Džiugu, kad puikūs fotografai pasidalina įdomiais reportažais. Savo naujieną čia gali paskelbti kiekvienas. Šiandien Tadas Kazakevičius (kozak) siūlo reportažą iš bokso salės. Boksas – daugiau nei fizinė veikla ar tiesiog sportas! Papildyta garsiniu fonu (straipsnio pabaigoje).
Susimąsčius apie boksą kiekvieno vaizduotėje iškyla šiurkštūs ir kiek žiauroki vaizdiniai. Šis sportas mums asocijuojasi su agresija, neapykanta, savęs bei kito asmens žalojimu. Kai per televizijos sporto kanalą ar arenoje žiūrime kovas, dažnai mus užvaldo instinktai ir gyvuliškas kraujo troškimas. Neretai varžybos tampa ir pasipelnymo būdu, lažybos čia gan dažnas reiškinys. Tačiau pradėję nuoširdžiai ir atidžiai domėtis šiuo sportu bei jį analizuoti, galime rasti, rodos, jam net nepriklausančių savybių. Visa tai, kas matoma plika akimi, – tik viršelis. Turinys kur kas spalvingesnis ir pozityvesnis, tam tikri dalykai čia įgauna visiškai naujas reikšmes ir simboliką. Boksas – daugiau nei fizinė veikla ar tiesiog sportas. Klausantis žmogaus, kuriam boksas – jo meilė, supranti, kad kumštynės ringe kur kas subtilesnis ir sudėtingesnis dalykas. Tai jo kasdienė psichologija ir gyvenimo būdas. Tai minčių kontrolė ir vidinė pusiausvyra, ramybė ir, be abejonės, taktika. Ilgainiui jis sportininkui tampa šokiu, iš širdies kylančiais fizinio kūno judesiais.
All Stars bokso klubas – vieta, kurioje Londono miesto jaunuoliai mokomi ne tik bokso sporto subtilybių, bet ir gyvenimo būdo. Jau daugiau nei tris dešimtmečius – tai namai daugeliui jaunų nerimtstančių sielų. Ši vieta tapo jaunuolių užuovėja, kai ponas Isola Akay, tuomet atvykėlis iš Ganos, nusprendė, kad jo mokyklą lankyti pradėjusiam sūnui Tee Jay šiame mieste turi būti nors viena vieta, kur jis galėtų treniruotis. Lankyti kitus klubus pono Akay sūnui trukdė vis dar smarkus rasistinis 1980-ųjų Londono bokso klubų nusiteikimas prieš tamsiaodžius. Nors jo sūnaus jau nebėra tarp gyvųjų, ši idėja vis dar gyva pono Akay širdyje. Vedinas šio kilnaus tikslo jis klubui skiria visą savo laiką. Klubo durys atviros kiekvieną dieną, nors dar visai neseniai jį ruošėsi uždaryti dėl lėšų stygiaus. Iš lankytojų surinktų mokesčių nepakanka klubui išlaikyti, todėl ponas Akay turi ieškoti papildomų finansavimo šaltinių. Dėl gausios vietinės bendruomenės pagalbos klubo veikla vis dar nenutrūksta. Šiame klube treniruotės jaunuoliams bei vaikams atsieina nebrangiai – kiekvienas turi galimybę siekti savo svajonės. Pagrindinė All Stars bokso klubo idėja yra ne tik užauginti ir paruošti būsimus Jungtinės Karalystės boksininkus, bet ir išmokyti juos teisingo gyvenimo būdo, sulaikyti nuo gatvės gyvenimo ir apsaugoti nuo ten tykojančių negandų. Tai fotoistorija apie šiuos jaunuolius, klubą ir ten dirbančius žmones. Istorija apie jų kasdienes treniruotes, prakaitą, ramybės sekundes, šypsenas ir skausmą, kurį jaunieji boksininkai pasiruošę patirti dėl šviesesnio ir ramesnio rytojaus.
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
Treneris padeda jaunąjam boksininkui apsivynioti rankas elastiniu bintu. Tai vienas būtiniausių veiksmų prieš treniruotę ar kovą. Jį privalu atlikti preciziškai, nes tik kruopščiai sutvirtinta ranka apsaugota nuo sužeidimų.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jaunasis treneris Amid (24 metų) be jokio papildomo užmokečio porinėmis savaitės dienomis treniruoja vieną vaikų grupę, o likusiomis dienomis treniruojasi pats. Amid – daugkartinis jaunių čempionas.
.
.
.
.
.
.
Šiame klube jaunieji boksininkai pradeda treniruotes būdami dar ikimokyklinio amžiaus. Dažniausiai juos čia atveda jų tėvai. Neretai jiems vaikų užimtumas daug svarbesnis nei pačios bokso treniruotės.
.
.
Vaikų bokso grupės treneris sako motyvacinę kalbą. Jiems boksas – ne tik sportas. Tai ir nuotykis, vyriškumo ugdymas, galimybė pasipuikuoti prieš draugus. Norint užauginti gerą sportininką, tinkama motyvacija yra būtina.
.
.
.
.
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ponas Isola Akay (76 metų) – idėjinis klubo vadas ir kiekvieno čia sportuojančiojo idealas. Isola Akay į Jungtinę Karalystę atvyko iš Vakarų Afrikoje esančios Ganos, kurioje jis tapo bokso čempionu. Jau beveik dešimtmetį klubo vadovas turėtų mėgautis užtarnautu poilsiu, bet jis vis dar čia. Kiekvieną dieną. Ponas Akay ne kartą apdovanotas už socialinę pagalbą jaunimui ir bendruomenei, o prieš keletą metų jį pasveikino pati Didžiosios Britanijos karalienė ir įteikė vieną garbingiausių MBE apdovanojimų.
Dabartinis Jungtinės Karalystės lengvojo ir vidutinio svorio kategorijos čempionas Ashley Theoprane (31 metų)
Dabartinis Jungtinės Karalystės lengvojo ir vidutinio svorio kategorijos čempionas Ashley Theoprane (31 metų)
Dabartinis Jungtinės Karalystės lengvojo ir vidutinio svorio kategorijos čempionas Ashley Theoprane (31 metų) prieš tolesnę treniruotės kovą ilsisi ringo kampe
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
Tado Kazakevičiaus nuotraukos
Jaunasis boksininkas Jaweh (15 metų) ilsisi po sunkios kovos. Jaweh laimėjo Londono miesto mero bokso taurės rungtynių kovą (savo amžiaus kategorijoje) ir gavo vieną pirmųjų savo prizų. Treneris šiam aktyviam jaunuoliui žada puikią ateitį.
Stpriai.. geras energetinis užtaisas.. Perskaičius tekstą ir pažiūrėjus nuotraukas, sukilo emocijos.. Net nežinau kodėl ir jos geros ar blogos, bet veikia :):)
Dėkui Tadai už tai,man patiko labai. O kaip ten?Nėra įtampos tarp juodaodžių ir baltaodžių klube,ypač baltaodžių atžvilgiu? Nes klubas kaip supratau kurtas juodaodžiams kurie netilpo tuomečiuose klubuose. O gal tai jau pamiršta,arba žmonės pakankamai protingi?
Aciu:) Itampos nebera tenai, beto tai jau siek tiek situose krastuose ir primirsta, beto kai zmones turi tiksla, negalvoja apie tai. Visus vienija noras buti boksininkais.:) O siaip tai ten mazuma baltaodziu, kaip matai, santykiu 2 su 8 manau. Gal kiek kitaip vaiku tarpe, ten baltaodziu kazkaip daugiau.
Labai gera fotoistorija. Tikrai dažniausiai boksas ir kitos kovų menų šakos asocijuojasi su morozais ir šiaip silpnapročiais atiminėjančiais iš silpnesnių pinigus. Tačiau realybėje sporto salėje sutiksi nuo pankų ir reperių iki solidžių verslininkų. O ir treniravimasis nėra vien snukių daužymas, kaip daug kas įsivaizduoja, o pirmiausia stiprus fizinis pasiruošimas ir technikos gludinimas, kas lemia galiausiai pasitikėjimą savimi ir nebūtinai susijusiose su sportu situacijose. Ačiū už geras foto.
Priklauso nuo to, su kuriuo atsistojai mentaliteto. Vieni matytdami savo pranašumą tiesiog tuo pasinaudoja, kiti, protingesni, tiesiog parodo, tavo lygį. Boksininkų ar kt. stilių atstovų budulių jei ir yra (tų gatvinių), tai didžiaja dalimi dėl trenerių kaltės, manau - neatsižvelgiama į tai, kad savo rankose turi nesusiformavusią asmenybę paleidi žmogų į kovą, kuri yra skausmo, prievartos, pergalių ir pralaimėjimų, atkaklumo, įgūdžių išaugintų iki refleksų lygio maišalynė... ir kas po to darosi su žmogum... visko gali būti, kiekvienas pasiima iš to kažką savo, priklausomai nuo patirties dvikovoje, padarytų išvadų, charakterio. Bent jau kol kas, jei matai aršų jaunuolį, bent jau Lietuvoje, tai greičiausiai jis boksininkas, kikboksininkas ar pan. Visa tai yra treniruočių metodikos pasekmė. Visa laimė, kad daugelis "išauga" :)
Kiek teko boksu domėtis, rimtą sportininką paruošti užtrunka ilgiausiai iš visų sporto šakų. Kaip, Tadai, minėjai, motyvacija svarbiausia, tuo pačiu neklaidžiojant gatvės muštynių šunkeliais..
Beje, šiandien per CNN laidoje apie Londono Olimpines žaidynes "From London: aiming for Gold" turėjau progą pasidairyti po tą patį bokso klubą su Amid pamokymais :) Daug labiau įtraukė, kuomet jį jau "pažinojau", suprantama, tik Tavo dėka :)
Ačiū, Viktorija. Džiugu, kad tokios pastabios akys kaip tavo maloniai užkliuvo už mano darbo. Man brangūs darbai nelieka nepastebėti aplinkinių, tai labai motyvuoja:)
Labai saunus reportazas, jei buti priekabiam tai priekaistu turiu tik paskutinei nuotraukai... pritruko kazko.. o boxas neta tokia brutali sporto saka kaip daugelis isivaizduoja, reikia tiketis kad visuomene kada isauks is sio stereotipo :)
Domast, paskutine foto norėjau nuraminti įsisiautėjusias emocijas fotoapybraižos viduryje. Istorija man kaip ir muzika, turi turėti įžangą, kulminacią ir pabaigą.:) Bet čia tik mano nuomonė.
sauni serija, gera tema pasirinkta. matosi, kad daug darbo ideta. grazios kompozicijos, sviesa. kokybiska. gal tik pasigedau poros dalyku - zadeto skausmo, o tiksliau daugiau to emocinio kontrasto. aisku tuomet dar daugiau laiko butu teke tykan tinkamo kadro :) kai kur gal nepasakyta po nuotraukomis info, nes kilo klausimu, pvz., kodel jie stovi prie veidrodzio su pirstinemis. cia aisku tik detale. bet siaip smagu pamatyti nauja projekta :)