✦ 10 geriausių peizažistų ✦ ir jų nuotraukos
2021.01.01  Naujienos:  eFoto geriausi  3
 
burgzt: Pabudimas (Techniškai žiūrint, ši nuotrauka – tai saul...)   Komentarai [2]

Nauji metai, naujos viltys!
Bet ir parėjusius nenurašome, buvo DAUG įdomių patirčių. Jomis tradiciškai kviečiame pasidalinti geriausius eFoto metų fotografus.

Tai peizažistai dažniausiai mirguliavę geriausių Mėnesio fotografų sąraše.
Kolegoms labiausiai patiko Arvydo Rupeikos (burgzt) darbai.
Jį ir pakalbinom ;)burgzt

burgzt


Kas įsiminė labiausiai per metus?

Kad ir kiek galvočiau ir stengčiausi prisiminti, tačiau 2020-ji buvo patys keisčiausi ligi šiolei nugyventi metai. Visą pasaulį supančiojusi viruso situacija, netekome daug nusipelniusių/išskirtinių asmenybių, gamtiniai ir ekologiniai kataklizmai, mokymasis gyventi neįprastomis sąlygomis ir t. t. Mane, kaip aistringą gamtovaizdžių fotografą, praėję metai taip pat smarkiai palietė: įvairūs ribojimai tarptautinėms ir vietos kelionėms, smarkiai sumenkusios galimybės susitikti su kolegomis, nuplaukė kelios anksčiau suplanuotos kūrybinės dirbtuvėlės. Tačiau užsidarius vienai galimybei, visada atsiranda kita. Patyriau, jog ir mane supančioje aplinkoje buvo dar daug neatrastų gamtos perliukų, kurių įprastomis aplinkybėmis, greičiausiai, niekada nebūčiau radęs. Nuolatinė atskirtis nuo šeimos sukūrė itin stiprų emocinį foną, kuris vėliau kristalizavosi mano darbuose. Atsitiktiniams žiūrovams, žinoma, tai pamatyti sunku, bet man daugelis mano per pastaruosius metus užfiksuotų kadrų tapo itin artimi, nes juos darydamas norėjau perteikti pasaulio ir gamtos grožį savo šeimai. Pastebėjau, kad daugelyje šiais metais darytų nuotraukų išryškinau aplinką, bet ne patį objektą. Kol pasaulis buvo dinamiškas ir įvairūs įvykiai žaibiškai keitė vieni kitus, norėdamas nuraminti save ir sudėlioti savo mintis, galvodavau kaip išryškinti objektą, kad kiti kadro elementai neblaškytų dėmesio ir neerzintų žvilgsnio. Bet išsiveržus viruso pragarui bei sulėtėjus įvykių tėkmei ir gyvenimo tempui, pradėjau daugiau koncentruotis į mane supančios aplinkos užfiksavimą plačiąja prasme: darbuose atsirado daugiau linijų, faktūrų, medžiagiškumo, aplinkos elementų. Kaip minėjau, tikriausiai, tai susieję su tuo, ką norėjau parodyti ir papasakoti savo artimiausiems žmonėms. Įdomu, kokių kūrybinių vėjų atneš ateinantys metai?

burgzt:   Drakono akis

burgzt: Drakono akis (Lofotenai – fotografų rojus. Sunku ten nenufoto...)   Komentarai [12]

Lofotenai – fotografų rojus. Sunku ten nenufotografuoti ko nors gražaus. Įdomios kompozicijos ir unikalus kraštovaizdis iki raudonumo įkaitina kūrybinę krosnį. Tiesiog galima permesti trikojį per petį bei keliauti laukan, o ten tikrai rasite vienišą medį, sraunų krioklį ar dantytą kalnų grandinę. Gražu ten visur. Bet, žiūrint mano akimis, tikra Lofotenų puošmena – Uttakleiv paplūdimys, pūpsantis trijų kalnų apsuptyje. Baltas smėliukas ir turkio spalvos vanduo sukuria egzotinių kraštų iliuziją, b .. skaityti toliau

Kokius pokyčius pastebėjai savyje ir pasaulyje? (apie fotografiją ir ne tik)

Visų pirma, tapo itin sunku bei rizikinga pasiekti užsienio šalis. Ir beveik visiškai neįmanoma kažką planuoti iš anksto, nes nuolat besikeičianti situacija ir ribojimai gali viską sujaukti per keletą valandų. Vienok, kiek teko keliauti šiais metais, didžiulį įspūdį paliko ištuštėję oro uostai. Tai vietos, kur anksčiau gyvenimas virė ir kunkuliavo, bet pastaruoju metu jos pasidarė tuščios ir apleistos. Pro akis slenkantys terminalai priminė apokaliptinių filmų scenas, kur buvo vaizduojama ištuštėjusi infrastuktūra bei kažkur pradingę žmonės. Kita vertus, sumažėję žmonių srautai davė unikalią galimybę atsigauti foto turistų dusinamoms vietoms. Kur anksčiau būdavo minios žmonių, šiais metais keletą nuostabių vietų turėjau vien tik savo reikmėms. Nereikėjo su niekuo stumdytis alkūnėmis ar jausti nuolatinio spaudimo dėl geriau užsiimtos vietos. Tai dar kartą privertė mane susimąstyti kokią unikalią ir tuo pačiu trapią gamtą turi žmonija. Dideli žmonių srautai išbalansuoja ar net išnaikina ekosistemas: kažkas numeta šiukšles, kažkas nuskina kažkokį augalą, kažkas mina naujus takus per nykstančias augalų rūšis, kažkas naudoja chemiją baidyti ar naikinti vabzdžiams. Kai šiuos veiksmus darome po vieną, žala būna minimali, bet kai tai pradeda daryti minios, atsiranda negrįžtamų procesų. Todėl ir lankant unikalias architektūros ar gamtovaizdžių vietas Italijoje, Lofotenų salyne ar žemyninėje Norvegijoje, manęs neapleido nuojauta, kad fotografuojami vaizdai ir vietovės pasmerkti bei netrukus išnyks. Matyt, tokia yra kaina, kurią mokame už gyvenimą globaliame pasaulyje.

burgzt:   Žalioji gyvatė

burgzt: Žalioji gyvatė (Kol kas, tai buvo pats įspūdingiausias Gamtos sp...)   Komentarai [6]

Kol kas, tai buvo pats įspūdingiausias Gamtos spektaklis, kurį tik teko stebėti. Nepamirštama naktis Uttakleiv paplūdimyje, Lofoten salose.

Gal kuri nuotrauka/fotosesija įsiminė labiau?

Įsimintiniausia 2020-jų kelionė buvo į Italiją, Cinque Terre vietovę, vasario mėnesį. Taip jau sutapo, jog mums išvykstant Italijoje buvo diagnozuoti penki koronaviruso atvejai. Visi nešiotojai buvo identifikuoti, jų maršrutai atsekti, o kontaktavę asmenys akylai stebimi. Tiesa, tuo metu į Covid-19 virusą niekas pernelyg rimtai nežiūrėjo, nes jis buvo kažkur ten, Kinijoje. Bet juk Kinijoje visada kažkas būna, ar ne? Keliaujant nebuvo jokio nerimo. Tačiau grįžus namo, jau už keturių dienų Italijoje išsiveržė pragaras – iš pradžių 300 atvejų per parą, tada 800 atvejų, o jau tada jų pasipylė tūkstančiai. Buvo kraupu stebėti vaizdus iš Milano, kur prieš dvi savaites vaikščiojai pats bei milijonai miesto gyventojų, o po dviejų savaičių reportažai vyko jau iš visiškai tuščio miesto-vaiduoklio. Praėjus keturiolikai dienų po kelionės ir niekam neparodžius jokių simptomų, pirmą kartą pajutome su kokia grėsme prasilenkėme tik kelių centimetrų atstumu. Galima sakyti, buvome tikri laimės kūdikiai.

burgzt:   Žvaigždžių lopšyje

burgzt: Žvaigždžių lopšyje (Buvo iš tiesų nepakartojamas jausmas, stovėti p...)   Komentarai [15]

Buvo iš tiesų nepakartojamas jausmas, stovėti po amžinosiomis žvaigždėmis, mūsų civilizacijos lopšyje – Italijoje. Girdėti į krantą dūžtančias Viduržemio jūros bangas, ant skruostų justi švelnų nakties vėją. Aplink buvo taip tylu ir ramu, nors tamsoje buvau visiškai vienas. Paprastai, nakties metu mano jausmai dirba išsijuosę – akys ieško grėsmės, ausys bando išgirsti besiartinančią mešką, o smegenys intensyviai skaičiuoja atsitraukimo trajektorijas į medį, jei mane užkluptų du briedžiai ir penk .. skaityti toliau


Kiti puikūs 2020 metų eFoto peizažistai

R.U

R.Uminmac

minmacMarius

Marius


D-7

D-7Justinas.

Justinas.Art AG

Art AG


dgs

dgs


Komentarai
Turinys
 • dontclick
  dontclick 
    2021.01.01, 15:28, vertino: Gerai, , rašė:
  Didžiausi sveikinimai visiems! Puikūs darbai! Didelės sėkmės ir šiais metais! :)
 • Silent in Art
  Silent in Art 
    2021.01.02, 09:46, rašė:
  Sveikinu visus su naujais metais,linkiu nauju geru kadrų.
 • Art AG
  Art AG 
    2021.01.02, 17:32, rašė:
  Sveikinu ir as visus su Naujais Metais!

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Žiemos malonumai“
Žiemos pramogos ir atradimai. Konkursas vyks iki sausio 25 dienos .. o gal ir ilgiau, kol sniego bus ;)
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Įtampos kelias 2 Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.