Paskęsti vizualiniame Jurgos Lucos minčių sūkuryje
2012.10.04  Straipsniai:  Įdomūs fotografai  40 5486
 

Jurga Luca nuotraukos  

 

Fotografijos tarsi išnyrančios iš tamsos. Jos įtraukia, sukrečia, svaigina... Dabartis praeities rūbe, siurrealistinės nuotaikos, kartais persmelkianti film noir dvasia...Stiprios emocijos, personažai, šviesotamsos žaismas... Savita fotografinio vaizdo raiškos stilistika leidžia lengvai atpažinti autorinį braižą. Susipažinkite su ne ką mažiau paslaptingos ir intriguojančios autorės Jurgos Lucos mintimis.

 

Visada smalsu stebint, nagrinėjant meno kūrinius sužinoti, kas toks yra jų autorius, kuom jis gyvena ir kvėpuoja. Kokia esi kasdienybėje? Kokia yra tavo specialybė? Ką veiki gyvenime be fotografijos?

Sakot, kad smalsu, manau, autoriaus persona nėra esminis taškas jo kūryboje, kaip sakė vienas žymus klasikas (O. Vaildas), aš taip pat labai mėgstu šią mintį: Atskleisti meną, o menininką paslėpti – štai meno tikslas.

Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos

Kiek praėjai kelių, vingių, aplinkkelių, kol atradai savitą stilistiką, vaizdinę raišką, tematiką?
Gyvenu aš seniai, man kartais atrodo, kad man ne mažiau nei trys šimtai metų... Daug visko prisikaupė patyrimuose... Regis taip viskas susiklostė savaime, kad atėjo metas išsisakyti... Tiesa sakant, niekada neieškojau to savojo stiliaus, apskritai, niekada nieko neieškau, tiesiog plaukiu pasroviui ir mėgaujuosi tuo, ką atneša srovė... Arba rytojus. Kalbant apie vaizdinę raišką – jei galėčiau, tapyčiau kiauras dienas, tačiau tam visiškai neturiu sąlygų, todėl tą vietą užėmė kažin kokia tokia vat tapybinė fotografija.

Kuri tik iš idėjos, savirealizacijos poreikio ar turi ir komercinių užsakymų?
Darau tai, kas man patinka. Su komercija neturiu nieko bendra ir labai tikiuosi, niekada neturėsiu.

Iš kur gimsta tavo tamsios siurrealistinės vizijos? Kiek nuotraukos atspindi tavo vidinį pasaulį?

Na jos turbūt pilnai atspindi mano vidinį pasaulį, kitaip nieko neišeitų sukurti, manau, tai šio ir praeitų gyvenimų atgarsiai, atspindžiai, kartais sapnų vaizdiniai, neretai muzika harmonijoje su literatūriniu kūriniu mane veikia tarsi katarsis... Tai – ypač stiprus dirgiklis. Tamsa – joje slepiasi tiek daug...


Daugelį Tavo fotografijų lydi tekstai, ar jos, Tavo nuomone, galėtų egzistuoti be jų? Komentarai (tekstai) dažnai yra ilgi, todėl kartais net kyla klausimas, kas yra svarbiau? Ar fotografija yra teksto iliustracija?

Taip, žinoma, dažnai tai yra iliustracijos. Tekstai, tarsi šnabždesiai, kryptingos nuorodos, kuriomis turėtų sekti žiūrovas... Tačiau, žinoma, fotografijos galėtų egzistuoti ir be jų, tik tuomet žiūrovas ilgai klaidžiotų labirintais ir kažin ar rastų išėjimą. Tai nėra paprasta, dažnai simboliai ir ženklai ne ką tepasako jų neatpažįstančiajam arba tenka pasitelkti pagalbines priemones iššifravimui. Čia negali būti paviršutiniškas, norint suprasti tenka mąstyti, čia nėra jokių atsitiktinumų... Nebe daug kas šiais laikais mėgsta žaisti šachmatais arba pats gamintis anties krūtinėlę su mėtomis ir vyšnių padažu... Tai juk taip gurmaniška.

Koks yra tavo kūrybos tikslas?
Jo tiesiog nėra... O gal... Galbūt, tačiau jis labai jau hedonistinis... Aš pati jaučiu labai didelį malonumą.

Kaip atrandi personažus savo fotografijoms? Kaip jiems pavyksta (kaip jiems padedi) įsijausti į vaidmenis, į tavo vizijas?

Nepadedu... Aš nepajėgi į modelio vidų perkelti savo išgyvenimus ir emocijas... Tiesiog fotografuoju, o vėliau apipinu visą tai mitais ir legendomis, pasakomis ir tikromis istorijomis.

Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos

Kokiais menininkais labiausiai žaviesi? Kodėl?

Ak.... Jų tikrai be galo daug, apibendrinant galėčiau pasakyti, kad man imponuoja viskas, kas turi prasmę, išliekamąją vertę, kas turi sielą, jei norit, tai, kas yra gilu, kur gali panirti visa galva ir plūduriuot tarsi nesvarumo būsenoje, o tuomet ateina suvokimas ir tu supranti, kad žinojimas buvo visada. Ir priklauso tik nuo tavęs, kaip giliai į triušio olą nori įeiti.

Paroda - daugeliui menininkų tarsi kūrybos įprasminimas. Ar savo darbus eksponuoji tik virtualiose erdvėse? Kaip manai, ar (kiek) yra svarbu savo kūrinius perkelti į galerijas, parodų sales...?

Žinoma yra svarbu parodyti kūrybą ne vien virtualiai. „Gyvai“ eksponuojami darbai juk visai kitaip žiūrisi. Labai laukiu savo parodos, bet kol kas dar nieko labai konkretaus negaliu pasakyti, tik žinau, kad ji bus Panevėžio savivaldybėje arba Dramos teatre. Iki šiol dar nieko nesu rodžiusi „gyvai“.
Žinoma dar yra ir knygos, tikrai vieną išleisiu ne už ilgo. Jau porą bandomųjų variantų turiu. Virtualioje erdvėje arba knygose aš galiu pateikti savo interpretacijas tekstuose, o parodose jau tenka pasikliauti žiūrovo minčių galia, aišku, tai irgi turi savotiško žavesio... Tačiau tai jau jų asmeninės istorijos.

Kalbino Monika Daukšaitė


Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos

Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos

Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos

Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos

Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos

Jurga Luca nuotraukos  
Jurga Luca nuotraukos


Komentarai
Turinys
 • Irena B
  Irena B 
    2012.10.04, 08:34, vertino: Gerai, , rašė:
  Jėga, Jurga. Ir tavo mintys, ir darbai, ir tavo asmenybė. Džiaugiuosi, kad turiu TAVE... ( banaliąja prasme nes menininko turėti neįmanoma:)
 • nebeesu
  nebeesu 
    2012.10.04, 10:07, vertino: Gerai, , rašė:
  Like :)
 • Mile0122
  Mile0122 
    2012.10.04, 10:46, rašė:
  I depresija varancios nuotraukos ir toks menas....
 • Svajuncikas
  Svajuncikas 
    2012.10.04, 13:20, vertino: Gerai, , rašė:
  mane i depresiją varo HDRíniai peizažai ir blogai sušviesti portretai... ir ka?
 • Mile0122
  Mile0122 
    2012.10.04, 17:44, rašė:
  Na jei kai kurios nuotraukos - su vaikais- kaip is kriminalines kronikos ir tai vadinama menu ????... Kiekvienas skirtingai supranta ir negali del to pykti ar ne?
 • Wilija
  Wilija 
    2012.10.04, 10:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuostabus interviu, ačiū! :)
 • GiKu
  GiKu 
    2012.10.04, 11:26, rašė:
  Puikus darbai, patiko!
 • egisb
  egisb 
    2012.10.04, 11:30, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai viskas super, sėkmės Tau
 • K a
  K a 
    2012.10.04, 11:45, vertino: Gerai, , rašė:
  Laukiau šito interviu.. :) Žinojau, kad jis turi būti. :)
 • dykumų vėjas
  dykumų vėjas 
    2012.10.04, 14:42, rašė:
  Savitas,originalus požiūris, net imant tarp siurealistų. Sveikinimai.
 • Gintaras Varnagys
  Gintaras Varnagys 
    2012.10.04, 16:38, vertino: Gerai, , rašė:
  Šaunuole Jurga,nesustok ir skrisk kur tavo vizijos ir vidinis pasaulis  tavę neša ;)
 • iRytis (išsitrynęs)    2012.10.04, 21:13, rašė:
  kuo menas  ivairesnis- tuom idomiau ,sekmes Jurga  ir toliau
 • Martynas
  Martynas 
    2012.10.04, 21:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuostabus, saviti ir originalus darbai! Nuostabus interviu!
 • sandrike
  sandrike 
    2012.10.04, 22:21, rašė:
  Ale rupuze jauciuosi kaip po filmo apie vaiduoklius, tas kur su paprasta kamera filmuota jokiu babaisu nerodo bet baisu.... paranormalios veiklos ar kazakip panasiai.
  patiko
 • VA1DOTAS (išsitrynęs)    2012.10.05, 00:12, rašė:
  Jausmas, tikrai, įpatingas ir išskirtinis žiūrint tavo darbus. Žaviuosi:-)
 • 5
  5 
    2012.10.05, 02:30, rašė:
  palinkėčiau atmesti efektus ir išlaikyti požiūrį, jausmą ar pan.
 • Albertas K (išsitrynęs)    2012.10.05, 09:44, rašė:
  Nu, mudu su Jurga jau diskutavome, kas yra fotografija ir kas yra kompiuterinės simuliacijos. Iš viso to kas čia parodyta, labaiausiai patiko sąvoka "šviesotasos žaismas", :)  kai susitiksim Jurga už tai ir išgersim. Suprasčiau šitą tavo meną, jeigu tai būtų tapyba, paveikslai, o dabar manau, kad esi baisi tinginė, naudojanti fotošopą greitam kūrybiniam rezultatui pasiekti. Nevadink savo darbų fotografijomis. Jie su fotografija neturi nieko bendro, tai kompiuterinės simuliacijos, kurių viena iš sudedamųjų dalių yra viena ar kelios nuotraukos. Meninė fotografija ,tai visiškai kiti pagrinadai, jos visiškai kita esmė. Och, kaip nenoriu skaudinti kūrybingo žmogaus, bet tai ne fotografija ir tuo labiau ne meninė, o staipsnis atsiduoda "užsakomąja reklama"
 • JurgaL.
  JurgaL. 
    2012.10.05, 11:32, rašė:
  Mielas Albertai K, kaip gaila kad Jus man nesat reiksmingas, nei kaip zmogus (visikai nepazystu Jusu), nei kaip kurejas (nesu macius nei vieno Jusu kurinio) .... :) bet tai, kad Jums rupiu daro man ispudi :)))
  As turiu savo kelia, Jus savo... Jus net nenutuokiat kur as einu ir norit man nubrezt direction :DDD nna tai daugiau nei juokinga .... atleiskit, nenoriu Jusu izeist ... nors is kitos puses juk smagiau buti juokingu ,nei senu bambekliu ;))
 • Ei Premjere
  Ei Premjere 
  nesiseka
    2012.10.06, 14:33, rašė:
  aš tikras tavo draugas šitoje p erdvėje, bet kiek turėjau draugų kurie fotošopino, rezultate metė iš vis fotografiją, sėkmės, čia Albertas teisus...:)) sėkmės
 • Tom Petkus
  Tom Petkus 
    2012.10.05, 21:39, vertino: Gerai, , rašė:
  Albertui.. „Jeigu mirusio draugo prikėlimas užvaldys žiūrovus, jeigu jo dvasia įsibraus į jų vidų, jei žiūrovai užmirš, kad eidami į teatrą, norėjo valgyti, jei nors vienas neatsipeikėjęs išdūlins namo, palikęs rūbinėje paltą – bet kokios priemonės pateisinamos.“
  Ricardas Gavelis
 • NidAndeja
  NidAndeja 
    2012.10.06, 10:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Man nepatinka, kai apie photoshopą sakoma, jog tai niekų darbas, nereikalaujantis nei estetinio pajutimo, nei pastangų. Sakot - "esi baisi tinginė, naudojanti fotošopą greitam kūrybiniam rezultatui pasiekti". Taip kalba tik tie, kurie patys to nedarę arba darę labai primityviai. Lygiai taip pat galėtume sakyti - anoks čia menas fotografija - ėjai, pamatei gražų kadrą, paspaudei mygtuką - ir tu jau menininkas? Tokių "menininkų" dabar kas antras. Kaip aš, pavyzdžiui.:) Padaryti gerą, estetišką, įdomų photoshopą irgi menas, tam reikia kruopštumo, laiko, pastangų, sugebėjimų, vaizduotės. Taip, to negalime priskirti meninei fotografijai, bet tai nereiškia, kad tai prastas, antrarūšis dalykas, vertas pašaipos. Pabandykit padaryti ką nors panašaus, tada kalbėkit.:)
 • Albertas K (išsitrynęs)    2012.10.05, 12:08, rašė:
  Visi kažką kuriantys žmonės yra nuostabūs. Jie įdomūs, jie nepakartojami. Ir tu įdomi, ir tu neoakartojama kūrėja, aš tik prieš kad tu savo nuostabų gebėjimą alegoriškai matyti taškai tokiam psiaudo menui. Žinau, kad neužilgo tai tau nusibos. Truputėlį gaila, kad tu kalbiesi su manim ne apie savo kūrybos kryptis, ieškojimus, idėjų gimimą, bet apie mano asmenį (asmenybę) ir jos reikšmę tavo gyvenime. Tu kaip kūrėja man "užneši" į avangardistus, tik vietoj teptuko naudoji kompiuterines programas. Pagarbiai, tavo gerbėjas, Albertas, nes "nepraeinu" nė pro vieną tavo darbą nepasižiūrėjęs todėl, kad  Tu man svarbi.    
 • JurgaL.
  JurgaL. 
    2012.10.05, 12:23, rašė:
  Dekui Jums Albertai, kad esat :)) ir puikios, nuostabios Jums dienos ir viso savaitgalio !!!
 • Martynas
  Martynas 
    2012.10.08, 19:00, vertino: Gerai, , rašė:
  Geriausia apsauga nuo interneto Albertu - i juos visiskai nekreipti demesio, Jurga. Bet zinau kartais sunku susilaikyti. Zmogui aiskiai gyvenime nelabai sekasi, jauciasi jis/ji nesaugiai todel galu gale psislepe uz Nerijaus nugaros. Ir labiausiai jis nekencia saves, nes jam truksta talento, "spirgeliuku" makauleje, kad butu tuo kuo esi tu!:) Na ir bando jis tave nusitempt iki jo/jos lygio, sumenkit, kad pats siek tiek geriau pasijustu. Gaila, bet tokiu nemzai:)
 • Albertas K (išsitrynęs)    2012.10.05, 13:31, rašė:
  Spirgėliuke (nuo žodžio – spirgiai keptuvėje su vandens priemaišomis) prie progos žvilgerk į Nerijaus Kuzmicko avangardą...:)
 • Aiva 5
  Aiva 5 
    2012.10.06, 19:07, rašė:
  Tamsus vidus, prie gero neveda. Linkeciau Jurgai stengtis pazinti sviesiaja savo sielos puse. Menas tai ar ne, vertinti gali tik specialistai, diskusijoje su autoriumi, kuris visu pirma turi 100 % pagristi kekviena savo darba.
 • Martynas
  Martynas 
    2012.10.08, 20:16, vertino: Gerai, , rašė:
  Oho koks dievobaimingos kaimo bobutes stiliaus komentaras. Stebetina, kad tu dar nepridurei, kad Jurga atrodo isbalus nuotraukoje - ir kad jai, daug "cало с луком" reikia valgyti!:))))
 • JurgaL.
  JurgaL. 
    2012.10.08, 21:03, rašė:
  :))) Mhm ar ne vertetu uzdraust mane del menamo tamsaus mano vidaus, neduok dieve, kad ko blogo neiseitu.... :)))
 • Aiva 5
  Aiva 5 
    2012.10.08, 21:59, rašė:
  Jurga, demokratija, kam cia ka drausti? Kaip matome save ir pasuli taip ir isreiskiam. Sie darbai rodo tavo pasamonini pasauli, o tai jau kekvieno asmeninis reikalas. Kitas gali tik patart, sukritikuot ar pagirt jei ta pasuli mato. Gero ar blogo tavo asmenybei iseis parodys laikas, ir tai ne musu reikalas.
 • Aiva 5
  Aiva 5 
    2012.10.08, 22:00, rašė:
  Gerbiamasis, jei tau mano komentaras pasirode dievo baimingo bobutes, kame as nematau nieko blogo, tai tamstos komentaras panasus i zmogaus kuriam dygsta ragai. Isreiskiau savo nuomone autoriui, ne tau. Nesiruosiu aptarineti savo komentaro su zmogumi kuris, pagal pastaraji komentara neatitinka statuso.
 • Bobulė
  Bobulė 
    2012.10.09, 09:47, rašė:
  "... autoriaus persona nėra esminis taškas jo kūryboje, kaip sakė vienas žymus klasikas (O. Vaildas), aš taip pat labai mėgstu šią mintį: Atskleisti meną, o menininką paslėpti – štai meno tikslas." Interviu buvo pasakyta labai tauri mintis. Todėl ypač nemalonūs komentarai, prasčiokiškai bandantys įžvelgti kitų asmenybes, lyg būtų ekstrasensai - psichologai.

 • Aiva 5
  Aiva 5 
    2012.10.09, 21:02, rašė:
  Straipsnio pavadinimas- autoriaus minciu, per jo darbus analize. Tos tariamos taurios mintys priestarauja likusiam interviu. Prasciokiskai ar profesionaliai izvelgti cia nieko nereikia, viskas labai konkretu ir aisku. O giliau kapstytis asmenybeje, ne mano profesija. Autorius i klausima-"Iš kur gimsta tavo tamsios siurrealistinės vizijos? Kiek nuotraukos atspindi tavo vidinį pasaulį?" Atsake. "Na jos turbūt pilnai atspindi mano vidinį pasaulį" As palinkejau gero, O gaunu kircius dievo baimingos, prasciokiskos bobutes apibudinima. Na jus liaudis idomi :) O tai dar ne nuomone apie darbus, kur cia kur kas idomiau nagrineti technine darbu puse :)
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2012.10.10, 12:28, rašė:
  Kadangi garbioji Jurga man savo nuomonę apie jos kūrybą išsakyt uždraudė, teks patylėt ir čia ;) Ne į dūšią jai kritika, o liaupsint be reikalo nemėgstu
 • grifas sidlauskas
  grifas sidlauskas 
    2012.10.11, 22:07, rašė:

  Linkiu nesustoti.

 • eligx
  eligx 
    2012.10.13, 23:21, vertino: Gerai, , rašė:
  Dziaugiuosi del taves! Ir noreciau aplankyti tavo paroda:)
 • Voodoo Doll
  Voodoo Doll 
    2012.10.15, 17:29, rašė:
  Menas reikalauja aukų. Jau numatau sekančią хххх
  xxxx 5  
   5. Eni beni... einu ieškot! ;)  

  devil... devil... devil...
 • Voodoo Doll
  Voodoo Doll 
    2012.10.15, 17:37, rašė:
  Darbai tikrai nebanalūs. Menininkė turi savo kelią ir jos darbai ras savo publiką. Menas neapsiriboja subjektyviom gėrio ir blogio sąvokom. Menas - tai kas slypi už šių dviejų kraštutinumų. Menas - tai yra tai, kas leidžia tau patirti kažką naujo ar prikelti kažką senai užmiršto, tūnančio tavyje. Menas - tai penas jausmams, nesvarbu kokie jie bebūtų. O šie darbai išties verčia įsiklausyt ir išgyvent.
 • JurgaL.
  JurgaL. 
    2012.10.15, 19:41, rašė:
  Aciu
 • anava
  anava 
    2013.04.07, 16:39, rašė:
  Jurga, Tavoji kūryba gili.... ji turi labai didelį krūvį, ji traukia, neramina, ji.......ji tikra. Net nerandu tinkamų žodžių, ką jaučiu, žiūrėdama į Tavo darbus.....Kažką gilaus, tarsi iš kažkokių pasąmonės klodų.... Tu verta to laimėjimo. Kurk toliau. Didelės sėkmės TAU :))
 • JurgaL.
  JurgaL. 
    2013.06.06, 19:54, rašė:
  Labai labai nuosirdziai dekui , as taip dziaugiuos kad yra sielu kurias pasiekia tai ka kuriu.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti