Apie lengvasvorį trikojį
2009.09.10  Straipsniai:  Fotografija ir fotografavimasJūsų straipsniai  38 6523
 
Stovo patobulinimas  

Jei jūsų trikojis pigus, lengvas ir jam trūksta stabilumo, tikriausiai jaučiatės šiek tiek nevisavertis, o dažnai jo net ir nepasiimate, eidami į gamtą.
Tačiau per pusvalandį savo kažkur riogsantį nemielą trikojį galite padaryti patikimesniu padėjėju.
Kiaurymė  

Apžiūrėkite trikojį iš apačios. Tikriausiai centriniame vamzdyje pamatysite kiaurymę. Jos galite ir nepamatyti, nes kai kurios firmos kiaurymę paslepia plastikiniu kamšteliu. Kamštelį lengvai pašalinę, atversite minimą kiaurymę. Ši kiaurymė prašyte prašosi būti panaudojama trikojo pagerinimui namuose turimų priemonių pagalba.
Pagaminsime kablį foto dėklui, kad jo svoris temptų trikojį žemyn, taip gerindamas trikojo stabilumą.

Reikalinga:
 1. Aštrus peilis.
 2. Plokščios replės.
 3. „Moment" klijai (bet ne greitai „grojantys").
 4. Brendžio ar viskio butelio kamštis (geriau ne kamštinio medžio, o plastikinis, tik imituojantis dį - mažiau trapus).
 5. Apie 12-15 cm ilgio, 2 - 3 mm diametro plieninės vielos gabalas.

Man labai tiko namuose rąstas daiktas, kurį žmonai nematant nugvelbiau nuo užuolaidų. Šio žiedo viela nerūdijanti, todėl ji man buvo patraukliausia. Praskėsdamas žiedą, tą man nereikalingą segtuką nuėmiau, suvyniojau į popierių ir kruopščiai paslėpiau nuo žmonos šiukšlių dėžėje. Fotografijoje matosi, kaip replėmis pradžioje reikėtų atlenkti žiedą. Viela taps panaši į skaičių „3". Figūros apatinis pilvelis turi būti gerokai didesnis. Kitame etape tą apatinį pilvelį ištiesiname (3-oji fotografija).
Žiedo tiesinimas  
Žiedo tiesinimas  
Žiedo tiesinimas  

Kablys  

Likusį viršutinį pilvelį pataisome, kad jis taptų kabliu, panašiu į rodomą fotografijoje, o jo vielos galo aštrias briaunas apdorojame dilde. Rodyklė rodo aštrias briaunas. Galima ir nedildinti, bet vėliau sumokėsite savo pirštų krauju.
Kablys paruoštas.Butelio kamštis  

Butelio kamštis tikriausiai bus didokas ir į trikojo kiaurymę netilps. Aštriu peiliu jis apdrožiamas, kad tiksliai atitiktų kiaurymę. Tuomet jau paruoštuoju kabliu duriame į kamščiatraukio padarytą „žaizdą" tol, kol pamatysime 1,5 - 2 cm vielos kitame kamščio gale. Šį vielos galą replėmis užlenkiame stačiu kampu, kaip matyti fotografijoje.Beveik "Manfrotto"  
Dabar dar kartą įsitikiname, kad kamštį su viela pavyksta įkišti į kiaurymę ir vėl ištraukti. Gali tekti dar padrožti peiliu. Galutinai pritaikius kamštį, vamzdis ir kamštis sutepami „Moment" klijais. Porą minučių palaukus, kamštis stipriai spaudžiant ir kuo greičiau, įpresuojamas į kiaurymę. Po valandos kitos, jūsų trikojis taps jau draugiškesniu: ant kablio pakabinus foto dėklą, pajusite, lyg nusipirkę „Manfrotto": trikojo „sąnariai" tapo lyg sukaustyti, pagerėjo stabilumas. Pasigrožėkite, kaip puikiai atrodo mano trikojo ir foto dėklo simbiozė. Jei abejojate pagerėjusiu trikojo stabilumu, tai bent jau dėklą nuėmę nuo pečių, tikrai pasijusite laisviau, nes fotografuojant dėklas netabaluos ant kūno, amžinai trukdydamas..
Pabandykite dabar trikojį pernešti pora žingsnių ir pajusite tą geidžiamą, solidų svorį, o kartu ir išaugusį optimizmą savo fotosesijos sėkme. Čiupkite trikojį ir bėkite daryti „smeigtuko aštrumo" fotografijų pagal S. Kelby.
Na, o jei jūsų dėklas mažas, lengvas, nes netelpa keli objektyvai, sumuštiniai ir kavos termosas, ištraukite plastikinį „Maxima" krepšelį, apsidairę suraskite akmenį ir pasikabinkite jį ant kablio. Po fotosesijos maišelį kantriai nuneškite iki artimiausio šiukšlių konteinerio. Jei fotosesijos rezultatai nuvils, galėsite girtis, kaip valėte kraštovaizdį.

Vidmantas Mickevičius

vidmantas

vidmantasKomentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2009.09.10, 12:22, rašė:
  Ačiū. Smagus stilius. Patiko skaityti :)
 • Čefyro Katinas
  Čefyro Katinas 
    2009.09.10, 12:54, rašė:
  Aha :) Būt dar galima paminėt, kad nemažai pigių trikojų tokį kablį ir taip turi, tik reik žinot, kam jis skirtas :) Ir pasveikint straipsnio autorių už bandymą įveikt fotografų kompleksus dėl „per mažo“, „per paprasto“ ir „per pigaus“, liuks :)
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 13:42, rašė:
  Turi kablį? Aš toks vienišius, gyvendamas kaime, kai atvažiuoju su būtinu reikalu į Vilnių ar Kauną, besidžiaugdamas tą reikalą atlikęs, visiškai pasimetu, pamirštu, kodėl planavau dar ir kokią nors foto parduotuvę aplankyti. Glumina didmiesčiai mane. Todėl vis ir nepamatau naujienų.
  Gerai, kad paminėjai. Ir aš esu matęs kažkada fotografijoje, kad trikojo šakume kažkas kybo...
  Gal todėl ir kilo mintis kablį pasigaminti.
 • Čefyro Katinas
  Čefyro Katinas 
    2009.09.10, 13:52, rašė:
  Turiu :)O trikojis itin paprastas, lengvas „braun“, ir šiaip – tiek aš jį ir naudoju, žanras ne tas. Dovanų gavau :)Ale, kai ir aparatai mano – lengvi tolimačiai, tai nėr reikalo net ir kabint kažką :)
 • Manvid
  Manvid 
    2009.09.10, 13:08, rašė:
  O žmona neužklysta į efoto ? Būtų ir už "per prastą" ir už "per mažą" ir už "nereikalingą" užuolaidų segtuką.
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 13:26, rašė:
  Jei užklys ir pamatys - senaties terminas jau sukako. Todėl ir paskelbiau :))
 • dariuskar
  dariuskar 
    2009.09.10, 13:17, rašė:
  Stovas gal ir taps stabilesnis, bet tos plasmasinės galvos uždėjus sunkesnį fotiką nuo užrakto suveikimo siūbuoja, o panaudojus žiemą ta plasmasė dar ir suskilinėjo. Todėl mano manymu tokį stovą galima naudoti tik su muilinėm. O ant savo "Sherpos", nors nėra kablio, foto kuprinę ant galvos pakabinu jei reikia lauke didesnio stabilumo.
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 13:25, rašė:
  Gal ir taip - gal skilinėja, siūbuoja. Manau, kad kalbi apie visai prastą trikojį, pagamintą iš esmės prastai. Tokiam ir šv. dvasia bejėgė padėti :))
  P.S. Trikojo drebesius - judesius sudaro mišrūs judesiai: per "sąnarius", siūbuoja ilgas kaklas, dreba plono vamzdžio kojos, "spyruokliuoja" visas stovas ir t.t. Šį kartą apie kaklo ir galvos nestabilumus nekalbu. Tai atskira tema, tik daug sunkesnė. Siūlomas metodas veiksmingas tik kojelėms ir jų sąnariams sustandinti. 
 • dariuskar
  dariuskar 
    2009.09.10, 13:35, rašė:
  Turėjau kažkoki "velbon" apie 100LT kainavusį, tai naudojant su muiline dar puse bėdos buvo. Veidrodinukui nusipirkau Velbon Sherpa su metaline galva per Vilbros 50% nuolaidos akciją. Aišku ne Manfrotas, bet palyginus su ankstesniu kaip diena ir naktis.
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 13:47, rašė:
  Viskas OK, turi gerą daiktą. Bet aš turiu kuo pasididžiuoti, kaip tas amerikonas, sutaupęs 1 dolerį.
  Be to, esu labai lepus ir sunkiai pakeliu ką nors ant peties - pradedu nervuotis, kad spaudžia petį foto dėklas, praeina noras ieškoti ką čia nufotkinus. Jei būnu ne vienas - tuojau atsikratau jo, pasiūlydamas palaikyti. Dabar dėklą perduodu trikojui ir kartais net  pasigendu: "vaje, o kur gi mano krepšys?"
 • Manvid
  Manvid 
    2009.09.10, 14:13, rašė:
  Patarimas geras. Dabar daug kam nereiks naujo stovo pirktis, patobulins turimą. Bet būna tokių pigesnių stovų su varžtu turinčiu 1/4" sriegį centrinės kolonos apačioje. Kažkur mačiau -  gaminami panašūs kabliai turintys sriegį prisukimui kolonos apačioje. Gal net kur nors yra pirkti ? Galima ir atitinkamai vielos kablį išlanksčius atskira 1/4" veržle prisukti. Kas lituoja, suvirina metalą, tiems  dar lengviau.
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 17:13, rašė:
  Aš ir lituoju, ir virinu, bet prie tokių metalų - nemoku. Lydmetalis nelimpa. Jei kas nepasitiki (be reikalo)  klijais - gali skersai kiaurymės ir per visą kamštį pergręžti skylę kokių 4 mm diametro ir ten įstatęs varžtelį,  jo kitame gale užsukti veržlę. Man klijai atlaiko kokius 10 kg - bandžiau.
  Taigi, tas sriegis apačioje vamzdžio nebūtinas.
 • omnis
  omnis 
    2009.09.10, 16:23, rašė:
  tai juk visi stovai levi uz 50 lt turi ta kabli nebent sitas buvo uz 15 lt pirktas :DD
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 17:23, rašė:
  Aš pirkau lievą  lyg tai "Alpha 2000" Vokietijoje - 20 eurų. Ten ir Lietuvoje man nepasitaikė pamatyti stovo su kabliu, bet aš labai mažai tuo domėjausi, gal todėl ir nemačiau.
  Gaila, oi kaip gaila,  kad yra panašių pirkti - reiškia man nepavyks užpatentuoti savo "išradimo".  Bet taip ir maniau :(( Nebereikalo toji kiaurymė prašyte prašosi panaudojama tokiam tikslui - prisiprašė pas pirmesnius veikėjus...  :))
 • Justas779
  Justas779 
    2009.09.10, 17:26, rašė:
  Turiu toki stova jau virs metu. Ir tikrai nesiskundziu. Uz tokia kaina nieko geriau nereik ir tiketis. O kablys turetu but iskarto, bent pas mane jis buvo.
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 17:34, rašė:
  Įdomu, bet manajame skylė apačioje žiojėjo, nors pirkau naują. Iš kokių 15 įvairių pigesnių stovų Diuseldorfe nei vieno nemačiau su kabliu, tikrai įdomu. Manojo visi "sąnariai" kliba, o pučiant stipresniam vėjui - kojelės net dreba, beveik zyzdamos, jei be svorio statau. O reguliuojamo aukščio "kaklas" linkęs siūbuoti į šalis. Čia jau ir tas papildomas svoris negelbsti. Stengiuosi aukštai neiškišti to "kaklo".
 • Justas779
  Justas779 
    2009.09.10, 18:46, rašė:
  Visam auksti lauke, tai tikrai nestabilus. Jei dar dirzelis ant fotoparato uzdetas. Vejas pucia ir sviruoja. As naudoju ne pilnai isskleista, tai pakanka stabilumo. Pirkau senukuose. Kolkas dar patenkina mano poreikius.
 • Jonas NoEnglish
  Jonas NoEnglish 
    2009.09.10, 18:34, rašė:
  O šiuo atveju negalioja stovuose nurodomas maksimalus svoris? Ar jis ten parašytas, tik kokiu maksimaliu svoriu galima galvą apkraut?
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.10, 20:34, rašė:
  Mano stovui negalioja :)) Paprasčiausiai, tokių charakteristikų prie jo nebuvo pridėta. Tie max svoriai - greičiau firmų apsigynimui ir, tikriausiai, jie būna gerokai sumažinti.

  Yra tokia nepropaguojama gyvenimiška taisyklė: su įvairiais prietaisais, daiktais elgiantis nestandartiškai, kartais - netgi  grubiai jie dažnai pademonstruoja netikėtus, dažnai labai gerus dalykus, reiškinius (beje - ir gyvenime), ar ne? Taip ir šiam trikojui: kilogramas - kitas priedo jam tik padeda.
 • elastas
  elastas 
    2009.09.10, 18:36, rašė:
  as panasiai galvojau kad reikia taip daryt, tik vietoj deklo isivaizdavau medziagini maisiuka su smeliu :D
 • Never_Mind
  Never_Mind 
    2009.09.10, 19:34, rašė:
  Pas mano "pigūšką" irgi kablys yra, tai jį galima panaudot, ir jei reikia kojas ne vienodo aukščio išskleist, kad stovas ne tiesiai stovėtų, o pasviręs, tik tas svoris labai jau nemažas turi būt, kad negriūtų stovas :)
 • Kestux
  Kestux 
    2009.09.10, 23:53, rašė:
  Geras patarimas, bet labiausiai patiko kaip žmoną maustai. :)
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.11, 07:13, rašė:
  Ką čia beslėpti, anksčiau ar vėliau visokie "maustymai" vistiek išlenda, kaip yla iš maišo...
 • Rimstel
  Rimstel 
    2009.09.11, 11:18, rašė:
  Kad esi linksmas žmogus, žinojau, bet kad taip linksmai rašai, o ką parašei lengvai skaitosi, nenujaučiau. ;-))) S. Kelby žinias ir tavo rašymo stiliu - vien dėl linksmo rašymo stiliaus daug kas pirktų Tavo parašytas knygas. S. Kelby toli dar iki pačio ;-))))))))))
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.11, 11:26, rašė:
  Hi... ačiū už tokį komentarą.
  O rašau suprantamai vien todėl, kad esu  gerai įsisavinęs vietą aksiomą: "jei kam nors ką nors aiškini, tai įsivaizduok, kad jis yra absoliutus neišmanėlis, blogai supranta arba suprasti nenori, gali net viską išversti atbulai, nei pasakojai."
  Kai jau taip įsivaizduoji, tampa daug lengviau ir aiškinti  :))

 • trimtrys
  trimtrys 
    2009.09.11, 16:25, rašė:
  labai geras straipsniukas... genialumas paprastume :) o kai dar taip shmaiksciai pateikta - reiks ir man savo lengvaji trikoji is apacios apziuret :)
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.12, 11:46, rašė:
  Ačiū už  komentarą.
  O pasitvarkęs, tikrai turėsi bent jau "trečiajį petį", nekalbant apie pagerėjusį atsparumą drebėjimams.
 • sdG
  sdG 
    2009.09.11, 19:12, rašė:
  Logiška :)
 • Lima
  Lima 
    2009.09.15, 16:47, rašė:
  Labai puikus rašymo stilius!!!
 • vidmantas
  vidmantas 
    2009.09.16, 08:44, rašė:

  Dėkui už komplimentą.
  Kadangi yra ir daugiau taip sakančių, tai jau pradedu sapnuoti, esąs  rašeiva - plunksnagraužys, gyvenu iš honorarų, vis labiau ir labiau garsėdamas, trainiojuosi sau tarp elito, palaidai sau gyvenu. Tikras rojus...

 • Lima
  Lima 
    2009.09.16, 15:29, rašė:
  Tarp elito trainiojasi tik sub...laižai, palaidas gyvenimas - ne rojus, nes rytai labai sunkūs, o šiais laikais honorarą retai kuris laikraštis moka... Turiu patirties...;( Taip kad apsiraminkit su sapnais, o rašyti galit ir rašykit. Kad ir sau, mums, vietinei spaudai, jie ieško naujų autorių
 • gytas
  gytas 
    2009.09.20, 23:08, rašė:
  o tai skaitai ir galvoji,kad tai  siuvinėjimo būrelio,,tarp mūsų-berniukų"užsiėmimų konspektas.
 • Svečias    2009.09.27, 11:30, rašė:
  pirma savo fufelini trikoji kitaip tiuninau :)
  kadangi dazniausiai tashes neimdavau tai sitas netiko var :)
  nukishau kamshti vyno giliai giliai, tada apie puse kilo gal daugiau svino uzpyliau :D
  ir wojla :) ilgai laike, tik dabar shone padetas kaip atsarginis :)
  svinui panaudojau akumuliatoriu :S
 • Asta.A (išsitrynęs)    2009.12.07, 22:47, rašė:
  ačiū:)
 • Olegas Dem
  Olegas Dem 
    2009.12.15, 12:25, rašė:
  Geras straipsnis... Vis genialus dalykai yra paprasti...
 • Svečias    2010.07.28, 03:15, rašė:
  Ideja gera, bet as turiu savo:) nusipirkau trikoji turguje uz 3 svarus:) nieko ispudingo, tik kaina gera. kad nebutu "shaltai-baltai" ant jo 3 (aplink) koju uzmaunu savo fotoaparato krepsio dirza, visai neblogai padeda.
 • Svečias    2010.08.13, 12:12, rašė:
  Oi tos žmonos... ;D
 • D.Rasa
  D.Rasa 
    2010.08.13, 12:13, rašė:
  Oi tos žmonos... ;D

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti