Blyksnio fotografija arba kaip pamatyti „Nematomą pasaulį"
2009.07.16  Straipsniai:  Fotografija ir fotografavimasJūsų straipsniai  58 15006
 

Šiame straipsnyje papasakosiu ne tik apie blyksnio fotografiją, bet ir paaiškinsiu kokių priemonių bei pasiruošimo reikia, norint nufotografuoti vieną iš daugelio blyksnio fotografijos variantų - dviejų lašų susidūrimą.

Turbūt neatsiras žmonių, kurie nesižavėtų blyksnio fotografija. Nuotraukos, kuriose matomas judesyje sustingusio paukščio ar vabzdžio skrydis, vandens purslai, sprogus oro balionui ar kulka, skrodžianti obuolį bei daugybė kitų vaizdų žavi daugelį iš mūsų. Tik tokios fotografijos dėka galime atrasti ir pamatyti kitokį pasaulį - pasaulį, kurio mes nepajėgūs pamatyti plika akimi.

Prieš pradėdamas norėčiau paminėti, kad tai toli gražu nėra vienintelis ar geriausias būdas, nes jų yra daugybė ir įvairių.


Pavyzdžiai


  Blyksnio fotografija  
  Blyksnio fotografija

  Daugelis manome, kad blyksnio fotografija įmanoma tik su didžiausiu greičiu galinčiu fotografuoti aparatu, tačiau šiuo ir net daugeliu kitų atvejų to visiškai nereikia - viskas atliekama su blykstės pagalba. Net pats trumpiausias moderniausios fotokameros atliekamas išlaikymas bus ne trumpesnis nei 1/8000 sek., o tai yra per lėtai, norint nufotografuoti dviejų lašų susidūrimo momentą, nes tam reikia nors 1/32 300 sek. užrakto greičio. Tokį fotografavimo greitį galima pasiekti tik blykstės pagalba. Tam nereikia kažkokios ypatingos ar specialios blykstės - užtenka vidutinės klasės, rankinius (M) nustatymus turinčio prietaiso. Įsivaizduokime tamsų (jokiu būdu ne tokį juodą, jog nematytume, kur einame ir ką darome) kambarį, kuriame yra mūsų fotografuojamas objektas. Čia jūs galite fotografuoti nors ir su minutės išlaikymu (šiuo atveju užtenka ir 1 s) - nuotrauka bus juoda, bet jei per tą laiką suveiks blykstė, jūs jau turėsite kadrą! Štai tokiu principu ir yra daromos visos blyksnio fotografijos nuotraukos (nepamirštant, kad čia kalbama apie didesnį nei 1/8000 sek. greitį)

  Norėčiau pasakyti keletą žodių apie tai, ko reikia, kad įgyvendinti visa tai. Taigi tam reikės tamsios patalpos, apšvietimo, lašinimo įrengimo su vonele, laiko kontrolės įrenginio, fotoaparato, makro objektyvo, trikojo, taip pat, be abejo, laiko ir daug kantrybės. Paties fotografavimo esmė - krintantys lašai sužadina IR sensorių, kuris yra sujungtas su laiko kontrolės įrenginiu, duodančiu impulsą į blykstę, todėl blykstė apšviečia patį susidūrimo momentą. Taip, skamba komplikuotai, bet iš tiesų yra paprasčiau, nei atrodo.

  Apie apšvietimą (šviesą)

  Kaip ir visoje fotografijoje šviesa yra vienas iš svarbiausių veiksnių, be abejonės, ir šio tipo fotografija yra ne išimtis. Tinkamas apšvietimo paruošimas ir užims daugiausiai laiko. Antroje nuotraukoje matome patį apšvietimo principą - blyksčių, vonelės ir kameros išdėstymą. (Tarp blyksčių ir vonelės yra difuzorius, kurį taip pat priskiriu apšvietimui.) Kaip ir visų skaidrių objektų fotografijoje, taip pat ir fotografuojant vandenį, geriausias apšvietimas yra kuomet šviesa apšviečia patį objektą iš galinės pusės (nugaros), tuomet puikiai matomi visi kontūrai, skaidrumas, spalva ir t.t. Bet jokiu būdu tai nėra vienintelis apšvietimo būdas - galimas ir šoninis, ir priekinis, ir viršutinis ar net apatinis apšvietimas (naudojant skaidrią vonelę). Tačiau, mano manymu, skaidriems skysčiams galinis ar nugaros apšvietimas yra pats geriausias ir tinkamiausias. Nepermatomiems skysčiams (pvz., pienas) tinkamesnis šoninis ar priekinis apšvietimas. Tačiau neužmirškite, kad niekas nedraudžia eksperimentuoti ir apšviesti objektus taip, kaip patiems atrodo įdomiausiai.

  Fotografavimo sistema  
  Fotografavimo sistema

  Apie blykstę ar blykstes

  Blykstės  
  (paprasta taisyklė - kuo daugiau, tuo geriau)

  Kaip matome kitoje nuotraukoje, pats naudoju 3 blykstes, kurios tarpusavyje yra sujungtos Hot Shoe ir PC jungtimis, (Pastaba: nuotraukoje pačios blykstės nėra paruoštos tikram fotografavimui) o viena iš jų yra sujungta su laiko kontrolės įrenginiu (taimeriu).


  Blykstės ar blyksčių galią (power) reikia nustatyti 1/64, tuomet jos iškrovos ilgis truks 1/32 300 sek. Žinoma, įmanoma gauti gerus rezultatus ir su mažesniu nustatytu blykstės galingumu, tačiau reikia žinoti, kad kuo didesnė blykstės iškrova, tuo ir rezultatas geresnis. Turbūt labai nedaugelis blyksčių gali būti nustatomos galingiau nei 1/128 (1/41600 sek.), bet to pakanka kad nufotografuoti skriejančia kulką. Tam tinka bet kurio gamintojo, bet koks modelis, jei tik blykstę galima nustatyti tarp 1/32 ir 1/128 jos galios. Žemiau rasite lentelę su šviesos padavimo (laiko) ir blykstės galios santykiu

  1/1050 sek. prie M1/1 (full) galios
  1/1100 sek. prie M1/2 galios
  1/2700 sek. prie M1/4 galios
  1/5900 sek. prie M1/8 galios
  1/10900 sek. prie M1/16 galios
  1/17800 sek. prie M1/32 galios
  1/32300 sek. prie M1/64 galios
  1/41600 sek. prie M1/128 galios

  (Pastabavisi pateikti duomenys priklauso Nikon SB-800 blykstei, todėl kaip tiksliai nustatyti blykstės galią ir greitį pasiskaitykite vartotojo instrukcijoje.)

  Šiek tiek apie difuzorių

  Šiam fotografavimui tinka bet koks difuzorius, kurį turite ar galite pasiskolinti, nusiprikti. Didelis, balto popieriaus lapas taip pat gali būti puikiausias difuzorius. Pats dažniausiai naudoju matinį, akrilinį difuzorių (jis geriausiai išsklaido šviesą), kartais Lastolite, bet kaip ir visuomet - reikės eksperimentuoti, kol atrasite geriausią apšvietimo variantą su esama įranga.

  Apie taimerį

  Tam, kad jūs galėtumėte tiksliai kontroliuoti blykstės suveikimo momentą yra reikalingas taimeris (delsiklis, Timer), kurį galite pasigaminti patys (jei išmanote elektroniką) ar nusipirkti pusiau ar pilnai surinktą įrenginį. Jų yra didžiulė galybė: nuo pigiausio (apie $18 plius pristatymo išlaidos) iki brangiausio ($360 ir daugiau, su lašinimo kontrole). Pats paprasčiausias taimeris kainuoja apie $18, yra nesurinktas, SPG2-DU-BB Schmitt Photogate-Delay Unit Package 2 with Breadboard (su surinkimo plokšte) rasti čia: www.hiviz.com/kits/spg-du.htm Labai aiškios surinkimo instrukcijos yra gamintojo tinklapyje. Beje, čia yra detali schema tiems, kurie nori ir gali taimerį pasidaryti patys: hiviz.com/tools/triggers/makeown.htm#pg Be abejonės, yra ir daug brangesnių (su lašinimo kontrole ir pan.) įrenginių, pvz.: www.cognisys-inc.com/catalog/index.php?osCsid=acec6618b35162... Bet kuriuo atveju, galutinį sprendimą priimsite patys.

  Lašinimas

  Lašinimas  
  Yra daugybė variantų kaip ir iš ko lašinti - pipetės, plastmasinis butelis ir t.t. Tačiau geriausiai veikia paprasčiausia lašelinė, kuri naudojama ligoninėse. Vienos jų yra tik su ratuku lašų kiekui reguliuoti, kitos pusiau automatines (gali nustatyti kiek lašų per minutę lašės), kitos elektroninės (labai brangios). Iš tiesų, viena iš geriausių (išskyrus brangius įrenginius kaip Cognisys) yra pati paprasčiausia lašelinė su plastmasiniu ratuku, nors ir ją reikia šiek tiek perdaryti (lašinimo adatą pakeisti į didesnę), nes, manau, kad visos jos išlašina ne daugiau 255 lašų per minutę, o tai gana lėtai - reikia 600 per minutę, o tai reiškia, kad 10 lašų per sekundę (beveik nesustojantis vandens lašėjimas). Pats aukštis nuo lašėjimo pradžios iki susidūrimo paviršiaus turi būti nors 1,5 m, bet tai nėra taisyklė ar reikalavimas. Taip pat, neužmirškite, kad ir lašo dydis yra svarbu.  Visa sistema  

  Lašinama yra labai paprastai: išbėgęs skystis iš lašelinės krenta per platformos kiaurymę, krisdamas sužadina IR daviklį, kuris aktyvuoja blykstę/blykstes. Kam reikalinga platforma? Tam, kad galėtume ten padėti indelį skysčiui bėgti, neaktyvuojant IR įrenginio. Kuomet esate pasiruošęs fotografuoti, indelį patraukite sekundei - kad tik nulašėtų keli ar daugiau lašų, tada fotografuokite ir vėl indelį padedėkite ant platformos. Taip padaryti reikia vien dėl to, kad blykstei nereikėtų visą laiką be sustojimo dirbti (blyksėti). Na, truputis praktikos ir viskas gausis gerai. Vonelės dydis ir jos gylis, taip pat yra svarbūs, geriausiai tai nustatyti su turimu objektyvu: jei priartėjus prie objekto matosi vonelės kraštai, tai nėra gerai, o geriausia, kai nesimato jos kraštų - fonas turi nueiti į begalybę. Vonelės gylis apie 6-7 cm yra visiškai pakankamas. Visą lašinimą ir taimerį reikia surinkti ant paprasto, medinio rėmo.
  Foto kamera ir objektyvas

  Iš tiesų, bet kuri rankinį valdymą turinti kamera tinka šiam darbui, jei galima su ja naudoti makro objektyvą. Tik su makro galėsite pakankamai arti prieiti prie lašo (pats naudoju 105 mm makro objektyvą), bet, manau, kad ir 60 mm ar 180 mm puikiai tiks. Pati kamera turėtų būti nustatyta fotografuoti mažiausiu jautrumu (ISO 100 ar 200) ir, patariu, fotografuoti tik RAW formatu, dėl vėlesnio kokybiško nuotraukos apdirbimo.

  Keli žodžiai baigiant

  Kaip kad pradžioje minėjau, tai nėra geriausias ar vienintelis blyksnio fotografijos būdas, o tai tik vienas iš jų. Susižavėjusiems tikrai rekomenduočiau pasidomėti ir platesnėmis galimybėmis kaip garso ar LED įrenginių fotografija. Nuostabiausių, garso pagalba aktyvuotų blyksnio fotografijos pavyzdžių galite pamatyti belgų mechanikos inžinieriaus Frans Fotoopa tinklapyje, kuris turi surinkęs puikiausių nuotraukų rinkinį, darytų ir tobulintų per daugelį metų. Tikrai nesigailėsite tai pamatę: www.pbase.com/fotoopa/water_figures_2008. Apie patį, jo fotografavimo principą papasakosiu gal kiek vėliau. Na, ir visai baigdamas, tikiuosi, kad nepyksite už netikslumus ar klaidas bei prastą nuotraukų kokybę. Į visus klausimus ar patikslinimus stengsiuosi atsakyti kiek įmanoma greičiau. Linkiu visiems, didžiulės kūrybinės sėkmės.
  Nuoširdžiai, Redis
  Komentarai
  • puodukas.
   puodukas. 
     2009.07.16, 11:19, rašė:
   Iš kur gaut lašelinę?? :D
  • ext1
   ext1 
     2009.07.16, 11:28, rašė:
   Vaistine bandyk!
  • Ramis
   Ramis 
     2009.07.16, 11:21, rašė:

   Perskaičiau su malonumu. Aiškiai aprašytas procesas ir gerai iliustruota.

   Pastabėlė dėl terminų: kalbant apie blykstes, manau teisingiau būtų naudoti žodį "galia" vietoj "jėga".

  • redis
   redis 
     2009.07.17, 00:05, rašė:
   labai aciu Raimi uz patarima, tiesiog ne esu didziulis rasytojas, kalbos zinovas ar teoretikas :) praktikas -as :), bet kuriuo atveju ,kazkas is leideju sirdingai pasissiule pakeisi mineta termina, dekoju ir tau ir leidejams uz pagalba/patarima..
  • liutikas
   liutikas 
     2009.07.16, 11:36, rašė:
   Puikus straipsnis. Ačiū!
  • lashiuke
   lashiuke 
     2009.07.16, 12:07, rašė:
   Įdomus ir nuostabus straipsnis!
  • Svečias    2009.07.16, 12:15, rašė:
   Ačiū Redi už gerą ir naudingą straipsnį.O nagingas belgas,matosi,truputį išprotėjęs gerąja prasme :)

   ps.:neblogas kambariukas ir vaizdelis pro langus :P
  • mariox
   mariox 
     2009.07.16, 12:39, rašė:
   fantastiskas pasidalinimas, labai issamus ir vaizdingas :) +++
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:33, rašė:
   dekoju, dziaugiuosi kad patiko...
  • mariox
   mariox 
     2009.07.17, 20:36, rašė:
   labai shvariai mintis delioji, talentas
   PS. rasyk dar kanors, net atrodo betkas idomu bus su tavo ''stiliumi'' ;)
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:53, rašė:
   :) manau kad ne man cia tie ''laurai'' skirti :) bet redakcijai..nemanau kad tai yra kazkoks stilius, tiesiog esu daug laiko skyres produktu fotografijai, galbut, is ten ir yra tas lygus ir ''svarus'' fonas, nes klijantai to reikalauja:) o kas del lasu -tai tik hobis, gera tureti kazkoki uzsiemima, kuris atpalaiduoja, gerai nuteikia (ne apie alkoholi cia :)) nors ir po sunkios dienos, nors ir 2 valanda nakties...tai tiek....dekui dar karta
  • augu.stas
   augu.stas 
     2009.07.16, 12:45, rašė:
   afiginas. jėga! :) labai geras straipsnis
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:53, rašė:
   dziaugiuosi kad patiko...dekui
  • p-bor
   p-bor 
     2009.07.16, 12:58, rašė:
   labai ačiū už straipsnį - tikrai puikus darbas!!!

  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:54, rašė:
   dekui paciam...
  • p-bor
   p-bor 
     2009.07.17, 22:41, rašė:
   *pačiai
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 23:23, rašė:
   sorry :)
  • aprioris
   aprioris 
     2009.07.16, 13:37, rašė:
   www.efoto.lt/forumas/lasejimo_agregatas
   mano ankstesnis variantas
   gavau naudingos info apie lasejimus, kuriu anksciau niekas neatsake
   reiks kada palasint
   beje kaip padaryt kad nusifotografuotu du lasai kaip tam pirmam  foto
  • Nevietinis
   Nevietinis 
     2009.07.16, 18:37, rašė:   Nuo 5.40 tau rezultatas, o kaip tai padaryt prieš tai papasakoja.
  • redis
   redis 
     2009.07.16, 19:46, rašė:
   taip Justai, tik nemaisykime  vieno dalyko tame, cia rodoma ne apie fotografija o apie video, apgailstauju bet nedaugelis is musu galetu isigyti sias kameras, taip,  fotografavimo/filmavimo esme yra ta pati, bet naudojama technika skiriasi, sio filmuko pati geriausia dalis yra tai, kad galima matyti kas ir po ko vyksta, kaip formuojasi karuna, kolona,susidurimo momentas ir t. t. tai tikrai pravercia fotografuojant, nustatant laika ir t.t. Tikrai dekoju Justai uz nuoroda ir manau kad bet kuri papildoma informacija bus tik i nauda visiems besidomintiems...dekui
  • Nevietinis
   Nevietinis 
     2009.07.16, 20:03, rašė:
   Šitą puikiai suprantu, tiesiog šitą video panaudojau tik tam, kad atsakyčiau kokių greičiu/tankiu turi lašėti vanduo, kad gautųsi toks kadras :]
  • redis
   redis 
     2009.07.16, 20:25, rašė:
   oh...dekui, puikus filmas susidaryti bendra ivaizdi, lasejimo seka ir be abejo lasejimo greiti, bet to neuzteks, geriausiai tai bus pamatyti/padaryti praktikoje, bet kuriuo atveju, labai naudingas ir informatyvus filmukas..dekoju dar karta
  • redis
   redis 
     2009.07.16, 19:56, rašė:
   dekoju...na tame timer'yje ir yra esme, kad jo pagalba galima reguliuoti blykstes suveikimo laika o del pacios laso kilimo/kritimo ir t.t. sekos, rekomenduociau paziureti Justo atsiusta filmuka...dar karta dekui
  • Artiom Istuganov
   Artiom Istuganov 
     2009.07.16, 19:48, rašė:
   Autorius turbut pamirso pamineti, kad skirtingu blyksciu blyksnio laikas skiriasi. www.rodandcone.com/2008/05/flash-durations-for-canon-580ex-i...

   Ir duomenis privesti lenteleje yra SB-800.
  • redis
   redis 
     2009.07.16, 20:17, rašė:
   dekui uz pastebejima, tikrai nezinau kaip yra su Canon blykstemis (pats naudoju 1 NikonSB 800 1/64 galios ir 2 SB-600, 1/64 galios, ignoruokit straipsnio nuotrauka, nes uzdejau kas buvo po ranka) na galbut tai nera viena is geriausiu Canon blyksciu (tikiuosi kad ne, jei taip, tai labai nusivilciau Canon'u :) bet svarbiausia kad suderinti blyksciu greicius, tai gali buti ir Canon ir Vivitar ar Metz, visai nesvarbu gamintojas tame. Dar karta dekoju uz pastebejima, manyciau tai pades Canon ar kitu gamintoju vartotojams ( pries pradedant  paskaitykite blykstes galios/greicio suderinimo instukcija)..
  • Artiom Istuganov
   Artiom Istuganov 
     2009.07.16, 20:26, rašė:
   As pats turiu Nikon'o ir Vivitar'o blykstes. Taciau sakyti, jog visu blyksciu impulso ilgis vienodas butu tiesiog nekorektiska.

   Aciu uz straipsni.
  • redis
   redis 
     2009.07.16, 20:35, rašė:
   visiskai sutinku su sia pastaba ir tikrai rekomenduoju visiems pasiskaityti blykstes Users Manual, kad suderinti greicio ir galios santyki..labai dekoju
  • mamai nesakyk
   mamai nesakyk 
     2009.07.16, 20:41, rašė:
   dekui uz puiku straipsni.
  • tommix
   tommix 
     2009.07.16, 21:44, rašė:
   Jau geriau pusmeti valgyti nusipirkti nei sita sistema :D kad nufotkinti laseli...
  • Paukštis
   Paukštis 
     2009.07.16, 22:37, rašė:
   Buvo nerealiai įdomu skaityti :) Širdingai dėkoju už darbą, rašant šį straipsnį :)
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 00:17, rašė:
   dekoju Vygantai uz siltus zodzius, jei nors vienam padesiu tuom, skaitysiu kad atlikau ka norejau...sekmes paciam
  • Paukštis
   Paukštis 
     2009.07.17, 14:36, rašė:
   Bet matai, manau mažuma pasiruoš tai pabandyti. nes vis tiek reikia ir veidrodinio fotiko (kad gerą makro užmauti), dar ir lašelinę susiveikti, o jei ruošiantis tikrai geriems kadras ir IR sensorių. Čia ir išlaidos ir laikas dideliais kiekiais sueitų. Aš šiaip labai mėgstu tokius dalykus, bet va fotikas ne itin tinkamas. Bandžiau su makro pagauti paprastus lašelius, tai dėja nesusifokusavo. Bet manau pagrindinė klaida buvo, kad fotkinau dienos šviesoje, tad lašelis labai persišvietė (nes langas kitapus jo buvo) ir fotikas vis nesurasdavo ką fokusuoti. Na bent pabandžiau ir supratau, kad blyksnio fotografijai tikrai reikia atsidavimo, o rezultatai tai vau. Vien į tavuosius darbus pažiūrėjus seilė varva :D
  • aprioris
   aprioris 
     2009.07.17, 18:39, rašė:

   tokiem bandymam reikia rankiny fokusavima nusistatyt  ir tada su muiline gali  fotkit

   jos makro daro geriau nei ,veidrodinukai jei y objektyva neinvetuoji.

   mano pirmieji bandymai pagaut akimirka su fujifilm 6500 neka prastesni nei veidrodiniu fotiku fotkinat www.efoto.lt/node/71916

  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:30, rašė:
   visiskai sutinku kad ne kameroje esme (ar didziaja dalimi ne joje) saunios pacio nuotraukos su balionu, butu dar sauniau jei sviesa butu is galines puses, nieko, kita karta:)... dekui ir sekmes
  • aprioris
   aprioris 
     2009.07.17, 20:58, rašė:

   ten net ne fotiko blicas buvo ,o kaskoks  velnias zino koks ,ir gavosi normaliai(kaip man)

   o tu nebandysi balionu fotografuot?

   beje kuria shema dariai su mikroschema ar ta paprastesne?

  • redis
   redis 
     2009.07.17, 21:27, rašė:
   sauniai paciam gavosi, kas del balionu, na namanau kad artimiausiu laiku, nes ir nuo lasu,vanduo upeliais liejasi:) (nevisi seimoje tuom patenkinti :) ir supranta tai:) va kas del shemos, tai isviso nieko tame nesuprantu (jau geriau apie zvaigzdynus klausk:) o jei rimtai, tai istiesu nesuprantu, bet zinau kad yra du timeriai  (siuo atveju mikroshemos, viena NE556N kita 555CN) Ta sudetingesne, Schmitt trigger photogate, nuo tos vietos zemyn...
  • aprioris
   aprioris 
     2009.07.17, 21:35, rašė:

   as ir tas schemas pasidares

   nes viena be kitos neveikia

   beje noriupaklaust  kaip du lasai vienas y kita trenkesi tai kiek kartu blyksteli blykste? turetu du kartus?

   ar tu kaskaip kitaip darai ,juk jie labai greit turi krist

  • redis
   redis 
     2009.07.17, 21:58, rašė:
   visiskai teisingai, jo neveikia viena be kitos, (veikia, bet tai pilnai nera ko reikia siuo atveju) blykste veikia tik viena karta,(  tik viena) kitu atveju gausi dviguba ekspozicija. Ta mazesnioji 555 mikroshema reguliuoja kiek laiko( ar prabegs lasu) blykste bus neveikli (nereaguos i tolesni lasejima) aisku, kad galima uzstatyti kad ji suveiktu nukritus kiekvienam lasui (bet siuo atveju to nereikia) ir tai reguliuojasi 10 kamp potenciometru (dazniausiai baltas) pats blykstes suveikimo laikas reguliuojasi 1Mamp potenciometru (melynas) Del kritimo, tam ir yra indelis naudojamas, kad neleisti visa laika, be perstojo, lasams kristi ir blykstei veikti..
  • aprioris
   aprioris 
     2009.07.17, 22:13, rašė:
   och tu astik laika reguliuodavau.tai man pastoviai ir mirksi blykste ,reiks paeksperimentuot
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:11, rašė:
   dar karta dekoju Vygantai, tiesa pasakius fotikas nera ipatingai svarbi dalis to, objektyvas daug svarbiau, bet ir vel, ne svarbiausiai, apsvietimas pats svarbiausia. Kas del fokuso, niekuomet nenaudok auto, vien tik rankiniu budu, sufokusuoji i viena taska ir nekeiti jo ir kas be ko, tam reikia  kantrybes ir laiko..dekui..
  • Paukštis
   Paukštis 
     2009.07.17, 21:54, rašė:
   vat ir fotkinau su rankiniu fokusu, bet.. na reikėjo matyt ilgiau pasedėt prie to darbo :) reikės dar kartą pabandyt
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 22:02, rašė:
   taip reikia kantrybes tam...bet nieko nera neimanomo..sekmes
  • Paukštis
   Paukštis 
     2009.07.17, 23:43, rašė:
   Žinoma. Ačiū :)
  • Gintariukštis
   Gintariukštis 
     2009.07.17, 10:21, rašė:

   puiki pamoka. Dėkui.

  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:27, rašė:
   dekui paciam..
  • Andri
   Andri 
     2009.07.17, 12:16, rašė:
   Dėkoju už pamoką.
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:26, rašė:
   tikiuosi kad nors kazkaip tai pades...
  • Ause
   Ause 
     2009.07.17, 14:59, rašė:
   pagaliau sulaukiau:))) labai šaunus straipsnis:) ačiū, autoriui:)
  • redis
   redis 
     2009.07.17, 20:25, rašė:
   prasom :) ir dekui ...
  • Elas
   Elas 
     2009.07.18, 13:08, vertino: Gerai, , rašė:
   Puikus straipsnis. Dėkoju už žinias ir sugaištą laiką :-)))

  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti