Grupė: Mažeikiai
Labutis, kurie gyveno, gyvena ar žada gyventi Mažeikių rajone, manau jau laikas susipažinti. Manau tikrai, ne vienas ir ne du....yra šio efoto puslapio nariai. Grupę paskatino kurti, kitų miestų grupi.. Plačiau

Naujausios žinutės

Apie mus rašė...


Paroda


Reikalingas Fotografo Asistentas

Sveiki,

Reikalingas fotografo asistentas vestuvese. Vieta Mazeikiai. Ateinanti penktadieni Geguzes 15 d.
Skubiai tel. 865401322

Tomas

Pasivaikščiojimai su Algimantu Tirliku

Šiandien ypatinga diena fotografijoje - Tarptautinė Pinholės diena. Kas yra pinholė, kaip ją fotografuoti ir pasidaryti, skaitykite pokalbį su fotografu ir pinholės mylėtoju Algimantu Tirliku. Bet prieš tai, būkite pasveikinti visi, kurie fotografuojate su pinhole ir priimkite palinkėjimą nesustoti, ir išsaugoti tą momentą, per kurį atsiveria visai kitoks pasaulis. O dabar, kaip ir žadėjau - pokalbis su Algimantu Tirliku apie pinholes ir nelabai apie jas. :))

Kaip pradėjote fotografuoti?
Pradėjau fotografuoti labai seniai, dar aštuntoje klasėje. Kažkaip keistai gaudavosi, kad pirmieji mano fotoaparatai buvo skolinti iš draugo, su kuriuo fotografuodavome. Buvo vieną kartą, kad buvau paėmęs mėnesiui, tiek norėjau fotografuoti. Paskui prifotografavęs gražindavau. Mums jauniems įdomu būdavo, nueiname į parduotuvę nusipirkti ryškalų, fiksažo. Patys ryškindavome juostas, jas plaudavome džiovindavome, juk anksčiau nebūdavo kaip dabar. Buvo toks vienas kuriozas ir iš mūsų juostelių ryškinimo. Iš vakaro išsiryškinome juostas, sukabinome džiūti, ateiname iš ryto, o jos baltos. :D na vat iš vakaro blogai jas išplovėme po fiksažo.. Echh įdomu būdavo.

Algimantas Tirlikas  
Miestomeras.  Algimantas TirlikasAr dabar fotografuojate pinhole?
Tai va dabar pasidariau iš tokios senoviškos Minoltos pasibandymui, uždėjau vietoj objektyvo tik dangtelį fotoaparatui uždaryti ir ten išgręžiau skylę didelę, iš apačios priklijavau tą skardelę pradurtą nuo skardinės, bet dar nebandžiau… Tik dabar pas mane jau matosi per veidrodį kas išeis.. Aišku kai veidrodis yra, tai židinys gaunasi didelis - 50 milimetrų. Židinys priklauso pinholei nuo to atstumo, tarp skylės ir juostos, kuo mažesnis tas atstumas, tuo didesnis kampas, kai pripranti, tada jauti tą kampą ir žinai kaip fotografuoti.

O kaip jums pinhole?
Na kartais patinka pažaisti, bet dabar pradėjo atsibosti, dar ir popierius pasibaigė, kurio turėjau iš seniau. Na visokį popierių bandžiau, bet turėjau tokį ir senovišką, rulonais po penkiolika centimetrų, susikarpai gabaliukais prie žalios šviesos, o ką, ir kaišioji į skardines.
Esu bandęs ir iš Zenito padaryt pinholę, bet neįdomu buvo, gaunasi židinys standartiškas, pinholei reikia plataus kampo, turi vinjetuoti, tada jau gerai gaunasi.

Kokių įdomių dalykų yra nutikę fotografuojant pinhole?
Kartais pinholes savo skardinėje palieku pusei metų, na tada vadina tai jau soliaografija. Tik reik žiūrėti kur pritvirtini, jei prie kokio medžio, tai per tiek laiko juda tie medžiai, jau gaunasi neberyšku. Aišku būna kad ir nerandi kitų, kitas nudaužia žmonės, pasižiūri kas čia tokie per dalykai padėti. Vienur buvau palikęs pinhole iš alaus skardinės, tikrai žinau kur buvau padėjęs, tai paskui radau vietoj jos pakabintą stiklinį butelį, sako žinokis čia, apgaudinėji liaudį su tuščia tara. :))

Apie feisbuką.
Na jaunimas gal ir domisi, aš kažkaip nebespėju peržiūrėt visko, pažiūrėjau per gimtadienį, tai keli puslapiai prirašyta, tai kol perskaitai. Aš kažkaip efoto.lt daugiau. Esu sukūręs ir savo blogą, galvoju retkarčiais parašysiu, bet žiūri vieniems patinka, kitiems ne, ai neberašau, nors reiktų ką nors parašyti.

O kaip pasigaminti pinhole, kad ir iš skarinės nuo gėrimo?
Va parodysiu, kaip iš skardinės pasidaryti pinhole. Paimi skardinę, išpjauni viršų su lyg kraštais, išduri skylute su adata, kuo mažesnė skylutė tuo geriau. Na o vidų irgi išpurški juodais dažais, kad taip

neblizgėtų, viską uždarai, tiek viršų, tiek skylutę. Na ir pasiskaičiavęs eksponuoji. Aš dedu popierių, jis susilenkia, tai duoda dar kitokį efektą. Toks kitoks efektas, nei paprastai, taip įdomiau..
Ką palinkėčiau jauniems pinholininkams, kurie norės bandyti tokį fotografavimo būdą?
Tiesiog bandyti bandyti bandyti, o paskui atsirinksite, kas jums labiausiai patiks.


Na ir pabaigai, tokia viena linksma atkarpa mūsų jaukaus pokalbio.

Manęs Algimantas klausia:
Ar pažįsti Alma, na Skarpione?
Na kaip, aš sakau, na ją žinau kaip Skarpione, nu ta prasme..
ir visi pratrūkom juokais, paskui Algimantas sako: Supratom mes supratom :DD

Tad nepraraskite geros nuotaikos ir fotografuokite fotografuokite ir nepamirškite išryškinti.
Dar kartą su Pinhole diena.

Pagarbiai,
Miestomeras
Mažeikių fotografai @ 2014
Facebook puslapis: https://www.facebook.com/Mazeikiufotografai
Grupė: https://www.facebook.com/groups/mazeikiufotografai

Susitikimas kovo 16d

Laba diena gerbiami bendraminčiai,

Susitikimas vyks kovo 16d (sekmadienis). Renkamės 15val. Susitikimo vieta prie kultūros namų (Naftininkų g. ir Žemaitijos g. sankryža). Dar pagalvokime kur galime išvykti pafotografuoti. Laukiami įvairūs pasiūlymai. Ši žinutė bus paskelbta ir feisbuko grupėje.
Vienas iš pasiūlymų - nuvažiuoti į Renavo dvarą.

2014.02.16 paroda

2014.02.16 Mažeikių kultūros centre, Naftininkų g. 11 J.Strazdausko fotografijų parodos ATODANGOS atidarymas.....ir Mažeikių r. garbės piliečio vardo suteikimas Jonui :)

www.mazeikiai.lt/go.php/lit/Lietuvos_valstybes_atkurimo_dien...
www.mazeikiai.lt/go.php/lit/Vasario_16_aja_bus_iteiktos_garb...

Mažeikių miškas

Sveiki,

Praeitą ir šį šeštadienį skyriau Mažeikių miško apžiūrėjimui. Iš pirmo žvilgsnio miškas pasirodė labai gražus ir perspektyvus. Kraštovaizdžio požiūriu miškas tikrai turi įdomių vietų kurioms skyrus daugiau laiko ir kantrybės būtų galima padaryti visai neprastų kadrų. O žvėrių atžvilgiu tai labai nyku. Nors miškas turi labai gerą mitybinę bazę, tačiau žvėrių labai nedaug. Pagrinde vyrauja stirnos, jų yra bet ne tiek kiek turėtų būti tokiame miške kur aplink tiek ūkio kultūrų, o miške žiema yra tiek daug maisto. Šernų irgi labai mažai, tik keliose vietose aptikau pavienio šerno pėdsakus, nors šiuo metu jie turėtų būti bandose po kelis ar kelioliką individų. Radau stirnų dienojimo vietą ir ten jau judesys didesnis, bet pagrinde jauniklei ir patelės, stambaus patino pėdsakų neaptikau, tiesa ir sąlygos ne kokios. Birus sniegas neleidžia geriau apibūdinti žvėrių. Iš plėšrūnų aptikau kiaunės ir kelių lapučių pėdsakus, pastarosios labai daug šmirinėja miško takeliais, žinoma retokai dienos metu. Nei žiemojančių briedžių, nei elnių pėdsakų aptikti nepavyko.
Iš paukščių ir ne kažkas, mačiau tik labai įprastas Lietuvai rūšis kaip bukutį, didįjį genį, kelias zylių rūšis - nykoka. Žinoma kažko stebuklingo tokiu metu laiku tikėtis ir nereikėtų.
Pastebėjau daug trikdymo žymių. Miško pakraščiais nuo sodų ir priešingos pusės šmirinėja daug žmonių, didžioji dalis jų vaikšto su šunimis. Benamiai ar laisvo elgesio naminiai šunys iš neturėjimo ką veikti ilgomis naktimis taip pat daug šniukštinėja miške, nuklysdami ir žymiai giliau ir daugiau į mišką negu jų šeimininkai.
Medžiotojų veiklos yra, tačiau ne kiek teigiamos, o labiau neigiamos. Daug pristatyta bokštelių miško pakraščiuose, vienas kitas miške, o šeryklu negausu, aptikau dvi ir tas pačias labai menkai lankomas gyvūnų, nes jos įrengtos prie intensyvių trikdymo vietų - kelių, kuriais dažnai zuja žmonės ir šunys. Medžioti visi nori, o maitinti ir prižiūrėti nelabai.
Bendrai miškas nepadarė gero įspūdžio, per dvi dienas iš žinduolių tegirdėjau nubėgančią stirną iš eglaičių tankumyno, kuriame dienojo, matyt neteko nei vienos.
Gal kas turite rekomenduoti miškų masyvus, kuriuose didesnė žvėrių ir paukščių įvairovė. Gal netoli kur yra komerciniai ar privatūs medžioklės plotai?
Pridedu kelias miško nuotraukas, atsiprašau už kokybės stygių.
1  
6  
7  
9  
2  
3  
4  
5  

Susitinkame 2014.01.05

Sveiki, Naujais...Mūsų grupė pasipildė aktyviais naujais nariais, todėl manau pats laikas atnaujinti susitikimus-pafotografavimus, gal prie kavos pokalbius apie foto reikalus, bei kitus rūpimus klausimus :) Todėl siūlau ilgai negalvojant susitikti sekmadienį 01.05, galvojau, kad iš ryto, bet žiūriu yra skelbimas apie renginį prie eglutės, gal renkamės 13 val, Provincijoje išgersime arbatos, o po to eisime paparacinti...tai tik siūlymas, galime tartis...gal kam patogiau kitu laiku :) Daiva

www.mazeikiai.lt/go.php/lit/Sekmadieni_kvieciame_i_karnavali...


Gyvos žemės mintys 2013

kitas  
Naftininkų g. 11, Mažeikiai.

Blykstės naudojimas. Kodėl kam kaip?

Sveiki,
atsiprašau kiek už kvailą klausimą, bet gal man kas galite paaiškinti, galbūt kažkas iš taip darančių čia lankosi ir priklauso grupei: kam reikalinga visur fotografuoti su blykste? Turiu galvoje visokias šventes, vestuves, krikštynas ir pan. Žiūriu, fotografas vaikšto su FF fotiku, bet viską kala su blykste.
Kartais visai gerai panaikinti šešėlius, bet jei fotografuoji vos ne visą pastatą, esantį už 20-30 metrų, blykstė kala kaip kalusi prieš tai fotkinus portretą?
Kuo tai būna geriau už natūralų apšvietimą, kuris visomis prasmėmis yra geresnis nei blykstės šviesa?
Dedu į šią grupę, nes pastebėjau, kad nemažai Mažeikių fotografų tą daro, ypač vyresnės kartos atstovai.

07.25 d. 15 val

Sveiki, ketvirtadienį (07.25) 15 val. kas atostogauja, ar šiaip neturi ką veikt, renkamės prie naujosios bažnyčios, manau bus zz, taigi proga pafotografuot, paplepėt, kryptį sugalvosime vietoje, priklausomai kiek mūsų bus ir kokie bus norai, ir orai... :)

Konkursas

Tarptautinis fotografijos konkursas "Gyvos žemės mintys 2013".
Gera proga sudalyvauti, bei pasimatyti per parodos atidarymą.

www.foto-klubas.lt/titulinis
www.mazeikiai.lt/go.php/lit/Tarptautinis_fotografiju_konkurs...


Pinhole World Photographic Competition

Turime kompanijoje tikrų Pinhole meistrų ir prijaučiančių, manau verta deleguoti juos į konkursą :)

szlachetnafotografia.com/en/pinhole-world-competition/

photocontestinformation.com/?p=10154

Algimantas savo pašto dėžutę užrakinęs, tai kas sutiksit, paraginkit.

Konkursas


04 14 susitinkame, ir ne tik

Labas gražų ir šiltą pavasario vakarą... :)

....laikas susitikti, paparacinti, plius organizuojamos foto-varžybos, pasižvalgymai vienoje iš Mažeikių gatvių.... Susitinkame šeštadienį 11 val, Laisvės g. 8.....
nors ten žiaurus remontas, mašinų kamščiai, ir turgaus diena,
...renkamės savivaldybės kieme, prie didžiojo akmens, net ZZ žino....
Šalin tingulį ir blogą nuotaiką, iki...

www.efoto.lt/forumas/zaidimas_fotografuojam_gatve_registraci...


foto žaidimai

zz:  10
 
būsiu 04.14 Mažeikiuose, o čia toks štai dalykėlis nusimato www.efoto.lt/forumas/zaidimo_fotografuojame_gatve_taisykles_...
a priimsit jei kas dalyvaus ? :)

Ieškau bendraminčių fotografų iš Mažeikių

Sveiki.

Ieškau bendraminčių fotografų iš Mažeikių užsiiminėjančių makro fotografija ir klasikine. Gal būt, atsirastų tokių kurie pamokytų ir pasidalintų savo patirtimi su manimi. Galėčiau ir pamokėti už pamokas, jai reikės.

Renkamės spalio 23d.10val.10min.

Ruduo persirito į antrą pusę ir,ir,ir iš esmės būtų neblogai susirinkti pasifotkinti ir pasipletkinti apie fotografiją.Todėl siūlau susirinkti sekmadienį prie kultūros centro (Naftininkų 11) 10 valandą (galima 10 minučių vėluoti ;)))

Kalibratorius

Sveiki,
gal kas turit kalibratorių iš mažeikiškių? Reikia man monitorių sutvarkyti, labai jau blogai rodo.
Jei konkrečiau, iMac.
Jei kas turit, rašykit, tinka finansiniai mainai.

Kalibratorius

Sveiki,
gal kas Mažeikiuose turi kalibratorių? Ar kas užsiima, teikia tokią paslaugą? Man reiktų monitorių susitvarkyti.