Grupė: Vilniaus bendruomenė
Vilniečių susivienijimas. Susitikimai, jų nuotraukos, pokalbiai. Primenama, kad Vilniaus susitikimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį 18 valandą kavinėje arba kur kitur.. Vieta keičiasi - žiūrėkit gr.. Plačiau

Naujausios žinutės

Planas B - Vestuvinė fotografija.

Laba diena,

Vestuvių dieną beveik niekada niekas nevyksta pagal planą. Orai - ypatingai nenuspėjamas faktorius, kuriam nusišvilpt ant fotografijos. O ką jei Armagedonas tą dieną (vaizdžiai tariant)? Jaunieji nenori šlapti ir galimybė nukelti fotosesiją keletui dienų į priekį jiems netinka. Kokios įmanomos alternatyvos, jei planuoti iš anksto? o jei tiksliau, tai kurias vietas Vilniuje ir jo apylinkėse pasirinkti/pasiplanuoti kaip planą B? Žinau, kad Vilniaus energetikos ir technikos muziejus visada yra kaip variantas, bet bėda ta, kad tematika ne visiems patinka. Pasidalinkite, prašau, patirtimi. Nuordykite vietas mokamas ir ne, kur galima būtų užsukti fotosesijai praktiškai bet kada blogiems orams nutikus (viešbučiai, dvarai, rūmai, muziejai ir t.t.)

Jei kartais jau panaši tema buvo, nukreipkite tiesiog ten, tada temą ištrinsiu.
Dėkoju.

Pagarbiai
Edvinas


Sony a5000 + senas objektyvas

Sveiki, turiu sony a5000 su standartiniu16-50 mm objektyvu. Būtų įdomu pabandyti užsidėti kokį seną šviesų objektyvą (pvz. Canon FD1.4/50). Gal kas nors Vilniuje turi ką nors panašaus su perėjimu ant E mount ir galėtų pasidalinti patirtimi, duotų išmėginti?


Duomenų atkūrimas iš išorinio hardo

Sveiki, norėčiau gauti rekomendacijų, kur Vilniuje nešti savo neveikiantį / kritusį hardą, kad atkurtų duomenis?

Norėčiau pasiūlyti susitikimą :)

Sveiki, turiu pasiūlymą, norėčiau pasiūlyti susitikimą :) Šiuo metu esu išvaževęs bet šeštadienį planuoju būti Vilniuje, tai galvoju būtų smagu padaryti šiokį tokį fotografų meet :) Būtų susidomėjusių ? Jai taip tai apsiimčiau ir vietą paorganizuoti :)

kas kalibruoja monitorius Vilniuje

Sveiki kolegos,

gal galite parekomenduoti kas kalibruoja monitorius Vilniuje.

Ačiū.

Primenu - ryt fotomūšis

Sveiki,
primenu - dar ne vėlu. Ryt fotomūšis, kviečiu registruotis: www.efoto.lt/forumas/fotomusis_2017_04_25_diena_vilnius...

Del fotosesijos lokacijos

Sveiki.

Kadangi pavasaris nelepina, salta, vejuota, pliaupia lietus, noreciau paklausti gal yra zinanciu Vilniuje senamiestyje ar kur salia graziu uzdaru vietoviu krikstynu fotosesijai kur butu galima prisiglausti su dekoracijom? :) Aciu

Žaidimas antradienį (05,02)

Organizuojamas Fotomūšis - antradienį. Kviečiu prisijungti: www.efoto.lt/forumas/fotomusis_2017_04_25_diena_vilnius...

Dar vyksta bendruomenės "Susiėjimai" ?

Sveiki. Kilo įdomus klausimas, dar vyksta Vilniaus bendruomenės susirinkiamai ? Įdomu nes nebemačiau jokių skelbimų, o pačiam būtų įdomu susipažinti su fotografiją mėgstančiais žmonėmis Vilniuje :)

Fotografijų paroda "Debiutas"

ro.:  6
 

Gruodžio 29 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma fotografijos konkurso paroda „Debiutas“.

Pirmą kartą tokia jaunųjų fotografų paroda buvo surengta 1976 metais. Joje ir vėlesnėse parodose savo darbus pirmąkart eksponavo ir dabar fotografijos pasaulyje vis dar besireiškiantys Romualdas Požerskis, Raimundas Paknys, Violeta Bubelyte, Algirdas Šeškus, Gintautas Trimakas, Vytautas Stanionis, Aleksandras Ostašenkovas ir kt. Iki 1988 metų buvo surengtos septynios jaunųjų fotografų parodos. Po pertraukos 2010 metais jos vėl pradėtos organizuoti kas dveji metai, renkant geriausių fotografijų autorius.

Šių metų parodos dalyviai bei konkurso laimėtojai: Valentyn Odnoviun (I vieta), Inga Navickaitė (II vieta), Guilherme Bergamini (III vieta), Lukas Šiupšinskas, Eglė Strackaitė-Kalendra, Domantas Pipas, Vidmantas Minkštimas, Eimis Šeršniovas, Aurelija Karaliūnaitė, Justas Gulbinovičius.

Jiems meninė fotografija tai procesas, per kurį autorius ir kūrinys nukeliauja reikšmės pilną kelio atkarpą. Ir nebūtinai gaunamas atsakymas – jau verčiau fotografija tegu geba iškelti reikiamus klausimus, negu pateikti idėjų konstruktus. Tuo ir stiprūs pirmųjų–trečiųjų vietų darbai, kurie yra labai skirtingi, bet kiekvienas iš jų geriausiai pačiupo savo temos motyvaciją. „Debiuto“ laimėtojo Valentyno Odnoviuno, trečiąją vietą užėmusio Guilherme'o Bergamini, taip pat Eglės Strackaitės-Kalendros, Vidmanto Minkštimo, Justo Gulbinovičiaus ir Luko Šiupšinsko darbai, atlikti ypač kruopščia konceptualumo forma ir minimalistine jos raiška, sugebėjo vaizdus dar labiau prakalbinti. Ar pasirinktas gamtos, architektūros objektas, ar buities daiktai – šių autorių fotografijose jie tampa performatyvumo, tapsmo objektu, pereinamųjų būsenų fiksacijomis. Jų darbuose žmogiškos patirtys telpa į koncentruotus, išdailintus paprastumo ir genialumo derinius.

Konkurso antrosios vietos laimėtoja Inga Navickaitė imasi Lietuvos kaimo problematikos. Tokio kaimo, kuris jau, galima teigti, yra tapęs egzotika. Tai plačią tradiciją Lietuvos fotografijoje turinti tema, tačiau autorė ją atgaivino kurdama teksto ir vaizdo naratyvinį žaismą. Jos pasakojime apie tris brolius, uždarbiaujančius kaime, žiūrovas nepamatys „pavargusių grimasų“: viskas šioje serijoje nors labai gyvenimiška, tačiau žaisminga.

Atrinktieji „Debiuto“ autoriai pasižymi skirtingu emociniu intelektu, dėl to skiriasi jų žvilgsniai į pasaulį ir fotografijų temų traktuotės. Kai kuriems drąsiau žvelgti į objektus, daiktus, gamtą nei į žmogaus akis, bet tai nereiškia, kad kuris nors jų yra mažiau kūrybingas. Drąsa ne visada labai akivaizdi, ji daugiasluoksnė ir kartais meditatyvi. Reikia daug kantrybės ir pasiryžimo. To linkime ne tik atrinktiesiems į parodą, bet ir visiems, dalyvavusiems šių metų „Debiuto“ konkurse.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga
Lithuanian Photographers Association

www.photography.lt

Ramūno Danisevičiaus paroda

2016 m. lapkričio 30 d. 17.30 val. visus maloniai kviečiame į Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodą "Arabesque Life" Vilniaus fotografijos galerijoje, Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžioji g. 19).

Paroda veikia 2016.11.30 - 12.14

Sustabdytose akimirkose pagauti didžiulio miesto, šalies ir kitos kultūros alsavimą – tai pagrindinis tikslas, kurio Kairo gatvėse siekė lietuvių fotografas Ramūnas Danisevičius. Kartais tas akimirkas jis sustabdydavo pats, kartais jos pačios jį užklupdavo. Tad ir ši paroda – tokio pokalbio ištrauka, pačių įvairiausių gyvenimo aspektų, momentų, sričių mozaika. Teisingiau – arabeska.

Fotografuota skirtingomis technikomis: „Pinhole“ technika, skaitmeniniu fotoaparatu, taip pat mobiliuoju telefonu. „Pinhole“ technika buvo daromi taip pat ir dvigubos ekspozicijos kadrai – vienas padarytas Kaire, kitas jau grįžus į Vilnių.

Ramūnas Danisevičius yra Lietuvos spaudos fotografų klubo bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, kuriam 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Fotografas yra aktyvus fotoparodų dalyvis ir rengėjas, paroda „Arabesque life” bus jo 14-oji personalinė paroda.

Paroda yra projekto „Carte Blanche. Kairas Vilniuje القاهرة في فيلنيوس“ renginys:
www.goethe.de/lietuva/carteblanche

Informacinis partneris: lrytas.lt

Daugiau informacijos: www.goethe.de/ins/lt/lt/ver.cfm?fuseaction=events.detail...

Sony ir Pentax nuoma

Labas vakaras.

Norėčiau pasidomėti kur Vilniuje galėčiau išsinuomoti fototechnikos. Tikrai kažkas esat susidūrę, taigi būčiau labai dėkingas jeigu pasidalintumėte.

Labiausiai domintų: Sony a7, Pentax K5ii, Pentax K3.

Ačiū

Aurimas Strumila. Fotografijų paroda

Fotografijų paroda SERTIFIKATAI

Lapkričio 15 d. (antradienį) 17.30 val., Prospekto fotografijos galerija (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Aurimo Strumilos paroda „Sertifikatai“.

Aurimas Strumila jau nuo 1983 m. dalyvauja fotografijos parodose. Ilgą laiką eksponavo rudai viražuotus vamzdžius, rezervuarus, grožėjosi metalo tūriais. Vėliau matome iki spalvinės dėmės išskydusias „ArMados“ gražuoles ar žaismingą daiktų pasaulį natiurmortų serijoje.

Cikle „Šanchajus“ parodomas nykstantis Vilniaus Šnipiškių rajonas. Įspūdžiui sustiprinti A. Strumila naudoja infroraudonąją fotojuostą. Fotografuojant infraraudonuose spinduliuose medžiai, krūmai, žolynai atrodo lyg apšarmoję, viską dengia sidabru švytinčio apnašo šydas. Gal todėl daugeliui tuo metu rašiusiųjų apie šią fotomenininko seriją nebuvo svetimos Twin Peaks‘o miestelio metaforos bei asociacijos su A.Tarkovskio kino estetiką.

Šioje parodoje A. Strumila grįžta prie šviesos žaismo. Vėl išvysime metalo formas, blizgančius daiktus, dinamiškai judančius objektus. Autorius žvelgia į realų pasaulį su prarasto laiko ir vietos nostalgija. Jo eksponuojamame cikle „Vaikai“ mus pasitinka mažųjų atviri žvigsniai, mąslios akys, bet šviesa vaikus tarsi atskiria nuo supančio fono, kas sukuria tam tikrą siurrealumo jausmą.

Apie autorių:
Gimė 1956 11 18 Panevėžyje. 1979 baigė Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą. Nuo 1989 Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1999 – Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas.

Svarbiausi darbai:
„Rezervuarai“ (1984); „Blizgantys daiktai“ (1984); „Statika“ (1986); „Vaikai prie jūros“ (1989); „Šanchajus“ (1989); „Pajūrio eskizai“ (1995); „ArMada“ (1997); „Buteliukai“ (1997).

Aurimas Strumila. Fotografijų paroda  
ro..  Aurimas Strumila. Fotografijų paroda


Paroda: Trakų Vokės dvaro erdvės amžių kaitoje

tiesiog info:

Kviečiame į foto parodą “Trakų Vokės dvaro erdvės amžių kaitoje“, kurioje archyviniais foto faktais pateikiama analizei Trakų Vokės dvaro sodybos ansamblio, architektūros paminklo istorizmas, transformacija pergyvenant ne vieną santvarką ar šeimininką. Ši paroda- savotiški foto memuarai , lyg atsigręžimai atgal į dvarą projektavusio italų architekto O.Markonio sukurtą erdvę , jos kaitą metų tėkmėje, apžvelgiant nuotraukomis negailestingai ansamblį ardžiusį sovietinį laikotarpį, bei neatsakingą šiandienos požiūrį į išsaugotiną neįkainojamą kultūros paveldą...

Projekto vadovas: fotografas Paulius Lileikis.

Parodos atidarymas: rugsėjo 29 d. 18 val.
Paroda veiks Trakų Vokės dvaro sodyboje (Žalioji a. 2A, Vilnius) nuo rugsėjo 29 iki spalio 29 d.

Renginio organizatorius: Asociacija „Trakų Vokės bendruomenė“

Renginio partneriai: VĮ Trakų Vokės dvaro sodyba, VĮ Lietuvos centrinis valstybės archyvas

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Trakų Vokės dvaro erdvės amžių kaitoje  
ro..  Trakų Vokės dvaro erdvės amžių kaitoje


Žaidimo idėja

Pasiūlymas - padarome kada vietoje meeto?

Žaidimas „Snaiperiai“.

Keturios vietos. Keturi įvykiai. Keturi reportažai.

Jūsų UŽDUOTIS – pabūti korespondentais ir parengti keturis reportažus iš įvykių vietos. Bus nurodytas laikas, vieta, ką nufotografuoti. Nuotraukos turėtų būti tokios, kad tiktų naujienų portalui 16sek.lt (ar omega.lt, ar lvakaras.lt, ar pan...). Tiesiog paparacio darbas. Reportažai:

1) Apšilimas. Tiesiog nufotografuoti kas liepta iš vietos, kurios liepta.

2) Rimtesnis apšilimas – antras fotografavimas, vietą pasirinksite patys.

3) Techninis turas – pasislėpti taip, kad nesimatytų, kad fotografuojate. Reiks nufotografuoti organizatorius, o jei jie nufotografuos jus – bus minusuojami taškai.

4) Slaptas įvykio fotografavimas.

TECHNIKA: galite naudoti bet kokias fotografuojančias priemones. Žaidimas bus subalansuotas teleobjektyvų naudotojams. Jei bus daugiau dalyvių, skirstysime į dvi grupes – su teleobjektyvais (>200 mm.) ir be. Turėkite omeny, kad fototechniką reiks tampytis su savimi. Bet jei norite, nors visą turimą galite neštis.

Nuotraukas reiks sukelti per dieną po žaidimo.


P.S. jei bandome daryti, reiktų savanorių organizuojant


Forografavimo vieta*

Noreciau gauti infirmacijos. Bus fotografuojamos krikstynos. Vilniuje, sv.mikalojaus baznycioje, skersgatbis su vokieciu g. Zmones nenori niekur toli vaikscioti ar vaziuoti fotografuotis nes pati svente vyks taipogi vokieciu g. Esanciame restorane.. Klausimas: Kokios grazios vietos aplinkui yra daryti fotografijas su vakais ir t.t. +- 5 min aplinkui ejimo :) didelis dekui isaksto ;)

Šiaulių Fotografijos muziejaus paroda „Kolekcija“


PROSPEKTO IR VILNIAUS FOTOGRAFIJOS GALERIJOSE PRISTATOMA ŠIAULIŲ FOTOGRAFIJOS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJOS KOLEKCIJA

Liepos 15 d. (penktadienį) Vilniaus fotografijos (Stiklių g. 4) bei Prospekto (Gedimino pr. 43) galerijose atsidaro Šiaulių Fotografijos muziejaus meninės fotografijos rinkinio paroda „Kolekcija“, kurioje XX a. 5–9 dešimtmečių Lietuvos fotografijos raidą reprezentuoja beveik aštuoniasdešimties mūsų šalies autorių kūriniai.

Daugiau kaip prieš 4 dešimtmečius Šiaulių fotografijos muziejaus pradininko fotografo Antano Dilio ir jo bendražygių pradėtoje kaupti tuometinių Lietuvos fotografų kūrinių kolekcijoje šiandien saugoma daugiau kaip 8000 eksponatų. Tai viena iš didžiausių muziejuose saugomų tuometinių Lietuvos fotografijos kolekcijų, kuri taip nuodugniai Vilniuje pristatoma pirmą kartą.

Daugiausia kolekcijos kūrinių sukaupta jų sukūrimo laikmečiu, aktyviai ir kryptingai formuojant muziejinį rinkinį, reaguojant į fotografinio gyvenimo, autorių kūrybos aktualijas, siekiant ir turint pakankamai finansinių galimybių įsigyti tai, kas anuomet laikyta vertingu ir reikšmingu. Daug autorių savo kūrinius muziejui dovanojo be jokio atlygio – taip visuotinės cenzūros metais į fondus pateko ne tik oficialiai „aprobuotos“ fotografijos (parodų filtras), bet ir darbai, nepakliuvę į sovietinės ideologijos sargų gniaužtus.

Hendrikas Liandzbergas  
Parodoje, kuri eksponuojama dviejose Vilniaus fotografijos galerijose, pristatyti bemaž visų muziejaus kolekcijos autorių rinktiniai kūriniai – beveik aštuonios dešimtys fotografijų, sukurtų sovietų okupacijos sąlygomis ir pirmaisiais atgautos Nepriklausomybės metais, pakankamai išsamiai atskleidžia to laikotarpio Lietuvos fotografijos ypatybes bei patį istorinį laikotarpį ir sąlygas, kuriomis turėjo kurti Lietuvos fotografai. Eksponuojami ir iškiliausi vadinamosios lietuvių fotografijos mokyklos atstovų humanistiniai kūriniai, ir groteskiškos fotografijos, šlovinančios veidmainišką sovietinę ideologiją. Šalia žinomų, jau ikoniniais tapusių profesionalų kūrinių, pateikiamos ir šiandien nepagrįstai primirštų autorių fotografijos bei foto mėgėjų, entuziastų, sekusių Lietuvos fotografijos autoritetus ir sukūrusių įstabių darbų.

Parodos visumoje labiausiai išsiskiria trys epochos linijos, lėmusios Lietuvos fotografijos kelią: stingdantis stalinizmo ideologijos kūrimo laikotarpis, „atšilimo“ laikotarpis, peraugęs į „stagnaciją“, ir „perestroika“, davusi pradžią Atgimimui bei Lietuvos Nepriklausomybei. Kiekvienas iš šių laikotarpių savaip paveikė fotografinę raišką. Stalinizmo represijų metais meniškumas buvo apskritai eliminuotas iš fotografinio lauko – dominavo tik ideologinė žurnalistinė fotografija ir herojiški liaudies idealų portretai. „Atšilimo“ laikotarpiu susiformavo garsioji lietuvių fotografijos mokykla, žavėjusi ir Maskvos meno kritikus. Ideologiniuose cenzūros gniaužtuose lietuviai atrado humanistinį žmogaus būties perteikimą, psichologinį portretą bei stiprų ryšį su gamta, kuriuo išreiškė savo etninius ir religinius įsitikinimus. Šios temos akivaizdžiai neprieštaravo socialistinio realizmo idėjoms, bet cenzūra išliko kieta, kokia buvusi. Artėjant Atgimimui, susiformavo dar viena fotografų karta, kuri pasipriešino ankstesnės lietuvių fotografijos mokyklos vaizdo realistiškumui. Maskvos kritiko Levo Aninskio praminta „maištininkais“, naujoji fotografų karta, suteikė reikšmę fotografijos kūrimo procesui, ne galutiniam rezultatui ir priartino lietuvišką fotografiją prie pasaulinių tendencijų, praplėsdami nusistovėjusias fotgrafijos meno suvokimo ribas.


Parodos veikimo laikas: „Prospekto“ ir Vilniaus fotografijos galerijoje liepos 15 – rugpjūčio 20 d.

Galerijų darbo laikas:
II – V 12.00 – 18.00
VI 12.00 – 16.00


Ketvirtadienio Liepos 14

UPDATE'as
18h, buvę nebuvę, pražuvėliai, nežuvėliai, Pamėgtame šnekutyje (alaus bare "ŠNEKUTIS" Šv. Mikalojaus g. 15) (Stalas rezervuotas "fotografų" vardu)

Statusus paliekam namie, atsiskaitom prie bariuko!Sveiki,

Liepos 14 dieną myytas! Planuokitės būti :D
Jei bus gražus oras - siūlau tiktis prie baltojo tilto, atsineščiau lauko žaidimų. Pledukai, skanėstukai, fotikiukai = meetas.
Jei oras subjurtų rezervuojamės kur nors didelį didelį stalą (šnekutis ar pan.)
Pasiilgau, šimtas metų, bučkiai !

Turim facebooke grupę "Vilniaus foto bendruomenėlė"
https://www.facebook.com/groups/235158470158442/

Laukiami visi: buvę - nebuvę, seniokai - naujokai.

Update'insim info trečiadienį
Update * Oras permainingas, net nežinau ką daryt Ar būnam optimistai ir organizuojam pikniką ar visgi rezervuoti stalą? ;D

Vilniečiai patarkit (Auto fotografija)

Reikia patarimo del neeilinės fotosesijos vietos Vilniuje ar nedidėliu spinduliu aplink. Žodziu reikia fotografuoti 5-6 automobilius (idėjos autorius nori sukišti ir 10,bet nemanau,kad sutiksiu). Tikslas - rasti vieta kur juos sukišti ir DAR gauti kelis gerus kadrus.

Ketvirtadienis?..

Sveiki, miegaliai ir tinginiai :). Ryt pasijamam gerą nuotaiką ir einam piknikaut prie Baltojo tilto nuo 18val.