Grupė: Portretas
Vietelė kur portretistai gali susitinkti ir pašnekėti jiems rūpimais klausimais.. Plačiau

Naujausios žinutės

Tyrimas apie portretinę fotografiją

Sveiki,

Esu Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto trečio kurso psichologijos specialybės studentė Šarūnė Katinaitė. Šiuo metu atlieku tyrimą, rašau kursinį darbą „Portretinė fotografija: autorių asmenybės bruožų sąsajos su nuotraukų stiliumi“. Šio tyrimo tikslas ištirti kaip fotografų asmenybės bruožai yra susiję su jų nuotraukų stiliumi.


Prašau Jūsų pagalbos - ieškau portretinės fotografijos atstovų, kurie norėtų prisidėti prie tyrimo ir galėtų užpildyti klausimyną. Jo gale bus nurodyta tolimesnė infromacija apie tyrimo eigą.
Nuoroda: goo.gl/forms/fxQmQ6b8CltB45dz1

Kilus klausimams rašykite:
El.paštas: sarunyphotography@gmail.com
Ačiū Jums už pagalbą.

Moderatoriai

Ar čia dar likę "gyvų" eFote moderatorių ?

Fotografuojame portretą ,kurybos technologija

Užtikau įdomu pašnekovą įdomios mintis turbūt pažengusiems žinomos ,o naujokams šiek tiek naudos.


Dėl portretų fotografavimo

Nesenai pradėjau fotografuoti portretus su nauju aparatu , taigi praverstu patarimai, ir žinoma nuorodos kaip fotografuoti portretus, kokias kompozicijas naudoti, laukių patarimų :))

tai pat būtu įdomų sužinoti jūsų nuomone apie mano nuotraukas (portretus) efoto.lt puslapyje, rašykit pliusus ir minusus. dėkui:)

Dėjau tema į "mokausi fotografuoti portretą" bet tą grupe kaip pastebėjau negyva jau tai dedu čia, labai nesupykit, reikia patarimų :))

Reflektorių naudojimas

Gerbiamieji, pasidalinkite patirtimi apie reflektorių naudojimą portretų fotografavime:) Kokia Jūsų patirtis? Kokios spalvios reflektorius, Jums tenka naudoti dažniausiai ir kokiuose situacijose?
Gal turite kokių patarimų? Žinome, kad teorija sako:
1. Baltas - minkščiau atspindi šviesa;
2. Sidabrinis - stipriau ir aštriau;
3. Juodas - sugeria ir daro šešėlį;
4. Auskinis - šilta, geltona spalva;
5 Difuzeris - skaido šviesa.
Pats tik ką įsigijau 5 in 1 rinkinuką.

pasiruošimas prieš fotografavimą

Svarbus dalykas portretistui - pasiruošimas prieš fotografavimą. Kaip žinia, jei sugebėsi žmogų prieš kamerą atsukti tau reikalingu kampu - ir prichologiniu ir fiziniu - tikėtina bus puikus portretas. Kalbu ne apie reportažinius portretus, o apie užsakomuosius, kūrybinis, psichologinius. Kaip kiekvienas prieiname prie žmogaus - kiekvieno fotografo sava asmeninėė patirtis, technika :), o kartais ir visai intiutyvus veiksmas. Kadangi suburta tokia bendraminčių grupė, gal galite pasidalinti su kolegomis savo nedidelėmis paslaptimis, "prijomais", tipsais tricksais - kaip ruošiatės portretui, ar iš viso ruošiatės, kaip elgiatės.

Portretu potografavimo patarimai

COPY/PASTE
Jūsų fotoaparatas veikiausiai turi priemones prieš raudonų akių efektą. Blogiausia tai, kad mes jomis nesinaudojame. Neskubėkite spausti mygtuko iki galo - leiskite pirminei blykstei sumažinti fotografuojamųjų akių vyzdžius.Jei fotografuosite žmonių portretus su maksimaliai pritrauktu “zoom” vaizdu, sukursite labai jaukų portretą, nes fonas susilies, o veido bruožai bus išraiškingesni.Fotografuodami portretus dieną, nepamirškite blykstės! Įjunkite, kad ji veiktų nuolat, net ryškiai apšviestoje aplinkoje. Portretuose neliks nemalonių šešėlių, o fotografuojamųjų akyse atsiras šelmiški žiburiukai.Nesvarbu, ką jums sakė tėvai - fografuoti prieš šviesą tikrai galima. Šviesa už žmonių galvų ir nugarų gali sukurti įdomią aureolę, išryškinti plaukų spalvą, jų purumą.Fotografuojant kelis žmones, suglaustos jų galvos sukuria stiprią intymumo ir draugystės nuotaiką.Specialios studijos neturime, bet galima apsieiti ir be jos. Fotografuodami žmogaus portretą, paprašykite, kad jis laikytų didelį balto popieriaus lapą apačioje taip, kad ant jo kristų šviesa ir atsispindėtų į neapšviestą veido pusę.Fotografuodami kalbėkitės su žmogumi. Taip padėsite jam atsipalaiduoti ir “pagaudysite” išraiškų. Blogiausias kadras - tas, kuriame žmogaus veidas yra be jokios išraiškos.Jei fotografuojate vaikus, būtinai “nusileiskite iki jų lygio” - atsitūpkite ar atsiklaupkite. Vaikams pozuoti nuobodu - duokite jiems kokį žaislą, užsiėmimą.Jei jūsų fotoaparatas gali pritraukti vaizdą (dauguma gali), tai verčiau jau maksimaliai pritraukite vaizdą, o ne prieikite patys. Per arti stovintis fotografas varžo.Fotografuodami patalpoje venkite naudoti lubų apšvietimą - jis sukuria nemalonius vertikalius šešėlius. Verčiau jau susineškite stalines ir naktines lempas iš visų kambarių.Nerikiuokite fotografuojamų žmonių kaip kareivių. Sukurkite iš galvų savotišką “trikampį” su aukščiausiu žmogumi centre. Dalis jų gali sėdėti ar būti pritūpę.Fotografuojate ne pasui, todėl nebūtina vieno žmogaus galvos taikyti į patį nuotraukos centrą. Pabandykite patraukti ją į vieną kurią pusę, ar paprašykite pasukti ją įkypai.Cia manau pagrindines portretu fotografavimo taisykles/patarimai surasyti, butu malonu suzinoti ir kitu portretu fotografavimo subtilybiu...