudojant adapterio ir Canon objektyvų, labai sunku nustatyti fokusa į begalybę. Dar vis dirbu šiuo klausimu ir bandau įvairius būdus. Kolkas esu nepatenkintas.
Kamera lėtai įsijungia( pasikrauna), Tas pats galiuoja ir kai kamera užmiega. Kas kart turi palaukti kelias sekundes, kol gali fotografuoti. Taip pražiopsoma daug puikių kadrų.
Į kamerą galima atsisiūsti įvairių programėlių, kurios, deja, yra mokamos. Pvz. Time Lapse programėlė kainuoja apie  8 eurus ir yra gan nepatogi.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Vieną dieną džiaugiuosi, kitą ilgiuosi Canon. Bet vien tik dėl spalvų ir dėl baterijos. Kitais atvejais ši kamera verčia tik šypsotis. Vis dar ją tyrinėju ir randu gerų dalykų.Sony a5000

Hermis

PRIVALUMAI: kompaktiškas, estetiškas, geras gripas, kraunamas per mikro usb laidelį (t.y. telefoniniu pakrovėju), didelis vaizdo jutiklis, platus objektyvo kampas.

TRŪKUMAI: nėra išorinės blyksyės tvirtinimo, esama blykstė praktiškai nereikalinga.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: gal būt vienintelis sony sisteminis modelis, kuris malonus mano akiai ir patogus laikyti. Vaizdo kokybė nepriekaištinga, dažniausiai  naudoju plačiuoju kampu, portretams netinka. Gaila, kad Nikon d300s kur kas rečiau beišsitraukiu iš dėklo (konkurencija), bet už tai išsprendžiau kokybiško kelioninio aparatuko klausimą.Tamron SP 24-70mm F2.8 Di VC USD G2

F.Kaprizas

PRIVALUMAI: Astrus, graziai piesia spalvas, grazus bokeh, greitas ir tikslus autofokusas, tvirtas metalinis korpusas, proporcingai smagus dydis, nerealiai geras VC (sugebejau is rankos padaryti naudojama nuotrauka su 1 sekundes islaikymu), blenda ir dangtelis uzsideda patogiai (kartais buna su alternatyvomis jog tenka pasikankint kol uzdedi brenda ar dangteli. Bent jau tokia patirti turiu su sigma :) )

TRŪKUMAI: Kadangi dar tik isigijau, kolkas jokiu minusu nepastebejau. jei atsiras, papildysiu veliau. Kiek teke matyti nuotrauku, daug kam bokeh burbuliukai turi "svoguno ziedu" efekta, taciau mano kopija yra tikrai gera ir boheh burbuliukai atrodo graziai, Taip pat review esu girdejes jog tamsoje kartais pasitaiko "ghostinimo" atveju, taciau mano kopija kolkas ir tamsoje dirba puikiai ir neteko pastebet tokiu problemu.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Kolkas atrodo geras, solidus stiklas, puikiai atliekantis darba. Ilgiau panaudojus galesiu patekti daugiau info. Tamron SP 85mm F1.8 Di VC USD

F.Kaprizas
" ne, jeigu turite Nikkoro 85/1,4." o jei turi nikkor 85mm f/1.8 G ? :D

Nikon 1 J3

Svečias
PRIVALUMAI: mažas, keičiasi objektyvai
TRŪKUMAI: nuotraukų kokybė neypatinga, primena pigių muilinių daromus kadrus. Prieblandoje praktiškai nebefotografuoja, pasimeta ir rodo autofocus errorus.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: žaislas

Canon EOS 6D Mark II

zydrunasss
Ar jau turite nuomonę apie šį modelį?

Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro

mister
bei AI-servo funkcija - ne pati geriausia naudojant si objektyva. ????

Olympus Tough TG-4

Svečias
Esu Lumix'ų mėgėjas. Man reikėjo fotoaparato kuris visad voliojasi po ranka kuprinėje. Įsigijau šį. Bet galiu pasakyti tai pats pats labiausiai nuvylęs fotoaparatas kurį esu turėjęs. Ieškank pozityvo tai gal prieblandoje neblogai fotografuoja, bet šiaip iš principo siūlau net nežiūrėtį į šį modelį.

Fujifilm XF 35mm F2 R WR

Svečias
PRIVALUMAI:
1. Pigus (palyginus su kitais fuji objektyvais)
2. Mažas, lengvas, bet kokybiškas.
3. Gerai tvarkosi su žybsniais (flare)
4. Tylus AF motoras.
5. Aštrumu tik minimaliai nusileidžia kitiems žymiai brangesniems Fuji objektyvams, nors kai kuriais atvejais šis mažylis net ir geriau pasirodo.
TRŪKUMAI:
Iškraipymai (distortion).
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Pakankamai universalus, kokybiškas, mažas, "pigus" objektyvas.

Sony Cyber-shot DSC-HX90V

Svečias
PRIVALUMAI: zoomas 30.
TRŪKUMAI: nekokia foto kokybė, lyginu su panasonic TZ5 2008m gamybos, tik pix daugiau.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:

Sony SEL1855 - E 18-55mm f/3.5-5.6 OSS

XGrafija

PRIVALUMAI: Gan aštrus. Labai maloniai sukasi fokusavimo ir zoomo žiedai. Turiu dabar naujasnį 16-50 ir šitą 18-55, tai dar abejoju kurį pasilikt, nes šitas senas lyg aštresnis atrodo.
Tvirtesnis už naujesnį 16-50.

TRŪKUMAI: labai didelis, kaip ant tokio kūnelio.. Netelpa į kišenę. Kam tada tas beveidrodis, jei su objektyvu gaunasi dydžio kaip veidrodinis.. 

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: filmavimui manau patogesnis variantas, nei naujasnis 16-50. 
Viskas su juo kaip ir gerai. 
Prisegu foto su juo darytą. Spalvos koreguotos, daugiau nieko.Sony E PZ 16-50mm F3.5-5.6 OSS

XGrafija

PRIVALUMAI: mažas.. Platus kampas, švelniai fisheye efektas gaunasi. Greitas fokusas, greitas zoomas. Gerai stabilizuoja. Truputį greitesnis fokusas, nei ant senesnio kit 18-55.

TRŪKUMAI: meh, nieko smagaus. Elektrinis zoomas nepatogus, nes zoomina priklausomai nuo pasukimo greičio, o ne kiekio. Iškreipia vaizdą ant 16mm. Aštrumo nėra net per vidurį, net ant f8, kokybė kaip su telefonu, naudotina, bet tokia meh.. Gan stiprus saulės atspindys gaunasi kartais, nedidelis, bet ryškus. Tikrai ne brokuotas, kelis bandžiau, visi jei tokie. Surinkimo kokybė prastoka, kai išlenda tas vamzdis, jis toks klibantis visas.. Primena seną canon 50 1,8 II pagal surinkimo kokybę, pilnas ebajus jau sulūžusių ant dalių..

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: ant mažiuko, kaip nex 5, 5n, 5r, 5t, 5000.. telpa kišenėj, gražiai atrodo. Naudojimui smagesnis senas kitinukas 18-55, senas lyg ir aštresnis pasirodė, geresnės surinkimo kokybės, bet didelis kaip ant tokio kūnelio.. 
Kelionei puikus biudžetinis variantas, bet šiaip nerekomenduoju.
Prisegu su juo darytų nuotraukų.Sony SEL16F28 - E 16mm f/2.8

XGrafija

PRIVALUMAI: 

TRŪKUMAI: 

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: turėjau kažkada ant nex 5. Muilas totalus atvirai kalbant. Jokio aštrumo, ta pati kokybė kaip dabartiniai telefonai. Nemėtykit pinigų :) Tikrai nėra geresnis objektyvas už kitinuką 16-50, o dydis beveik tas pats, kaip ir mm tie patys.Sigma 30mm F1.4 DC HSM | Art

mister
Malonu. Laukiam.

Sony Alpha A6300

Svečias
PRIVALUMAI:
TRŪKUMAI: Nera geru,sviesiu zuminiu objektyvu.Greicio uzraktas labai lengva nusisuka kazka darant su fotoaparaciku.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Lengvytis,kgero bus patogu kelionese :)
.