Grupė: Jo didenybė Peizažas
...Lietuvos krašto grožybės...inspūdingos pasaulio vietos...per peizažo žanro prizmę..... Plačiau

Naujausios žinutės

Atvirukai

Sveiki,

Priklausau tokiai mažutei postcrosserių bendruomenei (plačiau apie projektąwww.postcrossing.com). Nesame mes sekta, tik džiaugiamės ir džiuginame kitus žmones pasaulyje atvirlaiškiais. Mes su bendramintėmis sumąstėme išleisti atvirlaiškių (būtent atvirlaiškių, o ne atvirukų) savo reikmėms - jie skirti siųsti įvairiems žmonėms iš viso pasaulio. Kadangi Lietuvoje yra nedidelis jų pasirinkimas, arba jis tiesiog ilgalaikėje perspektyvoje nebepatenkina mūsų poreikių, tad bandome spręsti pačios šią bėdą. Jau antrą kartą bandome organizuotis atv. leidybą pačios: fotografuojame, kuriame, dairomės aplinkui, kalbiname Lietuvos fotografus ar kitus kūrėjus prisijungti prie šios iniciatyvos. Nesinori kaskart naudotis užsienio leidėjų paslaugomis, norisi kažko savo, tautiško, juolab kad tikrai turime ką parodyti ir kuo didžiuotis. Tad noriu pasidomėti galimybe naudoti Jūsų kūrybą mūsų atvirlaiškiuose. Kadangi tai bus nekomercinis projektas, tiražas nedidelis, tad finansinio atlygio pasiūlyti negalime - atsidėkotume simboliškai, padovanotume nuoširdų susižavėjimą jūsų darbu ir 20 - 30 atvirlaiškių, kurio kitoje pusėje būtų įrašyta Jūsų pavardė ir/ar internetinio puslapio nuoroda.

Tad labai lauksiu pasisakančių, kurie leistų naudoti nuostabiuosius, gražiuosius mūsų šalies vaizdus, peizažus. :)


Su Naujaisiais 2012 Metais

Sveikinimai visiems grupės nariams, -būkit sveiki, laimingi ir kūrybingi! Gražių 2012 Metų!

Konkursas „Lietuvos peizažas“

Sveiki!
Mieli grupės nariai, nepraleiskime progos parodyti geriausius savo peizažus. Konkursas „Lietuvos peizažas“ startavo!

Lietuvos gamtos fotografijų konkursas

Sveiki visi, paprašytas kolegos gamtos fotografo perduodu skelbimą apie konkursą:


Mieli kolegos ir bičiuliai

Tikriausiai mažai kas paprieštaraus, jog pagaliau subrendome ir tikrai atėjo laikas nusimęsti Europos provincijos skraistę bei paskelbti nacionalinį kasmetinį geriausios Lietuvos laukinės gamtos fotografijos konkursą „Gintarinis žaltys 2010“

Visi, kas mylite gamtą, o savo rankose kartas nuo karto laikote fotoaparatą, įamžindami savo įspūdžius gamtoje, nuostabų ir nepakartojamą gyvūnų bei augalų pasaulį, įstabiausias jo gyvenimo akimirkas, patirtus netikėtus susitikimus ir atradimus ar tiesiog gamtos grožį – suskubkite patys, paraginkite savo pažįstamus ir draugus: prasideda geriausiųjų laukinės gamtos akimirkų rinkimai.

Ką turite padaryti:

Pirmiausia elektroniniu paštu konkursas@lutute.lt registruojatės konkursui;

Elektroniniu paštu gaunate konkurso taisykles ir nuotraukų registravimo anketą;

Iki 2011-ųjų sausio 1 dienos elektroniniu paštu siunčiate savo nuotraukas konkursui pagal nurodytas nominacijas:

Nuotraukos, atitinkančios konkurso sąlygas ir techninius reikalavimus, patenka į konkurso pusfinalį;

Vertinimo komisija 2011-ųjų sausio mėnesį atrenka geriausius darbus į konkurso finalą:

2011-ųjų vasario mėnesį vyksta finalinė nuotraukų atranka, po kurios paaiškėja atskirų nominacijų laureatai;

Visi į konkurso finalą patekę darbai automatiškai patenka ir į geriausiųjų 2010-ųjų metrų laukinės gamtos fotografijų katalogą-albumą. Taip pat iš šių nuotraukų formuojama paroda, kuri atidaroma pasaulinės Žemės dienos (kovo 20-osios) išvakarėse Lietuvos vyriausybės rūmuose. Jos atidarymo metu paskelbiami ir apdovanojami atskirų nominacijų laureatai, pristatomas visuomenei ir žiniasklaidai geriausiųjų darbų katalogas-albumas;

Vėliau paroda visus metus iki sekančio konkurso keliauja po Lietuvą.

Konkurso globėjai:

Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko tarnyba,

Aplinkos ministerija,

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Laukiame

Iškilus klausimams ar neaiškumams rašykite konkursas@lutute.lt


Urbažas :)

Atrodo, kad kurį laiką man teks gyventi intensyviai urbanizuotoje aplinkoje, todėl esu priverstas daryti sprendimus, kurie man leistų neišsižadėti mėgiamo peizažo žanro, netgi susiklosčiusiose "negamtinėse" sąlygose ;)))) Taigi, pradėjau po truputį skaitinėti ir domėtis kas per žvėris yra urbanistinis peizažas. Aišku, būtų galima tiesiog numesti nuorodas ir viskas :) Bet man atrodo, kad visada verčiau išversti, nes tada galima interpretuoti ir pakreipti mintį sau naudinga linkme ;))) Nežinau ar legalu tą medžiagą dėti čia, bet leidžiu sau tą daryti :) Jei Ignas barsis - eisim į pogrindį :)))

Prieš aptariant šio žanro subtilybes reikėtų pabrėžti tinkamą termino „landscape“ vertimą, t.y. ką reiškia žodis „peizažas“ kalbant apie urbanistinį peizažą. Gamtinio peizažo fotografijoje žodis „landscape“ verčiamas kaip „gamtovaizdis“, „landšaftas“ ar pan. ir dažnai suprantamas kaip plataus kampo žvilgsnis į supančią gamtinę aplinką. Urbanistinio peizažo srityje žodį „landscape“ verčiau versti ir suprasti gana siaurai kaip „kraštovaizdį“, o „urban landscape“ kaip „urbanistinį (arba „užstatytą“, arba „miesto“) kraštovaizdį“, nes urbanistinis peizažas nebūtinai siejasi su plataus kampo žvilgsniu, tačiau visada kreipiasi į urbanizuotą (t.y. statybinės žmogaus veiklos paliestą) kraštovaizdį, net jei tas „kraštovaizdis“ tėra sankryža arba nedidelė skersgatvio atkarpa.

Taigi - poros autorių mintys apie žmogaus staтybinės veiklos paliesto kraštovaizdžio fotografiją. Vertimas visiškai nepažodinis ir nurodomą autorystę verčiau laikyti šaltiniais kuriais buvo remtasi (vertėjas šiuo atveju visiškai nesikuklino ir nesivaržė pridėti savo įžvalgų, ar iškreipti autoriaus mintį); nei veikalais, kurie buvo tiesiog išversti.

Darren Rowse

digital-photography-school.com/urban-landscape-photography-t...

Fotografas kalba apie „potencialiai fotografiškus ir fotogeniškus motyvus“ – fotografavimo galimybę miestuose ir užstatytose teritorijose kur mes gyvename ir dirbame – betono pilkumą, grafiti išmargintas sienas ir horizontą užstojančius „aukštaūgius“. Taip pat jis bando apibrėžti urbanistinio peizažo skirtingumą, lygindamas jį su kitomis architektūra besidominčiomis (ar su miestais susijusiomis) fotografijos sritimis:

Bendro miesto vaizdo (cityscape) fotografija – kai į miestą žvelgiama plačiu kampu, apimant bendrą (dažnai charakteringą) miesto pastatų piešiamo „gūbrio“ (ar „keteros“) vaizdą. Savo ruožtu urbanistinis peizažas yra linkęs žengti gilyn į patį miestą.

Architektūros fotografija – urbanistinio peizažo fotografija labiau domisi ne tiek pačiais pastatais ar jų architektūriniu stiliumi, kiek tuo kas su tais pastatais (arba juose) vyksta.

Gatvės fotografija – urbanistinio peizažo fotografija žvelgia labiau į patį miestą, nei į žmones gyvenančius jame.

10 urbažo įsakymų :))))

Keli objektyvai – labiau „tele“ stiklai tinka detalių akcentavimui, tačiau taip pat daro vaizdą šiek tiek „plokščią“. Platesnio kampо objektyvai padeda fiksuoti bendrą vaizdą, pabrėžti perspektyvą ir t.t. Na ir žinoma – vakare ar naktį reikalingas tri- arba viena- kojis.

Dialogai ir kontrastai – tiek žvelgiant į žmones miеste, tiek į paties miesto architektūrą.

Žmonės – miestai, o ir šiaip pastatai, visada su jais susiję. Fotografuojant urbanistinį peizažą jie visada „siekia“ tapti pagrindiniu ir didžiausią įtaką turinčiu objektu. Ar žmonės reikalingi kadre? – yra daug nuomonių ir diskusijų. Vienas iš rimtesnių požiūrių – ar jie padeda kadro kompozicijai? T.y. ar jie pabrėžia miesto charakterį, ar jie dalyvauja atskleidžiant miesto savitumą ir bruožus? Nes pačių žmonių elgesiu ir gyvenimu „rūpinasi“ gatvės, o ne urbanistinio peizažo fotografija.

Žmonių buvimo apraiškos ir ženklai – net jei žmonių kadre ir nesimato, daug kas rodo, jog jie čia (vienaip ar kitaip) gyvena, ar bent jau retkarčiais lankosi :) Šie ženklai kartais kalba stipriau nei pačių žmonių buvimas kadre.

Tyrinėk vietą – miestas yra gana stabilus, ar bent jau ritmiškas – daug kas jame nuolat lieka (ar bent jau reguliariai atsiranda/nutinka) tuo pačiu metu ir tose pačiose vietose. Atrask tinkamiausią šviesą toje vietoje, žmonių „tankį“, reikšmingus įvykius ir t.t. Vienaip Kauno Santaka atrodo šiandien, kitaip – kai ten lankėsi Popiežius :)))

Ieškok sričių ir temų – nors urbanizuotos vietovės pasižymi didele įvairove, jose daug atsikartojančių sričių – parkų suoliukai, seni namai miesto kontekste ir t.t.

Atspindžiai – tai galimybė, bet ir iššūkis. Miestuose daugybė stiklo, pradedant langais ar ištisais fasadais ir baigiant mašinų stiklais ar veidrodėliais. Verta išbandyti ir poliarizacinių filtrų teikiamas galimybes (jie sumažina atspindžius). Reikia nepamiršti, kad netgi ir tinkuoti namų fasadai siauresnėse gatvėse atsпindi suminkštintą ir savo fasado spalva "pagrаžintą" saulės šviesą.

Tinkamas laikas – ypač kai kalbame apie šviesą. Kiekviena dienos atkarpa (rytas, vidudienis, vakaras) turi savo bruožus ir ypatybes. Ryto šviesa – visa pripildanti, minkšta, dienos – aštri ir giliai šešėliuojanti, vakaro – šilta ir „pažadinanti“ miesto šviesas.

Miesto zonos – „miegamieji“ kvartalai, prekybos vietos, mиesto parkai, gamyklos ir t.t. Ypač atskleidžiant jas bendrame viso miesto „audinyje“ – pvz. Šnipiškių ir „Europos kvartalo“ kaimynystė, Žemieji Šančiai Kaune ir t.t.

Urbanizacija „neurbanizuotoje“ aplinkoje – urbanizacija yra žmogaus statybinė veikla ir ji reiškiasi anaiptol ne tik didmiesčiuose. Tiesiog skiriasi jos pobūdis ir apraiškos (pvz. vienkiemiai, turgaus aikštės, bažnytkaimiai ir t.t.).

***

Mark Bury

digital-photography-school.com/photographing-urban-landscape...

Ankstyva varna dantis, vėlyva – akis krapštinėja. Išsklaidyta ir „minkšta“ ankstyvo meto šviesa, tuščios bei per naktį išvalytos gatvės, mažai žmonių. Tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad įvairi veikla, kokia ji bebūtų, labai keičia urbanistinio peizažo charakterį, jį „nuspalvina“.

Perspektyva, perspektyva, perspektyva. Namų išvaizda ir jų forma diktuoja paties kadro kompoziciją – kaip ir visur pagrindinis akcentas (fasadas ar pastatas kampu, bendras viso namo vaizdas, pastatų grupė ar detalė) ar idėja, apsprendžia ir pajungia sau antrinius kadro elementus.

Ir rezultatas, ir procesas. Fotografuok ne vien „pabaigtus“, bet ir statomus, griaunamus ar renovuojamus namus.

Leidimas fotografuoti. Ignas lyg sakė kažkur, kad Eifelio apšvietimas yra užpatentuotas – t.y. norint oficialiai pardavinėti jo atvaizdus reikėtų pirktis licenziją. Šita taisyklė mums, žinoma, pati svarbiausia :)

Naujai parodyti tai kas įprasta. Tai – „sena naujiena“ – gerai pažįstamus pastatus stebėti ir fotografuoti nauju kampu, išskirti dar „nematytas“ formas, tekstūras, atspindžius ir kampus. pastebėti tai, pro ką kiti „praeina“.

***

Na, čia tėra keletas pamąstymų, kuriuos užtikau ir norėjau pasidalinti. Dar viena smagaus autoriaus galerija: iainhutchinson.co.uk/gallery/index.php?x=browse

Čia šiek tiek teorijos ir galerijų norintiems paklajoti ir pasidomėti:
www.urbanlandscape.org.uk/ul-galleries.htm

"Бог любит троицу", todėl ir čia iki pilnatvės pridėsim šį autorių:
www.paulraphaelson.com/portfolios.htm

***

Paskutinis pamąstymas - dėl naudotinų raktažodžių. Žinoma, "urbanistinis peizažas" būtų geriausias ir taisyklingiausias, bet skamba gana gremėzdiškai ir nepatraukliai :))) Aš pats ko gero imsiuos naudoti žodį-nesąmonę-barbarizmą-šiukšę "urbažas" ;))) tiesiog šiaip - dėl baikos. O kai kas nors pasiūlys kažką gražesnio - svarstysiu ar verta keisti :)))


10 proc

...na ką...mūs jau per 100...
...laikomės nuspręstų ir priimtų 10 proc.ribos patekimui ing geriausias?...

Peizažo kompozicija

Kalbant apie keitimąsi naudinga informacija - radau nuorodėlę į puslapį, kuris man pasirodė labai išsamus ir vertingas:

photoinf.com/General/Johannes_Vloothuis/landscape_compositio...

Tikiuosi, kad gal kam papildys spragas, ir manau, kad kiti irgi tikrai turi ką pasiūlyti paskaitinėti ;))

po galais, kam ta grupė reikalinga???

atslugus pirmajai entuziastingumo bangai, pamastom.....Kazkaip vat nezinau kaip, bet....

ar reikalingas komentarų vertinimas grupėje?

Manau ne. Cia turi buti galimybe astriau nuomone issakyti, nei bendrame forume. Vertinimas kvailokai atrodo grupes viduje.

kriterijus ir diskusija apie grupės bendrabūvio taisykles

Mislyju,kad atrankos kriterijus gal ne statusas turėtų būt,o kokybiški ir įdomūs ( gražūs ) darbai. Juk ne kiekvienas naujoko statusą turintis tikrai yra naujokas mūsų reikale.

...ar reikalinga atranka?...

...ar reikalinga atranka,kažkoks cenzas,priimant ing peizažo grupę?...
...gerai būt,kad pasisakytumėt tuo klausimu...
...gal priimt turėtume nuo tam tikro statuso...ar turint kažkiek gerai invertintų žanrą atitinkančių nuotraukų?...
...tai būt moderatoriams kažkiek darbo...
...ar priimt visus pageidaujančius?...


apie savo foto

Bet jei as pasiulysiu savo foto viesam balsavimuj, tai dar nereskia kad uz ja as balsuoju, juk nerimta uz savo balsuoti.

...organizuojamės!...

...sveiki bendraminčiai!...
...kolei nesusiklostė grupės tradicijos...nesusiformavo aktyvas...siūlyčia nariam parankiot savo geresnes atitinkamas nuotraukas ir pasiūlyt grupės sąrankon...viešan balsaviman...šiuo metu nustačiau 3 balsų ribą geriausių grupės nuotraukų skiltin...vėliau,kai (jei) narių pagausės,kartelę kelsim...taigi...
...pasiūlymai ir patarimai laukiami!...

...ir dar...kas nori ir gali vadovaut grupės veiklai?...būt moderatoriais...