Grupė: Arčiau dangaus - debesys, saulėtekiai, saulėlydžiai, natūralios šviesos žaismas
Ei,kas neabejingi dangui !  Tie,kas dar neatsigrožėjo saulėtekiais,saulėlydžiais ir dangaus platybėmis !Vienykimės !!!.. Plačiau

Naujausios žinutės

TSO photography

Sveiki visi dangaus mylėtojai,
Čia įmetu nuorodą į filmuką sukurtą iš fotografijų. Man paliko didelį įspūdi, gal patiks ir jums pasižvalgyti.

http://

Kada būna rūkas?

Jau labai palankus metas pradėti vasarinių peizažų metą ir nepatingėti atsikelti anktyvą rytą. Aišku vienas pagrindinių objektų, kurį planuoju užfiksuoti tai bus rūkas. Tad noriu paklausti, kaip žinoti atsikėlus ankstyvą rytą, kad nuvažiavus į reikiamą vietą rasiu rūką? Pernai buvo ir sėkmingų ir nesėkmingų kelionių ir negalėjau suprasti, kada būna rūkas, o kada ne. Nes atrodo panašiom sąlygom nuvykus į objektą vieną dieną randi jį, o jau kitą ne... Na teorija sako, kad turėtų būt nemažas temperatūrų skirtumas tarp vandens/žemės ir oro. Bet koks tas skirtumas turėtų būt?...

Programa parodanti saulės/mėnulio kilimo ir leidimosi kryptį

Aptikau labai vertingą gamtos fotografui programą, kuri parodo saulės/mėnulio kilimo ir leidimosi kryptį ir laiką.

ephemeris  
Programa suderinta su google maps ir veikia kur kas greičiau negu jos internetinės alternatyvos. O kas labiausiai širdį pamalonina jog ji visiškai nemokama! :)

Siunčiam iš: stephentrainor.com/tools

Priešpriešinė šviesa (patarkit )

Sveiki, prašau patarimo, kaip elgtis su priešpriešine šviesa. Visi žinom kaip gražiai gaunasi nuotraukos jei tinkamai krenta šviesa ant fotografuojamo objekto. Tačiau man dažnai gaunasi taip, kad saulės šviesa krenta ant objektyvo ir "išlaužia" tokius vaivorykštinius spindulius. Įkeliu foto, pakomentuokit tai gerai ar ne, ko reikėtų vengti, o gal riešingai? ( fotografuoju su muiline)
Klevo lapas  
klevo lapas 2  
pievų gėlė  

žaibas

na kolegos.vasara ant nosies.reiškia bus ir žaibų.artimiausius praneša šį savaitgalį.kokie būtų pastebėjimai fotografavomo įpatumai?nes manau kad šio gamtos reiškinio fotografavimas tikrai vertas didesnio aptarimo.

vertinimai

Kolegos,nuotraukų,kaip ir grupės narių,daugėja. Gal laikas pradėti į geriausias atrinkinėti nuotraukas,surinkusias po 10 balsų?

Kaip ryškinate dangu? pasidalinkime patirtimi

Manau ši tema bus visiems naudinga jug susirinkome ne tik demonstruoti ir grožėtis saulėlydžiais ir dangumi bet ir vieni iš kitu pasimokyti,tad kyla klausimas kaip redaguojate nuotraukas,kaip paryškinate dangu ir t.t ir panašiai :) Pasidalinkite asmenine patirtimi ir metodais.

Grupės taisyklės

Pasiūlytas grupės taisyklių kūrimo laikas baigėsi. Pabandysiu suformuluoti viską eilės tvarka.
Grupė "arčiau dangaus"
Taisyklės

1.Grupėje talpinamos tik kokybiškos nuotraukos. Be skaitmeninio triukšmo,be šiukšlių ir nesuprantamo dydžio grūdo,jei nuotraukos darytos juostine technika.
2.Tvarkinga kompozicija. Tiesūs (jei tokie natūraliai buvo ) horizontai,atskiriami pirmieji ir antriniai planai ir etc.
3.Spalviniai sprendimai be montažo,spalvų pakeitimo ir manipuliacijų. T.y. derinimai tokie,kokie paprastai kasdien minimaliai ir daromi - kontrastas,šešėliai,pašviesinimas. HDR priimtina,bet su saiku.
4.Grupės raktažodžiai: saulėtekis,saulėlydis,rūkas,dangus,vaivorykštė,mėnesiena,debesys,pašvaistė,žaibas. Su laiku šis punktas dar gali pasipildyti.
5.Į geriausiųjų galeriją patenka nuotraukos surinkusios 5 ( vėliau bus didinama ) balsus.
6.Grupėje netoleruojama barniai,įžeidinėjimai ir panašūs reiškiniai.Visi ginčai sprendžiami mandagiai ir pagarbiai vienas kito atžvilgiu.Mūsų jau 100 !!!

Tokių tempų aš dar nesu matęs :))) Grupė vos įkurta,dar nei dviejų parų nėra,o mūsų jau 100 !!! Džiaugiuosi,kad gretos taip sparčiai gausėja. Tikiuosi,kad kiekvienas iš dalyvaujančių grupės veikloje ras sau naudingų žinių ir patarimų. Nuoširdžiai tikiuosi,kad labiau patyrę padės ir pamokys pradedančiuosius,kurie,manau,būtent nuo čia ir pradės savo kelią į didžiąją fotografiją. Sėkmės visiems !!!

Mūsų jau nemažai,pasikalbėkim apie taisykles ir tvarką

Gerbiamieji kolegos ir draugai,mūsų jau beveik 80. Taip greitai susirinko nemažas bendraminčių būrys. Tai džiugina. Manau, atėjo laikas susitarti kokiais principais vadovaudamiesi mes čia egzistuosim. Siūlykit,diskutuokit,reikalaukit. Keletą minčių turiu ir aš.
Siūlau:
1. Pirmiausiai išsirinkti keletą ( 3-4 ) moderatorių,nes aš vienas tiesiog nespėsiu visko laiku pastebėti. Kadangi esam fotoklanas,tai į moderatorius siūlyti vertėtų meistro statusą turinčius kolegas,nes tik jiems suteikta teisė atrinkinėti nuotraukas į grupės geriausias.
2. Reikia susitarti kokiais kriterijais vadovaudamiesi siūlysime nuotraukas į geriausias. Manau,kad pagrindiniai reikalavimai grupės nuotraukoms turėtų būti tokie:
a) Kokybė ( Be triukšmų,jei tai skaitmena,kuo mažiau grūdo,jei tai juosta. Šiukšlių kadre - taikau juostai - siūlau netoleruoti kategoriškai - tai tiesiog žiūrovo negerbimas )
b) Kompozicija. Manau,kad šito mokytis niekada nevėlu ir būtina.
c) Dydis. Nuotraukos neturėtų būti mažos,nes dangus savaime prašosi erdvės.
d) Spalvinis apdorojimas. Tai kol kas atviras klausimas,nes reikia susitarti ar čia tinka visi variantai ( pvz. HDR,manipuliacijos ir pan. )
e) Atskira kategorija - Rūkas. Manau,kad jam irgi vieta šioje grupėje.
Tiek minčių pradžiai. Papildykite,jei ką praleidau. Išsakykite savo siūlymus apie atrankos kriterijų. Kol kas tai trys balsai - paliekam taip ar kartelę keliam?
Diskutuokime ir susitvarkykime savo "ūkį".
Ir dar: kad susidrausmintumėm patys,tai taisyklių ir tvarkos aptarimams siūlau skirti laiko iki penktadienio. Manau,kad ilgiau diskutuoti tikrai nėra reikalo - visgi nestatutinė organizacija čia :))
Su pagarba,GFOTO.

Kilkim link debesų...

Visą laiką patidavo stebėti dangumi plaukiančius debesis. Kiek juose galima įžvelgti....O saulėtekiai ir saulėlydžiai tai nuostabu. Pakilkim iki dangaus nors su fotoaparatu. Puiku.