Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis

www.fotoaparatas.lt www.fokusta.lt www.foto-shop.lt

www.fotofabrikas.lt www.varle.lt www.camera.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Nikon Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S

Lukas Šalna

PRIVALUMAI: Puiki vaizdo kokybė. VR veikia stulbinančiai. Build quality tikrai nustebino. Fokusuoja beveik be garso. Su telekonverteriais veikia afigienai, vaizdo kokybė su 1,4 nenukenčia, o su 2 suprastėja tik truputėlį.

TRŪKUMAI: Vienintelis minusas, kad, galbūt, ant z kūnelių be battery gripo šitas objektyvas nėra labai patogus.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Nerealus 70-200 zoom objektyvas Z sistemai. Dar geresnis nei FL ir žymiai žymiai geresnis nei vr2 versija. Manau, kad vertas visų savo pinigų.Sony FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS

minmac

PRIVALUMAI: puikus autofokusas (tikslus, tylus, greitas), puiki surinkimo kokybė, stabilizatorius, vidinis zoom'inimas.

TRŪKUMAI: nėra.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudoju beveik nuo objektyvo išleidimo. Labai geras, universalus objektyvas tiek gyvajai gamtai, tiek peizažams ir kitiems gamtos vaizdams.. Fokusavimas puikus, fokusavimo ir zoom'inimo žiedai sukinėjasi labai lengvai iš švelniai (galima net mažuoju pirštu).Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD

Svečias
PRIVALUMAI: visi diapozonao
TRŪKUMAI: nera IS
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: tikrai geras dalykas kelionems, nerenka dulkiu kaip senesni tamronai :)

Tamron 17-35mm f/2.8-4 Di OSD

Gamta kubu

PRIVALUMAI: Lengvas, platus, aštrus .Vinjetė, mano nuomone, graži, o iškraipymai nėra baisūs. Su nikon D700 spalvos tiesiai iš yra RAW puikios. Apsaugotas nuo drėgmės!

TRŪKUMAI: Man norėtųsi stabilizacijos, senovinė fokusavimo sistema (sukasi žiedas). Atfotkinus vestuves ant 35 mm galo pasimatė back fokusas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai geras objektyvas peizažas, reportažui ir kasdieniniam naudojimui. Nusipirkus daugiau nei prieš metus patapo daugiausiai naudojamu objektyvu.Canon EOS 90D

Eugenijus Kavaliauskas

PRIVALUMAI:
Paprastas, patikimas kaip visa XXD ir 5D klasė, Imi ir dirbi.
Sudėta į šį produktą viskas ko reikia fotografui. Inžinieriai pasistengė sukomkektavo idealų įrankį.
Canon'ais fotogfuoju nuo 10D laikų. Paskutinis prieš jį naudotas įrankis 5DsR
Kaina verta įrankio galimybių. Liaupsinti būtų galima ilgai.
Esu juo pabai patenkintas.
TRŪKUMAI:
Pakropinus triukšmauja, bet nemapirškimt, kad tai daugiausiai pixelių turintis kropinis fotoaparatas. Jo pixelio dydis mažesnis nei pas 5DsR.
Jei žinai kam jį įsigijai ir ką su juo darysi tada trūkumų kaip nėr.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Jei eitų paspausti ranką inžinieriams - tikrai tai padaryčiau.
Viskas viename. Lyg dviratis, imi ir važiuoji.Canon RF 24-105mm f/4.0-7.1 IS STM

Girių dvasia

PRIVALUMAI:

TRŪKUMAI:

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Trumpai sakant: Tikrai puikus už tokią kainą. Man prioritetas buvo suderinti peizažus ir makro (augalams, grybams)., kad nereikėtų nešioti dviejų objektyvų. Matau, kad pasiteisina. STM - filmavimui irgi puiku. Žinia, fotografuojantys portretus šauks, kad per tamsus, bet tai naudojimo srities klausimas. Prie 24 mm pilno kadro režime nemaloniai vinjetuoja.Nikon Nikkor Z 14-30mm f/4 S

sadasukas

PRIVALUMAI: mažiau kraipo vaizdą, negu įprastai tokie platūs objektyvai, patenkinamas aštrumas net ir kadro kraštuose prie atviros diafragmos, kompaktiški gabaritai, tylus AF.

TRŪKUMAI: kaina tokia, kad dabar negaliu sau leisti įsigyti, teks taupyti

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Laisvės kelyje kolega davė pabandyti užsidėti ant Nikon Z6 ir padaryti keliolika kadrų. Grįžęs namo įdėmiai juos peržiūrėjau ir buvau maloniai nustebintas.Canon EOS R

Girių dvasia

PRIVALUMAI:

TRŪKUMAI:

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Pirmi įspūdžiai. Gerai fokusuoja tamsoj. Miške su 400 mm - vos ne naktinio matymo prietaisas - ieškiklyje randi tai ko plika akimi neįžiūri. Ekstenderis 1,4x III prietemoje stipriai lėtina darbą. Panašu, kad tinka visi objektyvai, kuriuos pavyks uždėti. Tame tarpe ir nepilnakadriai. Naudojant EF-S aparatas net necyptėlėjęs pereina į cropinį režimą - sumažina nuotrauką, panaudodamas tą matricos dalį, kurią dengia uždėtas objektyvas. Uždėjus macro 100mm, fotoaparatas reaguoja - pradeda rausva spalva išskirti sufokusuotas zonas. Seniems Canonistams valdymas atrodys tragiškas, bet gelbėja liečiamas ekranėlis. Kadangi fotografuoja CR3 RAW failus, teks pasirūpinti programiniu palaikymu tiek peržiūrai, tiek apdorojimui. P.S. Ir po 2 mėnesių valdymas vis tiek erzina :(Canon EOS R

sadasukas
O baterijos ar užtenka? Naudoju Nikon Z6, tai greitas baterijos išsikrovimas bene labiausiai erzina po veidrodinio D750.

Nikon Z6

sadasukas
Dar užmiršau įrašyti tragiškai greitai senkančią bateriją, lyginant su Nikon D750. Baterijų tenka nešiotis pilnas kišenes, kaip šovinių.

Nikon Z6

sadasukas

PRIVALUMAI: puiki nuotraukų kokybė prie didelių ISO reikšmių, patogiai guli rankoje, greitos ir patvarios XQD atminties kortelės, atnaujinus softą į 3 versiją - tiesiog tobulas AF. Stebinanti kitinio Nikkor 24-70 mm f4 kokybė. Viršijančios mano poreikius filmavimo galimybės. Didelės raiškos ir nevėluojantis vaizdo ieškiklis. Galimybė naudoti veidrodinio Nikon optiką per adapterį su AF.

TRŪKUMAI: Negalima nustatyti, kad padarius kadrą, jį akimirkai parodytų tik ekrane, bet ne vaizdo ieškiklyje. Vienas kortelių lizdas - teoriškai trūkumas, praktiškai antro nepasigendu. Nefokusuoja seni, fokusavimo variklių neturintys Nikkor objektyvai - ypač gaila 80-200 mm f2,8.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudoju kelias dienas, dar nenusivyliau. Suklydau iškart neužsisakęs XQD kortelių skaitytuvo, paaiškėjo, kad jį rasti Lietuvoje nėra paprasta. Po Nikon D750 atrodo, kad Z6 viskas savo vietoje, kiekvienas mygtukas ten, kur jis ir turėtų būti. Kol kas D750 pasilikau kaip antrą aparatą, patogu neštis į renginį uždėjus 80-200, kai ant Z6 būna 24-70 mm. Nustebino, kad per adapterį FTZ uždėtas Sigma 150-600 mm fokusuoja netgi sparčiau, negu ant veidrodinio Nikono, kuriam jis skirtas. Fotografuojant gatvėje mažiau atkreipia praeivių dėmesį, negu didelis veidrodinis.Olympus OM-D E-M5 Mark III

Vaizdinys
Rašau iš E-M5 II vartotojo perspektyvos.

PRIVALUMAI:

- Pagrindinis dalykas – pagerinta AF sistema (tiek fotografavimo, tiek filmavimo), dabar AF ne tik kontrastinis, bet ir fazinis; greitesnis procesorius, greitas mechaninis ir elektroninis užraktai.
- Tylesnis ir dar efektyvesnis stabilizatorius, lenkiantis konkurentus.
- Pakeistas korpusas – patogiau laikyti rankoje, plastikas yra šiltesnis, nešąla rankos, truputį lengvesnis. Deklaruojamas atsparumas nedideliam lietui (IPX1).
- Šiek tiek patogesnis meniu. Mygtukų išdėstymas taip pat šiek tiek skiriasi, bet į tai žiūriu neutraliai. Privalumas tai, kad mygtukų funkcijas galima keisti pagal savo skonį, apskritai aparatas turi labai daug galimybių susireguliuoti pagal savo poreikius.
- Yra daug įvairių naudingų funkcijų (pvz., focus stacking, live time, live composite), bet tai buvo ir II-uke. Greitai kintantiems dalykams fiksuoti radosi Pro Capture režimas.
- Atsirado baterijos įkrovimo per USB galimybė (komplektacijoje yra ir kroviklis).
- Naujas jutiklis (20 mpx vs 16 mpx) truputį pagerina raišką, bet skirtumas nedidelis, jo reikia ieškoti ir ne visada pavyksta rasti. Apskritai iš pirmų bandymų susidaro įspūdis, kad vaizdo kokybė labai panaši (gal vėliau skirtumų pastebėsiu).
- Dabar filmuoja 4K (bet man dar neaktualu).

TRŪKUMAI:

- Pastebimai mažesnis EVF, bet privalumu galima laikyti tai, kad ieškiklį dabar lengviau aprėpti akimis. Dabartinis OLED ieškiklis smarkiai skiriasi nuo buvusio TFT, reikia priprasti. Galbūt dėl sumažėjusio atnaujinimo dažnio (60 fps vietoj 120 fps) kai kuriomis aplinkybėmis jaučiasi mirgėjimas. Šviečia ryškiau, spalvos tokios lyg „popsiškesnės“ (neapsisprendžiu, ar tai privalumas). Gaila, kad nepadidino EVF taškų skaičiaus. Beje, aparato programinę įrangą atnaujinus iš 1.0 į 1.1 pasikeitė EVF vaizdas – saulėje metaduomenis rodo ryškiau.
- Silpna korpuso apačia – internete yra jau ne vienas atsiliepimas, kad išlūžta stovo jungtis nešiojant aparatą su specialiu diržu, įsukamu į stovo jungtį (išeina, kad geriau taip nenešioti).
- Pakeista baterija, dabar vos mažesnės talpos (BLS-50 vs BLN-1), netinka turimos atsarginės baterijos. Tiesa, pereinantiems nuo žemesnio lygmens modelių tai gali būti privalumas, nes tiks baterijos (kadangi dar naudoju PENą, tai dabar atsarginės baterijos vienodos).
- Nebeliko galimybės kompiuteryje išsaugoti aparato nuostatų, atnaujinus fotoaparato programą tenka vėl viską iš naujo nustatinėti pačiam.
- Aparato statusas pažemintas, orientuojamasi į mėgėjus, nebeliko kai kurių profesionalams aktualių jungčių (ausinių, blykstės laido), rankenos su baterijomis, tethering funkcijos ir pan. (bet man neaktualu).

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:

Lengvas ir funkcionalus aparatas, tinkamas tiek kelionėms, tiek kasdienybei fiksuoti, taip pat ir specialiems poreikiams. Smagus daiktas, ypač su mažais objektyvais. Nors kaina padidinta, vis dėlto su plastikiniu korpusu tiek vizualiai, tiek taktiliškai nebeliko to prabangos pojūčio, kokį kėlė antros kartos modelis.Sony A6400

tommix

PRIVALUMAI:

 • LABAI geras veidų autofokusas
 • Labai detalus ir kokybiškas 4k video.
 • Labai gerai seka ir automatiškai fokusuoją pasirinktą objektą.
 • Begalybė nustatymų spalvoms ir pan. kas liečia video. Color gradingą praktiškai kameroje galima susikurti :)
 • Geros spalvos, pagaliau SONY sutaisė spalvas ir jau nuo a7iii ir a6400 jos tapo artimos canonui.
 • Neblogas dinaminis diapazonas, raw failus galima net juodus prikelti ir geros kokybės bus.
 • Nors ir mažas, bet labai puikiai 'guli' rankoje, gan patogu laikyti ir valdyti viena ranka.
 • Greitas, nelagina.
 • Gyvunų akių autofokusas. Man asmeniškai labai praverčia. Tikrai gerai veikia.
 • Neturi video įrašymo laiko apribojimo. Įrašinėti gali tol, kol yra atminties ir baterijos.
 • Integruotas flash'as, kas šiais laikais jau retenybe tampa, kartais praverčia.
 • LCD pakankamai šviesus ir net saulėtą diena matosi ką fotkini.

TRŪKUMAI:

 • Prastokas EVF, maža rezoliucija.
 • Rolling shutter'is 4k režyme gan gerai jaučiamas labiau judinant kamerą. Bet tokių video taip ar taip nelabai kas ir nori žėti, kai kažkas tampo kamera į šonus greit.
 • Beterija neilgai tarnauja, rekomenduoju turėti antrą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Geras daiktas ir dar už sąlyginai nedidelę sumą, ypač naujokam skurie nori kokybiškų foto, labai gero 4k ir nelabai draugauja su fokusavimu. Taipogi Vlogeriams. Tobulas derinys su SIGMA superiniais F1.4 objektyvais. Tikrai optimalesnis pasirinkimas nei Canon EOS M6 Mark IISony FE 24-105mm f/4

minmac

PRIVALUMAI: universalus, aštrus (praktiškai visame diapazone), greitas ir tylus autofokusas, solidi objektyvo sutinkimo kokybė, pakankamai nesunkus.

TRŪKUMAI: nėra, na nebent kaina :)

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: visų pirma, tai 24-105 objektyvai yra universaliausi (all-around) naudojime. Čia kalbu kaip peizažistas. Jei reiktų rinktis vienintelį objektyva - neabejotinai būtų šis (taip, netgi ne 24-70 f2.8) ;)
Kaip zoom'as - stebėtinai aštrus.
Puikus kelioninis, peizažinis, universalaus židinio nuotolio objektyvas. Rekomenduoju.Fujifilm X-T3

tommix
Ne taip dariau, kad prikau jį :) Žmogus šneka tik apie TEORIJA. MOIRE tragiškas an buvo ir žalia slapva viskas pasidengdavo toje vietoje.

Fujifilm X-H1

tommix
PS> LABAI svarbu naudoti Capture ONE programa, nes Lightroom tiesiog nemoka su Fuji raw failais draugauti, prarasite nemazai, jei naudosite Lightroom.

Canon EOS M6 Mark II

Icagel

PRIVALUMAI: mažas, patogus, greitas, autofokusas, sensorius, ISO.

TRŪKUMAI: Nuimamas EVF už atskirą kainą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudojausi canon 70d 4 metus. Dabar turiu šį mažylį. Realiai kiek geresnis nei tikėjausi, nes buvo baimės dėl ergonomikos esant tokiam mažam body. Ypač paėmus po 70d ar RP apimdavo abejonės dėl patogumo ir naudojimo greičio. Bet jau po 1 ar 2 dienų, perprogramavus mygtukus pagal savo poreikius jis man tapo tar greitesnis nei 70d. Viskas vietoje, nereikia ir to viršutinio ekranėlio, kad matyt nustatymus. Nors aparatas ir mažas bet visas valdymas sukištas į vieną pusę, todėl labai lengvai valdomas.
Ergonomikai galiu turėti tik vieną priekaištą, kad ratukas šalia ekrano yra nelabai panaudojamas, nes jį sukant nusispaužia būtinai kas nors ir keiti ne tą nustatymą, kurį norėjai. Teko išjungti. Nepasigendu.
baterija laiko normaliai, o nusipirkus PD powerbanką ir kroviklį, bateriją galima kraut pačiam fotike. Pirkau ir 2x kažkokias AYEX, kurios buvo su dvigubu krovikliu ir kuris krauna original batarkes nuo powerbanko. Su baterijomis nėra jokios problemos. Bet faktas kad su EVF bateriją iškrauna sparčiau.
Autofokusas geras, Eye AF veikia tikrai gerai. Beveik nenaudoju 14 fps, bet turėti gerai.
E-shuteris (visiškai tylus yra tikras gėris) neveikia fotkinant serijomis, bet pakanka ir po 1, nes fokusas gan tikslus ir prašauna rečiau nei 70d.
Timelapsui taip pat naudoja e-užraktą, todėl nedrožia užuolaidų.
EVF DC2 ryškus ir aiškus, fotkint patogu. Ir sakyčiau jo pozicija uždėjus ant hot shoe yra gerokai patogesnė nei integruoto.
O kai nuėmi EVF fotikas tampa labai mažas. Kol neturėjau EVF, nelabai ir pasigedau jo. Bet su televykais jis yra būtinas su objektyvais iki 50-70mm tikrai nebūtinas.
Su auštais ISO tikrai gerai tvarkosi, nebent prašauni ekspoziciją, tada labai jau ne kažką.
Pasirinkau vietoje RP dėl dydžio visos sistemos ir greičio.
Dabar naudoju 22mm f2.0; 55-250 STM (EFS versija, kurią manau ir pasiliksiu), sigma 17-50 f2,8 (galvoju ar tikrai bus reikalingas) ir 50mm 1.8 STM (gal pakeisiu į sigmą 56 f1,4)
Taikinyje: 11-22; 32 f1.4; gal 12mm f2.0; 56mm f1.4 ir koks nors televykas iš EF sistemos.Tamron 17-35mm f/2.8-4 Di OSD

Tamošius

PRIVALUMAI: lengvas, greitas AF fokusas, gan draugiškas kontr šviesai, prie f2. 8 gan geras vaizdelio ryškumas-2.8 skylė, reikalui esant, labai vartotina. Apsauga nuo drėgmės ir dulkių!!! 5 metai garantija (gamintojo) ;

TRŪKUMAI: Teko fotiko nustatymuose šiam objektyvui AF pakoreguot (+7), labai lengvai besisukiojantis fokusavimo žiedas, iškraipymai (bet juk plačiakampis) , nemenkas (ištaisomas) vinjetavimas.
Naudoju vietoj užsilikusio, nuo cropinio fotiko, Tokina 11-16 mm II. Nenuvylė. Mažiau gaudo zuikius, universalesnis. Kol kas pratinamės vienas prie kito.Sigma 56mm f/1.4 DC DN | C

tommix

PRIVALUMAI: Tobulas. MUST have.

TRŪKUMAI: Jokių už tokią mažą kainą.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Geriausias, pigiausias tokio tipo objektyvas. Aštrus, kokybiškas, autofocus'as kaip natyvios optikos. Bokeh ledas - švelnus, minkštas. Must have vsiems kurie fotkina žmonių, gyvunų galvas :DFujifilm X-H1

tommix

Atsiliepimas rašomas naudojant 2.0.1 firmware versija.
PRIVALUMAI:

 • Labai geras autofocusas tiek video, tiek foto kai naudojamas fokuso taškas.
 • Fainas grip'as lpatogiai laikosi, aišku nėra toks didelis kad visiškai pilnai rankoje gūlėtų, bet tikrai super lyginant su kitais Fuji.
 • Viršutinis ekranėlis labai naudingas. Tobulas sprendimas pašalinti expozicijos kompensavimą ir įdėti ekranėlį.
 • IBIS tikrai neblogas ir sakyčiau tobulas jei naudojama optika kuri irgi turi stabilizavimą. Žinoma ne m4/3 sensoriams būdingas stabilizavimas bet tikrai neblogas. Sony toli iki to.
 • Labai geras EVF.
 • Dvi SD kortelės palaikomos vienu metu.
 • Daugybė nustatymų video, kaikurių net X-T3 nemačiau (arba nepamenu :) ).
 • Kad gražios, šiltos spalvos jau manau niekam sakyti nebereikia.
 • Svoris pats tas, net kiek lengvesnis nei gali atrodyti iš išvaizdos.
 • Joystick'as labai patogu naudoti ir net nebenaudojami lieka krypties mygtukai.
 • Atrodo gražiai. Tikras Panty dropper'is :DD
 • Tylus, minkštas shutter mechanizmo garsas.

TRŪKUMAI:

 • Baterija laiko trumpai. Tenka maitinti stabilizatorių papildomai, o talpa ta pati kaip ženkliai mažesniems fuji fotoaparatams skirtos.
 • Nelabai tai trukumas, bet akių, veidų autofokusas šiaip sau. Bet tai prikolas vaikams betkokiu atvėju.
 • Lightroom'as išdarko nuotraukas ir geriau naudoti kitokį softą, kas ne visiems gali patikti. Tad rekomenduoju šaudyti Raw+Fine. Ir koreguoti jpg'us ir jei reikia daugiau - koreguoti raw. Jokia programa nepadaro jpg'ų tokių pat gerų, kaip pati kamera.
 • Nepatogus rėžymo perjungėjas (pvz perjungti i video)
 • Nepatogioje vietoje nuotraukų peržiūros mygtukas.
 • Norėtusi 10bitų video.
 • Kaikuriems kurie nemoka valdyti pirštų, ar jie iš malkų nudrošti - gali nepatikti itin jautrus shutter'is. Jame nuotrauka daroma prie tokio paspaudimo kur kitose kamerose tik fokusavimas įvyksta.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Labai fainas fotikas. Ji laikydamas net jautiesi profesionalesnis. Gražios spalvos, labai lankstūs nustatymai, gera foto kokybė, video kokybė irgi super. Šiektiek minkštesnis video nei X-T3 bet kaikuriems net patinka turėti mažiau detalumo video failuose. Tikrai geras autofocusas. Labai patobulėjo nuo išleidimo šios kameros.
Turėjau ir X-T3 ir jei jums nereikia akiu/veidu autofocuso (x-t3 jis toli gražu nėra tobulas), bei 50p 4k - tai šis X-H1 geresnis daiktas. Nuotraukose nieko nepasikeitė. 10bitų video yra naudinga bet tik jei darot gan stiprų color grade'ą. Kitiems puikiai tinks net ir kameroje esantys slapvų profiliai kuriuos kameroje net ir šiektiek pakoreguoti galima. X-T3 labai truko stabilizavimo, nes pagrinde visi fujinon fiksuoto židinio objektyvai yra nestabilizuoti, tad video neįmanoma padaryti be gimbal'o. Nebent jums patinka iki pikinimo besikratantis vaizdas.