Dviakio Huawei P9 apžvalga
2016.04.29  Straipsniai:  Fotoaparato testas Rašyti komentarą 10467
 
Huawei P9  
Mane labai sunku prikalbinti testuoti fotoaparatą. Juk nieko naujo ar reikšmingo nebepasirodo.
Industrijoje sąstingis ir inovacijų trūkumas, kurį sukėlė ne nenoras, o tiesiog prisotinta rinka ir fizikos dėsniai: vartotojus tenkina gana kokybiški, nelabai brangūs fotoaparatai.
Naujas technologinis šuolis gali įvykti tik miniatiurizacijos linkme - juk daug kas svajoja apie nebrangų, nedidelį, portretinį (gražiai foną liejantį) fotoaparatą. Deja... fizikos dėsniai neleidžia sumažinti ir atpiginti. Iš šios (tikiuosi, laikinos) aklavietės gamintojai mėgina eiti kitais keliais.
Taigi ...

Huawei P9 fotoaparatas

Telefono fotoaparatas turi 2 vienodus jutiklius, kurių vienas fiksuoja spalvotą vaizdą, o kitas - juodai baltą.
Ant fotoaparato puikuojasi Leica logotipas, kuris tvirtina, jog fotoaparatų optika bus puikios  kokybės. Pikti liežuviai jau spėjo įtarti ir pasipiktinti, jog tai visiškai ne Leica sukurti ir pagaminti objektyvai. Bet koks skirtumas? Leica garantavo, kad tas produktas atitinka Leica standartus ir gėdos firmai nepadarys.
2 jutikliai turėtų duoti 2 kart didesnę vaizdo kokybę ar jutiklio jautrumą. Fotografijos pasaulyje tai nėra daug. Fotografai įpratę kokybę vertinti žingsniais - o tai 4 kartai.
Visgi 2 kartai, visgi geriau nei nieko ;) Be to, fotoaparatas geriau fiksuoja nespalvotus vaizdus - tai patvirtina testai.

Huawei P9 pristatymo skaidrės:

Nuotraukos:   Huawei P9

Nuotraukos: Huawei P9 (Vertos dėmesio Huawei P9 telefono pristatymo nuot...)   FOTOISTORIJA

Vertos dėmesio Huawei P9 telefono pristatymo nuotraukos
Nuotraukos: Huawei P9 (1 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (2 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (3 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (4 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (5 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (6 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (7 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (8 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (9 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (10 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (11 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (12 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (13 nuotrauka)
Nuotraukos: Huawei P9 (14 nuotrauka)


Visgi, geriausias dalykas Huawei P9 fotoaparate - tai erdvinės informacijos panaudojimas. Protingi algoritmai, gretindami du jutiklių vaizdus, nustato atstumą iki fotografuojamo objekto ir kitų taškų kadre bei gali imituoti didelę diafragmą, išplauti foną.  Įdomu, jog foto „išplovimą“ galima pasireguliuoti jau padarius nuotrauką, bet tik pačiame fotoaparate.
Jau anksčiau buvo telefonų, kurie turėjo tokią funkciją, bet Huawei P9 modelyje atviros diafragmos imitavimo algoritmai dirba žymiai aukštesniame lygyje. Bent jau taip tvirtino reklaminis pranešimas.Iš pranešimo spaudai:

Profesionali kamera – ir telefone

Tuo tarpu profesionalus mados fotografas Gediminas Žilinskas mano, kad telefono kamera tampa itin svarbi šiuolaikiniame pasaulyje. „Naujajame „Huawei P9“ yra tokios funkcijos, kaip profesionaliame fotoaparate: diafragmos nustatymas, raw failai, išlaikymas, ISO, baltas balansas ir kt. Ir šios funkcijos pasiekiamos labai greitai, o tai „Instagram“ amžiuje yra labai svarbu. Kituose telefonuose norint naudotis šiomis funkcijomis, reikia parsisiųsti papildomas mokamas programėles. Manau, kad ateityje tokios galimybės bus diegiamos ir naudojamos kur kas dažniau, o telefonai su tokiomis profesionaliomis kameromis kasdienėje aplinkoje, fotografuojant internetiniams kanalams ar kelionėse šiandien jau tikrai gali pakeisti fotoaparatą, net ir profesionalų“, – teigia G. Žilinskas.

Pasauliniai fotografai, tokie kaip David Guttenfelder („National Geographic“), Reuben Krabbe ir kiti, pripažįsta „P9“ kameros stiprybę – ji leidžia valdyti nustatymus rankiniu būdu visai taip, kaip profesionalus fotoaparatas, yra tinkama fiksuoti judesį dėl 16 kadrų per sekundę greičio, o fotografuojant telefonu nereikia rūpintis, kad baterija greitai išsikraus, kaip dažnai pasitaiko kituose telefonuose.

„Huawei Hybrid Focus“ technologija suteikia galimybę fiksuoti nuotraukas greitai, tiksliai ir stabiliai – fotografijose galima pagauti važiuojančių automobilių šviesas, tekantį vandenį ar judančius gyvūnus. Kamerą galima sufokusuoti atsižvelgiant į tris kriterijus – lazerį, gylio apskaičiavimą ir kontrastą, ir automatiškai pasirinkti tą, kuris perteikia geriausią rezultatą esamoje aplinkoje. Dviguba kamera pilnai atskleidžia „Leica“ optinių lęšių galimybes, koncentruotas į tikslumą ir dėmesį detalėms, bei atitinka griežčiausius kokybės reikalavimus pramonėje. RGB kamera leidžia atskleisti spalvas, o vienspalvė kamera skirta tiksliai užfiksuoti nuotraukos detales. Su „P9“ fotografuoti galima ir esant prastam apšvietimui, nes dviguba kamera užtikrina papildomą šviesos šaltinį. Dar viena profesionalaus fotoaparato funkcija – diafragmos nustatymas, leidžiantis daryti išsiliejusio efekto nuotraukas, kai pagrindinis akcentas išlieka ryškus.


Huawei P9 prezentacija Vilniuje

Sugundytas reklamos nuėjau į Huawei P9 pristatymą.
Organizatorių /Lukas Šalna Photography nuotraukos:
Huawei P9 prezentacija Vilniuje  
Huawei P9 prezentacija Vilniuje  
Huawei P9 prezentacija Vilniuje  


Pristatyme šiek tiek pafotografavau su Huawei P9 ir palyginau su Sony NEX-5T sisteminiu fotoaparatu, turinčių bent 10 kart didesnį ir geresnį jutiklį jei  Huaway, bet Sony objektyvas yra prastas 16-50mm f/3,5-5,6.
Štai Huaway P9 (atviros diafragmos imitavimo režimas) ir Sony Nex 5T (Atviros diafragmos režimas) greta

Huawei P9  
Sony Nex 5N  

Huawei P9  
Sony Nex 5T  

Nespalvotas režimas
Huawei P9  
Sony Nex 5T juostos imitavimo režimas  

Huawei P9  
Įprastas režimas
Sony Nex 5T  


Pirma peržiūrėjas Huawei P9 nuotraukas labai nusivyliau. „Eh, tas pats triukšmas ir muilas kaip mano senos, 100€ vertės, mobilkos nuotraukose. Bet palyginęs su Sony, turėjau pripažinti kad nėra taip jau blogai. Nors triukšmų yra, programos foną lieja neįdealiai, bet mažame ekranėlyje tų trūkumų tikrai nesimato. O be to, mažame ekranėlyje Huawei P9 nuotraukos atrodo net geriau nei Sony nuotraukos! (Būtina priminti, kad minėto Sony 5T (su kit objektyvu) nuotraukos yra gana tamsios)
Įgudus fotografuoti su Huawei P9, gautųsi dar geriau. Kitą kartą tikrai rinkčiausi ne tokią atvirą diafragmą.

Tad viskas puiku: Instagramui ir dalinimuisi kurtas fotoaparatas Huawei P9 daro puikias nuotraukas skirtas Instagramui ir dalinimuisi ;) Nors dideliame ekrane jos neatrodo gerai, bet draugai, gavę paveiksliuką į mobilką, bus sužavėti tikrai.

Gaila, neturėjau galimybės palyginti su kitais mobiliais konkurentais, bet esu tikras kad radikalaus kokybės šuolio nerasite. Tai patvirtina kiti testai: P9 yra tiesiog geras mobilaus telefono fotoaparatas turintis vieną, beveik unikalią galimybę gana kokybiškai „lieti“ foną.
Beje yra RAW režimas. G. Žilinskas bandė ir tvirtino jog jis nėra neveikiantis/beprasmis kaip daugumoje mobilkų.

Pirkčiau ar ne?
Nežinau. Iš vienos pusės - tai aukštesnė kokybė ir naujos galimybės. Bet kokybė ir naudojimo patogumas visgi neprilygsta net prasčiausiam sisteminiam fotoaparatui.
Bet tiems, kurie nepratę nešiotis didesnių fotoaparatų, o pratę gyventi mobiliame internete ir selfininti, Huawei P9 - tai puikus pasirinkimas. Esu tikras, kad tai teisinga fotoaparatų kryptis kol nėra kitų galimybių pagerinti kokybę. Kiti aukštos klasės iPhone ir Samsung bus su 2 akimis, gal net front kameroje ;)

Išsamios Huawei P9 charakteristikos

Korpusas - metalinis
Procesorius - galingas
Ekranas - didelis, šviesus ir beprasmiškai raiškus
Akumuliatorius - talpus bet nepakankamas
Megapikselių - per daug
Teisinga inovacija Nr1 - 2 jutikliai
Teisinga inovacija Nr2 - pirštų atspaudų skeneris nugarėlėje
Kaina - 599€, jau parduodamas
Plačiau: consumer.huawei.com/en/mobile-phones/p9/

Apžvalgos

www.pcadvisor.co.uk/review/high-end-smartphones/huawei-p9-fl.../
www.digitaltrends.com/cell-phone-reviews/huawei-p9-review.../
www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/huawei-p9-131...

Išbandė ir aprašė: Ignas U.


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti