Kaip grūdinamas plienas
2012.02.15  Straipsniai:  FotoapybraižaReportažasJūsų straipsniai  64 7012
 
Tado Kazakevičiaus nuotraukos  

Džiugu, kad puikūs fotografai pasidalina įdomiais reportažais.
Savo naujieną čia gali paskelbti kiekvienas.
Šiandien Tadas Kazakevičius (kozak) siūlo reportažą iš bokso salės.
Boksas – daugiau nei fizinė veikla ar tiesiog sportas!
Papildyta garsiniu fonu (straipsnio pabaigoje).Susimąsčius apie boksą kiekvieno vaizduotėje iškyla šiurkštūs ir kiek žiauroki vaizdiniai. Šis sportas mums asocijuojasi su agresija, neapykanta, savęs bei kito asmens žalojimu. Kai per televizijos sporto kanalą ar arenoje žiūrime kovas, dažnai mus užvaldo instinktai ir gyvuliškas kraujo troškimas. Neretai varžybos tampa ir pasipelnymo būdu, lažybos čia gan dažnas reiškinys. Tačiau pradėję nuoširdžiai ir atidžiai domėtis šiuo sportu bei jį analizuoti, galime rasti, rodos, jam net nepriklausančių savybių. Visa tai, kas matoma plika akimi, – tik viršelis. Turinys kur kas spalvingesnis ir pozityvesnis, tam tikri dalykai čia įgauna visiškai naujas reikšmes ir simboliką.
Boksas – daugiau nei fizinė veikla ar tiesiog sportas. Klausantis žmogaus, kuriam boksas – jo meilė, supranti, kad kumštynės ringe kur kas subtilesnis ir sudėtingesnis dalykas. Tai jo kasdienė psichologija ir gyvenimo būdas. Tai minčių kontrolė ir vidinė pusiausvyra, ramybė ir, be abejonės, taktika. Ilgainiui jis sportininkui tampa šokiu, iš širdies kylančiais fizinio kūno judesiais.

All Stars klubas

All Stars bokso klubas – vieta, kurioje Londono miesto jaunuoliai mokomi ne tik bokso sporto subtilybių, bet ir gyvenimo būdo. Jau daugiau nei tris dešimtmečius – tai namai daugeliui jaunų nerimtstančių sielų. Ši vieta tapo jaunuolių užuovėja, kai ponas Isola Akay, tuomet atvykėlis iš Ganos, nusprendė, kad jo mokyklą lankyti pradėjusiam sūnui Tee Jay šiame mieste turi būti nors viena vieta, kur jis galėtų treniruotis. Lankyti kitus klubus pono Akay sūnui trukdė vis dar smarkus rasistinis 1980-ųjų Londono bokso klubų nusiteikimas prieš tamsiaodžius. Nors jo sūnaus jau nebėra tarp gyvųjų, ši idėja vis dar gyva pono Akay širdyje. Vedinas šio kilnaus tikslo jis klubui skiria visą savo laiką.
Klubo durys atviros kiekvieną dieną, nors dar visai neseniai jį ruošėsi uždaryti dėl lėšų stygiaus. Iš lankytojų surinktų mokesčių nepakanka klubui išlaikyti, todėl ponas Akay turi ieškoti papildomų finansavimo šaltinių. Dėl gausios vietinės bendruomenės pagalbos klubo veikla vis dar nenutrūksta. Šiame klube treniruotės jaunuoliams bei vaikams atsieina nebrangiai – kiekvienas turi galimybę siekti savo svajonės.
Pagrindinė All Stars bokso klubo idėja yra ne tik užauginti ir paruošti būsimus Jungtinės Karalystės boksininkus, bet ir išmokyti juos teisingo gyvenimo būdo, sulaikyti nuo gatvės gyvenimo ir apsaugoti nuo ten tykojančių negandų.
Tai fotoistorija apie šiuos jaunuolius, klubą ir ten dirbančius žmones. Istorija apie jų kasdienes treniruotes, prakaitą, ramybės sekundes, šypsenas ir skausmą, kurį jaunieji boksininkai pasiruošę patirti dėl šviesesnio ir ramesnio rytojaus.

Tado Kazakevičiaus nuotraukos  
Tado Kazakevičiaus nuotraukos

Tado Kazakevičiaus nuotraukos  
Tado Kazakevičiaus nuotraukos

Treneris padeda jaunąjam boksininkui apsivynioti rankas elastiniu bintu. Tai vienas būtiniausių veiksmų prieš treniruotę ar kovą. Jį privalu atlikti preciziškai, nes tik kruopščiai sutvirtinta ranka apsaugota nuo sužeidimų.

.  
.

.  
.

.  
.

.  
.

.  
.

Jaunasis treneris Amid (24 metų) be jokio papildomo užmokečio porinėmis savaitės dienomis treniruoja vieną vaikų grupę, o likusiomis dienomis treniruojasi pats. Amid – daugkartinis jaunių čempionas.

.  
.

.  
.

.  
.

Šiame klube jaunieji boksininkai pradeda treniruotes būdami dar ikimokyklinio amžiaus. Dažniausiai juos čia atveda jų tėvai. Neretai jiems vaikų užimtumas daug svarbesnis nei pačios bokso treniruotės.

.  
.

Vaikų bokso grupės treneris sako motyvacinę kalbą. Jiems boksas – ne tik sportas. Tai ir nuotykis, vyriškumo ugdymas, galimybė pasipuikuoti prieš draugus. Norint užauginti gerą sportininką, tinkama motyvacija yra būtina.

.  
.

.  
.

Tado Kazakevičiaus nuotraukos  
Tado Kazakevičiaus nuotraukos

.  
.

.  
.

.  
.

.  
.

.  
.

Ponas Isola Akay (76 metų) – idėjinis klubo vadas ir kiekvieno čia sportuojančiojo idealas. Isola Akay į Jungtinę Karalystę atvyko iš Vakarų Afrikoje esančios Ganos, kurioje jis tapo bokso čempionu. Jau beveik dešimtmetį klubo vadovas turėtų mėgautis užtarnautu poilsiu, bet jis vis dar čia. Kiekvieną dieną. Ponas Akay ne kartą apdovanotas už socialinę pagalbą jaunimui ir bendruomenei, o prieš keletą metų jį pasveikino pati Didžiosios Britanijos karalienė ir įteikė vieną garbingiausių MBE apdovanojimų.

Dabartinis Jungtinės Karalystės lengvojo ir vidutinio svorio kategorijos čempionas Ashley Theoprane (31 metų)  
Dabartinis Jungtinės Karalystės lengvojo ir vidutinio svorio kategorijos čempionas Ashley Theoprane (31 metų)

Dabartinis Jungtinės Karalystės lengvojo ir vidutinio svorio kategorijos čempionas Ashley Theoprane (31 metų) prieš tolesnę treniruotės kovą ilsisi ringo kampe

Tado Kazakevičiaus nuotraukos  
Tado Kazakevičiaus nuotraukos

Jaunasis boksininkas Jaweh (15 metų) ilsisi po sunkios kovos. Jaweh laimėjo Londono miesto mero bokso taurės rungtynių kovą (savo amžiaus kategorijoje) ir gavo vieną pirmųjų savo prizų. Treneris šiam aktyviam jaunuoliui žada puikią ateitį.

Garsinis fonas nuotraukų peržiūrai:Tado Kazakevičiaus nuotraukos  

Tado Kazakevičiaus reportažas.
Plačiau apie Tadą:
www.efoto.lt/fotografu_pristatymai/tadas_kazakevicius


Komentarai
 • AndriusM
  AndriusM 
    2012.02.15, 16:24, vertino: Gerai, , rašė:
  Puikiai, Tadai :)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 17:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkoju, AndriauM. Ilgai brandintas, bet jau čia.:)
 • 15 čigonų
  15 čigonų 
    2012.02.15, 16:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Supaaahhh :) Galvojau kada kada kada...
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 17:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Na va ir sulaukei. Aš nesitikėjau taip greit pamatyti irgi:)
 • Tarė
  Tarė 
    2012.02.15, 16:54, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai faina:))
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 17:16, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkoju.
 • Markas_M
  Markas_M 
    2012.02.15, 17:30, vertino: Gerai, , rašė:
  Super, Šaunuolis!!!
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 17:33, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui, Markai. Stengiausi.
 • Artiom
  Artiom 
    2012.02.15, 17:35, rašė:
  puikus reportazas Tadai, iskarto net nepagalvojau kad tavo. Super! :)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 17:40, vertino: Gerai, , rašė:
  Artiom, kaip ten kazkas pasake, svarbu neuzsistovet vietoj, bandau saves ieskoti ir fotoapybrazos srityje:)
 • Vytautas J
  Vytautas J 
    2012.02.15, 17:43, rašė:
  Stpriai..
  geras energetinis užtaisas.. Perskaičius tekstą ir pažiūrėjus nuotraukas, sukilo emocijos.. Net nežinau kodėl ir jos geros ar blogos, bet veikia :):)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 17:50, vertino: Gerai, , rašė:
  Svarbu, kad emocijos sujudintos. Vien tai jau gerai.:) Dekui.
 • The20
  The20 
    2012.02.15, 18:41, rašė:

  Dėkui Tadai už tai,man patiko labai. O kaip ten?Nėra įtampos tarp juodaodžių ir baltaodžių klube,ypač baltaodžių atžvilgiu? Nes klubas kaip supratau kurtas juodaodžiams kurie netilpo tuomečiuose klubuose. O gal tai jau pamiršta,arba žmonės pakankamai protingi?

 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 18:45, vertino: Gerai, , rašė:
  Aciu:) Itampos nebera tenai, beto tai jau siek tiek situose krastuose ir primirsta, beto kai zmones turi tiksla, negalvoja apie tai. Visus vienija noras buti boksininkais.:) O siaip tai ten mazuma baltaodziu, kaip matai, santykiu 2 su 8 manau. Gal kiek kitaip vaiku tarpe, ten baltaodziu kazkaip daugiau.
 • Jurijus Azanovas
  Jurijus Azanovas 
    2012.02.15, 19:45, rašė:
  Labai gera fotoistorija. Tikrai dažniausiai boksas ir kitos kovų menų šakos asocijuojasi su morozais ir šiaip silpnapročiais atiminėjančiais iš silpnesnių pinigus. Tačiau realybėje sporto salėje sutiksi nuo pankų ir reperių iki solidžių verslininkų. O ir treniravimasis nėra vien snukių daužymas, kaip daug kas įsivaizduoja, o pirmiausia stiprus fizinis pasiruošimas ir technikos gludinimas, kas lemia galiausiai pasitikėjimą savimi ir nebūtinai susijusiose su sportu situacijose. Ačiū už geras foto.
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 20:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Aciu uz tai, kad susimastei. Net nustebau, kiek supratau ten budamas tuos keleta menesiu.:) Tai daug giliau.
 • Polas
  Polas 
    2012.02.15, 20:36, rašė:
  Labai šauni istorija. Laukta ir sulaukta. Apybraižoje tau ir labai gerai sekas. Džiaugiuosi matydamas tokį rezultatą.
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 20:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Aciu, Pauliau:)
 • gedasst
  gedasst 
    2012.02.15, 20:56, rašė:
  kiek nokautu patyrei, kol reportaza susukai ?
  :D
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 21:00, vertino: Gerai, , rašė:
  Tikejausi ir vos vod norejau, kad kas nors iskviestu ant pasiboksavimo, deja:( Bet gal ir gerai.
 • gedasst
  gedasst 
    2012.02.15, 21:02, rašė:
  Jie pagarbesni fotografui, neicia - Lt jau butum su fanaru :D
 • kavolis
  kavolis 
    2012.02.15, 23:27, vertino: Gerai, , rašė:
  Priklauso nuo to, su kuriuo atsistojai mentaliteto. Vieni matytdami savo pranašumą tiesiog tuo pasinaudoja, kiti, protingesni, tiesiog parodo, tavo lygį. Boksininkų ar kt. stilių atstovų budulių jei ir yra (tų gatvinių), tai didžiaja dalimi dėl trenerių kaltės, manau - neatsižvelgiama į tai, kad savo rankose turi nesusiformavusią asmenybę paleidi žmogų į kovą, kuri yra skausmo, prievartos, pergalių ir pralaimėjimų, atkaklumo, įgūdžių išaugintų iki refleksų lygio maišalynė... ir kas po to darosi su žmogum... visko gali būti, kiekvienas pasiima iš to kažką savo, priklausomai nuo patirties dvikovoje, padarytų išvadų, charakterio. Bent jau kol kas, jei matai aršų jaunuolį, bent jau Lietuvoje, tai greičiausiai jis boksininkas, kikboksininkas ar pan. Visa tai yra treniruočių metodikos pasekmė. Visa laimė, kad daugelis "išauga" :)
 • išsitrynęs
  išsitrynęs 
    2012.02.15, 21:22, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai patiko :)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 22:35, vertino: Gerai, , rašė:
  Malonu girdėti;) Ačiū.
 • sinoptikė
  sinoptikė 
    2012.02.15, 21:22, rašė:
  kiek daug testosterono vienoj vietoj :)) nu šaunuma :D
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 22:35, vertino: Gerai, , rašė:
  Patikėk. Norėjosi net kvapą perteikt. Prakaitas, daugiau nieko.
 • d.chmieliauskas
  d.chmieliauskas 
    2012.02.15, 21:34, rašė:
  na pagaliau! labai smagu matyti :)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 22:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui, Dariuk:)
 • tartan derman
  tartan derman 
    2012.02.15, 21:41, vertino: Gerai, , rašė:

  tikrai geras reportazas :)

 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 22:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, os:)
 • anzelmas
  anzelmas 
    2012.02.15, 22:37, rašė:
  Kiek teko boksu domėtis, rimtą sportininką paruošti užtrunka ilgiausiai iš visų sporto šakų. Kaip, Tadai, minėjai, motyvacija svarbiausia, tuo pačiu neklaidžiojant gatvės muštynių šunkeliais..

  Užskaitau tamstos ieškojimą :) Juk menininkais išliekama tol, kol rizikuojama patirti nesėkmę ;)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 22:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkoju, Anzelmai. Niekada nenustokim domėtis, ar ne?:)
 • anzelmas
  anzelmas 
    2012.02.15, 22:44, rašė:
  Įdomiai pateiktų reportažų dėka turime galimybę domėtis ne tik fotografija. Ir tas mus turtina kaip asmenybes. Ačiū ir sėkmės, Tadai! :)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 22:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, anzelmai, smagu, kad sudomina tai, kas ir mane taip įtraukė.
 • anzelmas
  anzelmas 
    2012.02.18, 12:41, rašė:
  Beje, šiandien per CNN laidoje apie Londono Olimpines žaidynes "From London: aiming for Gold" turėjau progą pasidairyti po tą patį bokso klubą su Amid pamokymais :) Daug labiau įtraukė, kuomet jį jau "pažinojau", suprantama, tik Tavo dėka :)
 • VV
  VV 
    2012.02.15, 22:46, vertino: Gerai, , rašė:

  Žaviuosi:) Pasakojimas skamba, visa sustyguota. Prakaitas nuo jų; nuo Tavęs - harmonija.

 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 22:50, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Viktorija. Džiugu, kad tokios pastabios akys kaip tavo maloniai užkliuvo už mano darbo. Man brangūs darbai nelieka nepastebėti aplinkinių, tai labai motyvuoja:)
 • Valdi
  Valdi 
    2012.02.15, 23:20, rašė:
  Labai ispudingas reportazas! Labai patiko! Gilus...
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 23:42, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkoju, Valdi:)
 • andriens (išsitrynęs)    2012.02.15, 23:21, rašė:
  Prasmingas darbas. Puikiai atlikta. Ir ačiū, kad pasidalinot.
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 23:43, vertino: Gerai, , rašė:
  Dalinsiuosi visais, kuriuos atliksiu.
 • Domast
  Domast 
    2012.02.15, 23:22, rašė:
  Labai saunus reportazas, jei buti priekabiam tai priekaistu turiu tik paskutinei nuotraukai... pritruko kazko..
  o boxas neta tokia brutali sporto saka kaip daugelis isivaizduoja, reikia tiketis kad visuomene kada isauks is sio stereotipo :)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.15, 23:46, vertino: Gerai, , rašė:
  Domast, paskutine foto norėjau nuraminti įsisiautėjusias emocijas fotoapybraižos viduryje. Istorija man kaip ir muzika, turi turėti įžangą, kulminacią ir pabaigą.:) Bet čia tik mano nuomonė.
 • 5
  5 
    2012.02.16, 08:46, vertino: Gerai, , rašė:
  liuks, geras reportažas.
 • kozak
  kozak 
    2012.02.17, 00:55, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui, dnt;)
 • Renatas Kripas
  Renatas Kripas 
    2012.02.16, 08:46, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai puikus straipsnis :)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.17, 00:56, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, Renatai:)
 • tomelis
  tomelis 
    2012.02.16, 10:48, rašė:
  ir dar kaip patiko..
  prie to pačio dabar visi eikit pažiūrėti filmą  Warrior ;)
 • kozak
  kozak 
    2012.02.17, 00:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Ačiū, pabandysim pažiūrėti.
 • Cikoorakoo (išsitrynęs)    2012.02.16, 21:15, rašė:
  sauni serija, gera tema pasirinkta. matosi, kad daug darbo ideta. grazios kompozicijos, sviesa. kokybiska. gal tik pasigedau poros dalyku - zadeto skausmo, o tiksliau daugiau to emocinio kontrasto. aisku tuomet dar daugiau laiko butu teke tykan tinkamo kadro :) kai kur gal nepasakyta po nuotraukomis info, nes kilo klausimu, pvz., kodel jie stovi prie veidrodzio su pirstinemis. cia aisku tik detale. bet siaip smagu pamatyti nauja projekta :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti