Kaip dirbti su nepatyrusiais modeliais
2017.10.21  Straipsniai:  Fotografija ir fotografavimasJūsų straipsniai  3631
 
dykumų vėjas: *** (- Kai pabosta tuščios formos, nuotrauka užpildo...)   Komentarai [11]

Fotografuojant jaunus ar nepatyrusius modelius galime pasiekti tokį patį rezultatą, kaip ir su profesionaliu modeliu. Skirtumas bus tik laiko sąnaudos. Tą prasme nepatyrusi modelį reiks jums dar pamokyti . Tai teko daryti „n“ kartų. Dėl tos priežasties susidariau tam tikrų taisyklių sąrašą, jomis norėčiau pasidalinti.

Pirmas dalykas tai fotografo profesionalumas. Jei jis su pakankama patirtimi, jis žino ir supranta ko reikalauti iš modelio, o svarbiausia kokio rezultato reikia siekti nuotraukose. Jei susitinka nepatyręs modelis ir fotografas, tada kenčia trečia pusė – nuotraukos. :)

Kai ateina nepatyręs modelis, mėginu nustatyti kokia jos veido, rankų ir kūno plastika. Kokį tipą fotografavimo pasirinkti, dinamiškesni ar statiškesni.

dykumų vėjas: Skęsti pavakario mintyse..   Komentarai [35]
Jei tai asmeninė sesija, taikysiu pro fotografijos darbo metodiką ir papasakoju modeliui, kaip pozuoti veidu, kitaip tariant, kaip jį prezentuoti. Jei tai meninė foto sesija, tada svarbu nustatyti ar reikalinga komplimentari fotografija modeliui, ar fotografijai. (Plačiau apie tai pasakoju kurso „portreto anatomija“ metu).
Abiems susėdus, reikia išsiaiškinti, ar ji sau graži? Jei sako, jog graži, paprašai parodyti tai prieš kamerą. Dažniausiai tai standartinės pozos su šypsena fotografui. Kaip sako fotografai tai tiesiog „gašlus pozavimas“. Sekančiame etape performuoji supratimą į reikalingą. Kaukė, tai ką reikia nuimti nuo veido ir pasakoji kaip būti tiesiog savimi. Veide yra du aktyvūs poliai, tai akys ir lūpos. Teisingai paskirstai tarp jų akcentus. Jų pagalba suformuoji laisvumo, žavingumo ir paprastumo įvaizdį. Tai naujas žmogus prieš kamerą. (Iš viso kamerą turi bjaurią savybę parodyti mūsų vidų, viskas veide parašyta, bet parodyti ir pamatyti gali dažniausia tik parengtas žmogus). Vėl fotografuojatės ir sulyginate gautus rezultatus. Darote išvadas, kurį iš kadrų pavadintume tiesiog pasivaipymu, o kurį panaši į tikrą fotografija. Svarbu! Jei modeliui labiau patiko pirmo tipo fotografija, atsisveikinkite su ją, negaiškite savo laiko trypčiojimui vietoje. Jei antro tipo fotografija, galite tęsti jos mokymą ir papasakoti apie įgimtą natūralų grožį (native) ir jos atvaizdavimo filosofiją.

Dar svarbu prieš fotografavimą tai fotografo gebėjimas bendrauti. Jei šis įgūdis silpnas, tai atsilieps ir nuotraukoms, jos bus silpnos. Nepozicionuokite savęs kaip fotografo. Teisinga, jei susidarote tokį trikampį, jūs – modelis – ir tik po to fotoaparatas. Bet ne atvirkščiai.

dykumų vėjas: *** ("Идеально, когда фотограф с...)   FOTOISTORIJA [25]
Sekančiu etapu patikrinu rankų ir kūno plastiką. Meniniame portrete yra toks skyrius, nestandartiniai gestai. Jie ir parodo koks rankų plastiškumas, ypač pirštai svarbūs. Daugelio pirštai lankstosi tik pirmyn ir atgal, dar gali „victory“, pergalės ženklą parodyti arba špygą, viskas ką sugeba dažniausiai.  Pro fotografijoje tuo tikslu daroma snap shot tipo sesija.
Jei remtis filosofų pastabomis, tai pozavimo procesą įdomiai aprašė R.Barthes. Pirmas dalykas, kaip žmogus atrodo? Visi mes skirtingi, vieni simpatiškesni, kiti mažiau. Kad negražų žmogų „paversti“ gražių, reikės nemažai fotografo ir Photoshop pastangų. Antas etapas, kaip žmogus nori atrodyti prieš kamerą? Dažniausias atsakymas – gražiai! Arba kaip tai vadina šiuolaikinis menas „savo idealiojo AŠ prezentacija“. Tad jei mokate gražiai fotografuoti ir jūsų nuotraukos apie 50 procentų geresnės nei jų, jau galite imtis fotografo amato ir už tai gauti atlygį. Bet tikra fotografija prasideda kiek vėliau. Trečias etapas, kaip tave mato foto menininkas. R.Barthes turėjo omenyje, jog jus fotografuoja kaip nori menininkas, remdamasis savo meninės raiškos strategija. Galų gale, jei ateinate ir „atnešate“ savo idealųjį „AŠ“, rūbus ir aksesuarus pasirenkate kokie jums patinka. Jei ateinate į meninę sesiją, rekvizitus , aprangos stilių, šukuosenos tipą jums patars menininkas, arba abipusiu sutarimu derinsite. Šia dalį: rūbai, jų suformuotas stilius, bižuterija ir kt. apleidžiu, nes literatūros yra pakankamai.
Romualdas Vinča  2017
dykumų vėjas

dykumų vėjas

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Pentax K-3 Mark III
15 komentarų

Panašūs straipsniai

Susikurk savo pasaulį arba suteik nuotraukoms unikalumo

2019.04.10  Straipsniai:  Fotografija ir fotografavimasJūsų straipsniai   +54.0  
 
dykumų vėjas: "Ir kokį tryliktą syk - baltai, kasmet pražystantis jazminas"   Komentarai [5]

Senos foto bręsta su laiku, turbūt girdėtas posakis? Kas už to slypi. Kadangi laikas nestovi vietoje, viskas aplinkui keičiasi, žmonės nuotraukoje taip pat. Jiems ir jums tos nuotraukos, tai bendrai praleistas laikas, tai nuotykis patirtas kartu, išgyventi jausmai ir tai ko jau negražinsi. Nostalgija, tai jausmas, kuris idealizuoja praeitį.  Skaityti toliau...

Portretų fotografavimas naudojant paprastas lempas

2018.01.26  Straipsniai:  Fotografija ir fotografavimasJūsų straipsniai  5  +66.5  
 
Atitraukus difuzorių  

Dažnai, pravedant foto kursus ar eFoto forumuose, tenka susidurti su klausimais: “kiek kainuoja įsirengti foto studiją”, “kokias lempas patartina pirkti”. Tai dabar sugalvojau tokį atsakymą: „nuo 50 iki 50 000 eurų“. Na... tikrai gera studija kainuos ir gerokai brangiau.  Skaityti toliau...

Nori „kitokių“ nuotraukų? Laužyk taisykles!

2015.03.07  Straipsniai:  Fotografija ir fotografavimasJūsų straipsniai  10  +72.6  
 
augu.stas: išties, sukasi galva (lomo supersampler)   Komentarai [6]

Kokybė ar „nekokybė“?
Taisyklės ar sąmoningas jų laužymas?
eFoto bendruomenės narys Andrius (Goth) priminė pagrindines taisykles ir nurodė kaip jas kūrybingai laužyti!  Skaityti toliau...