Grupė: Pentax klubas
Grupė naudojantiems Pentax fototechniką... Plačiau

Naujausios žinutės

Pentax meeting

Pentax meeting.
Week before Photokina.
Vilnius 2018-09-22, 17-18 val.
Bus Focus Nordic atstovas su nauja Pentax technika.
Planuojama pristatyti naują Pentax-D FA* 50/1.4, taip pat Pentax-D FA 150-450, galimas dalykas bus ir Pentax K-1II modelis. Galimas dalykas ir dvi modelės.
Pageidaujantys rašykite, siūlykite vietą (manau, reikėtų erdvės, jei kas norėtų pašaudyti 150-450 objektyvu), atsineškite ir savo technikos bei objektyvų.
Plačiau apietai FB grupėje "Pentaxistai".

AF koregavimo skirtumai

Sveiki, bandau pasikoreguoti Pentax SMC DA 50mm f/1.8 autofokusą. Pastebėjau, kad AF fotografuojant per fotoaparato vaizdo ieškiklį ir ekranėlį pakankamai nemažai skiriasi. Fotografuojant per ekranėlį pastebimas didelis front focus (koregavimą darau pagal instrukcijas su spec. lentele, pasirinkęs vieno taško fokusavimą, salygos vienodos...).Ar galima ką nors padaryti ko aš nežinau ar tiesiog išsiaiškinti šio stiklo kaprizus ir prisitaikyti prie jų? Ačiū

K-m+Pentax 50-135. f/2.8 ED AL IF SDM

PL:  12
 
Sveiki, esu profanas fotografijoje, bet norėčiau matyti pasaulį šviesesnį nei pro kitinį, todėl svajoju apie naudotą Pentax 50-135. f/2.8 ED AL IF SDM savo menkam Pentax K-m. Gal galėtumėt patarti ar jie draugaus tarpusavyje. Ar matote šio tandemo panaudojimą gamtos fotografijoje?

Kaip žinoti ar tinkamas objektyvas ?

Paprasta sklausimas kaip man pirmokui sužinoti ar tarkime šis objektyvas Sigma 10-20mm F4-5.6 Ex Dc Hsm tinka mano Pentax K-5 IIs. Ir jei netinkamas tai kokio reikėtų perėjimo ?

Pentax K100D + Samyang 12mm = Impossible?

Sveiki,

Turiu senučiuką Pentax K100D (www.efoto.lt/fotoaparatas/pentax_k100d) ir noriu prie jo prikabinti šį objektyvą - www.bhphotovideo.com/c/product/1080321-REG/samyang_sy12m_e_b...

Gal kas stipriai nusimanote tame ir iš karto galite atsakyti, ar tai mission impossible, ar visgi kaip nors įmanoma?

Prie savo Pentax'o kolkas esu derinusti tik Helios-44m :)

Ačiū!

Nežinau ar viskas ok su mano Pentax DSLR

Turiu Pentax K-50 su Sigma 17-50 2.8.

Nuo pat įsigijimo man šios technikos demonstruojami rezultatai atrodo nelabai. Pirmiausia - dažnai atrodo, kad foto yra netinkamai sufokusuotos (nors dalis gaunasi visai neblogai). Kažkaip anksčiau turėto Pentax K100d foto atrodo geriau.

Gal galėtumėte savo profesionaliais žvilgsniais pažiūrėti ar viskas ok, ar iš tikro yra problemų su optika (ar body).
Pridedu keletą RAW.
drive.google.com/open?id=1X8TWdbY3qbEyuRfhCRaiJOueRJ47Gm1J...
Pentax HD DA: 20-40mm VS 16-80mm

Sveiki,

Ieškau patogaus ir universalaus objektyvo kelionėms. Ramybės neduoda du Pentax objektyvai 20-40mm ir 16-85mm. Gal kas esate, kurį bandęs?
Ar jie nėra verti dėmesio ir grįžti prie tradicinių variantų Sigmos ar Tamrono 17-50 f2.8 ar Sigmos 17-70?

Dėkoju iš anksto


Objektyvai pradedančiajam

Sveiki, esu visiškas pradinukas. Nusipirkau Pentax K-5 IIs ir bandau susipainti su fotografija, šiuo metu turiu kitinį objketyva 18-55 ir 50-200 ir šiuo metu galvoju pirkti FA 50mm F1.4 Smc arba DA 35mm F2.4 AI, tiesiog ieškau tinkamo objektyvo architektūros ir peizažų fotkinimui. Gal galite užvesti ant kelio.

Naujiena Pentax K-1 Mark II Offers ISO 819200 and Handheld Pixel Shift


Objektyvas Pentax K-r

Sveiki gal patartumet kokius objektyvus Pentax K-r fotoaparatui pirkti? :) Labiau i portretus ir makro orentuotis noriu bet gal kazka is optimalaus galetumet patart? :)

Reikia konsultacijos dėl kainos

Kolegos Pentaxistai

Patalpinau skelbimą, kad parduodu vieną geriausių Pentax objektyvų smc 31 mm f/1.8. Daug peržiūrų, bet jokios reakcijos. Nuleidau kainą 100 €. Tas pats. Esu suglumęs. Prašau pakomentuoti ką manote. Vienas geidžiamiausių objektyvų portretinėje ir peizažinėje fotografijoje.
Pardavinėsiu jį ebay ar amazon, bet maniau paliksiu lietuvaičiams.
Laukiu pastabų, komentarų, patarimų.

Ačiū

Pentax K30 - kažkas darosi negero

Atsitiko tokia bėda,Pentax K30 pradėjo kvailioti,nufotografavus gaunasi juodas vaizdas ( pvz; f - 5,6 ) bet kuo labiau didini f ( pvz . f - 22 ) gaunasi šviesesnis vaizdas.Ankščiau būdavo gaudavosi tik pirmas kadras juodas o kiti toliau normalūs.Bet užvakar išvis nesigavo nė vienas kadras.Šiandien pabandžius viskas veikė gerai.Keičiau ir objektyvus ir kortelę,bet nuo to nepriklauso niekas.Kas galėtų būti gal kas žinote ?
*  
**  

Pentax D-FA 15-30 f2.8 – pamėginau ir patiko

Jau kurį laiką mano mintys grįžta prie šio objektyvo, nes naudoju pilno kadro Pentax K-1 ir kartu - turiu kelias APS-C formato Pentax kameras (vieną back-up, dvi kitas - infrared fotografijai). Įprastai fotografuoju Sigma 18-35 Art ir samyang 14 f2,8. Bet realybėje Samyang astrofotografijai geresnis, nes mažiau nei sigma prie 18 mm tampo kraštus (bet sigma tikrai aštresnė prie f2,8 :) ).
Taigi, nusižiūrėjęs esu Pentax 15-30 f2,8, skaičiau keletą apžvalgų ir ypatingai su intencija naudoti astrofotografijai. Entuziastai ir profai yra naudoję analogą Tamron 15-30 f2,8, iš tiesų pentax yra tarytum rebrandintas Tamron, tik neturi vidinės stabilizacijos (o kam jį Pentax, jei yra stabilizacija matricoje).
Tad būtų puiku tokį objektyvą turėti, nes Samyang 14 + Sigma 18-35 Art bendras svoris ir dydis didesni, o sigma tinka tik kropui, net jeigu nuo 28 mm padengia FF (kraštuoe nebaisiai aštus vaizdelis!).
Tad apsilankiau pas pažįstamus www.fotohobis.lt parduotuvėje Kareivių g.... Ir gavau galimybę pasitestuiti turimą egzempliorių! :)
Daug kas sako, kad objektyvas didelis ir sunkus. Kad jis nemažas, sutikčiau (2 cm ilgesnis už Sigma Art 18-35), bet dėl svorio skirtumo nelabai linkęs bambėti - uždėjus ant Pentax K-5, kurį tuo metu turėjau su savimi, tikrai nepasirodė sunkus derinys, ir net pakankamai gerai subalansuotas. Namie ant K-1 dar geriau rankoje guli.
Žinoma, įdomiausia buvo įvertinti optines savybes ir palyginti su Sigma ir Samyang. Reziumė būtų maždaug toks:
– Pentax 15-30 prie 15 mm ir f2,8 yra pastebimai aštresnis nei Samyang 14 mm prie f2,8. Samyang beveik prilygsta aštrumu prie f4,0, bet gal labiau prie f4,5-5,0.
– Pentax aštrumas centre nežymiai didėja prie f4,0 ir toliau prie f5,6.
– Pentax 15-30 prie f2,8 praktiškai identiškas Sigmai prie 18 mm f2,8, nors sunkiau lyginti 15 mm su 18 mm, nes masteliai vaizdo kiek skirtingi. Bet Sigma tikrai aštrumu nenuvilia, nors jos plačiausia skylė f1,8 visgi, o Pentax 15-30 jau centre toks aštrus prie atviros!
– Pentax 15-30 geresnis už abu kitus objektyvus jei kalbėsime apie geometrinius iškraipymus. Samyang labai juntama "ūsų" formos deformacija, o Sigma turi kiek labiau išreikštą barrel distorsiją. Žinoma, jei fotkinate RAW formatu, tai galima labai sėkmingai tas deformacijas koreguoti naudojant objektyvų profilius. Ir iš principo jie svarbesni fotografuojant architektūrą, rečiau (samyang) - peizažą su tiesia horizonto linija. Na ir, žinoma, galima tikėtis, kad Pentax 15-30 nuotraukas bus galima lengviau ir tiksliau sujungti į panoramą.
Dar įdomus sprendimas yra pas Pentax 15-30 - tai blenda ir zoominimas. Objektyvas turi dvigubą blendą - vidinė slankioja išorinėje zoominant. Prie 19 mm išgaubtas priekinis lęšis susilygina su blendos viršutiniu ir apatiniu lapeliais. Realiai, manau, galima būtų pritaikyti kokį ND ar gradientinį filtrą be didelės kvadratinių filtrų fiksavimo sistemos. Nebandžiau, bet kodėl gi nepasvaičiojus? :)
– Pentax puikiai atsilaiko prieš saulę - atspindžių labai mažai, jie smulkūs (4 foto). Samyangas irgi šiuo požiūriu nenuvilia (5 foto).
Na ir galiausia - kokybė. Malonu tokį objektyvą rankoje laikyti ir juo naudotis.
Samyang  
Pentax  
Sigma  
Samyang  
Pentax  

Pentaxistų žemėlapis

Pentaxistų žemėlapis

Hey, kolegos, gal norite įsirašyti savo buvimo vietą specialiame Pentaxforums.com sukurtame žemėlapyje?
Jei esate Pentaxforums prisiregistravę, tai galite padaryti.

www.pentaxforums.com/foru…/pages/pentax_user_map.php

Klausimas dėl Pentax sistemos AF

Sveiki,
Šaudžiau aš sau laimingas su rankinio fokusavimo optika ir viskas gerai ir viskas ore, ir sugundė mane nelabasis prisišaudyt AF objektyvus. Anksčiau jokių korekcijų nenaudojau ir AF atliekamas darbas tenkino. Bet užsimetus aparatą ant štatyvo ir pabandžius pakoreguoti AF pastebėjau, kad objektyvas FA 50 1.4 saulėtą dieną pasiprašė -3 korekcijos iš 0,5 m atstumo, o dabar vakare iš metro iki +2 teko kilstelėt? Su kitu AF turimu objektyvu lyg ir viskas gerai
1 Klausimas: WTF? Ar čia jau objektyve kas išklibėjo ar nesusidraugauju aš su AF?

Ačiū už nuomones.


Pentax K-30 INFRARED modifikuota kamera

Gal yra infrared fotografijos entuziastų, norinčių išmėginti Pentax K-30 IR kamerą su 640 nm filtru.
Visa info apie perdarymą čia:www.efoto.lt/pentax_k_30_modifikavimas_i_infraraudonuju_spin...

Kiti niuansai - į AŽ

Pentax ir hss pagaliau įmanoma už prieinamą kainą ?

Sveiki,

Radau štai tokia nuorodą, gal kam teko naudoti cactus v6 II ?


pentax blykstės

keisčiau naują pentaxinę blykste Metz af 44-2 į bet kokią palaikančiąTTL funkciją su pentax k7,jei brangesnė-damokėčiau,negi toks durnas tas k-7 jei palaiko tik manual

M42 adapteris - neužsifiksuoja objektyvai

Sveiki,

Turiu du neorginalius M42 adapterius, tačiau nei su vienu iš jų objektyvai neužsifiksuoja ant Pentax K-3. Kai pirkau vieną objektyvą su adapteriu iš kito žmogaus, jam nebuvo tokių problemų. Nesuprantu, kame problema.
.  
Ievash..  .

.  
Ievash..  .


,  
Ievash..  ,


Viso gero Pentax?